7 e Limb. Katholiekendag. Qp naar Venray! Limburgsch Nieuws. Burgerlijke Stand. Kerkelijke Diensten te Venray. Gremeenteraad. Sterfgevallen. Parochiekerk. Paterskerk. Burgemeester en Wethouders van Venray Burgemeester en Wethouders van Venray Burgemeester en Wethouders van Venray, Burgemeester en Wethouders van Venray. De Burgemeester der gem. Venray "verkiezing voor den De Burgemeester der gem. Venray opgaven van Candidaten, als bedoeld in artikel 51 der Kieswet en aitikel 10 dor Gemeentewet. die geen misdaad begingen, maar alleon een vi fiirsehuwéiwl voorbeeld lc sieilen voor de bewoneis van vide e dorpen. Daarom moet bet L~ geheel onverschillig rijn, of Jan of Diet of Klaas wordt neergeschoten. Daarom vraag ik l: mij te veroorloven de plaats te vet vullen van i>en armen huisvader, wiens kleine kinderen nameloos ongelukkig worden door vadeis dood. Die man is zoo ouschnldig als ik maar my'n dood zal U van grooter nut zijn, dan de zijne, wijl het voorboeld zooveel meer afschrikt, als het slachtoffer meer bekend is.' Met s'ijsjende bewondering had de officier den pries'er aangehoord. Hij dacht slechts een enkel oogenblik na en zeide dan eenvoudig »Uw wensch zal voldaan worden.'1 Vier soldaten voerden den priester naar de school by de andere gevangeuen. De vader omarmde schreiend Zijnen ver losser en mocht dan naar zijn arme kleine wederkeeren. In de uren, welke hem nog restten, trachte d« priester zijne lotgenooten te bemoedigen. Zijne woorden hadden nu een wonderbare uitwerking, zijne medegevangenen weiden rustiger en opgewekt door het verheven voorbeeld van hunnen pastoor, zagen zij moedig den dood te gemoet. Om 11 uur zette zich de treurige stoet in beweging. Tussehen twee afdeelingen soldaten, die de onheilvolle straf zoudon voltrekken, mar cheerden do gevangenen met vasten tred. De pastoor ging voorop met luide en onho- wogen stem de gebeden der stervenden biddend. De dorpelingen knielden woenend langs den weg om een afseheidsblik te werpen op hunnen pastoor en diens laitsten zegen to ontvangen. Daar outmnet'en zij op den weg naar de strafplaats een pruisisch overste met zijn 01 donnance. De -loet waai van het doel gemakkelijk te raden was, wekte zijuo belangstelling. Op zijn bevel verhaalde de officier do gehoele geschiedenis, wier vei loop den overste niet zoo eenvoudig toescheen als dien officier. Vooral we d hij getroffen door den aan blik van den grijze priester en door diens edelmoedige daad Onmiddellijk beval hij schorsing der eyeentie. Hij zond bericht zijner bevinding aan den generaal en deze, die juist in de nabijheid gekampeord was, kwam zelf over om een nauwkeurig onderzoek in te stellen. Dit was spoedig voltrokken. De generaal, die een rechtvaardig man wns, sprak tot den priester -. -.Heer Pastoor, ik moest eigenlijk geen uitzondering maken, maar wil toch uwen dood met. Ga terug naar uwe parochianen en zeg hun die ik om wille van hun braven horder vergiffenis vei leen. Dit is echter de eerste eo ook de laatste maal." Toen de pastoor zich verwijderd had sprak hij tot de hem omringende krijgs lieden -Als alle Franschen een hart hadden als deze eenvoudige priester, mijne Heeren, dan zouden wij niet lang meer aan deze zijde van den Rijn blijven." Th. De Tweede Pinksterdag belooft voor ons Kath. Limburgers een heerlijke dag een dag van groote beteekenis te worden. Duizenden en duizenden trouwe zonen on zer H. Moederkerk zullen van alle zijden in Venray bijeenkomen, teneinde alhier op eene schitterende wijze getuigenis af te leggen van hunne gehechtheid aan liet aloude Katholiek geloof. Niet minder dan 7 groote bonden zullen hunne leden in grooten getale naar Venray afvaardigen, om alhier na onderlinge be spreking hunne respectieve belangen, zich allen te vereenigen in eene monster-verga dering, onder de hoogwapperende vaan van de Kath. Kerk. De beroemdste sprekers zullen zich doen hooren en op ieder gebied worden de ge wichtigste vraagstukken behandeld. De zevende Katholiekendag belooft schit terend te worden, te meer nog als Venraysche zonen uit het verre Amerika overkomen, om dezen «verheerlijken feestdag bij te wonen. Venray zal met Pinksteren in feestgewaad prijken. De Inwoners hebben moeiten nog kosten gespaard, om aan de bezoekers van den Katholiekendag eene 'gulle ontvangst te bereiden. Op dan naar Venray Op Katholieken, boeren, burgers en werk lieden, trekt in breede stroomen naar de groote wapenschouwing van trouwe volge. lingen van ons H. Geloof. Daar heerscht geen rang nf stand, maar éénheid van beginselen. Als broeders zijn hier allen vereeuigd, bezield en verbonden door eenzelfde geloof door eenzelfde streven, door eenzelfde gloed voor Kerk en Vaderland, ï-a\ «n.zruuèn «ch dan vereenigen, om met de hoogste vertegenwoordigers van het feestelijk en wereldlijk gezag in Limburg getuigenis af te leggen voor onz.e vurige katholiciteit. Hoog wappert pinkstermaandag liet Katholieke vaandel boven Venray over de keurbende, die geroepen is om tot steunpi laar te dienen van altaar en troon, van vaderland, godsdienst en maatschappij. 0|» naar Venray VENRAY. 10 Juni 1905 Du Directeur van het Pest- en Telegraaf kantoor Venray brengt ter kennis dat op 12 Juni e. k. bij gelegenheid van de alhier te houden jaarlijkschen Liraburgschen Katho lieken dag buiten de vastgestelde openingsuren tot 's avonds 8.30 gelegenheid zal worden gegeven om telegrammen te seinen en te ontvangen. Bij koninklijk besluit is. op hun verzoek, eervol ontslag veileend aan de heeren T. G. I. Siits, als kapitein-commandant van het korps gevormd uit de thans ontbonden vereeniging Schutterij -Het Zandakker" te Venray, en aan P. Laurensse, als 1ste luitenant bij dat korps. Bij enkele eandidaatstelling zijn Dins dag tot lid der Tweede Kamer gekozen Helmond Mr. E. R II. Rogout. (R. K Roermond Mr. F. Bolsius (R. K.' aflr. Veghel B. R.. F. van Vlijmen (R, K.) aftr. Venlo Dr. W. H. Nolens (R K altr. Waalwijk Mr. J. A. Loeff (R. K. Weert Jhr. mr. V. E. L, de Stmrs (R. K.) aftr. Donderdagnamiddag hield om 5 uur de Gemeenteraad van Venray vergadering ter behandeling van de volgen Ie punten: 1. Vaststelling eener verordening inge volge artikel 11 der Drankwet. 2. Besluiten van het met meer ton openbaron dienst bestemmen van weg en voetpaadjes en stukjes grond. 3. Bouwverordening. 4. Weg Venray «Overtoom 5. Kohier Hoofdelijken Omslag 1905. G. Bericht van d«-n heer W. Laurensse, dat hij de benoeming tot secretaris Alg. Burg. Armbestuur niet aanneemt. 7. Aanvrage van den heer Tiynes Co. tot aankoop van 200 a 300 H. A. heide gronden. 8. Goedkeuring verkoop turfslijk. 9. Besluit Krankzinnigengesticht. 10. Mededeeling van ingekomen s'ukken. De Inspectie van Milicien Verlofgan gers der lichtingen 1897 1898 1899 1900 1901 1902 19C& en 1904 zal dit jaar gehouden worden als volgt Te Venray op Dinsdag 13 Juni voormiddags 10 uren. Wanssum, Venray. Te Horst Zaterdag 10 Juni voormiddags 10 uren. Te Bergen, Woensdag 14 Juni voormiddags 11 «ren Na een dag van drukkende hitte barstte Zondagnamiddag boven ons dorp een geweldig onweer los, gepaard met zulk een bevigen regen, dat vele menschen nog nooit iets dergelijks gezien hadden-, vele straten waren aan de kanten overstroomd zoodat het Toor menigeen moeilijk was in huis te komen. De laaggelegen woningen waren er echter erger aan toe bij zeer velen stroomde het water als een stortvloed het huis en kelder binnen en richtte nog al schade aan. Eensklaps werden de inwoners opge schrikt door een hesigen dondeslag. Al spoedig vernam men de bliksem was ingesla gen bij den beer V. Maas, op den Heuvel waar hy binnen in huis nog al eenige schade aanrichtte, Gelukkig dat niemand in huis aanwezig was anders waren er wellicht ook nog menschenlevens te betrpuren geweest. Eveneen sloeg de bliksem te Oostrum bij den heer G. Verheijen in, waar het plafond stuk en een ponp vernield werd. Deze week zijn door den Hoogeerw. Pater Provinciaal van de Orde der Francis canen te Venray aangenomen voor het Noviciaat in genoemde Orde nl. de heeren Jan Peelers. .Well. Piet van Heusden. Maastricht. Josehp Janssen. Amsterdam. Gerrit Van der Hoeven. Den Haag. Genoemde heeren zullen na do vaeantie, als Fraters in het Klooster te Wycheii hunne studiën voorzetten, ter verdere voorbe reiding voor het H. Priesterschap. Van harte feliciteeren wij de jongelui, die na eene ijvervolle studie thans waardig zijn bevonden, eerlang het schoone kleed van den Hi Franciseus te mogen dragen. Wy vestigen de aandacht onzer lozors te Venray, op achterstaande bekendmaking van den Burgemeester in zake de verkiezing van 4 leden voor den Gemeenteraad te Venray. Begunstigd door een schoon zonnewe der maakte onze fanfare's -Euterpe" en -Cecilia" Zondagmiddag een uitstapje naar het festival te Groeningen alwaar 17 gezel schappen aan deel namen. Des namiddags, na een paar uien op het feestterrein te hebben gezeten, rukte er een hevige regenvlaag 1"--, zoodat eenieder zoo vlug hij kon hei terrein verliet en jammer genoeg onze fanfare's hare schoone ingestu deerde stukken vn. r het taliyk publiek niet teil gehoore k< n b, tngen. 't Is te l.open dai de fanfare -Euterpe" bij haar deelneming aan het festival te Sevenum op Zondag 9 Juli een beter weertje zal treffen. Met zekerheid kunion wij vermelden, dat onze vroegere dorpsgenoot den Zeergel. Heer Dr. H. Poels morgen Z»ndag in zijne geboot teplaats zal terugkeeren om den Katho liekendag alhier bij te wonen, In den nacht van Woensdag op Don derdag werd bij den landbouwer To. M. aan de Heide een 20 tal kuikens ontvreemd in den nabijheid vond men 's anderendaags enkel wat veeren. Men is er nog niet zeker van of hier tweebeenige of vierbeenige roovers aan den slag zijn geweest. De politie stelt een onderzoek in. Door de Rechtbank te Roermond werden Dinsdag- o. a. veroordeeld zekere A. G. J. A. voerman alhier, tot 1 jaar gevan genisstraf met afnok voorarrest, wegens niet te noemen handelingen. Donderdagavond vergaderden in de Mu ziekzaal de verschillende commissiëu van den Katholiekendag, ter bospreking van eenige punten over de nog te verrichten werkzaam heden. Do Voorzitter de heer Jean Poels opende de vergadering met den gewonen groet geloof zij Jozus Christus en spoorde de verschillende commissieleden nogmaals aan goed op hun post te zijn. de nóodige versieringen aan te brengen om den Katholiekendag z.oo luister rijk te doen slagen Daarni werd eon verslag gegeven dooi den secretaris den heer K ray kamp der voor gaande vergadering alsmede door de heeren H. Saln, en Jae. Aarts als Voorzitters der commissie van Otdeen Versiering. Ten sh-tte wirlen de insignes aan de leden aangeboden en de vergadering onder den ge wonen groet gesloten. TIENR4Y. De keuring der stieren, die 11. Dinsdag alhier gehouden weid vielen niet minder dan 3 pry/.en van de 4 ten deel ran de volgende landbouwers uit Venray. De 2 Ie prijs aan den stier van de Gebr. Ramhaghs te Castenray, de derde van Ant. Janssen en de vierde van J. van Vechel beiden te Merselo. MEERLO. De kermis i< alhier stil, zelfs vervelend stil afgeloopen. Volk was er genoeg, want van al Ie zij Jen komt men naar Meerlo Kermis, doch wijl iedeie muziekuitvoering ten strengste geweerd wordt, is de prei v.o i velen wol wat al te zeer beperkt. Trouwens, een*f -du glaasje bier brengt dok een vroolyke stemming, en thuis werd door de kermisgasten overheerlyk gegeten. En dat is toch ook een goede kermis HORST. Zaterdag jl. brak een felle brand uit in de woning van J. Peeters te America (Horsl), Het geheele huis werd een prooi der vlammen, doch het vee werd gelukkig gered. Oorzaak onbekend. Assuran'ie dekt de schade, Dat de heeren Peeters en Emons alhier nogal in de aspergesteelt doen, bew ijst dat genoemde heeren Maandag niet minder dan 1000 pond asperges slaken. Er waren exemplaren bij, die 2 hectogr, wogen en een omtrek hadden van niet minder dan 13i/z cM. Do heer Th. Kersten, hoofd dei- school alhier, is benoemd tot leeraar aan de bisschoppelijke kweekschool te Echt (vacat. Hermans). Onzen dorpsgenoot van harte proficiat met die mooie betrekking. Horst ziet echter den heer Kersten, degelijk onderwijzer als hij is, noode vei trekken. VENLO. Maandag was het 50 jaar geleden dat de heer Henri Faldera in dienst trad bij. de firma Wed. H Bontamps. Te zijner eoie vierde het personeel Maandag avond feest. Door een der heeren fii manten werd den jubilaris onder passende toespraak een gouden hnriogo aangeboden en hem de mededeeling gedaan, dat hij voor zijne goede diensten aan de firma bewezen levenslang een pensioen zal genieien van f 10 per week, wanneer hij den arbeid wenscht neer te leggen. Ook van het personeel der firma ontving de heer F. mooie geschenken, en van vele zijden hartelijke bewijzen van belangstelling TEGELEN, Zaterdag vierde do fiima Canoy Hei fkens Co. met haar personeel hot 25).irig bestaan der firma. Ruim twoehonderd personen trokken van uit de fabriek naar de wel versierde zaal van den lieer P. Holten, voorafgegaan door eene afdeeling der etafrauziek van het 2e regiment huzaren uit Venlo. Een 7tal der werklieden, die bij de firma gedurende 25 jaren waien wer kzaam geweest ontving elk een prachtig gouden remontoir- horloge. Tot laat in den avond bleef men gezellig bijeen. OSPEL. Zondagnamiddag, toen zich een hevig on weder hoven ons dorp ontlastte, vreesden onze eerw. heer kapelaan en dokter Schmidt van Nederweert, die heiden in een der kamers van de ka|ehnie verleefden, na' een geweldigen slag, dat een der belendende huizen wns getroffen. Dadelijk bemerkte men evenwe', dat het dak der kapelania in brand was geslagen. De brandklok wees de inwoners van ons dorp op liet ontstane gevaar. Dank het spoedig en doelmatig optreden was men het vuur spoedig meester en is de aangerichte schade betrekkelijk klein alleen het dak brandde af. OSCH. Ter openbare terechtzitting van Zaterdag van liet kantongerecht alhier werd tegen den gemeenteveldwachter uit Oijen c. a. procesverbaal opgemaakt wegens het utleggen eener valsciie verklaring onder eede. DEERNE. Donderdag herdacht 't geachte echtpaar Gerardus Coopmans en Johanna Verriet alhier, den dag waarop zij voor 25 jaren door den band des huwelijks ver- eenigd werden. Des morgens werd om 8 uur eene plechtige II. Mis opgedragen voor de jubilarissen welke begeleid werd door een schare familieleden. Ofschoon het feest slechts in den familie kring gevierd word. was de belangstelling hunner taliyke vrienden niet minder groot, en met dezen wonschen wij. dat aan het geachte echtpaar ook eenmaal de Gouden kroon moge ten deel vallen. VENRAY Van don 2 tot don 8 Juni. Goboorton. 1 Johannes Lambertus Koppens. 2 Martinus Gerardus Paules. 3 Catharina Maria Gerits. 4 Antoon Hendrik Peter Norhertus Poels. Huwelijken. Ilendrikus Hendriks 22 jaar arbeider en Maria Wilhelmina v. d. Broek 25 j. z. b. beiden te Venray. Antoon Hubertus Loonen, 34 j. bakker en Frederika. Hubertina de Ponti 32 jaar zonder beroep heiden te Venray F.ugène Rotges, 3t> jaar gastitter, te Venlo, en Antonia Huberta Gertruda Hendriks, 23 jaar z. b. te Venray. Johanna Theodora Huherdina Bistervelt3 1 dag. Maria Geertruilis van Luijck, weduwe van Ous- tav Leijerzapf. 81 jaar. MAANDAG 2de Pinksterdag om 8 uur plechtige Hoogmis voor den H. Geest om 10 uur stille II. Mis WOENSDAG Om 5 uur speciale Mis voor de vruchten der aarde. Om 6 uur de mis voor Hemt. Jochems Joh. van den Bosch en familie. Om 8 jaarg. voor Joh. Bi.stervels. VRIJDAG Zullen de kinderen die de eerste II, Communie nog niet gedaan hebben te biechten komen, de jongens om 9 uren eu de meisjes om 2 uren Deze week din d" vtemperdnger. geboden vasten. Deze week wordt het Allerheiligste aan de zieken gebracht, Woensdag in hei dorp Donderdag op ile gehuchten en Vrijdag Veltum en de Heide. Zondag 18 Juni gaat de h. Familie ter bede vaart naar de Smakt. Vertrek van hier te kwartier na zeven de Hoogmis te Smakt ten hall negen. Ten einde de leden in staat te stellen tijdig voor het vertrek in de kerk te kunnen zijn, zal de h. Communie dien dag vóór de h. Mis van 6 ure worden uitgereikt. Heden om 8 uur plechtige Hoogmis waaronder feestpredikatie 's namiddags om kwart over vier plechtige Vespers. Om 5 uur Lof. MAANDAG 2de Pinksterdag zullen de goddelijke diensten geschieden als op Zondag. Na de Hoogmis zal wegens den Katholiekendag de kerk gesloten worden ook zal er dien dag 's avonds geen Lof gehouden worden. DINSDAG feestdag van den H. Antonius van Padua, belijder onzer H. Orde om 0 uur de Hoog mis. Deze Hoogmis zal worden opgedragen voor de vruchten der aarde. Onder de hoogmis feestpredica- tie. Om 5 uur Lof Op dien dag en gedurende de Octaaf is in deze kerk te verdienen een vollen aflaat onder de gewone voorwaarden Gedurende de Octaaf om 5 uur Lol. VRIJDAG om 5 uur Lof en H. Kruisweg. Brengen ter kennis van belanghebbenden «lat door den Raad dezer gemeente bij besluit van den 8 dezer meerdere wegen gedeelte van wegen en strookjes grond tot verkoop bestemd niet meer tot den openharen dienst heeft bestemd welke speciliek zijn vernt'ld als eene ten Raadhuize en openbare scholen op de gehuchten aangeplakte publiecatie. Voorgezien ieder wien dit met zijn belang schiji.t te strijden uit, zich binnen 14 dagen, na dagleeke- ning van deze bekenkmaking met een bezwaarschrift hier over tot den Raad dezer gemeente te wenden. Venray den 1 Juni 1905. Burgemeester en Wethouders van Venray. De Secretaris, II. ESSER. STOOT. Brengen bij deze ter kennis dat heden is afge kondigd de door den Baad dezer gemeenten in zijne vergadering van den 8 dezer vastgestelde verordening voor het verstrekken voor een vergun ning houden van sterken drank in het klein op den openharen weg zooals hij die verordening is bepaald. Venray den 9 Juni 1905. Burgemeesters en Wethouders van Venray, De Secretaris, - H. ESSER. STOOT. Gelet op het besluit van den Raad dezer gemeen te van den 8tten Juni maken hekend dat de Raad de navolgende wegen niet meer tet den openharen dienst heeft bestemd, als 1. De openbare weg hekend op den legger (Ier- openbare wegen en voetpaden dezer gemeente onder No. CO, loopende Van* a.f Je kadastrale perceelen sectic C nos. 4589 en lftOl tot en met de kadastrale perceelen sectie nos. 2213 en 1103. 2. Een gedeelte van den openharen* weg bekend op den legger der openbare wegen en voetpaden dezer gemeente onder No. 13, loopende van al de kadastrale perceelen sectie C nos. 1600 en 1673 tot de kadastrale perceelen sectie C. nos. 1679 en 1568 welk geleelte. van den weg zal verlegd worden langs de kadastrale perceelen sectie C nos. 1598 en 1582 waarna hij van af het laatste perceel de weg zal volgen bekend op den legger der wegen en voetpaden dezer gemeente ouder No. 14. N. B Noodigen reder wien dit met zijn belang schijnt te strijden uit, zich binnen 14 dagen, na dagteekening van deze bekendmaking, met een bezwaarschrift hierover tot den Raad dezer gemeente te wenden. Venray den 8 Juni 1905. Burgemeester en Wethouders van Venray, De Secretaris, H. ESSER. STOOT. Gelet op het bepaalde hij het eerste lid van art. 2 der Drankwet, maken bekend dat voor de navol gende personen op grond van art. 5 vergunning is gevraagd voor den verkoop van sterken drank in het klein voor gebruik ter plaatste van verkoop. 1. Peter Antonius Maria Hoedemakers voor het perceel gelegen Honschenius plein wijk D. no. 242. 2. Theodorus Hubertus Josephus Camps voor een gedeelte van het perceel gelegen te Oostrum wijk K. no, 893a. dat zij die tegen het verleenen der gevraagde vergunningen bezwaren hebben deze voor den 25 dezer aan ons Collegie schriftelijk kunnen kenbaar maken. Venray 9 Juni 1905. De Burgemeester en Wethouders voornoemd II. ESSER. De Secretaris STOOT. Gezien art. 2G der wet van 2 Mei 1897 Staatsblad i,°. 124) Brengt tor kennis van belanghebbenden dat eene algemeene opgaaf van den inhoud der kennisgevingen, bedoeld bij die wetsbe paling, omttent de herziening van de belast bare opbrengst der gebouwde eigendommen volgens art. 2 der wet van 11 Januari 1904 (Staatsblad n°. 51 in de kadastrale gemeente Venray, onder bijvoeging van den kadastrale» legger en de plans, op de secretarie der geniet nte is nedergelegd ter kostelooze inzage van belanghebbenden gedurendo twintig dagen na beden. Afgekondigd te Venray den 4 Juni 1905. De Burgemeester voornoemd II. ESSER. Op Maandag den 19 Juni 1905, zal door de Commissie voor bet schattingsdistrict Horst of door een of meer barer leden van des namiddags drie ure tot des namiddags vijf ure zitting worden gohouden in liet Raadhuis, te Venray tot het geven van mondelinge inlichtingen aan ben, die zich daarvoor aanmelden. brengt hiermede ter openbare kennis, dat op Dinsdag den 27 Juni aanstaande, zal plaats hebben de verkiezing van vi-r leden van den Gemeenteraad, ter voorziening in de vervulling van de plaatsen der leden die met den eersten Dinsdag van September volgens den rooster moeten aftreden zijnde de heeren H. C. II. Esser. J. H. Janssen. J. Loenen en J. 11. F. Aerts, dat op dien dag, van des voormiddags negen tot des namiddags vier uren, ter Secretarie der Gemeente by den Burgemeester kunnen worden ingeleverd Deze opgaven moeten inhouden den naam, de voorletters eu de woonplaats van den enndidaat en onderteekend zijn door ten minste veertig kiezers, bevoegd tot deelne ming aan deze vei kiezing en hehoorende tot het district, waarvoor de eandidaatstelling geschiedt. De inlevering dezer opgaven moet geschie den persoonlijk dooréén of moer der personen die de opgave hebben onderteekend. De candidaat kan daarbij tegenwoordig zijn. Van de inlevering wordt een bewijs van ontvangst afgegeven. Formulieren, voor de opgaven bovenver- m<dd. zijn ter Secretarie dezer Gemeente kosteloos verkrijgbaar van den 10 Juni \905 tot en met den dag der verkiezing. De Burgemeester brengt hierbij in herin - nering artikel 151 der Kieswet, luidende als volgt Hij, die eene opgave, als bedoeld in artikel 51 inlevert, wetende dat r.ij is voorzien van handteekeningen van personen, die niet bevoegd zyn tot deelneming aan de verkie zing, waarvoor de inlevering geschiedt, terwijl zonder die handteekeningen geen voldoend aantal voor eene wettige opgave zou overblijven, wordt gestraft met gevan genisstraf van ten hoogste drie maanden of eene geldboete van ten hoogste honderd twintig gulden. Met gelyke straf wordt gestraft hy, die wetende dat bij niet bevoegd is tot deelne ming aan de verkiezing, eene voor die verkiezing ter inlevering bestemde opgave, bedoeld bij artikel 51, heeft onderteekeud. Venray, den 5 Juni 1905. De Burgemeester voornoemd, H. ESSER.

Peel en Maas | 1905 | | pagina 2