f Buitenland. "0,5 -potut "botervet i 0,35 0,4 toename iu gewicht ^0,10 l)at wil zeggen, wanneer deze dieren •voor f-3,50 aan boUK vet hebben genoten -dan hebben ze dientengevolge eene waardevermeerdering ondergaan van «één gulden. Uit deze proef blijkt, dat de centrifu ge me Ik een zeer goed voedsel is voor kalveren, te meer, daar men "gemakke lijk het ontbrekende vet door eenig krachtvoodor van hoog vet gehalte kan vervangen. Hiervoor is aan te bevelen meel van lijnkoeken of van aat-dnoien- •koeken. I)r. Rühn raadt aan per kilo afgeroomde melk, die in plaats van een kilo volle melk gegeven wordt, CO gram lijnzaadmeel toe te voegen, om het ont brekende vet aan to vullen, dat in dezen vorm gegeven, veeLgoedkooper is dan botervet. Daar de mei de hand ontroomde melk in voedingswaarde zoo weinig verschilt van centrifugemelk, dat het verschil in de praktijk meestal niet zal kunnen wor den opgemerkt., mag men met des te meer zekerheid aannemen dat karne melk, waarvan het vetgehalte nog min der verschilt, in voedingsw aarde niet merkbaar hooger staat dan de laatste. Door deze proeyen is uitgemaakt dat centrifugemelk een zeer bruikbaar voed sel is voor kalveren en varken, terwijl deze melk nog het voordeel heeft dat ze, op de juiste wijze behandeld, volkomen vecech en houdbaar kan worden afgele verd, terwijl.ze tevens zuiverder is dan andere melk, getuige de vuile, slenteri ge massa die zich onder het centrifugee ren aan de wanden van de centrifuge trommel afzet, is het vreemd dat het vooroordeel er tegen bij sommige zoo groot is. België Vrijdag ochtend heeft in de murmeren zaal van het koninklijk paleis te Brussel de over handiging van de Gouden Roos plaats gehad. De zaal was in een kapel herschapen en te midden van een dichte versiering van groen zefel sP's?o rul en','' bestemd'1 Voorde "toninklijke familie en het Huis des Konings, en links fau teuils voor den aartsbisschop van Mechelen en voor den nuntius. Tegenover het altaar zaten de gonoodigden, alle ministers en hun eebtge- nooten, de voorzitters van Senaat en Kamer, de ministers van den Congostaat, Van Eelvel- de en de Grelle Rogier, de dekenon dor St.- Gudula kerk, en dor kerk St. Jacques-sur- Cftudenberg, en twee kanunniken van Mechelen. De H. Mis werd opgedragen door den nun tius, geassisteerd door Mgr. Celli, audi tour der nuntiatuur en Mgr. Simon, aalmoezenier van het liof. Na de H. Mis las de speciale pauselijke gezant Mgr. Nicotra, do pauselijke breve en een Jatijnsclien blief des Pauseu aan de Koningin voor, nadat de Koningin persoou- iijk het zegel van den brief verbroken had. Hierop stond do Koningin op, schreed naar het altaar en ontving daar, uit handen van den nuntius, de faience vaas, waarin de Gou den Roos lag, en na tweemalen gebogen ie hebben, kuste de Koningin tweemalen het kleinood en begaf zich naar haar plaats terug. Na afloop der plechtigheden begaven allen ziek naar de zoogenaamde prinselijke vertrekken, waai' bet koninklijke paar -cercle" Ineid. Hier overhandigde de Koning eigenhandig het grootkruis der Leopoldsorde aan den nuntius en het commandeurskruis aan de cei'w. Leeren Celli en Nicotra. Van den anderen kant heeft te dezer gelegenheid Z. H. de Paus den aal- iuoezenaar van tet Hof, Mgr. Simon, tot Luisprelaat benoc-rad, Tc Gent heeft Maandag een gruwelijk staaltje vau priesterhaat plaats gehad. Een priester, die over de Vrijdagmarkt wandelde werd achtervolgd door twee kerels. De gees telijke keerde zich om en zeideIndien gij mij niet met rust laat, dan zal ik van mijn recht gebruik maken. Daarop antwoordde de eenede priesters hebben geene rechtenen de andere schelm gaf den dienaar Gods een slag op het hoofd, zoodat de hoed var. ZF.w. op den grond viel. Dit werd bemerkt door een agent van po litie, die zich haastte den priester hulp te bieden en de twee kerels, die inmiddels het hazenpad kozen, te achtervolgen. Een der vluchtenden zou echter ondervinden dat men niet ongestraft de handen slaat aau den gezalfde des Heeren-, hij.struikelde, viel en bleef roerloos op den grond liggen. Men bracht hem in eer naburig huis en een geneesheer constateerde dat do beide beenen gebroken waren, zoodat hij naar een hospitaal werd overgebracht. De ongelukkige moet nu verzorgd worden door de goede zusterkens, die deze taak op ziel» genomen hebben ter liefde van denzelfden God, w iens dienaar door den gekwetste werd uitgejouwd. De brug over de Schelde, volgens bet plan Sadoine, zoo wordt uit Am werpen aan de -lndependar.ee" gemeld, heeft geen kans van slagen weer. De regecriug trekt zich terug, door hare beslissing afhankelijk :e maken -van het besluit van het gemeentobe stuur, en dit laatste doel volmaakt hetzelfde als de rcgeei ing. En na eene historische her innering aan het vóór ruim 20 jaren reeds •door de Kanters goedgekeurde plan van over brugging der Schelde, dal echter u:t partij politiek tot heden onuitgevoerd gebleven is, eindigt dc correspondent met de opmerking -Baron Sadoine heeft te Antwerpen geen enkel politiek man gevonden om zijn plan te s'.eucen. liet zou dus tijdverspilling zyn, over het plan te praten." Als dit niet sarcastisch, maar ernstig gemeend is, dan is het toch al zeer treurig, dat zelfs het bouwplan eener brag over de Schelde een politieke quuestïe is. Een drama der discipline wordt uit Rijs- sel gemeld. Tegen half 10 's avonds stond aan het kruitmagazijn der Noble Tour nabij de poort van Doornik te Rijssél op post de sol daat Jules Maillaird, van het lGo bataljon jagers te voet. Hij stond voor liet bolwerk no. G3, dat de eigenlijke bewaarplaats is van het kruit, binnen een omheining v.m nagenoeg 1 meter SO. welke dient om hel machtige nu litaire work te isoleeren en te beschermen. Dag en nacht wordt liet door 1 korporaal en 4 minderen bewaakt. Eensklaps, in de stille van den nacht, ontdekt de man der wacht, dat een schaduw den hoek van het bolwerk omsluipt, langs de wallen zich voortbeweegt en regelrecht op hem aankomt. Er was niet meer aan te twijfelen: een man was over de omheining geklommen en had zich aldus toe gang verschaft tot het binnengedeelte. Met welke bedoelingen? Men weet het niet maai de soldaat kende alleen zijn consigne: hij riep dus den onbekende voor de eerste maal toe. -Halt:" De ander liet.zich daaraan echter niet gelegen liggen en liep gewoon door. De schild wacht bemerkte weldra dat hij zich bevond tegenover een man van nagenoeg dei tig jaar. Hij schreeuwde nu voor de tweede maal: -halt." iiitussclien liep de indringer door.' Voor de derde maal riep de soldaat: -halt of geef vuur." De schildwacht nam een patroon, laadde zijn geweer en toen de man nog altyd doorliep, gaf hij vuur. De kogel was maar al te goed raak en ging liera door de nieren. De ongelukkige viel voorover, de dood trad bijna onmiddolijk in. Op het leven kwam on- middelijk de bezetting naar buiten. De inmiddels In hufn c.cmejniiL jreimeshcer =rccrn,3—c«i uoou constatceren, het iijk vau den ongelukkige word naar de begraaf plaats overgebracht, waar de lijkschouwing plaats had. Lit het onderzoek bleek, dat de soldaat niets had gedaan wat buiten zijn in structies viel; bij had voldoende gewaar schuwd en de veislageno had die waarschu wing kunnen hooien, duur hij zich op geen tien meter afstand van den schildwacht be vond. De verslagens bleek to zijn Banhelo- meus Van der Crujse, 31 jaar, schoenmaKer van beroep, geboren te SaiiU-Gilles nabij Brussel. Hy had zich schuldig gemaakt aan overmatig gebruik van sterken drank. Italië Z. II. Paus Leo XIII heeft tot aartsbisschop van Carthago, als opvolger vau kardinaal Lavigerie, benoemd mgr. Couibes, bisschop van Consiaiiline, Oostenrijk De aartshertogin Stéphanie de weduwe van den kroonprins Rudolf, zal binnen eciuge dagen uit Weenen vertrekken, om een reis te maken door Denemarken, Zwedon en Noor wegen. Ze zal op haar reis ook den keizer en de koizerin Tan DuusclilanJ een bezoek brengeu. Engeland Brand te Kerinmgto» iLondon). Een vieeselijke brand heeit te Kentiinglou gewoed, waarbij ongeveer 60 buizen verwoest of beschadigd werden, lie braad brak uit Zaterdagmorgen om 2 uur in de timcuer werk plaats en houibergplaals van Thom.s Foman 148 Kenmngton-road. De werkplaats mei alles wat zich iu bevond, v, erd totaal ver nield door eenzelfde ramp, Uio 8 j u en geleden plaats bad. Even als toen was do werk- en bergplaats ook nu omringd door huuruuizen, waar niet minder dan 200 to t 30i' gezinnen woonde», uit 1200 of 1500 personen bestaande. De constabel der politie Dickinson, die m een dier huizen aan de Union-strain woonde, werd gewekt door een suisend geluid dat hij boorde. Plotseling zag hij hoe bieede vlam men mot vurige tongen reeds hier en daar tegen de muien oplekten. Hetzelfde geschiedde met hem in 1885 toen hy al zyn huisraad ver loor. Toen sprong hij onmiddelijk ten bedde uit, ging de straat op en wekte alle buren, allereerst de bewoners van vijf kleine huisjes, die dichter bij de vuurzee gelegen waren, dan de andere omringende gebouwen. En had Dic kinson ook nu niet eveneeiiE gehandeld, zeker is liet, dat een gróót aantal menschenlcrens zou te betreuren geweest zijn. De hemel boven liet zuidelijk deel van Lon den. die al reetls tweemaal rood gekleurd ge weest was in don vroegen morgen, door een paar andere branden, werd opnieuw hei-rood geverfd oil hel was alsof men zich in de tropen bevond en men do zon zag opgaan, liet vuur verspreidde zich over een oppervlakte van oO.OÜÜ lol 35.000 vierkante voeten. Dc vlam men hadden reeds dc bouten loodsen en kip penhokken achter een rij l.u:zcn in de Union- su aal bereikt, terwijl do zwartgerookte mu ren en dc krakende vensters en deuren wel deden zien, dat de huizeu zelf ook weldra in lichtelaaie zouden slaan. Elke minuut kwa men de stoomspuiten aanrollen, voornamelijk uit de richting vau New Cut. waar een groot aantal spuiten nog bezig waren bij de blus- schmg van dcu brand aan den Broadwall, toen de nieuwe brand uitbrak. Hoewel in alles de grootst mogelijke spoed werd betracht, bleek spoedig dat van de timmerwerkplaats van Forman niets meer gered kon worden. De vlammen sloegen uit 2-1 huizen in Union- straat, uit 12 in St. Ola^es gaiden en uit 20 lot 30 huizen in Walmut Tree walk. Dank zij de waarschuwing van den constabel, was geen enkel menschenloven to betreuren. Geen enkele mail dor brandweer bekwam eenig letsel, maar honderden gezinnen moesten hun woning ontvluchten, en do meesten, die tijd hadden om te helpen, hielpen een handje om te redden wat te redden viel en wat van wiiardo was. I)e Rev. C. T. Payne, die vroeg op de plaats des onheils aanwezig was, berekende, dat ongeveer 200 gezinnen alle have en goed hadden verloren, waarvan slechts zeer weinig verzekerd was. Van verschillende kanten werden daarom reeds pogiugeu aangewend om hulp te verlceneii. De npgewomleuueid onder de bewoners der wijk is zeer groot, omdat zonder dat zij er van verwittigd waren een even groole hoeveelheid licht-brandbare stoü'en in de timmerwerkplaats en magazyneu was opgestupeld als iu 1885, te meer daar zy zich bevinden in de omniduelijke nabijheid van een aanial arbeiderswoningen, bewoond door 1000 tot 2000 mensolii-n. Over liet algemeen wordt do brand aan kwaadwilligheid toege schreven. Om 4 uur was men de vlammen meester en keerden de meesten naar hun woningen teiug om het tooneel der verwoes ting te aanschouwen In de bergplaats, die een zeer giooten omvung heeft, lagen tal van kostbare houtsoorten opgestapeld een waarde van 90000 pd. st. vertegenwoordigend. Ten voordeele der slachtoffers circuleert een lijst, waarop druk geieekent wordt. AI cl \.'t 'lwxxtl. VEN RAY, 10 Juni 1893. IN MEMORIAM. Zondag, 4 Juni, verspreidde zich eensklaps in 01128 gemeente de treurige tijding, dat dc Zeereerwaardo Pater W. Uaumen tot een beter leven was overgegaan. Elk, die den overledene gekend heeft, en wie kende hem nic;. in Venraai? gevoelde dat ziju afslerveh een gevoelige slag was, niet alleen voor zijne medebroeders, de paters Franciscanen, voor hot Gymnasium, dat hij meermalen bestuurde, en waaraan hij nog voortdurend zijne loste krachten wijdde, maar ook voor de geheele gemeente en bovenal voor de armen cn zieken. Wie kende hem met, als hij, ongeacht zijn zwak en ziekelijk lichaam, bij nacht als bij dag, zonder op af standen, slechte wegen of het ongunstigste weder te letten, brandend van ijver voor de zaligheid der zielen en tintelende van liefdo voor armen en hulpbehoevenden daar met ge bogen hoofd en in de nederigste houding voort ging oin overal raad, troost en hulp te bren gen? Zoo men het niet beter geweten had, zou men dan in dien eenvuudigen religieus, die het liefst bij eenvoudigen en onwetenden verwylde, wel den diepen denker, den veelzijdig en grondig ontwikkelden geleerde vermoed heb ben? Doch niet hierin lag de voornaamste grond, waatom hij do onbeperkste achting genoot zoowel bij zync medebroeders die het een geluk achtten dagelijks met hem te mogen omgaan, als bij alien, die met lietu in aanra king kwamen. Noen, die man, zonder uit wendig schit'erondc talenten of voor zich in nemende hoedanigheden, werd bemind, ja vereerd, wijl ieder gevoelde in hem een waar, oen heilig Priester te moeten beschouwen. Zooals hij nu op gevorderden leeftijd was, zoo was hij reeds als kind; zoo was hij als student een voorbeeld, als kloosterling een tot angstvalligheid geJreven stipt onderhouder der Kloostertucht; zoo was hy als Overste of bekleed met de vereereudste waardigheden onder zijne broeders. Altijd en in alles voor allen een vader, een raadsman en een toe vlucht, is ziju leven in weldoen voorbij ge vlogen. En zijn dood? Zooals hy geleefd heeft, is hij ook gestor- veu Na een hevige ziekte van slechts weinige dagen, toet het grootste geduld verduurden, gedurende welke de lioop bleef bestaan op een spoedig herstel, trad eensklaps do verlamming der longen in. Onderricht van zijn naderend einde, verzocht hij terstond de laatsto 11.11. Sacramenten, welke hij met eeu voorbeeldige vurigheid des harten ontving, en gaf met luide stem biddend en met het volst vertrouwen zijn schoone ziel in Gods handen over. Geen wonder dan, dat de tijding van dit afsterven zoovele tranen perste uit de oogen zijner medebroeders e:i van allen, die hein kenden; geen wonder, dat zulk een groole schaar gelooviger. onder de duidelijkste tee kenen van droefheid zich om zijne lijkbaar verdrong, toen zijne stoffelijks overblijfselen, gedragen door de Professoren van liet Gytu nnsium, en voorafgegaan en gevolgd door de Zeereerw aarde Geestelijken der Parochie, de Kloosterlingen en Studenten, naar het nedo rige Kloosterkerkhof werden gevoerd. Geen wonder, dat bij de geheden voor de rust zijner ziel, uit hel hart vau menigeeu een ander ge bed opsteeg... om zijne voorspraak bij God in te roepen. Zoo de Serafijnsche nedeiigheid en armoede liet gedoogden, zou op zyn grafzerk met hei volste recht de wapenspreuk zijner Orde moe ten gebeiteld woiden -In Sanetitate el Doctri- na" (-in Heiligheid cn Wtfenschapwant in beide opzichteu heeft de oveiledene zijnen H. Vader Frauciscus op de volmaakste wijze nagevolgd. HIJ RUSTE IN VREDE 1 Do Z. E. Pater Wilhelmus Lnumen werd den 25. Juni 1829 te Einighausen, in Limburg geboren. Van October 18-1S tot Augustus 1854 was hij student aan het Gymnasium te Ven ray. Deu 3. October 1S34 ontving hij het Kleed der Serafijnsclie Orde on legde den *1. October 1855 zijne plechtige Kloosterbelofton af. Den 2ü. Augustus 1858 tot Priester ge wijd, was hij achtereenvolgens Lector in het klooster van Weert, meermalen Gardiaan, Definitor en Custos dor Franciscanen in Ne derland.; driemaal bestuurde bij als Prefect net Gymnasium van Venmy, van welke waar digheid hij echter telkens op zyn dringendste beden door zyne Oversten ontliepen werd. Sinds 1874 verbleef hij voortdurend in het klooster van Venray, eu hiold hij zich met den grootsten ijver bezig met liet onderwijs aan het Gymnasium, het bedienen der ll.H Sacramenten, het bestuur der 3e Orde van den H. Franciscus; en was gedurende tal van jaren onafgebroken Biechtvader van het klooster der Ursulmeii en het Gesticht St. Joseph. Na zeven dageu in doodsgevaar verkeerd en Donderdag een opera'ie, verricht door drio geneeshecren, doorstaan te hebben, is M. Swiukels Vrijdag naorgeu om half /.es overleden. Heden wordt het lijk naar liet dorp overge bracht, alwaar het gerecht uit Hooi mond oen onderzoek komt instellen. Zondag morgen trok alhier de processie door verschillende straten van ons dorp. Van alle huizen wapperde de nationale driekleur, kortom Venray was in feestdosch. Zoer schoon was deze processie, zoowel als do versieringen voor do j amen der-woningen. Alles wedijverde met elkaar om de doortocht des Hceron zoo luistoriyk mogelijk te doen plnats hebben. Tot lof der ingezetenen van Venray durven wij gerust beweren, dat deze processie een der schoonste is van ons diocees. Bij de schouwing bleek, dat het lijk der 83jarige wed. M. te Blerick, naar wior on verwacht overlijden door dejusiiüe van Roer mond een onderzoek in loco werd ingesteld, eenewond aan het hoofd had, geheel gekneusd was, en sporen vertoonde van nagels die in het vleescli waren gedrukt. Verscheiden ge tuigen worden verhoord. liet onderzoek heeft echter tot niets geleid. N. K. Door den lagen waterstand op de Maas is het stoombootenverkeer aldaar uiterst las tig geworden. I)c booten van den P. J. Berger te Venloo, varendo tusschen Venlo en Rotter dam, kunnen alleen met lichters het goederen vervoer bewerkstelling. Tegenover Maas- Bommel staat slechts 70 c.M. water in de Dinsdag herdacht dc Zeereerw*. pater H. Poort den heugelijken dag. waarop hij vóór vijftig jaren zijne intrede deed ui de orde van den H. Franciscus. Gedurende meer dan 26 jaren in het k'.eos- ter te Maastricht, heeft de eenvoudige, deugd zame man, door minzamen omgang cn zijne oprecht vaderlijke zorgzaamheid m hooge mate deliofde en achting verworven van al degenen die hem leerden kennen. Den 2ósten Juli n. e. zullen do niouwe klokken voor de kathedrale kerk te Roermond plechtig worden ingewijd. Deze klokken arhl in gelal, zyn vervaardigd in een klokkengiete rij te Gescher. De grootste der klokken weegt ruim 4000 kilo's en alle 8 zullen in óèn klok kenstoel komen hangen. Er is weer een man uit het beruchte Osch gearresteerd. Hij had bij een vechtpartij te Megcn een ander met een mes zeer gevaarlijk in deo hals gewond. A. Van Berkum, verdacht van moord of medeplichtigheid daaraan op den wachtmees ter Hoekman geploegd, stond Dinsdag voor dc rechtbank en Woensdag voor het Gerechtshof te 's llertogenbosch lerècht, beide keere'n be schuldigd van mishandeling. Het O. M. bij het eerste college eischte 18 maanden, het O. M. hij liet Hof 3 maanden gevangenisstraf tegen hero. In dezelfde zitting v.m het Ilof werd tegen G. Vos en diens huisvrouw, beidon til Osch, doch thans gedetineerd, als beschuldigd van meineed, drie jaar gevangenisstraf geeischt. Te Boxmeer werd uit liet water opge haald hot lijk van de huisvrouw l'. aldaar, Eenigo dagen aan vei standsverbijstcring lijdende, wist zij 's nachts ongemerkt wit de woning te komen tn is zoo te water geraakt. Maandag morgen ontlastte zicli boven Boxmeer en omstreken een hevig onweder, dat gepaard ging met hagelslag, die echter aan de te veld staande gewassen geen schade heeft berokkend. Boxmeer is door het onweder gespaard, doch kwam uit Blijenheek, (een plaatsje op eenige uren afstand) liet bericht, dat een jon gen aldaar door den bliksem is gedood, en te Sambeek een molen door liet hemelvuur getrof- fea werd, zonder brand te veroorzaken. Moord of zelfmoord te Arnhem! Dc hoer C. E. I'. oud omstreeks -15 jaarr vroeger burgemeester te A,-P. on lid der Pro vinciale Staten van Noord Holland, woont sedert eenigen tijd aan den Velperwcg oudor de gemeente Arnhem, met zijne 33jarige cclit- genonte freule S. v. L. Hun huwelijk was mot één kind (zoon-ge zegend, dut omstreeks 7 jaar oud is. De echtgenoofen leefden op vrij ruimen voot. Zij soupeerden Dinsdagavond nog rustig te zamen cn gingen daarna naar bod, met het voornemen om Woensdagmorgen naar Hilver sum te reizen. Toen nu do knecht hen Woons- dngmorgoil wilde roepen, vonu hij de deur dei- slaapkamer ann de binnenzijde gesloten, wat hem noopte de kamer van de buitenzijde, over een balkon, mot verbreking eener glasruit, te betreden. Vrecselijk was hot schouwspel dat zich thans in de kamer voordeed: Man cn vrouw lagen daar zielloos op hun bed, terwijl in de nabij heid een pistool en eun geweer gevonden wor den. De vrouw lag bynn geheel ondor de de kens verborgen, mot verbrijzelden schedel. De man hud zich met een geweor, dut hy met den voet mowt afgetrokken liebbon, onder de dekens doodgeschoten, na alvorens met het pistool zijne vrouw, in haren slaap, ook ver moedelijk onder de dekens, te hebben doodge schoten. Don- ilc t>u/lioi>don wan g«?on gedniiscfo van liet afgaan der vuurwapenen gehoord. hen door den heer P. achtergelaten brief deelt mede, dal. li ij het voornomen tot den zelfmoord had, doch dat liy ourst zijne vrouw zou vorraoordon, Volgens do N. R. Ct. gist men dat finanei- eele achteruitgang (tengevolge eener ongeluk kige speculatie) do beweegreden dezer ver schrikkelijke gebeurtenis is. Geïllustreerd Zou dagsblad Inhoud van No. 24. Prins George Victor van Waldcck-Pyr- mont (met twee portretten.) In den tunnel (Geïllustreerde novelle naar het Engelse!»). Moria Stuart (met illustratie). De drie hoeksmeting bij dc dames-mode (met illnstin- tie). Gladstone on de HomcRule-Bill (met 2 illustraties). De instorting van don Dom toren to Berlijn (met illustratie.) De Bur gemeester van Brussel, Buis (met portret.) Overtreders der Zondagsrust of de verboden hongelnrij (met 6 illustraties!. De Directeur Generaal der tentoonstelling in Chicago (met portret en illustratie). Anecdoten. Ye- getananisme. Hoe een reiziger Yaak oor deelt. Een woord van Jozef II.Mer.- sciienkonnis (met illustratie). Oplossing der Prijsraadsels XLV A. en XLVL A. Een -Terzijde". De Prijswinners der raadsels XXXIX en XL. Een koelbloeJig antwoord. Domheid (mol illustratie). Zijn eigen over lijden aankondigen. Diie nieuwe Prysvra- gen. Groole Prijswedstrijd. Bergbestij- gers. Schuukrubriek. Medodeelingen. Burgerlijke Stand. VENRAY Van den 3 tot den 10 Juni 1893. Geboorten. Antonius Ilubcrtus Keynders Cornelia Ilubertus van de Laar Anna Maria Jacoba Josephina Bcerkens Jacoba Hendrika Ron gen Wilhelmus Ilubertus Loonen Hen- ricus Martiuus Vei balie. Huwelijken. Peter Caspar Tiggelers arbeider oud 29 jaren wonende te Vonloo on Francises Gielens oud 21 jaren te Venray. Sterfgevallen. Martinus Bachus oud 52 jaren echtgenoot van Gertruda Boycis Wilhelmus Luumea pater Franciscaan oud 63 jaren,

Peel en Maas | 1893 | | pagina 2