België Frankrijk Oostenrijk Amerika Duitsckland Engeland Italië Nederland Gemengde Berichten lijtevollveUung liep zocr bnel ;if. Hol guwiclilig -ja" wamUkiur miss Tennajil ■up energioUeu toon .uif-guspi'oken, Stan ley knikte slechls-ewm met het huo.Hl. Onder de zacht ruiseliendu tonen van liet orgel verliet Stanley, thans up dial arm zijner vrouw lunnende, die veel grouter is dan hij., na afloop 4er plecli- tiglieidde kerk, uui huiten mei geestdrift toegejuicht te worden door de duizenden en duizenden, die de straten vulden. 's Avonds zijn de lieer en mevrouw Stanley naar huil buitenverblijf in liet graafschap Hants, in Schotland, ver trokken, vergezeld door dr. l'arke. Luier gaan zij naar Wales, uit welke streek beide afkomstig zijn en waar mevr. Stanley uitgestrekte bezittingen heeft. Stanley's echtgenoot! gaf herhaalde lijk blijk van groote bezorgdheid voor de gezondheid van haar man en vroeg meermalen aan dr. Paike, of hij spoedig heter zou zijn. Zij heeft hem blijkbaar innig lief en schijnt; wat zijne plannen voor de toekomst betreft, liet geheel met hem eens te zijn. Waarin die plannen bestaan, is nog niet bekend, maar liet wordt waarschijnlijk geacht, dat men op een goeden dag nog eens zal hoóren van het vertrek van den heer en me vrouw Stanley naar Afrika. De koning van Belgie herdenkt eerlang den dng, waarop hij voor vijt en twintig jaren den troon beklom, doch verlangt dat. die plechtig heid niet niet luister)ijku feestelijkheden zal worden gevierd, maar door de oprichting van een ondersteuningsfonds voor oude en gebrek kige arbeiders. Do Kamer heeft daarvoor twee millioen franks toegestaan, ofschoon de regeering over de werking en het bestuur van dat fonds geen inlichtingen kon geven. Vele vcreenigingeu en maatschappijen hebben reeds aanzienlijke sommen bijeengebracht. De pro vinciale stitten vmi Luik 'stelden 25.000, die van Brabant 50.000 franks beschikbaar. De werkliedenpartij echter is tegen de stich ting van het fonds; haar aanvoerders zeggen, dat daardoor de werkgevers,worden ontjagen een verplichting,'die pjf'tieft rust.jtoVwijl de werklieden er niet op gesteld zijn, aalmoe zen te ontvangen. -De handelsrechtbank te Brussel hoeft beslist, dat alleovereenkomsten betreffende den verkoop van loten op termijn onwettig en nietig zijn, en de voor haar gebrachte verbin tenissen daaromtrent ongeldig verklaard, als ^su'ijdig met du openbare orde un zeden." met de voordiveht. strekkende om de onge bouwde eigendommen t<e ontheffen van eene som van .ruim 15 millioen aan grondbelasting, maar de verhooging dier belasting op de ge bouwde eigendommen met hetzelfde bedrag, gelij.k het voorstel luidde, niet, aan te nemen. Hij wilde ontheffing, geen verhooging; althans nu .nog niet. Hij meende dat nu de nieuwe rechten up do mms én rijst en de belasting op den -rozijnenwijn viiwn aangenomen en de commLsie bezuinigingen ten bedrage van 04 millioen op do begroeiing bad tot stand ge bracht, het budget wel zou sluiten. •Casiinir Pér-ier, voorzitter der commissie, kwam hiertegen op. Aan afschaffing van be lasting, zunder equivalent, er voor m de plaats te .sielien, valt niet te denken. Wil men de ongebouwde eigendommen ontlasten, dan dient daartegenover iels anders gevonden to wor den, wil men het volk ten opzichte der be groeting niet misleiden. De minister van financiën sprak in gelijken geest. liet voorstel werd daarna verworpen met 304 tegen 224 stemmen. Een Pa rijsch duel. De tweegevechten, zooals die thans gestreden worden naar Parij- sehe mode, schrijft de correspondent van de II orlé, zijn niet gevaarlijker uau een Vossen jacht ol een reisje per spoor op een lijn waor nog al eens ongelukken voorkomen. Siel u oen der laatste duels voor. Laurent, een redacteur van de Figaro zou op deii de gen vechten met Fouguieiafgevaardigde ter Kamer voor 'i departement der Beneden- Alpen. Het duel zou eerst plaats gehad hebben in den- tuin Van een groot café; maar 't regende dut het goot; dernalvo werd besloten maar in de balzaal te gaan, Laurent stak zijn tegen stander in de richting der maag, doch de de gen was zoo stomp dat de punt bleet' zitten in liet goed gestijfselde overhemd van Kouguier. Dezo laatste streek zijn overhemd weer glad en sliet t >eu als m den blinde van zich af; hij wist dat het toch geen kwaad kon; zijn degen die in de richting van den linkerschou der zijner tegenpartij aankwam, bleef ook zit ten in het even stevig gestijfselde overhemd van Laurent. liet bleek nu, dat de degens geen uitwer king zouden hebben dan bij oen prik in de handen of in het gelaat. Dit gelukte eindelijk aan Kouguier; hij prikte zijn tegenstander Laurent ui de rechter wang,- doch niet dieper dan alsof een barbier hem bij ongeluk gesne den had. De getuigen verklaarden nu dat Laurent zich bevond «in een toestand van weerloosheid, die noodzaakte het tweegevecht to eindigen", 4'j ibii, zqq besluit^ de eoi'respbiSliAr t, evengoed, d. \v. z. met niet minder gevaar zonder staal kunnen vechten in den tuin; door uit te glijden op het natte gras hadden zij zich oven hard kunnen bezueren. scheidsrechterlijke uitspraak te bevordc-rcn. Oispi was liet die hierop antwoordde. Hij verklaarde meer dan iemand anders te wen- schen dat het zoover kwant; maar hij moest waarschuwen tegen liet maken v.ui illusion. De toestand van Europa is, zei hij, minder gunstig voor het stelsel van algouieeneii vrede, dan die iu Amerika. Voor het ougonblik kun een staatsman niels moei' doen, dan hel uit breken van den oorlog verhinderenWoorden van vrede zal I talie op alle congressen doen hooren en indien de oorlog vermeden wordt, zal men kunnen zeggen, dat de lialiaansehe regeermg haai* strikten plicht vervuld Leeft- De Kamer betuigde vervolgens eenparig haar instemming mei de mot ie-Bung Ui, Uie ook door Cnspi weid ondersteund. Aangenomen is liet regeeringt voorstel in zake de stad Rome. De stemming was ge heim. 1(51 afgevaardigden bleken voor do maatregelen tier regeermg. 41 er tegen. Gelijk men wool is liet deze wet, om welke het Dagelijks Bestuur eu de geheele gemoen- Luraad ontslag namen. Een aantal Parijsche modedames parfur- ineeren tegenwoordig met alleen hare huid en kleeren, maar ook haar vleesch en bloed door onderliuid.sd.ie inspuitingen met odeur. Die dwaasheid kan echter zeer nadeeligo gevolgen hebben en bloedvergiftiging veroor zaken. Verscheidene dames zijn er reeds be denkelijk ziek door geworden. Men spreekt van aandringen op wettelijke maatregelen te gen die overdreven zucht naar welriekendheid. De dag van 14 Juli, gedeeltelijk reeds Zondag gevierd, is te Parijs en eiders in Frankrijk onder algemeene opgewektheid voorbijgegaan. Op het Champ de Mars, in den hof van het Louvre, op de place de la Répu- Llique, in Muulmarte overal werd druk feest gevierd en heerschte de vrolijkste stem ming. De Eiffel was 's avonds in gala, d. w. z. stralend van lacht. Evenals amiero jaren, hielden de El/as-Lo- tluw'ingsche vereenigingon te Parijs een in drukwekkende inauifestie. Zij trokken met muziek naar de place de la Concorde, tenein de kransen en vlaggen op het monument van Straatsburg aldaar te vernieuwen. Een reus achtige menigte woonde blootshoofds de plech tigheid bij. Ook. bij de standbeelden van Jeanne d'Aic en van Gambetta werden kransen neergelegd-. Op het oogenblik, dat de lieer Carnot Maandag' terugkeerde van de groote revue te Longchamps en het Elysée naderde, werd uit •de menigte een revolver, met los kruit gela tion, afgeschoten. De dader, zekere Jacob, WfJ'd terstond gevangen genomen. IIij had, naar hij zei do, tevergeefs getracht een uitvin ding aan den man te brengen en nu de aan dacht op zich willen vestigen. Men vermoedt, dat men niet oen krankzinnige te doen heeft. De algemeene beraadslaging over de vier grondslagen der directe belasting is in de Ka mer van afgevaardigden geëindigd. De la Martintére, van de rechterzijde heeft, toon tot do discussie over de bijzondere artikelen werd overgegaan, v-oorgeéteid zich to vereenigen Te Innsbruck lagen Zondag de straten vol sneeuw. Na een hevig onwedor kwam een sneeuwbui de stedelingen verrassen. Het verslag omtrent den toestand van den oogst in ilonarije is openbaar gemaakt. Do uitzichten voor den oogst van tarwe zijn zeer voldoende, voor rogge goed gemiddeld eu voor gerst en haver middelmatig. Dc redacteur van net Frankfurter Journal heelt een oudeihoud gehad met Vuil Bismarck en van hem vernomen dat hij protesteert als zou hij geen vertegenwooidigers van Duiische bladen willen ontvangen. Het tegenoverge stelde is waar, maar de bladen zelf willen van Bismarck mets meer weten. Scherp is het oordeel van don eenmaal zoo gevierdeu man en in bittere bewoordingen iaat hij zich aldus over de liberale pers uit: «Juist die bladen," zegt de gevallen prins, «die tut op zekere hoogte van mij afhankelijk zijn geweest vragen nu niet meer naar mij. Ik beu een gevallen grootheid; men wil daar mede met gaarne te doen hebben. De (libérale) pers heeft in ons laud geen moed; zij is te laf. Gij zijt de eerste van do Duitsche pers, die den moed heeft bij mij te komen. De anderen vreezen zich te compromitteeren, aanstoot te geven. De liefde voor de abonnè's en derge lijke beweegredenen zijn sterker dan de aan hankelijkheid aan mij. De Post en de Kóln. Zly., die vroeger in nauwe betrekking tol mij stonden, vlieden mij thans, als ware bij mij de pest uitgebroken. Ik luid niet gedacht, dat de Duitsche (liberale) peis zoo weinig moed bezat, dat zij zich zoo laf gedragen zou. Ik lees tegenwoordig slechts enkele bladen. De Küln. Ztgmishaagt mij door haren schoolnieesterachugèn toon. Zij heeft zich tegenover mij vrijheden veroorloofd en wilde mij onder een soort van eurateele stellen. Das ist abgesehmacktf De mislukking der werkstaking van de brie venbestellers is volkomen. Van de vierhonderd weggezondenen heelt de helft aan den post meester-generaal een adres aangeboden, waar in zij allernederigst verzoeken weder aange steld te mogen worden. Dit verzoek is meereu- deels afgewezen, met kennisgeving dat de uniformen tei stond moeten teruggegeven wor den, zullende er anders eeue strafvervolging worden ingesteld. In het parlement stelde het lid Bonghi een motie voor eu lichtte die toe, waarbij de re- "eering wordt uitgönoodigd, om met alle haar ion dienste staande middelen de internationale De president der republiek, Iiarristón, ver klaart m zijn - antwoord op het'verzoek van het congres der landbouwers iu Ponnsylvaiuë om de zittingen daarvan bij te wonen, dat Hij een voorstander is van liet beschermend tarief van ingaande rechten. Mocht dc vrije handel bij de vorkiezingen in 1892 zegevieren, voegt bij er bij, dan zou dat voor het land eeue ramp zijn. Belichten uit Amerika, te Londen ont vangen, gewagen van geweldige orkanen in Minnesota, dio groote verwoestingen aanrich ten, vooral op de meren waar verscheidene stoonibooieu omsloegen. Daaronder was de boot Seaicingwaarbij vermoedelijk ongeveer 150 toeristen omkwamen. Een aantal huizen on logementen zijn omgewaaid; het aantal niet bekend. Ook sprong rivierstooinboot Tioga bij aan veertig werklieden hot slachtoffers is nog de ketel van de Chicago, hetgeen leven kostte. Uit MilwapJ&e schrijft een Duitschei'aan eo%.' Kedl^.sfe'iv^^ tld^ 28 J u-ui- Gij. klaagt, over een wemijArèjkü'eiioch, konden wij ruilen! Het is hier 100 graden Faiirenheit iu de scha duw. Wat gelijk staat met 30° Reaumur en bedenkt dan dat ge 't gedurende de heetste zomers in Duitschland niet warmer krijgt dan 20° liéaumur. VÊNRAY, 10 Juli. Door Z. M. zijn benoemd tot griffier aan liet Kantongerecht te Tiel, de heer Mr. Schouten, laatstelijk griffier aan liet Kantongerecht te Roermond, tot griffier der Rechtbank te Maastricht do lieer Jhr. Mr. von Geusau, ad vocaat aldaar,, eu tot notaris te Helden de heer O. M. F. llaff'mans, candidaat aldaar. Dinsdag waperde a/ii van al de huizen de na tionale driekleur ter ©pre van onzen beminden kerkvoogd, die écu bezoek bracht aan ons alom vermaarde klooster «Jerusalem," ten einde liet II. Vormsel aan de Pensionuairen toe ie dienen. Dinsdag avond woedde boven liet dorpje Oirio een hevig omveer. De veldgewassen zijn gelukkig gespaard gebleven van hagelslag eto. l)e molen alleen heeft het moeten ontgelden. Op meer dan 30 plaatsen heeft de ingeslagen bliksem sporen zijnor vernielzucht nagelaten. Een molenwiek met borst werd stuk geslagen terwijl zelfs de 4 dM. dikke eiken vonderbalk onder in den molen, verbrijzeld werd. Een be gin van brand had niet plaats. Op 50 meter afstand zijn nog' spaanders en verbroken ban den gevonden. Alles was verzekerd. Zondag brandde het huis met stalling, bewoond door en toobehooreiide aan den her bergier A. G. te Swólgen geheel af. De gebou wen mei inboedel enz.- waren verzekerd voor f 10.300, de schade wordt op ongeveer f4050 begroot. De brand schijnt iu de nabijheid van een bakoven te zijn ontstaan. Dinsdag morgen wilde een landbouwer te Wanssum de weide afrasteren en begaf zich met paard en kar, geladen met houtwerk, der waarts. Bij ongeluk echter makte paard en kar in de Maas, met behulp van eemge toege schoten Welbche. burgers mocht hei hem ge lukken. alles behouden op hel droge te brengen. Te Well brak 11. Zaterdag brand uit bij den landbouwer C. W. Eeue schuur vol gra nen en liet woonhuis werden vernield. Waar schijnlijk is de brand ontstaan ten gevolge van het broeien van het hooi. Alles was ver zekerd, Voor de rechtbank te Roermond sloh- den Dinsdag terecht W. J. S. en 11. 1'. eenige der vele personen, die het den onlangs te Veiilo wonenden herbergier W. L. aan zijne woning door het inweipen der ruiten, zoo las tig maakten, dat li ij naar Duitschland is moeten teuigkeeren. Hot O. Mliet als een weldaad voor onze stad beschouwend© als dergelijke herbergiers de gemeente verlaten, achtte echter de manier, waarop dit gedwou den werd, ongepast en iu strijd met de wet, zoodat li ij voor ieder der daders 14 dagen gevangenisstraf vorderde. Op 1 Januari 11. telde Limburg? in richtingen voor huoger onderwijs, als: een gymnasium te Maastricht, met 51 leerlingen en 3 leeraars,, eeue onderafdeoling van hot bisschoppelijk semenarie te Kcrkrade, eeno niet gesubsidieerde inrichting, met 189 leer lingen en 34 leeraars, een door de gemeente esubsidieord bisschoppelijk college te Roer mond met 183 leerlingen en 14 leeraars, een bijzonder, niet gesubsidieerd college te Sit- tard, met lessen van middelbaar onderwijs, niet 181 leerlingen en 15 leeraars, een bijzon der, door de gemeente gesubsidieerd gymna sium te Veur.-iy, met 88 leerlingen en (J leer aars, en een bijzónder, door d« geirieento ge subsidieerd college, te Weert, mot 9.21eoi:iin- ;«n eu 10 leeraars. De hoofdafdeeiing van het bisschoppelijk seminarie te Roermond telde 03 studenten en 5 prölessoren. Door de Pruisische regeering is aan de onze bericht, dat er te Bolmoiswerth, nabij Dusseldoif, eeii afschuwelijke moord op een 12 jarig meisje geploegd is, na hetzelve eerst op afschuwelijke wijze te hebben onteerd. De aanhouding van de vermoedelijke!) dader wordt verzocht, zijnde arbeider Fr. Hohlbe- cher, die sedert de moord gepleegd is, spoor loos verdwenen is. Men vermoedt dat hij zich in Limburg op houdt. Met den kapitein Alard aan het hoofd was 15 dezer de geheele biigade Maréchaussee te •Roermond op de been, ter opsporing van den verdachte. Nader meldt men De van moord beschuldigde Fr. Hohl- becher te Dusseldorf, voor wiens aanhouding door do Pruisische regoering 300 Mrk. is uit geloofd, zou te Swalmen zijn gearresteerd en naar Roermond overgebracht, Dinsdag middag brak een felle brand uit in het huis, bewoond door J. li. un P. de B te Boxmeer, gelegen nanij «Mei Nieuw Kerk hof." Do huisraad kon gedeeltelijk gered wor den., een geit kwam jammerlijk niuc vjninmen om. Het huis was verzekerd. De volgende circulaire is verzonden aan de Gemeeniebesturcn in de provincie N'uord- brabant De geneeskundige Inspecteur voor Noord- brabani en Limburg benent mij, bij .schrijven van 10 dezer, dat volgens mededeeling van den voorzitter van de geneeskundige commis sie der provincie Antwerpen, in de Belgische gemeente Moll liegen personen door pokken ziju aangetast. De ziekte werd aldaar bracht door een schuit komende van Visé. Ik haast mij u hiervan kennis te geven, met uinioódiging, vooral aan de besturen der naburige gemeente, om de ingezetenen op liet gevaailijke der ziekte ie wijzen; he onder de gegeven omstadiglieden, voor het verkeer met de gemeente lYioli te waarschü wen en verder om, zooveel mogelijk, de in enting en herinemiug, door liet openen van eeue buitengewone gelegenheid tot deze kunstbewerking, te helpen bevorderen. Hoe groote sommen voor goede bóofn- gaarden in de Tièlerwaard betaald worden» bleek, bij eeue te Opbemert gehouden ver- kooping. Bedoelde boomgaard van appelen 011 peren groot ruim anderhalf H. A. bracht be halve do onkosten de aanzienlijke som van 12.000 gulden op. Geen wonder» dat jaarlijks nog het groot aantal boomgaarden in de Be- uwe blijft toenemen. Iu Friesland is de handel in rundvee egenwoordigd traag, tengevolge van het nat te weer. De prijzen zijn vrij wat gedaald. Een arbeider te Laren wilde onlangs aan een som gelds, groot 1' 35 in papier, eens een zeer veilige plaats geven en koos daarvoor zijn bedsiode uit. Na een paar dagen kwam hij tot de treurige ervaring, dac zijn schat ongeveer geheel door de muizen vernield was. Zaterdagmiddag werd door een jonge dame, even nadat zij aan het station Maliebaan te Uu echt uen trein had -verlaten, haar porte- monaie vermist, waaruit zij kort te voren haar spoorwegkaartje nog had genomen, en die zij daarna, zooals zij zich herrinnêrde, naast zich had neergelegd. Een onmiddellijk ter plaatse ingesteld on derzoek leidde echter tot geen ontdekking, zoodat de politieagent, wiens hulp men had ingeroepen, te recht begrijpende, dat'de por- lemonaio, wanneer ueze er werkelijk gelegen had, niet weg kon loopen, niet beter wist te doen, dan de het viertal irt te noodigen hem naar het politiebureau ie volgen. Daar gekomen was de zaak dan ook weldra beslist. Een hunner, een juffrouw van middel baren leeftijd, blijkbaar bevreesd voor erger, bekende, nog voor dat zij in verhoor werd ge nomen, dat zij de bewuste portemonaio, die op de bank lag, had medegenomen, echter met om ze te houden, maar met de bedoeling haar bij de politie te brengen hetgeen zij zéker zou hebben godaan, indion men siil haar weg had laten vervolgen. Of de justitie met deze verklaring genoe gen zal nemen, valt zeer te twijfelen. Het kanaal, aangelegd door de maat schappij Griendsveen voor den afvoer van turf uit d© Feel (te Nederweeit «.uoost" ge noemd) nadert zijne voltooiing; het is meer dan twintig minuten lang. De schutsluis is reeds klaar en er drijven reeds een vijftal ij zeren aken voor 'het vervoer van steonen, aar de, enz. Onder liet kanaal door wordt duiker gelegd voor den afvoer van water uit de Feel onder die gemeente. De heer V Zwaai, ingenieur, zal opnemen hoeveel kubie ke meters water er gemiddeld zal moeten af gevoerd worden. Maandag bij het prijsschieten te Opho- ven kwamen Je herbergier K. M, en de winkelier F., beiden van Echterboseh, om1 het genoemde feest bij te wonen en waren heide vooizicn van een geweer, daar genoemde personen jgeen vergunning hadden van den lieei'j Burgemeester om dat wapen te dragen werd door de maréchaussees tegen hen pro ces verbaal}opgemaukt. Uit Deutinciiem wordt gemeld: Tijdens de landbouwer Z. en zijne liuisge- nooten Zondag ochtend naar de kerk waren hebben de knecht en de meid, die alleen thui; waren gebleven, een geladen geweer uit eeue kast genomen, zonder dat zij wisten dat het geladen was. Het geweer ging af en het schot trof de 1G jarige dienstmeid iu het hoofd, zoodat de dood onmiddelijk volgde. De juiste toedracht van het ongeluk is nog niet aan het licht gekomen De knecht verklaart naar men verneemt, dat hij aan de zaak geheel onschuldig is. Hen „Mpckproces". Hot zoogeuuauidti (spei;pi-om) kwam dozer daijeii voor de au-afkaimner to Aunoh. Een slagor uit dio sli-eok had nl. spelt gekocht to Uruuingeil 0:1 dit, als HoJlundsch spek, c» met du vei-eischte documenten er hij, over de gieuzen gebracht. Hot douanekantoor van. U'eener legde beslag op die waar. l)en be klaagde, werd duidelijk, dat zijn Hollandse li spek van Amerikaansche al'komst was. Hij werd veroordeeld tot 3 maanden gevangenis straf. Door tussohenkomst van den DuUsciicn gezant te s Hage word bewezen, dat do be klaagde wel degelijk Ainerikaausch spek had gekucht. Volgens do D. Lmdw. Prcsse is het hier de lande zoo moeilijk met Amenkaausch spek met de gevraagde documenten te dekken. De verkooper laat eeno partij Holiandsch spek duur den keurmeester onderzoeken; deze .geeft, daarvoor een attest en de burgemeester lega liseert het attest; de Duitsone consul-gene raal verifieert beide stukken en zendt ze aan uen verkooper terug. Met die formiliteiten zijn minstens 4 dagen gemoeid. Het gekeurde- spek ligt middelerwijl, zonder toezicht hoege naamd, ter besohikenig van don verkooper,. zoodat niets dezen belet de documenten voor eeno belicbego andere partij spek te gebrui ken. Dientengevolge Is het toezicht te Bent- Imim dan ook sedert eenigen tijd verscherpt iedere spek zij du moet er de stempels dragon en van den keurmeester eu van de Hull, po- lizeilielie Behórde. Deze merken ontbraken bij de hooger bedoelde te Ween er en te Lin- gen in beslag genomen waar. Overigens kan volgen de L. PresseAinerikaanSch spek, bij ciietnisch-physisch onderzoek, onmiskenbaar worden herkend. Droomen. I>e droomen schijnen eene- grondiger studie te eischen dan de wetenschap er tot dusver aan besteed heeft. Een Ameri kaan, dr. Julius Nelson, van Nieuw-York, heeft kort geleden de uitkomsten rnodegodeeld van de waarneming van ongeveer 1000 van zijne droomen., Hij bevond, dat de droomen iu den eerste slaap meestal volgen op groote phyehische vermoeidheid, en in verband staan met de gebeurtenissen van den dag. Dit is ook van toepassing op de latero droomen, die ech ter een vreeswekkend bestanddeel bezitten. De meest opmerkelijke en aangename zijnd© morgendroomen, die na volk amen rust van de hersenen ontstaan. De verbeeldingskracht be zit dan de giootste speelruimte en werkzaairi beid, bewerkt verwonderlijke transformatie en verschaft een beider inzicht in het verlede- ne en toekomende Dr. Nelson vindt voorts, dat de levendigheid van zijne droomen onder-, lievig is aan regelmatige slingeringen van 28 dagen, en dat die ook afwisselt met de jaar getijden, zoodat de droomen zeer levendig zijn in December en liet minst in Maarten April. Een oud bijgeloof hecht eene bepaalde betee- konis aan. de droomen in de twaalf nachten van Kerstdag tot G Januari, en dit komt mis schien daarvan, dat men gedurende dien tijd een bijzondere levendigheid van de droo&eu heeft waargenomen.

Peel en Maas | 1890 | | pagina 2