Buitenland. België Frankrijk Duitse lil and Engeland Italië A merika Nederland. Gemengde Berichten Art. 8. Uil Wring van bij ill agon op den voet van ilit besluit gesrlieiclt voor i!e eerste maal wegens akten, in den loop van 1892 verkregen. Art. 9. Waar in dit besluit van on derwijzers gesproken wordt, zijn bier onder ondei wijzei essen begrepen. Zaterdag ochtend tc 10 uur -1 min. is Stan ley met zijne icisgcnoote» van Brussel naar Osteude verirokken, van waar i.ij zich naar Londen begeeft. l)e Burgemeester van Bius- sel en St. Joost-te -Noode, de schepenen, eene «erewacht der garde civique en de hofmaar schalk, als \s Kunings vertegenwoordiger, deden den reiziger uitgeleide aan liet station, waar cene oiutfzici.bui e meuigte hem toe juichte. Oök de president der Ftansche republiek is Zondag te Parijs tei uggekeerd. Up Corsica heeft liij een u .ia aan liet geboor tebuis van Napoleon i, hetgeen prins Napoleon aanleiding gegeven heeft liern den volgenden minder vleienden brief te schrijven: Mijnh&r de President. Gij bezoekt Corsica. Ik zou daar niets op aan te mei keu hebben, limit gij u niet, door het buis binnen ie gaan, waar mijn oom ge boren is, aan een verregaande onwelvoeglijk heid schuldig gemaakt. I)it buis behoort niet aan de regeering; gij hadt op geen enkelen grond bet recl.f, den drempel et van te overschrijden. Wat is er gemeens tusschen den Bersten Consul, die in een paar maanden lijds Frank rijk bad doen herboren wotdeii en uw bestuur dat hot dagelijks meer en meer verscheurt? tusschen een keizer, die slechts overwonnen is door de grootsclilieid \an zijn stelsel en uw purlementair stelsel dat dóór zijn onmacht bezwijkt? Gij, die my zonder grond verbant, mij, zijn erfgenaam, boe dut It gij een gehuichelde hulde brengen aan de wieg van een groot man? Bepaal u er toe, bet hoofd te zijn van eene pnityregoering die Frankrijk vernedert en ten gronde richt, geniet uwe jaarwedden, uw ambten, eer bezet dan vervuld, maar laat ons onze herinneringen en onze ongelukken en hoon mijn onvei diende ballingschap niet door uwe grootspraak. Uw bezoek is slechts een parodie, uw ge veinsde eerbied een ontheiliging, waartegen ik liet mij ten plicht reken te protestedeu. Napoleon. De uitslag dor verkiezingen voor den Parysehen gemeen terand is aidus: Gekozen zijn 21 personen, als: 12 republikeinen, 8 conservatieven en 1 Boulangist. Voor de 5b) overige zetels moeien herstemmingen plaats hebben. Daarvan staan in 42 wijken de kan sen gunstig voor de republikeinen, in 12 gun stig voor de Bouiangisieu en in 4 gunstig voor de conservatieven. De anti-semitische canui- daton hebben zeer weinig stemmen gekregen. Ongeregeldheden zijn er niet voorgevallen. Te Tournon, Tulle, Ladève, Rutfee, F vieux en Avallen had de verkiezing van een afgevaardigde plaats. In de mie oeistgenoeui- de disliïcten werden republikeinen gekozen. In de drie andere moet een herstemming plaats hebben. Do minister van Marine heeft inden ministerraad mededeeling gedaan van de de- peches, welke hij ontvangen heeft van den komman dunt Four uier, die do leiding heeft van de militaire operatiën tegen Danomey. Uit doze depeehes blijkt dut aan den kruiser Roland, die zich te Dakar bevond, bevel is gegeven om zeker aantal Senegambische scherpschutters aan boord te nemen, welke de bezetting van l'orto Novo, die reeds éène aan vulling van 1 OU man uit Kotouou ontvangen had, zullen versterken. Voorts zaJ een trans portschip levensmiddelen en ammunitie, die de nadering van het regenseizoen noodig maakt, voor de troepen in Dahomey over brengen. Geweren van oud model zullen me- degezonden worden tot wapening van do door koning Tulfa beschikbaar gestelde hulp troepen. De minister gelooft aldus luidt de door Havas medegedeelde otficieuse nota dat dezo maatregelen aan de eischen van den toe stand beantwoorden. Voor het overige zal het parlement, zoodra het weer byeenkomt, bekend worden gemaakt met den toestand, hetzij by het beantwoorden der interpellation, die gericht kunnen women tot de regeerni", hetzij dat deze uit eigen beweging opheldering geeft omtrent den gindschei: staat van zaken, om geen verkoelde voorstellingen wortel te laten schieten. Voorts zij gemeld, dat koning Kondor vau Dahomey een in de Portugeesche taal geschre ven brief aan den president der republiek heeft gericht, waarin hij zich beklaagt over den oorlog die hem aangedaan wordt, zonder da er eene waarschuwing of oorlogsverklaring a: n voorafgegaan i-. Sprekende van de Fran- M.'tio liandolareii, die tc Widdab gevangen zijn genomen en die hij in zijne hoofdstad terug houdt, zegt bij dat die personen zich bezig hielden met politiek, waartoe zij naar zijne ineeiiiug niet liet recht hadden, «daar zij geen .soldaten waren." Intusschen geeft hij dc ver zekering, d;.t zij niet. mishandeld zullen wor den. ilij wil hen alleen als gijzelaars houden totdat de oorlog geëindigd is. De koning verwijt ten slotte den president dei- republiek, dal hij hem na den dood van zijn M.der, koning Glége. niet, gelijk andere Furopeesche mogendheden gedaan hebben, een brief \an louw beklag beeft gezonden. De Temps komt op tegen de bewering, die gedurig gehoord woidt, dat Frankrijk geen handelsbelangen heeft aan de kust van Daho mey. Het btad geeft dientengevolge een sta tistiek vul» dc Frausche in- en uitvoeren aan de kust, waaruit blijft dat deze belangrijk zijn, zoodat zij wel degelijk waard zijn be schermd te worden. De Times herinneit aan's keizers bezoek ie Osborne, wela bezoek hij nu te Darmstadt hei meuwt. Bovendien is het Engelsche Ka- naal-escader uiigenoouigd de mauoevres der Duitsclie vloot bij te wonendeze zijn teeke nen, zegt bei Ci'y-blad, van een viedesbuud- genootschap lussciien Engeland en Duilsuhiaiid li echter dan ooit. Volgens geruchten in verscbilllende clubs te Londen, komt giaaf Herbert von Btsmaick in Mei aldaar en zou prins Bismarck voornemens zijn, in den zomer Schotland te bezoeken. I)e groothertog van Baden zou, naar ge meld wordt, een verzoening tot stand hebben gebracht tusschen Bismarck en Wilhelm. Te Aslhlow, in Ierland, ging dezer dagen de predikant Campbell en zijn vrouw, zoomede vier logeergasten, naar het meer Lough Rea, oiri daar een zeiltochtje te houden. Het ge zelschap was ongeveer midden op hot meer, toen oen harde wind opstak en de boot om sloeg. Alle zes personen geraakte te water. De beide heeren van het gezelschap hielden liet omgekantelde vaartuig stevig vast, zoodat de dames in staat waren zich daaraan vast te klemmen, zonder door windvlaag of golfslag weggerukt ie worden. Tor.li zouden alle zes verdronken zijn, indien niet in de verte een paar vieschera die ook met hun seiiutt op het meer waren, anderhalve mijl van de plek des onheils, het ongeluk gezien, hadden en ziek gehaast er heen ie roeien. Zij kwamen nog juist bij tijds om de drenkelingen in bun schuit op te nemen en aan wal te brengen. Op een vergadering, dezer dagen gehouden, van het Genootschap der christelijke oudheid kunde te Rome werd aan de leden een lamp vertoond, door den professor in de geschiede nis aan 'c patriarchaal seminarie te Jerusalem, kanunnik Zaccaria aan den president van liet Genootschap opgezonden. De lamp is van terra cotta eu draagt in relief, den naam, in 't Grieksch, van de Moeder Gods en hei ft den vorm oer thans nog gebruikte graflarnpen, medegenomen door de pelgrims die aan het Graf der 11. Maagd, volgens de overlevering in liet dal van Josaphal, nabij den hof van Gethsemane, gelegen, een uezoek to brengen. Dit graf werd geopend tijdens de rogeoring van de Byzantijnsche keizerin Pulcbena eu Nicephorus Galixtus verhaalt, dat men er de lijkkist en de lijkwade vond, waarin het li chaam van Maria gerust heeft lot aan de Ten hemelopneming. Uit dit gr. f zijn do veie re- iiquiën der Moeder Gods afkomstig, tol aan de 15. eeuw over geheel de ehiistene wereld verspreid. De lamp is zeer zeldzaam (een tweede der gelijke werd inde) tijd gevonden in een graf stede nabij Beihlehcm) en zal geplaatst wor den in het museum van gewijde voorwerpen der Valikuansche bibliotheek. Volgens een artikel in de Edinburgh Review zijn er onder liet episcopaat der Yereenigde Staten, gedurende de laatste 50 jaren, niet minder dan 2 aartsbisschoppen en 7 bisschop pen geweest, die in het protestantisme waren geboren en opgevoed, terwijl tijdens de Ox- fordcr beweging, die ook in Amerika reageer de, de Anglikaaiische bisschop Ives van Noord-Carolina zijn ambt nederlegder, katho liek werd en een eenvoudige leek bleef der Ruonisehe Kerk. In 1820 bestond de bevolking der Ver. Sta ten uit 12 millioen zielen, waaronder circa 12 milliocn katholieken. I11 1810 was het aantal katholieken ver dubbeld, terwijl het gezamenlijke zielental slechts gestegen was tot 17 millioen. liet katholieke element was dus in die 10 jaar geklommen van l('2G tot 1(17. I11 1250 bedroeg de katholieke bevolking reeds 1 s van liet totaal, vooral ook tengevolge der landverhuizing in massa uit het hard ge teisterde Ierland (2 millioen Ieren kwamen naar Amerika over.) Dej.uu lijkseho aankomst van leien was toen gemiddeld 201)000, die der DuiDehors 80000 personen. Dit veranderde; 111 1854 vindt men geno teerd 220000 Duitsche en slechts 101000 Ier- sche landverhuizers. Bij de lersche emigran ten. zijn 111 don regel 7 s van den katholieken godsdienst; hij de Duitschers, naai'gelang van de provinciën, w aai uit zij afkomstig zij 11, van 15 tot 12. Steeds is het Colhólicïsmo blijven vooruit gaan in 1800 is hun aantal gesclu.t op O a 12 millioen, en hei totaal der ingezetenen op 65 millioen. De uitslag cencr nauwkeurige volkstelling, vooral 111 de pas toegetreden Staten, zal aahloonen dat do katholieken thans minstens i/g der bevolking van de Ver. Stalen uitmaken. Behalve aap de gestadige toene ming van het zielental en aan de vele bekee ringen is die vooruitgang ook toe te schrijven aan de opname van ue Californische gemeenten eu ue lutid&Li eken Floiula en Texas, waar de verspreid wonende Lcvolkiug grootendeels katholiek, is. Grooi is dc invloeit van den katholieken godsdienst op het volk. «De sterkte der Kerk 111 onze dagen, vooral in Amerika, zetelt bij het volk, zeide mgr. Ireland, aartsbisschop van St. Paul op het Uaiiiiuorer Congres, deze is Uw eeuw der democratie. Op ue massa's kan men invloed uitoefenen, door iiun verstand eu hun hart te treffen. "Geen macht houdt de volksmenigte in bedM vi yo zielen dc.' ai beide .mg, dan die Ue eigen s tieft." YENRA\ Bij kon. besluit ingang van 5 Mei 18UU 3 Mei. zijn herbenoemd, met tot burgemeester van Dorst, de heer J. J. L'h. llouba; tot burge meester van Roosteren, de heer J. School meesters. By kon. besluit is, met ingang van 1 Met iitÖU, aan den heer mr. J. B. Hengst, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend ais burgemeester van Boxmeer, met dankbetui ging voor do door hem in üie betrekking iang- uung bewezen diensten. Zondag had alhier ee'tui sehoone feestviering plaats, ter eere van liet vyf-en-lw inlig-jnrig presidentschap van den hoogeerw. heer Mon seigneur Dr. P. J. Hoefnagels, inboorling onzer gemeente. Reeds vroeg ,in do;)'morgen wapperde van bijna ieder huis de $*üei!lundsche driekleur, en tegen tien uur rié'tó het indrukwekkend feestelijk-gelui van alliJf k!#fkken>'*lc ingezete nen van Veuray naar do Parochiekerk, waai de algemeen geachte en veelbeminde jubeiaris de plechtige Hoogmis heeft opdragen voor liet welzijn der gemeente. Na het Evangelie beklom de weleerw. lieer W. A. Noternians, pastoor van Yen ray den kansel en schetste met de hem eigen bezieling >11 eene krachtig boeiende taal de hooge waar de van de opvoeding en het ouderwijs volgens de beginselen der R. K. Kerk. De oerwaarde sproker bracht eene welverdiende hulde aan den invloedrijken leeraar, die al de kracht, al de idealen van zijn leven am het verheven werk der opvo.'unig heeft gewijd, eerst als professor te Rolduc, dan als directeur van liet Bisschoppelijk College en nu als president van het groot Seminarie 10 Roei mond, waar Z. H, eerwaarde reeds vijf-blï-twintig jaren den jeugdigen levieten door woord en voorbeeld Uen weg wijst naar hunne heilige bestemming. In den namiddag bracht onze Fanfare Mon seigneur Hoefnagels eene ovatie, waarbij do wel edele lieer Th. Van den Boogaart, als president van het gezelschap, 111 hartelijke bewoordingen de gelukwenschiugon en liefde volle vereering der gemeentenaren vertolkte. Met do hem aangeboren vriendelijke goed heid, vol geestvervoering en welsprekendheid betuigde de eerbiedwaardige jubilaris zijnen dank, waarin Z. li. oerw. op twee sehoone karaktertrekken van den inboorling van Veu ray wees. Innige liefde voor zijn geboorte- gioud 011 trouwe gehechtheid aan het Heilig Geloof. Van die geliechtiieid aan het rl. Geloof getuigden Zondag wederom die aandoenlijke blijken van eerbied en hoogachting, welke hem, den priester Gods, als bestuurder van liet groot Seminarie werden gegeven. Vol dankbaarheid was zijn hart voor de hem geschonken eerbewijzuig die hem des te aan genamer en dierbaarder was, wijl zij hem werd aangeboden door de ingezetene.» van iiet lieve Veuray, waar hij liet eerste levenslicht had aanschouwd. l)e algemeciK* geestdrift en daverende toe juiching, welke op die treilende toespraak volgde, vertolkte op de meest ondubbelzinnige wijze den diepen indruk, dien de woorden van den vromen priester en beminnelijke» jubilaris op zijn toehoorders mank to. Op de jl. Woensdag alhier gehouden veemarkt werden aangeroerd 150 stuks hoorn vee en 250 biggen. De prijzen waren als volgt hoornvee van f 100 250, biggen van f9 12 gulden. Van dc 10 soilici anten voor de openge vallen betrekking van Vroedvrouw alhier is door de Gemeenteraad benoemd Mej. Olfers thans vroedvrouw te Meerlo. Rijkspostspaarbank. Aan liet postkantoor Venraai en de, daaronder ressorteerende hulpkantoren werd gedurende de maand April ingelegd f 4228,57 terugbetaald - 1689,22 liet. laatste, door dat kantoor uitgegeven, boekje draagt bet nummer 668. LIJST van brieven geadresseerd ar 11 onbe kende pers. wen gedurende de le helft der maand Apr. 1890, en welke op sclirifte- ijke aanvrage aan don Directeur mui bet Postkantoor te Veuray kunnen worden gere clameerd. van Meerlo A. Vingen Dèdcmsvaart. Duilschiar.d van Meerlo W. de Laat Brenschede. Aan den wachtmeester der marèchaus- sèe 10 Horst is het gelukt, de personen te achterhalen, die op den 14dun dezer brand ge sticht licbhen in de Peel, waardoor ruim 5 H. IIheide verwoest werden. Tegen 8 lieden uit Horst is 0111 die reden proces-verbaal op gemaakt. Eene ministcrieele aanschrijving van 26 April aan het gemeentebestuur te Venlo luidt, dat de nieuwe verordening voor het heffen van tolgeld over de Maasbrug kan worden, do- wijl liet heffen van tolgeld over de spoorbrug reeds wettig was krachtens de wet van 1850. Alle wanbetalers zullen mitsdien vervolgd moeten worden, I)e heer vail Velzen, restaurateur, is voor de som van 3995 gulden's jaais weder huurder der buffetten aan het station ie Venlo, In den nacht van Zaterdag op Zondag is uit het fabi ieksiokaal der firma Botitamps, te Venlo, eene s"tn van ongeveer f 1000 aan geldswaardig papier en specie gestolen. Te Maastricht zijn plakkaten, waarin de vourdeelen van een normalen werkdag van 8 uren werden uiteengezet, door de politie af gescheurd. Donderdag heeft de arrondissements rechtbank te Maastricht tot eene maand ge vangenisstraf met aftrek vau de preventieve Hechtenis, veroordeeld, den landbouwer P. J. F. oud 46 jaren, woonachtig te Noorbeek, be schuldigd van een grijsaard bij wien bij in de kost was; mishandeld te hebben. Hij is van diefstal vrijgesproken. Donderdag werd door de Maréchaussees uit de gevangenis te Maastricht naar die te Groningen getransporteerd J. Reilande, eigen lijk genoemd Adam Kunz, door de rechtbank al,nier vei.-ooj.-'jercl.l ,tot 8 jaren gevangenis- Straf ter zake van gewelddadige aanranding, ten einde die straf aldaar te ondergaan. Een knecht uit de bierbrouwerij van Wed. Koiaien te Baarlo, geraakte Donder dag in de Floddergats tusschen de booiiien zijner kar en den muur bekneld en bekwam daardoor zulke verwondingen, dat hij reeds is overleden. I11 de zaak van een landbouwer te Vol kenburg, dio door liet kantongerecht te Gul pen werd veroordeeld tot 75 gulden boeten wegens liet openen van een steengroeve in het heitogdum Limburg zonder vergunning van Gedeputeerde Staten, doch door de recht bank te Maastricht te dier zake werd vrijge sproken, tegen welke uitspraak de officier van justitie bij die rechtbank in cassatie was gekomen, concludeerde adv,-gen.mr. Pa- tij 11 gisteren voor den Hoogen Raad lot ver werping van het beroep in cassatie. Door de wachtmeester der maréchaus sees te Valkenburg, zijn 6 Pruisen gearres teerd, die bij den kleermaker G. waren bin nendrongen, blijkbaar met hel doel om hem zijn geld afhandig ie maken. Z. I). H. Mgr. F. A. H, Bocrmans, bisschop van Roermond, heeft benoemd tot professor aan het BDschoppelyk Collego to Weert den Weleerw. heer W. E. Durlinger, priester uit het Seminarie. Bij kon. besl. is benoemd bij bet 3de reg. veldartillerie tot majoor, de kapitein J. van Lelyveld, tijdelijk belast met bet bevel over de 11de afdeeiing van het korps. Acht nieuwe wevers uit Helmond zijn Woensdag ie Enschedé bij do firma Ter Kui- le Morsman in dienst, getreden. Met de vas te arbeiders zijn thans ruim 40 man in de fa briek werkzaam. Tot dusverre bezat Nederland acht zo non, die in den vreemde de bisschoppelijke waardigheid bekleeden. Dit getal zal eerlang met een vermeerderd worden, daar de eerw. pater Poel, van de orde der Minderbroeders Recollecten, binnenkort tot bisschop 111 de Hollandsche missie vau China zal worden ver heven. Naar men mededeelt, is voor den mi nister van Buitelandsche Zaken, wiens ge zondheid in don laatsten tijd te wensclicn overliet, een verblijf van eenige weken buiten buitenlands noodig geoordeeld. De zomerdienst der spoorwegen in onze provincie, die den 1 Juni in werking treedt, is dezelfde als de winterdiensi. Door de directie der Ned. Tramweg maatschappij is voor hare werklieden de nor male werkdag van acht uren ingevoerd, maar —met verlaging van de loonen. Ofschoon zij het eerst .gewenscht hadden, zien de meeste werklieden zich nu met deze loonsverminde ring deerlijk te leui gesteld, daar zij meen den hetzelfde loon' van vroeger te trekken. De direciie was echter, begrijpelykorwijs, zoo vrij een ander gevoelen te deelen. Verleden Zaterdagnamiddag had te Eg- mond a/d Holf een ernst ig ongeluk plaats. Een kinderwagen, waarin een jongetjo, ongeveer zes maanden oud, kwam onder een zwaren vruchtwagen, die van den schelpweg een loop weg opreed, terecht. Het kind was bijna oogcnblikkelijk dood. Twee kleine meisjes die den kinderwagen bestuurden, gingen ge lukkig op de vlucht, anders ware het onge luk misschien nog erger geworden. De justitie uit Alkmaar heeft zich mot de zaak ingelaten. Woensdag morgen had le Maastricht een jongen met het worpen van steenon 2 glazen eener lantaarn gebroken. Een politie agent, die hierbij tegenwoordig was, vervolg de hem en het gelukte hem, niet zonder moeite, hem aan to houden. Het volk, dat onderwyl was bijgekomen, trok partij voor den jongen en ontrukte hem aan de handen van den agent. Natuurlijk zette le Jongen het op een loopen. Zeer dikwijls hoort men gegronde klachten over de kwaadaardigheid der straatjongens. Dikwijls ook is er sprake van de zoogenaam de werkeloosheid der politie. Maar zijn feiten, zooals die zich Woensdag voordeden, wel van dien aard, om den ijver der agenten van de politieke macht aan te wakkeren, en de roe keloosheid der straatjongens te voorkomen. Een algemeen bekende bodelaar te Am sterdam, met een waar jeneverhoofd, dio het medelijden der voorbijgangers wist op te wek ken door het gemis van een arm werd Maan dag op den Nieuwendijk voor het publiek ont maskerd. Staande aan de deur eener woning, werd hij opgemerkt door een agent van politie, die den eenarmige blijkbaar kende. Deze schudde hem zóólang, totdat ook de andere arm te voorschijn kwam. Met een blik die van woede getuigde, keek do bedrieger den agent aan en koos ijlings het hazenpad. De minste inschrijver voor de werken tot verlegging van den Maasmond was de heer M. Boesen to Neusden, voor f33.790. Er is oneenighoid uitgebroken in het kamp der socialisten. De centrale raad van den sociaal democratische» bond heeft don be kenden lieer Croll, wogena verschil van gevoe len met den heer Domela Nieuwenhuis, als redacteur van «Recht voor Allen" ontslagen. Croll nam reeds van don aanvang af een geheel ander standpunt in ten aanzien van het staatkundig socialistisch program dan de Scho- tei-landsche alge vaardigde; Croll stelt het individu boven den staat, Nieuwenhnis is juist van tegenovergestelde ïneemng. Een redactie moet natuurlijk homogeen zijn, en daarom moest Croll, als do mindere, voor Nieuwenhuis de vlag strijken en zijn biezen pakken. Een nieuw soort punch! Tegen een dans- en bierhuishouder te Utrecht, is een vervolging ingesteld wegens het ten verkoop in 't klein voorhanden hebben van sterken drank, zonder in het bezit te zijn der daartoe vereischte vergunning. Behalve bier, verkocht de man namelijk ook een soort punch, door hem «Punch zonder vergunning" genoemd, omdat, volgens den fabrikant, tot den verkoop dezer likeur geen vergunning zoude worden vereischt. Wie of in doze gelijk heeft, zal echter eerst kunnen blijken, wanneer de zaak door den bevoegden rechter zal zijn uitgemaakt. Een boer had een ouden -huzaar" ge kocht, een afgekourd paard. Bles moest nu in de kar gespannen worden, wat evenwel niet gemakkelijk ging, want by 't achteruitzetten, trapte de slimme «huzaar" netjes over de ber ries heen buiten de kar. Eindelijk had men 11a veel sukkelen liet fiere, gekortstaarte ros in de kar, trekken deed het echter niet. Dat had nu eenmaal niet op het programma zijner opvoeding gestaan. I11 de verte echter hoort men op den groe ten zonnige» weg paardengetrappel. Bles heeft zijne oudo kameraden herkond en zet do ooren op. De huzaron slaan een zijweg in en de oude liefde voor het vak komt bij Bles met verdubbelden aandrang terug. Het signaal «in draf" klinkt lustig uit de trompet; toen werd !t Bles te machtig. Met kar en al achter zich, zonder zich aan iets te storen, veegt hij den troep na en fier draaft hij mede, totdat zijn eigenaar hem eindelijk onder pleizier en de jool van de vaderlandsverdodigers terug haalde. Bles keek echter nog eens even om. Thans trekt hij als een opperbeste en krijgt eerstdaags een oerepostje bij den tram, om ten slotte na een eervollen dienst, in saucisse de Boulogne omgezet te worden. Van den kolossalen omvang der speldcn- fabrikatio kan een leek zich moeilijk .eene

Peel en Maas | 1890 | | pagina 2