Frankrijk Engeland Italië Oostenrijk Zwitserland A merika ISbderland Gemengde Berichten Van Schoor, die wegens zijnen hoogen leeftijd j ontslag genomen had uit dien Raad. Toen nu I de Israëliet Phiüpson, voorzitter dor faculteit j van wijsbegeerte 011 letteren, tot rector voor liet volgende jaar gekozen was en het woord nam om de gebi uilcclijke redevoering te hou den, werd er uit het auditorium een geroep van -Weg met de JodenT aangeheven, zoo aanhoudend, dat Huls de lusschenkomst der politie moest inroepen. De studenten boden toen heftigon tegenstand. Sommigen werden naar liet bureau gebracht, maar weder vrijge laten. Te midden van geraas, misbaar en groote opschudding werd de Vergadering op geheven. Toen hot geroep: Weg met den Jood.' Weg met den Ituitscher Phiüpson! Laat Item zijn ontslag nemen!" niet ophield, hoeft ten slotte do politie met geweld de zaal en de ves tibule van het stadhuis doen ontruimen. Het katholieke congres van rechtsgeleerden ie Angers heeft op voorstel van mgr. Freppel, aangaande het maatschappelijk vraagstuk, de volgende motie aangenomen. l)o sociale kwestie is vóór alles een gods dienstige en zedelijke kwestie, dio alleen dooi de tusschenkonist der Kerk volledig kan op gelost worden. I)e taak van den Staal be staat mitsdien hierin: 1. dat hij aan de Kerk de volledige vrijheid van handelen, waarop zij recht hoeft, verzekert; 2. dat hij de schen ding van het recht voorkomt of straft; 3. dat hij door de wetgeving de vorming en werkin van vrije instellingen verzekert, zooals: ver- eenigingen, assurantie-, hulp-, pensioen- en andere kassen, bestemd om den werkman te hulp to komen; 4. dat hij <le algemeene staat kunde zoodanig inricht, dat de welvaart des lands er door wordt bevorderd. Zij die in de goed verlichte en wel be waakte boulevards en avenues te Parijs wo nen, hebben slechts een onvolkomen denkbeeld van de gevaren, waaraan de bewoners van do minder goed bedeelde wijken der groote stad zijn blootgesteld, Bijna eiken uacht worden in die wijken heëren die van bun kantoor ko men uitgeplunderd en mishandeld en soms zelfs woidt aan personen die in rijtuigen zeten zijn door brutale dieven geld afgeperst. Aan den herhaalden aandrang om versterkt politietoezicht zal nu eindelijk gevolg worden gegeven. Omstreeks 900 agenten zouden nog noodig zijn, behalve de 300 die reeds onlangs aan het korps werden toegevoegd. Het is ech ter de vraag, of zulk een groot aantal to vin den zal zijn en of de bewoners der bedreigde wijken niet heter doen, vrijwillige veiligheids- corpsen to vormen, gelijk o. a. in Londen be staan. **~3- In t koninkrijk Saksen waren ton jare 185o slechts 3 katholieke parochiën, te Dres den, Leipzig en Hubertusburg, met 2-1000 parochianen. Thans bedraagt het aantal ka tholieken circa 97009. Gedurende de Passiespelen te Oberam- mergau, ontving de burgemeester Lang dertig duizend telegrammen en brieven. Het publiek Ijij elk der voorstellingen wisselde af van vijf tot achtduizend personen. De totaie onvangst steeg tol zevenhonderd duizend mark, zijnde het dubbele van de ontvangst in 18g7. I»e zevenhonderd personen, die deze spelen uitvoerden, omvingen voor hun spel slechts onbeduidende sommen, terwijl hel overige deels in de gemeentekas gestart en aan lief dudige duelcinjen besteed werd. Lord Wolselev beschrijft ui do United Ser vice Magazine de middelen, die naar zijn oor deel noodig zijn oru den Arabisch™ slaven- handel te keer te gaan. Indian, zegt hij, de Europeesche mogend heden niet alleen den slavenhandel willen be lemmeren, maar dien uitroeien met wortel en tak, dan moeten zij den invoer van wapenen l i Afrika verbieden, van die oorlogswapenen namelijk, welke de Arabieren gebi uiken. die jacht maken op de slaven, om hen op de sla venmarkten te verkoopen of over te leveren aan den koning en de kleine vorsten van As- hantee en Dahomey, die op de graven hunner voorgangers honderden nienscheu slachten als offer aan de afgoden. Bijaldien de invoer van vuurwapenen ver boden wordt, zal het den Arabieren aan mid delen ontbreken om de negeidoipen aau te vallen en duizenden slaven weerloos voor zich uit te drijven. De handhaving van zulk een verbod zal met moeilijkheden gepaard gaan, te meer daar het verbod absoluut dient te zijner moet geen uitzondering gemaakt worden, om liundelsre- denen of ten aanzien van bevriende volks stammen. 'Do Arabieren leven van den slavenhandel en van den verkoop van ivoor (olifantstanden). Stanley zeide en het was blijkbaar niet overdreven dat iedere olifantstand, aan dc knst opgekocht, verkregen is* ten koste van een inlandsch dorp. Deze vreeselfjke waarheid moet den ingezetenen van iedere stad en dorp in Europa voor oogen staan en er zal geen noemt nswaarde oppositie zijn tcgeu inUuuuiio- nalc voorschriften, waarbij de aankoop van ivoor, uit handen vuil Arabieren, strafbaar gesteld wordt. De Anti-Slavernijbond, die zich reeds zoo veel moeite getroost heeft en tot nog toe vooral gesteund werd door missionarissen en letterkundigen, moet krachtdadig door een internationaal wetboek in haar pogingen ge schraagd worden. Bij wetten, goedgekeurd door alle beschaaf de mogendheden, moet elke invoer van wape nen in Afrika, ten dienste der Arabieren en andere slavenjagers, verboden worden, even gestreng als de zeeroof verboden is. De be wijslast, dat niet gehandeld is in strijd met deze internationale wet, moet rusten op hem die verdacht wordt van zulk een handeling hij moet bewijzen dat hij geen wapenen ver strekt heelt, aan eenigen slavenjager. Eveneens moet de aankoop van ivoor, gekocht van Ara bieren, strafbaar worden gesteld als een ver grijp tegen liet volkerenrecht. Dan zullen de Arabieren wel spoedig de landstreken ontrui men, die zij thans verwoesten. Een oud-minister van Italië en berucht sa menzweerder legen het pauselijk gouverne ment, Allied Baccarini, is te Russi bij Ravenna gestorven, op dezelfde plaats, waar bij dertig jaren geleden aan liet hoofd stond der opstan delingen. Zijn dood is verschrikkelijkwan hopig en in de grootste verlatenheid geweest. Na de hulp van den godsdienst geweigerd te hebben, wilde hij ook die van de genees- lieeren niet, ja hij wenschte zelfs niet meet door de leden van zijne familie te worden bij gestaan. Brullend als een wild dier, en elk, die bij hem kwam, van zich afstootend, is hij gestorven na een hart verscheuren den dood strijd, die onder verschillende opzichten aan het uiteinde van Voltaire deed denken. Voor het feestmaal, deu radicalen afge vaardigde Cavalotti te Florence aangeboden, waren door de politie groote maatregelen ge nomen. Tal van personen riepen: -Leve Frankrijk? Leve Triest!" Calvalotti hield eenc zeer scherpe rede tegen den minister Crispi en weid herhaaldelijk door uitbundige toejui- ciiingen verhinderd geleidelijk voort te gaan. De spreker trachtte dc rede. door Crispi voor eenige dagen gehouden, punt voor punt te wederleggen. Inzonderheid deed hij uitkomen, hoezeer Crispi vroeger deelgenomen had aan de beweging van Italia irredenta en dus thans bestreed wat hij vroeger verdedigde. Cavalotti wees verder op den toestand van 's lands financiën, die onder het tegenwoordig Kabinet, zeer ongustig geworden is. Hij be speurde het voorts, dat liet parlement niet ge raadpleegd is ten opzichte van het drievouditr uur imonani hekelde geducht het staat kundig gedrag van Crispi. De vergadering ging uiteen te midden van tallooze toejuichingen. Bij den uitgang hadden weinig betcekende incidenten plaats. Te Praag zijn Maandag voormiddag de overeind gebleven overblijfselen van de door de jongste overstooming vernielde St. Joannes Nepomucenus-brug ingestort. Daarbij wer den veertig arbeiders en soldaten door den feilen stroom niedegesleept, waarvan er tot dusver nog slechts zeventien zwaar gewond zijn teruggevonden, terwijl ook de toezicht houdende ingenieur ernstig bezeerd werd. De Bondsregeering in Tessino heeft verle den week het conservatieve bestuur hersteld. Troepen staan gereed om naar Tessino te ver trekken. De hpndscommissaris heeft eeno bij eenkomst van liberalen verboden. De regee- ring heeft een groot aantal telegrammen ont vangen uit gemeenten waar de radikalen de meerderheid hebben, in welk verzet wordt aangeteekend tegen het herstel der conserva tieven, en verschillende bedreigingen geuit worden. De bondsregeering heeft een buiten- gewonen commissaris afgezonden met zeer strenge instruction, volksbijeenkomsten ver biedende en bevelende dat iedere onwettige maatregel dadelijk ten krachtigste moet wor den onderdrukt. Te Bellizona en elders blijft eone groote opwinding heerschen. Men zegt dat de bouds- emnmissaris hot plan heeft zijn ontslag te ne men als de bondsregèering er op blijft staan dat Respini weder aan het bewind moet ko men. De liberalen weigerden on voorwaarde lijk. zich bij de terugkomst van Iiespini neder te leggen. liet huis van Respini wordt door politie bewaakt, omdat men voor een nieuwe over rompeling vreesde. De liberalen hebben echter besloten geen verdere ongeregeldheden te plegen, nu het bekend geworden is dat Res pini 't voornomen beeft in November als gou verneur zijn ontslag te nemen en zich kandi daat. te stellen voor den Grooien Raad (Twee de Kamer) in plaats van Pcdrazzini die zich niet herkiesbaar stelt. Respini zal dan als leider der conservatieven in de Kamer op treden. waar bijna dc g«ele kruitfabriek van Dupont Co. in de luc,| werden twintig, per sonen gedood ft tal gewond. Het mag een wonder heel en, fiat niet meer personen het leven verloren. Het kleine doö biedt een vreeselijk schouw spel van verwoairtg aan. Geen buis of het is beschadigd. Ojleen afstand van driehonderd voet van het ligazijn werd een stuk hecht metselwerk, affloiustjg van dit gebouw, in een beek gevo (jen, die met hout en puin ge vuld was. De kruitfabrfk werd in 1802 opgericht en leverde het krul aan het Atnerikaansehe leger in den oorlog an 1862. Dagelijks kon 5000 Eng. ponden kujt worden vervaardigd. Opmerkelijk dat alleen de lijken van Green, den mal aan wiens onvoorzichtigheid de ramp gcwefcvi schijnt te moeten worden, en van een tweden arbeider gevonden wor den. Van do lijkei der anderen zijn zelfs geen gedeelten teruggevonden. Door de ramp van Wilmington in Dehtv. are, VEN RAY 18 October 1890. Met genoegeii,\ernemen wij, dat de heeren M. Janssen vanjYenray en W. Reijniers van Bergen, te Maastricht geslaagd zijn als on derwijzer. Beidii waren kweekeling aan de Normaalschool alien. De heer M. Jan Meijel van Merselo (Ven- rayï is benoemJot onderwijzer te Oltersum. Maandag warli op de jaarmarkt alhier aan gevoerd 140 stiks hoornvee en 320 biggen. De markt was tiruk bezocht door binnen- en buitenlandsche \oopliedon. De handel was vlug, zoodnt de ijzen varieerden voor Hoorn vee van 1' 80 to f 2-10, voor biggen van f 3 tot f 6. Dinsdag 2 vond omstreeks 7 uur was alhier een zonderling natuur verschijnsel te zien. Eene vuujToode bol vertoonde zich aan aan den Z. O. h<Wd en verspreidde een won derbaar licht. De duur van i et verschijnsel was minstens 10 seconden. Door de garnizoensvoedingscoramissie werd Dinsdag, j>nder nadere goedkeurig van den minister rail oorlog, aanbesteed do leve ring van aardappelen ten behoeve der mena ges der troepen te Venlo, gedurende het tijd vak van 1 Nov. 1890 tot 15 Juni 1891. Ingekomen waren twe8 biljetten: J. Eikelberg te Maasbracht aan f 2.79 en Seelen te Venlo aan f 2. 42 per hectoliter of 65 kilogram. Bij de geJiouden aanbesteding voor het militair bosuj^l te Venlo voor de levering ingeschlwv f1-- 11 Steenkolen, 'ff. v. Gasselt, ruische vetko- len f 10,50, magere kolen f 13 de 1000 kilo. Aardappelen. J. Ileijsters f2.60, J. Hen driks f 2.69 en J. Ebus f2.20 per hectoliter. In een der nummers der voorgaande week van de Crefelder Volkzeitungkwam een artikel over Z. M. den Koning der Ne derlanden. waarin zulke beleedigende uitdruk kingen en lasterlijke insunuaties gevonden werden, dat enkele Heeren uit Venlo niet konden nalaten onzen gezant te Berlijn daar van in kennis te stellen. Voor het kantongerecht te Maastricht zijn Zaterdag 15 zaken wegens overtreding der boterwet behandeld. De justitie te Maastricht heeft de lijkope ning gelast van een meisje, dat Maandag uit het kanaal aldaar werd opgevischt. Er is tre bleken, dat de dood geen gevolg van geweld is geweest. I)e gouden medaille, dia de lieer Go- vacrts van Maastricht op den schilderswot- strijd te Amsterdam behaalde, geeft hem recht op eene subsidio van f 1200 per jaar. Na goedkeuring eener commissie, die de jaar- lijkschc vorderingen van den kunstenaar zal onderzoeken, kan deze subsidie gedurendo 4 jaar vernieuwd worden. Maastricht, 9 en 10 Oct. Ondervraagd 6 cand.datongeslaagd de dames A. II. Korte van Simpelveld B. Pluymakers. van Schim- mert; M. W. Vaossen, van Meerssen en II. W. Kaarsgaren, van Grubbenvorst. 11 Oct. van de 6 geëxamineerde manne lijke candidaten werden 2 afgewezen. Akte van onderwijzers bekwamen de hee ren M. Durlmger. geboren te Urmond, Ch. Th, Atgier, geboren tc Venlo, L. H. Schur- ger, geboren te Hoensbroek en IIJanssen, geboren te Oirschot, allen wonende te Maas tricht. Door don Commissaris des Konings ziin zijn 8 militairen naar Vaals gezonden, ten- ei ndo voor de afsluiting der hoeve zor» te dragen, waar onlangs het mond- en klauw zeer is uitgebroken. Van liet Loo wordt ons gemeld, dat de toestand van den Koning onveranderd is. Dank zij de zorgvuldige oppassing, die Z. M. van de Koningin ondervindt, dreigt er, zoo lang de voeding bevredigend blijfi, geen ge vaar. I11 het begin van Augustus was de toe stand veel ernstiger. Thans is Z. M. zeer kalm. -Naar men vernoemt zal Bomola Nieu- wenhuis, aanstaanden Zondag eene redevoe ring houden in eene meeting georganiseerd door den Socialitiseben Bond, afdeeling Maastricht. Van de belgische justitie ontving de limbürgsche politie dezer dagen het signale ment van twee personen, welke in een der jongste nachten een belangrijken kerkdief stal bedreven te Bemerblan bij Aubcl. Verscheiden gewijde vaten namen ze mede. welke ze later bij een juwelier te Vise te koop hebben aangeboden. Mod vermoedt, dat zij zich in de provincie Limburg ophouden. Bei-Je personen zijn slecht gekleed en tusschcn 35 en 40 jaar oud. Naar wij vernemen wordt met kracht aan de voorbereidende werkzaamheden der ontworpen stoomtramlijn Roermond-Mae- seyck gearbeid, en is tepel ijk er tijd door den zelfden coneessionnaris, den heer Jonkergauw te Blerik, in studie genomen eene voortzetting dezer lijn van Horn over Haelen, Nunhem, Neer. Kessel, Helden, en verder door de ge- meente Maasbree naar Blerick cn Venlo. Het voorgenomen ontwerp Roermond- Hei nsberg ontmoet vooreerst nog bezwaren van internationalen aard. VW.) Verbod van veeinvoer! Daily News drukt in zijn bericht over de jongste Deptford-markt de hoop uit, dat het verbod tot invoer van Nederlandsch vee op geheven zal worden, zoodra weer een schoone gezondheidspas kan vertoond worden. Het blad vraagt dit zoowel in liet belang van den eigen handel als ter wille van de goede trouw de Nederlandsclie Regeering, die met zooveel strengheid waakt voor den gezondheidstoe stand van den veestapel en onlangs ook dade lijk melding maakte van het voorkomen van een paar ziektegevallen in Limburg, «een kleine provincie" zooals bet blad zegt -ver van de uitvoerende gewesten van Neder land. Onze berichtgevers omtrent die markt vree zen echter, dat de Minister niet gemakkelijk te bewegen zal zijn hot verbod spoedig in te trekken. Te Nijmegen is Zaterdag aan dc Groote Markt eene flinke vlecschhal geopend, onder directie van den lieer M. D. Meeuwissen. Zoowel de eerste als de tweede qualit.iteit stukken rundvleesch zijn aldaar tegen aanmer kelijk lageren prijs verkrijgbaar gesteld dan bij de gewone Nijmeegsclie slagers. Het eerste gevolg is daarvan reeds terstond geweest, dat die slagers, zoowel groote als kleine, als om strijd bij -bekkenslag" bun ruridvleeseh ook tegen don vleeschhalprijs te Ken drietal individuen brachten Woens dag morgen een bezoek aan de sacristie der R. K. Kerk te Vuclit, voorzeker niet met goe de bedoelingen. Toen de koster hun gelastte zich te verwijderen, weigerden zij daaraan gehoor te geven. Op dat oogenblik passeerde een zekere J. v. L. die, vernemende wat daar gaande was, op de drie luitjes afkwam, dio nu bet hazenpad kozen, achtervolgd door den wakkeren v. L. I)cze ontmoette een korporaal met een paar manschappen, welke hem in de achtervolging ter zijde stonden, cn wien het dan ook gelukte de drie vagebonden te arres teeren. Na op het gemeentehuis een verhoor te hebben ondergaan, zijn zij tegen den avond door de maréchaussees naar Den Bosch over gebracht. Naar mon verneemt, hebben de agenten der Engelsche booten liet plan, om te Hariin- gen een slachthuis op te richten, teneinde het vee, dat voor de Engelsche markt wordt aan geboden, geslacht uit te voeren. De Heer Dr. A. W. H. Wirtz Directeur van 's Rijksveeartsenijscliool te Utrecht, heeft aangenomen de benoeming als Veeartsenijkun- dig adviseur der Eerste Nederlandsclie Yoe- verzekering Maatschappij tegen vooruitvastte- stellen Premiën, gevestigd te Geldermalsen. Waar een man' van erkende kunde en van de Maatschappelijke positie als Dr. Wirtz, deze Maatschappij waardig keurt, zijn naam als adviseur aar. haar te vei binden, zullen de No- derlandsche landbouwers zeker meer en meer haar sireven op prijs loeren stellen en hunne belangen aan haar gaan toevertrouwen. I>e heslc lijd om hoornen <0 Men kan vruchtboonien van einde October tot in April planteu. Of nu de beste tijd in het voorjaar is, bangt wezenlijk van de soort en hoedanigheid van den grond af. Is deze nat en geneigd in den winter vast te vriezen, dan is het aan te raden tijdig in het voorjaar te planten. Daarentegen is het doelmatiger bij tegenovergestelde!) aard van den grond de planting in den herfst te bewerkstellingen. De herfiplanting biodt de volgende voor- deelen aan 1. De fiisch omgespitte grond zal door regen en sneeuw beter aansluiten en de ga ten, die toch ondanks de grootste zorg nog tussclien de wortels zijn ontstaan, aanvullen. 2. De wortels zullen eerder of beter in liet voorjaar van die fijne wortelen maken, welke voor den goeden wasdom des booms zoo noodig zijn. 3. De vorst werkt in zooverre gunstig» dat hij de aarde luchtig maakt. Do wortel» blijven hierdoor gezonder en ontwikkelen zich gemakkelijker en sterker, terwijl in het voorj tar bewerkt de grond te samen pakt en door de warmte der zon licht een korst op do oppervlakte vertoond, welke de toetreding van lucht, licht en warmte belet. 4. Is in den herfst het gevaar voor uit drogen der wortels minder te vreezet». 5. De in den herfst geplante boometi zijn; beter tegen droogte bestand, wijl de grond vochtiger is en met zoo licht uitdroogt en de wortels in den herfst nog vele klein© haar wortels hebben voorgebracht, welke in heb voorjaar terstond in funclio treden. Het wasschen van zwarte zijde on wol len sloffen. Men kookt in 78 liter water oen handvol gewone rooktabak, en filtreert het dan. Het water verdeelt mon in tweeën en slaat, als hei een weinig afgekoeld is, de stoffen eerst in het eene en dan in liet andere water flink door. Zijn er vlekken in de stof dan moeten dez» gewreven worden. Daarop drukt meu de stof uit. legt ze glad tussehen droge doeken en strijkt haar terstond op de verkeerde zijde. 't Waren buurvrouwtjes Op den Spaarndammerdijk t6 Amsterdam» wonen in een perceel twee huisgezinnen, die sedort geruimen tijd in onmin verkeeren. Zondag morgen had de kleine meid van «buur vrouw beneden" kolen gehaald en.... de trap pen bemorst. Dat was te veel, en in den loop van deu dag werd wraak genomen. «Buur vrouw boven" beeft een hekje met bloemen en «buurvrouw beneden" is door huiselijk» omstandigheden genoodzaakt 's Zondag» good te drogen. Niels natuurlijker dan dat boven de bloemen moesten begoten worden. Dat dit echter duurde van elf uur 's morgens tot 6 uur 's avonds, wekte zeer de drift op van do bene- denbewoonster, dat de zaak eindigde met een vechtpartij en de beide strijdlustiger! bij een apotheker verbonden moesten worden. De Memorie van Antwoord op liet af- deelingsverslag der Tweede Kamer over het wetsontwerp tot regeling der brievenposterij is verschenen. De min. van Waterstaat ver klaart voornemens te zijn de herziening der Koninklijke besluiten, die door dezo wet noo dig zal worden, in den geest van het wetsont werp t9 zullen bevorderen. Naar aanleiding van de in de afdeelingen gemaakte opmerkin gen of uitgesproken wenschen zijn in heb wetsontwerp eenige wijzigingen gebracht. Da voornaamste daarvan zijn de volgende: Een pui v uiiiuuii tcivcx-eii iu mg wuiut in gevoerd, zoodat het port voor brieven zal be dragen bij een maximumgewicht van 15 gram a. indien de brief wordt besteld binnen deu kring van het post- of hulpkantoor, waar dio ter post wordt bezorgd (stadspost) 3cents; b% indien de bestelling plaats heeft buiten dien kring 5 centsboven 15 tot en met 200 gram, 10 cents en boven 200 tot en met 500 gram 15 cents. Het port der gedrukte stukkeu wordt mede van toepassing verklaard op do bij de drukproeven behoorende handschriften, mits deze onder denzelfden omslag verzonden worden. De verplichte aanteekening wordt voorgeschreven bij verzending van geld, gelds waardig papier aan toonder (deze bijvoeging is nieuw,, edele metalen enz. Art. 27 is al» volgt gewijzigd: «Met geldboete van ten hoog ste honderd gulden wordt gestraft; lo. Hij die brieven vervoert in strijd mot art. 2 dezer wet. Indien de overtreding is gepleegd door een ondernemer van een openbaar middel van vervoer een bestuurder van een onderneming tot exploitatie van oen openbaar middel van vervoer of een persoon in dienst van den ondernemer of de onderneming, kan geldboete van te lioogsten tweehonderd gulden worden opgelegd. Alle vervoer, bijeen verzameling of bestelling van brieven, door een der personen in do vorige zinsnede bedoeld, wordt, behou dens bewijs van het iegendeeld, gerekend te gen genot van vracht te geschieden, tenzij hot betreft de papieren, betrekking hebbende op de onderneming van den vervoerder2o. hij din, m diehst der posterijen zijnde.'stukken Vervoert ten behoeve van anderen dan den Staat, hem zeiven of personen tot zijn huisge zin boiioorend; 3o. hij die in stukken, waar voor overeenkomstig art. 24 (Koninklijk Huis en openbare dienst) vrijstelling van port is toegestaan, opneemt of insluit mededecling of voorwerpen, die niet betrelfen den openba ren dienst. Indien tijdens hot plegen van do overtreding nog geen jaar is verloopen sedert een vroegere veroordeeling van den schuldige wegens gelijke overtreding, onherroepelijk ia geworden, kan, in plaats van geldboete, hechtenis van ten hoogste één maand en in liet geval van het tweede lid van no. 1 hechte nis van ten hoogste 2 maanden worden opge legd". Na aanneming van de govvijzigde post- wet zal een daarmede overeenstemmend ont werp tot regelincr van de pakkcipost aanhan gig worden gemaakt.

Peel en Maas | 1890 | | pagina 2