Buitenland. Belaië Frankrijk Engeland Italië Ciina ■Nederland Gemengde Berichten I)e organisateürs van de socialistische ma nifestatie te Brussel, op Woensdag a. s,, had den eene bijeenkomst met den burgemeester 's, die het verlangen te kennen gaf de ma- uik-ötatie achterwege te laten. De burgemees ter gaf als zijne mcening te kennen dat de tegenwoordige werkstakingen nadeel deden -aan de grond wetsherziening. Do organisateurs •dér manifestatie antwoordden dat er te Bius- sel werkstakingen zouden ontsiaau, indien do manifestatie verboden werd. Dinsdag beeft er opnieuw eene byeenkomst plaats gehad. Dc gouverneur van Henegouwen heeft by proclamatie de werklieden, die genegen zijn aan den arbeid te blijven, aangemaand, zich geen schrik te laten aunjigen door bedreigin gen of pogingen tot geweld, daar dc overheid vast besloten is hen te beschermen en maat regelen genomen heeft, om krachtig alle aan slagen tegen de vrijheid vau den arbeid te onderdrukken. Te Luik beeft de politie vier Brusselsche opruiers Galère, Guillaume, Lehauten Borny, gevat. Op verscheidene dorpen is door de werk lieden een strooibiljet bij duizende exemplaren verspreid, waarin wraak geroepen wordt over liet oproepen van miliciens om de werkstaking te onderdrukken en hunne broeders, de ar beiders, te bestrijden. Toen Ernest Roche, die zich naar Fonrmies begeven had, in de Kamer sprak over hot aldaar aangerichte bloedbad, zeggende dat hij kwam uit een stad, waar voortaan het voor naamste pleiu in den volksmond de Place du Massacre zal hecten, verhaalde hij ook, hoe de pastoor van Fourmies en zijne beide kape laans zich geplaatst hadden tusschen de vu rende militairen cn de oproerlingen, met den kreet: Assezassez de victim esJ Genoeg, ge noeg slachtoffers reeds. Zij waagden hun loven voor het volk. De geheole Kamer rees overeind en staande juichten allen deze moedige daad toe. Alle partijdrift was geweken voor de geestdrift der bewondering. Op een vraag van De Mun, waar toen de burgemeester en de sub-prefect waren, luidde het antwoord: «In veiligheid; achter de mili tairen*" Waarop De Mun uitriep: «Zij juist hadden tusschen de geweren en de ingezetenen moeten staan." De Pa lij sc he correspondent van de Londen- sclie Globe schrijft: Er is althans iets wat de Meidag van het jaar 1891 verrichtte: llij hoeft de namen van het stadje Fourmies en van den pastoor dier parochie, aUbé Margerin, beroemd gemaakt. Tot op dien dag kende niemand hen buiten een kring van een vijftal mijlen nu kennen heil Parijs, geheel Frankrijk, geheel Europa. Hun t-pocdigo vermaardheid is des te treffen der, omdat niemand te Fourmies eenige onlus ten duchtte. Pastoor Margerin en zijne beide kapelaans want het zou niet billijk zijn hen onver meld te laten hebben niet, gelijk zoo dik werf bet geval was, hun heldendaad met den dood bekocht; zij oogsten thans hunne boloo- ning in den lof hunner landgenooten, die allen, van welke party ook, hunne manhaftigheid roemen. Het moge hier herinnerd worden dat in 18-18, toen de troepen en de opstandelingen in de voorstad St. Antoine op de barricade» vochten, de aartsbisschop van Parijs, mgr. d'AfTre, 't zelfde deed wat nu pastoor Margerin verrichtte, doch, door een kogel getroffen, als slachtoffer zijner zelfopoffering viel. De herinnering aan deze gebeurtenis was niet aanmoedigend, maar de geestelijkheid van Fourmies heeft zich daardoor niet laten terug schrikken en is ongedeerd uit de vuurproef te voorschijn getreden. Pastoor Margerin werd door de regeering naar Parijs ontboden, om mondeling te ver balen hetgeen er geschied is. Hij is een be scheiden, eenvoudig priester en acht liet niet iets buitengewoons dat hij -slech's zijn plicht heeft gedaan," zooals hij zegt, een plicht, die ieder ander priester in zijn plaats ook vervuld zoude hebben. •Onderscheidene dagbladen hebben bet gou vernement aangesj oord den pastoor liet kruis van het Legioen van Eer te vcrleenen, als erkenning van zijn dappere en welgeslaagde poging om aau het bloedvergieten een einde tc maken want het lijdt geeu twijfel of zon- •der zijne t usschenkomst zou het aantal ge- duoden veel grooter geworden zijn. Het mi nisterie zou wel gaarne de verdiensten vau de/en priester naar waarde erkennen, doch het is met vrij om naar dc inspraak des har ten te handelen. Partijoverwegingen duen de •regeei iug aarzelen. Indien de pastoor en zijne kapelaans gedecoreerd worden, dau konden de radicalen, alien priestorhalers, zulUs Uwa- eu liet ministerie kan hun sieuu in de Kamer niet missen. De verleendo rid derncdon zouden worden beschouwd als een concessie aan de geestelijkheid, die geboekt staat nis vijanden dor republiek. Minister Constans is intusschen iemand die nog al durft en hij zal misschien de vooroordeelen der vrijdenkers irotseeren, dooi* aan den pastoor het Koude Ridderlint en aan zijne kapelaans een mindere decoratie van het Legioen van Eer aau te bieden. Dat zij die onderscheiding verdiend hebben, zoo besluit de correspondent van de Globebetwist niemand, zelfs de felste radicaal niet. Maar, indien de minister de decoratiën verleenen wil, dan doe hij het spoe dig; anders geschiedt liet niet de bonne grace en krijgt het ministerie den schijn alsof het, zoo handelende, slechts bukt voor de openbare meening. De Jewish Chronicle inecnt to weten dat bet bericht onwaar is, volgens hetwelk baron Hirsch 3 millioen pd. st. beschikbaar wil stellen voor een nieuw Joden kolonisatie plan. Daarvan is geen sprake. Hirsch laat alleen liet onderzoek door eene commissie voortzet ten, of Argentinië daartoe geschikt zou zijn. Rothschild, sir Julian Goldsmith en Samuel Montagu vormden eene Commissie om te overwegen hoe den stroom van Russische joodsche landverhuizers hierheen af te wenden. In de haven van Newport had Maandag ochtend aan boord van het met petroleum ge laden stoomschip Tancarville een ontploffing plaats; 5 personen zijn gedood, 13 gewond. Het schip is gedeeltelijk uit elkaar geslagen. Volgens berichten uit Lissabon, vorde ren de onderhandelingen met Engeland goed, en zou de modus vivendi verlengd zijn. Daar entegen werd ook verhaald, dat de bestuurders van Mozambique een leger van 10,000 Kaffers organiseeren, waarvan luitenant Coutiuho de helft zou kommandeeren. De Times verneemt uit Zanzibar, dat de Portugeesche gouverneur van Quillimane hevig tegen Engeland gezind blijft en dreigt, dat hij de vrije vaart over de Zambesi sluiten zai, zoodra de modus vivendi afgeluopen is. De Portugeezen trokken drie duizend man inlandscbe troepen aan de Zambesi bijeen voor Manicalaud kochten de Eugelschen voor raden op. Tijdens koning Leopold's bezoek te Lon den dat tien dagen duren zal en voornamelijk de mijn- en andere concession tot onderwerp zal hebben, welke de Kongo-stant aan een Belgische exploitatie-maatschappij veileend heeft, zai de koning ook Stanley spreken. Dan 7ji1 vo.Miw^UviijK. i»~.-iio».~nurueir, ui uezo al dan niet als gouverneur van den Kongo- staat zal optreden. Die waardigheid is Stanley inderdaad aangeboden, doch hy wilde niet be slissen zonder Mackinnon en andere vrienden geraadpleegd te hebben. Aan de politie is bet gelukt den persoon te vatten, die bij bet oproer Yan 1 Mei aau de anarchisten het bevel gaf de gewapende macht aan te randen. Men vond hem in een voer- mansherberg der voorsteden, waar hy ver scheidene dagen doorbracht en bezoek oiit- ving van een voornamen samenzweerder die met equipage voorkwam. Deze laatste reed ten tweede male voor, toen zijn vriend een paar uur te voren in hechtenis was genomen en verdween snel, toen hij door den kastelein gewaarschuwd werd. I)e gearresteerde is een 30-jarige Toskaner, uit Carrara; een Romeinsch politieagent vroeger aldaar gestationneerd, had hem her kend. Desertour en wegens politieke vergrij- ien veroordeeld vluchtte hij naar Parijs. In April koerde hij terug om het oproer in Rome aan te stoken en had conferentiën met Cipriani, die tydens de Puiijsche commune een rol speelde en wegens dubbelen sluipmoord tot levenslauge opsluiting werd veroordeeldde koning verleende hem gratie op aandringen van Crispi. Ook is gearresteerd een Duitsch student, Wilhelm Korner, uit Cöthen (Anhalt), krach tens de socialistenwet uit Duitschland ver bannen. De geanesfeerden en zij bij wie huiszoeking gedaan ia, waren in liet bezit van driekante dolken vau fijn staal, aan de punt van wan delstokken bevestigd. Zij behooren blijkbaar tot een geheim genootschap, daar het andere samengeschoolde volk slechts met gewone knipmessen vocht. Tot zoover de corresp. der Koln. Volksztg. De corres, ondent van de Tablet voegt er bij dat liet geheel een wel beraamd plan was. De karabiniers en dragonders werden, terwijl zij oprukieD, uit de vensters der pas gebouwde en onbewoonde huizen van het vergaderplein der voorstad met stecnen, flesschen en stoelen geworpen. Cipriani viel van de estrade die in een zakte en werd door een paardehoef zwaar aan het hoofd verwond. Barzilai, een lid der Kamer, die met zijn collega Maffi, op 't plein het woord voerde, weid ook gekwetst. Toen do militairen zich in een hellende straat be vonden, werd hun een vrachtwagen achter nagezonden die de gelederen brak. Een do^ oproerlingen, achbeénkarabinier sluipende, greep de sabel, d bij op zijde bad en stak hem die in den :^g. Een politieagent sverd met een dolksteolen een revolverschot on verhoeds vermooi Sommige der dolken waren vergiftigdn politiebeambte stiei f in liet hospitaal, tengolge van het vergif. KINDERMJRD IN CHINA. Een Amerikaanse dame, Adóle Fielde, die 10 jaar in China alliendelinge werkzaam was, verhaalt in haar i Boston verschenen werk -Pagoda Shadows, udies from lite in China", van de vreeselykegewoonte om pasgeboren meisjes te vermoeien, wat ongestraft raag geschieden. Tot fe Christendom bekeerde vrouwen erkendedberouwvol haar schuld, maar de andere vmven konden daarin geen kwaad zien. Te S^tow verklaarden haar 40 vrouwen, allen bovi 50 jaar, dat zij tezamen 78 meisjes hadden jjdood. Als de familie uiuaakt, dat een toeneming van meisjes niet ewenscht is, wordt het meisje dadelijk naliaar geboorte door haar ouders of haar giotmoeder gewurgd. Een vrouw had 5 dochtis gedood en toen het zesde meisje werd gebopo beweerde zij, dat steeds hetzelfae kind teivkwam, eu dat zij 't dus geheel moest vero>tigen. Zij sneed daarom het pasgeboren wiet in kleine stukjes. Andere kinderniorden dan die op jongge borenen komen zalen voor; wel weet mej, Fielde uit eigen f varing van een man, die na het sterven vanjijn vrouw, zijn dochtertje van 3 maanden a<£ het strand legde, om het door de zee te liien wegspoelen. Niemand verzette zich daatiigen, ofschoon het geheele dorp van 3000 meilchen dit wist. Het grootst aantal kinderraooil'en door een vrouw, aan de schrijfster beleefd, was elf, maar een moe der verklaarde h»r, dat zii zich uiet meer herinnerde hoeved; dochters zij had gekregen en gedood. Nabij Swatow destaan twee vondelingsge stichten, die echtei de meisjes voor 4 cent per dag uitbesteden. Z oud zijn, worden mandjes gepakt, do rondgedragen eu v< odra de kinderen 14 dagen zij, die er goed uitzien, in >r kooplieden in de dorpeu ikocht. VENRAV, 16 Mui 1891. LIJST van brieven geadresseerd aan onbe kende personen gedurende de 2e helft der aaaud Apr. ISOlj en welke op schrifte lijke aanvrage aan den Directeur van het I'nstl'au' - A'i-4 - clameerd. J L. de Haas Co. Rotterdam. Belgie. A. Hendriks, Antwerpen Door de stedelyke politie te Roermond is aangehouden eu naar de gevangenis over gebracht, H. B. S., oud 19 jaren, zonder be roep, wonende aldaar, verdacht van in den nacht van 10 op 11 dezer op de openbare straat aldaar, H. S., oud 22 jaren, koopman aldaar, met een mes eene belangrijke wonde in de rechterdij te hebben toegebracht, bene vens twee sneden of steken in den linker schouder, die echter niet tot in het vleesch ziju doorgedrongen, maar enkel de aanheb bende kleeding hebben beschadigd. Door den minister van financiën zijn met lo Juni benoemd tot teekenaars van de ie XL van hei Kadaster de heeren M. II. J. Arnolds, J. II. Bingen enJ. 11. Rijken te Roermond, tot teekenaars van de 3e klasse de heeren R. A. Raymann en F. A. van Schoonhoven, mede aldaar. Een zekere huisvrouw v. B., uit het Pelserstraat te Roermond, welke Woensdag onder de gemeente Linne zich in de bosschen bavond, werd door de twee gebroeders R. uit St. Odiliënberg geslagen on vervolgens met een zoogenaamd schilmes aan de hand ver wond. Woonsdag avond werd door don veld wachter Watifri en ueh mareehaussée Zuidam aangehouden L. II. y-, oud 24 jaren, arbeider te Horst, als verdubt van 600 blauwe post zegels en eenig gelfl te Sevenum, ten nadeele van den brievengaarder aldaar; een gedeelte der postzegels had I ij reeds verkocht en bood alsnog daar eenigo Bij bescliikkil Waterstaat Handel dat de ingenieur 3e staat W. K. Beln met ingang van 1 tacheerd aan zijn ingang van dien da E. Musquetier zal montsiugenieur te 1 kl. Th. Uleekmai geueur te Utrecht. Gedeputeorde ben bij besluit var. 8 rit ter gehouden ver-li Gemeenteraad eu volep, koop aan. g van den minister van en nijverheid is bepaald, tl. van den Rijks-Water- ns; thans to Maastricht, mi, tijdelijk wordt gede- epartoment, en dat, met ïm, de ingen. 1 kl. J. A. enst doen als arrondissc- Mnastricht, en de ingen. n als arrondissementsin- Slalen van Limburg heb- ,lci vernietigd de te.Neer- e/.ing van een lid vau den [je nieuwe verkiezing be- Bij de bedoelde vèrkiezing was door k >t bu reau van stemopneming ten onrechte beslist, dat eene stem, welke was uitgebracht op Ja cobus Mceuwissen, niet mocht woiden toege kend aau Jacob Meeuwissen, ofschoon in die gemeente slechts één persoon met den naam van Meouwissen wordt aangetroffen en deze ook kandidaat was gesteld. Woensdag werd door den wachtmeester der marechaussóes te Swahnen aangehouden en ter beschikking gesteld van den heer Offi cier van Justitie, zekere 11. T.t oud 24 jaren wegens liet schieten met een revolver op zijn vrouw, zonder haar te treffen; door den wachtmeester is ter plaatse een onderzoek ingesteld en, na aldaar een revolver met een doos scherpe patronen in beslag genomen te hebben, liet hij verder een stuk uit de deur zagen, waarin het schot was terecht gekomen. De 38 jarige Schliephack, bediende aan een wisselkantoor te Dusseldorp, heeft zich met 42,000 mark uit de voeten gemaakt. De justitie zoekt hem in Nederland, waarheen hij de vlucht genomen heeft. Maandag in den vroegen morgen ont stond er door een onbekende oorzaak brand bij G. de Bruin sigarenfabrikant te Boxmeer. Het magazijn met inhoud tabak en sigaren is bijna geheel verbrand. Overigens was de scha de zeer gering alles was verzekerd. Naar wij vernemen, zou in de omstreken van "Wychen (bij Nijmegen) door een veld wachter proces-verbaal zijn opgemaakt tegen een man, die nota bene 15 nachtegalen ge vangen had. De beestjes werden op last van deu burgemeester onmiddelijk in vrijheid ge steld. Het bezoek van keizer Wilhelm II van Duitschland aan HH. MM. de Koninginnen, dat wij reeds den Oden April als aanstaande vermelden, zal plaats hebben in do laatste dagen van Juni of begin Juli. De keizer werd uitgenoodigd zijn intrek te nemen in het paleis op den Dam, waar nu reeds vertrekken voor hem in gereedheid gebracht worden. Een deel van liet gevolg zal in Brack's Doelen-hótel worden gelogeerd. De keizer zal er per spoor aankomen, door de Koningin verwelkomd worden en op het paleis logeeren, Hij wil voorts een bezoek brengen aan den Haag, maar te Amsterdam terugkoeren, teneinde de merkwaardigheden aldaar te bezichtigen. Een vloot van oorlogsschepen uit Kiel zal naar ÏJmuiden stoomeu en aldaar den hoogen gast opnemen. Groote plannen bestaan er in de wereld van de Amsterdamsche roeiers en zeilers om den keizer met een prachtige flotille naar ÏJmuiden uitgeleide te doen. DIJ eeirnwscT^kt-n »,.i.. )iv.h -.Kv.. J te Breda, in een vlaag van woede eerst zijne vrouw en vervolgens zijn twee dochtertjes die hare moeder wilde bijstaan, met een ijze ren voorwerp zwaar verwond. Zij werden alle drie hevig bloedend en schier bewusteloos op genomen en naar bet ziekenhuis vervoerd. De ontaarde man werd in hechtenis genomen Te Breda had een treurig ongeluk plaats dat tevens tot waarschuwing kan strekken Eene vrouw was met de stoomtram uit Etten aldaar aangekomen om met het spoor naar Lange weg te gaan; uit vrees te laat aan het station te zullen komen, spoedde zij zich zoo danig. dat zij, na een plaatsbewijs verkregen te hebben, ineenzakte en kort daarna overleed De blauwe kielen, die bij sommige regi menten voor proef zijn gegevon, zullen, naar men ons mededeelt, bij alle regimenten worden ingevoerd. In de vorige week werd te Doesburg ten kantore der firma Scliattenkerk een wissel aangeboden en betaald, naar men zegt ter waarde van ongeveer f 8000. De dader zekere L., heeft zich verwijderd en is in het -politie blad gesignaleerd. Maandag had te Helder bij het schijf schieten van de vestingartillerie op de Oostbat- terij een ongeluk plaats, dat zeer ernstige gevolgen had kunnen hebben. Door een toeval geraakte een kardoes, die een kanonnier in de band hield, in brand en ontplofte. Het vuur deelde zich mede aan een iu do nabijheid staanden gevulden kardoeskoker, die eveneens in de lucht vloog. De artillerist wei d zwaar gewond. De overige omstanders bekwamen geen letsel. In bet district Aalten schijnt bij de lotinj der nationale militie een abuis begaan te zijn waarvan men de beslissing met spanning tege moet ziet en waardoor de loting ongeldig kan verklaard worden. Onder de opgeroepenen behoorde zekere Yarrewijk, in Duitschland geboren en tot zijn 12e jaar aldaar woonachtig. Na dien tijd kwam hij met zijne moeder, die als weduwe hertrouwde, in Aulten wonen, zonder aat do moeder haar zoon als Nederlander liet inschry ven. Toen de jongen vóór eenigen tijd naar Duitschland ging, moest hij aau de loting voor de nationale militie in dat land deelnemen Doch nu men hem hier heeft doen loten, heeft deze vast besloten in Duitscheu dienst te tr den. De vraag strekt nu, of deze Varrewijk zich voor ons laud aan depertalio sclmldi, maakt. W'oehsdagm'órgert 'ómstroóks half nogéii ontstond een geweldige brand in de stoommeel- fabiiek »De Sleutels"; van de firma De Kos- ster Co.> te Leiden. De brand nam dadelijk over het geheele gebcuw zulk een omvang, dat aan blusschen niet te denken viel. De vlammen sloegen aan allé kanten uit en verhieven zich hemelhoog. De hitte was bnver- dragelijk, zelfs op geruime» afstand, zoodat de spuitgasten met de slangen, op grooten afstand moesten blijven. De brand is vormoedelyk ont staan door het warmloopen van een wals. Toen men het ontdekte was het te laat. Door de trekking of zuiging van de ventilators werd het vuur aangewakkerd. Om half elf was het gedeelte van het gebouw, waar de maalwerk- tuigen stonden, uitgebrand, en waren de mu ren ingevallen; doch toen begonnen de silvo's het andeie gedeelte te branden, waar een groote hoeveelheid graan aanwezig was. Alles ging in vlammen op. Dinsdag waren er voor liet eerst 3 nieuwe machines in werking ge steld. De schade is zeer groot; het verbrande gebouw met machines en voorraad meel be draagt minstens f150.000. Alles is echter voldoende verzekerd bij 2 Brusselsche Maat schappijen, die daarop weer herverzekeringen gesloten hebben. De weilanden beginnen nu eerst goed te worden. Liepen verleden jaar 't begin van April al koeien buiten en begon men in 1889 den 15den Mei al te maaien, nu is het grootste deel van het vee nog in de stallen, 'fc Is echter te voorzien, dat in deze week het vee de wei in gestuurd kan worden. Sommige vogelliefhebbers, die er merels of lijsters op na houden, moeten die dieren vooral om ze aan den zang te houden of tot zanglust op te wekken, van tijd tot tijd eenige miereneieren door het gewoon voedsel geven. Die eieren vindt men veel in dennen- en eikeiibosschen. Schept men heel voorzichtig de eieren uit het nest, dan kan men die op ge- makkelyke wijze van het vuil ontdoen. Men maakt drie kuiltjes in den grond, bedekt die met takjes, schudt den zak met mieren, eieren en vuil tusschen die kuiltjes uit, en de mieren zullen, vooral als de zon goed schijnt, de eieren in weinige oogenblikken onder die tak jes in de schaduw geborgen hebben, terwijl zij het vuil laten liggen. De ondergang der wereld. In do Times wordt onder de advertentiën de voorspelling gedaan, dat den llen April 1901, dus over tien jaren, de wereld zal vergaan. Een ieder zij gewaarschuwd l D'nalu.l lo in.ncvliolijR 1 7^ Dit bleek o. a. de vorige week te Nocde bij den inzet van twee naast elkander liggende weiden. De heer S. was van meening, dat de ze in massa en niet eerst afzonderlyk zouden ingezet worden. Het gevolg hiervan was, dat hij de helft, ofschoon hij de beide weiden be doeld had, voor f 1300 inzette, terwijl daar entegen een ander de massa op f 1200 bepaald had. Men zegt, dat aan deze vergissing niets te veranderen valt. Yan verschillende zijde wordt beweerd, dat H. M. de Koningin den eersten steen zal leggen van de nieuw te bouwen kerk te Apel doorn, waar nu een 150 tal werklieden bezig zijn om de steenen en het puin op te ruimen. De datum van het eerste steen leggeu is nog niet bepaald. De Legerwet I Eon dame in Breda kreeg »na huwelijk der tegenwoordige," op 1 Mei jl. 's morgens eeo nieuwe dienstbode. Op den 2n Mei 's avonds kwam mevrouw in de van koper- en blikwerk glimmende keu ken en vond daar, behalve de kraakzindelijke meid, een even zindelyke en glimmende kor poraal der infanterie, die zich te goed deed aan een paar dikke vetgesmeerde boterham men met rook vleesch, en met een vollen mond verzekerde, dat hij de broer was van de dienstmaagd, welke laatste vroeger verklaard bad nog geene verkeering te hebben. De dame verzocht der dienstbode na het vertrek van den goedleefschen zoon van Mars voortaan niemand meer zonder hare voorkennis in huis toe te laten, wat do gedienstige beloofde in acht te zullen nemen. Den 3en Mei ging do dienstmaagd naar da kerk, met 3 paar kousen, 6 rokken en 2 ja- ponnen aan, de rest van haar goed ouder den arm on kwam niet meer terug. Alleen ontving mevrouw des avonds een brief van den volgenden inhoud, curieus genoeg om der» dame aanleiding te geven er ons inzage van te verstrekken. Zurpent van een Mevrou. Ik heef mijn Goos Pening ferdient dus ik koom niet te rug daar ik al lang fan u heef gehoort wat voor een surpent u is voor do booyen en altijd Tegen iemand zijn frij er. Der is op die jonge niks te zegge korporaal als de perzoone lijke dienst plig er door komt mot je eige fent nog onder hum staan weef je dat wel dan kan die hem nog findo. Nou medam ik zal alle meide foor jo waarshouwe hoorje floddermedara. Die sig vriendelijk noemende u dienaresse.

Peel en Maas | 1891 | | pagina 2