Verkiezing der Prov. Staten. I i H i 1 H 1 Èf I s Limburgsch Nieuws. WINKELHUIS Dankbetuiging. Dankbetuiging. Agenten gevraagd (Hi hi (S Bi Nieuws uit de Buurt. Burgerlijke Stand. Notars -Essen' te Horst, OPENBARE VERKOOP Notaris Esser te Horst, De Burgemeester van Venray De Burgemeester van Venray ADVERTENTIES. Notaris Esser te Horst, J. H. Janssen. ONTVANGEN Eerste H. Communie. IP! H1 TLI Grootsch, opgewonden, blij was'l morgengloren. Na dagen, donker droef, vol smartgezucht: Alom. als klapwiekende eng'lenkoren, lloog steigerend, jubelt hot doprde lucht. l)e kim golft breed vol machtig zielsbekoren De hemel overstroomt van feestgerucht Daar doen zich hoog de zegezangen hooren, De lucht is vol van 't dav'rend vreugdgerucht. 't Wordt stil daar springt de rots op 't graf aan stukken De Christus rijst omstraald van macht'gen gloed Te midden van een jublende englenwacht. De Lagen wou de Waarheid onderdrukken Daar vlucht zij heen, den doodsangst i» 't gemoed, O schoone dag na langen lijdensnacht 1 P. W. Student. i i3 IMOmnTAnt irnnnm DISTRICT HORST. Bij de op Dinsdag gehouden stemming was de uitslag als volgt Gemeenten. Venraij Horst Sevenum Meerlo Wanssum Bergen Well Otcrsum Gennep Uitgebrachte Van Geldige stemmen onwaarde stemmen Cooijmans Janssen. 603 33 570 52 518 291 13 27? 73 205 134 7 127 62 65 135 7 128 11 117 80 1 79 9 70 125 4 121 10 111 103 8 95 50 45 115 3 112 33 79 138 5 123 70 5 1891 86 805 522 1278 «O neer j. ti. Janssen te Venray met 1278 stemmen, terwijl de Heer F. O. G. Cooymans burgemeester van Mook en Middelaar, 522 stemmen verkreeg; dus met eene volstrekte meerderheid van 756 stemmen. 5. Medcdoeling procesverbaal van verili-^ catie, boeken en kas van don gemeente ontvanger. Hieruit blijkt, dat boeken éri kas bij h(?t onderzoek van burgemeester en wethouders in orde bovonden zijn, en een bedrag van f, 3035.95 in kas was. Mededeeling van ingekomen stukken. 1. Een adres van Gez. Lutters, om ver gunning tot het plaatsen van een marquise of zonnescherm voor hun winkelraam. Hiertegen worden nog al eonige bedenking gen geopperd, en met het oog op de tram en andere voertuigen, de noodzakelijkheid bepleit dat bedoelde scherm niet verder op straat komt dan tot het riool. Door B. en W. zal een onderzoek worden ingesteld. 2. Een verzoek van den heer Ypes, teekenaar aan do gemeente-teekenschool om het volle salaris van f, 200 te mogen genieten noewel de cursus eene maand later was aan gevangen. Wordt ingewilligd, om reden de latere aanvang onafhankelijk was van zijn wil. Uit het debat blijkt, dat men in 't byzonder tevreden is over de orde en tucht, die er thans aan de tcekenschool heerscht. 3. Eene briefwisseling tusschen de ge meenten Venray en Deurne wordt voorgelezen. De kwestie betreft den toegangsweg tot het station Helenaveen vanaf het Venraysch Niets meer aan de orde zijnde sluit de Voorzitter de vergadering. V. N. grondgebied, benevens het ontworpen kanaal van Deurne, waarvoor een stukje Venraijsche grond benoodigd is. Venray acht de totstandkoming van den toegangsweg noodzakelijk en wil hiermede met het oog op de cultiveering van de Peel eenigen spoed maken; Deurne is bier ook wel voor, doch beschouwt het kanaal van hoog belang. Wordt besloten om kennis te geven, dat Venray dienomtrent zijn standpunt hand haaft. De heer Fonch vraagt of het rekwest van de bewoners der Heide nog niet in behandeling komt. De Voorzitter zegt, dat hieraan bij eene volgende gelegenheid zal gedacht worden. De heer Berks dringt ook aan op eene spoedige behandeling, dan is't ook afgemaakt. De heer Michel* zegt, dat er veel misbruik gemaakt wordt met hakken van heide, en er vooral veel wordt weggehaald door bewoners van andere gemeenten uit de buurt. Hij zou hierop doen letten. De Voorzitter zegt dat hierop wel gelet wordt, doch dat men niet altijd in de Peel kan zijn; toch zijn er reeds enkelen verbali- seerd, welke later de kosten betaald hebben. VENRAY, 2 April 1904. Aanstaande Dinsdag zullen 6 leerlingen van de Normaalschool alhier aan het schrifte lijk examen te Venlo deel nemen. Wij wenschen hun allen veel succes Nadat de telegrammen en wielrij ders Dinsdagavond het nieuws gebracht had den dat de hee11 J.H.JANSSEN, eene groote meerderheid van stemmen behaald, had werd Z.Ed. direct' eene luisterrijke serenade gebracht door de Stafmuziek »'t Zandakker". De heer Th. Slits, majoor der Staf, wenschte den heer Hub. Janssen geluk met zijne be noeming als lid der Prov. Staten, en uitte den wensch dat Hij nog vele jaren tot bloei en groei van het district Horst moge werk zaara zyn. Woensdagavond bracht de fanfare -Euterpe" een serenade aan hot nienwe benoemde lid, terwijl de heer Jean Verheugen Sr. directeur door eene welgekozen rede zijn geluk wen schen aanbood. Op eene zeer gevoelige wijze dankte de heer Hub. Janssen voor de eer hem bewezen en bracht hulde aan de kiezers van Venray en omstreken en allen die in het district Horst hebben medegewerkt, om den uitslag zijner verkiezing zoo glansrijk hebben doen slagen. Er heerscht.e vreugde bij de inwoners van Venraij, die na afloop der verkiezing den avond genoeglijk en gezellig doorbrachten. De lessen der Teekenschool zijn Don derdagavond geëindigd en zullen waarschijn- raet 1 October hervat worden. Na de mededeeling dat de statuien in de Staatscourant Lebben gestaan, wentelt de zuivelconsulent uilen geluk met de nieuwe vereeuiging. f MÉÉ Besloten werdt, dat het bestuur zooals dit voorloopig gekozen is zal onderzoeken in hoe verre en onderling bloedverwantschap bestaat. In de eerstvolgende algemeene vergaderin" zal een voordracht van 5 commissarissen aan de vergadering worden aangeboden. Elk lid zal een gedrukt exemplaar ontvangen van de Statuten der vereeniging en van liet huishoudelijk reglement, zooals dat in deze vergadering werd vastgesteld. De keuze van het bouwterrein geheel overgelaten aan het voorloopig bestuur binnen 2 maal 24 uur moet echter de keuze gedaan zijn. Betreffende-het crediet benoodigd van den bouw laat de vergadering op voorstel van den heer V. Fonck de commissie de vrije hand. Zij krijgt blanco crediet. Nader kunnen wij berichten, dat naafloop der algemeene vergadering de voorloopige commissie bijeen bleef en de hêeren L. Raedts en J. Wilms aanwees om Maandagmorgen met den zuivelconsulent te inforraeeren naar de verschillende bouwterreinen. Vastgesteld werd, dat zij die vooraf op Woensdag 6 April bun naam zetten in het ledenregister dit nog kosteloos kunnen doen, terwijl na 6 April 50 cent per koe moet betaald wordef». Dinsdagmorgen* vergaderde de Commissie bij Jean Kemps en werd nu langdurige bespreking zonder stemming te bouwen aan den weg naar Leunen, op een stuk grond van F. Voermans, de eenige plaats, waar goede afloop van water te vinden is. De belangstelling wordt steeds g<'o*>Ur ieder dag melden zich nieuwe leden aan. Onzen landbouwers wenschen wij veel sue ces met deze onderneming en brengen een woord van hulde en dank aan den hoer Van Weijdora Claterbos, die geen moeite ontzien hpeft om zoo een grootsch plan tot stand te brengen. GRUBBENVORST. Naar aanleiding van het voorkomen van pokken alhier en meer bepaald bij een werkman in de centrifuge word door den inspecteur der volksgezondheid Dr. van der Hage te s'Bosch en den Voorzitter der gezondheidscommissie Dr. Janssen te Venray een onderzoek ingesteld en noodza kelijk geoordeeld, dat de centrifuge gesloteu en deugdelijk ontsmet werd, alvorens verder boter ter verzending mocht worden bereid. Dat zulks in bet eigen belang der boeren is, mag hieruit, worden afgeleid, dat reeds denzelfden dag door den zuivelconsulent aan betrokken-* ospecteur om sluiting der centrifuge was-Vcnocht/ LOTTUM. Maandagavond, 28 dezer, was ons dorp plotseling in rep en roer. Jong en oud liep de straat op, want do nieuwe veld wachter Van Leeuwen was smoordronken en het delirium nabij. De E. A. heer Burgemeester trachte hem naar huis te brengen; doch kon hierin niet slagen, en was evenals andere aauwezigon bijna in groot gevaar. Eensklops trok de halfwaanzinnige zijn revolver en loste 4 schoten waarvan een zekere W. M. rakelings langs de ooren ging. Toen de man wat uitgebulderd was. viel hij aan zijn huis aan den weg en sliep daar zijn roes gedeeltelijk uit. - BLERIK. Verleden dinsdag herdacht onze Z. Eerw. Heer Pastoor van Haeff den dag, dat hij voor 25 jaar terug de H. Priester wijding ontving, aangezien dit juist in de goede week plaats had, werden de parochianen beleefd verzocht op dit feest geen openbare eerbewijzingen te doen, zelfs niet te vlaggen, dit feest bepaalde zich dan ook maar alleen door een H. Misoffer, op te drogen, dit H. Misoffer werd dan ook door de meeste parochianen bijgewoond. VENLO. In de op Zondag gehouden ver gadering van het R. K. Secretariaat werd besloten tot het oprichten van een cursus in de vakken noodig tot het afleggen van ex amens als asp. pakmeester, conducteur en leerling-weger. Gegadigden kunnen zich bij het bestuur Vervoegen. (België) voor invoeren van Hollandsch vee; vet vee was minder aangevoerd, doch het aange voerde werd verkocht. Prijzen gust vee van 110 tol 140 gld., kalft koeien van 150 tot 180 gld.. slachtvee le kwal. (niet aangevoerd., prijs 70 cent de kilo; 2e kwal. van 6264 ct de kilo; 3e kwal van 56=60 cent de kilo. Naar wij vernemen hoeft het raadslid de heer A Delhougne, zich per request tot Gedep. Staten gewend. In dit request wordt uitvoerig het administratief beheer dezer gemeente be handeld, en op den onhoudbaren toestand, die er tegenwoordig heerscht, gewezen. Een en ander vindt zijn oorzaak, in het niet conform de wet uitoefenen van de door het gemeente bestuur genomen besluiten, of het nemen van besluiten, die niet door de wet gesauctionneerd zijn. VALKENBERG. Do gemeenteraad alhier schonk in hare vorgadering aan den herbouw dezer kerk f. 8000. Mede werd liet voorstel gedaan om den naam Valkenberg te verande ren in Valkenburg. lil overweging werd ge bracht dat voorstel te onderwerpen aan het oordeel van den rijksarchivaris Flament, die ei op aangedrongen had den naam Valkenberg (e kiezen. WEERT. Zaterdag waren ter markt 217 varkens, waarvan de prijs varieerde van 5 tot 7 gld. De prijs der boter bedroeg f 1.20 de kilo en der eieren 54 cent per kilo of 3 ets.per stuk. BOXMEER. Zaterdag eindigde de heer Kruytzer zijn 2den wintercurcus. In den loop van den zomer zal Z. E. D. nog een paar praetische lessen komen geven. In zijn af scheidswoord sprak hij de hoop uit. zijne leerlingen den volgenden winter wederom met nieuwen onverzwakten ijver terug te zien, want deze toch is voor eee leerlaar de groot ste voldoening. Een der leerlingen hedankte uit naam van allen den heer Kruytzer voor de vele schoonen theoretische en praetische lessen, mot zooveel tact en onverraoeiden ijver gegeven en hoopte, ja, was ervan over tuigd, dat allen naar best vermogen zouden trachten do theorie in praktijd te brengen om zoodoenden te worden moderne land bouwers. Aan hei verleden Zaterdag onder toezicht der beide heeren schoolopzieners, gehouden examen voor do rijksnormaallessen alhier werd door drie leerlingen deelgenomen, welke allo drie zijn toegelaten. van 8.30—12—30. Op Zon- en Feestdagen open 7 30—8.30 en 12.30—1.30; voor de Spaarbank alleen 7.308.30 vin. Rijkspostspaarbank. Aan het postkantoor te Venray en do daaronder ressorteerende hulpkantoren werd gedurende de maand Maart 1904: ingelegd f 9074.40; terugbetaald f 7133.85. Het laatste, door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 2848. Kerkelijke Diensten le Venray. Parochiekerk. MAANDAG 2e Paaschdag, de dienst a als des Zondags. DINSDAG 8 uren een zingende mis tot nkzegging voor een 25 jarige Eohtvereeniging, Paterskerk. Heden middag geen vergadering voor de leden j der 3e Orde. Om half 5 plechtige Vespers. Om 5 uur plechtig Lof. Maandag tweeden Paasehdag zullen dc g< ddelijke- diensten geschieden als op Zondag. Middags om halt 5 plechtige Vespers. Om 5 uur plechtig Lr I. VRIJDAG om 5 uur Lof en H. Kruis vjg. VENRAY Van den 25 lot den 1 April 1904. Geboorten. Maria Wilhelmina van Gestel. Wilhelmus Huberts Voesten. Louisa Johanna Maesen. Jacobus Martinus Hubertus Reijnders. Gerardus Hermanus van den Bosch. Jacobus Antouius Klaasseu. Anna Catharina Maria Anlonia Rongen. Huberta Wilhelraina Willems. Anna PetroaelU Jocoba Verheijen. Verkoopingen. op Vrijdag; 8 h pril ten kofliehuize van den heor Theod. Camps in het Hert te Venray, op verzoek van de Erven van Mej. de Wed. J. P. FRANSSEN, publiek verkoopen. Een solied gebouwd Heerenhuis met stal, bergplaats en schoonen tuin, gelegen te Venray. aan HatllfB^B« Kruissen, sectio C No. 4028, groot 15 aren 75 cent. Donderdag heeft alhier in de Muziekzaal onder veel belangstelling de sluiting plaats gehad van den Tuin en Landbouwcursus, welke gegeven werd door de heeren Eug. Kruytzer en Rutten uit Wanssum. Intusschen zij hier een welgemeend woord van dank en hulde gebracht aan de Heeren onderwijzers die den rijke schat hunner kennis met zooveel talent wisten mede te deelen. In de op Zondag 27 Maart gehouden eerste algemeene vergadering de coöperatieve stoomzuivelfabriek kan de zuivelconsulent, die de vergadering leidde het welkom toe roepen aan de talrijk opgekomen leden en belangstellenden. Van de gelegenheid om kosteloos too to treden maakten een 25tal personen gebruik zoodat de vereeniging thans ruim 200 leden telt. HEI JEN. Alhier werd gearresteerd eene dienstbode uit O,, wegens diefstal van geld ten nadeele van haren patroon. REUVER. Zondag omstreeks 11 uren vra, brak brand uit bij Hub. Strouken, Offeu- beek. Huis en inboedel werden een prooi der vlammen. Een en ander is verzekerd oorzaak onbekend. KESSEL. By ministiriëele beschikking is met ingang van 1 Mei e. k. aan den heer H. J. van Bommel alhier op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als brievengaarder. SITTARD. Op de Maandag gehouden vee markt waren aangevoerd 474 stuks, waarvan ruim 200 stuks werden verkocht. Groote aanvoer in gust vee voor de weide, wat gretige koopers van alle kanten vond, zelfs ook aan flinke prijzen. Melkvee was min der gezocht; in kalfkoeien was de handel veel flauwer, wat men ook eenigermate toeschrijft aan het sluiten van het grenskautoor Maeseijek VAN EEN te VENLO. zal op Maandag 11 April 1904 nam, 5 uur ten koft'iehuize van den heer- Andr. Breuers aan de Roermondsche Poort, krach tens art. 1223 B. W. publiek verkoopen. Een beklant winkelbuis. zeer gunstig gelegen te Venlo aan de Roermondsche Poort, sectie I nr 2301 groot 57 centiaren, in eigendom toebehoorende atu Mej de Wed. Edmond Sax en kinderen. maakt bekend, dat het kohier n1 Perso- neele belasting Venray dorp over het dienst jaar 1904, invoiderbaar verklaard op den 14 Maart 1904, aan den Ontvanger ter invordering is ter hand gesteld en ieder daarop voorkomende belastingschuldige verplicht is zijnen aanslag, op den bij de wet bepaalden voet, te voldoen. Venray, 19 Maart 1904. De Burgemeester voornoemd II. ESSER. maakt bekend, dat het kohier no. 2 Perso- neele belasting Venray overigedeol, over het dienstjaar 1904, invorderbaar verklaard op den 19 Maart 1904, aan den Ontvanger ter invordering is ter hand gesteld en ieder daaiop voorkomende belastingschuldige verplicht is zijnen aanslag, op den bij de wet bepaalden voel, te voldoen. Venray, 23 Maart 1904. De Burgemeester van Venray,J H. ESSER. Aan allen die mij bij gelegenheid van mijn zilveren jubelfeest als Priester hun gelukwenschen aanbo den, betuig ik van harte mijn dank. P. fr. ViclorliulH Sleben, (luardiaan. zal op Woensdag 20 April I90-I, des voorm. 10 uur, ten huize en ten verzoeke van de Erfgenamen van W. Lenssen Heezen te Lull, gemeente Venray, publiek verkoopen Den geheelen inboedel, hoofdzakelijk be staande uit Huisraeubels, als: stoelen, tafels, kachels, ledikanten, klok met kast, lampen, spinnewiel, pot en mantelketel, porcelein glas en aardewerk; koper en tin. schuur en akkergereedschap als: korte en lange kar, ploeg, egge, kruiwagen, wanmolen, wan, schoppen, rieken, zichten, en zeisen, hakselbak en heizichten, alsmede paardentuig. Vee: 4 dragende melkgevende koeien, 2 varkens 15 biggen, en een 4 jarig merrie- paard, 30 kippen met haan. Verder een party hooi, stroo, aardappelen, i wat verder zal worden aangeboden. Het vee wordt juist om 12 uur verkocht. Post- en Telegraafkantoor, Venray. Het Kantoor is dagelijks open: voor Bost on Telegraaf van 812.30 en 3.307 uur. Voor wissels en kwitantie's en voor de Rijksverzekeringbank alleen op werkdagen Aan Heeren Kiezers van het kiesdistrict Horst. Bij deze betuig ik U allen mijnen oprechten dank voor de op mij uit gebrachte stemmen bij mijne verkie zing tot Lid van de Provinciale Sta ten van Limburg. Venray, 31 Maart 1904. voor eene groote met succes werkende Vereeniging, tegen wekelijks ophaal- loon en jaarl. terugkeerende premie. Fr. br. a/d Hoofd. Adin. Keetgr. 6 Alkmaar. voor de Een uitgebreide sorteering Kleerstolfon, Voiles. Kransjes, Hoeden, Over hemden en Sirikjes. Voorradig eene groote parly Gegarneerde Hoeden aan goedkoope prijzen. Aanbevelend H. SLITS-Kl)TTL\.

Peel en Maas | 1904 | | pagina 2