een gemest varken van 522 K.G. levcntl gewicht! Hot Engclschc volblocilras levert fijn en lekker vlcesch, vast spek en zeer veel vet. Dil ras is dan ook in de meeste lan den als «cultuur ras" ingevoerd en vat: 1 Januari tot 30 Juni van dil jaar heelt het domein F rei d rich s wer tli 733 fokdie- ren afgeleverd. Mon houdt daar 130 150 zeugen en 0 boerenDe moederdie- ven werpen twee keer, zoodat er elk jaar 2000 lol 2500 stuks vet kocht kun nen worden. Zeventig tol tachtig pCl. der opgevoede, dieren worden als lok- dieren verkocht. Die dragende dieren worden in bepaald daartoe ingerichte stallen gehouden, lu 't voorjaar worden de zwijnen, uitgezonderd de loopers, tweemaal daags in de roode klavor ge jaagd. Ook laat men ze de knollen aardappelen- en tarwesloppelcu afgrazen llui hoofdvoeder bestaat uit gebroken gerst, mals, boonen, erwten met water en eenig afval tot stijve brij gemaakt. Deze wijze van voedering geeft, zooals we reeds boven meldden, uitstekende resultaten. Alle gebeurtenissen en veranderingen onder de fokdieren en aangaande de fokkerij worden zorgvuldig in een daar toe bepaald ingericht boek cpgeleckend. Bij de fokdieren wordt, als ze 2i..s k 3 maanden oud zijn, op het rechteroor liun nummer getatoueerd en bij verkoop dit nummer ui het verzendregister opgo- schreven, zoodat men nog najaren kan vaststellen, van welken stam het dier afkomstig is. Alleen volkomen gevorm de dieren mei een goeden stamboom worden voor de-fokkerij uitgezocht en verzonden. Iloe goed de dieren van den heer Meijer bekend zijn. blijkt uit het feit, dat ze te Frankfort 5, Maagdeburg 14, Straatsburg 12, Bremen 25, Konings berg 20, Miinchen 11 eu Weenen G prij zen behaalde. Onder deze laatste was de eere-prijs van de Staat. Te Breslau, Maagdeburg on München werd de hoofdprijs behaald. Do kudde te Freidrichswerlh bestaat in Duitschland. Tal van getuigschriften uit alleDuitschestaten, Oostenrijk Hon garije liggen bij den heer Meijer ter inzage. Veldp. België De AVeerprofeet aan .bet woord. Majoor Waelput, de bekende weervoorspol- ler, die thans te Antwerpen woont, zendt aan liet -Hbl. v. Autw." bereidwillig de volgende inlichtingen Einde 1893. De 20 September is het aanvangspunt of de eerste dag eener betrek kelijk droge periode, welke zal duren tot 30 November. liet samenvallen van dit aanvangspunt met de herfst-nachtevening of equinox, zal onge< twijfeld groote luehtstoringen verwekken, die door buitengewone na tuur verschijnselen zich zullen verioikenorkanen, grauwvuuront ploffingen in do mijnen, misschien wel eeno aardbeving. De herfst zal over "t algemeen droog zijn, vooral ongeveer 25 October. Op dit tijdstip wogen wij «enige vorst verwachten. Wij zullen nog schoons dagen hebben in October, zelfs in November. In de eerste dagen van November zal do barometer eene mc-rkelijkc daling ondergaan, en de maand zal afwisselend nat en droog zijn. Wat den winter aangaat, hij zal dikwijls nat wezen. Eenige dagen vorst, met Kerstmis. Voor 189-1. Ziehier do vooruitzichten voor toekomend jaar Lento: koud en vochtig. Zomer: Eenigo gematigde hitte. HerfstDe sneeuw zal reeds in October-November verschijnen. Winter Zeer koud, veel sneeuw en sterke vorst. Ziellier de afzonderlijke maanden MaartSneeuw, vorst tegen den 20" April Sneeuwbuien, regen. Mei Eerste helft regen, daarna ver warming. Juni: Eerste tien dagen vochtigheid, tot be'. einde redelijk warm. Juli Afwisselend droogte en vochtigheid, CD'een weinig hitte. Augustus Dikwijls schoon, den 10" ver koelen, den 15" hitte, tegen den 20" rc-gen. September Eerste belli der maand schoon, tweede helft vochtig, OctoberVociiiïg en sneeuw tegen het vii.de. November Dikwijls sneeuw. Dccember-Januari Nog altijd sneeuw, vorst, dooi omstreeks 12 Januari 1895. Frankrijk In alle'kolenmijnen van Pas-de-Calais staat liet werk stil. De stakers hebben patrouilles gevormd, om buitensporigheden te voorkomen. Er is dan ook nog niets gebeurd. In het de partement du Nord .-'.aal ook alles stil, behalve m de mijnen van Anzin. Toch meent men, dat de arbeiders-uit deze mijnen zich ook nog zullen aansluiten. Er hecrscht een groote np- gcwowdcillieid. 'l'e Lieven, waar m drie mijnen niet gewerkt wordt, beletten dc stakers hun makkers, die arbeiden wilden, den toe gang, zelfs de beambten werden niet toege laten. Er is een aanzienlijke politie- en troe penmacht over verschillende plaatsen verdeeld- Italië Een voornaam spoorwegroover. Uit Genua wordt gemeld Groote opschud ding verwekt hier de gevangencming van den zoon des afgevaardigden Elia uiv Ancona, iemand van 32 jaar en behoorende tot de "jeunesse dorée," wegens diefstal door middel van braak. Sodert gcruimen tijd werden op de liju Turijn—Genua uit coupés eerste klasse verschillende bagages ontvreemd. Eenigo dagen geleden vermiste generaal Lncria een reistascli met kostbare sieraden en verdween even onverklaarbaar een reistasch van den markies Balbi, inhoudende 8000 lire. Einde lijk werd te Genua de verdachte aangehouden. In zijn bezit vond men verschillende ont vreemde vooi werpen. Eet was de zoon van den afgevaardige Elia. Het rooverwezen in Italië. Op Sicilië hebben de roo vers de laatste dagen weder eens van zifh doen spreken. In de nabijheid van Palermo hielden de roovers uren lang den straatweg bezet en plunderden zij de voorbijrijdende voertuigen. l)cs avonds kwam liet tot een botsing tussclien de bandie ten en do karabiniers, waarbij eon der laatst genoemden zwaar gewond werd. Dc roovers vluchtten zonder eenig verlies geleden te heb ben in hel struikgewas. Ongeveer ter zell'der tijd werd in Kamaeca nabij Catania een voer man door drie roovers overvallen en beroofd. Engeland Te Manchester is de prijs der steenkolen sodert het begin der werkstaking met 40 pCt. verhoogd. De bouw van verscheidene fabrie ken heeft men moeten staken wegens gebrek aan balken en heipalen. Verscheidene duizen- nan van Derbyshire en Staffordshire heiwat. elen wenschen een nieuwe stemming, om te weten of de meordorheid niet het werk op de oude voorwaarden wil hervatten. Overal zijn politieagenten en mililairen te genwoordig, om in geval van nood bij de hand te zijn. Te She/field zijn Belgische steenkolen aangevoerd; het schijnt echter dat dieniet hard genoeg zijn, om in Engeland opgaug te maken. Nederland. Oostenrijk De -Magijar Ilirlap" verhaalt, dat door Wallachijnsche boeroa eone poging is beproefd om den trein te doen ontsporen waarin keizer Frans Jozef zich bevond, toen hij bij gelegen heid vau de icgeroefenmgon passeerde. Amerika Een welkome ontdekking heeft men te Philadelphia gedaan in het gebouw der Munt, alwaar men een kist met vijfduizend onsen goud vond een waarde van 100,000 dollars vertegenwoordigend. In 1987 was dit goud behoorlijk in een der vele kelders opgeborgen en m do comptaailiteiUboeken had men er elk spoor van verloren, totdat het thans is weergevonden, Het rooverwezen in de Yereenigde Staten, doet niet onder voor dat in Italië, ja hel mag zich zelfs verheugen een veel hoogeren trap van ontwikkeling te hebben bereikt. Ecu machinist van den -Lake Shore Railway" bemerkte deze week op 140 mijlen van Chica go, nabij liessier in Indiana, dat de wissels op de lijn, waarop hij zioh bevond, verkeerd stonden. Hij remde terstond toen bij dit zag om ongelukken te voorkomen. Onmiddelijk dook ecu aantal gemaskerde mannen op uit hot struikgewas langs de spoorlijn. Dc ban dieten vielen daarop den trein aan. De machi nist verdedigde zich met een ijzeren staaf, maar hij ontving een revolverschot in het hoofd, waardoor bij ernstig verwond werd. De dieven beproefden daarna een waggon open te breken van de Compagnie des Messagen es der Yereenigde Staten een bedrag bevattend van 259,000 dollars in staafjes goud. Dit ge lukte bun niot aanstonds, zoodat zij bun toe vlucht namen tot een ontploffling. De man, belast met het toezicht op liet goud, verdedig de zich mei heldenmoed, doch hij werd even eens zóó gewond, dat bij neerzeeg. I)e dieven maakten zich van een som van 15000 dollars meester, zooveel als zij dragen konden en namen daarna de vlucht. YEN RAY, $3 September 1S93. Naar wij vernemen: Heeft Z. D. H Mgr. Boermans op hun verzoek ontslag verleend aan den lioogeerw. lieer Mgr. Dr.. Evejits, directeur vail het Klein Seminarie te Kol uc en aan den Zeoreerw. heer Wolters, past or te Reuver. En benoemd lo Directeur van het Klein Seminarie te Roldijc den Wellïerw. Zeer Gel. Heer R. Corten, tliluis professor aldaar. Ofschoon repds lang sprake was dat de Eerw. heer Pasti/or van Bergen een wel ver diende rust ging nemen om gezondheidsredenen thans blijkt dit gerucht maar al te waar te zijn. De armen verliezen in ZEw. een groeten weldoener. Naar wij vernemen, is door Mr. G. Tri pels namens de erfgenamen van rnej. Lampe to Yenlo, cassatie aangeteekend tegen hot door het Ilof te- 's llertogenhosch gewezen arrest in hunne zaak tegen de parochie van den IIMartinus. Dinsdag avond werd bij den logcmor.t- lioudcr P., in de Jodenstraat to Yenlo door twee belhamels zoodanig huisgehouden en alles kort en klein geslagen. P. loste drie re- vel verschoten op de daders met het gevolj dat hij zich zelf in de linkerhand een schot toebracht en verder niets raakte. Tegen de daders v. A. en M. K. is proces-verbaal op gemaakt. Door de marechaussee te Yenlo werd Maandag naar de gevangenis te Roermond overgebracht H. C. A. R. St., oud 23 jaren, zouder beroep, wonende bij don logementhou der C. Palla te Venlo. Hij wordt verdacht, dat hij in den namiddag van 15 dozer, voor gevende konijnen voeder te gaan halen, uit het logement is verdwenen, na uit een gesloton kist, toebohoorendé aan de echtelieden Palla, eene som van 145 to hebben ontvreemd. Hij werd ('oor de marechaussee vau Boxmeer te Yierlingsbcek gearresteerd en had, op een paar guldon na, l.et geheele bedrag verleerd. Ten gevolge van don buitengewoon lagen waterstand der Maas is liet overzetten Min rijtuigen en kruipen te Steijl bijna ondoen lijk. Van daar dan ook dat op dit bij gewonen waterstand zoo drukke veer, weinig verkeer is. De rijtuigen en vooral de met hout en nagras beladen karren rijden over de brug te Yenlo, waardoor do pachter van het veer te Steijl zeer groote verliezen lijdt. benoemd tot -officier d'Academie" eu tot eere lid der academie van kunsten, wetenschappen cn letterkunde van Henegouwen. Een vriendelijke fiscus In deze dagen, r.u de ontvanger zijne waar schuwingen tot betaling van belasting weer lustig laat rondvliegen en welhaast zwaarder geschut voor het front brengt in den vorm van aanmaningen, en deze weder voor enkelen zal moeten laten volgen door de granaat, die dwangbevel neet nu is het aangenaam te wonen in Grave. Met vrelk eene minzaamheid herinnert daar de fiscus den belastingschuldige aan zijne ver plichting op deze wijze: -Vriendschappelijk herinner ik etc Dat noemt men do pil vergulden 1 En waar om ook niet? Al heeft men het ongeluk be lastingbetalend burger te zijn, dan behoeft ons dit nog niet op zoo strengen toon, als bijna overal géschiedt, te worden voorge houden. De vriendschappelijkheid van de Gravosche waarschuwing treft nog moer, wanneer men weet, dat ze gillis wordt gegeven, li. N. Een luind: dat de roode te Schiedam heeft opgemerkt lieren zich nu reeds een voet en de zwarte cel halve voet diep in den grond hebben verborgi Uit deze ontdekking voor spelt hij een vr. egen winter, Hollandsei vee de baas I Als een be\vi>, hoezeer mon in Duitschland op ons vee gesteld is, kan dienen, dat op de najaarsmarkt e Zuidbroek (Groningen) door Pruisische haneelaren tegen hooge prijzen meer dan 300 jong: koeien gekocht weiden. De handel in kalk oeien vooral was zeer levendig, tegen 200 a 2t0 gld. gingen /.o gretig vau de liuud. De gemeentekas uitgepnt Eenigo ledei van den Raad van Odooru, schoten der goneenie f 2090 voor, opdat zij de ambteuaren zou kunnen betalen. Als een «(aaltje vau de onveiligheid, die te Amsterdam leersekt, deelt men het volgen de mede. Dooi een derhoterhandelaren to Meppel was vóór 8 dagen ®n partijtje borer naar Amster dam gezonden, die aldaar op twee karren in ontvangst wei d genomen. By het npr:;den van het Oahij dea.ulcgpljtuis gelegen viaduct, bleef eene kar een oogenbiik onbeheerd slaan om ook de tweede tegen de boogie ep te brengen, doch tcrugkom-nde was de kar mot de elf zestiende vaten buicr, dio zich daarop bevon den, spoorloos (verdwenen, zonder da', het d-ïr politie lot, nu Hoe mocht gelukken zo op te sporen. Maandagavond werd cmi 'lieer plotseling onder -de Olofspoort, ie Amsterdam, door eenige personen beetgegrepen, die geld eisch- ten, en dien hoer. toen hij liiirop een weige rend antwoord gaf, mol peper in het gezicht wierpen. Op zijn •voortdurend angst geschrei kozen de aanvallers liet hazenpad en begaf de lieer zich naar de politie om van het voorge vallene kennis te geven. Men schrijft uit Gravemoer aan het Vad. Twee maróchaussées van liet detachement te Dongen kwamen Zondag hier des avonds tusscheil 7 cn 8 ure doorl ijden in gezelschap van een burger, ook uit Dungen. Bij de school waren eenige kinderen van IC12 jaar aan bot ziugeu vanTararabomdeay. Een dor maréchuussées riep -Dat moet uit zijn," en toen de kinderen door bleven zingen, keerde hij om, trok zijne sabel en rende op de kinde ren in die een goed heenkomen zochten. Zoo als altyd des Zondags, was luer veel volk op straat, en de maréchaussee, dat volk achterna rijdende, vloekte en riep »lk zal er onder hakken, dat de spaanders er afvliegen, ik zal die P. v. d. boeren dooi midden hakken." Hij verwondde den heor v. H., die eenen brief naar de post gebracht had, aan het linkeroor en bracht hem eenige kwetsuren aan den hals toe; vervolgens kreeg zekere B., die van den tegenovergestclden kant kwam eene wond aan zijne rechterhand. Toen deze personen bloedende bij den bur gemeester kwamen, ging deze, zooals altijd, als er iets te doen is, dadelijk op onderzoek uit, en maande hel volk, dat over bet voorge vallene onrustig on opgewonden was, tot rust aan. De burgemeester, den maréchaussee ont moetende, die met gelrokken sabel uit eene weide kwam rijden, maakte zich bekend, waarop die raaróchau3sde verzocht, den burge meester ullceu lo mogen spreken. De burge meester stemde hierin toe, doch toen de ma- récli. zcide, er van door te wille» gaan, en de burgemeester ham wilde tegenhouden, om hem in het verhoor te nemen, biacht hij den burgemeester met de sabel eenq wond aan de linkerhand toe. De maréchaussóo moet do kermis te Kaats heuvel bezocht hebben. AI. Ct. Vcreenigdc zitting der beide Kamers op Dinsdag di-n 19on September 1893, tot opening van de gewone vergadering der Staten Generaal. Geheel volgons het programma had heden de plechtige opening v.m het nieuwe zitting jaar der Stalen Generaal plaats. To 1 uur is H. M. do Koningin Regontes -y* '•f' cou-mje .ceremonieel van liet paleis afgereden, eerbiedig Begroet aoor een uunjae menigte. De Commissie, die II. M. dc Koningin-Re gentes in het gebouw der Tweede Kamer in- en uitgeleide deed, bestond uit de heeren Van Eysinga, E. Cremcrs, Sinilz, Van der Ivaoy, Vermeulen, Van Bijlaadt, Cremer, Kolkman, Van Swinderen, Van Lier, Van Velzen, Heemskerk, Zijp, Borrel en llcnnequin Hare Majesteit sprak de volgende rede uit - M ij n o Heeren! Met dankbaarheid mag Ik, bij dc opening der gewone zitting van do Stalen Generaal, iu menig opzicht bevredigende mededeelingen doen omtrent den algemeencu toestand des lands. De betrekkingen tot allo buitenlandschc Mogendheden zijn van den meest vriendschap- pel ijken aard. Aan Mijne uitnooüiging, tot verschillende Rcgeerlngon gericht, om een regeling voor te bereiden van ondenverwerpen van internationaal privaatrecht, is op welwil lende wijze gevolg gegeven. Zee- cn landmacht kwijlen zich, zoowel hier tc lande als in de koloniën, bij voortduring op de tneost lulfolijke wijze van hare taak. De uitkomsten va» den oogst zijn, tenge volge van langdurige droogte in den voorzo mer, op onderscheidene plaatsen minder gunstig. De toestand van den veestapel is over iiet algemeen voldoende. In dien van handel, nijverheid en scheepvaart kwam geene merkbare verandering. I)e algenieene gezondheidstoestand is be vredigend. Voor een ernstige uitbreiding dor besmettelijke ziekten, welke ten vorigen jare de volksgezondheid en den veestapel zoozeer bedreigden, mochten wij lot dusverre bewaard bi y ven. Gedurende dit zittingjaar wacht U opnieuw hoogst gewichtigci arbeid. Yoor de .verdere behandeling en afdoening dor aanhangige wolsvuordiacht tot regeling van het Kicsreeht voor ue Tweede Kamer der Slaten-Generaal er. voor dc Provinciale Sta ten, roep Ik in do eerste plaats Uwe mede werking in. De nog aanhangige wetsontwerpen blijven aan Uwe overweging aanbevolen. Het ontwerp eener wet op de krijgstucht wordt aan uwe beraadslaging onderworpen. Ook andere verbeteringen onzer wetgeving Hen U worden vrorgedragen. De toestand van 's Rijks geldmiddelen is vol doende. Verliooging der belastingen wordt niet gcëischt en de beschikbare middelen zijn toereikend voor de behocfieu van den dienst. Een ontwerp van wet in liet belang van de gezondheid cn veiligheid in fabrieken en werk plaatsen zal u worden aangeboden, Tol verbetering der bestuursinrichting irf Xoderlnndsch-Indiü zullen U voorstellen wor den gedaan. Op nieuw, Mijne Heeren, doe Ik met ver trouwen een beroep op Uwen ijver en op Uwo toewijding. Moge l:w arbeid, onder Gods zegen, strek ken tot blijvend welzijn van ons dierbaar vaderland. In naam der Koningin, verklaar Ik de go- woue zitting der Statcn-Generaal te zijn ge opend." Zoowel bij het vertrek als bij de terugkomst ten paleize had H. M. Koningin Wilhelmina voor een der vensters plaats genomen en groette Hare Koninklijke Moeder. Salvo's uit liet geschut verkondigden liet vertrek van H. M. de Regentes van het palois en liet oogenbiik. waarop II. M. bet gebouw der Staten-Generaal verliet. Gemengde Berichten. Brandnetels als geneesmiddel. De brandnetels zijn volgens een raededee» ling der Kneippsche bladen, een uitstekend middel tot behoud der haren. Daar, waar de haarwortels nog niet gestorven zijn, ontstaat zelfs nieuwe haargroei. Om dit haarmiddcl te maken, gebruikt men da wortels. Mek neemt ongeveer 200 gram fijngesneden wortels, zet ze met een litor water cn een halren liter azijn op het vuur en laat zo een half uur ko ken. Met de afgegoten vloeistof wordt 's avonds voor men te bed gaat, liet hoofd ingewreven. Om het droog en hard worden der haren, die er nog zijn, tegen te gaan, wordt het hoofd wekelijks eens met fijne sla-olie ingewreven. Prettig. Zij. «Grut, manlief, waar heb je die jas gekocht V' Hij. "Nou. bij Linkhof, zooals altijd." Zij. -Maar dat is je oude overjas, die ik daar de vorige week verkocht heb. Hij. -Zoo.... Linkhof zei ook al, dat de jas mij paste alsof bij voor mij gemaakt was." Een huwelijksaanzoek 1 Zij Mijnheer, ik zeg met neen. Maar dit zeg ik u, ik zie graag algeheele- toewijding in den mau. Als het noodig is moet hij voor mij door vuur en water gaan. Hij Maar zou dat ooit noodig kunnen zijn. Zij Bost mogelijk I Hij (zijn stok nemend en zijn hoed opzet tend Dan stel ik u voor, juffrouw, een man van de brandweer tc nemen 1 Slechte tijden. Een bodelaar telt 's avonds zrjn geld na cn bevindt, dat hij maar drie gulden heelt, ontvan gen CM ™«.k-«irJisin8 uit: Iu one vak is tegenwoordig ook al de klad; zooveel verdient ieder spoorweg-beambte tegenwoor dig ook wel. Goede raad. Kapitein: -'t Is meer dan erg, je hecle blad strafregister is vol straiten, lk weet niet wat ik doen moet Soldaat«Een nieuw blaadje beginnen, kapitein." Zij: Ja, ik moet erkennen dat juffrouw Klanssen geld heeft, maar ze is ook noersch- zuchtig en niet scheutig. Als gij haar trouwt, zult ge 't roeken cn drinken moeten opgeven. IlijWol mogelijk, maar als ik haar niet trouw, zal ik liet eten ook moeten opgeven. Jij daar, recruut Deurvoist, waarom hou jij je hals zoo stijf? Wat ben jo van beroep? Zanger, sergeant I Zoo, dan is je zeker oen toonladder in de keel blijven steken? Ga toch zitten, Evert! Dat is reeds het vierde glas bier, datje staande uitdrinkt. Dat is een voorschrift van den dokter; ik lijd veel aan opstijging van bloed en uu zei de dokter, dat 'i van niets anders kwam dan van het vele zitten in de bierkroeg; zie je, daarom blyl' ik sodert maar liever staan. Twee hartstochtelijke visschersjjaan sa men uit vissehen. Per ongeluk valt een hunner over boord en wordt door zijn vriend met veel moeite gered eu eerst na langen tijd weer tot: bewustzijn gebracht. Nauwelijks opent hij de oogon of dc ander vraagt: "Hebt ge veel visch gezien?" Geïllustreerd Zondagsblad Inhoud van No. 39. Het lynchen van moordenaars in een Arno- rikaausclió gevangenis (met illustratie). De bekroonde novelle; Een valsclie beschuldiging. De ooren er af. Dc legende van den rattenvanger vnn Hameln. Militaire oefe ningen (met 2 illustraties). De voetkunsto- nnar Unthnn (met illustratie). John Bull in zijn goedheid (met illustratie). Anecdote». Zachte wenk (met illustratie). Als incn geen geld op zak heeft. (Historisch verhaal). Optisch bedrog (met illustratie). Puzzle. Dat valt niet mee (met illustratie). De hoogste opoffering (met illustratie). Do Prijswinncr van raadsel LVII. Die eeuwige grnphologie, novelle. Ter beveiliging van spoorwegcouductcurs (met illustratie). Nieuw Prijsraadsel LY1V. Rebus No. -1. Oplossing van Prijsraadsel LX. Schaak» rubriek, Mededeelingen.

Peel en Maas | 1893 | | pagina 2