Duitscliland Rusland Amerika België Frankrijk Engeland Italië Nederland. landon, worden met lvnIk bestrooid om do humuszuron le binden of iene.u- lióliseoren in de veenlaag, uie steeds onder do huinuszode toeneemt. Zoo gv- bruikl men b, v. 1000 kilo kalk» {joed vermengd in 10 tot 15 kubieken meter goede compostaarde. Wordt echter liet "weiland den eersten keer onderhanden genomen, dan heeft men van twee tot vierduizend kilo por hectare noo- dig om later met duizend kiio voort te gaan. Wil men op het bouwland voordeel doen met eene kalkbemesting, dan wor de het eerst diep omgeploegd om het zoo met kalk eenigszins te verzadigen. Eene dunne bouwvlaag, die -steeds aan alle invloeden blootstaat, die telkens ge heel door deu ploeg wordt omgewoeld en door den regen schoon gewasschen, is een armzalig veld voor de werking, welke do kalk er in zou moeten uitoefe nen. Waar het land niet diep kan wor den omgeploegd, moet men voorzichtig zijn en liever andere stoffen gebruiken zooals b. v. mergel, gips, minerale phosphaton en slakkehmeel met 50 pCt kalk. Eu men vei lieze nooit uit bet oog. dat kalk slechts kalk medebrengt, niets anders. Meststoffen moeten steeds met het gebruik van kalk gepaard gaan. Ook tic hilramigtemt, de F.-'ho en de .S'oir vc: halen uitvoerige bijzonderheden onurent FaülewsLy's on snapping. Maandag werd huiszoeking gedaan bij zekeren Giéquirc, die aan den moordenaar een onderkomen ver schafte tot op den dag zijner vlucht. Labruyéru is sedert eenige dagen ver dwenen. Cassagnac eischt in de jiulovité vervolging en uiliechtenisnemiug van Labruyére, ook in het belang der goede verstandhouding met Rusland. I>o leider der Centrumpartij, Windthorst, heeft, een langdurig onderhoud gehad mot Von Caprivi, waarbij de rijkskanselier hem mede deelde, dat de pegoering een voorstel in den Rijksdag, tot terugroeping der Jesuïetenpa- iers, zou bestrijden. De orereenkomsi. met hol Vatieaan gesloten, was ten gunste der andere congregatiën, doch sloot de Jezuiten uit. Van wege de kon. spoorwegdirectie to Berlijn worden plannen beraamd, om den dienst der machinisten op de locomotieven ge durende de reis zooveel mogelijk te verlichten. In liet technisch bureau houdt men zich on ledig met het ontwerpen eener doelmatige zit plaats op do locomotief en een gedeeltelijke overdekking van den tender. Men is tot de overtuiging gekomen dat, de dienst op de loco motief. zooals hij thans moet uitgevoerd wor den, te vermoeiend voor den machinist is, die ten gevolge daarvan t.ot het einde zijner ritten de zoo noodzakelijke fi ischheid niet behouden kan. uiL wraak over zijn; ontslag -naar 'liet rijtuig van den gezant to hebben geworpen. De Xowoje U remia komt ten krachtigste op tegon üe besluiten der meeting, in Guild hall gehouden ten gunste van de joden in Rusland. Wat zouden de Engelsebeu wel zeg- geu, indien te St. Petersburg een meeting bijeengeroepen werd om zich te verklaren voor home rule1, liet is geen schismatieke onver draagzaamheid, wat liusland tot maatregelen tegen de joden noopt, maar alieon hebben zij ten doel, de boeren tegen uitzuiging door de joden te beschermen. Rusland zal tegenover joheei Europa zijn onafhankelijkheid weten ie handhaven. den hoofdzakelijk in spek. brood, eieren. h< - ter enz. Thans is hei de politie aldaar gelukt zekeren A.G., oud 5- jaren, geboren te Maas- ui'ee, wonende te Helden, te arrestee ren, die zich aldaar aan dergelijkeu diefstal imd schul dig gemaakt. Den 1'5 werd hij gevankelijk naar do gevangenis te Roermond overge bracht. Hij leidde een zwervend leven, hield zich op in de busschen en m algelegen buiten of schuren. liet burgelgk armbestuur te Maastricht heeft de jaariijksche subsidie van f UOUU ten behoeve der broederscholen ingetrokken, als genietende deze scholen thans een rijkstoelage. Een oude blinde bedelaarster, die aan vallende ziekte leed, werd jl. Dinsdag te Maas tricht op baar kamertje, met het hoofd vooi- over gebogen, in een emmer met water ver dronken gevonden. Koning Leopold heeft Maandag bij gelegen heid dat hij prins Albert, tweeden zoon van den graaf Van Vlaanderen, dio aan de militaire echool te Brussel als cadet, is opgenomen, aan het leeraars-personeel kwam voorstellen, in tegenwoordigheid van den graaf en de gravin van Vlaanderen en van don minister van Oor log een toespraak gehouden, waarbij hij o. a. instemming te kennen gaf met hot beginsel, krachtens hetwelk alle Belgen geroepen zijn mede te werken tot de verdediging van hun geboortegrond. Het vaderland hoeft behoefte aan krachtige on geoefonde burgers. In liet leven der menschen konion dagen van beproe ving voor, op welke zij voorbereid belmoren te zijn. en evenals do menschen, zoo doorleven ook de volken hun tijdperken van beproeving. Sbjat do ernstige ure, waarop hun bestaan in gevaar' verkeert, dan is oeu goed ingericht léger ten bolwerk van Üo vrije instelling eener natie. Do koning zou zich gelukkig achten alle jongolinjgën in het leger te zien, eu op vorstenzonon rust de plicht, aan allen het voorbeeld in het vervullen dier roeping te geven. Volgens de ofïicieole begrooting van den Congo Staat bedragen de uitgaven 4,500,000 fiancs. De legermacht telt 3024 manschappen, zonder de kaders, die uit Europeanen bestaan. De tolgelden voor het vervoer langs deu weg van Matadi naar Stanley-pool, zullen bodragen 2 francs per 30 kilogram. De belasting, welke door olke stoomboot moet betaald worden voor het kappen van hout, is 500 lot 1000 francs per bout. Te Pouefc bij Clermont-Ferrand reed een bruidspaar na de trouw huiswaarts, toou plot seling uit oen haag twee schoten vielen, en bruid cn bruidegom doodelijk getroffen wer den. Zij overleden spoedig. l)e politie ver moedt, dat de moorden werden gepleegd uit wraak, maar kon den moordenaar met op sporen. in een naburig boschje is het lijk ge- youden van een jongen man, maar men weet niet, of hij do misdaad pleegde. Georges de Labruyére, medewerker van Eclair, verklaart in een meer dan zeven ko- luiumeu groot artikel, dat hij Padlewsky. don moordenaar van den Russisch en generaal Seli- verstoff, behulpzaam is geweest m zijne ont vluchting. Wat hij verhaalt is heel avon tuurlijk. De zaak komt hierop neer, dat do La bruyére vóór de ontvluchting van Padlewsky liet verbreiden, dat hij naar hel buitenland ging vertrekken, om er eene eerezaak in een duel uit te vechten. Toen de politie aldus voorbereid was, vertrok hij met twee zijner vrienden, die zijne getuigen heetten te zijn, en met Padlewsky, dien hij «leed voorkomen als zijn geneesheer, per nachttrein naar Mo dena. en van daar Triest, niet zonder dat de reizigers moeilijke oogenblikken doorleefd hadden. Te Triest ging Padlewsky scheep naar Amerika. Er zijn er genoeg, die het verhaal voor een sensatiebericht houdenmaar bet ontbreekt ook niet aan lieden, door wie er geloof aan geschonken is. Aan de prefectuur van politie heeft het bericht, groot opzien gewekt eu de rechter van instructie heelt dadelijk eene bij eenkomst geluid met het hoofd der veiligheids poliiie. Indien liet waar is wat de Labruyére ver telt, dan kan hij tot twee jaren gevangenis straf veroordeeld worden. Professor Gorhardt heeft volgens de methode van Koch 59 tuherculose-govallen be handeld, 10 vrouwen en 48 mannen, en diende 380 inspuitingen toe. Gewoonlijk werd 2 milligram per inspuiting gebruikt en slechts eenmaal werd 2 decigram aangewend, dis aan een lijder bij de 13e inspuiting gegeven werd. Van deze patiënten leden 50 aan longtering en één aan tuberculose in de keel. Een ander had lupus en de derde bloedarmoede. Tot de ge volgen der behandeling behoorden tallooze veranderingen in het strottenhoofd, waarvan er enkele nooit te voren waren waargenomen. Bij de behandeling der longtering verminder den dikwijls de geruischen in de ademhalings- werktuigen. en werd het. sputum overvloediger en slijmiger. terwijl de bacillen in sommige gevallen verdwenen, maar in oen en ander weder te voorschijn kwamen. Tien patiënten vermeerderden in gewicht, terwijl het gewicht van 14 afnam en dat van 24 hetzelfde bleef. In de meeste gevallen ging de algemeene toe stand achteruit, hoewel het zwoeten des nachts dikwijls minder werd. De uitwerking, dio de 'behandeling op* d» ftdcnfymling had, was-zcot* merkbaar, althans in sommige gevallen,'waar bij de ademhaling aanzienlijk versnelde. Drie der lijders overleden, waarvan 2 in vergevorderden grand der ziekte en de derde aan eene bijkomende ongesteldheidtwee pa tiënten vertrokken aanmerkelijk boter. Bij 11 is de toestand gunstig, bij 8 zeer ongunstig, bij de overigen middelmatig. Naar de Times verneemt, heeft de gewezen sultan van Witu het Eugelsche zendingsstation fvoemoaoakari ingenomen en verwoest, waar bij vele inlanders gedood werden maar geen Europeanen. De Standard meldt uit Shanghai, dat als passagiers vermomde Chineesche zeeroovers de stoomboot Nanion der Douglas-lijn nabij Hongkong overvielen; zij vermoordden den kapitein en twee officieren, en vermeesterden een grootcn voorraad specie. Engelsche ka- noimeerbooten trachtten de jonken der zee- roovers in te halen. Toen Parrn 11 van Castlecower vertrok, bad iemand de verregaande laagheid hem kalk in de oogen te werpen. Bij zijne aankomst te Kilkenny leed Parnell verschrikkelijk. De ge- ncesheeren hopen, dat hij niet blind zal worden. Uit Pino Ridge, in Dakota wordt vap 12. December gemeld, dut tusschen twee Indiaan- sche stammen, wier hoofden bekend zijn onder de namen Short Buil en Tico Strikeseen bloedig gevecht is geleverd, waarbij een veer tigtal strijders gevallen moeten zijn. De twist zou aangekomen zijn door naijver tusschen de twee opperhoofden, die beiden op het bevel hebberschap over dén vereenigden troep aan spraak maakten. Terwijl dus do Indianen begonnen zijn el kander te vernielen, geeft liuuue buuding tegenover de gewapende macht der Vereenigde Slaton, volgens de laatste berichten, geen re den lot ongerustheid meer. Zij blijven plun deren en branden waar zij ei kans toe zien, maar lot eenen opstand hebben zij, heet bet» den moed verloren. Maar Badlands, de piaats waar de vechtpartij tusschen Short Buil eu Two Strikes geleverd >s, zullen eeuige com- pagüiëu gezonden worden, teneinde de wilden in bedwang te houden. VENRAY, 20 December 1890. H. M. de Kouingin Wilhelmiua heeft weder hare gewone lessen hervat. De onder wijzers komen w/ier op jde gewone uren ten Paleize. H. M. de Koningin-Regentes heeft aan den burgemeester vuu Deu Haag 1' 40l 0 doen ter hand stellen, ten bchoovo der algemeene armen, aldaar. liet ijs in de Maas te Venlo zit vast en wel zoo sterk, dat uien erjl. Dinsdagmorgen op enkele plaatsen reeds over liep. Woensdag middag viel te Venlo door het ijs ecu jongen, oud 14 jaar, genaamd J. 11., die met eeuige. luiere jongens op de Maas ova* i.x.. .\-.35. .^,^..yjddisn zyue.mak kers de tegenwóoriligüéid van yeust, hom eeu halsdoek toe te werpen, waaraan zij hem met vereende krachten uit liet koude nat vei losten TTot consistorie, waarin de paus een aantal kardinalen moet öenop.mejQ, alsook eenige bis schoppen. zal eindo Februari plaats vinden, samenvallend met den verjaardag van 's pausen troonsbestijging. Woensdag zal Z. 11 een be langrijke redevoering houden aan bet adres van do Italiaansche katholieken en zal tevens antwoorden op de bedreigingen, in de troon rede vervat. De irredenisten maken reeds toebereid solen tot bet houden van publieke manifestaties bij gelegenheid van den verjaardag van den dood van Oberdank. op heden. De nieuwe af gevaardigde Barzilai zal bij die gelegenheid een redevoering bonden. Generaal Gondolfi beeft onmiddelijk ver sterkingen voor Afrika aangevraagd. Toen Dinsdagmiddag de Ooslenrijksche gezant bij bet Vatikaan, graaf Reverhera, uit reed, werd een steen tegen het portierraam van zijn rijtuig geworpen. De ruit werd ver brijzeld en de gezant licht gewond, ife dader is uit Lausanne afkomstig en was vroeger portier in het gezantsciiapsho tel van grac-f Reverhera. Bij zijn arrestatie verklaarde hij den steen Een remmer op den goederentrein Venlo Feyeuoord is. uuar men meldt, by aankomst doodgevroren gevonden. Te Grubbeuvorst zit de Maas ook al vast. Als een bijzonderheid dient te worden vermeld, dat aan het veer te Lottum eene opening is gebleven ter breedte van 300 M., zoodat daar uog onbelemmerd met de roeiboot kan worden overgezet. Tg Swalmen zijn in den nacht vau 10 op 17 dezer bij den laudoouwer R. 2 varkeu» be vroren. Schijnen elders inbraken aan de orde van deu dag te zijn, ook te Weert U'ecft men bij oen landbouwer in het gehucht «Laar" trachten in te breken. Toen de huisgenooteu, door het geblaf van eeu houd gewekt, buiten kwamen, namen twee personen ijlings de vlucht. De schuur deur was reeds opengebroken, doch daar de inbrekers bijtijds verjaagd werd, wordt niets vermist. Daar de boer eenige dagen te voren geslacht had, vermoedt men, dat de dieven het op het verscho varkeusvleesch gemunt hadden. Donderdag werden door de marechaus sees te Roermond in de gevangenis gebracht Th. V. S. oud 47 jaren en H. v. S. oud 23 jaren, heiden wevers to Gemert, verdacht van aldaar onderscheidene diefstallen met braak en inklimming te hebben gepleegd. De Rechtbank te Roermond heeft rechts ingang met bevel tot gevangenhouding ver leend en de instructie der zaak gelast tegen H. v. II., jager, wonende te Asten, aldaar gedetineerd, verdacht van op 4 dezer maand twee schoten op don oubezoluigdeu Rijksveld wachter, van Ruth te Mierlo, te hebben go- lost, terwijl hij door bet laatste schot getrof- werd. Thans is het ook bekend welke personen voornoemden H. v. IJ., toen deze de kwes tieuze schoten op den onbezoldigde Rijks veld wachter van Ruth lo§te, vergezelde, ill. J. M. oud 47 jaren, veenarbeider, wonende te Asten en J. A., oud 25 jaren, arbeider te Somoren. Om zich onkenbaar te maken had li. v. li. zijn oliejas en hoed afgelegd en eene pet van A. op het hoofd gezel, en zich zijn langen baard afgeschoren In den laats ten tijd werden te Helden herhaaldelijk diefstallen gepleegd zonder dat de dader bekend werd; dio diefstallen bcslon- Zondag vermaakten zich te Maastricht velen op het ijs met schaatsenrijden. Mi-juf frouw Regout had het ongeluk omvergereden te worden, hetgeen zoo urn-U schijnt geschied te zijn, dat zij tengevolge van eeu inwendige kwetsuur overleden is. Haar broeder kwam vóór oen tiental jarep, toen hij in eeu pauier met den heer J. langs het kanaal reed op even droevige wijze om het leven, doordat liet paard en rijtuig te water geraakten en hij er onder kwam. Tegen twee bierverkoopers te Maastricht is proces-verbaal opgemaakt wegens het ver- koopen van Pilsener bier, dat vermoed wordt vervalscht te zijn. In Limburg zijn, volgens den voor 1891 verseheneu provmeialuu almanak, 21 inanuen- en 5.) vrouwenkloosters; totaal Er is sedert liet vorige jaar één vrouwenklooster bijgekomen. Behalve deze kloosters zijn er in die provincie, in verschillende gemeenten, vrouwelijke kloosterlingen gevestigd, belast met het ge-en van bijzonder onderwijs. Naar wij vernemen heeft H. K. H. de groothertogin van Saksen-Weimar 1 1000 ge schonken ten behoeve van de algemeene armen der residentie. Omtrent 's Konitigs begrafenis meldt De Standaard het volgende Al meer en meer blijkt uit de gedetailleerde modedeelingeu omtrent 's Komngs begrafenis dat de gewone betiteling van -plechtige uit vaart'' op dezen rouwstoet al zeer weimng van toepassing was. Er zijn, zooaJs thans de elkaar opvolgende berichten en beschrijvingen molden, bij deze uitvaart dingou voorgekomen, die niet alleen alle -decorum" van den stoet hebben verbro ken, maar die zelln zóo weinig in dit kader pasten, dat de kooge vreemdelingen die deel van den stoet uitmaakten, aan hunne hoven teruggekeerd,ons stejjig daarover met den vinger nawijzen. De fouten der regeling en organisatie waren zoo in hst oog loopend, dat liet een ieder die de uitvaart bij woonde, let terlijk heeft geërgerd. Totaal gemis aan e#n krachtige, leidende orgamseerende hand sprak uit alles. Sommige toeschouwers hebben dan ook den lijkstoet gequalificeerd aln verre be neden de waardigheid vau den Vorst, die men de laatste eer ging bewijzen. Veler instemming zullen dan ook zeker de woorden verwerven van den heer M. Emans, die o. a. aan de N. R. Ct. schreef: «Verontwaardiging moet zich stellig hebben meester gemaakt van een groot deel der toe schouwers, toen zij moesten aanschouwen in in welke onoogelijke vehinkels de buiienland- sche depuiatiën, die onzen Koning de laatste eer kwamen bewyzon, genoodzaakt waren den lijkwagen te volgen. «Iedere Hollander, dio nog beseft, dat ovenals zijn individualiteit wortelt in zijn na tie, ook zijn persoonlijke waardigheid zijns volks, moet zich beleedigd hebben gevoeld, toen hij zag op wolk een onverantwoordelijke wijze wij door hen, die geroepen waren in de zen liet aanzien van Nederland op te houden, werden prijs gegeven aan de bespotting vau gansch Europa. «Op wien in dezen de schuld komt van na latigheid of tacteloosheid, is mij onbekend, maar het zal niet gezegd kunnen worden, dut zulk oen onwaardige bejegening Ncerlauds gaston zich moeten laten welgevallen, zonder dat hier te lande ten minste éen woord van protest luide wordt gehoord. «Daarom zij dat woord hier neergeschre ven en opgezonden aan de vreemdelingen, die de plechtigheid van 11. Donderdag met hun tegenwoonJigheid hebben vereerd. Zeker zul len zij in hun nabijheid menschen genoeg vin den, die er een eer in stellen ons Hollaudscii te kunnen lezen cn in do vreemde taal over brengen". Deze opmerking van den heer'M. Emans heeft alle recht. Door de gebrekkige organi satie van een «plechtigheid", die uiteraard de aandacht van heel Europa trekken moest-, is aan onze nationale eer te kort gedaan; even eens aan de eer vau den Vorst, wien de plech tigheid gold: en van wien ieder weet, hoezeer hij altijd op militaire orde en stiptheid gesteld was en eveneens aan de eer van H. M. de Koningin regentes, die naar gemeld wordt-, met den meesten nadruk last heeft gegeven, dat aan de uitvaart alle zorg moest worden besteod. haren overleden Koninklijken Ge maal waardig. Natuurlijk is niet de Regeering, maar al leen de hofhouding ten deze verantwoordelijk, en wie eenigszins beseft met wat drukte de hofdignitarissen die week overstelpt waren, zal allerminst hard oordeelen over den man, die zulk een flater beging. Maar al weet men te vergeve ven, toch blijkt i dunkt ons, dat de hofdignitaris. die ten deze had moeten zorgen, hij zij dan de opperstal- meester of de oppèrcereiuonieraeester.jniet be rekend was voor zijn taak. Dit nu staat ter beoordeeling aan de Konin gin-regentes; maar toch is het de vraag, of bij eene aangelegenheid, die onze nationale oer tegenover het buiténland raakt, niet even publiek eene verklaring van deze zaak diende gegeven, als ze «publiek", geschied is, voor aller oog. En misschien zou deljRegeeriug ten deze inlichting Luimen geven, desnoods in antwoord op oeue interpellatie, l>e kerkdieven, dio de Ncderlandsehe en Belgische grensgemeenten langen tijd in op schudding brachten, zijn eindelijk 11. Vrijdag nacht door de maréschaussóes van Theux in do kerk van Wegner, bij Verviers, gevat. Zij hoeteuFrancois Holroban, 38 jaren,^manden maker te Eiken (Frankrijk), N. Peters, man denmaker, 41 jaren, te Waklrath (Pruisen) en J. M. Geurts, 23 jaren, mijnwerker geb. to fcJuteudaal ^België). In een buitengewoon Politieblad wordt gesignaleerd Carl Friedrich Lu dwing Eichler geboren te Parchim, 33 jaar, leerlooier; bij is zwaar, blond en draagt een vollen baard, tlij wordt vervolgd wegens belangrijke ver valsing vau wissels en heelt zich vermoedelijk naar Nederland begeven. De regeering der stad Hamburg heeft zijne uitlevering aarge- vraagd. Opsporing en aanhouding wordt ver zocht ou onmiddelijk bericht^aan hot departe ment van justitie. Het ijs eischte Zondag ook te Doetin- chem zijn olfers. Drie jongens waagden zich, zelfs tegen de waarschuwing van den vader van twee der drie jongens, te ver op het nog brooze ijs van den verradelijken Ouden IJael, ter hoogte van de zoogonaamde «Ttokhoret", met liet ongelukkig, dat alle drie er tegelijk doorzakten. In een oogwenk werden door do uaastbijzijnden touw on ladders bij den land bouwer J. gehaald, eu men mocht na krachtige pogingen er in slagen, een der jongens te red den. Helaas, de andere twee, zijnde een 16- eu 10 jarige zoou van den polier O kon men ook doordat het touw brak, niet redden. Hun ne lijken zijn nog niet gevonden. Door den burgemeester van Woerden is dezer dagen een reddingstok uitgedacl t, die zeer eenvoudig en tevens bij ongelukken op het ijs zeer doelmatig is. Het is een esschen stok, waaronder een ijshaak bevestigd is. Aan het boveneinde van den stok bevindt zich eeu losse hoiiWi knop, waaraaft een dregge ïs gemaakt, gebonden aan een koord van 10 a, 12 meter lengte, hetwelk om den stok is ge wonden en aan den stok vastgebonden moet xijn. Ingeval van nood werpt men den drenkeling dezen knop toe, die dan door hern gegrepen moet worden hij kan dan de dregge aan zijne kleedmgstukken vasthaken. Is de drenkeling reeds zinkende, dan werpt men hem alleen de dregge toe. Het ijsbaakje moet dienen om daarmede gewapend, op het ijs vast te staan, of, als de drenkeling reeds onder het ijs ia geraakt, kau men hem daarmede naar zich toehalen. Ook kan de gehecle stok toegeworpen wor den; alsdan moet echter de houten knop, waaraan het koord is verbonden, in de hand van den redder gehouden worden. Het redding8toestei is voor den prijs van f 1 verkrijgbaar. Volgens waarnemingen, gedaan in Tcy- lers stichting te Haarlem, heeft het sedert het jaar 1880 nog-niet zoo hevig gevroren als in den nacht van[Maandag op Dinsdag, toen de thermometer 13 graden Fahrenheit woes (dus 19 graden 'vorst.) Den loen Jan. 1890 vroor het niet minder dan 24 graden, den 21 en dierzelfde maand 23r2 graad, den 22en 22 graden, totdat de koude haar toppunt bereikte op den 25en en 26en. Toen wees de thermometer op niet min-i der dan 25 graden vorst. liet kan dus nóg kouder worden, dan het Maandagnacht geweest is. I)e laagste thermu- moterstand tusschen 1880 en 1890 is geweest den 17on Januari 1886, toen het 18 graden vroor. Door *do Maatschappij tot Exploitatie van Staatsspoorwegon zijn, onder leiding van den hoofdingenieur Kaliï, uitgebreide werken onder handen genomen ten behoeve van het station 's-Hertogenbosch, dateone belangrijke plaats bekleedt in het vorkeer langs liet noor der- eu zuidernet. De aanbesteding dor terrein- en grondwer ken is reeds aangekondigd,- terwijl de plannen voor den opbouw van het- station zelf worden ontworpen door den architect Eduard Cuypers. uit Amsterdam. Het station krijgt een lengte jan ongeveer 120 meter en wordt groepsgewijs ingedeeld in deu o-eest der Hollaodsclie Renaissance, gelijk dit door genoemde bouwmeester is opgevat bij de geneesinrichting van dr. Mendes de Leoft in de Sarphatistraat te Amsterdam.

Peel en Maas | 1890 | | pagina 2