België Duitscliland Frankrijk Italië Nederland Gemengde Berichten onderhoudt zijne buigïaamlieiil en voor komt daardoor hel hooruscheuren en steengallen. Een nadeelige invloed op •den hoef zou slechts denkbaar zijn, als dc paarden b. v. eene maand lang op hetzelfde bed bleven slaan of de natte opgebracht de 7-ocigi deelen niet werden weggenomen, maar in zulke gevallen zou stroo eindelijk ook nadeelig worden. Ik houd vol, dat lurf- strooisel de hoefgebreken tegengaat, dat het als leger bed boven stroo de voorkeur verdient en dienst doet als ontsmettingsmiddel in destallen. Hel is te betreuren, dat niet meer algemeen gebruik van turfstrooisel gemaaktwordt en dat zoovele landbouwers te onver schillig zijn om er de proef mee te nemen." 11. N. De onder miliciens der twee klassen, die onlangs de wapenen geroepen weiden, zijn ■weder met tijdelijk, verlof naar hun haard steden gezonden, met uitzondering vau hen, die tot de regimenten behooren, welke in gar nizoen liggen te Brussel. Dit heeft aanleiding gegeven tot ontevredenheid onder hen en op geheimzinnige wijze bijeengeroepen tot een samenkomst Zondag op het Luxombuigplein. kwamen een 300 a 400 man daar bijeen. De militaire overheid had echter de lucht daarvan gekregen en toen de soldaten van alle kanten naderden, vonden zij daar kapitein Poodis en de gendarmes. Op liet gezicht daarvan cn toen de kapitein tot arrestaties wilde overgaan vlnchtten de soldaten in verschillende richtin gen. Vier soldaten werden niettemin in arrest genomen. Volgens geruchten zijn de troepen in de kazernen geconsigneerd. Volgens de Nation zouden de soldaten, die Zondag opnieuw wilden samenscholen, dit maal op de Place du jJetit iSaülondoor de politie uiteengedreven zijn. Wanordelijkheden werden er niet gepleegd, en alle manschap pen keerden naar hun kwartieren terug. lijken omslag of inkomstenbelasting betalen voor iederen wees, lederen zieke en gebrekkige dien zij verplegen. De grondslagdeuren en vensters, der pcrsoncele belasting wordt zelfs betaald voor de kerkgebouwen. Gedurende de laatste 40 jaren hebben zij enaamde belasting der doode hand, omdat zij natuurlijk vrij waren van de rechten wan successie ea overgang. In 1880 is een tweede speciale belasting op de goederen der kloosterorden gelegd. In 1884 is daar een derde afzonderlijke belasting voor hen bijgekomen. De wijze waarop deze extra-belasting thans wordt geheven volgens de wet-Brissou, loopt uit op een langzame verbeurdverklaring; b.v. de Zusters van Liefde in Frankrijk zijn ten ;etale van 10000, hare gestichten bevinden zich iu 800 versehiilemle ressorten van ont vangers van rijks belastingen; haar eigendom ;esehat geworden op 3 millioen francs, hetgeen gemiddeld 2300 francs per hoofd is. Als ecne Zuster komt te overlijden dan wordt in elk der 800 ressorten de belasting gelieven, zijnde een minimum van 2.85 francs, makende een tctaal van 2280 francs, zoodat door de Orde aan zoogenaamd successierecht telkens betaald wordt ruim 2000 francs bij ieder overlijden van een lid. Deze wet kan niet anders stiekken dan tot uitroeiing van alle religieuze weldadige instellingen. Omtrent de terechtstelling van Eyraud wordt uit Parijs gemeld, dat de juiste dug van do voltrekking van zijn doodvonuis zoolang mogelijk stil was gehouden, teneinde het toe- stroomen van een talrijk publiek te voorko men. Te 6 uur in den morgen werd op de place de la Roquette een aanvang gemaakt met de oprichting der guillotine. De beul be proefde vervolgens de sombere machine vier malen. De menigte in den omtrek groeide steeds aan. Eyraud, die kalm de tijding had aangehoord, dat hij binnen eenige oogeublik ken moest sterven, kleedde zich snel aan. Een glas cognac, dat hem werd aangeboden, wees hij van de hand. Terwijl zijn haar werd ge knipt, vroeg hij den abbé Faure, of zijn lijk aau de snijkamer zou worden gegeven. Dit werd ontkennend beantwoord, waarna de moordenaar den abbé verzocht, ziju vrouw en dochter voor Lera vaarwel te zeggen. Te 7 uur trokken de gendarmes, roudotn de guillo tine opgesteld, hunne sabels en verscheen de veroordeelde, toornig om zich heen ziende. Tot den voet van het schavot genaderd, riep hij; «Constaus (de minister van Binnenland- sche Zaken in Frankrijk) is een moordenaar, grooter moordenaar dan ikToen de beuls knechts hem op de zoogenaamde brug wilden loggen, ontstond een korte, maar vreeselijke worsteling. De eersten hadden echter de over hand en te 7 uur it5 minuten viel het mes. Deibier do beul, was zeer zenuwachtig. De laatste overblijfselen van Eyiaud zijn op het kerkhof van lvry begraven, naast die van Prado, De familie mag ze echter, wanneer zij dat wenscht, elders ter aarde doen be stellen. In 1880 bevonden zich in Frankrijk 95 religieuze Orden van monniken en 80o van nonnen, met een gezamenlijk ledental van 150UÜÜ. Gambetta schatte den eigendom vun deze Orden op 1200 millioen francs, hetgeen bepaaldelijk overdreven was; doch zelfs dat cijfer aannemende komt men, rekenende op een rente van 4 percent, tot een jaarlijksch inkomen van slechts 320 francs voor elk lid eeuer Orde. Het gemiddeld jaarlij ksch inkomen van een Fransch burger is 580 a 000 francs. Bovendien moet men in aanmerking nemen dat deze kloosterorden groote diensten aan het land bowezeu; iu 1880 gaven zij onderwijs aan 2280999 kinderen, waaronder 60205 weezen en 11815 kinderen iu gestichten \oor verwaarloosden opgenomen. Bovendien had den zij de zorg voor 114259 zieken en ouden van dagen en 15-161 doofstommen, blinden cn idioten. Dit alles is beloond met de zwartste on dankbaarheid vanwege de regeeringen. De religieuze Orden betalen belasting gelijk ieder ingezetene; zij betalen grondbelasting en per- soneele belasting zelfs voor hunne kerken en liefdadige gestichten; zelfs moeten zij hoofde- De meeste Berlynsche bladen behelzen be schouwingen over Crispi's aftreding. De Vossische Zeitung merkt op dat zijn heei'fclizucht en hoogmoed tegenover de volks vertegenwoordiging de oorzaak zijn van zijn nederlaag. Reeds lang had hij dit verdiend voor zijn onbeschofte houding in het parle ment. Ook in zijn buitenlaudsche staatkunde heeft hij door zijn hartstochtelijke uitlatingen herhaaldelijk groote moeilijkheden teweegge bracht. Door zijn dubbelzinnigheid zou hij ook geen waarborg voor de instandhouding van het drievoudig verbond gegeven hebben, indien niei koning Humbert en de meerderheid van het Italiaansche volk dien bond als een stellige noodzakelijkheid beschouwden. J)e I'Yeisinnige 'Leitung zegt, dat het Itali aansche volk den heerschzuchtigen ltaliaan- sehen Bismarck onderstboven geworpen heeft. De Nordd. Allg. zeitung betoogt, dac het hoofdbezwaar van I talies toestand in de finan ciën gelegen is; doch de staatslieden van dat land hebben bij de jongste verkiezingen ver klaard aan de triple alliantie vast te houden, zoodat deze ook zonder Crispi zal blijven be staan. De verstandige Fiausche bladen zien dit ook in. Voor het overige is het nog even min eene uitgemaakte zaak dat Crispi af zal treden, als dat hij niet na korten tijd weder aan het roer zal komen. Üok de Post heeft nog een flauwe hoop dat Crispi blijveu zal; guat liy echter heen, dan is iedere opmeiking over de beteekenis dier ebeurtenis overbodig, want niemand kan eggen welken loop de zaken in Europa ge durende de eerstvolgende jaren nemen zullen indien het bestuur over Italië in andere han den valt. Zelfs de Kreuz-seilung noemt Crispi den aanzienlijks ten en meest beslisten vertegen woordiger van de triple-alliantie-staatkunde Italië. Slechts indien men met geweld de oogeu sluit, kan men ontkennen dat door zijn aftreden de toestand van Europaanders wordt. De National zeitung zinspeelt er op dat Bismarck's heengaan nog zijn nawerking voelen doet door Crispi's Yal gemakkelijker te maken. De katholieke bladen zijn allen verheugd, dat de kerkvcrvolger eindelijk gaan zal. Francesco Crispi is gevallen, evenals von Lutz in Beieren viel toen de steun van Bis marck ontbrak. Het is nu gebleken dat de algemeene verkieziugeu geen meerderheid aan het Kabinet-Crispi bezorgden, dat integendeel de meerderheid gekant is tegen den man der Triple Alliantie en der wettelijke uitplundering eu verarming van Italië. Zijn val is plotseling geweest als die van Bismarck. Het was bij de behandeling van een ontwerp tot verhooging der invoerrechten en der be- belasting op de sterke dranken, die door den minister van financiën aangekondigd was in zijn uiteenzetting van den finanoieelen toe stand. Er was electriciteit in de lucht.. Het ontwerp tot hervorming van liet provinciaal bestuur, waarbij tal van prefectures en onder- prefectures opgeheven zouden worden, heeft veel tegenstand bij de Kamer ontmoet. Zij wilde ook de groote kiesdistricten niet in stand houden cn Crispi wildo van geen ver andering der kiestabel weten. Daar kwam nu het financieel ontwerp Zaterdag aan de orde. Al dadelijk gaf het aanleiding tot een leven dige discussie. Het werd nadrukkelijk bestre den en onder lien die het verdedigden, waren er die het deden onder voorwaarde, dat de militaire uitgaven voor de expeditie in Afrika verminderd werden. Crispi, die in het bij zonder antwoordde op de aanvallen van Bonghi, verklaarde op scherpen toon, dat de eerbied jegens de dooden hem weerhield van het maken eener vergelijking tusschen het vroegere financieel beleid der rechterzijde en dat vr.n het tegenwoordige Kabir.ct en hij voegde er bij dat de tot 187G gevolgde staat kunde ten eenoninle vei schilde van de tegen woordige. De vroegere staatkunde was krui pend jegens het buitenland. Die uitdrukking bracht als het ware een schok in de Kamer te weeg. Er volgden lievige interruptiën. Men zag in die woorden een smaad jegens de nagedachtenis van mannen als generaal la Marmora, Riscusoli. Minghetti, die tot den roem van het land behooren. Luzzati, rapporteur, die het financieele ont werp verdedigd had, antwoordde, dat 's minis ters woorden eene beleediging zijn voor de staatslieden, die hij altijd heeft hooggoaclit en die het land met hunne beste krachten gediend hebben. Thans voegde hij er aan toe, zal hij tegen het ontwerp stemmen. Rudini, Bonghi en verscheidene anderen stonden op en vroegen Crispi rekenschap van zijne woorden. Crispi hernam dat hij niemand heeft willen beleedigen. Maar er volgde qog meer. Finali, minister van landbouw, die met la Marmora. Ricasoli, Minghetti en anderen uit dat tijdperk minister was geweest, stoiuj. op en verliet de bank der ministers, teu bewijze dat hij zich thans af scheidde van zijn ambtgenoot, met wien hij dit was bekend -reeds oneeniglieden had gehad. Finali achtte zicli zelf getroffen door heigeeri Crispi gezegd had. Te midden van die agitatie stelde Villa eene voor het Kabinet gunstige motie voor. Deze werd verworpen met 186 tegen 123 stemmen. Crispi verzocht daarop den voorzitter de zit ting op te heffen, daar hij zich naar den ko ning wilde begeven om zijne bevelen te ver nemen. Een telegram meldt nu dat de koning, die Crispi bij zich heeft ontvangen, overwegen zal of hij het ontslag van het Kabinet zal aan nemen. VENRAY, 7 Februari 1891. Maandag werd te Oirlo door de leden der onderlinge veeverzekering -Oirlo c. a." de algemeene jaurlijksche vergadering gehouden. Bij monde van den boekhouder J. Heijligers, werd door het bestuur rekening en verant woording gedaan over het jaar 1890. Inkoms ten fl 242,08, uitgaven 11 227,74, hang saldo fi 14,34. Ingeschreven waren 161 runderen, waarvoor per stuk fl 1,08 aan de verzekering betaald werd, terwijljvoor elk rund voor eeuo waarde van fl 0,40 aan vleesch ontvangen werd. De zuivere Ailage bedroeg dus fl 0,68 voor elk ingeschrev# rund. In plaats van (fctfrat&lter P. Pouwcls, die bedankt imd, werd met algemeene stemmen gekozen W. Steeglis. Drie nieuwe leden werden aangenomen, terwijl aan êén de opname geweigerd werd dewijl by nog vroegere inlagen te vereffenen bad. Het bericht dat de heer P. E. een wolf had gezien hier in de omstreken schijnt waar te ziju. Het volgende meldt men uit Casteuraai Overal, in den ganschen omtrek mompelt men over het rondsluipen van -Meester lsegrira" De een ziet hem hier, een ander daar. Van geloofwaardige zijde wordt hier echter ver zekerd, dat hij zich dezer dagen op het veld vertoonde, doch op gezicht eeuer opgeheven blanke schop, ijlings vluchtte. Yroolijk en zingende keerden Zondag ond een 12 tal Venraysehc jongelui, van bet welgeslaagd concert te Vierlingsbeek. huiswaarts. Ongeveer halfweg werd aller aan dacht gevestigd op een paar vonkelende oogen die dan aan deze dan aan gene zijde van den wagen verschenen. De paarden briesten en liepen uit al hun macht, als hadden zij een voorgevoel van een dreigend gevaar. Onze anders zoo moedige jongelui zaten te kijken als jut voor 't hek, zonder wapen ofstok. Het toeval wilde echter, dat de heer K. zijn cornet bij zich had, hij blaasde een signaal, dit deed het dier vluchten. Na dit tooneeltje werd onderling besloten een klopjacht te houden. Als voorloopig hoofd is gekozen de heer J., die tevens de aanvraag voor deze jacht is opge dragen. Het zal zeker ieders wensch zijn, dat de woll' spoedig door deze nieuwe jagers wordt neergeveld, De Rechtbank te Roermond veroordeel de Vuleutijn Hinzman, oud 20 jaren, kellner wonende te Hamburg, te Roermond gedeti neerd, die op 1 Jurtuari j 1de buffetlade bij den herbergier Richelle aau de Maas aldaar bestal, tot 6 maanden gevangenisstraf. In het artehcr der firma van Hove en Lauinen te Roermond is in opdracht der instel ling -de Metworst" ie Boxmeer een prachtig ruitervaandel vervaardigd, dat den naam der firma alle eer aandoet. Het is 1.60 in 't vierkant, van roode ge bloemde zijde met een geelzijden omlijsting mot goudon franje. In het midden in een prachtigen gouden eikenkrans is op een rennend paard een rui ter in het traditioneele costuum voorgesteld, verder passende op chriften. Het vaandel, dat naar aanleiding van het 150 jarig bestaanfeost dor -Instelling" door de bijdragen der ingezetenen aan de -Mot worst" geschonken werd, is prachtig gemaakt, kost betrekkelijk weinig geld cn is elegant van vorm. Het vaandel zal in do vitrine van den heer G. Pisters geëxposeerd worden. De jongen, die tengevolge van de over- strooining in do Jeker viel, is jl. Maandag in het gesticht Calvariüuberg overleden. De stad Maastricht, van ouds bekend door hare Carnavalsfeesten, zal dit jaar haren optocht hebben op Maandag 9 Februari. De bekende Sociëteit Momus heeft zich daartoe aau het hoofd geplaatst van de mees te Maastriclitsche en van enkele vreemde Vereenigingendeze optocht bclootd inderdaad schitterend te zullen zijn: 900 personen, 325 paarden, 40 wagens en rijtuigen, 6 tandems en S muziekkorpsen zullen een aantal groe pen vormen, waarvan do hoofdvoorstelling is: de plechtige intocht van Prins Carnaval. Aan prachtig gedecoreerde wagens en rijke costumes zal het niet ontbreken; de stad Maastricht en de Sociëteit Momus, 1:1 liet bij zonder, hebben overigens bij vorige dergelijke gelegenheden nare sporen verdiend. Gedurende de Carnavalsdagen zal ook de groote internationale tentoonstelling van schil derijen en beeldhouwwerk in het Augustij- nergobouw, geopend blijven van 9 tot 1 uur. Ook deze is wel een bezoek waard voor de talrijke vreemden, die Maastricht zulien be zoeken. Avonds zal het er, zoo als immer, weme len van Bals, door de verschillende Vereeni gingen aangekondigd. Wij vernemen dat er door de spoorwegad- ministratiënGrand Central, Aken- Maas tricht, Luik-Maastricht, en Staatspoor, extra treinen georganiseerd worden, die de terug reis gemakkelijk maken voor hen, die niet verlangen den nacht te Maastricht door te brengen. De optocht zal zich formeeren op de boule vards tusschen de oude Bosch- en Brusselsche poort. Ook de heeren onderwijzers, die te Maas tricht zich vereenigden tot een cursus voor de acte in vrije en ordeoefeningen der gymna stiek, zijn niet weinig teleurgesteld door 'c besluit van Z.Ex. den Minister, waarbij *t examen in dat leervak eerst in October zal afgenomen worden, hebben zich bij request tot Z.Ex. gewend. De cursussen te Echt, Sittard, Heerlen, enz. gingen reeds vóór. 't Is te wenschen, dat de minister over dit ver zoek goedgunstig moge beschikken en op zijn besluit terugkome! Op de veemarkt Dinsdag te Maastricht gehouden waren aangevoerd 80 stuks hoorn vee, 53 kalveren, 203 varkens en biggen en 7 schapen. Men meldt ons uit Beegden. Tot onze diepe droefheid overleed Zaterdag avond onze dierbare herder, de zeereerw. heer P. M. Litjens. Even buiten do gemeente Vaals, op duitsch grondgebied, heeft men het iijlc ge vonden eener welgekieede jonge dame. Waar schijnlijk geraakte zij bij den jongsten sneeuw storm verdwaald en bevroor. Tot heden heeft men nog mets naders omtrent hare herkomst vernomen. De heer Vogels heeft zich ook candidaat gesteld voor de Provinciale Staten. Den 24 Februari a. s. hoopt de weleerw. Th. D, Wellessen, pastour te Boxmeer lelijk en Zuidwestelijk Duitschhnd de natuur lijke «uit- en invoerhaven" is. Het acht 't een verblijdend verschijnsel, dat, behalve vele andere, ook de stoomschepen der Duitsch- Oost-Afrikaanschc lyn Rotterdam als aanleg plaats nemen. Het moge in het belang der reeders zijn, besluit de K. Z., aan Antwerper. de vooi keur te geven, maar in het belang va den uit- en invoerliandel is het niet. Wie het onderste uit de kan wil bobben, krijgt het lid op den neus Dat heeft zich wederom bewaarheid bij een landbouwer te Zevenbergen. Hem werd voor een stier de enorme som van f 340 geboden, doch er moest nog f 5 bij, zoodat van den ver koop niets kwam. Ten einde nu het bruto ge wicht van den colossus te weten, besloot hij het dier op de bascule van de suikerfabriek te laten wegen, doch op weg daarheen viel eensklaps liet dier dood. llad hij nu maar niet op die vijf gulden ge zien. Bijenhouders maken wij opmerkzaam op een hunner grootste vijanden, een beestje dat tot heden als vrij onschadelijk werd beschouwd Wij bedoelen de pad, die gaarne bijen ver orbert en er zelfs jacht op maakt. Een goed opmerker ging het vernielingswerk van een pud eens 11a, die zelfs zoo brutaal was vlak voor den ingang van een bijenkorf post te vatten en tal van argelooze beestjes in een ommezien verslond. De maag van deze pad was volgepropt met bijen. LIJST van brieven geadresseerd aan onbe kende personen gedurende de le helft der maand Jan. 1891, en welke op schrifte lijke aanvrage aan den Directeur van het Postkantoor te Venray kunnen worden gere clameerd. van Meerlo. W. Doraa, Sittard. Duitscliland. C. Engels, Crefeld. RIJKSPOSTSPAARBANK. Aan 't postkant, te Venraai en de, daaronder ressorteerende hulpkantoren werd gedurende de maand Januari ingelegd f 6620,73 terugbetaald - 2711,42. Het laatste, door dat kantoor uitgegeven, boekje draagt het nummer 753. Heel den dag te herdenken, waarop Zweleerw, vóór 25 jaar, de H. Priesterwijding ontving. Dat het den hoogvereerden jubilaris op dien dag met aan de ineest onbubbelzimiige bewijzen van belangstelling zal ontbreken, daarvoor strekken 011s tot waarborg de hooge ernst en de evangelische zin, waarmee Zweleerw. zijne H. Bediening steeds heeft waargenomen. Haar Majesteiten Koningin Wilhelinina en de Koningin-Regentes, henevens Haar Koninklijke Hoogheid de groothertogin van Saksen, hebben belangrijke giften geschonken aan het Zieken-en Ondersteuningsfonds van de Maatschappij tot Exploitatie van Staats spoorwegen Aan het treinspersoneel der Staatsspoor wegmaatschappij, hetwelk belast is geweest met do begeleiding van den trein, die L De cember het lijk var. Z. M. den Koning van Utrecht naar de residentie vervoerde, is door H. M. de Koningin-Weduwe een gratificatie toegekend. Kolnische Zeiling wijst er op, dat de vraag ot' Antwerpen dan wei Rotterdam als aanleghaven voor Duitsche, door den Staat gesubsidieerde, stoomvaartlijnen de voorkeur verdient, door de gebeurtenissen van den af- gelcopen winter in zooverre is opgelost, dat Rotterdam, wat ysversperring aangaat, Ant werpen in dit opzicht verre heeft overtroffen. Terwijl Antwerpen van 10 December af met moeielijklieden had te kampen, ondervond Rotterdam in zijn verkeer van en naar zee geen de minste hindering. Voorts wijst de Koln. Zlg. erop hoe Rot terdana, gelijk vaak werd betoogd, voor Wcs- Met den lieer F. C. v. d. P., theol. stu dent aan do universiteit te Leiden, heeft zich een gek geval voorgedaan. Er is. zooals alge meen bekend is, eene wetsbepaling, die theo logen van krijgsdienst vrijsteltwanneer de adspirant-theoloog nog op het gymnasium is, als hij zijn dienstplichten moet gaan vervullen, kan hy na overlegging van een bewijs van den rector gymnasii, verlof krijgen tot dou tijd, wanneer hij bij den rector magnificus der universiteit is ingeschreven en van die in schrijving een bewijs kan overleggen. De heer d. 1'. verkeerde in dit geval. Hij verkreeg verlof tot den 2den Dec. jl. Doch aangezien om welke rede is onbekend geen ver klaring van het ministerie van oorlog bij den plaatselijken commandant was ontvangen, dat de heer V. d. P. als zijnde theoloog geene militieplichten behoefde te vervullen, Kwam den 2den Dcc, een soldaat zich bijgenoeraden heer aanmelden en verzocht hem dien dag in de kazerne te willen komen. Aan dit verzoek werd voldaan en door den sergeant-majoor werd hem een verlof van vier dagen toege staan. Den 6den Dec. toen dit verlof om was, be gaf de heer v. d. P. zich naar de kazerne on vernam, dat er nog geen bericht was gekomen, maar dat hij niet behoefde terug te komen, daar de zaak wel in orde zou worden gemaakt. Zeer verbaasde het genoemden heer, toen hij don 29sten Doe., terwyl hij aan tafel zat, weer bezoek kreeg van een soldaat, die bevel had hem onmiddelyk naar dc kazerne te transpor- teoren. Gewillig ging hij mede, denkende te zullen vernemen, dat alles in orde was. Doch in plaats hiervan werd hij door de aangename(?) mededeeling verrast, dat hij de wisseling des jaars maar in de kazerne moest gedenken. In middels was door den vader van den belang hebbende naar den referendaris van binnen* landsche zaken afdeeling militie getelegra- pheerd om de stukken, en werd een telegram ontvangen, dat het besluit van vrijstelling dcor den minister was geteekend. Men had niet eerder naar 's Gravenhage geseind, omdat de luit.-kol. verzekerd had, dat de heer 'v. d. P. tot twee Jan. verlof had. Op Nieuwjaars morgen verscheen een kapitein in de kazerne die den heer v. d. P. een arrest van 2 dagen oplegde, aangezien hij 19 uur 35 min. te laat op het appél gekomen was. Hij moest dus in de kazerne blijven, doch hij werd zeer goed behandeld. Toen dit arrest uit was, stond de kapitein aan den armen gevangen theoloog toe naar huis te gaan, mits hij van 's avonds 10 tot '<s morgens 7 in de kazerne kwam en 's middags om half 4 op 't appèl verscheen. Dit duurde tot den Ssten Jan., toen de heer v. d. P. eindelijk het gewenschte stuk van het stadhuis had ontvangen en hij verlof kreeg de kazerne te verlaten. Hij kroeg nu telkens een verlof van 4 /lagen en krijgt dit nog, totdat eene kennisgeving van het departement van

Peel en Maas | 1891 | | pagina 2