Limburgscli Nieuws. Gemeenteraad te Venray, Nieuws uit de Buurt. Ingezonden. Z:jn» 7.1%k kwam eenigan tijd daarna voor de rechtbank. De rechters bevonden hem schuldig en Junes werd, 7.00 goed als de oerste de beste baaostrooper, tot de galg verwezen. Mr. Anderson echter, oordeelde dat de man nu genoeg gestraft was, met den angst alleen. Hij was de eerste die vrijspraak vo<»r Jones pleitte, er op wijzend, dat de mm het wellicht zoo niet had gemeend. Jones kon het haast niet golooven, toen hij vornara, dat Mr. Anderson voor hem ten beste had gesproken en zijne vrijspraak had weten te verkrijgen. En de fanatieke Jones viel na dien tyJ zijne katholieke naburen nooit meer lastig met oude, en versleten wetten tegen hen in te reepen OPENBARE VERGADERING van den op Zaterdag 3 Sept. 1904. Tegenwoordig de heeren H. Esser. Bur gemeester, Voorzitter. J. Arts en M Poels, Wethouders, Jac. Aei'ts, Hubert Janssen, J. M. Michel?, A. Lootten, L. Janssen, V. Fonck, Th. Slits P. Camps en J. Loenen, P. J. Derks. leden en Stoot. Secretaris. ORDE VAN DEN DAG: 1. Mcdedeeling ran de herbenoeming con den Burgemeester* De Secretaris leest een schrijven voor van den lieer Commissaris der Koningin in dit gewest, waarin hij mededeelt dat do beer 11. C. n. Esser op den 23 Aug. 11. ia herbenoemd tot burgemeester van Venray. Do leien feliciteeren den burgemeester, waarvoor ZEA. hartelijk dankt cn uit don wensch tl tt dom eendrachtige samenwerking steeds Venray's belangen zooveel in zijn ver mogen is zal behartigen en dat do goede God hunnen arbeid moge zegenen. 2. Besluit, r-erzockemh' machtiging van Ged Stut en tot a any non hnuvor ereen komst Postkantoor. Eene mededeeling is ontvangen, dat de buur van het nieuwe Postkantoor is ingegaan op 1 Juli 1904. tegen den huurprijs van I'1100 per jaar. Een conceptovereenkomst wordt ter opzending aan Ged. Staten goedgekeurd. A anbesttdinp verbouwing schoof Leunen, De heer Hub. Janssen merkt op, dat de muur om de speelplaats van 2 Meter te hoog stel vereenigen, en brengt dit in rondvraag, waaruit blijkt dat alle heeren met Burge meester en Wethouders meegaan, uitgezonderd de heeren P. Camps en I'. J. Derks, die voor de bouwing eener school aan de Heide zyn. Wordt dus met 10 tegen 2 stemmen be sloten Burgemeester en Wethouders te laten antwoorden, welk antwoord later aan den Raad bekend zal worden gemaakt. 8. Adres van de Stafmuziek «Het Zand- akker" ter bekoming eener subsidie. De heeren Th. Slits en H. Janssen pleiten voor eene subsidieertng, zij het dan ook niet veel, ze raeenen toch, dat de stafmuziek wel recht heeft op eenigen steun van de gemeente. De Voorzitter zegt,, als hij tegen het verleenon van subsidie zou zijn, dit dan alleen in princiep is. omdat hij denkt dat na dit gezelschap meer zullen komen. Hy zegt verder, dat hij rijpelijk over deze zaak heefi nagedacht en dat daarbij bij hem hot idee is opgekomen, dat de beide hier bestaande muziekgezelschappen óéti moesten zijn, dan kon Venray een gezelschap hebben dat klonk als een klok, en dan hadden ze van zelf dezelfde rechten en voordeelen. Hij heeft daarom het voorstel, dat de besturen dezer twee gezelschappen hierover eens zouden confereeren, waarbij, indien 't gepermitteerd was. hij gaarne wilde verschijnen. Hij ontveinst niet, dat hieraan moeilijkheden verbonden zijn. De heer Jac. Aerts betuigt zijne adhesie aan liet voorstel van den Voorzitter en zegt dat hij er met de bestuursleden van Euterpe over zal spreken en dan aan het bestuur van Het Zandakker zal laten weten of en wanneer zo zullen vergaderen. In deze zaak wordt verder geene beslis sing genomen en :t request aangehouden. 0. Adres de heeren Try nes en Poels over aanpaohl van peelgrotiden. Van de heeren II. Try nes en J. Poels, beide kooplieden alhier, wordt een adres voorgelezen, waarin deze voorstellen 980 H. A. peelgrond van de gemeente te pachten voor de som van f. 2500 por jaar met één jaar recht vnorloopig voor f. 500 ter onderzoeking van den grond en 't vormen van eene maatschappij. Eet stens is de Raad van gevoelen, dat f. 2500 te weinig pachtgeld is, dit zou f. 3500 moeien zijn. en ten tweede heeft men bezwaar, niet tegen het onderzoeken van den grond, doch tegen liet aanleggen van proefvelden, welk recht adressanten zich Op de biggenmarkt was de aanvoer buiten gewoon groot en men besteedde vanaf 3 lot 5 gulden. Gedurende de 2e helft, der maand Augus tus zijn wegens onbekendheid der geadres seerden aan het Postkantoor alhier de volgende brieven aangekomen van Meerlo, Martin Koopmans Duitschland. Huhertus Koeser Boerg. Fiauiein Abel Crefeld. id id van Venray, Johanna Keijzers M. Gladbacil. is. Een ijzeren hek zou veel .sierlijker staan. J schijnen voor te behouden. Hierover bestaat nog al verschil van meaning, Wordt goedgevonden, dal B. en W. hier Vele zijn van gevoelen dat de hoogte j ovor met adressanten eerst nog eens zullen van 1.70 Meter voldoende is. Ovengeus wordt j onderhandelen alvorens een besluit te nemen. 10. Reclame Hoo/delijken Omslag. Er ziin 9 reclames van den hoofd. omsl. het besluit tot aanbesteding goedgekeurd. 4. Prov. subsidie leekênschool fcc Voorzitter deelt mede, dat van Ged. Staten bericht is ontvangen, dat er door hen eene subsidie van f 300 is toegekend aan dé gemeente-teekenschool alhier. Eu dat de heer Ypes üit Venloo verhooging van salaris heeft gevraagd. Hij heeft thans een traktement van f 200 en verzoekt nu f 300. Men is van alge meen gevoelen dat deze verhooging te veel is en wordt gesteld op f260. 5. Voorstel van de gemeente Deurne ter bekoming van den Peelgrond in erfpacht. De Secretaris leest een schrijven voor van de gemeente Deurne, waarin wordt medegedeeld, dat hot den raad van Deurne ook volgens rechtskundig advies, niet genoeg zaam gebleken is. dat bruikleen genoegzame waarborgen oplevert voor duurzaam genot. De zaak is bij ben nog in rechtskundig on derzoek, waarvan de uitslag zal worden mede gedeeld. lntussehen wil men gaarne ver nemen, wat de Raad van Venray er over denkt. De Voorzitter meent, dat men voorloop ig maar eens moest wachten om hierop te ant woorden en stelt voor om hierover ook eens een rechtskundig advies te vragen. Wordt goed gevonden. 6. Brief van den minister van W. H. en N. voor toegang station Helenaveen In dit sehryven van den Minister wordt medegedeeld, dat hij gaarne aan de betrokken gemeenten concessie wil vorleenen tot het maken van oon toegangsweg station Helena veen, mils dit gebeurt op kosten der gemeen ten zelf. Wóbdt goedgevonden hierop den Minister nog oens te antwoorden. 7. Adres bewoners Heide, ter bekoming eoner school aldaar. Door de bewoners van de Heide is, ter bekoming eener school, rechtstreeks oen adres gezonden aan het Ministerie, die dit ter advies aan don gemeenteraad zendt. In dit request vertellen die bewoners, tevens ouders, o. m- aan den Minister, dat «y reeds meermalen aan de gemeente eene ecliool hebben gevraagd, doch telkens ten antwoord krijgen -Hebt maar geduld" Dat de tegenwoordige toestand voor ben onhoudbaar is dat hunne kinderen ellende en gebrek moeten lijden tengevolge van den verren on slechten weg naar de naast- bijzijnde school en ongeregeld eten zij verzoeken den minister dat z. ex. zal zorgen voor eene school aldaar, waarvoor zij hem hoogst dankbaar zullen zijn en God voor hom bidden. Dit request maakte begrijpelijker wijze een alles behalve gunstigen indruk op den Raad en betredende punt één wordt natuur lijk direct opgemerkt, dat er slechts eenmaal j gerequesteerd is: n. 1. óf eene school óf oen grindweg en dat reeds oen besluit genomon is, plan en bestek van den grind weg te laten maken. Wordt voorgesteld het antwoord aan Burgemeester en Wethouders over te laten. ingekomen, welke in banden van de commis sie van onderzoek', worden gesteld. Dé heer 'HuW'J$$cMsen merkt hier bp, dut er raadsleden zijn, die als er reclamanten bij hen komen, zeggen wendt u tot de heeren Aerts, Slits of Janssen, dat zijn degenen, die er voor staan en dan gaan die lui van de meening uit, dat zij (commissieleden) er alleen over te beslissen hebben, wat meestal minder aangenaam is. De heeren weten toch zeer goed, dat de commissie alleen advies geeft, doch dat de Raad beslist. De Voorzitter geeft den beer Janssen hierin volkomen gelijk en hij hoopt, dat de heeren, die zich hieraan hebben schuldig gemaakt, er in 't vervolg aan zullen denken. Hij zegt, als er nog van die lieden komen, die hieromtrent een verkeerd idee hebben, ze maar bij hem te zenden, hy zal hun dat wel aan 't verstand brengen. 11. Vaststelling kohieren van weiden van ree en gebruik van gemeentegronden Het kohier voor 't weiden van vee is vast gesteld op f 103,36 en voor 't gebruik van gemeentegronden op f 1403,70 wordt goed gekeurd. Onder ingekomen stukken deelt de Voor zitter mede, dat de verbreeding van den stationsweg bij den heer M, Poels is opge nomen en zoowat f 400 kosten zal. Na eenige discussie hierover brengt de Voorzitter in omvraag wie vóór of tegen de verbreeding is wordt met 8 tegen 4 stemmen besloten de verbreeding aan te brengen. Tegen stemmen de heeren J. M. Michels, J. Loenen, A. Loonen en P. J. Derks. De heer Slits zegt nog vernomen te hebben, dat er kans bestaat voor de over plaatsing der normaalschool naar Gennep. De Voorzitter stelt den heer Slits evenwel gerust, eh zegt dat hier geen kwestie van is. Hierna gaat de Raad in geheime zitting over. De Voorzitter kap zich uiet met dit voor- er met veel geld voor geven VENRAY, 10 September 1904 Onder hot statig klokkengelui werd j. 1. Zondag na dc Hoogmis in onze parochiekerk liet plechtige -Te Deum" gezongen naar aanleiding van den verjaardag van onze ge- eerbiedigde koningin Wilhelminn. De Woensdag alhier gehouden jaar markt. kenmerkte zich door een een bijzonder groote veeaauvoer. Hoewel er eene hoele drukte heerschte was de handel tamelijk in dragende malen en weiveo. Door de aanhoudende droogte van den zomer en het daardoor ontstane gebrek aan veevoeder, benevens don treurigen toestand der herfstgewassen, deden hier blijken van hunnen kwaden invloed gelden, want er was niet veel kooplust te bespeuron on men wilde In den nacht van Vrijdag op Zaterdag I. 1. ontstond er, omstreeks 1 uur, brand in de schuur van de Gebr. Hoedemakers alhier. Een hoeveelheid koren en graan, alsmede een zwaar jong paard en een kar kwamen in de vlammen om. Door het spoedig optreden der buren en der brandweer kon het buis gered worden Oorzaak onbekend. Zondagnamiddag heerschte er een ge zellige drukte op den doele -St. Anna". Het was er zoogenaamd alschieten op gelukspa pier, waarbij de minder goede zoowel als de goede schutters kans hadden op een prijs. De wedstrijd viel zeer in den smaak door de schutters en toeschouwers, waardoor het dan ook goed afliep en ieder schutter met een prijs naar huis ging. Eene buitengewoon talrijke menigte volks was Donderdagmorgen aanwezig bij de Processie, die zich van uit de Parochie kerk te Venray begaf naar Oostrum, het bevoorrechte genadeoord van Maria. Deze jaailijksche bedetocht, ook thans weer opgeluisterd door de Fanfare Euterpe, wordt blijkbaar ieder jaar talrijker en tevens schooner in versiering. Afgehaald door sierlijk ui'gedoste bruidjes van Oostrum, trok de processie tegen 9 uur onder plechtig klokgelui het gehucht binnen, terwijl de gebeden der geloovigcn werden afgewisseld door de statige muziek onzer Fanfare en de gewijde gezangen van het Zangerskoor. In de Miraculeuze Kapel aangekomen, die alweer te klein bleek ora de bezoekers te kunnen bevatten, werden de pelgrims van Venray op hartelijke wij7,0 verwelkomd door den Wcleerw. Rector Wierts. waarna de plechtige H. Mis begon. Eene schoone Féestpredicatie werd gehou den door den Weleerw. Rector Wierts. Toen dc kerkelijke plechtigheden geëindigd waron, en men eenige rust genomen had, trok de processie weder in dezelfde volgorde door het Oostrumsch Veld naar Venray, bracht het gewon!1 b&oek aan de Paterskerk en werd daarop in de Parochiekerk ont bonden. Moge door hot gebed der pelgrims. Gods rijkste zegeningen over Venray nederdalen. had alhier de aanbosteding verbouwen der school te Maandag plaats van het Leunen. De animo was niet groot, want er waren maar een viertal inschrijvers. Er werd ingeschreven als volgt Victor Maassen. f. 3985. J. G. Ambrosius 3985. Louis Wynhoven. 3646. G. Poels. 3245. Het werk is aan don laagsten inschrijver gegund. Het was waarlijk voor velen eene aangename verrassing, welke de Fanfare Euterpe Donderdagavond aan het publiek had bereid. Een prachtig concert onder de hooge boomen van het Henseniusplein, was wel in staat, ora eene talrijke menigte belang stellenden naar dit mooie centrum te lokken. Heerlijk was de avond, keurig de muziek en prettig do algemeene stemming. Dankbaar weerklonk telkenmale een wel verdiend applaus, en toen omstreeks half 10 de laatste tonen der muziek onder het groene gewelf wegstierven, waren alle toehoorders ten zeerste voldaan over liet gesmaakte genot. Moge de Fanfare ons nog meermalen op een dergelijk concert vergasten, b. v. aan het Eind en aan de Langstraat. MEERLO. Begunstigd door een heerlijk zomerzonnetje fietsten de verschillende clubs verloden Zondag ons doip binnen en 't was alom byzorfdèr druk. Om drie uur stelt zich de optocht in beweging 't geleek een groote optrekkende colonne, er scheen werkelijk geen eind aan te komen. Lottum had wel met '1 grootste getal leden den len pry's verdiend. Na aankomst in de feostweide begonnen de wedstrijden. 1. Ringsteken. Bern. Janssen van Wans* sum behaalde den le prijs, den 2e prijs won na oen horkamp Fr. Lenssen van Bor gen. 2. Eierrijden. Ook hier won B. Janssen vnd. den le prijs en don 2e prijs Aerts van Venlo. Kunstrijden was een zeer aardig nummer, slechts 3 liefhebbers meldden zich aan. Hier won Frans Janssen van Tienray met alge meene stemmen don le prijs. In 10 min. tijd maakte hij 14 verschillende kunsttoe- ren, werkelijk bewonderenswaardigeven eens mot alg. steramen, behaalde Bernard Janssen van Wanssum den 2e prijs. Bij- OPLOO. Eindelijk dan toch is de heide brand, die hier wel een halve maand heeft nagenoeg geëindigd. Een groote oppervlakte is afgebrand. Voor ruim f 1000 bijen door vreemdelingen daar geplaatst, zijn door de vlammen omgekomen. Aangewakkerd door den hevigen wind, naderde het vuur tot dicht by den rand der heide staande huizon. Met moeite gelukte het den bewoners het vernielend element in zijn voortgang le stuiten, zoodat hun woningen bewaard bleven. Wat een schade en wat een drukte kan toch een onvoorzichtig weggeworpen sigaar of lucifer veroorzaken, want hier aau toch wordt het uitbreken van den brand toege schreven. In een druk bezocht volkskoffiehuis in Birmingham hangt in iedere kamer een plakkaat, dat dadelyk in het oog valt. Daarop wordt medegedeeld, dat de heeren, die zouden willen vloeken tot ergernis van alle fatsoenlijke bezoekers van het koffie huis. uitgenoodigd worden naar een daartoe geschikte plaats te gaan. die op hun ver zoek dadelijk gewezen zal worden. Indien nu iemand brutaal genoeg is, den weg naar dit andere lokaal te vragen, dan wordt hij beleefd, door een knaap met vergulde knóopen op zijn buis, voor een deur gebracht, en als hij die geopend heeft, bevindt hij zich op straat. Op deze wijze ontvangt de vloeker een les, die hij gewis niet licht zal vergeten. zonder muntte hij uil door de vlugge en nette manier, waarop hij 9 verschillende toeren uitvoerde. Dat beide rijders bijval oogsten, bewees 't herhaaldelijk handklap pen der toeschouwers. Aan ieder werd een verzilverd eerekruis uitgereikt. Nu kwam no. 4 poppenklapryden. le prijs won Fr. Lenssen van Bergen, 2e prijs Vermeulen van Swolgen. Hierbij tuimelden de liefhebbers door de klappen der poppen herhaaldelijk in 't gras. 5e en laatste serie had aanvankelijk weinig deelnemers, waardoor de leden der club alhier werden toegelaten en behaalde heel natuurlyk Frans Janssen van Tienray schitterend den le prijs. 2e prijs won M. van Neerven van Meerlo. De behaalde prijzen werden aan de ver- schillendo winners uitgoreikt en aan de clubs eeno herinneringsmedaille. BLERICK. Aan de oproeping der propagandaclub van den Limb. R. K. Volks bond ter vergadering op Zondag 4 Sept. alhier is door een groot aantal belangstel lenden gehoor gegeven. De hoer Hermans, secretaris van den Arbeid te Maastricht, maakte de aanwezigen bekend met doel en streven van den Volks bond, daarbij tevens wijzende op liet nut en de noodzakelijkheid van vereenigingen. Met een woord van dank aan den spreker en een opwekking aan de vergaderden door onzen lieer pastoor werd deze bijeenkomst gesloten. Als gevolg der besprekingen werd een afdeeling van den Limb, R. K. Volksbond opgericht, waartoe onmiddellijk 75 leden toetraden. VENLO. Gister namiddag ging mej. W.C., Gasthuisstraat, per fiets een toertje maken. Op den Veldenschen weg nabij het Zwarte Water werd zij onwel, stapte van haar wiel en was binnen enkele minuten bewus teloos. Per rijtuig werd zij huiswaarts ebracht, waar zij om half tien overleed. ROERMOND. Zondag I. 1. had alhier eene voorloopige vergadering van onderwij zers plaats uit de verschillende arrondis sementen van Limburg. Alle arrondisse menten waren vertegenwoordigd. Besloten werd eene meeting te bonden op 25 Sept., waartoe alle onderwijzers, zoowel openbare als bijzondere, zullen worden uitgenoodigd. Het doel dezer meeting zal zijn bij de regeering aan te dringen op eene regeling der wachtgelden, in den geest zooals die te België thans bestaat. Z. D. H. Mgr. Drehroanns, bisschop van Roermond heeft benoemd tot professor te Iiolduc den weleerw. zeergeleerden lieer J. J. Rutten, priester uit het Groot Semi narie. SITTARD. Op Maandag 19 Sept. e. k. zullen onder de leden van den Bond in kring Sittard, in het café Gramser alhier, ver kocht worden een vijftal beste li/g-jarige fokstieren, waarvan twee met prijs bekroond, MAASTRICHT. Bij Kon. Besl. is aan den commissaris der Koningin in de pro. vincie Limburg machtiging verleend tot het bijeenroepen van de Staten dier pro vincie in buitengewone vergadering op Donderdag 15 dezer, ten einde alsdan aan de orde te stellen de verkiezing van een lid van Gedeputeerde Staten, ter vervanging van den heer mr. L. H. W. Regout. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Geachte Redactie van Peei, en Maas! Beleefd, verzoek ik U onderstaand stukje in uw veelgelezen blad van Zaterdag a, s. te plaatsen. By voorbaat mijn dank. Het conceit mot komieke voordrachten door de fanfare -Eendracht" alhier verleden Zondag gegeven met welwillede medewerking der heeren Gebr. Verheugen te Venray ia in alle opzichten geslaagd. Dat de heeren Ver heugen het glanspunt waren van dit mooie concert, behoeft nauwelijk aangehaald te worden. Een storm van toejuichingen brak na elke uitvoering der prachtvolle voor drachten los. Ook de fanfare mocht een goede bijval genieten door hun degelijk en flink muziek. Jammer, hoe ruim en groot de zaal onzer vereeniging is, was zij voor deze gelegenheid veel te klein, want honderden moesten er nog buiten blijven, die geen plaatsje meer konden krijgen. Groot, effectvol kunnen wy de uitvoering noemen. Kenners van naam zagen hunne verwachting verre overtroffen en spraken hunne meening uit, dot de heeren Verheugen op gebied van komiek zeker met eere kun nen optreden, want betere uitvoering was bijna niet te denken. Wij mogen niet eindi gen zonder een woord van lof te brengen aan den lieer Driekoningen Jr. van Roer mond, pianist die op zeer meesterlijke wyze de begeleiding der voordrachten ten eindo bracht. Ook onze hulde aan den heer Schoenmakers, grimeur uit Venlo, die even eens op waardige wijze zijn werk verricht heeft. Geen wonder dan ook dat liet bestuur der fanfare te Neer een prachtig verguld zilveren herinneringsmedaille schonk aan de heeren Gebr. Verhengen die door den President in kórte, doch treffende woorden overhandigd werd, waarna door de heeren uit Venray in gloedvolle woorden hunnen dank- en sympathie geuit werd, voor de eer hun te Neer bewezen. Do tolk zijn wy zeker van liet talrijk pubiek van Neer en omstreken als we onzen besten dank brengen aan de hoeren Gebr. Verheugen, zoowel aan bet bestuur der fanfare -Euterpe" te Venrav, die ons zulke heeren door hunne welwillende medewerking verleend hebben en voor het heerlijk kunst genot verleden Zondagavond ons verschaft. Heeren van Venray, tot weerziens Neer, 8 September 1904. Venray, 7 Sept. 1904. Aan de inwoners van Venray en omstreken. Zondag a. s. 11 dezer, ten 5 uur namid dag, zal in de Muziekzaal eene openbare vsr- gadering gehouden worden om te trachten alhier eene afdeeling van den Limburgschen R. C. Volksbond op te richten. Daar het hier voornamelijk de belangen van den werkmansstand geldt, mag niemand van U arbeiders er ontbreken, want het is in uw en ons aller belang, dat de Bond zoo sterk mogelijk worde. Hy toch stelt zich ter. doel de stoffelijke- en zedelijke verbeteiing van den werkmansstand. De hoogste geeste lijke en wereldlijke overheid van Limburg steunt deze pogingen. Mankeert U dus niet op het appel. Alles vereenigt zich. Het kapitaal in de Naamlooze Vennootscha, pen en tructs, de patroons in de patroonsvereenigingen, de handeldrijvende middelstand in de Hanze, de boeren in de landbouwvereenigingen. Allen zien het voordeel van het vereenigingsleven in en U arbeiders, die stoffelijk en geestelijk het, meest het vereenigingsleven noodig hebt, zoudt IJ niet vereenigen? 't Zou te dwaas zyn. Het is juist alsof iemand, die aan het verdrinken is, luid om hulp schreeuwt en toch halstarrig weigert de reddingsboei te grijppen. Als eenling moet de arbeider zeker ten ondergaan in den strijd om het bestaan, doch vereenigt, vormt hij een macht. God wilt, ja eischt dat gij U vereenigt, niets is duidelijker, daar Hij liet -Vereenigt door den mond van Zijn Plaatvervanger, den grooten, nooit volprezen Paus Leo XIII, z. g. U heeft toegeroepen. De voordeelen van het vereenigingsleven zijn te veel om hier op te noemen. Komt slechts naar de vergadering, U zult ingelicht worden en naar ik hoop als lid het gebouw verlaten. Patroons, Middenstand, Boerenbonders, steunt onze pogingen, werkt ons ten minste niet legen. Niemand heeft iets te vreezen vaneen goed georganiseerden werkmansstand. Hy zal tot heil strekken, niet slechts van den werkman alleen, doch ook wel degelijk van het algemeen. Ik ben zeker er van dat U nns zult steu- uen, want als goede, degelyke ontwikkelde Katholieken kent U zeker allen de Encycliek Rerurn iVovarurn en die Encycliek is onz.e grondwet. U zult dan ook, naar ik hoop toonen Katholieken te zijn niet alleen met den naam maar ook met de daad. Ik noodig hierby U allen uit de vergadering met uwe tegenwoordigheid te willen opluis teren en mocht iemand nog eenig vooroordeel hebben, dan ben ik er zeker van. dat hij bij hot vei laten der vergadering dit zal hebben afgelegd. Nogmaals laten wij allen samenwerken, doch U arbeiders in de eerste plaats, oiu eene goede degelijke vereeniging te stichten, gegrondvest op ons heilig geloof met de Encycliek Rerum Novarum tot grondwet. U, Mr. de Redacteur dankend, eindig ik met den wensch, dat niemand moge ontbre ken en met de bede, dat God onze pogingen zegene. De Propagandist, T.

Peel en Maas | 1904 | | pagina 2