LIJNMEEL mmww?- OPRUIMING C. T. M. Steeds voorradig RAAPKOEKEN, De Notaris HAFFMANS TEN KANTORE mvimz De Notaris Van den Bergh De Notaris Van denBergh De Notaris Van den Bergh De Notaris Van denBergh De Notaris Van den Bergh De Notaris Van denBergh De Notaris Van den Bergh De Notaris Van den Bergh De Notaris Van denBergh De Notaris Van den Bergh Marktberichten Burgerlijke Stand. ADVERTENTIEN. LIJNKOEKEN P. Cuinps-Ddhoiigiic. iMaQ&Msauaaa yenjpo, Til, BEEL. Vcnloo, Parochiekerk van de II. Ccrlrndis blauwe en roode Dakpannen, J. van den Munckhof, Buitengewone AN TOON CUSTERS, "V ALRIKKNT S. IS dragende varkens en 10 scliculeling varkens. De Notaris LINSSEN Be Notaris LINSSEN Be Notaris LINSSEN De Notaris LINSSEN 50 slagen turfslijk. De Notaris LINSSEN Be Notaris LINSSEN 20 Ooischapen met Lammeren. 50 slagen TOPllOUT en SCHALEN, publiek verkoopen De Notaris van den Bergh publiek verkoopen: publiek verkoopen SSntDÏTfQS'baaa, als: publiek verkoopen Ten KANTORE GmaaiS van den 33333* Na eenigé oogenblikkon verscheen de ge roepene, wiens dapperheid in het Fransch spi-eekwoordelijk geworden was. «Marcau zoo sprak Napoleon hem toe wilt ge alles doen, Wat ik je beveel?" «Ja, Sire 1" «blindelings, wat het ook zij?" vroeg do keizer, terwijl hij hem scherp aankeek, «Blindelings, Sire!" antwoordde de krijgs man zonder aarzelen. «Welnu, spring dan daarginds uit liet ven ster!" MarcaU schrikte merkbaar, doch hij wist zich te beheerschen en sprak »U weet, Sire, dat ik een vrouw heb en Hvee kinderen ik beveel hen aan Uwer Ma- jesteits zorg aan". Daarbp maakte hij een militair saluut, be gaf zich naaf het venster en sprong zonder RGizelen Haar buitelt. «Nu is de beurt aan mij!" riep Alexan der. «Roep een mijner lijfwachten!"beval hij «Den eersten den besten!" Na eenige minuten-verscheen een grenadier. «Hoe heet ge?" vroeg de czaar. «Iwan Iwanowitsch, sire". «Goed, Iwan, spring daarginds uit het ven ster!" «Ja, Sire". En zonder een woord te spreken begaf hij zich naar het aangeduide venster en Sprong naar beneden. Daarna wendde zich de koning van Pruisen tot een zijner dienaren: «Verzoek de dapperste mijner soldaten hier to .komen". fien forsche uhlaan van zes voet hoogte ver scheen, de borst bedekt met eereteekenen. >»Myn vriend", zoo sprak de koning hem toe, «op bevel hunner monarchen en om hun steeds gehoorzaamheid te toonen, zijn een Fransche en een Rusische soldaat hier uit dit venster gesprongen. Hebt gij den moed het Zelfde te doen?" «Is het voor het vaderland?" vroeg de sol daat onmiddelijk. «Neenf' antwoordde de Koning. «Dan doe ik het niet 1" was het eenvoudige, maar besliste antwoord. Venray20 Mrt. Aangevoerd 1800 halve kilo's Boter. Prijs per halve kiio 61 A 77 ct. Horst20 Mrt. Boter per halve kilo 64 k 74 ets. Aangevoerd 1430 nalve kilo's. 56 Venloo} 14 Maart. Boter per 1/2 kg. 48 a 51 ets. Biggen aangevoerd 191 per stuk 9 A 10 fr. W.ell, 16 Mrt. Boter per halye kilo 58 A 62 ets. Aangevoerd 103 nalve kilo's. Vierlingsbeek, 17 Mrt. Boter per halve kilo 62 a 65 ets. Blittersioijck 16 Mrt. Boter per halve kilo 50 A 58 ets. Sambeeh16 Mrt. Boter per 1/2 kilo 5 71 ets. Maandag morgen waren op de kalveren «n varkensmai'kt te Nijmegen aangevoerd 900 biggen, 20vefcfce varkens, 14 schottel. S vette kalveren, 7 nuchtere kalveren De prijzen waren; biggen f 6 a f 9 per stuk vette varkene 24 a 26 ct. de 5 ons, schotte- lingen 12 a 15 gld. per stuk, vette kalveren 35 a 40 et. de 5 ons, nuehteren id. f 8 a 15 per stuk. VENBAY Van don 14 tot den 21 Maart. 1891. Geboorten. Hendrikus Wilhelmus Swinkels. Marti nis Josephus Hendrikus Verbeek. Johanna Wilhelmina Josephina Maria Esser. Wil helmus Hubertus Hellegers. Huwelijken. Geene. Sterfgevallen. Peter Johannes Hubertus van de Ven, oud 6 jaren. Michiêl Jenneskens, ongehuwd, landbouwer oud 66 jaren. Jacomina Smits weduwe van Gerard Puijn, oud 76 jaren. en PFAFF zijn tic boste. VERKRIJGBAAR bj to OIKB.O. Zondag don 22 Maart. Solemniteit van de H. Gektrudis. Vroegmis om 7 uur. Hoogmis met preek door den Weleerw. Pater Serdphi- nus om 10 uur. Gedurendo de Octaaf, de eerste mis om 7 uur en de tweede om S uur. De H. Gektrudis wordt bijzonder vereerd en «aangeroepen als patrones tegen schadelijk ongedieite. Dagelijks kan men water verkrij ger^ ter eere van de H. Gertrudis gezegend. De Ondergeteekende maakt het geachte publiek van Venray en Omstreken be kend, dat hij hem te bekomen is, best Grasmeet aan concurreerende prijzen. in den ENGEL Groote straat, Venray. van alle voor de hand zijnde UURWERKEN, bij gelegenheid voor Huwelijken, CoiftiiniiBiiekasiten enz. enz. Horlogemaker, VENRAAI. Hiermede bericht ilc het ge- eerde publiek van Venray en Omstreken dat ik mij ten huize mijner Moeder als aan de Langstraat heb gevestigd, en beveel mij minzaam aan in de gunst der ingezetenen. zal Maandag den 23 Maart 1891, om II uur 's voormiddags te Oostrum gemeente Venray op verzoek en ten huize van den heer J. Camps, publiek verkoopen: te Venray, zal ten verzoeke van Peter Johannes Gou- mans, op Maandag 23 Maart 1891, 's na middags ten 5 ure, ter herberg© van Peter Laurensse te Venray, publiek verkoopen Gemeente VENRA Y. A. Eene vruchtbare Boerderij, allergunstigst gelegen, op den Land weert, in de onmiddelijke nabijheid van het Dorp, te zamen groot 2 hectaren 10 aren 90 centiaren, Sectie C nos. 706, 707, 70S, 2698 en 3698. Te veilen in de Navolgende Perceelen en in MASSA, f 0. Weiland en kuil gelegen langs de schuur, groot 11 aren 90 eent. Sectie C 110. 2698. 2o. Schuur met daarachter gelegen bouw en weiland groot 25 aren. Slo. Huis met aanhoorigheden, tuin, wei en bouwland, groot 25 aren. -So. Bouw- en weiland langs de straat, groot 29 aren S0 centiaren. So. Bouwland naast het voorgaande, groot 29 aren 80 centiaren. 60. Dito naast het voorgaande groot 29 aren 80 centiaren. Jo. Dito naast het voorgaande, groot 29 aren 80 centiaren. Ho. Dito naast het voorgaande, groot 29 aren 80 centiaren. N.B. Deze vijf laatste perceelen schieten aan den Oostrumschen weg uit. B. Bouwland op den Kerkdijk, groot 30 aren 60 centiaren Sectie C no. 3706, naast Peter Nooijen en den Heer Cornolis Raedts. C. Dito in de Lullsche Kuilen, groot 74 aren 60 centiaren Sectie C nos. 3904 en 3906, naast den Heer Peter Camps en de Kinderen Achten. D. Weiland aldaar, groot 73 aren 20 penliarou Sectie C no. 3902, naast den Heer Hendrik Poels-Camps en de Eerwaarde Zus ters Ursulinen. De masjsa groot 3 H. 89 a. 30 e. Zegt 't voort. te Venray zal teil verzoeke eu ten huize van de Wed. 'Miehiel Maaasen en Kinderen, te Oirlo, op Woensdag 1 April 1891, 's namiddags ten 2 ure, publiek verkoopen! Stoelen, tafels, kisten, kasten, l.agchel, spiegels* schilderijen, koper, blik, tin. ijzer, glas, porcelein, aardewerk, ke tels, potten, pannen, tonnen met moes* klok, 2 broodtroggen, waschkuip eü andere kuipen,schuppen, rieken, zigton, zeizen .gaffels, 3 hakselbak keu waarbij twee staande, wan molen* ziften, vlegels, karn, tob, 2 sopketeis, vlasbraak, veevoederkookkotel, hooi, stroo en aardappelen. Lange kar, ploeg, egge, wan, paardentuig, kruiwagen, brandhout, spurriestaken, droo- gen turf. Verder 2 versche koeijen, 1 rund, 1 var ken, 1 scheuteling en 1 haan met 20 hennen. te Venray zal ten verzoeke en ten huize van de weduwe Christiaan Janssen en kinderen aan het Bruks- ke te Venray, op Donderdag 2 April 1891, 's namiddags ten 2 ure. Publiek verkoopen: Eisten, kasten, spiegels, schilderijen, tafels, stoelen, kagchel, klok, pannen, ketels, potten koper, tin, glas, porcelein. aardewerk, tonnen met moes en boonen. Lange en korte kar. ploeg, egge, schup pen, rieken, zeizen, zigten, wanmolen, krui wagen, vlegels, paardentuig, wail, aardap- delen, hooi, hout, planken, enz. 1 melkgevende koe. zal ten verzoeke van Willem Steeghs, op Don derdag 2 April 1S91, 's namiddags ten 3 ure, in Dohvertspas aan het Brukske te Venray, publiek verkoopen: zal ten verzoeke en ten huize van de Kinderen Arnoldus van Os te Merselo, op Vrijdag 3 April 1891. 's namiddags ten half een uur, publiek verkoopen stoelen, tafels, banken, 2 kasten, kagchels, spiegels, schilderijen, klo^.^koper, tin, glas, porcelein, aardewerk, ketels, potten, pannen, tobben, karn, wanmolen, snijkist, hekselkist, wan, schoppen, rieken, zeizen, zigton. vlegels, gaffels, stroo. aardappelen, eiken timmerhout, lange uitgeschulpte karburrie. 4 dragende en melkgevende koeijen. 2 dragende vaarzen, 2 runderen, eenen twee en een halfjarigen schaapshond, een varken met biggen enz. te Venray, zal ten verzoeke van de Wed. Wilhelmus Lutters en van hare dochter Josephina Lut- ters, op Maandag 6 April 1891, 's namid dags ten 5 ure, ten huize van P. R. Lutters in de Groote straat te Venray, publiek verkoopen Gemeente V FIN RAY. 1°. In den Berg C 2595 hakhout 21 a. 30 c. 18°. aldaar 1937 bouwland 4 a. 30 c. - 1936 dito 2 a. 70 c. 4°. 408 dito 12 a. 90 c. Te zamen een perceel groot 44 a. 20 c. naast den wog. An toon Beerkens, do familie Pouwels en Antoon van Well. van dsn le Venray, zijn steeds GROOTE en KLEINE KAPITALEN op le iiypollicck verkrijgbaar. zal op Maandag den 23 Maart 1891, des namiddags 1 uur, te Lottum, publiek verkoopen: A Voor den heer Pet. J0I1. Herickcns. De navolgende zware en schoone eike-, roodwilgo- en esscheboomen, staande op de bouwhoeve genaamd «Velbreijersplaats" af komstig van wijlen den Heer P. M. Mulders, als: 22 eikeboomen, waarvan 4 aan den grintweg en 18 in de weiden, aan den Flinssenberg. 3 roodwilgen, 1 els en 1 esscheboom aldaar. Onmiddelijk daarna ten huize van den Heer S. Crerners. 5 Nos. zwaar eiken slaghout, in de Papehng. 7 NT°S. ideiu in Honüiuizeraoogveld. Het hout van een perceel dennenbosch aan 't Houthuizerhoogveld in 1 slag, palende aan den laatst en nummer slaghout aldaar. Het hout van een perceel dennenbosch, in 1 slag, gelegen nabij het station te Lottum. Het slaghout en dennenbossehen vooraf te bezichtigen. Daarna ter plaatse 14 eikebootnen, in de weide aan de Opperdonk, 3 eiken, 10 essebon en 14 elzen, m de Beemdjes aldaar. B Voor Mathijs Van de Laak. 6 zware eikeboomen, aan den Flinssen berg, welke aldaar zullen verkocht worden 11a die van den heer Henckens. Do eikebocmen zijn dienstig voor balken, planken, knip, rad en timmerhout. De dennenbosschen voor kuilhout, kepers en rek hout. Het slaghout voor Facinnen en schanssen Alle boomen staan gunstig voor het vervoer in de nabijheid van de rivier do Maas en den grintweg. Vergadering ter herberge van M. Van de Laak aan den Flinsenherg. zal op Dinsdag den 24 Maart 1891, des na middags 1 uur te Venraai, ter plaatse Cirlo, op verzoek en ten huize van de Kinderen Gerard Baeten, publiek verkoopent 1 schoon 9 jarig ruinpaard. 1 dragende en melkgevende koe. 25 hennen en haan. Kisten, kasten, hangklok, tafels, stoolen, kachels met toebehooren, spiegels, schilde rijen, veel koper, tin, porcelein, glas en aar dewerk, tonnen met moes, potten en pannen, broodtrog, kuip en ander vaatwerk, kern, tobbe, enz. Wanmolen, kruiwagen, hakselbak, schup pen, rieken, paardentuig, schaapsbakken en ribben, enz. Eene groote partij hooi, stroo, spurrie, aardappelen, wortelen, turf en brandhout. zal op Dinsdag den 24 Maart 1891, des na middags 3 uur te Venraai, ter plaatse Oirlo, na afloop van de verkooping voor de Kinderen G. Baeten, op verzoek van Hendrik Baeten, PUBLIEK VERKOOPEN zal op Woensdag den 25 Maart 1891, des na middags 3 ure, te Horst, op verzoek van het Algemeen Armbestuur van Horst. publiek verkoopen 50 slagen schoone boonenstaken, rek- en brandhout, liggende in het bosch van den Ar men. achter Boomshof aan den Melderslo. Vergadering aan No. 1. zal op Vrijdag den 27 Maart 1891, des na middags 3 ure, te Venraai, ten huize van Leonard Wittops, op verzoek van do.i heer Jos. Steegh, publiek verkoopen: gelegen in het bosch te Merselo, nabij den molen, afkomstig van Gerard Smits. Vooraf te bezichtigen. zal op Dinsdag den 31 Maart 1891, des na middags 1 uur te Venraai, ter plaatse Lull, op verzoek en ten huize van de Kinderen Jan Cornelissen, publiek verkoopen t 1 werkpaard (merrie.) 2 dragende en melkgevende koeien. 1 dragende maal. 1 guste maal. 1 haltjarig rund. 1 vet varken. 1 dragend varken. 30 hennen en haan. Alle huismeubels, als: kasten, kisten, stoe len. tafels, spiogels. schilderijen, ledikanten, kachel met toebehooren, huisklok, koper, tin, porcelein, glas en aardewerk, kern, tobbe, kuipen, vaten, potten en pannen, spek en vet. Akkergereedschap, 1 lange en 2 korte kar ren, ploegen, eggen, wanmolen, hakselbak, paardentuig, en verder akker- en sehuurge- reedschappen, Verder eene groote party voor- en nahooi, spurrie, aardappelen, eiken gelintpaloa en Staken, Daarna op verzoek en ten huize van U» Wed. J. Hoex to Ooslrnn?. 2 in goeden staat zijnde weefgetouwen met toebehooren. zal op Woensdag den 1 April 1891, des na middags 1 umv te Venraai, ter plaatso in olon, op verzoek van de Kind. J. Michel; I dragende en melkgevende koe. 40 hennen met liaan. Allo huismeubelen, afs1 kleerkast, 1 gla- zenhast, 2kisten, 1 uittrektafel eu andere ta fels, spiegels, schilderijen, stoelen,;,!» staande klok en 2 hangklokken. 2 kachels mei toebe hooren, ledikanten, veel koper, tin, porcelein, glas en aardewerk, ijzeren ketel», kuipen, va ten, emmers, tobbe, kern, brooduog, zeeften. Akker en schuurgereedschappen, wanmolen kruiwagens, wan, zichten, zeisen, gaffels, vle gels, harken, schuppen, rieken, hakken en meer andere voorwerpen. Daarua eoue groote party rogge, en liaver st roo, hooi en aardappelen. zal op Donderdag den 2 April 1891, des na middags 1 uur, te Venraai ter plaatse Klein Oirlo, op verzoek cn teu huize van do Kinde ren Jan van de Water, 1 versche koe, 4 scheuteling varkens, 50 hennen met haan. Al de Huismeuhels als: Kasten, kisten, stoelen tafels, huisklok, kachels met toebehooren, schilderijen, spiegels, porcelein, glas en aar dewerk, veel koper, ijzer en tin, potten en pannen, ketels, kern, tobbe, kuipen en vaten, broodtrog, en meer andere voorwerpen. Daarna 1 lange en 1 korte kar, 1 tweoscba- rige ploeg, eggen, wanmolen, bakselbak, krui wagen, weiboom, schuppen, rieken, paarden tuig, enz. Verder eone groote partij rogge en haverstroo, spurrie, hooi, aardappelen en brandhout. Daarna voor de Wed. J. Thijssen. Eene schoone voldragen koe. zal op Maandag den 6 April 189], des voor middags 11 ure, to Horst, op verzoek 011 ten huize van Willem Groothuis-Coenders, Eene groote partij veredelde Appel, Peren, Noten, Kersen in hoogstam- mige pyraraiden cn leiboomeD, benevens treuresschen, haagdoorn en beuken planten Zegt 't voort. zal op Diusdag den 7 April 1891, des na middags I uur to Venraai, ter plaatse Leu nen, in de Steeg, op verzoek en ten huize van de Kinderen Laurens de Lauw, publiek verkoopen: 1 dr,agendo en gevende koe. 1 dragende maal. 20 hennen inet haan. 3 kachels met toebehooren, 1 hangklok, kisteu, kasten, tafels, stoelen, glas, koper, tin, porcelein 011 aardewerk,! potten, pannen, kuipen tonnen, tobbe, kern, enz. 1 kruiwagen, wanmolen, hakselbak, schup pen rieken, enz. Eene partij rogge en haver stroo, spurrie en gelinthout. Zegt 't voor.t zal op Dinsdag den 7 April 1891, dos na middags 4 ure, to Venraai, aan den N; o'i- tegaalschcn dijk, op verzoek on ton huizo van Willem Thijssen, 1 scheuteling varken. Kast, kist, tafels, stoelen, hangklok, kachel, koper, tin, porcelein, glas on aardewerk, kern, kuipen en tonnen, enz. 1 kruiwagen, schup, riek, wan, cn ceno partij hooistroo, spurrie en hout. Zegt het voort. van den zijn slccds GROOTE cn KLEINE KAPITALEN op Ie Hypotheek hcschikhaa^

Peel en Maas | 1891 | | pagina 3