Buitenland. België Duitschland Engeland Italië Oostenrijk Rusland China Nederland Ds begrafenis Yaa wliieo. 2. K, Eo&Jag Willes Ut. koren als voeder voor paai den en vee onp.wci.ikt. Eveneens is dit het geval met kaf van zomergerst. Itezo soorten gebruike men tot andere doeleinden, hetzij om de paarden ermede te strooien hetzij om het groot absortie-vermogen, in den mesthoop. Er zijn landbouwers, die bovengenoemde soorten kaf, met name witkaf, in een gestoomde» of ge- broeiden toestand, vermengd met ge kookte aardappelen, meel of andeizins, hun dieren toedienen. Doppen van nros- terdzaad en hutteiilut filedeizaail) kun nen nog aangemerkt worden, vooral wat de eerste betreft, als een goed bij - voeder voor paaiden. Eo conclusie isboonen-, erwten-, haver- en tai wekaf zijn in een drogen toestand een zeer geschikt vervangings voeder van stroo, schimmelplanten en verdere ongerechtigheden. Be oud redacteur van den Franc-Tircur te Brussel is te Cairo verdronken. De firma Ostcndorp te. Antwerpen heeft hare betalingen gestaakt. Het passief bedraagt 8 millioen frs. Hot actief bestaat voornamelijk in landerijen in Buenos-Ayres, die in prijs zeer verminderd zijn. Antwerpen heeft er be trekkelijk weinig door te lijden. De gelden ten behoeve van liet sanatorium van dr. Koch, waarvan de minister Von Goss- ler dezer dagen in liet Pruisische Huis van afgevaardigden gewag heelt gemaakt, zullen door den geheimraad Bleieliröder ter beschik king gesteld worden en I1/2 millioeu mark bedragen. Tot de katholieke Kerk hebben zich dezer dagen bekeerd mevrouw Herbert Dickins, wier echtgenoot predikant is te Warwick en de dochter van den Engelschcn consul Walker iti de Spaanseho provinciën Galicië en Asturië; zij legde hare plechtige geloofsbelijdenis af in do kerk van Santa Lucia te Corunna. De hertog van Norfolk heeft ingeteekend voor f 12000 op het fonds ter oprichting ran een standbeeld van kardinaal Newman, dat waarschijnlijk te Oxford zal verrijzen. Tot de protestantsche inteekenaren behooren 0. m. lord Coleridge en dekens der St. Paaluskerk te Londen en der kathedraal van Durham. De som, die jaarlijks aan den Staat ver valt uit onopgevorderde nalatenschappen en legaten bedraagt gemiddeld 1200000 gulden. Over 1889 was het cijfer dozer geconsigneerde gelden, waarvan de opeisching door onbekende erfgenamen verjaard was, 98759 pd. st. Dat van de geldelijke crisis in de laatste dagen weinig meer werd vernomen, bewee3 reeds, dat er ontspanning kwam. Thans ver neemt men officieel, dat het Huis Baring te Londen zal worden hervormd tot een maat schappij met een kapitaal van f 12.000.000, waarvoor reeds geheel is ingeschreven. De lieer Thomas Charles4 Baring, lid van het Parlement en oud-lid der firma, wordt direc teur, en de oude firma behoudt zich het recht voor, de nieuwe aandeelhouders uit te koopen. Hoe 't nu zij, lord lievcistoke, de voor naamste chef van het huis, zal zijn woning te Londen, mot al zijn bezittingen verkoopen, wat er op wijst, dat hij uit de zaak treedt. Men weet, dat deze crisis vooral werd ver oorzaakt door de Zuid Amerikaansche fondsen. Volgens een, zoo 't heet, offieiouze oplossing, zouden de scliuldeischers van Argentinië er in toestemmen ten minste vijf en ten hoogste tien jaren hun achterstallige renten te ontvangen 111 5 pets. effecten goudrente. Deze papieren, aflosbaar uiterlijk in 't tieude jaar, konden 't ook vroeger, en zouden dit moeten, indien de republiek nieuwe leeningen sloot. Tevons zou worden bepaald, dat de hervatting der Betaling 111 specie van de achterstallige renten uiterlijk in tien jaren zou plaats inden en 7.00 een nieuwe leening werd gesloten, vroeger. Voorts is onder leiding der Engelsche bank een internationale commissie opgetreden van bankiers, 0111 de financiën van Argentinië grondig te onderzoeken, en zoo te pogen do republiek uit haar moeilijkheden te helpen. Z. H. de Paus legt, naar men verneemt, de laatste hand aan een Encycliek over het maat schappelijke vraagstuk, geheel de sociale quaestie behandelende naar de beginselen, neergelegd in de werken van den H. Thomas van Aquino. Het vraagstuk van de toepassing der rechten en plichten van den eigendom, van den arbeid, de tusselienkomst van den Staat, liet recht van associatie, worden daarin uit voerig besproken. Sedert eenige jaren heeft Z. H. Leo XIII de sociale quaestie, die thans overal de gemoederen bezig houdt, ernstig en opzettelijk bestudeerd. Naar de Figaro meldt, beeft Leo XIIT, 3p voorstel van den bisschop van GrenoMe en menige andere aanzienlijke personen, behoo- rernlo tot de katholieke partij, ouder welke ook de Fransche senator Lucien Brun, eene nieuwe ridderorde ingesteld, tor bclooning van gewichtige diensten aan de katholieke Kerk of aan den persoon van Leo XIII be wezen. Deze orde, den naam dragende van -dienaren van St. Petrus", zal drie klassen hebben als: ridders, kommandeurs en groot kruisen. Bij hot ongeluk in de kolenmijn te Brüx (Bohemen) zijn S7 arbeiders gedood, hun lijken zijn gevonden; G8 werklieden werden gered. Het invoerrecht op machinerieën in Rusland, zal tot 1 roebel 75 kopek goud worden ver hoogd. Uit Tsing-King, in China, wordt gemeld, dat de bevolking tot het uiterstejjis gebracht door do overslroomingen en door hongersnood. Zij schrijft het kwaad aan de vreemdelingen toe en wil hen vermoorden. Ook worden plan nen beraamd, om naar Peking te trekken en den keizer aan tc vallen. VENRAY, 6 December 1890. De katholieke aartsbisschop en bisschop pen hier te lande hebben aan H. M. de Ko ningin-Regentes oen adres van rouwbeklag gericht, waarin zij tevens de verzekering ge ven van hunne tiouw en verknochtheid aan Koningin en Regentes. De vorige week had te Venlo over de brugkwestie weer eene vechtpartij plaats tusschen oen voerman en een agent. Eerstge noemde onthaalde den agent op zweepslagen, waardoor deze van zijn sabel gebruik maakte en zijn aanvaller daarbij een vinger afsloeg. Dinsdag werd door de Maréchaussée van Roermond zwaar geboeid naar de straf- gevangevangenis te Groningen overgebracht C. Zwakhoven, oud 19 jaren, harmonicaspeler te Roermond om zijn zeven jaren gevangenis straf te ondergaan, wegens diefstal te Bae- xem. Binnenkort zal de heer A. de Gruyter te Blerick een geregelden stoombootdienst ope nen tusschen Kessel en Blerick. Op de veemarkt te Valkenburg Dinsdag gehouden waren aangevoerd: 100 paarden, 200 stuks hoornveo; 400 varkens en biggen. Prijzen: voor paarden f 40 a 570; voor melk koeien f 180 a 230; vaarzen f 90 a 160; var kens f 20 a f 30; biggen f 2,88 a 6,50 en koeien per K. G. f 0,70 a 0,75. Naar gemeld wordt, is in den achterge laten boedel van den voortvluchtigen notaris Snoeck, te Cuyk, voor een bedrag van f 164,000 aan schuldbekentenissen, ten laste van boeren uit den omtrek van zijne stand plaats, gevonden. Te Grathem is door het luiden de klepel uit de klok gevallen, echter zonder onheil aan ta richten. -Voor Vaderland en Vorst", -Voor Land en Koning" en andere woorden van het -Wieu Neêrlands bloed", kunnen nu niet meer gezongen worden. Als voorloopige aanvulling kunnen wellicht do volgende regels dienen: Wien Neêrlands bloed door de aderen vloeit In 't land, door Willem vrij. Wie dankbaar voor Oranje gloeit VerhefF den zang als wij; Hij steil' voor 't Stamhuis onzer keus riet lied der vaderen in, Oranje boven blijft de leus, lleil! Neêrlands Koningin! Wie staat aan 't hoofd van Neêrlands macht? Een liefelijk kind, een vrouw! Huar zwakte dwingt met reuzenkracht Tot edele raannentrouw Zoo wijd de vlag van Neêrland zwiert, Wordt, jonge Koningin, Uw naam, d'Oranjenaam gevierd Door heel uw huisgezin! O vrouwenhand, vol zacht beloid, Beur op wie hulp behoeft. Hef op de 7.wakken, sterk en leid; Wie grootsche taak beproeft; Wijs ons den weg op zee op land, Beziel ons, landsvriendin O Godbestuur de jonge hand Van Ncêrland's Koningin. Oranje leev'! Vol kracht en glans Blijv' Vaderland in stand! K11 vlechte kunst haar lauwerkrans Om oude vlag van 't land. God géve ons kracht: Hij geve ons vree... Maar, dringt een vijand in, De zwaarden springen uit de scheê Voor Norland's Koningin 1 tf.bl. De overbrenging van het stoffelijk overschot van Z. M. van het LOO naar 's GR A VEX HA GE. Terstond na het vertrek dei- beide Konin ginnen werden Maandag ochtend toebereid selen gemaakt voor de plechtige overbrenging van liet stoffelijk overschot van Z. M. Het voorplein op het Loo vulde zich met (le hu zaren en de infanterie. Te midden van het paleispersoneel, aan beide zijden geschaard, legdo de plechtige stoet den korten afstand af naar het station. De lijkkist, begeleid en gevolgd door de hof- deputatiën, werd aan liet station ontvangen door den Commissaris des Konings in do pro vincie Gelderland, de Ged. Staten, den gepens. luitenant-generaal K. van der Heyden, bur gemeester en wethouders van Apeldoorn en verschillende militaire autoriteiten. Daar staat de rouwtrein gereed, waarvoor de locomotief Nestor is gespannen met om- floersdc lantaarns. Kwart vóór 12 uur vertrok de trein onder salvo's der rijdende artillerie en de muziek van de kapel van Kouwenhoven te Arnhem, die den treurmarseh van Chopin uitvoerde. Te Barneveld-Voorthuyzen werd even ge stopt om een trein te laten voorbijgaan. Bur gemeester en Wethouders dier gemeente be vonden zich op het perron. Te Amersfoort, waar evenals overal de brandende lautaars met rouwfloers waren be dekt, bod groot militair vertoon plaats. Schut terij en garnizoen stonden deels op net perron, deels op het exercitieveld, daarnaast in ba- taille geschaard. Ook daar werden treurmar- schen uitgevoerd. De burgemeester, de heer Van Asch van Wijck, legde daar een krans in den lijkwagen. Op de kist lagen alleen palmen van de beide Koninginnen. Half twee voorbij fort Blauwkapel stoomen- de, werd de trein met geschutsulvo's ge salueerd. Te Utrecht had hetzelfde militair vertoon plaats als te Amersfoort. Ook daar legde de burgemeester, de heer mr. Boer, namens de gemeente een krans neer op de lijkbaar. Aan het station te Gouda was ook tegen woordig een deputatie van artillerie-officieren uit Schoonhoven. Langs den geheelen weg, vooral op de ijs vlakten in Zuid-Holland en Utrecht, waren duizenden op de been. De aankomst van den rouwtrein, binnen het station te 's Hhge was wel in staat wee moedige gevoelens Óp te wekken. De weini gen, die getuige waren van liet oogenblik dat de rouwwagen, die het stoffelijk overschot vervoerde, gedebtyaet da koningskroon, statig en langzaam binncn6toomde langs de eere- wacht der schutterij, wier muziek op dat oogenblik diep treffende treurtonen deed weer klinken, moeten wel onder dien indruk ge komen zijn. Te midden van eene ernstige, plechtige stilte hield de rouwwaggon stil voor de wacht kamer. Een blik werpende op den kostbaren last r.ag men niets dan een heuvel van bloemkran sen, die voor een deel reeds op Het Loo op de lijkbaar waren nedergelegd. De trouwe kamerdienaar des Konings, v. d_» Bosch, die zijnen koninklijken heer zoovele jaren en gedurende zijne ziekte had bijgestaan, bevond zich naast het lijk in den wagen. Buiten op het perron stonden alleen ge schaard de opper-ceremoniemeester, de hof maarschalk, de adjudanten en de ordonnans officieren van den overleden Vorst. Steeds weêrklonken de. rouwtonen van de muziek, waarin de motieven van het Wilhel mus waren ingevlochten. De kist werd van haren kransenschat ont daan en door de militaire dragers in het rouw- salon gebracht. De grootofficieren omgaven de lijkbaar, die, toen zij aan de zijde van de Rijnstraat in het gezicht kwam, met trompet geschal het eere-saluut ontving Yan de aldaar opgestelde huzaren. De treurmuziek van de schutterij, welke zich bevond recht tegenover de ontvangst-ves tibules, waar de autoriteiten bij het program ma aangewezen het lijk eerbeidig opwachtten, viel nu weder in en begeleidde de plaatsing 111 den rouwwagen met de gevoelvolle treur marseh van Chopin. De stoet ging in de Rijnstraat langs de rijen van de officieren van land- en zeemacht, die niet bij de troepen waren ingedeeld. Aan het einde van die rij stond de Koninklijke Yer- eeniging het Eereteeken voor belangrijke krijgsverrichtingen. Toen de tocht naar het paleis werd aan vaard, was de avond reeds gevallen, liet schijnsel van talrijke flambouwen, gedragen door vesting-artilleristen, wierp een rossen gloed over den stoet en verhoogde liet sombere aanzien van het geheel. De kransen dertig in getal werden op een afzonderlijken in rouw gehulden wagen achter het koninklijk lijk vervoerd. Langs muren van mensehen, die in diepe stilte den rouwwagen aanschouwden en na staarden, bereikte de rouwoptocht met het militair geleide, met den staf van zee- en leger-officieren, die zich bij den stoet hadden aangesloten, het paleis. Tegen kwart voor vijf uren kwam daar de stoet in het gezicht. De daar opgestelde troe pen presenteerden het geweer, de roffels be gonnen te slaan en de treurmuziek deed zich hooron. Hot dwarrelende schijnsel der flam - bouwen wierp een phantastischen gloed over bet eenzame plein. Do fakkeldragers plaatsten zich rechts en links van de baar, die door de bedienaars inmiddels voor het paleis geplaatst was. Nadat de hooge dignitarissen waren afge stapt naderde op de voorgeschreven wijze de lijkwagen. Het duurde eenige minuten, voor dat de kist van de haar dekkende emblemata was ontdaan, en de kransen waren verzameld; en toen werd precies te 5 nren, en terwijl de treurmuziek aanhoudend had doorgespeeld, hei stoffelijk overschot binnen het paleis gedragen. In dat plechtige en treffend oogenblik ont blootten alle omstamders eerbiedig het hoofd. Tot aan den dug van de begrafenis heeft de kist gestaan in eene ruime in eene rouwkapel herschapen zaal van het paleis op eeno rouw- estrade, drie treden hoog, onder een troon- liemol behangen met rouwkleed, en verlicht met talrijke kaarsen in zilveren candelabrcs, geplaatst op hooge voetstukken ter weers zijden van de trappen en aan de wanden be vestigd. De rijkssieraden waren, aan weers zijden van dit praalbed, op socles geplaatst, t. w. de kroon, het rijkszwaard, de rijksappel en de schepter. Nadat de stoet ontbonden was en de troe pen waren ingerukt, verspreiden de duizenden en duizenden daarbuiten, onder den pijnlijken indruk van dezen droevigen avondstond, zich weder naar alle richtingen der stad. Vaai Haef! EPraBeïa. Klokslag elf ongeveer was het uur der scheiding daar. De stoet was in de bepaalde volgorde opgesteld. In den hoofdingang van het paleis verschenen de vier-en-twintig on derofficieren, de zware kist torschende, waarin het Koninklijk Lijk rust; aan weerszijden gingen in tweo rijen zes-en-twintig karaer- heoren. Tegelijk dreunde het eerste kanon schot door de lucht, hetwelk elke minuut te 's-Gravenhage en t8 Delft herhaald werd tot hot oogenblik, dat het Lijk in het graf was geplaatst. Aller oogen in den omtrek richtten zich vol weemoed op de treurige groep, welke zich tusschen de rijen, door de hooge hofdignita- rissen gevormd, naar de lijkkoets voortbe woog, en waarvoor de troepen op het energiek klinkend, maar toch van moeielijk bedwongen aandoening getuigend commando der officieren het geweer presenteerden. Het was het laatste militair saluut, op deze plaats aan onzen Koning gebracht. Kort daarop stelde de stoet zich in beweging, onder de plechtige tonen van de aangrijpende treurmuziek der verschillende korpsen. Het weder dat zich reeds 's morgens vroeg somber bad laten aanzien, was volkomen in overeenstemming met den aard der plechtig heid, welke juist aangevangen was. BJ)o In den vochtigen damp, welke in de straten hing, maar later eenigzins optrok, blonk in- tusschen het staal van het commando cavale rie, dat den trein opende, met Ievendigen glans, welke echter nog in do schaduw gesteld werd door het schitterend goud der unifor men, die onmiddelijk na het commando cava lerie de aandacht trokken. Zij behoorden den generaal-majoor J. N. A. baron Taets van Amorongen, bevelhebber der le divisie infan terie, v/aarnomend gouverneur der residentie, en den officieren van den staf dor divisie, allen te paard. Met krachtige hand in toom gehouden, be wogen de vurige rossen zich kopschuddend en knarsend de op bitten langzaam, voort op hot maatgeluid der muziek en fier staken de ge stalten dor ruiters op, met bleek gelaat, maar met een kloeken trek om den mond een trek, waarin diepe weemoed, maar ook het vast besluit te lezen was, de jeugdige Konin gin te dienen met dezelfde aanhankelijkheid waarmede men steeds jegens Hem bezield was geweest, wiens lijk men thans begeleidde naai' de laatste rustplaats. Na het glinsterend staal der ontbloote klin gen, viel den toeschouwer een lange en bree- de reeks blinkende geweorloopen in bet oog; het 2e bataljun van d.d. schutterij der residen tie onder bevel van majoor van Frank, met den luit. kolonel com. jlir. mr. Baude en den kap. adj. Meijwert, het vaandel en de muziek van het leg. Daarna volgde, voorafgegaan door de muziek der marine, eene afdeeling der Kon. Ned. Zeemacht, bestaande uit 200 met geweren gewapende manschappen, sche pelingen en mariniers, ODder com. van kap. luit. ter zee A. P. Tadema, het gedeelte sche pelingen onder bevel van den luit. ter zee J. Cardinaal en de mariniers onder den luit. kol. der mariniers J. L. Cadet; het le en 3e bat. van het reg. grenadiers en jagers, het geheel onder com. van luit. kol. Scheltus van l.Jssel- dijk en verder onder jhr. Van der Wijck en mnj. De Bock, en eindelijk het 2e bat. van het 4e reg. infanterie, te Leiden in garnizoen, onder luit. kol. Bloem, met don staf onder kol. Allings en evenals de andere bat. met het vaandel en de muziek van het regimint. Het zwart domineerde bij Ueze groep van treurenden; te eerder trok dan ook de schitte rende figuur van den heraut van wapenen, Luxemburg voorstellende, E. L. baron van Hardenbroek. rentmeester van het Kroondo mein, de aandacht. Voorafgegaan door den wapendrager in zware rouw kleeding, ging do heraut, in rijk kostuum gedoscht de wapen rok, met liet Luxemburgsche wapen getooid, over het zwarte onderkleed hangend en een zwarte vederbos op de flu woelen baret te paard; den stoet van geneesheeren, allen to voet. Vervolgens naderden afgewisseld door de jager meesters van den ontslapen Vorst, dio eveneens te voet gingen, do hoogere be ambten des Konings in rijtuigen. Hierop volgden, in afzonderlijke rijtuigen, de graaf De Yillers, secretaris te s' Gravenha- ge van wijlen Z. M. voor de zaken van Luxem burg, cd de directeur van 's Konings kabinet, jhr. mr. J. F. Alewijn. Een groep op zich zelf vormden de adjudan ten des Konings in buitengewonen dienst, dio, met lange rouwmantels om de schouders, op rood fluweelen kussens den veldraaarschalks- staf, de buitenlandsche ordeteekenen, de Mili taire Willemsorde, de Orde van den Neder landsehen Leeuw, het Dienstteeken voor 55 jaren effectieven diensttijd als officier, de Lu xemburgsche Orde van de Eikenkroon en die van den Gouden Leeuw van het Huis van Nassau droegen. Thans volgde de heraut van wapenen, Ne derland voorstellende, W. B. R. van Weide ren baron Rengers. voorafgegaan door den wapendrager; zij onderscheidden zich van den eersten heraut en diens wapendrager hierdoor, dat zij, in plaats van de Luxemburgsche, do Nedei landsche kleuren voerden. Aan ridder F. M. B. Alewijn, adjudant van Z. M. in buitengewonen dienst, viel de eer tebeurt, den standaard des Kroninkrijks, met floers omhuld, te dragen. Vervolgens eene groep, die de kenteekenen der Koninklijke waardigheid met zich voert: het ontbloote Rijkszwaard, den Rijks-appel, den Koninklijke scepter en de Koninklijke kroon. Het met vier paarden bespannen rij tuig van den Opperceremonieraeester, baron Du Tour van Bellinchave, is de aankondiging van het somber middelpunt van den trein, de Rouwkoets. En ook thans was het een gevoel van eerbiedige rouwe, dat de schare beving, toen men daar de kist, die 's Konings lichaam omvat en waarop slechts een deel van den bloemensehat kon rusten, van alle zijden kon ontwaren, tusschen de zwarte draperieën, om lijst met zilveren franje en als bezaaid met zilveren tranen, door een achtspan voortbewo gen. De zes en twintig kamerheoren, dragers van het Koninklijk Lijk, gingen aan beide zijdon van den Rouwwagen, De rouwkoets werd gevolgd door de adju danten van wijlen Z. M. den Koning in gev.\ dienst., te paard, achter welke groep zioli aansloten de adjudanten des Konings in bui tengewonen dienst, Onmiddelijk hierna sloten zich aan de rijk opgetuigde hofrijtuigen, waarin de Vorsten gezeten ^waren, die hulde kwamen brengen aan den doorluchtigen naam van Oranje, aan de nagedachtenis van het geeërde hoofd der beroemde dynastie, wrier glorie in de annalen der Vorstelijke Grootheid kan meten. Het waren Z. D. H. de vorst van Waldeck en Pyr- mont, Z. K. H. de groothertog van Saksen, Z. K. H. de groothertog van Luxemburg, Z. K. H. grootvorst Alexis van Rusland, Z. K. eu K. H. aartshertog Frederik van Oostenrijk Z. K. H. prins Albert van Pruisen, regent van Brunswijk, Z. K. H. prins Eduard van Saksen Weimar, Z. K. H. prins Victor Ema nuel van Savoije, graaf van Turijn, Z. H. H. de graaf v. Vlaanderen, Z. K. H. prins Wil helm v. Wurtemberg, Z. H. K. prins Walde- mar van Denemarken, Z. K. H. de erf-groot- hertog van Saxen, Z. K. H. de erf-groother- tog van Luxemburg, Z. H. de hertog van Mecklenburg Schwerin, Z. D. H. de prins Von Schauraburg-Lippe, Z. D. H. de prins Von Wied en Z. D. H. de prins Von Bentheim und Steinfurt (in rijtuigen, bespannen met zes paarden, gaande naast het eerste drie lakeien en verder twee naast elk portier). En na hen kwamen de vertegenwoordigers van Buitenlandsche Mogendheden, gezeten in rijtuigen, bespannen met vier paarden, gaande naast elk portier een lakei. Na het gevolg der vorstelijke personen kwamen de deputatiên van het Keizerlijk Kon. Oostenrijksch infanterie-regiment No. 63, van het Keizerlijke 5e regiment Russische grena diers van Kiew, en ran het kon. Pruisische 2de Westphaalsche huzarenregiment No. 11 in gewone rijtuigen met twee paarden bespan nen, gaande naast elk portier een lakei. Omringd door de hooge Hofdignitarissen. gevolgd door een schitterenden ruiterstoet van gewone en buitengewone adjudanten en onder officieren, vervolgt de Lijkwagen rustig zijn weg door de straten en duizenden bij duizenden ontblooten, waar hij voorbij trekt, het hoofd. In de nieuwe lierli tc Delft. Door de hooge gewelven van het kerkge bouw ruischten de weemoedige tonen van liet orgel; do kerk was met rouwstof bekleed en om de helderwitte pilaren kronkelde zich breede strooiden krip, aan bet geheel een tref fend karakter van plechtige schoonheid gevend. Om het praalgraf van den Zwijger handen zich de genoodigden geplaatst. In liet midden, naar oud gebruik, de aanzienlijk sten. Daar stonden de Vorsten, die onzen Koning huq

Peel en Maas | 1890 | | pagina 2