Frankrijk België Duitschland Engeland Italië Nederland. Gemengde Berichten hunne 'werkzaamheden onder ongezond*} of gevaarlijke omstandigheden. Vrouwenarbeid. Het is wensche» lijk, dat meisjes en vrouwen niet's nachts werkendat hare effectieve ar beid de elf uur per dag niet overschrijd-, en onderbroken worde door -een rust ijd van minstens 11/2 uur in hel geheel, dat uitzondei ingen toegestaan worden voor zekere industrieën en beperkingen plaats hebben voor ongezonde en ge vaarlijke bezigheden, en, ten slotte, dat moeders niet tot den arbeid toegelaten worden, dan 4 weken 11a hare beval- ling. tenuitvoerlegging der schikkingen, door de coniereiitie goedgekeurd. Voor het geval, dat de regeeringen geen ge volg geven aan de werkzaamheden der conferentie, worden de volgende schik kingen aanbevolen: Dat de uitvoering der maatregelen, in elke Staat genomen, gesurveilleerd worde door een voldoend aantal lunc- tiomiarissen, benoemd door het gouver nement, onafhankelijk van de werkge vers en de werklieden, en dat de jaar- lijksche rapporten van die lunetioiiiia- 1 issen, openbaar gemaakt door de re- geeiingeu der verschillende landen, medegedeeld worden aan de andere regeeringen. Elke staat zal zoo vaak mogelijk, op gezette tijden en in gelij ken vorm, statistieken samenstellen. Wat betreft de vraagpunten, waarophet oog gevestigd was bij de beraadslagin gen der conferentie, zullen de staten, welke er aan deelnamen, telkens elkaar die statistieke gegevens nieuedeelen, evenals den tek&t der voorseiiiïlteii, langs wetgevende» ol administratieve» weg vastgesteld en betrekking hebben de op de juist aangeduide vraagpunten, liet is wenschelijk, ual de bespiekingen der staten, welke aan de conferentie deelnamen, vernieuwd worden, en dal dezen elkaar over en weer hunne waar nemingen, in verband met de beraad slagingen, welke plaats hebben gehad, nieuedeelen, teneinde te kunnen onder zoeken, of er noodzakelijkheid bestaat tot aanwijziging of aanvulling. ('.irvilftin togen het vonnis, waarbij hij wegens J stoomschip gevaren; bi.; wetii kapitein vbbr de ramp vun Antwerpen, tot -1 jaar en 7 maan den gevangenisstraf is veroordeeld. Do gewezen ambtenaar aan een der mi- •iiistei ion Georges Nieter, die gebeimo docu menten aan do groote klok heeft gehangen, is to Brussel teruggekeerd, om door den rech ter van instructie gehoord ie worden. Zijn terugkeer uil hot buitenhuid bewijst dat hij thans zijn schuld niet meur zoo groot acht, Op het einde van December zal het vijf-en- twiutig j .ar geleden zijn, dut Leopold 11 den troon heeft bestegen, int koninklijke jubiló zal door openbare leesten gevierd worden, o. a. door een Te Betonhetwelk onder don bloolen hemel in het Pare du, Cinquantenaire zul gezongen worden. De burgemeester van Brussel heeft geweigerd om deel te nemen aan de organisatie dezer leesten, omdat de som, door de Regeering daarvoor toegestaan {15Ü.0ÖU frank), hem te gering voorkwam. De houding van den heer Buis in deze woidt sterk gegispt, en dit te recht. Immers, de Koning-zelf heeft het verlangen te kennen ge geven, dat voor de bedoelde feesten geen aan zienlijke kosten zouden gemaakt worden. Geheel overeenkomstig de inzichten van Z. Al. heelt echter de Kegeeriug aan de Kamers voorgesteld, dat te dezer gelegenheid twee millioen zouden bestemd worden voor een hulpfonds ter ondersteuning van werklieden, die het slachtuiiër worden van ongelukken bij den arbeid. Bovendien heeft men een beroep gedaan op de oü'ervaardigheid van particulieren, om dit bedrag tot een licoger cijler op te voeren. Geen dag gaat voorbij, of de couranten maken molding van aanzienlijke giften, die den Ko ning werden aangeboden, om door hem aan de hulpfonds ie worden toegevoegd. Alleei dc socialisten hebben den ireiingen ïiiued, hot roemrijk initiatief van den Koning in deze af ie keuren. Zij beweren dat men de werklie den beleedigt, door liuu een aalmoes toe te werpen; dat de werklieden geen aalmoezen, maar recht vragen, enz. enz. Ziedaar de logica en de eerlijkheid der zoogenaamde voii» vrienden1 Alen zul zich evenwel aan hun geschetter •even weinig storen als aan het gvpruil van Buis; in de maand Juni zullen waarschijnlijk de Kamérs tot een buiiengewoiio zitting wor den bijeengeroepen, om de schenking der twee millioen goed te keuien. Als dit geschied is. zal een afschrift van het da.u-toe strekkend wetsontwerp door een deputatie van Parle mentsleden den Koning in een gouden casellv worden aangeboden. Het hof van cassatie te Brussel heeft verworpen het Jioogcr beroep van den heer Een rentenier, genaamd Parent, oud 92 jaar, dezer dagen te Auteuil overleden, heeft zijn gol.eele vermogen, op 17U0UÜÜ francs ge schat, bestemd voor de oprichting van een meisjes-weeshuis, op zijne villa, niet bepaling dat bij vooikeur moeten worden opgenomen de dochters van geleerden, schrijvers en kuns tenaars; wat 11a de kosten van oprichting en onderhoud van dat gesticht overblijft, heelt hij vermaakt aan een aantal liefdadige instellingen te Parijs. La Cocarde heeft indertijd geheime stuk ken uil het proces tegen Boulauger openbaar gemaakt. Deswege vervolgd, weid de hooltl- icdacteur, Teilail-AIermeix, op gtoud vau medeplichtigheid aan diefstal, gepleegd door een onbekende, door de rechtbank veroordeeld tot vier maanden gevangenisstraf. Bij de be handeling van het proces verklaarde Kervi- sche, dat hij de man was, die de bedoelde stukken ami den hoofdredacteur had ter hand gesteld en eenige dagen later sehieet W an ion aan den ollicior van justitie een briel, waariu hij vei klaarde dat hij de siukkcn ontvreemd had. Middelerwijl was Alermeix in hooger be roep gekomen van zijn vonnis. Het hot van appèl had dus opnieuw uitspraak te doen en levens uitspraak over Kervische en Wurnon. Zaterdag nu is de uitspraak gevolgd. Alle drie zijn vrijgesproken. Een oflicieel telegram uit Saint Louis meldt, dat de commandant van het Frausciie Soedan den 0 dezer Ségou, de hoofdstad van het koninklijk Ahmadou, heeft bezet. De door de Fiuuschen veroverde stad Sé- gou-Sikoro werd beschouwd als de sleutel van Timbuktu, is aan den Boven-Niger gelegen op looi) kilometers afstuuds, hewelsbreedie, van do kust van Senegal) en beiieerscht een groot deel der binnenlanden, 't ls in het land van den Niger, doch niet zoo ver binnen waarts, dat de Engolschen vooral, toen wijlen sir J nines Marshall er resident was, den sla venhandel en de menschcuoll'ers uitroeiden, tevens den grondslag voor katholieke missiën helpende leggen. Het bericht zegt vorder, dat de koning v^n A^madnu met, mjii genode faiüu^-gevuiig^» geitomèii is en de Fran-schen den gehcelen kroousohat hebben buitgemaakt. Een ministerieel besluit, door Lutz ouder- teekend. verklaart, dat met alleen 111 Alun- elien, doch overal in liet Rijk de oudkatholie- ken door de burgerlijke autoriteiten zullen beschouwd worden als niet meer beboorende tot de katholieke lverk. Alleen de bisdommen van Eiehsiatt en Regensbnrg worden nog van deze regeling, die een mautstai is voor ge meentebesturen en andere ambtenaren fvooral wat liet gebruik der kerken betreft) uitge sloten. De prins-aartsbisschop van Salzburg, Dr. Albert Eder. primaat van Duitschland, is Donderdag jl. to Salzburg overleden. Indien Stanley gezegd heeft, dat pater Schynse ondankbaar is en zich onjuist heeft uiigelaten zoo merkt de Köln. Volkszty. op, dan is hij misleid door berichten 111 Engelsche couranten, berichten van personen, die net pas verschenen dagboek van den missionaris, ge titeld: -Aiet Stanley en Emm pacha door Dui'.sch Alrika" niet gelezen hebben. Geheel het dagboek bevat geen enkel kwalijk te ne men woord over Stanley en zijn onderneming. Integendeel wordt de redding van den schrij ver en der hem toevertrouwde weezen 111 erkentelijke woorden herdacht. Alleen is m het dagboek opgenomen hetgeen Eumi en de oJlieieren uit Stanley's gevolg ge zegd hebben over de onderneming, en 't is gebleken dut hun ougnnstig oordeel nog niet geweken is. L'it Kopenhagen wordt bericht, dat de zeepfabrikant Rnilipsen aldaar, die gearres teerd was wegens bedriegelijke liuuüeimgen, ih.ms levens bekend Leeil de muorueiiuar ie zijn van den kantoorlooper Meyer, die sedert 7 Januari spoorloos verdwenen was, evenais de geldsommen, die bij uoor zijn kantoor had mgccussoord. l'liilipsen heelt hem geworgd, uitgeplunderd ell het lijk naar Amerika doen iraiisporieeren. Sir Prove Wallis, de oudste admiraal der vloot en de oudste ollicier der Bi itsche marine, vierde Zaterdag zijn 99 verjaardag, llij weid 12 April 1791 te Halifax (Nieuw-Schotland) geboren en nam reeds op den leeftijd van 13 jaren dienst bij de marine als kadet [rnidship- man). Do grijze admiraal lieeft nooit op een de invoering van stoomschepen. De Times bevat in haar tweede oplaag een depeohe uil Peking, meldende hel overlij den van markies Tseng, den bekenden diplo maat eu schrijver. Deze staatsman, wel eens do Bismarck van Azië genoemd, onderscheidde zich steeds door het strever naar hervormingen 111 WcSlersehen geest, gelijk die 111 Japan ziju dooi gezet, llij sliet daarbij, o. a. bij ?i aanlegden van spooi- wegen op veel verzet. Groote schranderheid onderscheidde hem. Zijn dood kan tot een ge- lieeie wijziging 111 de staatkunde des keizer lijks leiden. Do markies was onderkoning van Petchilli en speelde een groote rol in den Fransch- Luinot-scueu ooilug. De Roineinsohe correspondent van de Ti mes schrijft: Indien Crispi al ue correspon denten, die vau dezellue meening djn als do beide uitgezette, liet verblijf in Italië wil ver bieden, üau zal Cij niet één te Rome overblij ven. Het ulgeiueèft gevoelen is, dat een enkele goede maatregel,'door den minister van fiuau- eiöu genomen, 's lands krediet meer ten nune zou zijn, dan een zoo groot mogelijk aantal uitzettingen. Het bericht dat don correspondent der Frankfurter Zeituny op last vau minister Cnspi het verblijf 111 Italië is ontzegd, heaft te Berlijn veel opzien vei wekt. Niemand be twijfelt, dat hij een allczins achtenswaardig man is eu dal mj het valsehe bet iclit van liet faillissement der baukiersfirma GalLom slechts ie goeder trouw heeft medegedeeld, hetwelk trouwens te gelijker' tyd ook iu eenige lia- liaanselie provinciale blaadjes stond, liet Ber liner Tayeblatl verneemt, dat de iinua Gat- tuin, met diplomatieke ondersteuning van Crispi, Legen do Fiyaro en de Frankfurter Zeiluny een eiseli tot sehadeveugoedmg, voor ieder ten bedrage van een millioen lire, zal instellen en hiertoe reeds aan advueaten te Parijs en Berlijn de noudige machtiging heelt gegeven. De coirespondent der Fr. Zty. kreeg slechts 24 uur om zijn zaken te regelen, en werd al dien tijd steeds bewa. kt door dria agenten, die hem tot de grens begeleidden. Ürispi, door een der buitenlandsehe dag bladschrijvers ondervraagd over dezen maat regel, verklaarde, dut bij bet verblijf 111 Ro me verboden heeft aan die nieuwsblad-sela ij- vers, welke hun! berichten opstellen mot hot doel Italië stelselmatig te vei kiemen, door ontrustende berichten ook over de geldelijke z^en dt-'Sdo openbare meening iu het algemeen en wel 111 liet bijzonder legen de regeering op ie zetten. Crispi beschouwde dit als een strafwaardige handelwijze 011 trof haar door de middelen, die hem volgens de Italiaansehe wetten ten dienste staan. Hij verklaarde dat, indien Italiaansehe dagblad schrijvers zich aan hetzelfde vergrijp scliuldij maakten tegen hot land, dat hun gastvrijheid bood, de regeeriug eenzelfden verbanniii: maatregel zou goedkeuren. Hij zou willen, dat Frankrijk evenzoo deed met de Italiaan sehe berichtgevers, die ongunstig sprekon over de betrekkingen tusschen Frankrijk en Itaije. De meening onder de broederen is, dat Gris pi zich heeft willen or.tslaan van tegenstan ders van het Drievoudig Verbond. Ieder die de berichten der laatste dagen volgde en weet wat storm tegen Crispi opstak, zal begrijpen, dat, hij ietwat prikkelbaar is, en vooral thans aanmerkingen hem onaangenaam komen. Overigens keurt heel do Italiaansehe pers zijn doen af. Alleen de Riforma, Cnspi's blad, verdedigt bet met een beroep op de wet. Deze stelt hen strafbaar, die door onjuist® berichten het krediet van den Staat buitenlands in ge vaar brengen. De regeering zal, zegt het blad, met het oog op de geldelijke crisis, aan de ongunstige berichten, daarover in de buiten landsehe bladen medegedeeld, een einde maken. De verbannen berichtgever van Ilavas, La- valette, verklaart, dat dc Italiaansehe over heden hem alle opheldering geweigerd hadden, en dat men hem zelfs belet had naar 't Fran sche gezantschap te gaan. Te Berlijn gelooft men, dat de uitleidingen eigenlijk geschied zijn wegens bestrijding der staatkunde van Crispi. I De afgevaardigde ïjonglii, van de oude Rechterzijde, is voornemens de regeering over de uitwijzing van GWinwald en Lavalette te interpelleeren. 1 sioën voeleend Yan f 2100. Onder toekenning, van den rang van generaal-majoor. Verder is bij genooiml kon. besluit bij liet wapen der infanterie benoemd lot kolonel, kommandant van het 2e rug. infanterie do luitenant-kolonel J. li. Alicliaölis van hot 5e regiment. De Kolonel A. W. Grove, konimandant vau hot regiment grenadiers en jagers, is door Z. AI. den Komug benoemd «ot komman- deur met de zwaarden vau den Gouden Leeuw j van Nassau, en ingevolge de bevelen van en namens Z. Al. is b:j dagorder aan hoi regiment daarvan kennis gegeven. Benoemd tot commies-ontvanger to Te- 1 gelen (tijdelijk) de heer Gastei mans te Reuver. Bij koninklijk besluit is de heer J. Dufour, provinciale inspecteur der directe be lastingen, douanen eu accijnsen te Maastricht, in diezelfde hoedanigheid verplaatst naar Rot terdam; hij is alhier vervangen door den lieer ytienhovcii, controleur te's liage. Do kolonel Ypeij, commandant van het e reg. huzaren te Venloo, is jl. Maandag aar Ierland vertrokken tot aankoop van paaiden voor de remonte bij de cavalerie. - Maandag morgen is te Maaslricht een droevig drama afgespeeld. In de Raamstraat kwam een oud 0.1. soldaat in de herberg, gehouden door de weduwe Platner. Aan twee kmeisjes vroeg hij een glas bier, dat hom terstond gegeven werd. Onmiddelijk daarop schoot hij op ieder der twee meisjes met een revolver, zonder hen te treffen. Op het geraas kwam de vrouw des huizes toegeloopeneen nieuw schot volgde, en een kogel trof de vrouw in de linker wang, waarbij de moorde naar lmar toevoegde «'t was op jou gemunt." Daarna schoot hij zich een kogel in de borst. Naar het hospitaal Gul vanen berg overge bracht, overleed hij er weldra. De weduwe Platner is niet doodelijk ge wond de kogel is door de geneesheeren ver wijderd. Alen gist naar de reden waarom deze drie dubbele moordaanslag en zelfmoord bedreven VEN RAY, 19 Lvpril. Alaandag morgen hall te Merselo op de Beek een treurig ongeval jilaats, de landbou wer L. Arts geraakte bij lliet inspannen van zijn paard dat door schrik lp hol sloeg onder liet rad met het treurig ie volg dat hij na weinige oogenblikken orerliied. Bij Kon. besluit is aanllen heer J. J. C Peperkamp, kolonel kommaidant van het 2e Regiment Infanteiie te AIa\stricht een pen In de Dinsdag gehouden zitting der arron- dissements Rechtbank te Alaastricht werd de k behandeld tegen M. G., oud 38 jaren, landbouwer te Aleerssen, beschuldigd van den veldwachter S. die hem den 21 Juli'89 op heeler daad betrapte als strooper, met inoord bedreigd to hebben. Beschuldigde had zijn geweer op den veldwachter aangelegd; deze handelde in wettige zelfverdediging, en wond de den beschuldigde. Het openbaar ministerie vorderde t®gen G. eene gevangenistrut van 2 weken. Uitspraak 28 April, A. O., koopman, wonendo te Vcnlo, voorheen burgemeester te Arsbeck (Pruisen) thans in voorloopige hewatmg in het huis van arrest t® Roermond, wiens uitlevering door de Pruisische Regeering was gevraagd als verdacht van zich aan valschheid in geschrift cn aan verduistering in zijn voormeld ambt epleegd, te hebben schuldig gemaakt, ward Donderdag door de Maréchaussees naar de grenzen bij Simpelveld getransporteerd, om aldaar aan de Pruisische politie te worden uitgeleverd. De ijzerfabriek omvattende gieterij, Stoomgrofsmedenj, atelier cn fabriek van ijzermenie te 'kegelen, is aangekocht door de gebroedeis Denijes uit Baarlo en L. lleckeus t® TegeUn. Het besluit van den raad der gemeente Bergen tot het instellen van eene nieuwen jaarmarkt voor paarden, hoornvee en var- keus, alhier te houden op den derden Alaan- in April, door hoeren Gcdep. Stalen goedge keurd zijnde, zal deze markt voor de eerste maal gehouden worden op Maandag 21 dezer. Had de jager van het kasteel te Well de vorige week hot geluk eon wild zwijn ie schieten, ook slaagde een helbewoner aldaar ei' zieti iu meester te maken van een troep biggen. Vier dezer diertjes, omstreeks 3 we ken oud, zijn thans nog 111 leven. Zaterdag is eindelyk de quacstie der wanbetaling bij het passeeren der Maasbrug te Venlo tot een einde gebracht. De verorde ning, door den Gemeenteraad vastgesteld cn door Gedcp. Staten goedgekeurd, is bij trom melslag afgekondigd. De verordening is Woensdag in werking. Elk verzet en elke wanbetaling wordt telkens gestraft ïuctfS boete of één dag hechtenis. Door de verceniging het -het Geuldal" is een gids van Valkenburg en omstreken uit gegeven. Deze gids bevat niet alleen zeer nut tige aanwijzingen nopens Valkenburg, de grotten van Geulhem enz., maar ook nog be langrijke gevens betrekkelijk Maastricht, Aken, Luik, Vise en hunne omstreken. Dit boekje, zeker voor touristen onmis baar, is bij den spoorwegboekhandel voor den geringen prijs van 00 cents verkrijgbaar. Door den gemeenteraad te Limbriclit is tot hoofd van de O. L. school te Einighauien benoemd, de heer M. P. J. II. Wijnhoven, onderwijzer te Sevchum. Woensdag namiddag woedde te ftiaas- niel een onweder. J. N. uit het dorp, die in den tuin bezig was met aardappelen te poten, kwain er eenige te kort en ging daarvoor naar binnen, om ze te halen. In dien tijd sloeg do bliksem in den vlak achter het huis staanden notenboom, waarvan de spaanders afvlogen. Ware de man niet naar binnen gegaan, dan had hij 't leven er zeker bij ingeschoten. Terwijl do bewoners naar de kerk wa ren ontstond er Dinsdag ochtend ten huize van den brouwer 11. Roberts te Tudd®rn bij Sittard brand. In korten tijd wareu het woon huis met de meubelen, zoomede de aangren zende stalling en brouworij een® prooi der vlammen geworden. Het vee werd gered. Alles was verzekerd. Blijkens bekendmaking van den lieer J. Le Brun, notaris te Nederweert is deze heer bij beschikking van de Arroudisseraents- Rechtbauk te Roermond dd. 7 April aange wezen, om tijdelijk de plaats te vervangen van Notaris Clercx te Weert. Zooals men reeds van alle zijdo vernomen heeft, heeft notaris Glercx zich -verwijderd." De vele menschen die Glerx hunne gelden toovertrondeu, verkeeren in do grootste ouge- rustheid. Blijkens de correspondenties die we ont vangen, is de toestand, mocht notaris Clercx niet terugkeeren, allertreurigst. De spaar penningen van arme werklui, die slaafden en zwoegden of die naar de brikkenbakkerijen in Duitschland trokken om met zwaar werk een cemje te verdienen, het levensonderhoud van oude dienstmeiden en kleine burgers, de gelden van wie weet hoevele 9erzame, te goeder trouwe handelaars, van stichtingen, gestichten en instellingen staan op 't spel. E11 nog zwijgt de pers met een dof zwijgen over dien financieelen schok, alleen hier en daar sporadisch een gereserveerd bericht van -verwijdering." Ook dat nog! Nog rest ®r wellicht een klein sprankje van hoop, dat de zaken terecht zullen komen, maar onverant woordelijk is het in ieder geval, om de vele clienten, zoo langen tijd in do ongerustheid te laten. Dat is ons oordeel! N. C In den Bosch zijn in ondertrouw opge nomen zekere Knegtel, drukker, en Kappen, naaister, beiden doofstom. Op de stoomsteenfabriek van de heeren Gebr. Van Klinkenberg te Eist, bij Reeaen, staakten allen arbeiders het werk. Zij vroegen hooger loondaaraan is thans toegegeven, en Dinsuag is de arbeid hervat. Dezer dagen is te Donkerbroek, bij het uitdiepen van e«ne sloot, een zilveren munt stuk gevonden, ongeveer ter grootte van een galden, waarop zeer duidelijk het jaartal 1181. Door het Fransche ministerie van oorlog zijn proeven genomen met den nieuwen vór- spreker van Roulez, die zoo goed hebben vol daan, dat aan elk regiment artillerie een dergelijk toestel is verstrekt. De geheele in richting is vervat in een kastje niet veel grooter dan een patroontascli. I11 dat kastje bevindt zich een stalen schijf, aan wier eene zijde een schroefmoer van 2 cM. is aange- gebracht; hieraan is de spreekbuis geschroefd Aan de andere schijf zijn twee draden be vestigd, waarvan de een naar den grond gaat en de andere de verbinding vormt. De geheele toestel wordt op de rug gedra gen en weegt slechts 2 kilo. Een eigenaardige compositie. De beroemde componist Joseph Hayd'n daagde eens Mozart uit, eon muziekstukje te componeeren, dat hij Hajdn niet van het blad zou kunnen spelen. Mozart nam de weddenschap aan't zou gaan om een sou peetje met champagne. Na verloop van 5 minuten geeft Mozart hem met een spottend lachje een stukje muziek over met de woor den (Daar hebt ge wat, dat go wel zult laten te spelen). Ilaydn zet zich aan de piano, ver wonderd over de eenvoudigheid der compo sitie, die zoo moeilijk heette te zijn; plotse ling echter hield hij op en riep; (Maar Mozart hoe, voor den koekoek, kunt gij verlangen dat ik zulke muziek zal spelen Mijne beide handen zijn uitgestrekt naar het einde van het klavier en ik moet op hetzelfde oogen- blik in liet midden ®en toets aanraken Dat is onmogelijk een mensch die maar twee handen heelt) Alozart lachte, toen Hay dn zijne on macht moest bekennen. Vlug nam bij voor het klavier plaats, speelde, terwijl de ander in gespannen verwachting toekeek, hot eerst® gedeelte en toen hij aan de hindernis kwam, bukte hij het hoofd, sloeg met zijn langen neus den voor onbereikbaar verklaarden toets aan en had de weddenschap gewonnen Lode wijk. XVIII gaf eens oen groot diner en vroeg aan een gast, die even oud was als hij zelf, of zekere gerechten, die hij noem de naar zijn smaak waren. (Sire), antwoordde deze, (ik let nooit op hetgeen ik eet). (Daarna hebt gij groot ongelijk), zei de koning, (op iederen leeftijd moet men let ten op hetgeen men eet, en op den uwen vooral op hetgeen men zegt).

Peel en Maas | 1890 | | pagina 2