België El-ankrijk Duitscliland Engeland Afrika JNedèrland Gemengde Berichten jinrlc janr door, oon voilen aflaat ver dienen, onder de gewone voorwaarden. Men kau zich by den Zeer Eerw. heer Rector laten inschrijven in het Broederschap ..BEHOUDENIS der KRANKEN. Maandag 8 Sept. Feest van O. L. Vrouw Geboorte plechtige Hoogmis piet preek 0111 'J uur, 's middags om 3 uur solemneel Lof en preek. Zondag 8 Sopt. Plechtige Hoogmis om 7 uur, en om 3 uur Lol' met preek eu processie met het Miraculeus Beeld. De Hohenzollern, met den Duitschen keizer, prins Heiurich en gevolg aan boord, liep Za terdag te Ostende binnen. De koning, de graaf van Vlaanderen en prins Bondcwijn gingen aan boord den keizer begroeten. De beide vorsten onderhielden zich gedurende een balt' uur roet elkander. Na liet aan wal gaan had do voorstelling der ministers en hoogge plaatste burgerlijke en militaire overlieden plaats. Bij den rit naar de kiosk van ontvangst werd de keizer door eene ontzaglijke menigte met daverende lioezee's begroet. De koning droeg een Duitsclie uniform. Onderweg werd de ken er zeer toegejuicht. Do gelieele stad was met vlaggen getooid. Zondag te 1 uur had er 111 de koninklijke yilla een dejeuner plaats. De Iioht'.nzollurn heeft, nadat de keizer en prins 1101 m icli zicii aan boord begeven hadden, op den bepaalden lijd het anker gelicht. Te 3 uur lü minuten werd den vorstelijken gas ten aan het havenstaiioii uitgeleide gedaan, liet ceremonieel was bij liet vertrek geheel hotzelfde als by do aankomst. Eene ontelbare menigte verdrong zich langs den weg, dien do vorstelijke personen per rijtuig volgden en juichte hen onafgebroken met geestdrift toe. De koningin en prinses Clémentine zijn tij dens bel keizeilijk bezoek niet ie Ostende ge weest. Bij de aankomst was de keizer gekleed in de uniform dor witte kurassiers eu zijn broe der in admiraals-uniform, de koning van Bel gië en prins Üoudewi.in elk in de uniform van het 14e regiment Pruisische dragonders, en de graaf van Vlaanderen in de uniform van liet 10e regiment liaimoversche dragonders. Bij hot bezoek van net middagconcert in de Kur saal waren ue vo'rslelyke persoucn in gevvoiie burgorkleeding, 's namiddags bij den olficiee- lon maaltijd van 82 couverts daarentegen waren zoowel de vorstelijke personen als alle gasten in groot tenue. Voor den aanvang van den maaltijd werden een aantal hoeren Van het gevolg aan de vors telijke personen voorgesteld. Van de zijde dos Duitscbon keizers ging dit gepaard met hel uitdeelen van ridderkruisende ordeteekenen van de Pruisische Kroon, van den Zwarten en van den Ruoden Adelaur daalden op een aantal Belgische borsten neder. Jlet glanspunt van den dag was echter, vol- guus het getuigenis van alle verslaggevers, de groote taptoe mei fakkellicht 's avonds tegen 0 uur. Kort nadat de keizer en de koning, na alloop van den officieolen maaltijd, op bet bal kon van het Casino hadden plaats genomen' werd dit deel vau het officieel programma uit- hem zelfs met de bowaring van al zijne sleu tels belast had, en hij stond er op, dat de jonge doctor dien dag alles zelf verrichtte, uit vreeze er anders ie veel tijd met heen en we der ioopen zou verloren gaan. Deze leende zich mot de grootste bereidwilligheid aan al zijne grillen en invallen. Hij moest onophou delijk in de weer zijn. liet zij bullions- of bui tenshuis: dan eens moest Inj ladcu hel onder ste boven halen, om zekere papieren te vin den, dan weder stukken inzien of afschriften daarvan maken; herhaaldelijk naar don nota ris gaan, acten laten legaliseren, kortom, ee ne drukte, dut hij ternauwernood den tijd had om te eten; maar Dassou kweet zich toch, lot groote tevredenheid van den bankier, ver wonderlijk wol van alles, wat hem werd op gedragen. Hij maakte zclls nog een grooten omweg, bij gelegenheid, dat hy naar den no taris geweest was, om eene zekere soort van gebakjes te koopon, waarop de oude man bij zonder verlekkerd was; want hij wilde hein tot elkoo prijs iu zyu dien dag bijzonder goed humeur houden, wel wetende, dat er met veel noodig w as, omdat te verstoren. Tegon zes ure ging hij naai de kamer zijns vnends: maar dezen niet te huis vindende, begaf hij zich naar het huis, waar de kinde ren woonden, klom regelrecht naar boven en trol' er, gelijk hij vermoed had, Eligius aan die don gauschen dag geen voet buiten de deur gezet had. Dassen gaf Eligius een wenk om hem to volgen naar een klein aangrenzend kamertje en lner deelde hij rnede, wat hij het groote nieuws noemde. Alles was gereed; al de for maliteiten waren vervuld: dien zelfdeu avond J gevoerd. -• Tiet is niet in den uit zijn aard la- conischeu stijl eener tclegrapbischc depeche", zegt o. a. een der correspondenten, -waarin ik den naai' waarheid grootschen indruk zou kunnen vertolken, dieu deze stoet in die om geving maakte. Ik heb dieu o. a. gezien van don dyk terwijl hij zich voortbewoog over het breede strand, en die lange stieop van licht, met de donkere onmetelijke zee tot achter grond, had iels phautasliscli, wat nog ver hoogd werd door de heerlijke tonen der mu ziek. Er ging éón kreet op van geestdrift, toen de donderbussen over diu vurige slang bij dui zenden limine veelkleurige sierren deden re genen. Dit deel der feestelijkheid is sehitte- renu geslaagd." l)e luitenant Poedts van het Brusselsclie garnizoen, die veertien dagen geleden reeds bij de feesten in de hoofstad soortgelijken tap toe met fakkellicht had georganiseerd, was ook Zaterdag met de leiding daarvan belast. De keizer heelt hein Zondag ochtend Dij zich omboden, heeft hem geluk gëwenscht met het welslagen van dezen fraaien optocht en heeft hem liet ridderkruis vau den Rooden Adelaar op de borst gehecht. Door liet Fransche legerbestuur zijn pree ven genomen met barakken van karton uf bordpapier, die zeer goed" voldaan hebben. Een geheet baiiljou werd gedurende den vorig en winter in 12 zulke bij Forbacli opge richte barakken gehuisvest. Daarbij kwamen veel minder ziekten, hoofdzakelijk verkond lieden voor, dau by de manschappen der 3 overige in kazernen gelegerde bataljons. Deze papieren barakken zijn stevig en duurzaam. Zij bestaan uil een geraamte van hout; al bet andere, wanden, daken, deurpaneoien, enz. is van karton. Do wanden zijn dubbel en de tusscheuruimte is opgevuld met turlrnul (ot luolm) en houtwol, waardoor ue verwarming der binnenruimte in den winter eu do koeitloid in den zomer zeer bevorderd wordt; boven dien blijft door de ontsmettende werking van de turlrnul de lucht zuiver eu gezond. Een iioofdvooi'deel van deze barakken ligt ook iu het gemakkelijke vervoer, daar zij zeer snel uit elkander genomen en weder opgebouwd kunnen worden. Uit St. Etieune komt hot bericht van een nieuwen brand Maandag uiigebroken in een der galerijen van de myn Villal.ueufvan de 12U arbeiders weiden er twee zwaar, en 3 licht gewond. Te Berlijn is Maandag het internationaal geuoesauudig congres duur prof. irciiow al» voorzitter geopend, ilea werd o, a. bijgewoond door dc staatssecretarissen v. Bouiclicr eil nlaiuaiin, U001- de munsters v. uossiu ui llci furtli on door hertog Karei Tlieodor van Beieren. Een 2500 Duitsclie geueesheeren en even zooveel uit veertig verschillende landen nemen er aan deel. Ue buitelllandsehe regce- ringen hebben ook een 00 tal officieren van "czondheid van hoogen rang naar het congres afgevaardigd. Het bureau is aldus gekozen vfrehow, Lassar, Martin, Bardeleben en Graf, uit de Nodeilandsclie lioogleoraren Stokvis, Fokke en Roseimein, en andere. Het reusachtige circus van Ken', was leiter- lijk tot aan liet dak gevuld. Er waren behalve de 50l'U artsen (waarvan de htllt uit bel bui- tenlandt ongeveer 2000 gasten uit de voor naamste kringen der samenleving, waaronder de autoriteiten van stad en land. Een groot aantal daraos in kostbare toilleiteu waren mede aanwezig. Yll'ciiow, die liet presidium beklcodde, be- aou liet testament geteekeud worden. HjSSou eindigde met de verklaring, dat, boe wol bij zich aan uene grove oiibesoneidoubeld sclmldig maakte, mot zijn vriend mis meile te doelen, wat zijn oom liciu liet eerste meende te zul len kenbaar maken, zulks alleen geschiedde uit vreeze, dat Eligius, daarop met voorbe- j-cd, wederom eenlg voorwendsel zou zoe nen! 01U bet lieni te beurt vullende en van rechtswege toekomende vermogen tc weige- ren. «Ik ken u door en door, beste vriend, sprak Dussoit op gulhartigen toon, gij hebt eene uitmuntende inborst, maar zijt oen wei nig tc haastiger is mets of gij moet er op voorbereid zijn en als ik nu niet de voor zorg gebruikte u bj voorbaat vertrouwd te maken mot do gedachte aan de erfenis, welke u heden avond zal toebehooron, zoudt gi.i m staat zijn. om Hij de eerste woorden van uwen nvur dat onderwerp, hem nogmaals met eene weigering te bedroeven, eu hem, door ik weet met wat al spitsvondige redeneringen te betoqgen, da', gi.i u niet gerechtigd aclit dat 1,1 ijk ïan zijne goedheid aan te nemen! Overigens 'wil ik liet voor u niet ontveinzen, dat liet mij tamelijk gewaagd voorkomt om zulk een spel met uw oom te drijven: liet kon hom wel eens vervelen, om zulk een schoon vermogen zoo herhaaldelijk versmaad te zien en liet in zijn kwaden luim aanbieden aan anderen, die zoo nauw niet zouden zien! Zoolang de arme Gustnaf leefde, heb ik ei- bij u niet op willen aandringen en ik sprak tegen UW oom in uwer. geest, modra hij van het voornemen gewaagde, om zijne gemaakte be- schikkmgeu te veranderen; maar thans, nu sloot zijn rede met do igende woorden: Allo groote inrichtingen leerlijn voor de gezond heidszorg werden in lu-even geroepen in een tijd, toen imar veler mning Duitscliland zich nier niets anders bozigield als met de toebe reidselen voor nieuwöorlogon. Neen, mijne lieeren, wij zijn eerlie aanhangers van den vrede. Wij weten, d de vrede ondorlioudt en de onvrede verwo®Wij wensciien met de geheele wereld in eeiiiiziiidheid te leven, om de taak der wetenscp c-n de belangen der mcnscliheid ongestoorde bevorderen. Wij zijn gelukkig, zooveel collet's oui ons heen te zien bij wie wij gelijke gekheid onderstellen. Daarop sprak do aemeenc secretaris van het congres, dr. I.asjr, uog duidelijker: De hooge reyeering der ÊViische republiek heeft de weionsclisppelijjteguarde van hot congres hoog genoeg gesteld o 34 beduidende en ver over do greuzeu vaii'ln land erkende autori teiten voor persoonlije deelneuung daaraan belangstelling in te hotcmeii. Deze woorden worde begroet met luide toe juichingen, waarvan mharlelijklioid op de tal rijke aanwezige Fruttshe artsen er zijn nog ongeveer 20ü mot oicieclc Frauscne gasten aanwezig) ziciilbaar vf-assend werkte, zoodal zij liorliaaldelyk vooi de in de handen klap pende mede leden in liiuie nabijheid eene bui ging maakten. De Fransche gedëjgeerde prof. Bouchard antwoordde ut gelijku geest als Lass&r ge sproken had, en ouk zijne woorueu werden luide toegejuicht, lit vergadoring beijverde zien om Ue Fraiiséhs met voorkomeuiieid te bejegenen. .Mede onder lcvenagen bijval deed Lassar daarop nog eens uitluien, dat de Russisclie regeering eene der hare Ueeliiemiug uo gezegd. Mldüerwijl we| bekend, dat de Russi het eerstvolgende co Petersburg ie noudig<. Vuor liet overige w\ don, lalri'ke redevoet ërste was, die ollicieel .et congres hadden toe- 1 ia de congreszaal ook ue gedelegeerden reeds per telegraaf czaar Altjr .nder luidden verzocht rres nuur Musaau of klonk in al de gehou- iikceii een wanne harte lijke toon tusscheu de tarschilleude nutionuli- leilen. ilei log Karei Tlieodp.' van Beieren die liet doctoraat ui de modifcijncii heeft behaald en mode net congres bijwoont, is tot oere-voor zitter benoemd. De tyazer zal niet voor de sluiting uit Engeland 'terug zijnhy laat zich duur een der prinsen vertegenwoordigen. Keizer Wilhelm, aan boord van liet jacht Ho/ienzoilern, is Maandag uchiend te iu uren van Osteude te Cowes aangekomen. Do kei zer begaf zich omniddelijk naar Usuorne, waar hij door de koningin oulvaugen werd. i... i.i. - v - - '"V? nan. dat dc prins vati^f Wales, die hem te gemoet zou varen, verlaat was. Toen de liolicnzollern.' de haven van Cowes binnenvoer, lagen daar niets dan een paar torpedo-booten en oen ad- imraalfjaciit, welker bemanningen zoo goed en zoo kwaad als liet ging. de honneurs waar namen. De correspondent van de Tribuna te Mas- soeali schrijft ouitient den hongersnood die daar hecrscht: Ik heb u reeds herhaaldelijk onderhouden over den hongersnood, die Tigre teistert en melding gemaakt van de verhuizing vau een groot aantal ongelukkigen op ons grondge bied. l)ie arme uitgehongerden, wien het gelukt is hier te komen, in de hoop er het beloofde alle beschikkingen vervallen is, dewijl de dood alles verbroken heeft, zoo.... Maar gevoelt gij dan met, hoe hartver scheurend, hoe wreed, hoe pijnlijk al die koele berekeningen voor mij zijn in een oogenblik, waarin mijne ziel verpletterd wordt ouder het gewicht van den omzeltenden slag, die mij in mijn neel getroffen heelt. Bedenk, dat mij bij de enkele gedachte aao dien rampzalige, wiens naam telkens genoemd zal worden, oene koude rilling door liet lichaam voert! Zulk een noodlolig uiteinde! 0 mijn God.' welk een ontwaken!.... Zijn beeld staat onophoudelijk voor mijn oogen, zoo als ik hem het laatst ui dal koffiehuis gezien heb! Zijn wezen was ge heel ontdaan!.... Men zou gezegd hebben, dat de dood hem roeds geteekeud had.... Ik zie hem altoos voor mij! o mijn God! het is ontzettend En Eligius verborg zijn gelaat in zijne beide handen, als hadde luj eene spookgedaante ge zien. Eligius, goede vriend! sprhk Dasson op declnemenden toon, hoe is het toch mogelijk, dat gij, die zoo godvreezend zijt, u niet troos ten kunt met liet bewustzijn, dat de goede God hem misschien nog wel even den tijd zal gegeven hebben, om tot inkeer te komen? Ik weet het. Gods barmhartigheid is grenzeloos: doch gij zult tocii wel met mij moe ten instemmen, dat het dikwerf alleen is, om ons zelven te troosten, dat wij ons gerust stellen met de gedachte; God is zoo liefderijk en barmhartig. U'oréi vervolgd. land te vinden, zien weldra in dat mon hier evenals bij hen van honger sterft. Men wendt alle middelen aan om hen te beletten Mussoeah binnen te komen; maar zij gebruiken lionderderlei listen, en zij slagen. Ik schat dut de bevolking van Massoeali se dert iiet voiige jaar meer dan verdubbeld is. De secretaris der kolonie doet dagelijks vijf tien tot twintig dooden eu stervenden op de hoeken der straten oprapen. De Fransche /.on ding deelt dagelijks een weinig soep aan de meest nooddrufugeii uit, maar liet is ecu wa terdroppel in de zee. Het is een Hartroerend schouwspel volwas- teiiuiien eu kinderen zich over den grond te zien sleepen om op de markt eemge graankor- reis machtig te worden, die op den grond val len als de kooplieden het koren meten. Ande ren zoeken korrels tot in do nuf der paarden of betwisten elkander het vleeseh vau lauon en andere dieren. En dan te zeggen, merkt de Unita Callolica op, die deze passages aanhaalt, dat men naar Massooah en naar Tigre is gegaan om Italië groot te maken, en iu de hoop dat uit dut land een stroom vau fabelachtige schatten naar hel oiuc zou vloeien. YEN RAY 9 Augustus. Zondag avond verschafte ons de Fanfare alluer wederom een genoeglijke avond, ieder honorair lid wilde dien avond zich is recht vroolijk vermaken, hetgeen allen meeviel. Met eene hartelijke en treilende toespraak opende de president, de heer 'J'iieod. v. d. Boogaart, de iu wolding van de nieuwe zaal en bedankte allen die hadden bijgedragen tot het welslagen van het iesiivul en voor den groei en bloei der Fanfare. Drachtig waren de uitgevoerde mu ziek- en tooneelstukken, bij menigeen werden de lachspieren nog eens opgwekl. En ieder keerde met den wenseh, nog menigmaal zulk een genoeglijke avond aldaar te mogen slijten, huiswaarts. Op de jaarmarkt alhier werden Woens dag aangevoerd 130 stuks hoornvee; door bin nen- en buiten landsche kooplieden werden hooge prijzen besteed. Er waren 250 biggen aangevoerd, de pi ijzen varieerden van 5 tot 8 gulden. Naar wij vernemen is de jacht te Oirlo, ten voordeele der Kerk aldaar, gepacht voor een jaar door de Heeren C. Esser van Venray en Fr. Nab van Meerlo ieder voor den prijs Yan 50 gulden. Aan den lieer D. P. F. Dricssen te Horst is den persoonlijken raug van adviseur van den burgelijkeii veterinairen dienst in Iudië loegëKuuu, ais oiya van ue vele en goede diensten als veearts in burgelijken dienst be wezen. De lieer Kersten te Sevenum heeft in den Haag met goed govolg het examen iu do fran sche taal afgelegd. Maandag namiddag omstreeks een uur ontlastte zich boven de gemeente Sevenum een hevig onwoder. De bliksem sloeg in het huis, tooüehoorend aan het bui-gelijk armbe stuur aldaar, bewoond door do gezinnen van de weduwe J. J. Poel en de wed. G. Ti essen, gelegen m de kom der gemeente, zondei braiid te veroorzaken. De scuoorsteeu werd geheel vernield en eene partij pannen, eemge glas ruiten, oene aan den muur hangende klok werd verbrijzeld en eene kast beschadigd. Dit laatste was het eigendom der wed. Poel, die daardoor een schade heeft bekomen van f 24 De schade aan hut gebouw wordt begroot op 1' 40. De St. Cl. (No 181) bevat de statuten der Sl. Jusephseliuoi te Steil, gemeente Tegc- leu, erkend volgens de wet vau 22 April 1344 (Stbl, No 32). De miliciens der lichting '89, die bij het wapen der lulunteric als blijvend gedeelte onder do wapenen worden gehouden, zullen 13 September iu het genot vau groot verlof worden gesteld. Op bevel van den beer offieior van jus titie te Maastricht, werden Maand.»g de door de rijksambtenaren iu beslag genomen 01 stuks schapen aan don rectiimatigen eigenaar, tegen een borgstelling van 1" lUÜ teruggegeven. Het bewijs is geleverd, dat geuoeiuü vee niet ons land is binnengesmokkeld, maar bij land bouwers in naburige gemeente gekocht was. Do twee luchtballons, die 11. Woensdag over Gulpen heentrokken, waren aan de gas fabriek te Luik opgelaten, en weiden be stuurd door de luchtreizigers Godatd en 11a- ciie. De eerste daalde te Neuiich bij Aken neder; de tweede insgelijks dicht hy Aken. Twee uur na middernacht waren allen weder te Luik terug. Donderdag trok weder te Gulpen een ballon voorbij; deze was bemand door den lucht- schippor Julhès. De ziekte bij jonge varkens neemt te Boxmeer in de omstreken steeds meer toe. Bij 't begin der ziekto vertoonen zich blauwe plekkeo, die meer en meer toenemen, zoodat ze na 1 a 2 dagen grootcndeels bezwijkeu. Op sommige plaatsen woruen de stallen 1 maal per week met carbolzuur besproeid, en daar heeft zich dan ook nog geen enkel geval van ziekte voorgedaan. Uit Gennep wordt gemeld, dat een men- schenleveu gered is door ueu Duitsclie pyp Twee vrienden brachten dezer dagen uy een buurman in de buurtschap Keen bezoek. Al aanstonds viel 't oog op een op de talel liggen de i ovoiverop do verzekering van dun eige naar, dal het voorwerp niet geladen was, werd liet door ecu der personen die nimmer een dergelijk wapen gezien had bezichtigd. (Jp licuolfde oogenblik knalde een senoi en ue Duitsclie pijp, die zijn kameraad iu een der zijzakkeu had geborgen, vloog iu siutcken. De kogel miste zijn verdere uitwerking, de man kwam met don schrik, vrij eu belneiu nog zooveel tegenwoordigheid van geest, dat hy zijn onvoorziohligen vrieud toevoegde: "gij beiuolt de piep, manneke, soms sciuck ik oo den deurwaorder." Maandag had te Nijmegen dojaarlijk- sche vergadering plaats der veiecnigde vee artsen van Noordbrabant en Limburg. Belangrijke punten werden behandeld, o. a. het toezicht op vilderijen, en den afgevaardig den opgedragen, bij de vergadering der Maat schappij ter bevordering van veeartsenijkunde te Utrecht, aan te dringen op het instellen van verplichte begraafplaatsen voor gostorvon dieren, m alle gemeenten of wel gecombineerd met andere gemeenten, waar zulks mogelijk is. Vorder werden behandeld inentingen tegon varkensziekte, vlceschkeuring, enz. Vrijdag jl. trad de heer Dripper, weik- tuigkundige, iu dienst by de Noord-Brabantsoli Duitsche spoorwegmaatschappij Bokstel Wescl als chef der afdeeling -tractie." Zijn voorganger, do heer Plate, zal in den loop dezer maand naar Transvaal vertrekken om aldaar bij exploitatie van het spoorweg wezen gepiaats te worden. Dezer dagen was iemand, een echte land rot, aan het Tesselsche strand gaan baden met laag water. Hij legde zijne kleeren op den waterkant neer, doch lette er niet op dat de vloed in aantocht was. Toen hij eindelijk uit het water kwam na een klein half uur in zee te hebben gesparteld, deed hij de onaangename ervaring op, dat zijne kleeren door de stroom waren meege voerd. Alleen zijne schoenen, gedeeltelijk met zand en water, stonden een stukje verderop door de golfjes omhoog geworpen. Hij durfde zoo niet huiswaarts keeren in zulk onvoegzaam cosiuum. Vijf uren lang moest hij aan den waterkant toeven, waar 't inmiddels wel wat frisch was geworden, eer ei' iemand midaafflo nm.hom.uit iïjn oappot- tigeu te toestand verlossen. Men schrijft uit Helmond: «Naar uit zeer vertrouwbare bron wordt medegedeeld, was de nieuwbenoemde burgemeester van O... in handen van Z. E. den heer commissaris des komngs den eed gaan alleggen. Het opgetogen volk, met de beide wethouders en den secre taris aan het hoofd, wilde den geachten bur gervader plechtig inhalen en had bereids voor een eerewacht en optocht gezorgd. Om circa éen uur zou zijn edelachtb. naar algemeen gevoelen wel uit 'Den Bosch kunnen terug zijn. Het wordt één, twee... vijf, zes, zeven uur, en nog is de lang verwachte niet geairiveerd. Wachtensmoede gaat men ein delijk eens naar de woning des burgervaders zien, en ja, daar vindt men hem te midden der zijnen, doodgemoedelijk bezig met het ver orberen vau karnemelk met gerst en stroop, anders gezegd gerstepap met stroop. "Och, ja", zei de hoogst eenvoudige man, -ik was te Best uit het spoor gestapt en ben, omdat ik nog wat in het veld te doen had, maar achterom het dorp binnengekomen en. nu aan het eten." Te Oene en onder Epe liggen in eenigo huisgezinnen oudere en jongere personen ziek, tengevolge van het eten van vleeseh eener koe, welke, naar men zegt, reeds gestorven was aan eene besmettelijke ziekte en voor slechts drie gulden verkocht was. De zaak wordt door de devoegde autoritei ten streng onderzocht. Een vermakelijke dicven-geschiedenis vond onlangs te Eijsden plaats. Een land bouwer, volgons zijn schriftelijke verklaring een Zwitzer,krijgt in het hoofd, in te breken iu een alleenstaand huis, bewoond door ze keren P. Deze een buitengewoon sterk man lag rustig op zijn bed te slapen, daar hij den geneden dag kersen had ingepakt. De dief, die door een venster was binnengekomen, be merkt den slapende niet en snuffelt de meubels na. liet toeslaan van liet deksel eener koffer wekt den eigenaar. Op te springen, den dief overhoop slaan en hem op een duchtig pak slaag te onthalen, is voor hem het werk van een oogenblik. Vervolgens leidt hij den inbre ker voor zich uit het dorp door, tot groot ve maak der dorpelingen en levert hem den gendarmes in handen, die onzen dief spoedig aan liet gerecht te Maastricht overbrachten.

Peel en Maas | 1890 | | pagina 2