Buitenland. Belgie Duitsehland Engeland Italië Nederland. Gemengde Berichten aan graaf Limburg Stirum en betoe- kent ilat de conservatieve partij niet geneigd is een bondgenootschap met het •Centrum te sluiten ten koste der inwilliging van des Ceutrms eischen met betrekking lot do school. Koning Menelik van Abyssinië zal zich, ten einde blijk te geven van zijn bepaald voorne men o:n den slavenhandel in zijn rijk ie keer te gaan, door een eigen gezant laten vertegen woordigen op het BrussMsche Antislavernij- Congi'es. Frankrijk Het ministerie Tirard is afgetreden. Wel drong de president der republiek Carnot er nog op aan dat het. zou blijven, maar vergeefs. Du aanleiding hiertoe ligt in het besluit door den Sena it genomen, in zake het handelsver-, drag met Turkije dat cfügeloupeti is. Do minis tel' wilde een nieuw sluis en, doch de Senaat ywenschte zich slechts te verbinden tot over 2 aar, als wanneer ook. de andere tracta'.en ver vallen. Tot zoolang moest men beproeven hot met Turkije le schikken. De eenvoudige dag orde der regeering werd door tien Senaat ver worpen en een motie, om liaai' uit te noodigcu tot hel aanknoopei) van onderhandelingen met Turkije, met lt-3 tegen 95 .stommen aangeno men. Daarop besloo* hoi Kal in et al to treden. Zchlon valt een Kabinet vuor een votum van den Senaat, maar waarschijnlijk voelden Tirard c. s. zich in de Kamer evenmin zeker van hun zaak als in den Senaat. Do waarheid is, dat Tirard wel wist lmc, 11a Consigns" uit treden, zijn paspoort gereed lag. llij greep de eerste de beste gelegenheid aan, om to vertrekken-, Do Fiyaro hoopte alvast dal hij niet op zijn besluit zou tei ugkomeu. Het nieuwe ministeiio gelijkt vrij wel op het oude. Gonsians is weder opgetreden en vervangt Tiraid aan T Dopai lenient van Biiinenl. Zaken, llij is echter niet de pre mier. Dat is voor de zooveelste in.tal Fivvei- cet, de ingenieur, die minister van Oorlog blijft, op aandringen van president Carnot; hij had anders liever de portefeuille van Ko loniën gehad. Ook do pas opgetreden Bourgois blijft, vei huizende van Binueulaiidsche Zaken naar Onderwijs. ----- tvai!i<;iu^, «_-en rjecr<,ii itrgr. Fafiiéres, lieefïj de portefeuille van Justitie en Eeredienst. Rouvier behield Financiën en Barboy Marine. Of dit nieuwe ministerie verzoenend zal optreden? Of het oen poging zal doen om een meerderheid van rechterzijde en gematigden in de Kamer te vinden? Men zou het aan do ministrieele verklaring wel zeggen. Do onderwijswetten, zoo heet het daar, zul len in vooruitstrevende» geest toegepast wor den, zonder de godsdienstige gevoelens dei- bevolking te kwetsen. De door Rouvier inge diende begrooting wordt in hoofdtrekken ge handhaafd door het Kabinet, inzonderheid wat de voorgestelde lecniug en de belasting op den alcohol aangaat. Ten opzichte van het han- delstractaat met Turkije verklaart het Kabi net, dat liet bij het versti ijken dor tractaieu in 1892 vrijheid van handelen zal behouden. Bij de toepassing der legerwel zullen voor hen, die zich aan den geestelijken stand wij den, maatregelen worden getroffen om eene chorsing der studiën te voorkomen. Op da algemcene vergadering der Ver- ceniging voor lijkverbranding in Frankrijk worden door liet bestuur medcdeelmgen ge daan, waaruit bleek, dat de lijkverbranding steeds veld wint, zoodat dan ook besloten werd, om over te gaan tot liet slichten van lijkovens in de provincie. Te Parijs zelf is een nieuwe methode van verbranding toegepast met aanwending van lichtgias ais brandstof, waardoor een warmtegraad van JOoO a 1700° C. wordt verkregen en de verbranding in drie kwartier uurs afloopt. De hertog van Oi leans heeft den volgen den brief aan zyn vriend Jen hertog do Luro- cliefouciiuld-DoudeauviJio geschreven "Waaide Hertog "Ik verneem dat er bladen zijn die hot ini tiatief genomen hebben oor eon petitionue- raenl om mijne invrijheidstelling te vragen. "Ik betuig hun mijn dank, maar ik ben te gen elke staatkundige agitatie, en bij gevolg tegen elk petition nemen l »lk verzoek mijnen vrienden het woord gia- tie niet uit te sproken. De gevangenis is minder hard dan de ver banning; in do gevangenis toch hen ik op Frankrijks bodem.'' De hertog kort den tijd mot het gcliryvon van ojn verhandeling over de inrichting van en de discipline in do gevangenissen. Drie commission zijn gekozeneene voor (Jen arbeid in de mijnen, eene voor de Zon dagsrust en cone voor den arbeid van vrou wen. kinderen en jongelieden. Benoemd wer den, van do eerste commissietot voorzitter de Piuisische mijningenieur Hnuchecorne; van u'e tweede: tot- voorzitter do vorst-bis- schop Kopp, gedelegeerde des Pausen en tot c-ndor-v ooiziiter de Deensche staatsraad Tiet- gei»van do derde commissietot, voorzitter Jules Simon en tot onder-voorzitter de llon- gaarsche mijningenieur Sclmierer. De keizer heeft- Dinsdag middag te vijf uren de afgevaardigden ter conferentie gehoor ver leend en daarna werd een groot galadiner ten paleize gegeven. Op de conferentie waren vertegenwoordigd; België, Denemarken, Duitsehland, Engeland, Frankrijk, Italië, Luxemburg, .Nederland, Oostenrijk- Hongarije, Portugal, Zweden- 5! oor wegen, Zwitserland en Spanje, te zamen ruim zestig gedelegeerden, Hoezeer het Centrum vooruitgegaan is blijkt wel uit. de volgende cijfers, aangaande het Kamerledental, bij de verschillende ver kiezingen voor den Rijksdag gekozen. In liet jaar 1871 58 1881 98 1874 91 1884 99 1877 93 18S7 98 1878 93 1890 107 Prof. dr. v. Periling, te Muuchen, lid van het Centrum, president van Uün'os-ge- nootschap, omving Maandag het komman- deurskruiS dei' St. Grcgoi ius-oide. De pause* lijke nuntius Aglfaidi kwam hem persoonlijk de pauselijke breve overhandigen, met een toespraak tut de vergaderden, waarin bij de verdiensten van den geteerde en staatsman uiteenzette. I)cor eene gasontploffing is Maandag avond een stuk van de nieuwe Keizer-YVil- helms-brug te Berlijn ingestort, waardoor verscheidene mehschen gekwetst moeten zijn. Nadere bijzonderheden ontbreken nog. De keizer van Duitsehland heeft het ont slag van den rijkskanselier, vorst Von Bis marck,- Woensdagmiddag verleend. liet aantal mijnwerkers, die den arbeid heb ben geslaakt, wordt op 250.000 begroot. Te Nottingham en in vele andere kleinere koloumijnvverken zullen de arbieders het werk hervatten, daar de maatschappijen eene loons- verlioogiug hebben toegestaan. De moeonnickc woede togen den godsdienst en de Kerk van .Jesus Christus slaat, indien Je .Mloiidige. ,-soeiiy »6eoi» dut- Loge durveii^tot waarlijk duivelsere monsterachtigheden over. De Unita Catlolica geeft daarvan een schrik wekkend voorbeeld. "De dienst van den Satan, op zoo boosaar dige wijze door de vrijmetselarij ingevoerd en beschermd, brengt in ons arm Italië afschu welijke dingen voort," zegt hei uitstekende Turijnsche blad. Wat de Gazelta pieraontesa van Turijn van Cavriago bij lieggio, meldt, jaagt den katho liek een huivering door de leden en gaat alle afschuwelijks te boven, In genoemde plaats hebben enkele deugnie ten den duivelachtige» moed gehad, de heilij ste bedieningen van den godsdienst belachelijk le maken. Zij hebben priestergewaden aan: trokken en geveinsd de 11. Teerspijs naar een zieke te brengen, deze IIplechtigheid op hel- sche wijze paiudieerende. Deze afschuwelijke stoet liep de straten door, trad het huis van den gewaanden zieke binnen, deed afsof hij de 11. Communie toediende en verwijderde zich terwijl hij op godslasterlijke wijze de litanie van alle heiligen zong. Deze ellendelingen hadden zich voor hun heiligschennis van een smerigen beker be dieud, als om nog meer den spot ie drijven met den God van het H. Sacrament. Wanneer dergelijke schandalen mogelijk zijn, moet een volk wel diep gezonden zijn en vreesol ij ke kastijdingen te gomoet zien. Volgens de Observakur francais bereidt de 11. Stoel een groot gewesieiijk Coneillie voor van de aartsbisschoppen en bisschoppen in Zuid-Amerika, dat waarschijnlijk in een der grootc steden van Brazilliè zul vergaderen, gelijk het gewestelijk Coneillie, dat te Balti- moi o bijéénkwam. In deze maand reeds wordt een algemeenc vcrgadeiing der bisschoppen in Japan belegd, welke door den keizer of mikado direct be schemel word», daar hij, naar zijne verkla ring, \ecl heil voor zijn land verwacht van de nilb'-cidiug van den katholieken godsdienst. De Duitseho keizer, zoo meldt men aan de Courrier de Ih'u.vcllraheeft door den zant v. Schlö'.er Z. 11. den Paus doen uiinoo- digen tot de arboids-conforoiiiie, en dan-de H. Vader aarzelde, dewijl er geen pauselijk gezant te Berlijn is, volgde er een eigeiilian dige brief des keizers, verzoekende althans om 's pausen zedelijken steun hij de oplossing van het arbeidsvraagstuk. Hierop antwoordde Lec XIII toestemmend. Prof. Schottraüller, chef van de Roraein- sche nfdceling van het Duitsche Geschiedkun dig Genootschap, had Donderdag eene pnrli euliere audiëntie bij den Pan', ten einde oenige opdrachten, hem door Keizer Wilhelm 11, hij zijn terugkeer uit Berlijn naar Rome, mede gegeven, over te1 brengen. Oostenrijk Te Budapest had eene groole betoogin, plaats ter gelegenheid van den vc.-j.iardag der revolutie van 1848. 2000 personen trokken - door de straten, schreeuwende: "Leve Kos suth! weg metTisza!" Een detachement be reden politie beschermde de sociëteit der re- geeringspartij. Het nieuwe ministerie is Maandag in de Kamer verschenen. Graaf Szapary ontwik kelde het Kubinets-Programmo. Hij zeide dat de regeering zich plaatst op den grondslag van liet Oostenrijksoii-Ilongaarsch verdrag van 1807 dat het de Ëuilenlandsche staatkunde handhaven zal welke sedert 18TS gevolgd is, alsmede het drievoudige verbond, dat over- eenstemt met de b^'iigen van Oostenrijk-llon- garije en van de verbonden regeering. Het ministerie zal streven naar het herstel van het evenwicht in de geldmiddelenhet zal in het beheer de gewensclite veranderingen voorstellen, maar geen voorstel doen tot wij ziging der wet op het ingezetenschap (quaes- tie-Kossuth) Ten slotte vermaande Szapary do Kamer de waardigheid van het parlement to handhaven, ten einde de werkzaamheden vruchtbaar Le doen zijn. Graaf Apponnyi' gaf te kennen, dat de oppo sitie het Kabinet, zoo voel doenlijk, daarin zou steunen. VEN RAY 22 Maart Verleden Zondag heeft Veoray met vreugde en in vollen luister de herinnei ing van den dag gevierd, waarop een zijner uitstekends'e zonen voor 25 jaar tot een Imogen en belang rijken post in de Kerk verheven werd. Aan alle huizen wapperde de nationale vlag en van twaalf t"t een uur gaf het zoo gunstig bekend Fanfare gezelschap op de markt de schoonste stukken van zijn repetoir ten beste ter eere van den JloogEerw. Heer Mgr. Dr. Hoefna gels, inboorling dezer gemeente die den 16 Maart jl. den vijf en twiniigsteii verjaardag zijner verheffing tot president van het Groot seminarie te Roermond mocht vieren. Moge de HoogEerwaarde Jubilaris nog tal van jaren met den zelfden ijver onder Gods zegen de jeugdige levieten van ons Bisdom vormen tot voorbeeldige bedienaren van Gods heiligdom, is de Jwenseli van heel Venray dat er roem opdraagt zulk een Zoon te hebben voortgebracht.^» =-Mcf fin.ijw)*oh kunnen wij berich ten, dat de Eei w. Heer Van RgSwijck onze dorpsgenoot, heden in het Groot Seminarie te Roermond, door Z. D. 11. Mgr. Boermans tot priester gewijd jis. Wij wcnscheu don gezalfden des Heeren, alsmede zijne geachte familie van harte geluk met deze verheven waardigheid. De Woensdag alhier gehoulcn ,'lalf- vastenmarkt, was bij uitstek drukbezocht, waartoe het aangename lenteweer zeker niet weinig bijdroeg. Hoornvee was in groote lioeveolheid aan gevoerd, waaronder levendige handel bestond biggen gingen, van S 12 gulden vlug van de hand. Zondag 11. weid, op uitnoodiging van het Bestuur van het Fanfare Gezelschap -Euterpe" eene algemeene vergadering gehouden van II. IJ. honoraire en werkende leden. Het doel dezer vergadering, liet dertigjarig bestaan der Fanfare op feestelijke wijze te herdenken, werd algemeen begroet; en be sloten, dit feest, door het houden van een groot festival te vieren. De feestcommissie, iri die zelfde vergadering gekozen, is samengesteld als volgt De Edl. Ach tb. lieer Burgemeester, Ph. Esser, Eere president; de heeren G. Eiser van Wijlick, president; li. Esser-Trynes, vice- president; Fr. van den Boogaart, H. Janssen, A. Esser en Th. Slils, Leden; en A. Voesten, Secrelaris-Penningmcesier. Het festival zal plaats nebben, op Zondag G Juli a. s. Dat dit feest naar aller genoegen slage, zij ons innigste wenscli. - In die/.elde vergadering wei d de heer Th, van den Boogaart bij acclamatie gekozen als inesident van 't Fanfnie Gezelschap. Nooit had de Fanfare een betere keuze kunnen doen! Immers do heer van den Boogaart, bijna 25j <ar werkend lid en verscheidene jaren lid van liet bestuur, hc:n is de toestand der Fanfare be kend hij heelt steeds alle behingen dienaan gaande behartigd en zal thans, als President niet minder belangstel lender zijn in den bloei en vooruitgang vail Euterpe. Dat de heer Th. vun den Boogaart nog lange jaren, als hoofd der Fanfare moge staan, zij onze womsoh, maar zal zeker het \urigvie verlangen zijn van alle heeren honoraire- en werkende Leden. Het Missiehuis te Stcyl bij Venlo. Dit merkwaardig geslicht voor de oplei ding van Missionarissen, omstreeks vijftien jaar geleden, tijdens den Culturkampf op Neerlands gastvrijen bodem verrezen, groeit en bloeit voortdurend. Niet alleen voor Nederland, Duitsehland en andere landen van Europa, maar in 't hij- zonder voor de heidensche landen, is dit ge slicht een zegen. Uit verschillende natiën worden zij in die inrichting voor Missionaris opgeleid. Uit 't verslag door een Nederlan der, die in 't Missiehuis woont, blijkt, dat thans reeds in de Missie van Zuid Schantong China) werkzaam zijn 1 bisschop en 15 priesters, bovendien z:jn nog twee priesters gezonden naar de Argcntijnschc republiek (Zuid Amerika) ten dienste der lundvernuizers In 't Missiehuis vertoeven tegenwoordig nog bunen den ZeerEerw. heer Janssen, Ge neraal Overste der congregatie en stichter van liet huis, 21 priesters, 10 diakens, 1 subdiaken, 20 van de mindere orden, 15 no vicen en 214 studenten. Behalve dit getal zijn er nog meer dan 100 broeders voor de verschillende werkzaamhe den ambachten en bedrijven, die in 't Missie huis geleerden uitgeoefend worden. Hot missiehuis werkt ooit verdienstelijk door de Retraites, welke er jaarlijks gehou den worden. Eedige honderden Duitsehers en omstreeks 90 Nederlanders namen in't vorige jaar aan die geestelijke oefeningen deel. Voor Neder landers zullen dit, jaar drie Retraites gehou den worden. De eerste in de week na Paschen van den 8. tolden 11. April, bestemd voor onderwijzers, de tweede van dun 14 tot den 18 Aug. en de laatste van den 12 tot den 15 Sept. Eene Retraite is oen krachtig middel tot heil zijner onsterfelijke ziel. Gods heilige zegen rust schijnbaar ook in dat opzicht, op 't Missiehuis te Steyl. In den nacht van 16 op 17 dozer wisten dieven zich door inklmiming in de R.-K, kerk te Beugen toegang tot dc3 offerblokken te verschaffen. Na ze geledigd te hébben, zijn zij langs douzcP'den weg verdwenen. Naar men vermoedt, zijn het dezelfde personen die voor 2 jaar in dezelfde kerk ingebroken hadden. De werkzaamheden in do te Dcurne geves tigde turfstrooisel-fabiieken en bij de verve ning zijn wederom in vollen gang. Do fabrie ken der firma's Fedor, Wolff Co. te Bremen on Steegh en Essor werken drukker dan ooit te voren, zoodat. zelfs in de fabriek van eerst genoemde firma dag en nacht wordt doorge werkt, terwijl dit voorbeeld wellicht spoedig in do andere zal worden gevolgd. In de gemeente-veenderij gaat het werk druk voort. Ook wordt met graagte vernomen dat de maatschappij «Gricndtsveen", wier fabriek en veenderij onder de gemeente Horst gelegen zijn, doch vorige jaren aan velen onzer arbei ders ruim werk verschafte hetgeen in den laaLstcu tijd echter was ingekrompen dit wederom van lieverlede begint uit tc breiden. In de mijn Nordstern bij Kcrkrado had eene ontploffing plaats. Een mijnwerker werd gedood en twee werden gekwetst. De leden van den slagershond te Yenlo hielden Maandag eene algemeene vergadering welke uitsluitend belegd was om voorstellen te behandelen, strekkende om aan de regee ring te verzoeken le dat het den rijksamb tenaren bij benadering van slachtvee verbo den worde, liet vleesch van de door hen be naderde geslachten beesten uit te venten of te laten uitventen bij belastingschuldigen, die onder hunne controle staan, en 2de om den invoer van verscli rundervet uit Pruisen te verbieden. Beide voorstellen zijn met alge meene stemmen aangenomen. VIERLINGSBEEK, 18 Maart. Heden herdacht de heer F. E. Andoregg, arts en gemeentegeneesheer alhier, den dag, waarop hij voor 25 jaren tot de uitoefening der geneeskunde werd toegelaten. Vele waren de blijken van sympathie, d:e hij op dezen voor hem zoo gewichtigen dag van allo zijden mocht ontvangen. 's Avonds bracht het Fanfare- cn zangge- zelscfiap den feestvierende eene serenade. De president, de heer Stoffels, wensehte Z. E. in korte maar nette woorden veel geluk met zijn zilveren feest en de vice-president de lieer Van Weegen drukte daarna zeer zeker den wensch van de overgroote meerderheid der gemeente- naren uit, toen hij zei; dat do inwoners van Vierlingsheek Z. E. zoo oprecht gaarne nog vele, vele jaren als geneesheer in hun midden zouden behouden; dat zijne kunde, zijn ijver, zijne toewijding niet alleen door de ingezete nen, van deze gemeente maar ook die van elders erkend werden. Dagelijks toen komen van heinde cn ver zieken hierheen, om bij den heer Andeiegg de genezing te vinden, die zij elders te vergeefs zochten. De lieer Andoregg door al die bewijzen van waardeering, hem door de ingezetenen op zoo ondubbelzinnige wijze bewezen, drukte, zicht baar bewogen, in korte woorden zijn dank uit. Hij verklaarde dan ook, dal de door liem bij deze gelegenheid zoo duidelijk gebleken sym- patihie een prikkel te meer voor hem zou zijn, om zooveel het in zijn vermogen is, ook verder zijne krachten aan deze gemeente te blijven wijden. Ook steller dezes sluit zijn wensch bij dien van de gemeentênaren in en hoopt innig, dat do lieer Andercgg nog lang zal blijven, wat hij steeds geweest is; onze eenvoudige en vrien delijke dokter. Wat men voelt als men verdrinkt. Ik was aan boord van de Pollock van Lon den naar Nicuw-Zeelund, en wij bevonden ons in October op 1000 zeemijlen ten Zuiden van de Kaap de Goede Hoop in een zeer koude streek. Ik was eerste klasse-reiziger cn hield mij dien morgen bezig met liet vangen van al batrossen en andere dieren door middel van een haak met gezouten spek. Tegen den mid dag gingen wij eten, daar ik verlangend was nog een vogel te vangen, haastte ik mij spoe dig naar het dele. De Pollock was een ouderwetsch schip met een hoogen achtersteven, en daar er veel koeien aan boord waren, had men een groote hoeveelheid hooi in voorraad. Om dit droog te houden, had men het achter op de verschan sing gebonden. Toen ik boven achter kwam, bemerkte ik. dat mijn lijn onklaar was geraakt door het ruer en ik klom op het hooi om to trachten haar los te werken. Terwijl ik hier toe voorover leunde, deed het schip een be weging en ik viel m de zee. Ik viel van eene hoogte van wel twintig voet en daar ik plat op mijn borst viel, ver loor ik mijn adem en was ik half bewusteloos voor een oogenblik. Doch spoedig daarna kwam ik weer tot bewustzijn en dreef ik vrij gemakkelijk, daar mijne dikke wollen klee ding mij boven hield. Er ging een zware dei ning en als ik op den top eener golf kwam, zag ik het schip, maar heel klein, alsof het reeds ver weg was. Ik zag echter, dat het bijdraaide en ik hield mij verzekerd, dat ik spoedig zou worden opgevischt. Mijn eonigo vrees was, dat een albatros op mij zou afko men en mij met zijn vroeselijken bek aan stuk ken scheuren. Geruimen tijd ging voorhij het schenen mij uren mijne kleedcron waren geheel met water doortrokken. Ik dreef lang in liet wa ter en kon niet spoedig genoeg het water uit mijn mond spuwen om adem te halen. Elke golf deed mij lager zinken en meer water iu- zwelgen. Ik begon het vreeselijk koud to krijgen en dacht, dat hot met mij gedaan was. Inwendig beschuldigde ik mijn vrienden, mij in den steek te laten, doch ik vergaf hun en zeide een gebed op. Ik kon mijn hoofd niet meer boven water houden en toen ik nog even de oogen opsloeg, was alles groen boven mij, mijn hoofd duizelde en ik dacht, dat ik in slaap viel. Ik werd wakker doordat iets mij aanraakte en ik voel de mij dieper trekken en daarop geheel uitliet water halen cn ik wist, dat ik mij onder men- schen bevond, die samen spraken. Maar wat zij zeiden, kon ik niet verstaan, liet eerst hoorde ik; -geef hem maar aan!" cn daar op voelde ik mij aangrijpen. Toen was het alsof men mij op eenmaal van al mijne kleede ren ontdeed (de dokter had ze met een scherp mes doorgesneden) en ik voelde warmte over mij kamen. Spoedig wist ik, dat ik onder de kens lag met warme kruiken onder mijn armen en voeten. Ik hoorde stemmen over mij heen en ver stond wat zij zeiden en voelde handen, die mij overal wreven en heen en weer rolden. Maar ik kon niet spreken, noch mij bewegen of eenig teelten van leven geven en inwendig voelde ik mij zoo koud, zoo vreeselijk koud, dat ik dacht te sterven. Ten laatste voelde ik iets heets in den mond. Ik slikte het in, en kreeg het binnen. Weer en opnieuw. Dit ver warmde mij en deed mij goed, hoewel ik er misselijk van werd. Daarna voelde ik een hevig prikkelen en steken over mijn ganscho lichaam, juist wat men voelt als men een "sla pend" been heeft. Daarna werd ik slaperig en ontwakende voud ik mij in mijn eigen kooi terug. Ik was nog erg zwak en had een lee- lijken hoest, maar bevond mij buiten gevaar en ik herstelde spoedig. Veertien dagen later kwam ik weer aan dek en ving ik opnieuw zeevogels. Ik had feitelijk een half uur in het koude water van de Zuidzee gelegen en het had twee uur geduurd vóór men met zekerheid durfde zeggen of ik levend of dood was. Een cliënt, die omtrent een paar punten ingelicht wensehte te worden, maar onkosten van een rechtsgeleerd advies wilde uitwinnen, vroeg zijn advocaat vriendschappelijk bij zich te dineeren. Zijn vriendelijke uitnoodiging werd aangenomen. Aan liet dessert, terwijl zij onder een glas wijn over verschillende onderwerpen spraken, wist, hij, naar hij meen de, op een behendige wijze, zijne vragen on gemerkt te pas te brengen, en zij werden door zijn slimmen gast ook behoorlijk beant woord. Na verloop van een paar dagen leverde de advocaat «ene declaratie in «wegens monde lings gegeven advies op verschillende punten." Do cliënt bespeurde dat hij er iugeloopen was, maar hij kwam op een schitterenden inval, llij zond den advocaat eene rekening voor zijn diner: niets anders denkende of zij waren -quitte." Maar noen zijne rekening werd be taald; en van zijn kant zond hem de advocaat eene dagvaarding, omdat hij wijn had ver kocht zonder er patent voor te hebben.

Peel en Maas | 1890 | | pagina 2