Frankrijk Duitscliland Engeland Oostenrijk Rusland 'Nederland. Kerkelijke Berichtén Gemengde Berichten Burgerlijke Stand. de, wair li j de nieuwste methode, om aan die ongeluk Ui gen het fpreken zooveel mogelijk te% leoreu, te gelijk mol het. vinger alfabel invoer de. vet liezen lui turen beschermheer. Am: de gc-J'.iiiUigo vernedering, die België in de laatste onderging, whi. het onderwijs, de alge meen» welvaart, de zorg voor den werkman, dr- grontcr vrijheid der burgers het reft had 1 dc overledene prelaat een zeer werkzaam aandeel. Boulanger, heeft aan Laisanl geschreven, dat ook hij evenals vroeger aan Tirard, thans aan Freycinet heeft geviaagd, voor den ge wonen rechter of den kt ijgsrnad terecht te worden gesteld en dat hij dan omuiddclijk naar Frankrijk zal terugkeeren. I)c gravin van Parijs heeft een bezoek gebracht aan haren zoon, den hertog van Or leans, in zijne gevangenis te Clairvaux. De Berlijnseliè correspondent van de Köln. Volksztrj. maakt gewag van de algemeene onverschilligheid, waarmede in de hoofdstad liet ontsiag van den rijkskanselier werd ver nomen. Fr werd vanzelf wel druk over ge praat in cafés en op trams, doch dat zal wel overal in Europa 't geval geweest zijn. Zei Is geen extra-nummers van contanten werden op de straat rondgeroej en. zooals anders ge durig met do «laatste hei ichien van ccuig belang plaats heeft. Als er nu en dan een groepje nieuwsgierigen voor het paleis van den rijkskanselier stond, dan was het niet om Bismarck, doch om de biiiloiilamlsche leden der arbeids-conferentie, welke in dal paleis hare vergaderingen houdt. Men was te Ber lijn op den val des grooteu mans wat voorbe reid. Mem zdi zal echter die algemeene koel heid wel gedeerd hebben, ofschoon hij er de man niet naar is om zich te laten terneer slaan. Men wordt, hem na zijnen val hooiende, herinnerd aan CorneilleVs woorden: Voire pays vous hailros emus sont sans pn; Dans an si yrurul reversque runs res te t dd Mui. Bismarck laat zijn tJiijko «rdesterren en grootkruizen door een juwelier schatten, wat de waarde aan brillniit.cn betreft, daar hij voortaan nog maar alleen do ster der orde van den Zwarten Adelaar, die de oude kei/.ei hem verleende en het IJzeren' Kruis, dat hij in den oorlog van 1870 verwierf, dragen zal. E tl gen Richter schrijft dat Bismarck in fei len toorn over den keizer uit zijn ambt ge scheiden is en daarom thans in de Norddent- sche AUgemcim een polemiek rechtstreeks tegen den keizer laat voeren. Deze uitlating i...:*. i op net iioi-iuartiteel in de Norddeutsche, waarin o. a. over de bekende, door den keizer kwalijk opgenomen samen- spreking tusschen Bismarck en Windt borst gezegd wordt, dat «de rijkskanselier beeft ge weigerd zijn omgang mei afgevaardigden aan een controle (van den keizer) ie onderwerpen." Overigens laat de Norddeutsche nogmaals uit komen, dat noch de keizer, noch invloedrijke londavorsten eenigen persoonlijken stap bob ben gedaan om Bismarck to bewegen de bui - tenlalidsche polilick te blijven leiden. Men meent hierbij te mogen opmerken, dat. dit wel kan geschied zijn, omdat zij wel wisten, dat Bismarcks besluit om zich terug te Hekken, na al wat or was vooraf gegaan, volstrekt onherroepelijk was. Engen Richter vertelt nog, dat Bismarck in een gesprek aan tafel met groote openhar tigheid over de personen en verhoudingen sprak, waaraan zijn val zou te wijten zijn en zich daarbij het trotsehe woord liet onlvallon «De koning en ik, we zullen mekaar nog wel eens weer zien." Indien het gerucht waarheid behelst, dat minister v. Lutz in den val van Bismaroh wordt medegeslcept en, »op verlangen zijner familie" die bevreesd is voor zijne gezondheid, zal aftreden en vervangen worden door von Muller, chef der prefecteur van politie te Müti chen, dan heeft die pcrsoohverwisseling niet veel te beduiden, v. Müller toch, insgelijks een oud katholiek, is een vriend van Luizen was zijn rechterhand in al de maatregelen, die de minister van Eerediensten Onderwijs voor bereidde. liet is inlusschen mogelijk dat v. Müller zich richten en voegen zal naar de nieuwe tijdsomstandigheden. De Duitschc minister van Oorlog heeft den gemeenteraad van Wesel verwittigd, dat de vesting spoedig zal worden ontmanteld. Men verhaalt hierbij, dat vóór zes jaar, toen die ontmanteling reeds besloten was, men van Duitschc zijde tracht to het vertrouwen van den Franschcn minister van Oorlog te winnen voor een oud Badenscli officier, die, om zich geloofwaardig te maken, als militair geheim de teekeningen dier vestingwerken zou ver raden Na het bij den Engel.sclien gezant te Bcr- 1 jn ter eere van den prins van Wales gegeven middagmaal, voerde do keizer oen lang ge sprek met Herbert von Bismarck, dat vrij op gewonden scheen gevoeld te worden en waar bij men den keizer herhaaldelijk tegenover graaf Herbert's beweringen de schouders zag ophalen. De jeugd vat) Capiivi, zegt de Jiürscn- Couvrier, liet mot vermot den dat hij eens een groot man zoude zijn. Hij v aa middelmatig in talenten on vlijt, doch altoos zorgde hij er voor >dat hij aan do eisoheti van den dienst vol deed. Lang on In eed van gestalte, hoog in de schouderen, het aangezicht mei talrijke zoinei- sproeteu bedekt, bebooitle hij tot de jongens' die op de vraag: wat zij worden wille.», nooit een verschillend antwoord gaf. Ilij wilde officier worden, dat stond bij hom vast. Op school was hij vlijtig, meer niet. Bij den overgang naar een andere klasse werd hij al toos bevorderd; daar zorgde hij wel voor. Nooit is hij een halfjaar blijven zitten in de oude klasse. Maar ook is het hem nooit over komen, dat bij, wegens builengewonen ijver een halfjaar eerder mocht overgaan. Nimmer het hij een hem opgedragen taak onafgewerkt, doch hij zou ook nimmer meer doen dan het precies voorgeschreven©, om in hooger aan merking te komen. Bij examen wist hij altoos het rechts/, antwoord, doch ook niets ineer. Ongevraagd zou hij.nooit met zijn kennis pra len. I)e wiskunstige vraagstukken loste hij s'eeds n-ar genoegen op wat met leerlin gen van 't gymnasium in den regel niet het. geval is 111 de fijnheden der lioogerc wis kunde drong hij echter niet door. Hij maakte zijne sommen, en daarmede basta. Onvoorbereid kwam hij nooit in de klasse cn zelden of nooit hoorde men hem klagen i alleen toen hij Tacitus moest beginnen te ver talen, klaagde hij dat die geschiedschrijver niederziekend schwer was. Op St. Michnüls-dag 18-19 deed hij zijn eind-examen, met een goed geiirgcnis en tiad als avantngcur bij het keizer-Fians-regiment in dienst. De afgevaardigde baron van Iluenc, lid Aan het Centrum, die bij den keizer goed aan geschreven staat, is tot geheim kamerheer van Z. II. den Paus benoemd. Op aanspoien van mgr. Kopp, bisschop van Breslau, zullen in de groote arbeiderswijken van Berlijn, in hot Zuiden en liet Noorden dei- stad, gezellen-veree.iigingeti worden opgèidcht ter bestrijding van de sociaal-democratie, Stanly, zoo schrijft do vennoot dor Engel- sclio uitgeversfirma, die naar Kaïro gereisd is, vermijdt alle gezelschap en is den gekeelen dag bezig met zijn boek. Ilij heeft, 640 blad zijden af en gaat hier niet vandaan, voordat het werk gereed is. Ilij hoopt met nog 300 pagina's klaar te komen. Onlangs, met mij langs den Nijl wandelende, zeide hijAcht maand geleden dronk ik het water van den Ntjl bij de bron. Het water hoeft, circa 8 inuan- LArtJia ----- J- owl* «aai ztirte vloer en. Op dit oogenblik kan ik dus hetzelfde wa ter drinken, dut ik 8 maand geleden bij liet Victoria Nyauza-mcer pioefde. Vreemd, hé niet waar! liet schijnt, dat de redenaars in hot En- gelsche parlement geen mikerwater drinken maar portwijn. Althans wordt gemeld, dat Balfour zich hiermede verfrischte. toen hij zijn lersche landwet Maandag indiende, met een redevoering, die zeven kwartier duurde. Iti'lie De Kamer beraadslaagde Zaterdag over de invrijheidstelling van professor Sbarbaro, die tot afgevaardigde werd gekozen. Na de verklaringen van Crispi verwierp do Kamer een voorstel om Sbarbaro, die wegens drukpers-delict gevangen zit, in vrijheid te stellen, met. 181 tegen 104 stemmen. De Kamer heeft voorts met een groote meer derheid een voorstel aangenomen van de com missie, belast met liet uitbrengen van rapport over de aanvrage tot liet. gevangen nemen van den socialistische!) Yge vaardigden Costa, die eon vonnis te zijnen laste heeft. Het. voorstel strekte om aan de aanvrage.te voldoen. Een ander voorstel, strekkende om de uitvoering van het vonnis te schorsen, werd, nadat, mi nister Crispi zich daartegen had verklaard, verworpen met 109 tegen 95 stemmen. 100 afgevaardigden onthielden zi.-h van stemming, toen over de motie aangaande Cos ta, beslist werd, daar de regeering de Kabi net® quaestie bad gesteld. Zij wilden het mi ldst erie-Crispi, dat na Bismarcks val zeer zwak slaat, nog niet omverwerpen. De minis- ler van Justitie was tegen de inhechtenisne ming. doch had voor Crispi gebukt. Costa, die in do zitting tegenwoordig was, l iep«Neem mij maar gerangeu; zend gerust, uwe opruiers naar onze vergaderingen, de dag staat voor de deur. waarop wij over u zullen rechten." Bij de verkiezingen voor den gemeenteraad te Wecnen heeft de anti-liberale coalitie thans vier zetels gewonnen. Van de 27000 kiezers in de stadsdistricten, waar de Raadsleden aan de beurt van aftreding waren, kwamen er ruim 18000 op. De anti liberalen overwonnen met 9000 tegen 8000 stemmen. In de drie stadsdistricten, waar dit maal niet gekozen wordt, hebben de anti-libe ralen de overwegende meerderheid. De libera le pers had deze gemeenteraadsverkiezingen als een voorspel van do verkiezingen voor don Landdag beschreven, in do l.oop dat do libe rale pat tij zoude winnen. Nu heft zjj klaag liederen an en zegt di-1 Weonen is gevallen in de handen van de vijanden der J'i(h i). Plet is waar dat conservatieven en anti-semieten aan de .stembus sanieuginoen, doch het feit valt niet weg te rcdcneeien dat liberalen in distiicten, die /ij meenden gepacht. Ie hebben, de nederlaag hebben geleden. De keizer van Oostenrijk heeft in een eigenhandig schrijven aan vorst, Bismarck har telijk leed betuigd over zijn aftreden. Een ge lijksoortig schijven zond ook graaf Knlimky. fTe.t gerucht loopt, dat de voormalige rijks kanselier nabij Zurich een villa gekocht heeft, mot. het doel daar 'te gaan wonen. Volgens de Times heeft de Sultan van Tur kije naar aanleiding van prins Bismarcks af treden een streng onderzoek doen instellen naar den toestand der verdedigingsmiddelen in verband met eene mogelijke mobilisatie. Men meldt uit Petersburg, dat er wanorde lijkheden zijn ontstaan onder de studenten en aan de Academie van landbouw. Er bebben 500 arrestatiën plaats 'gehad. De studenten vroegen herstel van do vrij gevige reglementen van 1863. Militaire macht bewaakt de toegangen tot de universiteit. Ook het Journal de St. Petersburg, het officieuze orgaan bij uitnemendheid, vat .het heengaan van den Dnilschen rijkskanselier nog al luchUg op. ovenals de Weener pers. Al treedt v. Bismarck torna-, zegt het blad. de buitenlandsche politiek van Duitsshland blijft er do zelfde om. en dat is hoofdzaakDe kei zer '/al wel consequent blijven in zijn vredes politiek, gelijk bij trouwens, ongevraagd, be loofd heeft in zijn laatste brieven. VENRAY, 29 Maart De landbouwer Lambert Lommen te Horst, zijne vrouw en zijn zoon, zijn dooi- hun hond gebeten, die bij onderzoek gebleken is te lijden aan hondsdolheid. De hond is afge maakt en het lijk opgezonden naar de Veeart senijschool te Utrecht. De gewonden zijn naar St. Hubert vertrokken. Zondag avond werden door de stedelijke politie in het logement P. van den Akker aan de Jodenstraat, ik .Z-° G. P., oud 32 jaren, woiiende te Sevelen, (Pruissen) en O. M. D., Wed. P. J. II., oud 42 jaren, wonende te Niekerk, (Pruissen) verdacht van in den nacht van 21 op 22 dezer te gehucht 't Ven onder deze gemeenten ten nadeele van G. Stikkelbrock landbouwer. 1 eenden en ten nadeele van den landbouwer J. Backus cenigo paren sokken cn kousen te hebben ontvreemd. Toen de politie in voormeld logement ver scheen waren zij bezig van de ontvreemde eenden soep te koken, zoodat hun de gelegen heid werd ontnomen daarvan te profiteeren, de ontvreemde kousen en sokken werden ook ter plaatse gevonden, een en ander werd ten dienste der justitie in beslag genomen. De arrondissemeijts-schoolopziener heeft aan het gemeentebestuur te Venlo een schrij ven gericht, waarin hij het aanstellen van jeugdige onderwijzers, die pas hun examen hebben afgelegd cn op de scholen aldaar ge kweekt zijn, afkeurt. Tevens dringt hij er op aan, om onderwijzers te benoemen die eene bij-akte bezitten, en dan niet het minimum van de jaarwedde toe te passen. Niettemin benoemde de gemeenteraad zonder oproeping een pas geslaagd onderwijzer. Door liet gemeentebestuur te Venlo werd Dinsdag aanbesteed liet, bouwen eener muur om hot te aanleggen kerkhof der Neil. Iferv. Gemeente, met bijlevering van alle materialen. Inschrijvers waren: L. Gooren, te Venlo aan f74ö en F. Paes-nat) f 555. De Gedcp. Staten van hot hertogdom Limburg, brengen ter kennis van do belang hebbende gemeentsbcst'Uren in dit-gewest, dat onder dagteekening van den 13 Maart jl., aan hunne vergadering ter goedkeuring is ingezon den een besluit van den raad der gemeente Bergen, van den 22 Februari bevorens, strek kende tot. het te Well onder die gemeente instellen van een jaarmarkt, voor hoornvee, paarden en varkens te houden op den derdon Maandag der Maand April, met bepaling ver der dat,, wanneer op dien dag een feestdag invalt, de markt daags daarna zal gehouden worden. De gemeentebesturen worden uifgenoodigd om, indien togen het instellen van die markt in liet belang hunner gemeenten bedenkingen mochten bestaan, daarvan voor 10 April eerstkomende aan Ged. Staten mededeeling te doen. Is bedoelde termijn verstreken, zonder dat ter zake een bericht ontvangen zij, dan zal het er voor gehouden worden, dat geen bezwaar ten deze bestaat. Zaterdag namiddag omhent den avond werd te Grevenbicht, van Visscherwc.eit tot Ohbicl.t, langs. cn. op de oppervlakte dei- Maas, oen reuk of uitwaseming wnuigen-mien, den reuk geleek op carbolzuur, niemand wist de ooizaak óp het oogenblik te ontdekken', toen Zondag moreen met nnllinenen vissc-lmn reeds dood en anderen met. den kóp boven water zwommen, die bedwelm», aan land kwamen en met de handen gevangen werden. Zou soms te Luik of elders, de stadsi rolen ontsmet zijn geworden, met. earhulzuur, voor de pokkenepedeiiiie, welke rh len zich in de Maas ontlasten. Dat de influen/.a te Nederw'eert duchtig heeft huis gehouden laat zich best begrijpen als men weet, dat er van ultimo December tot. medio Maart 65 personen overleden zijn. De gemeente telt, 4788 zielen. Ook tlwns; heerscht de influenza nog lievig. Vrijdagmorgen vond K. Postma, lo Ilen- naard (Fr.), liet eerste kievitsei. Gewoonlijk worden in die streken aanzienlijke sommen voor het eerste ei uitgeloofd. De gelukkige vinder ontving voor zijn eersteling f IS. II. Faber, to Oldeboorn, vond op denzelfdcn dag bet eerste -ei en heeft dit aan den Commis saris des iionings in -Friesland aangeboden. Zeer vele boeren verbieden liet eierzoeken op hunne lauden. De Raad van Maasbree zal zich onver wijld tot den officier van juslilie te Roermond wenden wegens de belemmering van den over tocht over de Maasbrug bij Venloo, omdat er tot dusver nog geene wetiige bepalingen be staan om tolgeld voor dien overgang te beften. Te Maastricht is gevankelijk binnenge bracht een Duitschei-, verdacht van diefstal met verzwarende omstandigheden. De gear resteerde, benevens nog twee andere personen, die voortvluchtig zijn, zijn Maandag morgen op klaarlichten dag de woning van eene win kelierster to Vaals binnengedrongen en heb ben, na de vrouw door een slag op het lm ld onschadelijk te hebben gemaakt, het huis doorzocht en zich van het aanwezige geld meester gemaakt. Door het O. M. bij do arrond.-rechtbank te Maastricht is hooger beroep ingesteld tegm de uitspraak dier rechtbank, waai-bij de bur gemeester van Broek-Si'tard,- terzake van valsehheid in geschrift, tot 2 dagen gevange nisstraf is verooideeld. Ook door den beklaag de is tegen dit vonnis appél aangeteekend. De te Biussel aangehouden dienstmeid R., uit Roermond, verdacht van diefstallen en doorvoor door de Belgische aan de Nederl. justitie. njtgelj?.v©rd, werd door de rechtbank te Roermond vrijgesproken. lil den loop der volgende maand, zullen vijf zuster Ursuliuen uit het klooster te Grub- bcuvurst naai- de Noord-liollandsohe gemeen te Nederiiorst den Berg vertrekken, ten ein de liet onderwijs over te nemen aan de aldaar opgericht.© bijzondere school onder het beheer van 't R. C. parochiaal kerkbestuur. Bij de gister gehouden stierenkeuring te Meerloo behaalde de lieer D. Nab van Meerloo den 1 st>m prijs, Arnold Hangst van Wnnsum den 2den prijs, en van Meijel van Merseio- Venray den derden prijs. Van de 23 aangevoerde stieren werden er 3 afgekeurd. Op de jaarlijksche gehouden keuring van springs tieren te Boxmeer, bedroeg den aanvoer 31 stuks, waarvan afgekeurd 6. De prijzen wei-den behaald door de volgen de landbouwers: V. Duinhoven. S.imbeeksehe hoek le, Seegcrs. Sanibeek 2e, en V. d. Heuvel, Wanrooi 3e prijs. De influenza deed ook in do maand Februari nog haren invloed gelden op de sterfte in de piovincïc Limburg. Ofschoon liet getal sterfgevallen daalde van 728 (Februari) tot 573, zoo was het sterfcyfer toch nog veel te hoog. Terwijl liet gelieelo getal sterfge vallen in Februari 1889 slechts 448 bedroeg en aan acute en chronische ziekten der adern- halingswerktuigen respectievelijk 47 cn 20 personen bezweken, steeg dit getal in Febr. 1890 respectievelijk tot 119 en 35. Gerang schikt naar de oorzaken van den dood is de verhouding geweest als volgt: Levenloos aan gegeven 32, ziekten van algemeene en af wisselende zitplaats 125, febtis typlmïdea 3, huidziekten 2, ziekten van hersenen en zenu wen 79. keel- en lungteeriftg 54. andeie ziek ten der adeinhaliugsweiktuigen 150, ziekten van hart cn vaten 27, idem der spijsverte ringsorgmen 16, idem der organa urogenita- lia 7, idem van het kraambed 8, onbekend 39. De verhouding der overleden tot 1000 inwoners iu eon jaar was voor Maas tricht, 27.0, voor Roermond 18.07 en voor Venlo 25.7, In een onbewoond perceel aan den Ma liesingel te Utrecht, beeft eene gasontploffing plaats gehad. De slag was zoo hevig, dat de ramen van eene broeikast, behoorende aan een daarachter wonend hovenier, veel schade hebben geleden. De brievenbus was uit de voordeur geslagen en lag oen paar meter ver op straat. De meeste ruiten in hot perceel zijn ook gesprongen. De werklieden, die in hot huis werkzaam waren, bekwamen geen letsel. Een dertienjarige knaap uit Halercn is Maandag, weinige uren nadat, hij uit school kwam, overleden. Men zegt. dat hij van een onderwijzer een slog op het hoofd heeft gekre gen, wat als du ooi zaak van zijn dood zou worden beschouwd. Een veedrijver te Utrecht had Zaterdag middag liet geluk op do veemarkt aldfcar eer.e portefeuille te vinden, welke bij onderzoek, behalve andere papieren, een niet onbeduidend bedrag aan bankpapier bleek te bevatten. Daar hij van zijn 'vondst geen geheim had ge maakt., kwam de eigenaar, een veekoper, weldra opdagen en toonde zich over het terug- bekomen van zijn geld zoo verheugd, dat do eerlijke vinder zich bij voorbaat reeds ver blijdde in het vooruitzicht eene flinke beloo ning te zullen ontvangen. Die Verwachting werd dan ook niet be schaamd, want nadat de veekooper alles in orde had bevonden, klopte hij hem op den schouder en stopte hem een bankje van f 25 in do hand, zeggende: «Je bent een eerlijke vent, maak van liet geld een goed gebruik, want niet eiken dag heb je zoo'n buitenkansje. Dat de veedrijver gelukkig was met zijn schat, laat zich denken. Zaterdag werden in de Kapel van het Groot Seminarie te Roermond door Z. D. II. Mgr. Boermans de H. Wijdingen toegediend. Tot priester zijn gewijd 19 Eerw. heeren uit het Seminarie: do Eerw. heeren F. Brune van MeersseD. E. Durlinger Heerlerhcide, H. Hamers Oppeven, L. Hebben Meijel. G. Her- rnei.s Roermond. G. Billen Blerick. L. II«>u- ben Kerkrade, P. J oosten Beesel, L. Ita- maekers Horst, Van Rocbroeck Heerlen, G. Saes Roermond, G. Schatten Wittem, A. v. d. Broeck Geick, P. v. Rijswijck Venray, E. von Bönnighauzen, Roermond, R. Vonckon Schimmert, G. Walpot, Maastricht, W. Wierts Gennep, H. Wijnhoven Velden, V. Schoolmeesters Roosteren, welke laatste ech ter reeds sinds Augustus als professor werk zaam was aan hot klein Seminarie to Rolduc. Eveneens tot priester gewijd 10 EE. Fraters Franciscanen uit Weert; de EE. mi.: G. Schepers, B. Spruit, C. van der Klein, G. Bennenbroek, R. Crorabags, G. v. d. Poel, A. la Roze, A. Schuurman, G. Waanders, L. v. d. Pavoord!; werden gewijdt tot Subdi aken, 14 EE. hh. uit liet Seminarie, o. a. G. Brounts Maastricht, G. Creraers Wanssum G. de Wever Nuth, G. Heyneii Buchten, G. Laven Geleen, h. Oor Roermond, N. Rama kers Maastricht, G, Sieben ueijthuizen, G. Simons ^walmen, M. Souren Roermond, h. Toebosch Venlo, G. v. d. Sander Gaugelt, W. Vorage Kerkrade. A. Verstappen Horst: 10 Eerw. Fr. uit het Klooster Weert, M. Da niels, P. Slijkerman, Keenen, A. Dudock, E. de Graaf, E. van Litz, E. v. d. Drift, W. Groene veld, IT. Tieman, M. Eickholt. In het geheel werd aan 68 EE. HH. het H. Subdia conaat of het Priesterschap toegediend. Bij den barbier. Slaat gij ook niet af met de slechte tijden vroeg iemand schertsend hij het betalen van zijn barbier. Afslaan, mijnheer? Waar denkt gij aan? Wij moesten eer aan opslaan denken, want de gezichten van de klanten zijn tegenwoordig wel dubbel zoo lang als vroeger, toen het beter ging, en zoo hebben we dubbel werk. De komma-Iooze orakelspreuk: «Ibus redibis nunquam morieris in armis (gaan zult gij terugkeeren nooit onder de wapenen-ster ven) heeft hare wedergade gevonden. Een grossier te München had aan het. sta tion een waggon met pruimedantcn ter verzen ding gereed staan, toen hem aanzienlijk meer voor die partij werd geboden. Hij telegrafeer de nu aan dengene, die hem dc waar besteld had, of deze 200 mark schadevergoeding wilde aannemen, ingeval de pruimen niet verzonden worden. Het antwoord per telegram luidde: «Accepteer niet afzenden. De komma achter liet woord «niet" was vergeten. De grossier las er uit: «Accepteer (de 200 mark), niet afzenden. Hij deed toen de partij aan den meest biedende over. Beiden, de afzender van het laatste telegram en de grossier zijn nu aan 't procedeoren. VENRAY Van den 22 tot 29 Maart den 1890. Geboorten. Peter Johannes Ilubortus van Dijck, An toon de Lauw, Hendrika Maria Mnassen. Huwelijken. Peen». S terf ge vallen Joanna Arts weduwe vau Martin van den Hoogouhof oud 67 jaren. Anna Maria Gertrudis Kemmelings onge huwd oud 22 jaren.

Peel en Maas | 1890 | | pagina 2