Limburgsch Nieuws. Gemeenteraad te Venray. Nieuws uit de Buurt. Algemeen Nieuws. op Zaterdag 25 Maart 1905. omdat hij al zijne Kozakken verslagen wist: de vreugde der n ei-win ning was met veel droefheid gemengd. Hi.i kwam op höt hoofdplein van het dorp. iloe groot was zijne verbazing, toen hij plotseling het escadron in strijdorde zag ipgesteld, Kr waren zeker 300 ruiters, met kapitein Sergius Frithiof aan het hoofd. 't Was nacht, doch by den maneschijn, pen Oostersche maneschijn, die over alles een zilverig licht verspreidde, vielen personen en voorwerpen duidelijk te onderscheiden. Kapitein Sergius ging den generaal te geraoet. -Parkow is vrij sprak hij, een groet brengend met zijn sabel. «Hebt gij dan kunnen chargeeren V' vroeg de prins. -Tweemaal achter elkander, want de vijand moest verjaagd worden uit eene hoeve, waar in hij zich verschanste." -Veel mannen verloren f -Al mijne mannen." Dit zeggende richtte Sergius Frithiof zich op. -Onze arme kozakken, heldhaftig tot in den dood." Prins Rouknine trad nader en hij zag de dooden, heengebogen over de koppen der paarden, spookachtig schuddend bij iedere beweging van hun rydier. En Rouknine begreep nu, hoe en tot welken prijs de overwinning gekocht was. OPENBARE VERGADERING van den Tegenwoordig de heeren H. Esser. Bur gemeester. Voorzitter. J. Arts en M. Poels, Wethouders, Hub. Janssen, .7. M. Micheis, A. Loonen, V. Fonck, Th. Slits, J. Koenen P. Camps, Jac. Aerts en P. J. Derks, leden en Stoot, Secretaiis. Afwezig de lieer L. Janssen. De Voorzitter opent de vergadering met het gebed en verzoekt den Secretaris, de notulen der vorige vergadering voor te lezen, welke worden goedgekeurJ. Hierna wordt overgegaan tut de ORDE VAN DEN DAG: De Voorzitter zegt dat in de vorige ver gadering spraak is geweest om de kiezel en leem te lossen op een terrein aan het station .ill,.er en d it een vergissing heeft plaats gehad dat er niet 5 cent, maar 15 cent per M* gevraagd werd, dus voor het geheel f 75 zon bedragen. Na eenige discussie werd dit goedgevon den. Benoeming vaii een onderwijzer SchoolDorp. Voor de vacante plaals school dorp hadden zich 3 sollicitanten aangemeld, nl. de heeren Reintjes van Veerssen uit Leunen, Van Eijnden uit Oostrum en M. A. Strik, thans onderwijzer te Overasselt. Door den Secretaris worden de betrekke lijke stukken voorgelezen. Met algemeene stemmen werd benoemd de heer M. A. Strik uit Overasselt, met in diensttreding op 1 April of zoo spoedig mo gelijk? Opmaken van voordrachten voor de vervulling in de vacatures van leden der Gezondheidscommissie, zul lende ontstaan door het altreden op 1 Juli e. k. De heeren H. Sala uit Venray en van der Weijden uit Gennep, leden der Gezondheids commissie gezeteld te Venray, welke op 1 Juli a, s. aftreden, zijn weder als candidaten gesteld alsmede de Weled. heeren H. Trynes en H. Janssen. Benoeming van stempopuemers voor 1905. De Voorzitter meldt dat dit jaar de perio dieke verkiezingen voor leden der 2de Kamer en gemeenteraad moeten plaats hebben. De leden van den gemeenteraad die moeten af treden zijn de volgende heeren: H. Janssen, Jac. Aerts, P. J.Loenen en H. Esser, burgemeester. Als stemopnemers werden gekozen de hoeren A. Loonen en P. J. Loenen. als plaatsvervangers de heeren Th. Slits en J. M. Micheis. Mededeeling van bericht van ontvangst van Ged- Staten onzer nieuwe Algera. Politieverordering. De verordening wordt in druk aan ieder raadslid ter kennismaking gegeven. De heer Slits vraagt aan welken prijs deze boekjes verkrijgbaar zijn en is san oordeel dat er nog al vele liefhebbers voor zullen zijn, om den inhoud dezer verordening te weten. Er wordt besloten om den prijs op 30 ct per stuk te stellen, zoodat die boekjes voor dezen prijs voor eenieder verkrijgbaar zijn gesteld. De heer Fonck vraagt, waarom deze verordeningen elders gedrukt zijn, en kan maar niet bogi'ypen dat zulk werk buiten de gemeente gaal, te meer daar hier 2 druk kerijen zijn. De heer Th. Slits begrijpt ook niet, waar om die weder in Venlo gedrukt zijn. te meer daar onlangs besloten is om de levering der school behoeften en andore benoodigheden zoo veel mogelijk aan de ingezetenen van Venray te gunnen. De inwoners van Venray zit'en er ook voor om wat te verdienen en moeten hier belasting betalen. De heer Jac. Aerts vindt, dit al mocht er ook iets voorkomen, wat de drukkers niet knnnen maken deze dan toch hunne percenten er aan verdienen, als ze het leveren kunnen. De Voorzitter zegt, dat hij er ook voor is om alles wat Lier kan gemaakt worden hier in Venray te laten vervaardigen, doch met het drukken dezer verordening meende hij cene gegronde reden te hebben, die hij hier niet wil noemen uitzondering te moeten maken. Idem van de beslissing van Ged. Staten over eene reclame tegen den Hoofdelijken Omslag. Het request van A. v/d Pasch werd door de Ged. Staten ter zijde gelegd wegens te late inzending. Goedkeuring verkoop dennenhout. De verkoop aan 't Overbroek en te Cas- tenray heeft opgebracht f 039,90 en in het Vlakwater f76,80. Totaal f716,70. Wordt goedgekeurd, Mededeeling procesverbaal opname Gemeente kas Was in kas f 100,85s, Voor kennisgeving aangenomen. Verslag van de commissièn van schoolverzuim. Wordt besloten deze voor de leden ter secretarie ter inzage neder te leggen, zoodat wy onzen lezers hieruit niets kunnen mede- deelen. Mededeeling van Ingekomen stukken. Een schrijven is iugekoraen van T hoofd bestuur van den R. K. Onderwijzersbond over de tractementskwestie van den heer De Ponti. In dit schrijven wordt, met aanhaling van rechterlijke uitspraken, er op aangedrongen, dat de raad in aanmerking zal nemen bij de vaststelling der iractemenisverhooging van den heer de Ponti den datum zijner indienst treding als waarnemend hoofd. De heer Fonck merkt op dat men niet veel kosten kan maken voor f 50. Do Voorzitter stelt voor het Hoofdbestuur te antwoorden, dat de beslissing der Deputatie waaraan de heer De Ponti zich gewend heeft, zal worden afgewacht vooraleer door den Raad eene beslissing zal genomen worden. Wordt goedgevonden. De heer Aernout, postdirecteur alhier, vraagt in een missieve. oid de tuin van het oud postkantoor al te staan, wijl bij het J nieuwe postkantoor geen tuin is. Wordt voor èén jaar afgestaan voor de som van f6. Wijl de agenda nu is afgehandeld, vraagt do Voorzitter of er iemand nog iets in 't midden heeft te brengen. De heer Micheis vraagt om een lokaal der school Vferselo, om daarin de repetities voor Mannenkoor te kunnen houden, te meer daar dit lokaal toch vrij is, en 't gezelschap zorgt voor schoonhouden, vuur en licht. Wordt met algemeene stemmen goedge vonden. De Voorzitter zegt dat er een paar per sonen zijn, die de duikers die ten hunnen laste moeten onderhouden worden, niet willen herstellen. Er wordt besloten om die be trokken personen nog eens te waarschuwen en zoo dit niet helpt, deze zaak in handen van de Deputatie te geven. De heer Camps vraagt, wanneer er een aanvang zal gemaakt worden met de iioling en verbreeding van den weg bij M. Poels. De Voorzitten- zegt dat er eerstdaags mee zal begonnen worden. De 'neer Fonck wijst er tevens op, dat daar bij den muur van 't Ursulinenklooster bij nat weer altijd zooveel water blijft staan en zou graag zien, Mat hierin verandering werd gebracht. A De Voorzitter merkt op dat dit provinciale weg is. De heer Poels zegt, dat de provinciale opzichter hem heeft gezegd, dat, zoodra er een nieuwe kantonnier op dien weg is, dit veranderd zal worden. De heer Fonck zegt dat nu volgens de nieuwe politieverordeningen 't ook verboden is op publieke straten te urineeren, en oordeelt dat er nu ook spoedig eenige pissoirs zullen geplaatst moeten worden. De Voorzitter zegt dat er eene geschikte plaats zou zijn aan de Muziekzaal, I)e andere leden zijn er ook voor, doch zien op tegen do kosten. De heer Janssen vraagt wat de Schoolop ziener Steijns bij zijn laatste bezoek gezegd heeft over de huur van 't oud postkantoor. De Voorzitter zegt dat eerstdaags een officieel schrijven zal volgen. Niets meer aan de orde zijnde sluit de voorzitter de vergadering en gaat de Raad in geheime zitting over. VENRAY. 1 April 1905 Zondagavond hield de wederopgerichto Schutterij -Het Zandakker" hare eerste vergadering, ten huize van den heer M. Verriet. De leden waren flink opgekomen. Tot leden van een voorloopig bestuur werden gekozen de heeren W. van Well, M, Diees sen, A. van Hout en Th. Jacobs. Op Zaterdag 1 April a. s. zal de Hauze afd. Venray, eene algemeene vergadering houden bij den heer Jean Verheugen 'avonds om half negen. Trouwe opkomst verzocht. De hoer Serota heeft opmeting gedaan van 167 peiceelen gemoentegi onden, die d'-ze zomer zullen verkocht worden. De sluiting van het tweede leerjaar van den wintercursus van Land- on Tuin houw had Zondagnamiddag in de Muziekzaal alhier plaats, alwaar tot slot een examen zou gehouden v üden onder de leerlingen van den Tuin- en n ihouwcursus. gedurende de wintermaanden gegeven door de heeren Eug. Kruijtzer, lecranr te Roermond en P. Rutten, hoofd der school te Wanssum. Alvorens tot bet program over te gaan, werd het woord gevoerd door den elEd. heer Snellen, Rykstuinbouwleeraar in Lim burg, die mededeelde, dat het bij sluiting van iederen cursus gebruikelijk was eene openbare les te geven, waardoor de commis sie van Toezicht en roe andere belangstel lenden zich kunnen overtuigen van het resultaat der lessen cn der gemaakte vor deringen. Vervolgens steldeo de hoeren Kruytzer en Rutten aan allo leerlingen een aantal vragen, betrekking hebbende op tuin- en landbouw o. a. ovor het poten, oceuleeren, snoeien eu goed onderhouden dqr hoornen, bemesting en gehalte van meststoffen, zaaien, verbetering van weiden, enz. Met veel genoegen w erd door de aanwezigen opgemerkt, dat de vragen door do leerlingen goed beantwoord warden, waaruit bleek, dat den ij ver der leerlingen gepaard gaat met de degelijke leiding en onderrichting de- heeren Kruijtzer en Ruiten. De heer Snellen bleek ten zeerste voldaan over de resultaten van het onderwijs eu betuigde zijn dank aan do commissie van Toezicht en in liet bijzoflder aan den Edel Achtb. heer Burgemeester voor zijne her haalde belangstelling bij de lessen en ver trouwde dat d<- heeren thans ook tevreden zouden zijn over de verkregen resultaten. Do heeren Kruijtzer eo Ru'ten spraken nog eenige opwekkende woorden tot do leeilingen eu gaven te kennen, dat zij zich ten allen tijde gerust bij hen kunneo vervoegen om inlichtingen. Nadat de EdelAciiib. heer Burgemeester een woord van d uik had gebracht aan de heeren Snellen, Kruijtzer, Ruiten, ging men over om aan 21 leerlingen een diploma uit te reiken. Maandagavond werden aan liet woon huis van de wed, R. eenige glasruiten verbryzeid. Het ware te wenschen, dat de politie de laffe daders te pakkfn kreeg. Maandagmorgen had de timmerman v. G, werkzaam ahn het St. Jo^fsgesticht alhier, het ongel: eene goederenloods te vailen, waarbij hij zich zoo ernstig be zeerde, dat ó.iuuv, giiiutikundige hulp moest worden ingeroepen, waarna hij per rijtuig naar zijne woning vervoerd werd. De bekomen Kneuzingen zijn van dien aard dat v. G. eenige weken niet in staat zal zijn werk te verrichten. I860 Jubelfeest 1995 vlei* fanfare Euterpe". Naar wij uit goede bron vernomen hebben, kunnen we thans met zekerheid melden, dat de fanfare -Euterpe" op Zondag 30 April a. s. haar 45jarig bestaan feestelijk zal herdenken, Zooals wij vroeger reeds meldden, bobben de alom bekende en bekroonde karakter komieken de heeren G. Seegers uit Helden en P. van den Broek uit Venlo hunne welwil lende medewerking toegezegd. Ook op dien dag zullen de leden der fanfare hun ouden roem weer handhaven met goede en degelijke muziok, hetgeen hun tot eere zal strekken. Beschouwen wij dit als een jubelfeest, dan zullen zeker de inwoners der gemeente met de finfare feest vieren. Immers is het aantal zeer groot die in hunne jeugd onder het vaandel van -Euterpe" hebben thuis gehoord en het symbool der vereeniging hebben hoog gehouden, zoodat op heden hunne nakomelingen met trots en fierheid op de 45 jaren, die de fanfare dan bestaan heeft, kunnen terugzien en hoe hunne voorgangers altijd met moed, ijver en eere gewerkt hebben. Jammer, dat op heden er maar één is, nl. onder de medewerkende leden, die van af de oprichting, altijd trouw lid is gebleven, on wel de hoer .T. Verheugen, de thans ijver volle directeur. Met recht kunnen wij dan ook de heer Verheugen feliciteeren by deze gelegenheid, vooral als directeur, onder wiens leiding do fanfare altijd met succes gewerkt hoeft en de muziek in ons Venray heeft hoog gehou den. Moge het onzen taotvollen directeur de heer J. Verheugen gegeven zijn, nog tal van jaren in eene goede gezondheid te werken voor het bloeien en groeien dei- fanfare, is zeker de wensch van alle ingeze tenen der gemeente en vooral van hen, die zich met hem onder hetzelfde vaandel schaarden. Tevens drukken we den wensch uit, dat het de fanfare -Euterpe op dien dag, niet aan belangstelling zal ontbreken. Voor de Rechtbank te Roermond stonden Dinsdag o. ft. terecht J. H. G. D., oud 23 jaren, en P. L. D. oud 18 jaren, beiden zonder beroep te Venray, beklaagd dat zij onder Vonray op 19 December 1904 eene hoeveelheid dennen naalden aan mevrouw de wed. Esser loebo- hoorende hebben ontvreemd. Eisch ieder f 3 of 3 dagen hechtenis. En werd o. a. veroordeeld: G. J. F. D., koopman te Venray, f 3 of 3 dagen hechtenis, wegens strooperij. Zaterdagavond had in het naburige Oostrum een ernstige vechtpartij plaats', waarbij zekeren V. zoodanige verwondingen aan het hoofd bekwam, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. De zaak is in handen der politip. SEVENUM. Op de alhier gehouden vee markt was het wegens hot schoone weder nogal druk. Er waren vele kooplieden. Toch was er weinig vee aangeveerd, en van de 15 stuks werd slechts één verkocht. TEGELEN. H. S. oud 60 j. werkman alhier, is als verdacht van bedelarij door den gemeente void wachter Heijnen alhier, aange houden en naar da govangenis le Roermond overgebracht- BLERIK. LI. Vrijdag overleed da WEw. lieer G. Gijsen te Buffalo (N-. A.) in den oudordom van 55 jaren. Als missionaris was hij aldaar reeds verscheidene jai en werkzaam in den wyngaard dos lleero. SWALMEN, Binnenkort zal al hiér eene openbare aanbesteding plaats hebben van de op te richten stoomcentrifuge. SITTARD. Zondag be-dacht de Z.E. J. L. Lemmens, vroeger pastoor te Schin- veld, thans lustend priester alhier, den dag waarop hij voor 50 jaren de H. Priester wijding ontving. De aanvoer op de maandelijksehe vee markt van Maandag bedroeg circa 300 stuks- De handel was zeer levendig, vooral in guste koeien Jjoor do vetweide, de prijzen hiervan waren van 100 tot 150 gulden. Dragende koeien evenals vot vee waren niet, zeer talryk aan de lijn. De pryzen dei- dragende koeien varieerden van 120 tot 200 gulden en van vet vee le kwaliteit 58 tot 62 cent, 2e kwaliteit 52 tot 56 cent de kilo geslacht. HEERLEN. Dinsdagmiddag werd door den trein die te 1.24 van hiernaar Siltard vertrekt, eene vrouw, de wed. J. by liet overgaan van den spoorweg nabij Hoensbroek gegrepen. Het hoofd werd van den romp gescheiden. MEERSSEN. Een listige grappenmaker was zekere B. alhier. Hij reisde naar Brussel en zond daar aan zyn adres in Meersseu een aangetekende brief of ter waafJe van 10.000 francs, in naam tenmiDste, want er zat geen seu in. Onmiddelyk na dezen brief afgezonden ie hebben, retourneerde hij uit Belgiës hoofd stad naar 't kleine Meersseu en wachtte af, de dingen, die komen zouden. En ze kwamen ook. Hij kreeg nl. een aanzegging, dat gemelde brief voor hem was gearriveerd. Hij naar 't postkantoor, nam den brief in ontvangst, zeide dat er oen scheurtje in was, dat hij 't ding zoo niet accepteeren wilde, aangezien men 't had geopend, maakte een leven als een oordeel, tot ten slotte de postdirecleur er aan te pas kwam en in tegenwoordigheid van getuigen den aaflgeteekenden brief opende, waar een paar volslagen waardelooze papiereo in zaten. Nu maakte li. nog meer leven en eischte zijn 10.(XX) frane op. Men had dzfl vriend echter in de gaten en nam hem bij zyn kraag. Nu bromt hij te Maastricht op den ouden Minderbroedersbelg in voorarrest. Hij was slim, de mannetjes van do posteryen waren nog oneindig veel slimmer. St. AGATHA. Bij gelegenheid van het jaarlyksch bezoek van don visitator heeft de zeereerw. lieer De Vlam, pi-ocuralorgeneraa! en subprior der Kruisheeren alhier, wegens vergevorderden leeftijd zijne functiën neer gelegd In zyne plaats zijn benoemd tot subprior de ZEerw. heer van Dinther, tot procurator de ZEerw. heer Laarakkers, beiden goede bekenden algemeen wordt met de keuze ge«ympntiseerd. RAVESTEIN. In de raadsvergadering van Vrijdag kwam o. a. ter tafel een brief van den burgemeester wuarbij hij ontslag jieenit als raadslid. Tot dit besluit is Z.E, Aclith. gekomen uit overweging, dat hij meent als voorzitter heter het gemeontebelang te kunnen dienen met een streng onpartijdig optreden, wat onmogelijk is, nu hij tevens als raadslid funotionneert. .vROMEREN. Heeft ^het aanleggen van een flinken kunstweg van uit het dorp alhier naar het Eind en sluis 12 der Zuidwillems- vaait heel wat voeten in de aarde gehad, zoodat de meeste in woners begonnen te wanhopen aan de totstandkoming daar van, eindelijk zullen de zoo lang gekoesterde wenschen in vervulling treden. Woensdag 29 Maait jl. is door B. en W. dezer gemeente aanbesteed het bewerken der aardebaan, liet maken van kunstwerken en liet verharden met grint en porfiei-steenslag, van genoemden weg met twee zijtakken. Iiigekomëexwaren 17 inschrijvingsbiljetten waarvan Jan Harpen te Amersfoort de langste was, voor f30.60u Het werk is nog niet gegund. 'Naar wij vernemen zal.dit,werk nog in den aanstaanden z», *r gereed komen, zoodat wij den volgende'n winter in plaats van door het slijk en lijken hard WOEN-" gemoent" gaan van Eindhoven in CUYK. Maandag vergaderde het Gemeen tebestuur ten randhuize, teneinde de aange kondigde verpachting te houden van 9 H.A. haverland, thans broekgrond, behooreride aan onze gemeente. Do gegadigden verschenen wel vóór het raadhuis, doch trokken daarna naar liet Veerhuis. Allen verklaarden zich solidair niet te zullen pachten. Do mededeeling, dat den Gemeenteraad de pachters wachtten, lieten zij onbeantwoord. Niemand ging ten rnadhuize, zoodat de verpachting niet kon plaats hebben. Op de jaarmarkt van Dinsdag waren- aangevoerd 479 runderen en 149 biggen. Het vette vee gold van 32 tol zelfs 88 ct het dragend vee van 175 lot f260 en het mager van 60 tot f 125 terwijl de biggen verhandeld werden voor 8 tot f 11 De handel ging zeer vlug. De markt was een der drukste, die wij tut nog toe gehad hebben. De kooplieden en bezoekers verdron gen elkaar op 't marktterrein, 't Vee stond in dubbele rijen aan de lijnen. In krameryen en andere artikelen was de handel zeer levendig, zoodat de raai kt uit muntend slaagde. De bloei der Cuyksche jaarmarkten gaat nog immer hooger. WYCHEN. Op de aspergeskweekerij Schoonoord van den heer A. v. d. Heijden alhier werden jl. Zaterdag de eerste asperges van den kouden grond gestoken, dus weer een bewys van een vroegen zomer. te baggeren, over een dege- !g zullen gaan. e vernemen dat in deze .7ote adresbeweging zal uit* 5 van ge„'iineu, ten gunste .len der Leo Vereeniging te zake de gelijkstelling of de vei-Jiorting der Kermis. EINDHOVEN. Een meisje, dat tegen den zin de: ouders verkeering onderhield, was opgesloten. Zij wilde Zaterdagavond de woning verlaten en geen andere kans ziende sprong zij uit het raam der 2e véVuteping en viel op straat, Zij kwam gelukkig zonder veel letsel af, doch moest met het uitstapje met haai minnaar af zien, daar zij toch zoodanig was gevaüon, dat voor eene wandeling haar toestand wat ai te zonderling was. 's BOSCH. Alhier zal van 17 '-mi tot 2 Juli eén R^fverheiiitienlooiiutffdiii'g wyréeo «•honden, die, naar roeri zich voor^ó^ 4* geneeie nOuiuUidbaiitsche nijverheid za vertegenwoordigen. De tentoonstelling gaat uit van de vereeni ging 's Hertogenbosch Belang. De op het nieuwe terrein alhier in aanbouw zijnde R. K. Kerk nadert hare voltooiing. Zij maakt met hare bijgebouwen, de 2 fraaie torens aan den voorgevel on nog een derde op het kruis der kerk, een vriendelijken indruk. Naast de kerk staat de pastorie, een modern gebouw, en in de onmiddellijke nabijheid van een en ander de parochieschool, die bijna 30 M. breedte en twee verdiepingen heeft. De gebouwen zijn gelegen aan 't Emmaplein op enkele minuten afstand van het spoorweg station. TILBURG. Maandag had alhier een spoor weg déraillement plaats. De goederentrein om half 6 van Goirle komende, liep ten gevolge van een verkeerden wisseltoestand liet station binnen op een lijn waarop goederen wagens stonden. machine liep daarop met het gevolg, dat twee wagens op elkaar in stukken botsten. Een dezer wagens werd van de assen gescheurd, terwijl de wielen dwars op de lyn bleven. De uiaterieele schade is vry groot maar gelukkig zyn persoonlijke onge lukken niet te betreuren. Het ongeluk moet, naar we hoorden, te wijlen zijH aan een wissel wachter, die uit onoplettendheid een verkeerden wissel had getrokken. OVERASSELT. Het slacht offer van den hier gepleegden moordaanslag, juffrouw van Hout, gaat goed vooruit en men hoopt, dat het levensgevaar geweken is, hoewel zij nog altijd zeer zwak is. Het schijnt, dat beide zusters niet meer* met hun broeder in aanraking wenschen te komen, daar het gerucht gaat, dat de boerderij, die in ge meenschappelijk eigendom van hun drieën is, met goedvinden van den te Arnhem gedeti neerde verdachte zal worden verkocht. Te voet om de wereld. Vrijdag passeerde te Roozendaal bet paar Boneff, dat zich voorgenomen heeft de reis om de wereld te voet le maken, welke reis zij in 15 jaren denken te volbrengen, De reden van hunne omreis is de volkeren te leeren kennen. 't Paar is den 31e Maart 1901 vertrokken dus reeds nagenoeg 3 jaren op reis. Door den verkoop van briefkaarten met hun portret

Peel en Maas | 1905 | | pagina 2