Buitenland. Duitscliland Italië België Frankrijk ltuskind Amerika Nederland Gemengde Berichten maar zijn even lielpi dal? ZoOals ik u do vorige koer geschreven heb, a!s /.ij de taal kenden, ««.'tulen zij naar don kalechismus kunnen gaan, maar dit geeft niets, want nu is er weer geen kerk, dan geen geestelijke. Kr mankeert altijd wat aan... Zooals nu liet geld staat, altijd papie ren geld, verdient men hoogstens 1 1.50 per dag en als men dan nagaat, dat men 30 cents voor een pond brood geeft en 21 a 25 cents voor een pond aardappe len. ian zal ieder moeten bekennen, dat al beeft men eiken dag werk, armoede toeli de hoofdrol speelt. Ik noem nu nog twee artikeien op, maar de andere duurrijst 50 cent, meel 38 cent gemalen maïs 25 cent, enz. zijn on mogelijk door ons te bekomen. Wij zullen ons echter maar troosten en hopen, dat wij toch nog eenmaal uit dit armoedige land, waarheen wij met zulke schoone, maar bedriegelijke belof ten gelokt zijn, naar ons vaderland mo gen torugkeeren. Ik hoop ten minste, dat de geruchten, die hier loopen, dat onze meor gegoede landgenootc-n eenc collecte zullen houden om de arme Ne derlanders in Zuid-Amerika to onder steunen, mogen bewaarheid worden. l)an is er ten minste nog kans, dal onze kinderen nog eenmaal tot nuttige leden dor maatschappij opgroeien. l.)it echter hoop ik, dat liet ingezameld geld niet moge besteed worden oai koloniën te slichten, want dan zou hot wel eens kun nen zijn, dat het voor een of twee was en de overigen werden weggejaagd. Nu zal ik maar eindigen en in de hoop blijven leven dat ruimschoots de milde hand worde uitgestoken voor ons, schandelijk bedrogenen, opdat wij zoo spoedig mogelijk naar ons land kunnen torugkeeren. I)e nieuwe aanwerving van 800 ncgorsul- daien voor den Duitschc» bescherm ingsii'uep in Oost Afrika ia niei Voldoende ler vereffening der geleden verliezen, zoodal dan ook hot pion bostaat oir. hol cijfer van löü.' to biengen op 2ÜUU. Dit be;rol'i alleen de iiitandsche sol daten. Omtrent eene versterking van het aantal blanken is er nog niets besloten. De koning van Wurtemberg is Dinsdag ochtend 0 u. 55 m. te Stuttgart overleden. Do uitstelling van liet 11. Kleed des llei- lands werd Zondag plechtig gesloten met eene predikatie van mgr. Koiutu De dom kon geen mensehen meer bevatten. Hij gewaagde met geestdrift van de ontzagwekkende betui ging des katholieken geloots, een toeken, ge lijk in alle eeuwen, dat er nieuwe, betere tijden zouden aanbreken. Gode moest men dank brengen voor de ontelbare genaden en zegeningen, ook voor de lichamelijke genezin gen en wonderen, die de lieer dezer dagen le Triei heeft gewrocht. Kr hehhen in 't geheel 1925000 pelgrims het II. Kleed bc/.iclmgd, d. w. z. gomiddeld dagelijks -iöÖUO. Het minste aantal was op den eersten dag 2-1000; het hoogste cijfer op den 27 September, 740011 pelgrims. Dc uitslag der verkiezingen voor de Tweede Kamer in het groothertogdom liadcn is thans hekend. De Kamer zal nu bestaan uit 32 nationaal-liboialen, 21 leden der Cen trumpartij, 0 democraten en vrijzinnigen. 2 socialisten eu 2 conservatieven, zoodat de na- tioiiaal-hberalen eene meordcrheid van slechts 1 slem hebben. Keuters olliice meldt uit Brussel, dat de hoofdpersonen der partij Boulanger Zaterdag avond in eeno vertrouwelijke samenkomst do redactie hebben vastgesteld ueuer verklaring, .1 x. a.. cr- vau Frankrijk begonnen, zullen voortzetten. In do opstootjes, ter gelegenheid van de be grafenis van Boulanger, werden verscheidene personon gewond, zoowel onder de politic als onder hot publiek. In den omtrek van liet door Boulanger be woonde hotel (i ue Montoyor) was een ontzag lijke menigte op do been, zoodat de politic zich genoodzaakt zag den bijstand der gen darmerie te vragen, 't Ging er woelig toe, en velo personen werden gevat. Te kwart Vóór vieren stelde de stoet zich iu beweging. Al de straten, welke hij door moest, waren stamp vol mensehen. Roehefort, Déroulède, Laur, Millevoyo en andere aanvoerders der Boulan- gisleu waren bij de teraardebestelling tegen woordig. Er waren meer dan honderd kran sen mut de Fransche kleuren gezonden. Vole bedekten do kist; andere werden nagedragen. Twee personen droegen de een do Fransche de ander de vreemde ridderorden op eon kus sen. I)e geheele sloet teldo een DU personen, De rouw werd geleid door den generaal Dc Vogelsang. Roehefort on Ëéroulède waren als afgevaardigden met een sjerp gesierd. Nadat de orde met moeite hers te id was, zette de stoet zich in beweging. De doods kist was geplaatst geweest in een toepasselijk versierd vertrek. Bij den ingang van het kerkhof had weer ecu opstootje plaats, doch de gendarmerie maakte ruimte. Toen de kist in het graf was iiédergelnten, nam Dêroulóde een Fransche vlag in de hand, drukte haar tegen zich aan en wierp haar toen over de kist, roependé: -Vaarwel, mijn vriend!" Geen enkele redevoering werd ook hier ge houden. Bij het verlaten van het kerkhof rezen uit de menigte enkele sniaadkreten tegen Roehefort, die. toen 't lijk werd bijgezet, al leen droevig het hoofd had geschud. Generaal I)c Vogelsang liet (te driekleurvlag over *t graf leggen, welke eens aan Boulanger uit Met/, werd toegezonden. Die vlag bevond zich steeds op zijn bureau. Te Nizza beeft 3 dezer de onthulling van een standbeeld van Garibaldi plaats gehad. l)e Italiaansche generaal Canzio en minister Rou vier waren aanwezig. Laatstgenoemde zcide o. a. dat Frankr'yk (by bedoelde 't ky- binet-Rouvierl nooit zoude in de bres spiiugen voor de wereldlijke macht des Pausen, De andere rede voelingen van Franschen en Ita lianen deden meer denken aan een revolu- tionare en socialistische bijeenkomst dan aau een officieel feest. Vrijdag was het iu Italië hot zoogenaamde nationale feest, do herinnering aan de volks- stemming, waarmede uitgemaakt werd dat Rome dc hoofdstad zou zijn van het êéne ko ninkrijk. Die dag is evenals do Bastille dag in Frankrijk een gelegenheid tot leegluopen en kormisprot voor het radicale en revolutio naire gepeupel. Nu gebeurde liet dat, terwijl de Italiaansche pelgrims audiëntie haddon op het Yutikaan, eenige honderden Fianscho bedevaartgangers de stad Rome doortrokken en ook het Pan theon, een gewezen kerkgebouw, waar zich hel graf van Victor Emmanuel bevindt, bo- zoelilen. Twee hunner een 18 j u ige student en een 25 jarige advocaat bodrovon do on voorzichtigheid iu het vreemdolingeiiboek niot hun naam te schrijven., doch de woorden: vive le Pape Dit is al, wat er gebeurd is; het andere «I.-1—!--u*- kort daarop door do radicale clubs verspreid werd, medegedeeld, was slechts verzinsel, om het leegloopenJe volk op to ruien. De gehei me genootschappen die reeds lang naar een voorwendsel gezocht hadden om tegen de pelgrims te ageeren, hitsten nu het grauw overal op. Terwijl do gendarmes die voor het Plianteon do wacht hadden, de beide pel grims in hechtenis namen, waartegen hunne metgezellen protesteerden drong een troep kanalje het gebouw binnen en mishandelde do vreemdelingen. Een uui later toog oen hendo van eenige honderden, uit de achter buurten, het Pantheon binnen, onder luid kabaal, en geen vreemdelingen meor aantref fende, begaven zij zich naar de hotels, waar dezen gelogeerd zijn, onderweg ioderen pel grim dien /.ij ontmoetten, vooral geestelijken, uil jouwende, beschimpende en mishandelende; men zegt, dat twee bedevaartgangers door messteken verwond werden. Juist was een extra-trein met Fransche pelgrims aangekomen en terwijl dezen naar hunne logementen reden, spiongen enkelen uit- bet gepeupel achter op de rijtuigen on sloegen met knuppels naar de passagiers. Kort daarop reed, een Hongaarsch bisschop vergezeld van een leek, iu een open kales dooi de tierende menigte. Do prelaat zag onver schrokken om zich hoen en groette aan weers zijden het volk, dat, daardoor onthutst, li ongehinderd liet passooren en zeis met do hoeden en mutsen zwaaide. Doch niet lang duurde die bolero stemming; het janhagel trok naar het College der Propaganda en naar dc St. Ignaltiskerk, waar zich hot graf vau den 11. Aloysius bevindt. De politie w..s niet bij machte do bende to kceren en daarom ver zocht de overheid ue kerk te sluiten, waaraan ter voorkoming van verdere ongeregeldheden, voldaan werd. Des avonds trok het janhagel met een mu ziek korps, de straten door. wierp de ruiten in bij winkeliers, die als oprechte katholieken bekend staan, en slechts met grootc moeit kon de gewapende macht beletten dat de ben den zich naar het St. Pietersplein begaven. Den volgenden dag wilde liet kanalje dezelf de tooncelcn herhalen; doch een stortrej dreef de menigte uiteen. Toch had de over beid de voorzorg genomen de Fransche ver trekkende pelgrims door karabiniers te lat. begoleidcn naar het station. De president van 't pelgrims-comité, Ilarmel, heeft, na Z. 11 don Paus geraadpleegd te hebben, dcu minis ter van Binneulundsche. Zaken ingelicht onr trvml.de ware toedracht dei zaak. Uit Triest wordt bei icht-dat dc portier van liet bisschoppelijk paleis Zondagmorgen in de vestibule een rookende bom niet bran dende lont vond. die hij zoo gezwind mogelijk op straat wicip. Door spoedig ile lont uit te trappen werd eene oniplulliiig voorkomen. De Juiier van dezen aanslag is nog onbekend. Als de verschillende berichten uit Peters burg omtrent de bezuiningen, die de hoogere standen in hun levenswijze aanbrengen, ten einde daardoor op grooter schaal de noodlij denden te hulp to kunnen komen, waarheid bevatten, dan zal daardoor de publieke openie, die niet al te vleiend is ten aanzien vau dc menschliövondheid der bezittende Russen voor bun arme laudgcnooten, voor goed gulistiger voor eerstgenoemden gestemd worden. N'u heet het weer, dat do officieren van velschillende garderegimonteu te St Peters- burg besloten hebben, om bij hunne feesten geen champagne meer te drinken voor het bekende doel. De nood in de geteisterde provincies moet dan ook ontzaggelijk zijn. Duizenden boeren sterven van honger. Een treffend spoorwegongeluk heeft op den Amerikaanschen Pilsburg- en Western spoor weg plaats gehad. Een arbeiderstrein, waarin zich o. a. 50 wei klieden bevonden, liep in de nabijheid van Zelienople, 111 Pennsylavie, op een anderen arbeiderstrein. De locomotief van den eenen trein werd geheel vernield, zoodat de onder de fragmenten der wagens bedolven werklieden, door het kokende water den ontsnappenen stoom deerlijke brand wonden bekwamen. Eenige der ongelukkige» den op een aller ellendigste wijze ver mmkt. Hun ledematen werden hun van liet lichaam gescheurd. Hier lag een arm, ginds een boen en op 20 pas van het lichaam van een Italiaan werd diens hoofd gevonden. On der de gedooden bevinden zich de machinist ,n den eenen trein en 8 Italiaansche werk- ...den. Voor het leven van verscheidene dei 20 gewonden wordt ernstig gevreesd. Het ongeluk moet aau verkeerden stand an oen signaal geweten worden. VEN RAY, 10 Oct. 1891. De opbrongst der collecte voor dc noodlij dende door den hagelslag alhier gehouden, heeft do flinke som van f 212,-12 opgebracht. TX». l.or Q .S fa /r». ;elen, heeft 11. Zaterdag te Utrecht met gun stig gevolg examen afgelegd voor surnume rair bij het Staatsspoor. Uitslag der examens in de vrije- en orde- oefeningen dor gymnastiek op 7 Oct. Geslaagd de heereu A. Vermeulen, II. Ivraij- kamp, Th. llouba, W. de Haan, J.Messomaec- lcers, allen to Venray, K. Boeve te Eist, F. Jöbsis te Nijmegen, J. Beruelmans» te Geloen en P. Bijtten te Gestel. Teruggetrokken 1. Afgewezen 2. 8 Oct. Opgekomen 12. Geslaagd 10. De hoeren Jansuia te Eist, Kievits te Beumtigén, Terbeek te Overloon, Beaiuont te Gelee», Bloemen en Boermans te Venlo, v. d. Broek Le Gïrschot, Ileijens te Strijp, Beunen le Roo steren en v. d. Berg te Merkelbeek. Door de burgemeesters van Venlo en die van de naburige dorpen is een verzoekschrift opgemaakt, hetwelk bij do burgers ter onder- tookening circuleert en aan den minister van oorlog zal worden aangeboden, waarin ver zocht wordt, het fort St. Michel, met bei oog op do dichte nabijheid der stad en omliggende dorpen, op een ver verwijderd terrein te bi tuigen. De politie te Venlo houdt zich reeds ecu paar weken bezig inct het onderzoek in eene zaak van oplichting en vaischheid in ge schrifte, gepleegd ten nadeelo van liet lcvans- vorzekeringsfonds "Concordia" te Rotterdam. De agent L. de Qa, to Venlo is voortvluchtig, de hoofdagent R. te Roermond is reeds door den rechtercommissaris gehoord. N. K. rie do Rooij in dienst geweest en daaruit wegens wangedrag en vermoedelijke!! diefstal weggezonden. Bij hare arrestatie toonde zij met het minste berouw, en deed koelbloedig aan de justitie een omstandig verhaal van do gepleegde mooi den en het lijden der slacht- olleis. Malie de Rooij is do dochter uit het cersto huwelijk vau den rijksveldwachter te St. Geer- truid, een lnnal' ambtenaar, die reeds veel leed van haar gehad heeft. Bij hare geboorte kostte zij het le\eu aan hare moeder. Door hare stiefmoeder, die bevreesd was voor liet leven barer kinderen, werd zij aan de justitie overgeleverd. Mc-n weet niet of een ziekelijke toestand dan wel eenc duivclsche wreedheid de drijfveer van hare handelingen is geweest. Maandag jl. had de opgraving en do lijk schouwing plaats op hot kerkhof te Maastricht van het dochtertje van don heer L. \V., koop man, Grachtslraat le Wijk, een der slacht offers van do jeugdige moordenares Marie de Rooy. Velo nieuwsgioi igen waren gekomen om, al was het dan ook maar van verre, dit treurig onderzoek by to wonen. De lijkschou wing, gedaan door de geneeshoeren Nijst, Ruland en Yryens, in tegenwoordigheid van hot parket, heeft lot geen resultaat geleid het lijkje, volgens Israëlietischen ritus be graven, was reeds in tc verren staat van ont- 1 binding. De beschuldigde, M. dc Rooy, was ook bij dil treurig onderzoek tegenwoordig; zij toonde geen bet minste berouw eu vernieuwde hare gedane bekentenis; zy verklaarde hot kind niet te herkennen. Dinsdag had op het kerkhof te Linimel de lijkschouwing plaats van de twee lijkjes van de kinderen Ynn den lieer P. van D., wonende op de Steenstraat, onder Mcerssen. De lijkjes volleerden hier eveneens in te verron staat van ontbinding. Men kan den ken welken indruk deze treurige ontgraving cn lijkschouwing op do ouders dezer slacht offers maakt, die hunne lievelingen op zulke wijze hebben moeten verliezeniedereen toont dan ook deelneming in hun lot. Do moordenares toonde bij de lijkschouwing op het kerkhof te Lirumel ook geono de mins te gemoedsbeweging en verklaarde ook hier, op welke wijze zij de arme kleinen had ge worgd. De verontwaardiging der talrijke menigte was zóo groot, dat een rijtuig, voor het trans port der beschuldigde naar de gevangenis moest gerequiroord worden, ota haar tegen mishandeling te beveiligen. De postzegels met de beeltenis van H. M. de Koningin, welke reeds aan vele postkan toren verstrekt zijn, doch niet verkocht wor den vóór de oude voorraad is uitgeput, maken een aangenamen indruk. Het lieve kopje gelijkt sprekendhet haar hangt los naar achteren, terwijl om den hals een collier zichtbaar is. Het gelaat is in tegenstelling met de oude postzegels met de beeltenis van wijlen onzen Koning naar de rechterzijde gekeerd. Op het oogeiiblik zyn hot nog alleen de 5 cents postzegels, dio deze nieuwe beeltenis diagen. Zaterdagmiddag plaatste zich een onbe kend manspersoon voor de politiewacht te Leeuwarden en verbrijzelde moedwillig een glasruit, waarna hij kalm bleef staan. Door den commissaris van politie ondervraagd, ver klaarde hij, het feit te hebben bedreven om in de gevangenis te komen, llij woont te Sint Anna Parochie, had zijne vrouw verloren, geen werk en zeven kinderen te verzorgen, zoodat hij ten einde raad was. Hij is naar zijne woon plaats teruggebracht on voor den burgemeester geleid. Maastricht heeft eene moeder haar jarige dochter aan de justitie over Te eigen 15 geleverd, wijl deze, volgens ei, ue bekente velschillende gezinnen, waar zij als dienstmaagd woonde, drie kinderen, van 5, 18 en 24 maanden, dout- worging van het le ven beroofd heeft. De laatste moord werd door haar in do vo rige week aldaar gepleegd op een meisje van 18 maanden, van den heer L. W. De ouders vonden des morgens hun kind doud in de wieg. I)e moordenares kan gecne redenen voor hare misdaden opgeven. Z:j heet Mario de Rooy en is ie St. Geertruid woon icht Omtrent don driedubbele» moord wordt na der gemeld, dat twee 'ler moorden zijn ge pleegd in Juli 11. op kinderen van den gepeus sergt. Van Dugteren te Si. een straat- Mcerssen, en dc derde, zooals reeds is medegedeeld, voor 14 dagen op een kind van den lieer Wesly tc Wijk-Maastricht. Iu beide gezinnen was Ma- Door de heer S. te Roermond werd dezer dagen aan den heer E. A. te Maastricht, ver- ,VMU/Joll o on ito'. i llll/'linl QtvU«» 'lo CrtD) VlWl -f 29 door Van Gend Loos. Bij aankomst te Maastricht bleek, dat hot doosje slechts f 2.75 bevatte. Waar en hoe do ontvreemding plaats had, heeft een door de justitie ingesteld onder zoek niet kunnen aan het licht brengen. Dc aiTondissements-rechtbank te Maas tricht veroordeelde Maandag M. H. Kuipers eu J. M. Ariaans, beiden gedetineerd, terzake van mishandeling met voorbedachten rade, die don dood ten gevolge heeft gehad van hun broeder en oom II. W. Kuypers, den eersten tot 4 jaren en den tweeden Lot 1 jaar gevange nisstraf, niet vermindering van den tijd, die beklaagden iu voorarrest hebben doorgebracht Zooals men weet, werd de mishandeling ge ploegd ter wille eener betwistbare schuld van dl ie gulden. Zondag diende Mgr. van den Branden do Reeih de wijding van tiet li. Diakonaat toe aan elf Semiuai isteii van het Schcutsch Mis- sieuuis te Leuven, waaronder de Eorw. Hee reu G. Frcdenx van Afleiden, E. ter Laak van Didara en P. Sporenberg vau Helmond. Te Smeermaas hebben nog onbekende dieven iu den nacht van Zondag up Maandag de offerbussen in do R. li. kerk upengebro- ken, cu van haren uihuud, ongeveer f 70, be roofd. Ook de wynkelder van don pastoor werd voor ecu groot gedeelte geledigd. Het examen in de vrije- en ordeoefenin- gen dor gymnastiek werd Dinsdag afgelegd te Nijmegen duur 12 candidate», van wie 1 word afgewezen en 11 worden toegelaten, na melijk de heeren: A. Staal te Arnhem, 11. Dix te de Steeg, J. A. Claeseii te Huisseling, H. den Brok te Nibbikswuud, l'. J,. Van Weegen te Yierliiigsheek, G. J Wijdeveld te Beek, J. B. Miehels tG Schijudel, G. II. Koopman te Arnhem, B. van Kannen tc Avczaath, E. li. üiiiloo te Eist-, 11. J. Verineoren te Uden. In den nacht van Zaterdag op Zondag, werd dc op surveillance zijnde Inspecteur van Püïitilio te Helmond zoodanig met een steen geworpen, dat hij een bloedende wond aan het hoofd bekwam. Hoewel dc dador zicli uit de voeten trachtte maken, gelukte hot den inspec teur toch hem te grijpen, liet is zekere G. II. die nu ongetwijfeld een welverdiende straf niet zal ontloojen. Tot stationschef te Sustcreil is benoemd de heer II. Van Straaten, ambtenaar bij den stationsdienst te Helmond, - In Friesland, waar de werkeloosheid, ten platten lande Yooral toeneemt, wordt in de raadsvergaderingen druk bespioken, op welke wijze dezen winter het best werk ver schaft zal kunnen worden. De ondervinding heelt geleerd, dat kcisteenenkloppen, vlasbe werking, enz., grootc geldelijke offers van de gemeente vragen, wier financieele toestand in de meeste gevallen thans van dien aard is, dat deze eeu dergelijke uitgaaf niet toelaat. In eene plattelandsche gemeente opperde een der raadsleden een denkbeeld, dat zeker niet te verworpen is. Ongetwijfeld is het verbeteren van den bo dem do beste wijze van werkverschaffing, omdat zij blijvende resultaten geeft, hot productievermogen van den grond verhoogt. In tal van gemeenten worden landbouwers gevonden, die wel gaarne tot vei botering hun ner gronden zouden overgaan, doch dit laton om de kosten, die zij geheel moeten dragen. De gemeente nu zou in dezen kunnen voor zien, door bijv. 30 pCt. der kosten van bewer king voor hun rekening to nemon, onder voorwaarde, dat aan die arbeiders de oower- king van don grond werd opgedragen, welke anders ten laste zouden komen van het burge- lijk armbestuur. Deze subsidie zou niet zoo veel beloopeu als de ondersteuning aan het workelooze, arme arbeidersgezin, terwijl do landbouwer mede profiteerde en do grond in de gemeente in waard en opbrengst zou win nen. Dit subsidiestelsel zou dus voor beide j>o.i\frij«fn vormtaal tg workan Gil don ai'EUO ia staat stellen eigen brood te verdienen. In een kroeg to Wittem (Pruissen) zat do vorige week een gewezen horlogemaker uit Heven te pochen op zijn slimheid. Een dor gasten vroeg hom, of hij niet een* van brand stichting beschuldigd, maar door zijn slimheid er netjes uitgedraaid was. De bluffer gaf dit niet alleen toe, maar bekende ook, dat hij werkelijk den brand gesticht had; hy kon het nu wel zeggen de zaak was toch vor- jaard. Het. praatje ging verder en bereikte hot oor der justitie. Een paar dagen later werd de horlogemaker gearresteerd, om zich te ver antwoorden over den in 1886 plaats gehad hebbenden brand. Een der merkwaardigste artikelen op de wereldtentoonstelling te Chicago zal ingezon den worden uit Tulare, in California. Daar groeit een eucalyptus, een roodhoutboom die 390 voet hoog is. Men is van plan een blok, 90 voet lang en 20 voet in middellijn uitdien boom te zagen. Dit blok in tweeën splijtende on elk gedeelte uithollende zal men er twee spoorwegwaggons van maken, een dining car, met keuken, buffet, scheerzaal en andere ge riefelijkheden en een sleeping-car, behalve de slaapvertrekkon een groote zitkamer of ob servation room bevattende. Men zal zooveel mogelijk het blok van den boom in wezen la ten, het hout blijft ongepolitoerd en de bast zal dienen als kap van de waggons. Van hetgeen van den boom overbleef zullen allerlei meubelstukken, souvenirs aan de Ten toonstelling, vervaardigd worden. Een treurig ongeval had Zondag in den ochtend op den O. Z. Voorburgwal, te Am sterdam, plaats. Do drie kinderen van don heer S. waren opgestaan en samen gaan spe len. Daarbij had een het ongeluk tegen een openslaand raam te vallen, dat op een binnen plaats uitzicht gaf.' Het raam week naar bui ten, de kleine verloor het ovenwicht cn viel naar buiten. De verschrikte kinderen kropen van angst weer in hun bodies, zonder hunne ouders te waarschuwen, dio, een minuut of tien later in de kamer komende, het ongeval eerst bespeurden. De ongelukkige kleine, con kind van 5 jaren, lag met verbreizolden sche del. op de plaats. liet schijnt onmiddelijk dood geweest te zijn.

Peel en Maas | 1891 | | pagina 2