Buitenland. België Frankrijk Duitschland Engeland Italië Nederland. Gemengde Berichten aniHu! on'nttlui, vervuilde Ihgypiiselio i ■schrijvers, joden, (1 rieken on Turken uit hel binnenland, die ons daarvoor niét eens dankbaar zijn. Casati zelfs was ile moeite niet waard, want hij is Mo- henri geworden. Men had er op gere kend in hhnin een soldaat te vinden aan de spits van 2000 gedisciplineerde man schappen, die men slechts van leeftocht behoefde te voorzien om zich hei bezit der evenaarsprovincies voor Engeland •te verzekeren en zich met behulp zijner bajonetten een weg naar Mombasa te openen. Daar dit niet gelukt is, is men ontevreden. Emin zelf is menschenken- ner genoeg, om zich over de waren be weegredenen der expeditie geen illusies te maken. Omtrent de taak, die den nieuwen gouverneur-generaal Emin Pasja wacht wordt van Duitschc zijde verzekerd dat hij niet in last heeft adelai opnieuw te veroveren, maar reeds rijkelijk bezig heid vindt met tot aan het ictoria- Nyanza-mecr de verhoudingen en gren zen van het inwendige achterland van het Duitsch-Afrikaansche kustgebied te regelen, en volgens de overkomst tus- sciien buitsehland en Engeland van het jaar 1884 de verschillend sferen van be langen daar ter plaatse vast te stellen. Duitschland wil niet dergelijke ervarin gen omtrent de Engelsche begeerlijkheid opdoen als onlangs Portugal in het gebied der Zambesi. Te Kortrijk zal een monument opgericht worden voor mgr. de llaeino. Dit gedeuktee- ken voor iemand die zijn levenlang Staat en Kerk zoo uitnemend diende, zal een waardig ponduut vormen met het t. tand beeld, te Ter- raonde, van pater Do Smet, den beroemden missionaris der Roodhuiden, den apostel van liet Rotsgebergte. Ook zal eon monument verrijzen voor paler Damiauus Deveuster, den up os tel van liet mc- laatsclien eiland in de Zuidzee. J£n te Gent worden bijdragee y»i-znmcld voor een gedenkteeken in middelceuwsclien stijl, ter herinnering aan mgr. Lambrechrs. l)e teekeningen zijn alle van Deutsche kuns tenaars: twee dier teekeinugeu kwamen met in aanmerking, als zijnde in renaissance stijl, niet passende voor de gollueke kathedraal waar het grafgesteente opgei iehl zal worden, Nu de werkstaking in Duitschland ten einde loopt., zijn de socialisten weder aan het woelen in België. In Gent trekken massa's werkeloozen duur de straten, met beschilderde borden, waarop geschreven staat: -De wer- keloozen cisclien van het openbaar bestuur arbeid om vrouw en kinderen le kunnen on derhouden. Wij eischen de week van 5-1 werkuren, evenals in Engeland. Ook neemt de oj gevTondenheid in het kolen- district Charleroi toe. Voor den aanleg van een haven le Brus sel on dc verdieping van het kanaal naar do Schelde, hebben zich twee Engelsche syndica ten aangemeld, die de kosten op omstreeks 2-1,000,000 frs. schatten, Eene deputatie van Brusselsche burgers zal binnenkort aan den minister van Financiëu hot plan voorleggen en toelichten. Stanley heeft Cairo vei laten en is op weg naar Brussel. Zijne ontvangst aldaar zul vorstelijk zijn. Er schijnt tusschen den grooton reiziger en de Engelsche Oost-Ati ikaansche maatschapt ij eenig geschil te zijn gerezen. Naar hij te Alexandrië aan den correspondent van de Ti mes vöór zijn vertrek mededeelde, keurt hij het ten hoogste af, dat die maatschappij aan Russische en Engelsche adellijke personen toestaat; vrijelijk op haar gebied te jagen. Het gevolg van dat vei lof is, dat er op grCote schaal eewe slaehtiug onder co dieion wordt aangericht en ongehinderd geheele kudden worden vernield. Stanley meent, dat. wanneer die maatschappij zoo handelt, het beter ware, dat de Duitsohers haar gebied inlijfden, daar dezen zulk een dierenmoord, die voor dc toe komst groot nadeel oplevert, niet zouden ge- doogon. Een sieraad der Fransehe leftcrkur.de, de evenknie van Sainte Beuve in de critiek, graal' Armand de l'ontmartiu, is in den ouderdom van 80 jaren overleden, op zijn Cndteau des Angles, nabij Avignon, waar hij de laatste jaren zijns levens in afzondering doorbracht, zich enkel bezig houdende met zijne eeuwige belangen en de hem altoos dierbare litteratuur. 11 ij was mjaoteip1 van de l'nion, vroeger liet orgaan van 'tlo'n g'i'aaï van Clmmbord en, 23 jaren lang, van de Gazette de Fi ance, die, zijne laats:»; 'letterkundige bijdrage in rouw rand, te geiyk met zijn doodsbet icht bracht. Ook was bij een getrouw medewerker van bet tijdschrift de Correspond an t, terwijl hij me nigmaal zijne critick of polemiek in andere kringen ter algen.eene kennis bracht, door ze, zoo nooi.ig, te plaatsen in de Revue des Deux AJondes. De Poutmartin was oen ijverig en vroom katholiek, in de staatkunde een vurig vuor- stander van het koningschap. 11 ij laat een eenigeu zoon na, die, aan de traditiën der fa milie getrouw, den naam der Pontmartius eero aandoet. De werken van den overledene bobben allen een ideaal karakter, in den trant der geschriften van Joseph De Maistrè, doch zij zijn levendiger van stijl en meer aan de bellctrie gewijd. Wij noemen o. a.Les Cau ser ies Litlcraires, Les Causeries du Samedi, Les Ranted is Littérair es, Souvenirs dun vieux MêlouraneLes Jeudis de Madame Char- bonneuu. Dc actieve Fransche armee zal in 1891 uit 26,024 officieren, 520,548 onderofficieren en manschappen en 142,870 paarden bestaan. In vergelijking met dit jaar is de uitbreiding aanzienlijk. Dc keizer is, volgens de Rhein. Courrier voornemens dc/.e week een bezoek te brengen aan de keizerin van Oostenrijk, die te Wies- baden vertoeft. Het koninklijk paleis te Wies- baden is reeds door den opperhofmaarschalk v. Liebenau geïnspecteerd en er worden ka mers voor den keizer in gereedheid gebracht. Ter voorkoming van de stoornis, die nieuwsgieiigen steeds in de kerk veroorzaken, als keizer Wilhelm de godsdienstoefening bij woont beeft de keizer bepaald, dut dc eerste rangen der gaanderijen voortaan door Lulher- sehe soldaten moeten worden ingenomen, die. naar bij hoopt, niet het slechte voorbeeld der burgers zullen volgen en wien trouwens vaste plaatsen zijn aangewezen. Te Heide Lundcn Wesselbtiien in Dit- marscheu (lloisiein) is besmettelijke veeziekte uilgebroken. De nieuwe rijkskanselier stamt uit een katholieke familie, bei llaluansche geslacht Caprivi di Caprera de Muiiiecucuii. lu het, begin der 48. eeuw ging een lid van dezen stam, Karei Leopold Caprivi een gemengd huwelijk aan; luj sneu veine in een veldslag tegen de Turken, nalatende oenen zoon, Julius Leopold. Zijn weduwe, oen Luthersche, een licule vun Umuli, f/óedde haar zooii 111 den Luiherschen godsdienst op cn sinds dien tijd zijn de Caprivi's protestant. Jack the Ripper is weer in Londen ver schenen. Vrijdagavond ging cene vrouw, tot de laagst gevallen wezens van Whitechapel belioorende, met een Chinees in een verdacht huis. Eenigen tijd later kwam de Cninees alleen buiten en beï-pioddo do komst van liet meisje; toen deze op hare beurt het huis verliet, achtervolgde hij haar tot in een klem straatje, waar lnj ze vermoordde. Alhoewel liet nog niet laat was, cn in de straat zeil' nog voel huizen open waren, en de beweging m de omliggende straten nog zeel' levendig was, heeft men geen hulpgeroep, zelfs niet hel minste geiucht gehoord. De misdaad was dus geheel in dozellde omstandigheden gepleegd als de vorige moorden van White chapel. Weer had de moordenaar, gelijk bij de vroegere misdaden van Jack the Rijper, de keel dei vrouw afgesnedenliet lijk was vreesdijk verminkt, en de ingewanden waien er uit gesneden. Het lijf zwom als het ware in eenen bloedplas. Evenwel, daar men Helena Montana de kroeg met een Chinees had zien binnentreden, vond de politie spoedig liet spoor van den moordenaar, na den baas ondervraagd te heb ben. Het onderzoek voerde haar in een loge ment, waar gewoonlijk dc Chiucezon verblij ven, die als werklieden aan boord der schepen, welke te Londen aankomen, arbeiden. Daar vond men oen dertigtal Chineezen, laag gevallen schepsels, die zoodanig op elkander geleken, zelfs wat de lompen betrof, waarmede zij bedekt waren, dat men onmogelijk den man kon herkennen, waai van de kroeghouder nochthaus eene zeer nauwkeurige beschrijving had gegeven. Alhoewel dc moordenaar noch den tijd niet kon gehad hebben, om het logement te verla ten, werd cr bij de huiszoeking mets ontdekt. Noch bloedsporen, nocii wapen, geen enkel mes. Men ziel het, deze misdaad is evenals de vroege!e met het diepste geheim omringd. Men heeft de dertig Chineezen allen aange houden. De politie verzekert dat de moorde naar er bij is. Duizenden personen bezoeken de plaats der misdaad. De ontroering te Londen is zeer groot. Op last van Z. H. heeft dc kardinaal-vicaris idit n.l. om de stad aanzim ie geven, haar te pauselijken stempel iistuur der gemeente een decreet uitgevaardigd, waarbij voor Rome en de voorsteden de nlgejeelc dispensatie van vasten cn onthouding, tij iens de jonsle ziekte verleend wordt, ingetrokken. In de kerk Santa Maria del la Pace is Zaterdag brand uitgebroken; een aantal schil derijen van Rafael en unjDre kostbare antieke zaken zijn door bet vuur vei nield of zwaai' beschadigd. De toestand van Italië op financieel ge bied ziet cr thans zeer ongunstig uit. Hot rijk lijdt haast hopeloos eii de kleine leuen niet minder. Men zie b. v. maar op Rome, de Hoofdstad. Het gemeentebestuur daar heeft nu de regeoring moeten tianspi eken om hulp, maar nul-op liet request gekregen, wat be stuut doren zeer verliiitéitle. Zij meenden toch alle recht op ondersteuning le hebben. Inder tijd heeft de regeenugj hen aangespoord om allerlei groole ondorndiihngen te beginnen met een nationaal.doel een geheel ander moderniseeren en den weg to nemen. Het b heeft trouw aan die wéascli gevolg gegeven, daarbij aangemoedigd door de belofte, dat de regeering zich gaarne voor het -nationaal doel" eeuige offers uit tie rijksschatkist zou getroosten. De ondernemingen heeft men in den laatste» tijd echter moeten staken wegeus geldgebrek en nu is de raad zoo vrij geweest, Crispi aan .zijn belofte te herinneren. Even wel, de rijksschatkist is even leeg als die der gemeente, en daarom poogt de regeeiing zicli thans op sliukscho wijze aan dc vervulling van haar vroeger gedane toezeggingen te onttrekken. Op het beleefd, maar dringend verzoek van den burgemeester om geldelijke» bijstand heeft signor Crist i geantwoord, dat hij wel eredieten voor de stad wil aanvragen, maar eerst moet de raad zelf trachten zich hulpbron nen te scheppen, door liet uitschrijven van nieuwe belastingen b. v. Edoch, aan die voor waarden weigert de raad te voldoen, het on mogelijk achtende om thans nieuwe offers van de belastingschuldigen te eischcn. Bij dezen crilieken toestand komt nu nog de crisis, die op* de geldnmi kt drukt. Het einde van Maart, waarop vele wissels vervielen, heeft zich gekenmerkt door een toenemend aantal faillissementen in alle tak ken van nijverheid. Zoo lieclï een bankiers huis, dat over een kapitaal van 8 milliucn be schikt, de betalingen geschorst, en een huis in wijnen is failliet met een passief van acht honderd duizend lire. Verscheiden bekende kooplieden zijn voorts verplicht in hel buiten land bezwarende lcemngeu aan te gaan, om hun .ondurg:uiy u-vo^ iep. VENKAY, lï April. Naar men zich herinneren zal, had Koks uit Meerlo op 1 Jan. jl. te Caslenray het ongeluk zijn been te breken. De ongelukkige zoo meldt men ons rs deze week aan de ge volgen in het gasthuis te Yeulo overleden. Met genoegen declen wij mede, dat bij de Woensdag gehouden examens voor hel lager onderwijs te Maastricht zijn geslaagd de hoe ren M. van Meijel vail Merselo cn J. J. Ver meulen van Waussiira. Beide kwaekelingen van de Rijksnornuulsoliool alhier. Bij de Woensdag gehouden aanbesteding van het herbon wen van liet Gymnasium alhier luidden ingeschreven de volgende lieereii Freulich, Grubbeuvorst, f33,844. Baaïsen, Horst, f33,860. Wijnhoven, Vemay, f32,906. Jacobs, Venray, f31,615. Potten, Venray, f31,550. Korting, Bergen, f31,460. Oudenhoven, Venray, f31,200. Aan den laagste» nischrgvcr is liet werk gegund. De jaai markt te. Horst op Paaschmaan- dag gehouden werd duor veel kooplieden be zocht er werden buitengewone liooge prijzen voor drachtige koeien besteed. De rechtbank te Roermond heeft Woens dag uitspraak gedaan in de zaak tegen A. v. d. L. uit Sommeren, te Veuloo wegens kin dermoord aangehouden. De eiscli was, gelijk gemeld is, 2 jaren gevangenisstraf; zij weid echter tot 5 jaren vcruordeeld. Ter terecht zitting, zoowel vóór als na de uitspraak, was zij zeer onscliillig, Te Elsloo is uit de Maas opgevischt liet lijkje van een pasgeboren Kind, waaraan liet hoofd geheel ontbrak de beide armpjes, bene vens het linker beentje door een koord op de borst waien saamgebonden. De justitie heeft een onderzoek ingesteld. Naar liet gerucht loopt heeft zich een notaris in het arrondissement Roermond van zijn standplaats verwijderd, met achterlatinj van een aanzienlijk tekort. Men spreekt zelfs van f 200.600. Woensdag ochtend is uit de Maas te Obbicht op geviseht het lijk van een onbe kenden, naar gissing 12 a 13jarigen knaap. Sporen van geweld zijn niet PP het lijk be vonden. Twee kinderen van een inwoner te Siliard vonden op een vergaderplaats van vuil, nabij hnn woning een fleschje of potje, dat witte bolletjes 1 e vatte. De kleine aten van don inhoud met het treurig gevolg, dat het jongste, twee jaar oud, eeuige uien later een lijk was en hot andere, vier jaren oud, in zeer gevaarlijken toestand verkeert. Naar men zegt zou een dienstmeisje dat aan bet schoonmaken was, het fleschje waarvan zij den inhoud niet kende uit ecu venster ge worpen hebben. -- Sedert eenigen lijd is het doip Maas- bracht in beweging. Het bouwen een er nieu- wo kerk in de kom der gemeente mocht, volgens de bewoners van het. gehucht. Braeh- terbeek, niet piaats hebben; zij verlangden de kerk in bun gehucht. Zij beweren, dat bij den bouw der nieuwe kerk lijken gei oei d zijn, die nog geen tien jaren begraven zijn, dus in strijd met de wet. De kapitein dor maréchaussees uit Roermond heeft inautiege- len genomen om botsingen to voorkomen. Zooals bericht is, werden de blokwerkers te Valkenburg in de vorige week door de rechtbank te Maassricht van het hun ten laste legde vrijgesproken. Denzelfden dag zijn de nekken, welke den toegang tot den berg be letten, dooi een onbekende geopend. Dinsdag daaropvolgende togen de bergwer kers gezamenlijk al zingende de stralen door en hervatten den arbeid in de sedert lang voor hen gesloten geweest zijnde groeven. Van dien dag af werken zij ijverig door en hebben zij reeds verscheiden blokken uitgekapt, welke tegen flinke prijzen van de hand zijn gedaan. Justitie en politie laten de werklieden onge moeid. Woensdag lieoft 't gerechtshof to 's-Her- togeuboseli uitspraak gedaan, in zake togen J. W. D. to Siltard, geappelleerde vjlu een vonnis ter rechtbank te Maastricht, dat von nis bevestigd en liern vrijgesproken. Maandagnacht zijn dieven ingebroken in de tumierswoniug van het kasteel Neuüorg- Gulpen. Ten nudeele van den tuinman A. Kleijn, die op leis was, zijn uit een kist ont vreemd honderd mark in goud, vijf mark in diverse muntstukken, een collectie oude munt stukken en eene partij kleedingstukken. Op onderscheidono plaatsen in Limburg heeft zieli een persoon vertoond, voorgevende Belgisch veekoopman te zijntegen hooge sommen kocht hij vee, op latere levering, vertrok weder, na bier of daar overnacht te hebben, en weldra besmeurde men dan mot een geslepen dief le doen gehad te hebben. Te Horn beeft hij o. a. gouden oorbellen, broches ringen en geld onlYrowmd. Dezer dagen werd gemold, dat een brief met aangegeven geldswaarde van f 460, te Utrecht op de post bezorgd, mot bestemming naar Veniu, bij aankomst geen geldswaarde bleek te bevatten. Te dezer zake is thans de 26jarige practizijn J. W., wonende le Til burg, door de politie te Venlo aangehouden en op rechterlijk bevel naar Roermond over gebracht. De zaak schijnt zich volgenderwijs te heb ben toegedragen. Den Üeu Maart jl. heeft W. toenmaals directeur eener scliuldinvordering- maatschappij, uit Utrecht, eene brief verzon den aan zijn klerk, met eene aangegeven geldswaarde van f 466. Bij ontvangst bleek de brief niets anders ie bevatten als een stuk je blank papier, doch weldra bleek dat de enveloppe op zijde was opengesneden en met een op twee zijden gegomd stukje papier kunstmatig was dichtgemaakt. Het gewicht van den brief kwam tamelijk goed overeen met het daarop vermeide door bel postkantoor te Utrecht, en bij onderzoek kwam aan het licht, dat wanneer het opgegeven geldswaar dig pupier daarin geweest ware, de brief 10 gram zwaarder had moeten zijn. Niettemin reclameerde de afzender het geld bij den mi nister. Op den eersten Paaschdag had op de Wildon, in de Tilburgsclie heide onder Don gen een vreeselijk vootval plaats. Bij J. d. K.. kwamen vijl beruchte Tilburg sclie stroopers binuen. Bij tusschen ben ont staande» twist werden tweo hunner handge meen en vielen al vechtende op den grond. Ziende dat zijn kostbaas het onderspit zon del ven, zou zekere v. F. hem te hulp kotneu door de tegenpartij met de kolf van liet ge weer op het hoofd te sla li. Hij trof echter den met bedoelden, die daardoor wij ernstig aan het voorhoofd word verwond. Den slag herhalende kwam deze op den vloer terecht. Do kolf brak van het geweer af, een schot ontlaadde zich, v. F. werd doodelijk in den buik gelrollën en gaf na weinige oogenblikken don geest. Hij is een 28jarig vrijgezel. Alweer heeft in dit treurig drama de drank duivel een voorname rol gespeeld. Voor liet gerechtshof te 's-Gravenliage bleek dezer dagen, dal de rijksontvanger te Domburg, die aan zijn klerk liet beheer liet over gruote sommen, Uien beambte betaalde metf 60 Vjaart. En tocli had die ontvanger nog den moed, dien ongelukkige aan te klagen, toen deze voor de verleiding bezweken was en geld uit de kas bleek tc hebben verduisterd. Op 20 April a, s. zal te Utrecht van wege den bond van klerken, werkzaam aan de kantoren der directe belastingen, invoer rechten en accijnzen, een algemeene vergade- riug gehouden worden, ter bespreking van middelen tot verbetering van hunnen toe stand. Ondanks liet ongunstig weder hadden zich Dinsdag duizenden vereenigd, om hot grootsponfeest der Bredascho Harddr. en Reuvereen., te Breda gehouden, bij te wonen waaraan door 70 paarden werd deelgenomen; het grootste getal, dat ooit bij een wedren in Nederland gu/.ieu is. Er werd zoowel bij do bookmakers als bij don totalisator druk ge wed. Te Neede is op eeno samenkomst van jongelieden besloten tot de oprichting van een Voikszangsehool, onder den naam Crescendo. Op do vraag van een paar leden wat nu eigenlijk wei Crescendo betcekende, werd door den woordvoerder de volgende verklaring ge geven; -Zie, jongelui, dat beteekent noe zoo veulie as en hier boog spr. zich mot kracht voorover zoo voulle as dor met alle ge weld opvallen. BIJ GELEGENHEID VAN EEN PRIES TERFEEST TE VENRAY. Zunder liefde, geen golukzij is het manna in do woestijn des levens. De natuur zolve noopt dan ook den mensch tot liefde: do vogel vliegt, de mensch bemint. Als door instinkt bemint de moeder haar kind, de bruidegom zijn bruid, ja zelfs het wilde woudgebrocdsel voelt liefdo voor zijn jongen. Dat alles is natuurlijk. Doch, o wonder! Een God bemint een aard worm O wonder der wonderen! God, die do aarde in een kleed van wolken en in een wind sel van nevelen hulde, ligt, uit liefde tot den mensch, arm eo naakt in eene ossekribbe. God, die der zon haar slaapkoets wijst. God, die het machtige sterrenheer op al zijn tochten door het malelooze ruim geleidt, hangt, uit liefde tot dien mensch, gegeeseld en met door nen gekroond, aan een schandpaal geklonken. Kniel neer, o mcnscliGod de almachtige de eeuwige God wordt gekruisigd uit liefde tot u. De liefde der menschen sterft: de rommelen de aardkluit spot met onze liefde, en onder de groene zode kennen onze vaderen do dier baren niet meer, die aan hunne zijde in do vermolmde rustbedden sluimeren. Gods liefde, tot u, o mcnscli, stierf niet. Jesus leeft voort. Hij verblijft bij u; kinderen uit uw bloed wer den tot «andere Christussen" uitverkoren, en terwijl op hun woord Jesus in de tabernakels nederdaalt, nam de Hemelscbe Vader dio mensclienkinderen zelf zijne zonen aan. De priester is de zoon van God. Of hoort gij het met, terwijl het rinkelen der bel de plechtige stilte heiligt: Dit is mijn lichaam, dit is mijn bloed? en aanbidt gij na dat almachtig flat uwen Heer en Zaligmaker niet? Of hoordet gij Zondag dat woord niet van do bevond© lippen des jeugdigen priesters trillen, en zaagt gij het niet, hoe een overgelukkige vader, een vreugdedronken moeder, hoe broeders en zusters uit zijne gezegende handen het lichaam des Heeren ontvingen? Kniel neer, kniel neer, o mensch! Gods liefde is oneindig groot. De scharen waren dan ook groot, de drom men wel dicht, die Paaschdag kerkwaarts trokken. Wel warende plechtigheden van de godsdienst hier altoos onvergelijkelijk schoon, doch Zondag droeg een pas gezalfde priester voor het eerst't H. Offer op; een van Ven ray's zonen stond daar als priester van het Nieuwe Verbond. Die dag moest gevierd heel Venray stroomde samen om getuigen te zijn van de grootsche plechtigheid die zou voltrokken worden, om den zegen te ontvangen van den jeugdigden dienaar des Heeren die het II Paaschlara voor zijn dierbaar dorp opdroeg, terwijl het jeugdig zangerskoor, onder de be kwame leiding van zijn ijrerigen directeur, den Eerw, Heer Gitmans, zich zoo uitmuntend kweet van zijne zware taak. Heil u, o jeugdig priester. Hij die dagelijks in uwe gewijde handen zal herboren worden, is geboren uit een Maagdmake Hij ook uw maagdom vruchtbaar, en dat een lange rij van bekeerde zondaars u de onverwelkbare kroon des Hemels strengele. LANDBOUWERS, OPGEPAST! De hooge veeprijzen van 't vorige en van het loopenee jaar zijn ongetwijfeld een wel kome bron van inkomsten geweest voor den landbouwersstanden indien de huidige staat van zaken gedurende twee of drie jaar aan houdt, zouden onze verarmde veldbewoners hun welvaart van voorheen grootendeels zien terugkeeren Als men de Fransche bladen leest, bestaat er echter weinig kans tot die blijde verwach ting, daar de boer met een nieuwe en geduchte mededinging bedreigd wordt. liet vervoer uit Amerika in Europa van lovende ossen was tot nu toe nog niet gelukt. Men heeft nieuwe proeven gedaan dio geluk kiger zijn geweest. Osson uit do republiek Argentina aange-

Peel en Maas | 1890 | | pagina 2