België Frankrijk JDuitschland -Nederland Gemengde Berichten liet varken is zeer dikwijls aange daan door verstopping, onder den invloed van een voedsel te rijk aan stik- sloflioudcndo zelfstandigheden, liet is liet eerste kenteoken dat zich voordoet en don houder verwittigt dal hij do voe ding moet verbeteren. Ook moet het voedsel van het varken derwijze zijn dat het gemakkelijk den afgang verwekt. Men moet gestadig een ópen oog houden over den aard zijner uitwerpselen. Zoodra zij droog en hard zijn moclmen onniiddelijk 't voedsel v ij zigeu, magere melk, ontroomdo melk, gekookte beeten, aardappelen in do plaats stellen van de overvloedige zaden en granen, koeken en ander stikstofhou dend voedsel. liet is beter de erge ongevallen te voorkomen dan ze te moeten bestrijden. De a'g ng daarentegen, als de jonge beesten Uien krijgen, en niet te wijten is aan de weergesteldheid die eene ontste king heeft kunnen te weeg brengen van de vertecringbu's, duidt een te zwak deel van minerale zelfstandigheden aan. liet gebruik van krijten kalk, alsmede het met water doortrokken water, is hier tin volle aangewezen. Bij de jonge beesten kan men de stikstoflioudende zelfstandigheden in het ration vermeer deren. ol'loralia." Bij de Iechlige processie ter gelegenheid ■van liet Euchansiisch Congres ie Antwerpen bevonden zich 201).0C0 personen op het plein de Meir en in de naburige straten. De aan- bliit was imo hartverheffend dat velen in tranen uitbarsten. Een Eugelschc protestantsehe dame viel op de kniecn en betuigde haar ge loof; twee andere pi otestanlseho dames be tuigden ook openlijk hunne devotie; alle drie zijn deze week in de Katholieke Kerk opge nomen. Tc Borgen zijn wegens de dreigende werkstaking der mijn-arbeiders twee bataljons Jnën'en m verschillende dorpen ingekwartierd. Hot aantal werk stukenden wordt thans go- schat op 10030. Zondag hadden vergaderingen plaato te Frameiies, Cuesmes, Jemappcs en Wasmes, waar besloten werd den opstand door te zetten. De gemeente Vierzon, in het departement Cher, zal ook haar bronzen of marnieren stand beeld hebben. Natuurlijk zal bet voor iemand zijn, dien Vierzon binnen zijne muren heeft zien geboren worden. Maar minder begrijpe lijk is het, dat die ten deel zal vailen aan Félix F jat, beruchter nagedachtenis, aan den man die tijdens de commune, onder welke hij eene zoo voorname rol heeft gespeeld, tot alle gruwelen aanzette, en ook daarna, toen hij naar Londen gevlucht was, in uie lichting werkzaam gebleven is. De gemeenteraad te Vierzon beeft besloten 3000 fr. voor zijn standbeeld bij te dragen. Zondag den verjaardag van het overlijden van Félix Pyat, is een zeer klein hoopje socia listen naar Père lu-Chaise getrokken om kran sen op zijn graf te leggen. Een dor kransen droeg liet opschrift: «Aan den grooten burger Félix Pvat, vanwege de socialistische revolu tionairen van het departement Bouches-du- Rlióne." Behalve de officieuze bladen maakt de pers geen grooten ophef van de keizers ontmoeting. Tiet wordt betwijfeld of na den terugkeer des Duilschen keizers wel eer. enkele Kozak van de Oostenrijksclie grenzen zal teruggeroepen worden. De aanstaando groote manoeuvres van bet Russische leger, aan de grenzen van Oalicië, zyn veel belangrijker dan die keizer Wilhelm te Narwa bijwoonde; er zijn daar 150000 man verzameld. Die manoeuvres heb ben plaats, zonder dat er een vreemde officier bij is en op het terrein zelf van oen toekoins- tigen oorlog. Het Russische blad de Nowoje Wrernja cisciit dan ook, dat Duitsciilaud de eerste schrede zette op den weg der algemeene ont wapening, Oostenrijk overhalo om de grens troepen, aan Ruslunds zijde, te doen terug trekken, eerst dan zou Rusland deze voorbeel den willen volgen en zou or van een verzeke ring van den Europccschen vrede sprake kun nen zijn. Tc Koblenz, de stad Yan den beroemden Görres en der beide Roiehenspcrgera is thans hot 37. Congres van Duitsche Katholieken vergaderd,. Iieeds Zondag middag hadden zich 1700 leden aangemeld en ?s avonds bleek de fuesthalle, de Gürresbau, te klein. De Hoogmis, Maandag in de St. Castor- kerk, door dé Congresleden bijgewoond, werd opgedragen door mgr. Koruni bisschop van Trier. Tot voorzitter van liet Congres werd dien ifiorgen gekozen baron Rudolf von Buol, recV lei- te Mannheim, die de Centrumpartij in Baden weder tot eenheid en krachtsvertoon heeft gebracht. Hij is gehuwd niet barones Elisabeth von Savigny, de oudste dochter van den vroegeren president der Centrumsfraciie. Prins Löwenstein bracht verslag uit over het Congres, verloden jaar to Boehem gehou den het batig saldn daar verkregen, 4900 m., is aan de St. Boiiifacius-Vereeiiiging gesehon- ken. Dinsdag avond voerden het woord mgr. Korum, professors Sclnmrer en Weisz (van de nieuwe katholieke Zwitsersche hoogcschool t i Freiburg) en graaf Galen. Ofk zijn sprekers uit Londen ingeschreven. Windthorst herdacht kardinaal Newman, die do edelste en hoogst navolgenswaardige hoe danigheden van het Engclscho volk in zich vercenigde. Naar helgcen de Post meldt, hebben de Pruisische bisschoppen zich in hunne bijocn- komst ie Fulda verklaard voor een vergelijk met den staat omtrent de beschikking over de indertijd van slaatswege ingehouden en opge- zamelde toelagen aan de katholieke bisdom men. Volgens dat blad komt de door hem verlangde schikking bietop neder: Ja' de helft van het opgez-.melde kapitaal ten volle aan de bisdommen uitbetaald en naar verhouding van het bevolkingscijfer der katholieken over de bisschoppelijke besturen verdeeld zou worden» terwijl do renten der andere helft jaarlijks in overleg tusschen do regeering en liet episco paat zonden worden uitgekeerd. Deze gelden zouden vooral strekken tot don aanbouw van kerkjes in dc Diaspora (do land streken waar de zeer verspreide katholieke bevolking uren ver naar eene kerk moet loo- pen; en tot ondersteuning der buitcnlandsche missiën. l)e Post meldt daarbij nog, dat de bisschop pen een memorandum hebben opgesteld, waar in de rechtspunteh zijn aangegeven, die huns inziens voor zoodanige oplossing pleiten. Uit de hofkringen wordt aan de Koln. Volkszlg. gemeld dat dc Russische czaar nog in den loop van dezen herfst een bezoek te Berlijn zal afleggen. Volgens het Wórzburger Journal is de overste Scholier, commandant van het 9. re giment infanterie,' hetwelk uii. Würzburg zulk het commando bij dat regiment is ontheven. Graaf Moltke hoopt den 20. October zijn 90. verjaardag te vieren. De Krauzztg. merkt op, dat de veldmaarschalk niet tot eenige par tij behoort, zoodat het moeilijk is een comité to formeeren, tor aanbieding van een nationaal geschenk. Iedereen kan beginnen met de op richting van zulk een comité, maar niemand doet het tot nu toe. Het schijnt met een na tionaal huldeblijk niet to willen vlotten, al is ook ÜuitschlanU «van dc Noordzee tot het meer van Constanz" aan dezen veldheer veel verplicht. liet blad oppert het denkbeeld waar schijnlijk ten einde van de zaak af te zijn om de nationale viering van dien verjaardag over te laten aan de Kamers van Koop handel en Fabrieken. Een zeer merkwaardige operatie is Za terdag jl. in een der Bei lijnsche ziekenhuizen verricht door de goneesheeren De Ruyter en Schlange. Voor twee jaren werd de letterkundige dr. F. Otto wegens een abces in den darm vijf malen geopereerd. I)e patiënt werd toen tijde lijk van zijn lijden bevrijd, maar onlangs ver toonde zich aan het boveuscheenbeeri Weer een knobbel. I)r. Otto liot zich daarop voor de zesde maal operecren en toen vonden de ge- neeshceren een hard voorwerp dat bij onder zoek een zeer dikke viscligra.it bleek to zijn, die reeds voor twee jaren den dikken darm had doorboord en ook de oorzaak was gevroest der eerste ziekte, waaraan dr. Otto leed. Volgens het oordeel der goneesheeren zal de patiënt nu geheel hers te Uien. De visch- "raat, die het geheele lichaam van boven naar benedeu doorwandelde, zal als merkwaardig heid in hel ziekenhuis bewaard blijven. De hoer Mi quel, dc nieuw opgetreden minister van Financiën in Pruisen, zal zich in de eerste plaats bezig houden met eene wijzi ging van do successie-belasting. Tot dusver zijn in Pruisen kinderen ouders en echtgcnoo- ten daarvan vrijgesteld. Zij moet alleen be taald worden door broeders en zusters, door verdere bloedverwanten tot in den Oden graad, en door personen, die erfenissen van vreemden aanvaarden. I)e eersten betalen 2 pet., de verdere verwanten 4 pet. en van alle andere erfenissen wordt een successierecht van 8 pet. geheven. Op dezen grondslag brengt do suc cessiebelasting in Pruisen in het jaar 1890,91 0,900,000 mark op. Keizer Wilhelm is Maandag te zes uur te Memel aan wal gestapt en door graaf Von Walderseo, den onderstaatssecretaris Von Marsehall en de gemeente-autoriteiten ont vangen. Door de ruigte geestdriftig toege juicht, reed de keizedoor de versierde straten naar Tauerlaken ënaur den Louise eik. Zaterdag henprins Bismarck 50 leden der Duitsche partje lleilbroiin in zijn hotel te Kissingoii ontvagen. Op eene opmerking van een dor aanwêgen, verklaarde de ex- kanselier, dat "de o'jige eerzucht, die hij nog koesterde, was die far een goed grafschrift." Daarop hoopte hij, tbrom verzocht hij. Overste Lebcï?.e uitvinder van het naar hem genoemde gewe-1, heeft aan zijn regiment te Sedan hij dagorde doen hekend maken, dat hij om gezondheidsidenen don dieust gaat verlaten. I)e onthulling /an liet standbeeld van koning Lode wijk 1 an Beieren in hel Wal halla te Regunsbüi heeft met bijzondere plechtigheid plaats |had. Na het Walhalla- lied, dat door 8UÖ0 zugers werd uitgeroeid, werden verschillende toespraken gehouden, die door den prius-retfnt werden beantwoord. Bilnaad Omtrent de grooto manoeuvres der Russi sche troepen wordt hit volgende voorral ge meld: Een troepje jagoraller lijfgarde geraakte hij liet overzwemmen',Van de Luga door don sterken stroom in gr kwcekeliiigen der ot levensgevaar. De aierie-cadetlenschool. die aan den oever stolden, reden moedig de rivier in, en hoewel o een pogen blik in ie slaagden zij er niettemii don, ln het bijzonder de Czaar persoonlijk dank. Op eene andere cavalerist, met zijn paar 'k acht hunner daarbij nsgevaar geraakten, in, alle jagers te red ai) deze acht betuigde zijn tevredenheid en ,ats der rivier is een verdronken. YENRAY, 30 Augustus. Woensdag is doordo maréchaussée van Horst aangehouden Peter Jan Jacobs straat zanger uit Hdden, verdacht van op den open baren weg onder de genfeeiile Sovenum onze delijke handelingen gqfieegd te hebben met oenen vijftienjarigen jongen. De leden van liet ontbonden Landbouw- Cnsino te Horst hebben eene loffelijke en voor beeldige daad verricht. Eij hebben de voor schietende, gelden, zijnde ongeveer fl. 80, geschonken aan Jacob Snellen, wiens woning en bijna alles, wat or it?was, zooals vroeger reeds vermeld is, door - .-rrodlottig toeval I De man, een arme, doch oppassende dag- loonei', bad noch het een, noch hot ander ver zekerd. iomstig uit de gemeente lager te Venlo verkocht isterven, volgens consta- arts aan do vlekziekte, wettelijke voorschriften Een varken, hei Horst, dat aan een was, is plotseling gi tccring van den vei Het dier is volgens d; verbrand. Bij de verkiezing van een lid van den gemeenteraad te Maastricht is gekozen de lieer G. 11. 11. Motkê met 4(33 stemmen. i Dc dames M. Gl II. V. Vreuls, D. J. M. Willcmse en T. M. L. J. Wol Iers te H eet huizen, hebben allen met gunstig gevolg het examen in de Frunsclie taal (lager onderwijs) afgelegd. LI. Zaterdag arriveerde te Gennep een gemengd detachement infanterie en genie, onder leiding van den generaal Kromhout en eenige officiëren, om het gewone onderzoek te leiden, ten einde in den kortst mogelijken tijd eene eventueele vernieling van de Maasbrug te doen plaats bobben. Z. I). H. Mgr. Fr. Boormans, bisschop van Roermond, heeft bon. tot pastoor te Z wal men den WelEerw. heer iJ. Joosten, rector der Sint-Nicolaaskeik te Venlo. De Commissaris des konings brengt tor kennis dat lo. Do jacht op grof-en klein wild wordt dit jaar in het hertogdom Limburg geopend op Zaterdag den 0 September met uitzondering van die op fazanten, waarvan de opening plaats heeft op Woensdag den I October. De juolii op grof wild wordt ook toegestaan gedurende de maand December dezes jaars, doch slechts tot het tijdstip, voor de sluiting dier jacht, nader te bepalen. 2o. Gedurende den goopenden jachttijd mag de lange jacht alleen des Maandags en des Donderdags van elke week uitgeoefend worden. De korte jacht mag op allo dagen dor week, met uitzondering van don Zondag plaats hebben. De Vereeniging ter bevordering van tuin- en landbouw in Limburg, heeft na afge legd examen bet diploma voor boom- en groeiitenteelt uitgereikt aan J. Muijters te Ulestraten, J. Philips te Ambij. en F. Zorge te Venlo. Zeven adspirantcn namen aan hot examen deel. Maandag raiddag omstreeks 12 uur, ge durende een kortstondig onweder, sloeg do bliksem in het Luis van de Wed. Verbeek te Poster holt. Hij bnand.e zich een weg door het dak, scheurde eenige kleine stuhken uit het plafond en de wanden van de bovenkamer en de gelagkamer, kwam in de keuken, waar hij ook eenige sporen ami den wand achterliet en ging door hot. venster of de achterdeur uit. De bewoners kwamen mot den schrik vrij en is er gecne schade veroorzaakt. Deze week brandde tc Helehaveen een bak kerij tot den grond toe af, daar zij in de na bij luid lag der turfstrooiselfabi ieken had de brand grooter gevolgen kunnen hebben. Een arbeider in de omstreken van Maas tricht had een paar stroppen in zijn tuin gezet om een haas te vangen, liot duurde wel acht dagen, eer hij een langoor kan te pakken krijgen. De haas hield zich of hij dood was. Onze strooper duwde het beesje, nadat hij hem van zijn halsband ontdaan had, tusschen zijn jas en liep als een hazen-wind naar huis, doch, o wee, onder het loopen komt hij zelf met den linkervoet terecht in den tweeden strop, dien hij voor do vangst in gereedheid gebracht had, en val zoo lang hij was op den grond en kou zijn voet niet meer uit den strop krijgen. De haas, dio onderzijn jas zat en een paar raete ver werd geworpen, was weder tot be wast iju gekomen, en liep, ofschoon niet hard in een stuk haver, waar hij van den schi ik bekwam en weinige oogcnblikken even wak ker als vroeger het hazenpad koos. De strooper zat meer dan een half uur to tobben, eer hij zijn voet uit den strik iiad ge kregen, zocht nog eenige oogenblikken naar zijn prooi, doch keerde zonder haas met een bebloed gezicht en verstuikten voet naar huis. De man was geheel terneergeslagen en nam zich stellig voor om voortaan geen twee maar slechts één strik te zetten, De plechtige onthulling van het gedenk- teeken, tor nagedachtenis aan de graven Lo- dewijk on Hendrik van Nassau, die in 1572 op de Mookeriieide sneuvelden, zal, naar men verneemt, in het begin der maand December aanstaande plaats bobben in de Oude kerk te Hcumen. Blijkens do bij art. 49 der wet van 17 Augustus 1878 Staatsblad no. 127) voorge schreven openbaarmaking in de Staatscourant is boren eu behalve de vergoeding van 30 pet. bedoeld bij art. 45 der aangehaalde wet, een subsidie verleend aan de gemeenten: Bocholtz, van f 200; Born, van f400; Limbricht, van f 400; Roggel, van i' 420, cn Unnond, vau f 200. -Volgens Uc ge.boorfn- en «tarff/- Stails tiek., opgenomen in de StCt., zijn in April 102 personen aan de influenza overdeden. Te Hoevelaken bij Amersfoort, dus schrijft men aan de Staandardis eene vree sdij ke misdaad gepleegd. Iemand, die mei het hoofd van een gezin ongenoegen had ge luid, kocht do meid om, oin Let geheele gezin te vergiftigen. Als belooning zou zij daarvoor twee gulden ontvangen. De meid na in dit aan en deed muizeutarwe in de spijzen. Reeds on der het eten werden alle liuisgenooten onge steld, en de meid werd ongerust, begon de gittkorreltjes uit liet eten te zoeken, waardoor zij terstond in verdenking kwam. Spoedig aangebrachte geneeskundige hulp deed allen herstellen, behalve het jongste kind, dat ern stig ongesteld moet zijn. De meid heeft ook reeds den naam van don hoofdschuldige ge noemd. Dc daderes hield zicii eerst bij de ontdek king alsof zij van niets wist en ried haar mees sier aan naar dc waarzegster fc Amersfoort te gaan opdat deze den dader zou aanwijzen. Hij vond deze evonwel niet thuis, maar deelde zijn verdenking op de dienstbode aan de poli tie mede, die haar spoedig tot bekentenis bracht; zij is reeds iu verzekerde bewaring gebracht, llaar vermoedelijke medeplichtige ontkent tot nog toe alle medeplichtigheid. In een ingezonden stuk in de Frciburger Zeitung verhaalt een kaalkop de vólgende "geschiedenis" «Toon ik jaren geleden nog een beau was en op een goeden morgen met een tweeden spiegel zien wilde of mijn das ook van achte ren goed zat, bespeurde ik tot inijn niot ge- riiigo schrik ecu open plek ojy mijn schedel, op welks fraaien haartooi ik altijd zoo trotsch was geweest. Kort daarop las ik in do kran ten, dat een scheikundige Ic Parijs, de heer Philotrix, een onfeilbaar middel tot bevorde ring van den haargroei had uitgevonden, zóó onfeilbaar dat hij 10.000 francs belooning durfde uitloven aan dengene, die hem het be wijs kon leveren, dat het in de wanhoopigste gevallen, waarvan hij nauwkeurig do adres sen opgaf, niet geholpen had. «Ik trad in correspondentie met den lieer Philotrix, zond hem een gedefailleerdo be schrijving van mijn haaraaiiplant, benevens een stukje papier, dat den omvang* van mijne kale plek precies aangaf. Hij zond mij daar op medicijnen in mooie, vertrouwen wekken de fleschjcs, potjes en doosjes niet nauwkeu rige gebruiksaanwijzingen er bij en tevens de pertinente verzekering, dat bagatelletje onder zijne behandeling spoedig en totaal ver dwijnen zou. Natuurlijk gebruikte ik dp kost bare artsenijen met angstvallige zorgvuldig heid, zond mijn leverancier van tijd tot tijd bericht en daarbij nu en dan een, helaas l steeds grooter wordend, stukje papier. "Ten langen leste begon ik de zaak ernstig op te vatten en duidelijke toespelingen te ma ken op do uitgeloofde 10.000 francs, die ik zeer goed had kunnen gebruiken, daar ik se dert lang getrouwd was en de gelukkige va der van eenige lieve jongens was geworden. En daar ik hoe langer hoe kaler werd, pakte ik mijn valies, nam een pas, de gevoerde cor respondentie, de knipsels en de advertenties mede eu trok zoo naar Parijs, om do verval len geldsom op te eischen. «Ik had gedacht, daar een kolossalon win kel te zien, maar vond met groote moeite ui de rue des Dupes de deur van een achterka- menje, waarop to lezen stond: Philotrix, chimiste, en daaronder: entrer sans frapper. Daar achter zag ik een dikbuikig heertje mot een slim gezicht, dat mij allerbeleefdst ont ving, mijn volle maan bekeek en zijne verba zing er over te kennen gaf, dat zijne midde len niet hadden geholpen. «Dat's minder"; zei ik, op de advertenties wijzende, «maar daarom verwacht ik nu ook, dat u mij de 10.ÜÜÜ francs zult uitbetalen". -Daar ben ik onmiddelijk toe bereid", antwoordde Philo trix minzaam glimlachend, "maar voor dö goede orde moet ik eerst verzoeken om nale ving der voorwaarden, waaraan mijne belof te gebonden is, namelijk: dat u mij bewijst dat mijne middelen ook in de volgende geval len, wier nauwkeurige adressen ik u gaf, geen uitwerking hebben gehad «Vooreerst heoben we den Chinees Tsjing- Tsjang, Nangkingstraat No. 9999 te Hoan- gho, die zijr. prachtige staart verloren had bij een brand en dien eerst jaren later, dank zij mijne middelen, terugkreeg. Tweedens den Eskimo Dulialli in Groenland, domicilieerendo tegenover de drijvende ijsbergen, wien in een- kouden winter al zijn haarwortels waren be vroren en die nu dankzij mijne middelen, we der pronkt met een prachligen krullenbol. Ten derde mijn vriend hel opperhoofd «Da wolf der bergen", te sproken in zijn wigwam naast den grooten liikoriboom in Nebraska, die in den oorlog zijn scalp was kwijt geraakt en nu wéér weelderige lokken bezit. Ten 4de "De kerel wilde nog verder zwet sen, maar ik voelde, dut bet bloed mij naar het hoofd steeg en dat mijne vuist zich balde. Saus frapper was ik binnengekomen, maar zoo wilde ik toch niet heengaan. Ik gaf den schurk een vreeselijko muilpeer en droeg mijn Volle, maan verder" «'ïYioetler, daar is de deurwaarder," roep de- kleine Jan. Moeder ijlt naar den zolder on roept: «Zeg maar dat ik niet thuis ben-" De deurwaarder komt binnen en begint; «Zoo beste jongen, waar is je moeder?" «Niet thuis mijnheer!" «Zoo, waar is zij dan Jan loopt naar den zoldertrap en roept; -Moeder wat moet ik nu zeggen? Bij eene muziekuitvoering ten platte- lande. Boerin, bij het zien van den cornettist, wiens vingers snel over de pistons gleden: JongI jong! kiek me die hoorn ens hét werden van 't blaoze, heij kan er de vingers nie mer an liaoide. Heer. Wat geef je in den laatsten tijd weinig vleesch, kellner. Kellner. J;., ziet u, mijnheer, het vleesch is tegenwoordig zoo slecht, dat wij het niet ever ons hart kunnen krijgen, vusio klanten een groot stuk te geven. Een heer te Boxmeer is in 't bezit van een fraaien vollen baard, 't Is hem echter wat lastig en hij gaat van huis naar den coiffeur, otu zijn baard geheel af te laten scheren. Zijn eehtgenoote mist haar man niet, wijl zij meen de dat hij in den tuin gegaan was. Toen de gladgeschoren heer in de avond schemering dan gang des huizes binnentrad, meende zijne huisvrouw, dat een vreemde man in huis gedrongen was en deze brutaal naar de keuken ging. Zij liep dus verschrikt naar den tuin en liep: «Baas, baas, kom is gauw, want der is edne vrembde kei ien liuus." De man had moeite, om zijne ega te overtuigen, dat hij 't zelf was eu heeft zich voorgenomen, nooit meer zijn baard te laten afdoen, daar hij bang is voor ongelukken. Eene vrouw uit Rijnsburg, die voor haar ziekelijk kindje vau omstreeks 5 maan den ter genezing in het ziekenhuis te Leiden had gezocht, kwam tot de conclusie dat haar kind betooverd was, door een vrouw, die in de wachtkamer van het ziekenhuis gesust had. Het eenige redmiddel was, dat de heks ver scheen om den boozeii geest te verbannen. Oin haar tc lokken, werd aangeraden, eene zwarte kip liefst een gestoleuelevend to koken. Ami de rnaeht, die van de kokende kip uitging, zou bet kwade wijf geen weerstand kunnen bieden, De grootvader van het zieke kind, ten volle overtuigd van zijn gewichtig werk, stop- to de kip in den pot cn hield het deksel er stijf op, opdat het gemartelde beest niet zou ont snappen. Toen de kip gekookt was verscheen de heks echter nog niet, en wordt zij vruchte loos verwacht. Zulke dingen gebeuren nog in onzo dagen.

Peel en Maas | 1890 | | pagina 2