Buitenland. België Frankrijk JDuitschland Italië Zwitserland Nederland Gemengde Berichten mot behulp van het algemeen kre diet. Zeker zou het nergens zoo nut tig en zoo zeker worden aangewend tot vermeerdering van het nationaal vermogen en de nationale welvaart De hertog van Nassau en zijn zoon. de erf prins, vergezeld van Kyschen, 'minister van staat van het Groothertogdom Luxemburg; zijn Maandag middag te «Brussel aangekomen. De koning en de graaf van Vlaanderen, be geleid door een schitterend gevolg, gevormd •door het geheele corps diplomatique, de minis ters, den gouvernour van Brabant, den bur gemeester, de commandeerende generaals te Brussel, enz. hadden zich naar het station be geren. Het perron was versierd met groen en vlaggen van België cn Luxemburg. Ken ba taljon grenadiers in groot tenue niet. vaandel en muziek, gecommandeerd door een kolonel, •verrichtte den dienst. Op het oogenblik van het aankomen van den trein speelde de mu- -ziek het Wilhelmus lied. Nadat in de fraai versierde wachtkamer de wederzijdsche voorstelling had plaats gehad* stapten de koning, de groothertog, de erfprins en de graaf van Vlaanderen in de gereed -staande lerline en begaven zich, onder het ge leide van twee eskadrons der garde in groot -tenuo naar het koninklijk paleis. Keno ont zaglijke menschemnenigte bewoog zich over de straten, ondanks den in stroomen neer vallenden regen. To 1 uur vereenigden zich de vorstelijke personen aan een dejeuner in beperkten kring, waaraan werd deelgenomen door de koningin en prinses Clementine. Te 3 uren zal «le koning den groothertog verge zellen bij een bezoek aan de paardententoon- stolliug in het Pare du Cinqvunlcnaire. I>e vorige week, Woensdag, zeilde een klein Kngelseb jacht uit hot Kanaal de mon ding der hives, bij Dives-sur-mer binnen, he toeschouwers aan liet strand stonden verbaasd dat er zich niemand op dek vertoonde en het vaartuig ongestuurd voortdreef. Ken visscher maakte zijn boot los en roeide naar het jacht, waar hij bespeurde dat zich aan boord slechts een lijk bevond. De gemeentelijke autoriteiten en een dokter begaven zich daarna ui) boord en het is gebleken dat de GO jarige, aan een beroerte gestorven man de Engelsche dichter Mac Millem is, die de gewoonte had alleen op zee te zwalken en daar zijne verzon te maken. Hollanders en Duitschers In den nacht van Vrijdag en Zaterdag heeft aan de dokken te Antwerpen een botsing plaats gehad tusschen Hollanders en Duit- scliers. Daarover schrijft het Ilhl. v. Anlw. l>e stokers en trimmers van de -Norddeut- scher Lloyd" klagen reeds lang over "t geringe loon. De trimmers zouden 50 fr. en de stokers 56,23 fr. verdienen; de stokers onzer-Red Star Lino" booten krijgen 100 a 112.50 fr. Dit geringe loon beeft te Breinen reeds eene werkstaking uitgelokt, en, daar er ie Bremen geen werkvolk te werven is, had de »Nord- deutscher Lloyd" reeds herhaaldelijk liollaud- sche werklieden naar Duitschland gebracht. Verleden week lagen hier nu twee booten van de -N. D.", de -Kronprinz Friedrich Wil helm" en de -Preussen." Deze booten zouden weer een GO tal Hol landers aan boord nemen om ze naar Bremen te vervoeren waar zij de werkstakers zouden vervangen: De Hollanders kwamen van Rot terdam met do Telegraaf.,f Dat nieuws was nu ter oore gekomen van de stokers en trimmers der twee -N. 1). L." booten, die natuurlijk niet weinig kwaad zijn op de vreemdelingen, die, zeggen zij, hen on derkruipen en beletten, dat er aan hunne recht matige eischcn wordt tegemoet gekomen. Do Duitschcrs besloten do Hollanders af te wachten en ze eens een goed lesje te geven. Zoo gezegd, zoo gedaan. Toon de Hollan ders aan boord wilden komen. Vrijdagnacht, ontstond er een verwoed gevecht. De Duit schcrs sloegen er zoo geducht op los, dat de Hollanders, onthutst over dit onthaal, do vlucht namen. Ken 30-tal konden, toen de havenpolite hen gewapenderhand bijstond, zich inschepen. De overigen vooi ziende dat de ontvangst te Bre men nog schitterender zou zijn. hebben den steven gewend en zijn naar Holland terug gekeerd. Ken dankbare patient. In een der stadsziekenhuizen te Herlijn is •dezer dagen een oude heer overleden, die lang gesukkeld had en door dr. A. met, bijzondere zorg en nauwgezetheid werd behandeld. De grijsaard was kinderloos en hij heeft, uit er kentelijkheid, den arts tof univc seelen erf genaam gemaakt van zijn vermogen, dat ge schat wordt op l1 2 millioen mark, met de bepaling dat zijne weduwe het vruchtgebruik zijner nalatenschap behoude. De overledene is waarschijnlijk iemand, die als slager lortuin heeft gemaakt, daar de A Ut). 1'leis<•Jiarzeitungeen vakblad dat anders geen nieuwstijdingen bevat, dit bericht het eerst mededeelde. Pater Stanislaus d'Ala. missionaris in het !L Land, deelt als ooggetuige de waie toe dracht van zaken mede, ten aanzien van het geen op een der heide trappen, die naar do Grot der Geboorte te Bethlehem leiden, ge schied is. Het svas de eenige trap, die do katholieken het recht hebben te gebruiken. Hij schrijft: Den 23. Mei poogden de chisinatieke Grie ken, die altoos den Latijnen vijandig zijn, een recht te overweldigen dat zij niet bezitten en ook nooit bezeten hebben. Zij wilden met hun processie de trap, die toegang verleent tot het Heiligdom der Geboorte en steeds uitsluitend door de Latijnen gebezigd is, afdalen. De Franciscanen hebben zulks krachtdadig belet, wel overtuigd welke nadeelige gevolgen zulk een afstand van eenmaal verworven recht voor hunne missie als wachters der II. Plaatsen zou hebben. De Turksche regeering erkent alle voldon gen feiten; werd eenmaal do trap door de ehisnmtiekcm gebruikt hij een hunner plechtig heden, dan zou de toegang aan de katholieken verboden zijn geworden, ondanks do ijdele en vergeefsche protesten cener natie (Frankrijk) die naar den schijn beschermende macht ten gunste der katholieken uitoefent, doch naar wier protesten de Porte weinig luistert. Do Franciscanen, die zicli juist in het heilig dom bevonden, deden al het mogelijke om den toegang langs die trap te verhinderen. Ken Grieksche pope trok, toen Broeder Thom- maso da Ferentino hem terughield, een dolk eu stak verscheidene malen naar hern, doch hij ïaakte slechts den kap en de pij. Ken an dere Franciscaan snelde toen ter verdediging toe, waarop een tweede pope een revolver trok en in den wilde afschoot, waarhij niet de aangevallene, doch een derden pope in de hond getrolfen werd. liet is niet. waar zooals in sommige bladen vermeld staat dat ook de Franciscanen zich vuu wapenen bediend hebben. Als een bijzonderheid der spoorwegramp wordt nog medegedeeld, dat de Westinghouso ïer.n. waarvan Je trein voorzien was, oorzaak is dat do achterste wagens op de baan zijn ge bleven en de reizigers, die zich daarin bevon den, hoewel deerlijk geschokt en gehavend er althans het leven afbrachten. Toen nl. door de instorting van de brug en den gewel digen schok, die do botsing en tuimeling der twee locomotieven en eerste wagens veroor zaakte, de geleiding van de rem werd ver broken, sloegen de klampen om de wielen en verhinderden den voortgang. Ken geredde, die in den eersten wagen 3. klasse achter den goederenwagen zat, ver haalt: -Op de Birsbrug hoorden wij plotseling ecu ontzettend geraas, waardoor ons hoorei) en zien verging en plotseling was hot duister om ons heen. Ik zat vast tegen liet portier ge drukt; vooral mi in hoofd was vastgeklemd en bij het verbrijzelen van de bank werd mijn linker voet gewond. Een naast mij zittend vriend greep mij vast; -ben jo daar nog?' vroeg liij; daar viel de zoldering van den waggon in en hij werd verpletterd. Op dal oogenblik stroomde het water naar binnen. Zood.-a ik hoofd cn handen vrij had, kon ik met hulp van nog iemand mijn voet, die tus schen de bank zat, bevrijden. Er waren twee kinderen van mijn vroegeren patroon dicht bij mij. Ik spande alle krachten in om het eenb to bevrijden, maar het zat te vast beklemd; mijne krachten begaven mij ik werkte mij, zoo goed als ik kon in do hoogte en werd toon uit het water gehaald." Ken andere geredde, die zijn indrukken be schrijft, zat met zjn Sjarig dochtertje op de knieën in oen coupé van den derden waggon. -Wij werden," zoo verhaalt hij, -plotseling door een schok, die aan ontsporing deed den ken. tegen de voor ons zittende passagiers geworpen. Ik trok mijn beenen op, hief mijn kind omhoog en hoopte reeds dat't gevaar voorbij was, loon er een hartverscheurend gegil klonk uit hot voorste gedeelte van don waggon. Ik zag dat de voorwand word inge drukt, door de buffers van den wagen voor don onzen; alles ging uit elkaar; bodem, ban ken zakten onder ons weg en liet volgend oogenblik lag ik. met mijn kind vast in de armen, in het water, midden onder de stuk ken der verbrijzelde wagens. Ik trachtte mij naar rechts, naar links er uit ie werken, te vergeefs en ik dacht reeds te moeten ver drinken, toen ik na een laatste wanhopige poging plotseling boven water kwam. Mijn kind toonde door jammerlijk geschrei dat het nog leefde cn ik kwam zwemmende met mijn lieveling behouden aan land. Ook mijn vader zag ik behouden tegen de overblijfselen van de brug opklauteren en geen (Fr leden van ons gezelschap was ernstig gewond." VEN RAY, 27 Juni 1891. De dooi- Gedeputeerde Staten voor dit gewest aan do provinciale Staten ter vaststel ling aangeboden rekening, wegens enkel pro vinciale en huishoudelijke uitgaven van hot hertogdom Limburg over het dienstjaar 1880, bedraagt in ontvangsten f 157511,10 en in uitgaven f 147227,00; zoodat dit dienstjaar eee batig saldo ojilevert van f 10315,12. De weduwe H. W. te Well, die onlangs bij gelegenheid oener veemarkt geverbaliseerd werd, wegens het onbevoegd tappen van ster ken drank., is te Boxmeer veroordeeld tot eene boete van f30 of 15 dagen hechtenis. Het Missiehuis te Steijl is door aankoop van eenige perceelcn gronds in de De Sleijlder Berg eigenaar geworden van een terrein, af gewisseld door heuvelen en dalen, botteltjes, zand en heidekruid. Reeds vroeger heelt het een zeker terrein aldaar gekocht cn tot kerk hof en uitspant) ing-joord bestemd. Men zegt <l#^enoemd huis dit schilderach tig gelegen oord, van wier heuvelen men een verrukkelijk vergezicht heeft, tot een pel grimsoord gaat inrichten, in navolging van Duitschland, alwaar eenige dergelijke plaatsen worden aangetroffen -Olijfberg" genaamd. Trouwens, genoemde Steijlder Berg biedt hiertoe eene uitmuntende gelegenheid aan. Het aantal inrichtingen in deze provin cie, waar sterke drank in het klein wordt verkocht, bedraagt thans 1051. Het daarvoor betaalde vergunningsrecht bedroeg f 34305. De periodieke verkiezing van leden van den gemeenteraad zal op den 21 Juli a. s. plaats hebben, om te voorzien in de vervulling der plaatsen der leden van den gemeenteraad, die Niet den eersten Dinsdag van September dezes jaurs naar den roostor moeten aftreden. Met den trein van 2 uur namiddag arri veerde Donderdag te Vlodrop een duitsch rei ziger, die natuurlijk voor de douanen-visitatie moest uitstappen, doch rondliep als een razen de. Bij nader onderzoek bleek, dat de man bestolen was geworden door zijn knecht, die met den/elfden trein als hij naar Nederland kwam. Men gaf den bestolene den goeden raad, om mot zijn knecht, die naar Weert ging (het schijnt dat hij in die omstreken thuis hoort) mee 'le g;-an en aldaar de zaak in han den der ju-titiu te stellen. Zoo gezegd zoo gedaan. De man ïetsde tneo en te Weert werd de schuldige^»! spoedig tot bekentenis go- bracli^'en^K t v.K>eêGJ. 's Anderen daags keerde onze duitscher te rug en was, zooals zich laat begrijpen, zeer in zijn nopjes. Do trein stond nog niet, of hij schreeuwde reeds: -Icli liabu die Geschichte schot) zuin klappen gebracht." Naar wij uit goede bron vernemen, is Vrijdag te Maastricht door de St. Jozefs ver- eeniging het besluit genomen, dat de li. K. Normaalschool voorloopig te Iiolduc zal ge vestigd blijven. Do mineurs, die in de nabijheid van Moorssen aan 't graven zijn, hebben op een gebouw gestooten, dat voor eene liomeinsche villa wordt gehouden. Het onderzoek wordt ijverig voortgezet. Een gevaarlijk persoon, J. Schmidt, ma chinist en slotenmaker te Escliwetler, veroor deeld wegens verschillende diefstallen tot 15 jaren tuchthuis, is te Aken uit de gevangenis ontvlucht. Op zijne aanhouding is eene bolooning van 300 mark gesteld. Hij zou zich in Limburg opiiouden. De oudste geneesheer in Nederland zal vermoedelijk wel zijn dr. B. Vroom, te Nieuw-Pekela, Deze tocii heeft iu de vorige week op 04 jarigen leeftijd zijne 70 jarige praktijk gevierd. Keizer Wilhelm in Holland -Het eenigo wat den Duitschen keizer im- poncorcn kan zegt de Stand. is. dat hij in dezen rustigen burgerstaat met, eigen oogen ziet, hoe hier, zonder veel militaire pracht, con stil en vrij volk leeft, dat zelf oide houdt, en zijn kracht zoekt in warme verkleefdheid aan zijn Vorstelijk Huis. -Hij moet de overtuiging meé naar Berlijn terugnemen, dat wij geen Duitschcrs zijn dat wij heel anders dan de Duitschers bestaan en leven; en dat er bijna geen schriller con trast te denken is, dan tusschen den rustigen flegmatiekeu Amsterdammer ;of Rotterdam mer) en den -jubelenden," opgewonden inwo ner van Berlijn." Val sell e munters De politie, te Amsterdam, is er met bewon derenswaardige vlugheid in geslaagd eenige personen te arresteeren, die betrokken waren bij «le vervaardiging en «le uitgifte van valsch geld guldens en rijksdaalders». Zoover bekend geschiedde liet munten door twee mannen, die beiden werden aangehouden, en het ver spreiden door een viouw, die eveneens iu verzekerde bewaring is gebracht. Ook eenige werktuigen bij het plegen van het misdrijf gebruikt, zijn inhanden der politie. Langs den weg, dien de keizer en ge volg van liet IJ naar het Paleis te Amsterdam zullen volgen, worden tot hoogo prijzen ka mers en zitplaatsen verhuurd. Op den Dam moet één raam met f 300 be taald zijn, terwijl na de verhuring reeds f 100 meer werd geboden. Kanker geneeslijk Op een bijeenkomst in do Zweedsche Aca demie van Wetenschappen deelde Prof. Ros- sander mede, dat liet hem gelukt was door inspuitingen vier gevallen van kanker te ge nezen: twee in het gezicht cn twee in do borst. Naar men verneemt, zal de minister van waterstaat binnenkort een besluit uitlokken, waarbij ook van inlagen in de Rijkspostspaar bank tot een bedrag, hooger dan f 800, rente zal worden uitgekeerd. Bij de Donderdag 11. gehouden aanbe steding voor liet bouwen eenor R. K. kerk en pastorie in het gehucht America (Horst), is ingeschreven als volgt: A. Verschuren, Bussum f 35294. P. M. Freulich, llroek huizen vorst f 35150. A. Baetscn, Horst f35100. Wed. Janssen, Maasbracht f 33850. V. Troupin, Helmond f 29000. P. L Vorst, Geldrop f 28510. 11. v. Aspeldonk, Helmond f 28500. H. van Gaal, Helmond f 27200. A. Boogaarts, Woensel f 2G777. L. Haegens, Horst f 25700. Den laatsten inschrijver is het werk gegund. In het Kapittel der Eerw. Paters Kar melieten, 11. Zaterdag gehouden te Zenderen werd gekozen Tot Provinciaal de Hoog Eerw. Pater Te- lesphorus J. Kroonen van Venrny; tot eersten Definitor de Zeer Eerw Pater Gabriel Wessels tot tweeden Definitor de Zeer Eerw. Pater Hilarion Kersten; tot derden Definitor de Zeer Eerw. Pater Jozef Kersten; tot vierden Definitor de Zeer Eerw Pater Ludovicus Tnx. Aan liefhebbers voor een te vinden schat van 4 millioen. Onderstaand schrijven ontving de Heer P. V. d. V. dezer dagen en laat dit bekend ma ken, opdat vreemde vrienden steeds en ten allo tijde gowaardeerd moeten worden. De brief was in liet Fratisch geschreven, ziethier de vertaling. Madrid, m do Militaire strafgevangenis, den 10 Juni 1891. Mijnheesi Gedurende mijn kort verblijf in uwe stad, heb ik mij, (al is het ook onderhands) inlich tingen doen verschaffen omtrent u als over uwe eerlijkheid. Om deze reden aarzel ik niet u een geheim van het grootste gewicht mede te deelen, over tuigd als ik beu dat u liet achterbaks zult hou den geen woord er van zult laten ontglippen. Ik was kapitein in het Spaansche leger, en wegens mijne vrijzinnige staatkundige donk- beelden, was ik genoodzaakt uit te wijken naar Egypte, alwaar ik sedert eenige jaren de betrekking had van Kolonel bij liet leger daar te lande en naderhand werd ik bovendien Se cretaris van zijne Exellentie Wadejumi, het Algemeen opperhoofd der Dcrwisclien. Eenige dagen voor den slag van Toski, toen het Engelsche leger, aangevoerd door Grcuffell reeds in het gezicht was, vertrouwde Z. Ex. Wadejumi mij eene som toe van -I Milliieon fr in bankbiljetten op de banken te Amsterdam, Parijs en Londen en bovendien eene verzame ling kosbare steenen van de grootste waarde om dit alios to brengen buiten bereik' van het oorlogsveld en met den last, zijne orders te Parijs af te wachten. Inderdaad, ik vertrok incognito d. w. z. zonder rang of stand, maar uit Alexandria ver trekkende, begreep ik, dat ik vervolgd werd door den Khedive en door de Engelsche poli tie. Toen ik mij te Marseille ontscheepte en verzekerd dat de politie mij vervolgde en vree- zende om overrompeld te worden met zulke uitgestrekte geldswaarden veranderde ik van reisplan om de politie op oen ander dwaal spoor te brengen en ging dooi* Zwitserland. Na vele omwegen en in uwe stad gekomen zijnde las ik in eene courant liet doodsbericht van Zijne Excellentie Wadejumi, en de totale nederlaag van ons leger. Door deze tijdingen verschrikt achtte ik liet raadzaam de schatten in veiligheid te brengen. Alstoen, na uitgerust te hebben in liet ho tel do Gouden Leeuw ging ik uit om eene plaats in de omstreken uit te zoeken. Toen ik deze naar mijne meening gevonden had, verborg ik daar in eene cassette welke al de geldswaarden bevatten, zonder dat ie mand zulks zag en ik had de stipste voorzorgs maatregelen in acht genomen. Na deze daad volbracht tc hebben maakte ik een plan ««p van bet terrein met nauwkeurige aanwijzing van de groeve eu stak dit iu eene geheime lade van mijn reisvalies. Toen ik nu eenmaal do geldswaarden gered had, ging ik over om berichten in te winnen over iemand van beproefde eerlijkheid, voor liet geval dat ik dien persoon noodig zou kun nen hebben, en om deze reden, richt ik mij tot L' Mijnheer. Langs dezen weg gerustgesteld, besloot ik naar Spanje terug te keeren, denkende dat ik niet meer herkend zoude worden en met het vurig verlangen mijne echtgenoote en mijne dochter te omhelzen en toen te Madrid waren, om alsdan dadelijk met hun onze woonplaats in Frankrijk te vestigen. Ongelukkiglijk, werd ik, toen ik in dit sta tion (Madrid) aankwam aangehouden als sa menzweerder en gebracht naar een dier gevan genissen, waarin ik mij thans bevind. Na meermalen ondervraagd te zijn werden mij mijn geld eu papieren ontnomen en boven dien mijn reisvalies werd in beslag genomen om do kosten mijner veroordeeling te dekken. In dezen treurigeu toestand ben ik geblevea steeds hopende mijne vrijheid te herkrijgen, doch gisteren heeft de grillier die met mijne zaak belast is, mij aangezegd «lat ik tot tien jaar gevangenisstraf veroordeeld was gewor den. In deze noodlottige omstandigheden, en hier zijnde zonder eenigen steun, heb ik hot besluit genomen den schat het koste wat 't wil, ie doen ontgraven door een mijner bewakers om te koopen, ten einde mijne vrijheid te her krijgen. Daar ik bovendien een zeer vertrouwbaar persoon noodig heb en die bovendien de om streken van uwe stad kent, zoo heb ik beslo ten u te schrijven en levens u te verzoeken mij to willen helpen. Het voornaamste is om het beslag te doen opheffen op mijn reisvalies, teneinde het plan van de plaats terug te bekomen waar de cas sette verborgen is, het eenigste middel om den schat te vinden. Om zoover te komen is het noodig dat u mij een voorschot in geld overmaakt (het bedrag weetik met) en als bolooning voor uwe be reidwilligheid zal ik u het vierde gedeelte af slaan van de genoemde geldswaarden, alsook imjiio voortdurende dankbaarheid en hot steeds blijvend geluk mij geholpen te hebben. Als u genegen zijt mij uwe medewerking te verleeneii, laat mij dit dan dadelijk weten en ik zal u zeggen, wat er gedaan moet worden, wil deze zaak slagen en uw persoon zal er schade noch schande bij hebben. Ik. smeek u hut geheim zoo stipt mogelijk to houden en ook om uwe brieven te verzen den onder de letters K. T. eu sulks als voor zorgsmaatregel voor het geheim. Bovendien zal ik u in het vervolg ook steeds ouder dezelf de letters schrijven. Mijnheer, ik heb de «er u te groeten, in d» hoop u de grooie achting zal welgevallen van: Gaudencio liOBRINO. P.S. De hoofdopzichter opent de brieven voor hij deze mij ter hand stelt. Om deze reden eu om mijne arme vrouw, die tijdens mijne ge vangenzetting is overleden, verzoek ik u den Unci te adreseeren op de volgende wijze: Een enveloppe binnen in met mijn naam en con buiten enveloppe gericht aan een ver trouwd persoon (mijn getrouwe knecht) met het volgend adres Monsieur Auralio BlancarJ, Catte du Jesus del valle No. 3S 3° interior (Espagne) Madrid. N.B. Aldus liefnebbers voor 1 millioen gaat schoppen halen, begint bij Paterskerk te gra ven en eindigt bij het Eindt. llebt ge den schat niet gevonden, zoo zal uw arbeid den schat zija. Overloon vond con schat met een duifje, waarom zou dan Venraai geen grootoren schat kunnen vinden met Wadejumi. Graaft, graaft, graaft en den schat zult gij vinden. De Secretaris van Wadejumi. «Qui trop ombras se, mal treint" zegt de Franschman als hij wil to kennen geven, dat al te groote ijver schaadt, dat hij, die te veel wil doen, bij slot van rekening weinig of niets tot stand brengt. Die woorden komen allicht den oubevoor- deelde in de gedachte ais hij hoort on leest vihi keizer Willicm van Duitsclilatids rusteloo- ze werkzaamheid; hij is rneei dan wat men in militaire- en ambtenaarskringen heet een dienstdoende!' of een dienstklopper: staatsman, koning, keizer, soldaat, kuiisi-maeeeen, toe rist bij geboorte dat alles en nog veel meer is in zijn persoon vereenigd. Nu heeft elk vorst van die titels, welker bezit Dij aan ge boorte of afkomst dankt, maar aan welker lasten hij zich weinig laat golegeu liggen, daar voor heeft hij zyn ministers, zijn generaals, zijn intendenten, enz. au/... doch de jeudige heerschar des Duitschen rijks is voorstander van zelf-hulp bij uitnemendheid, hij geeft zijn werk niet uit zijn handen, en is zoo nauwgezet in de betrachting van de vele op hem rustende plichten en verplichtingen, dat menig in an door den staatsdienst vergrijsde met verwon dering, verbazing, doch ook met een zeker angstgevoel staart op dien machtige, die in écu persoonlijkheid een gansche reeks funliën vereenigt 'niet alleen, maar die ganseh in zijn eentje zich van alle plichten kwijt.

Peel en Maas | 1891 | | pagina 2