Aanbesteding. Dankbetuiging. II. Trynes Emile Haffmans. BOERENBOND. een flinke Schaapherder 3 jonge Schaapshonden Henri Hitten, 1473 1898 FEESTELIJKHEDEN De Notaris Linssen Be Notaris Linssen De Notaris Linssen De Notaris Verbunt Oirschotsche Stoelen, H CÜSTERS, De Notaris van den Bergh De Notaris Van denBergh De Notaris Van den Bergli De Notaris Van den Bergh De Notaris Van den Bergh De Notaris Van den Bergh F. Handel in Gedistilleerd, Wijnen en Likeuren, Jaarmarkt te Venray Paarden, Hoornvee, Varkens, Schapen Bij de M'iar.dng gehouden verkiezing voor een lid van d'h 'Gemeenteraad le Roermond waren opgekciv 1076 van de 1255 kiezers, "an onwaarde 'varen 34 stembriefjes, Jhr. ',r. Edm. vbii «veffet den verkreeg 630, do lieer Mi. Trijens 112 stemmen, zoodat gekozen ia J|r. Mr. Edt». van Aefferden. Dindngfiacht woedde te Sittard een hevi- gt brand. De gebouwen der courant- en han- dlsdrukkeilj van Gerard Tholen, alsmede bit buis der firma II. Janssen werden een pooi dei-/ vlammen. Gelukkig zijn er geen ntnscbeiilevcus to belrouien. Do scliado is aiizienlyk. be diukkerij, die zicli in een achterbouw bvond, is door den brand gespaard gebleven, lelies, was verzekerd. Op de te Maandag gehouden jaarmark t te Cuik waren aangevoerd 200 stuks run deren en 130 biggen: Voor vetvee werd 56 a 60 cent per kilogram besteed, en voor biggen 4 a 6 gld. Tot Directeur vno liet postkantoor te Helmond is benoemd de beer H. Fluyt, thans als zoodanig te Waalwijk. Wegens vorvalsching van postwissels is een persoon te Amstordam veroordeeld tot 9 maanden gevangenisstraf. I)e Commissaris der Koningin in Gro ningen zal ter gelegenheid der Kroningsfeesten aan ieder schoolgaand kind in de geheele provincie een portret van onze jonge Koningin «chenken. Gemengde Berichten. Te Zutphen heorsclit thans eene barbiers kwestie, die al aanleiding heeft gegeven tot heel wat geschrijf. Door den barbiersbond was besloten ora den I jheerprijs voor do arbeiders te verboogon ,n 3 op 5 cents. De werklieden weigeren echter aan dien eisch to voldoen, on laten zich niet meer «dieeren. Daar de barbiers niet toegeven, loopen er thans in Zutphen heel wat gebaarde gezichten rond. Do werklieden willen een eigen grooten barbierswinkel oprichten. Volgens eeue opgave lelt do orde der Cnpucijuen over de gehcclo wereld mei minder dan 531 kloosters, 107 gasthuizen, 5S novi ciaten, 3870 priester», 1028 novicen, 2971 leokebroedeis en 36 gymnasiums, bezocht door 843 leerlingen. Ook een stem-maehinc i I Een kiezer te Ketel en Spaland werd <oor een partijgenoot ter stembus geleid. Hij oierhnudigdo zijn stemkaart, ontving «en stembiljet en vroeg den voorzitter inlichtingen aangaande de wyze van invulling, div hom natuurlijk bereidwillig gegeven weidui, IToen rroeg de man wien liy nu eindelijk kiezen moc-st, want hij was glad vergeten wat hem gezegd was De vraag van duu begelei- ii'L- ^e2e mou''' zwai't maken, werd naluur- ffoweigerd, en onze kiezer die ook niet leztii ton, wierp zjju biljet blanco in de kus, in.;, de woorden: »zij hebben gewild dat ik ging stemmen, welou ik beu er geweest I" Burgerlijke Stand. VENRAY Van den 17 lot don 24 Juni 1S98. Geboorten. fiernrdu3 Hubortus Wisinans. Klisubelli Theodora Iluberta Dcrksen. Anna Maria Moorrees, Catharina Johanna Jenneskens. Sterfgevallen. Maria Gertrudis Heudrix. oud 20 jaren. Marktberichten 1 enrai17 Juni. Aangevoerd 00 halve kill's Boter. Prys por halve kilo 45 a 00 ct. Botermijn te Maastricht. Juni. Gemijnd 9700 kilogram boter j lbjzen f 0.85 a 1 0.04. Gemiddeld 0.91. Botermijn te Eindhoven. 21 Juni. Aangevoerd 7570 kgr. botor. Hoogste prys f 0.99. Laagste prijs f 0 84. ADVERTENTIEN. I Op \Yo«*uk(I<i£ den 29 .Juni 1898. fles namiddags 5 uur, zal ter herbergo van LM. ARTS to Mofselo. ten behoeve van don Hoer ERANS MICI1 ELS publiek worden aanbesteed: Het bouwen van eene nieuwe Bergplaats, met bijlevering van eenige materialen en transportkosten. Bestek en tcekening liggen tor inzago bij Ion boer W. WIJNHOVEN. OndergetecUendo betuigt bij doze zijn hal telij ken dank aan Hoeren Kiezers in het District IIORST, die hem op 17 Juni jl. met hunne stem vereerden, en waardig keurden het gewest in de Provinciale Staten te ertegen woordigen. Door eene degelijke behartiging van ieders belangen zal hij trachten het zoo ruimschoots aan hem geschonken vertrouwen waardig te blijven en zijne afgelegde belofte moge U biervoor lot waarborg strekkeu. Hoogachtend, Lid der Provinciale Stalen. Venray, 20 Juni 1898. Aan de Ileeren Kiezers in het Kiesdistrict IIORST, betuigt or.dergeieekende zijnen besten DANK, voor het vertrouwen hem andermaal geschonken. Al degenen dio Kalk, Meststoffen of Vruchten wenscben to bestellen, gelieven biervan voor 8 Juli aangifte doen by een der Wijkmeesters of by den Secretaris, IIET BESTUUR. Wordt gevraagd, in do omstreken van Ncusa. Te bevragen bij J. VAN HAAG, Ncuss. TE K O O P: van liet besle ras. oud 0 weken, bij Lambert Pools, HEIDE. Zondag Opening van den N ieuwen s Frontespiesstraat. VOORLOOPIGE AANKONDIGING der t® hou dm ep Saafog 24 JsÜ a. 9. GEISTEREN bij Venray, door de Willibrordus-Gilde en Schutterij, opgericht fl-193. lo. Optocht. 2o. Prijs-Koningsehieten. 3o. Muziek Fanfare. 4o. Zangvereening. 80. Vuurwerk. IIet Bestuur. De Burgemeester van Venray brengt by doze ter nlgeraeene kennis, dat in de aanslaande week aan de huizen der ingezetenen dezer gemeente do jaarlijksche COLLECTE zal worden gehouden ten be hoeve van het Fonds tol aanmoediging en ondersleuning van den Gewapende» Dienst in de Nederlanden. VENRAY, 25 Juni 1898. De Burgemeester, J. ARTS L. B. De Burgemeester van Venray brengt bij deze ter kennis van belanghebben de», dal de l.ofiiig voor de Schudterij zal plaats hebben op Woensdag den 29 Juiii a. s., des nam. 3 ure, teil raadiiuize alhier, VENRAY, 21 Juni 1898. De Burgemeester voornoemd, J. ARTS L. B. De Burgemeester van Venray, brengt ter kennis, dat het primitief kohier der Provinciale HONDENBELASTING, dienst 1898, voor eezo gemeente opgemaakt en invorderbaar verklaard door Hoeren Gcd. Staten, tot den 29 Juni op do Secretarie voor eenieder ter inzago ligt. Venray, den 21 Juni 1898. De Burgemeester, J. ARTS. L. B. te VENRAY, zal ten verzoeke van de Erfg. Hend. Claessens, op nianiitlng 4 Julij 1898, 's nam. 5 uur, ter herbergo van Johannes van Ryswyck lo Merselo, publiek verkoopen 4 slagen Rogge, 1 slag Haver en 2 slagen Eve, staande te Merselo. Vooraf le bezichtigen. De Notarissen Haffmans te Helden en Linssen te Venray zullen op Dintuln^ den Ji Juli 1898, publiek verkoopen. f. 's Morgens 10 uur, aan het Nieuw Huis te Venray. Eene ladetafel, een kleerknstje, een klok, een gouden hoi loge, een tafeltje, een ledikant met toebehoor en eenige kleederen. Onmiddelijk daarna ter lierberge van Murtinus Thielen te Venray. Gemeente Venray. Een perceel struikgewas, gelegen te Oiilo, ter plaatse genaamd "op het Beetcn", groot 8 hectaren 14 aren 20 centiaren, sectie F, Nos. 166, 171, 172, naast den weg, Jacob Rongen, de gemeente Venray, Hendrik Jans sen, Mathijs van Rijswyck en Johannes Teeuws. Gemeente Bergen. Een perceel hakhout, genaamd Heulder- broek, onder Well gelegen, groot 24 aren 40 centiaren, sectie F No. 33i9. Afkomstig uit de nalatenschap van Leonar- dus Hermanus Janssen, overleden te Nieuw- huisVemay. te VENRAY, zal ten verzoeke van Mej. de Wed. Martirius Litjens op Rfliiundag 10 Juli 1898 's middags 5 uur, ter lierberge. van Martinus Thielen te Venray, publiek verkoopen 25 slagen rogge en eenige perceelen haver en eve, staande te wassen naby de Sint An- tonius-Knpel, aan den Oostrumschen weg, op de Landwuart en de Zandbleek te Venray, Vooraf to bezichtigen. te Venray, zal ten verzoeke van do Erfgen. M&tliis Fleurkcns. op B>iiiH(lug 3'2 Juli 1898, namiddags 5 uur, ter plaatse. publiek verkoopen 14 slagen Rogge en 3 slagen Eve, staande te wassen aan de Boschhuizen te Venray. te Boxmeer, zal op Dinsdag den 28 Juni 1898, des voormiddags 10 ure. ten lierberge van Van Opbergen te Overloon, namens Mej. de Wed. II. J. Slits, publiek verkoopen. 17 6 slagen gras. rogge. 3 - haver, 2 boekweit. 2 aardappelen. 4 spurrie. Alles wassende op de bouwhoeve onder Overloon en Venray, afkomstig van Jan Ewals. Fauteuils enz. Stoelen vanaf f t.20 pee sluk. Alsook Stoelen met rieten - en biezen Zittingen, aan scherp concurreerende prijzen. Meubelmaker, Venray: De verkooping der Bouwhoeve van Jan Ewals te Overloon zal geen voortgang hebben. Notaris Verbunt. zal op Diusilng den 28 «Suaii 1898, des namiddags 5 ure, te Horst teil huize van dnn heer Gerard Van Daal, op Verzoek van den heer Jozef Stecgb, publiek verkoopen: 4 hectaren verdeeld in 20 slagen, gelegen te Horst, in de Reiudouk. Dc naweide in 2 slagen en in massa, om met hoornvee te beweiden. Voor den lieer Jean Vullinghs: 15 slagen voorgras, staande in zijne weiden te Sevenum, aan den Blakterdijk. zal op Muanditg den 4 juli 1898, des namiddags 4 ure, te Swolgen, ten huize van den heer GeurtsAerts, op verzoek van Willem Ewals. PUBLIEK VERKOOPEN: 1. koop. Een voor eenige jaren nieuw gebouwd huis met stal, schuur, tuin, bouw en weiland, gelegen te Swolgen, gelegen aau den Leegert, kadastraal bekend in sectie B cos. 584, 1094, 1345, 2263, 22G5, 2308, 1316 en 2362, saiueu groot 1 hectare 68 aren 80 centiaren. 2. koop. Een perceel bouwland op de Klokken, sectio B no. 10S8, groot 25 aren 35 centiaren, grenzende P. J. Nabbeu en G. Peetcrs. 3. koop. Een perceel jonge dennon, in de Swolgensche heide, sectie B nos. 1882 en 1883, groot 99 aren 50 centiaren, grenzende Dupont en de Wed. Jan Det'ix. De massa groot 2 hectaren 93 aren 65 centiaren. Aanvaarding op do gewone tijdstippen in 1899. zal op Dinsring den 5 Juli 1898, publiek verkoopen: a. Des namiddags 3 ure te Wanssum, op verzoek van Jacobus Jacobs: 21 perceeleu roggo, staande te wassen op llellingsveld. 5 id haver aldaar. id rogge in Parrakkersveld. Bijeenkomst ten lierberge van Willem Heudrix. I». Des namiddags 6 ure te Blilterswyck, ter lierberge van Th. Poull, voor Gctlrudis Ileyligérs: 2 perceelen rogge, op liet Hoogveld. 2 id rogge, in de Maisweide. 1 id rogge, in het Marsvcld. Vooraf te bezichtigen. zal op Yrijdug; den 8 Juli 1898, te Venray, publiek verkoopen: A. Des namiddags 4 ure, ten huizo van Mej. de Wed. P. J. Ruiten, aan het Eindt: a. Voor den heer Lambert Mooren: 1 perceel haver op do Kemp. 6 perceelen haver in 't Venrayscb Veld, op de Lange Stukken. 2 perceelen rogge aldaar. I». Voor Tboodor Maasbroeks: 3 perceelen haver, tegenover J. Hoedenma kers (Wittops) Merselo. 4 perceelen spurrie aldaar. c. Voor Mej. Wed. Van der Linden: 1 perdeel rogge in 't Venrnysch Veld. «I. Voorde Kinderen G. II. Peelers: 2 perceeleu rogge, nabij bun huis in den Brabander. If. Des namiddags 0 ure te Leunen, ic:i huize van Willem Dallussen: o. Voor Cornelia Verschuren en kinderen. 20 perceelen rogge, staande nabij zijn huis aau Laagriebroek. Alles vooraf te bezichtigen. zal op Vrijdag den 22 Juli 1898, des namiddags 6 ure te Leunen, ten huize van Willem Hallussen, op verzoek van Cornelia Verschuren, publiek verkoopen 1 perceel eve, 2 perceelen haver, 3 id boekweit. 2 id spurrie en 4 id lupinen, staande nabij de de bouwhoeve. zal op nader te bepalen dag, te Venraai, op verzoek van de Wed. Peter Jobauiie3 Steegli en kinderen, publiek verkoopen: Eene vruchtbare bouwhoeve, gelegen te Venraai, aau het Brukske, bestaande in huis stal, schuur, tuin, boomgaard, bouw- en wei land kadastraal bekend iu sectie C nos. 566. 1518, 1536, 1538, 1540. 1541, 1542. 1514, 1518. 2180, 2410, 3853, 3854, 1539, sectie I) 1489, 1506, 1557, 1708, sectie E nos. 746, 7-17, 763, 764 cn 1571, samen groot 10 heet. 39 aren 85 centiaren. Te veilen in perceelen cn in massa. Aanvaarding op de gewone tijdstippen in het aanstaande jaar. PUIICB en ^Aardbeziën TE KOOP, bü T. HOOGEVEEN. Oirlo. Venray. Horlogiemaker, RUIME KEUZE IN Gouden, Zilveren en A'ikkclen Heeren en Dames Horlogien. Pendules, Regulateurs, Klokken, Wekkers, Brillen, Barometers, Thermometers enz. Steeds het allernieuwste in Oud goud en zilver wordt aan de hoogsto waaide aangekocht en in betaling genomen. Catalogussec van REGULATEURS worden franco op zicht gezouden. Op verlangen komt geregeld over voor het nazien der Uurwerken in Pensionaten of Kloosters. (■oedkoopc prijzen. Ygqs le&ef-Horloge 3 jaar garantie. Reparation of Bestellingen gelieve men te bezorgen by den heer JLirol» Folbers, Voerman van Venray op Venlo. PRIMA Phoenix Zeisen en Sikkels, Stroosnijmachines, Stroosnij messen, Hooi- en Mestvorken, enz. enz. enz. V. Fonck. G. VAN DER VLIET (voorh. L. Crobach) Vleeschstraat. Firnja opgericht 1848. VENLO. STEEDS VOORRADIG: Goede zuivere, lekkere belegene wijnen, Rhum, puike Cognac, Oude Klare, Brandewijn, extra fline en gewone Likeuren, enz. enz. Bltter-extracten, Lemon's Squash en Oranje Kwast. Alles tegen uiterst Lillyko prijzen. Vertegenwoordiger: L. SASSEN, Venray. en Handelsvoorwerpen, op Maandag 27 Juni 189S.

Peel en Maas | 1898 | | pagina 3