Limburgsch Nieuws. Het Zigeunermeisje. OORLOG. Nieuws uit de Buurt. Algemeen Nieuws. Burgerlijke Stand. !i Was winteravond. Zacht wolkten dikke sneeuwvlokken neer op de aarde, overtrek kend de geheele natuur met een glansend witte sprei. Koud was het buiten, warm was het binnen. Maar warmer dan ooit was het in de woning, in het hart der echtelieden Jeannette en Pierrot, helderder dan ooii scheen het lampje op de tafel, smakelijker dan ooit was de eenvoudige avondkost. 't Was op den namiddag van dien dag. dat Pierrot van zijn werk huiswaarts kee- rende, langs den weg aan den zoom van het bosch eene vrouw zag liggen, bezweken door de koude, door den honger wellicht. Aan hare zijde zat schreiend een kleio meisje, luid schreiend om hare moeder, die bezweken was van ellende in het vreemde verre land. Vol medelijden nam Pierrot de kleine tot zich droogde hare traantjes en terwijl andere werklieden het onbezielde lichaam der moe der. dnrpwaarts droegen, nam hij de kleine meid mee naar zijn huis, waar nog geen lieve kindertongen ooit den heiligen en geheiligden naam van "moeder' lispelden want de goede God had het huwelijk der brave lieden niet met kinderen gezegend, met kinderen, dien zonneschijn in het huisgezin, Hoe gelukkig waren Jeannetl£ en Pierrot thans met hun aangenomen kind, hoe geluk kig, toen de kleine hun voor 't eerst in kindeilijke uiting den eerenaam van moeder en vader schonk hoe gelukkig toen alle nasporingen ijdel bleken om den naam en afkomst der kleine op te sporen en de overheid de opvoeding van het lieve meisje aan hen overliet. Het kind had een goed tehuis gevonden, het werd gedoopt en ontving daarbij don naam Anita. Op zesjarigen leeftijd werd het uaar school gestuurd, waar hel spoedig door hare lieflijkheid de achting en liefde won van al hare makkertjes, die het vreemde aangenomen kind als haar gelijke behandel den. Jaren verliepen. De arme wees was opgegroeid tot eene schoone, beeldschoone maagd. In machtige, breede golven zwierden de gitzwarte haren langs de gladde schouders, zoo juist passend bij die slanke, forsche gestalte, Hare nog donkerder wenkbrauwen kiingden zich adelijk om de zwarte vurige oogen toch zoo vol zachten levenslust en gulle vroolijkheid het eenigszins ovale bruingeel getint gelaat verried het echte tijpe van het fraaie Zuiderras. Geen wonder dat de jongelieden uit het dorp als om strijd hare vriendschap zochten, een lachje van hare lippen bedelden. En Amor's pijlen hadden ook het reine maagden- hart geraakt de god der liefde had geblikt in die schoone oogen Anita was verliefd. Zij had haar hart onverdeeld geschonken aan den koenen, onvervaarden jager aan den sterksten en behendigsten jongeling uit het dorp. Koenraad de vriend van allen, die hem kenden, de ziel van elk gezelschap, had Anitas hart veroverd. Was het wonder, dat twee zulke fiere, edele harten elkander aantrokken Koenraad beminde hartstochte lijk zijne bruid de steenen der straat schenen hem te hard voor dien kleinen lieven voet hij was boos op den wind, zoo die a) te dartel spelen mocht met die weelderige lokken. Anita en Koenraad hadden elkander lief'. Ginds onder den hlooten hemel hadden ze elkaar trouw gezworen hand in hand, trouw tot in den dood. Ër heerschte eene geweldige drukte en beweging iu het anders zoo stille dorp. Eene groote bende Zigeuners half gekleeJ. wild en woest van uiterlijk, vergezeld door *uile vrouwen en kinderen in bijna ineen stortende wagens, had haar kamp opgeslagen onder den grooten lindenboom. Iedereen liep uit om het ongewone schouwspel te zien, dat eeu Zigeunerkamp oplevert, om die eentonige gezangen te hoonen vol smachtend verlangen naar het vaderland. Den volgenden morgen heel vroeg, vóór, nog de dagvorstin haar beeld weerkaatste, in den bloernendauw was hei zigeunersvolk weer op pad. Te midden dier bonte menigte merkte men eene net gekleede maagd met fiinken tred voortschrijdend langs den ongebaaaden weg het was Anita. Zij was het huis barer pleegouders ontvlucht om een zwervend leven te gaan leiden, en toen! Jeannette de slaapkamer barer pleegdochter binnentrad om deze te wekken, vond zij Anita niet meer. Op liet tafeltje aan het hoofdeinde der sponde lag een brief waarin te lezen stond "Lieve pleegouders I" Hartelijk dapk voor al hetgeeu ik bij U genoten heb. Vergeef mij het verdriet, dat ik u thans aandoe. Ik ka:i noch mag anders handelen. Ik heb mijn volk herkend in zijne zangen, die ik reeds hoorde in mijne prilste jeugd, die mijne moeder zong aan mijne wieg. Aan dit mijn volk behoort mijn hart en hand. Groet Koenraad van mij zeg, dat hij zich trooste en bidt voor mij. L'Wfc AMTA. Nog allijil de Bilslag van den geweldi gen veldslag, die daat in liet verre Oosteu bij Jentoc gevoeld wordt niet volledig be kend. Door lievige bombardement is een zware storm met regen en hagel, over l slagveld uilgebroken liet veld is een moeras gewur den. waarin de troepen van de beide legers blijven steken. Het gevecht is Zondag weer begonnen en is den gelieelen nacht vooitgezet vooral omsl reeks middernacht woedde de strijd hevig. De Russen behouden hun stellingen langs de Sja-tio en gaan herhaaldelijk tot den aanval over. Men zegt dat 0 lapansehe kanonnen veroverd zijn. Het oosterleger ondersteunt de strijdmacht in het westen. Maandag woedde een allerhevigst artillerie gevecht. De strijd wordt nu vooral op de vlakte gevoerd. Uit eeti lang telegram van den correspon dent der Herald te Moekden. die hij generaal Reuuenkampf was. blijkt dat fouten in de Russische tactiek tot de nederlaag bijdroe gen. Aangevraagde versterkingen daagden veel te laat op. generaal Oi lof voerde de bevelen die hij gekregen had niet uil, enz. De Potersbutgsche correspondent van de Telegraph loochent, dat Koerapatkin tegen zijn eigen zin aanvallend optrad. Hij meende integendeel zijn toezegging, dat hij zon aanvallen, gestand te moeten doen. Vooral in het centrum, moet er gevochten zijn met een verwoedheid, die in den geliee len oorlog haar weerga niet vindt. Pirr ook op den Russischen rechtervleugel, waar de zwaar ste verliezen geleden werden, hebben do Russen bovenmenschelijke pogingen ge daan zonder veel succes echter. Hier werden generaal Smulenski. de kapiteins Baranost en Aweilic'f gedood, generaal Liabinkin en kapitoin I.uenski gewond, eerstgenoemde duodclijk. lieu correspondent in 't Russische centrum seinde Zaterdag Gisterenmorgen werd de strijd met nieuwe woede hervat. De Russen vochten als leeuwen en zoodra de voorste gelederen blijken gaven van afmatting, kwamen er versche truepen oru hen al' te lossen. De vliegende ambulances waren onafgebroken in de weer de gowon. dsn werden tor zelve plaatse voorloopig verbonden, en vervolgens naar liet noorden gezonden. Rechts cd links van het station Sja-ho-poe fop de plaats waar de spoorweg do Sja ho overgaat) word het hevigst ge vochten. De lucht trilde onder het onafgo- broken gebulder van het geschut. Ook in het oosten woedde de slag. De Japanners brachten groote troepenmassa s saam tusschen de mijnen van Jentni en den bergpas loe- moecosjin en maakten gebruik van de kleinste voordeelen. Van de bergen stijgen rookkolommen op, vele do: pan staan in lichte laaie. Generaal Zuroehnj-f verkeerde, tengevolge van het Uitbreken van een brand in groot levensgevaar, en kon zich ter nauwernood borgen. De batterijen zwijgen geen minuut, er ia nauwelijks een plekje grond op 't uitgestrekte slogveld te vrnden. waar nog geen kogels ingeslagen zijn. VENRAY, October 1904. Benoemd tot Ontvanger der directe belastingen te Findhoven (Buitengemeenten) de heer J. M. H. Van Wessem, thans ontvanger te Beek. bij Maastncht te Venray ook bekend door dien hij voor eenige jaren hier waarnemend ontvanger is geweest en zich als toen zeer verdien stelijk heeft gemaakt met het organiseeren van den grooten Carnavals optocht. Aan het postkantoor zijn gedurende de le helft der maand October de volgende brieven en briefkaarten aangekomen welke wegens onbekendheid der geadresseerden niet zijn uitgereikt Mej. Louise Lemoucke 'f id. Josiena Remmen f Van de hand van den lieer J. W. Rutten van alhier, leeraar aan de stedelijke Han delsschool te Amsterdam, verscheen bij de firma Swets en Zeiilinger te Amsterdam eene Russische spraakkunst. Oogetwijfeld voldoet deze aan eene lang gevoelde be hoefte in ons land, waar de Russische taal met het oogpunt op handelsbelangen en relation meer en meer beoefenaars vindt. Het is de eerste Russische spraakkunst in het Nederlandsch uitgegeven. De heer Ruiten bevond zich ruim vier maanden in Rusland teneinde de uitspraak te be- «tudeeren. Moge z'yu moeitevolle arbeid veel succes hebben. Do Maandag alhier gehouden vetmarU was zoor druk bezocht, en de aanvoer mocht voor deze markt aanzienlijk genoemd worden. Ofschoon niet overdreven, was toch de handel viij levendig, terwijl de prijzen bevredigend warende meeste omzet had plaats in dragende malen, welke vooral gezocht werdeu. Biggen gingen wat minder vlug van de hand, hoewel de aanvoer tamelijk groot was. Men betaalde van 3 lot 6 gulden. Zondagavond werd het vierde studie jaar van den cursus voor Tuin- en Land bouw alhier, onder directie van den Heer E. Kruijtzer, geopend. Met genoegen hebben wij vernomen dat zich een aantal leerlingen hebben aangemeld. 't Is een bewijs, dat de Venravsche boeren hun belang inzien en begrijpen, dat ook op hun gebied door vermeerdei ing van vakkennis allerlei verbeteringen kun nen aangebracht worden. De voorstellingen, deze week alhier gegeven door het Groot Circus Libot, werd druk bezocht. Alle bezoekers waren ten zeerste voldaan over het genotene, want zoowel de paarden- dressuur als alle acrobatische toeren mochten den hoogsten lof verwerven, en konden dan ook wedijveren met voorname inrichtingen van dien aard. Maandag en Dinsdagnamiddag was het ruime circus nagenoeg gevuld met de schoolkinderen van Venray en de gehuchten. Blijkens de juichkreeten, die gestadig op stegen, had het jonge volkje een werkelijke prettige namiddag, evenals de heeren Stu denten, die des avonds ook eene voorstel ling bijwoonden. Eergisteren is het Circus vertrokken naar Horst. BERGEN. Men heeft alhier een aanvang gemaakt met leggen vau een loswal en goe den oprit, aan dezen kant der Maas. Naar wij vernemen, zal de helling van dien oprit 1 op 10 zijn. ARCEN. Zondagnamiddag omstreeks 4 uur ontstond brand in de woning van G. Faets in het Straelsche Broek. Alles werd een prooi der vlammen. Het paard werd nog gered, doch van den inboedel weinig. Verzekering dekt de schade. MOOK. Ingevolge do circulaire van het Bestuur der Limburgsciie Katholiekendogen heeft de Gemeenteraad besloten, voor en na de vergaderingen, staande te bidden. Voorwaar een sciioon voorbeeld. Moge dit door alle gemeenteraden van ons land gevolgd worden BLITTERSWUK. Maandagavond werd in het schoollokaal door den heer Snellen, rijkstuinbouwlceraar, de landbouwcursus geopeDd. De heer Snellen sprak onder meer over het doel, de inrichting van den cursus, don omvang der leerstof, waaraan door den lieer llutten, leider van den cursus, een hartelijk woord werd toegevoegd. Een 20tal wakkere landbouweis, waaronder met drie en vier kruisjes achter den rug, waren aan wezig, om de lessen te volgen. Zij toonen hunne belangen beter te begrijpen dan hen, die van de schoone gelegenheid, om hunne kennis te vegeteren en te vermeerderen, geen gebruik maken. Het nut der lessen wordt niet alleen volmondig erkend door de velen, die reeds een cursus gevolgd hebben, maar men kan het ook zien op den akker en voelen in de beurs. Dat de lessen van den heer Rutten in den smaak vallen, bewyzen 2 oud-leerlingen van den cursus te Wanssura die den cursus te Blitterswijk nog eens mee maken. Mogen leeraar en leerlingen ruim schoots voldoening vinden van hunne inspan ning Een woord van lof komt toe aan den heer burgemeester, wien het vooral te danken is, dat deze tweede cursus in zijne gemeente tot stand kwam. LOTTUM. Als een zeldzaamheid kunnen wij melden, dat dat de bijna 89jarige wed. Thijssen dezer dagen nog naar Kevelaer is geweest. Tol Walbeek, circa 2 uur gaans, werd de weg heen en terug te voet afgelegd van daaruit nam ze de tram, Bovendien dient vermeld te worden, dat dit het 75ste jaar achtereenvolgens is, dat genoemde vrouw dat pelgrimsoord bezocht. WELL. Bij beschikking van den heer Directeur te Maastricht van 15 dezer is de heer W. A. Klaassen, waarnemende ont- vaHger alhier, aangewezen als ambtenaar om met een lid van het College van Zetters of een ander persoon door dat College aan gewezen de opneming dor huurwaarde ie doen gedurende het belastingjaar 1901 voor de gemeente Bergen, te rekenen van af 15 dezer. HELDEN. Zondagavond pleegde zekere I\ J. uit brooddronkenheid baldadigheid hij S L. te Everlo, welke hem duur kwam te staan. Door met zijn hand een ruit in te slaan, verwondde hij zich zoo deerlijk aan de rechterhand, dat geneeskundige hulp noodzakelijk was. Door bloedverlies uitgeput werd hij per kruiwagen naar zijne woning- vervoerd. HELDEN. Door een wielrijder uit Meijel werd L. E.. kantonier alhier, zoodanig aangereden dat hij een paar uur bewusteloos bleef. Het kwam door een defect aan de liets zegt de wielryder, neen, door onoplettendheid verklaren de toeschouwers, Hoe het zij, de justitie zal het uitmaken. lutusschen wachten de verschillende wonden aan E's hoofd en handen op eene voorspoedige genezing. VELDEN. Naar wij vernemen, heeft de heer J. van den Uombergh zijn ontslag ge nomen als directeur van het fanfaregezol- schap. Voor het gezelschap is dit een gevoelige slag. Hij was een der oprichters der fanfare en ruim 25 jaar directeur. 11 F. LD EN - PAN NIX GEN. P. J. uit den Haag een gehucht alhier; is de bc ste kerel van de wereld, maar als hij per ongeluk wat diep in het glaasje heeft gekeken is er geen goed "aan. Zoo ook Zondagavond. Na een zware dag achtte hij het niet ondienstig zich een oogenblik onledig te houden door eene ruit in te slaan hij L. S. en liefst met de Moote vuist. P. J. slaagde volkomen en wel met dit gevolg dat hij zich zoodanig aan de pols verwondde dat men aanvankelijk ten gevolge van het groote bloedverlies voor zijn leven vreesde. Door spoedige genees kundige hulp kon men het bloed stuiten, zoodat, alhoewel hij nog zwak is, het gevaar thans is geweken. MAASBREE. 1 November wordt hier een hulpkantoor der posterijen goopend met den heer G. Trepels als brievengaarder. BLKRICK. Naar wij vernemen is ten huize van F. alhier aan het Ubroek, terwyl de vrouw bezig was met de wasch buiten het huis, oen diefstal gepleegd en eenig geld uit een kast ontvreemd. De politie doet onder zoek. Dinsdagnacht is de verdachte onder de gemeente Venlo aangehouden, de bekende J, v. A. VENLO. Zondagavond had hier bij gele genheid van liet éénjarig bestaan vau de tooneelvereeniging -de letste gros" een uit voering in de zaal van den heer Caubo plaats. De zaal was zeer goed bezet. Nu. de namen van de heeren die hunne medewerking beloofd hadden tot deze soirée, zei Jen genoeg, nl. de heeren Gebr. Verheugen uit Venray, F. Segers uit Helden en 1'. van den Broek, lid van dit gezelschap uit Venlo, allen reeds meermalen op wedstrijden bekroonde komieken. Te 7.40 uur ging het gordijn op en werd het concert geopend mot de voordracht -Dat hebben wij" door P_ van den Broek hetwelk oil vei beterlij k ten gehoore werd gebracht. Ook no. 5 van het programma -Myn boter ham'' (van Lucien) werd zeer goed door hem vertolkt. Na no. I trad de lieer A. Verheugen uit Venray op met no. 2, -Grietje van Rumpt", waarmede hij evenals met no. 8 "Klaartje Melder" (de Waschvrouw) zeer groot succes behaalde, zoowel om de fraaie wijze van voordragen, als om de geëigendheid, de rol van een vrouwspersoon te vervullen. Wegens ongesteldheid was de heer J. Segers uit Helden niet opgekomen en werd no. 3 door A. Verheugen aangevuld met de "Lorredoos", een bekend aardig mopje. Alsdan trad de heer J. Verheugen op met -Het muzikale mispunt", dat op onberispelijke wijze ten gehoore werd gebracht en de aan wezigen menigmaal dood schudden van liet lachen. Prachtig kwamen de Gebrs. Verheugen samen uit in -het huishouden van den Krui denier", waarbij A. V. weder de damesrol vervulde. Sluiten wij dan met te zeggen, dat de drie genoemde heoron dilettanten zonder onder scheid, werkelijk frnai voordragen en daar door dc kunst verstaan, de lachspieren van het publiek in boweging te houden. ROERMOND. Zondagnamiddag had alhier in het Groot Seminarie, in tegenwoordigheid van Z. D. H. Mgr. J. H. Drehmanns, bisschop van Roermond, de plechtige in stallatie plaats van den nieuwen president, den lioogeerw. Hooggel. heer dr. Mannens. De schoone, indrukwekkende plechtigheid; werd, behalve door professoren en studen- ton, o, ra, bijgewoond door den lioogeerw. heer deken Le Bron de Vexela, de zeereerw. Hooggel. heeren L. Schrijnen en W. Cloots, resp. directeur en provisor van het Bis schoppelijk College en den Zeereerw. heer Linssen, secretaris van het bisdom. WEERT. Door den brigade-commandant der marechaussee te Swartbroekerheide, gemeente Weert, gearresteerd, werd Zon dag van hier naar de gevangenis ie Roermond overgebracht H. Houben, oud 55 j., landbouwer, wonende te gemeente Swartbroekerheide, gehuwd, verdacht van het plegen van niet te noemen handelin gen. op onderscheidene tijdstippen en met verschillende minderjarige meisjes. De Vergadering, die jl. Maandag dooi de Hanze, afd. Venlo was uitgeschreven weid slecht bezocht. Dit was nog meer te betreuren, wijl er belangrijke punten aan de orde waren, nl. het oprichten van een in formatie-bureau en het invorderen van kleine achterstallige posten. De vergadering kon nu geen besluit nemen. In een volgende ver gadering wordt op een betere opkomst van de leden gerekend. KERKRADE. Maandagmorgen had de jager Nysten alhier het ongeluk met zijn jachtgeweer aan een heg te haken, met het gevolg dat het geweer afging en het schot N. in de zijdo trof'. Een uur later was hij een lijk. HEERLEN. Om in toepassing te brengen 4>ij voorkomende gelegenheid maken wij heeren caféhouders attent op een eenvoudig middel om hun lokaal in een minimum van tijd te zuiveren van mes- en revolverheldenf De politie kan niet overal te gelyk zyn, maar eenige emmers water, liefst in reserve houden. Eene prachtige uitwerking had dit goedkoope middeltje hier 11. Zondagavond. In de café v. d. P. in de Oranje Nassau» straat waren weer eenige 'oelhamors bezig met steken en suijden. Een paar hadden reeds een geducht -Denkzettel" gekregen. Goede en kwade woorden missen in zoo'n geval hun uitwerkeing. Ten einde raad goot de heer v. d. P. eenige emmers water op en tusschen de kemphanen, waardoor de ther mometer verassend snel eenige graden daalde. Werd dit middel algemeen toegepast dan ware dat zeker in het welbegrepen belang van beide partijen en vooral van herbergiers die zulke gasten liover buiten zien dan binnen. AMSTENRADE. Alhier wappert op den boortoren aan het Marebosch de vlag, ten teeken dat de eerste steenkolenlaag bereikt is. Men is bezig bij het Watersleijdersbosch, gelegen tusschen SiPard en Doenrade. BOXMEER. Deze week is door den concessionaris den heer Peclitold, begonnen met het aanleggen van een buizennet in de provinciale Steenstraat voor de nieuwe acetyleen-verlichting. De werkzaamheden vorderen goed en men denkt hier spoedig mede gereed (e zijn, zoodat ons dorp weldra van kunstlicht zal kunnen worden voorzien. Pater Stanislaus van Wamel O. C. uit het klooster van Oss is benoemd tot prior te Boxmeer. Zooals bekend is. zal de tegen woordige prior van Boxmeer, de Eeeroerw. Pater Dr Athanasius Van Rijswijck, met nog eenige paters, den 2 November naar Mar seille vertrekken en vandaar de reis Hanr Brazilië te aanvaarden om aldaar inden wijn gaard des Heeren werkzaam tc zijn. CUYK. Op de Maandag gehouden jaar markt werden aangovoerd 298 runderon en 2G3 biggen. Het vette vee gold van 28 tot 33 ets. per half Kg. De dragende deden van 1G0 tot 240 gld, en het guste van 80 tot 120 gld. In den biggenhandel was de klad, zij deden slechts van 3 tot G gld. De handel in vee was daarentegen zeer vlug en uitgebreid. De invoer in België bevoidert den omzet in ruime mate. I)e markt was betrekkelijk vroeg afgeloopcn, doch raag zeer goed geslaagd heeten. HELMOND. Op den Heuvel alhier is, tengevolge van het te diep weggraven van den grond voor de fundeeringen van een op te trekken huis, een belendend perceel inge stort. De geheele inboedel werd vernield en geraakte onder het puin bedolven. Gelukkig waren de bewoners tijdelyk afwezig. Een jongen die in de nabijheid speelde, kreeg een ernstige verwonding aan het hoofd doordat een kalkbord omviel en een spijker hem boven het oog in het hoofd drong. Zonder aanzien des persoon». De Amerikaansche spoorwegkoning Van der Bilt had te New-York plaats genomen in een coupé van de Central Rail Road, die grootendeels zijn eigendom is. De conduc teur, die hem herkende, wilde hem bij liet controleeren der kaartjes niet lastig vallen, maar kreeg daarvoor van hemzelf een geduch- ten uitbrander. «Ge behoeft mij niet te kennen, zei Van der Bilt, ge iiebt uw plicht te doen, zonder aanzien des persoons." »'t Is goed," antwoordde de conducteur, «uw kaart dan, mynheer." Van der Bilt tastte in zijn zak, maar vond zijn kaart niet, alle zakken zocht hij door, tevergeefs, hy had Mykbaar zijn spoorkaait verloren of vergeten. -Dan maak ik proces verbaal tegen u op, riep de conducteur triomfantelijk uit, want ik .moet mijn plicht doen, zonder aanzien- des persoons," Daar was niets tegen aan te voeren. Van der Bilt moest boete betalen, omdat hij, zonder plaatsbewijs, had plaats genomen in een waggon van zijn eigen spoorweg. VENRAY Van den 11 tot den'21 October 1904. Geboorten. Anloon Karei Willem Hubert Voesten. Martinus Herwjrikus Johannes Volleberg. Huwelijken. Gerard us Hubertus Boers, metselaar oud 29 jareu wonende te Meerlo en Johanna Petröiwlla Huberdiua Maas oud 26 jaren wonende te Venray. Sterfgevallen, Antonius Martinus Hubertus Poels oud 12 dagen. Cornelius Verschuren, weduwenaar uil le huwelijk van Joanna Maria Gerirudis Rongen en uit 2e huw. van Anna Maria Verhagen, oud 69 jaren. Gerardus Ludovicus Hoex oud 2 jaren. Jacomiua Fraucisca Hendriks oud 6 jaren. Kerkelijke Dicnsleu le Venray. Parochiekerk. MAANDAG 9 uur zingende Mis voor de overl. leden en weldoeners der Sr. Ludovicusvereeniging. DINSDAG 9 uren een huwelijksmis. WOENSDAG 8 uur |aarg. voor Petrus Janssen echlgenoole en kinderen. DONDERDAG S uur jaarg. voor Leon Wisman? Petr. Jenniskens en Johanna Wisman?. Paterskerk Zondag 23 October Feestdag van den H. Joannes Capisiranus is in deze kerk le verdienen een vollen aflaat ouder de gew. voorwaarden. Deze week om 5 uur Lot en Rozenhoedje

Peel en Maas | 1904 | | pagina 2