Frankrijk Duitsclilaud Oostenrijk Engeland Spanje Italië Nederland. aan <li' tonnecl le malton, tl.- lusschenknmsl tier politic inroepen, welke het eindelijk ge lukte, du dames-op* oorlingon tot. rede te brengen. --.Ook te Biusscl is thans, in navolging van Engeland. oen Liga vhii liet Kiuis opge- riclit, «-en broederschap namelijk, welks leden zich verbinden, geen sterke dranken te ge bruiken. ])e opnolóer van deze Liga is abbé Vaslet, redacteur van het blad, getiteld I ol/;s- yeluk. Bij de voorlzetiing dor discusie in de Kamer naar aanleiding van de interpellatie Barn, verdedigde Jacobs, v»tn de rechterzijde, den minister De Volder. De minister van bin- nenlnndsche zaken p: otestoerdo levendig togen M de lasteringen, dio hom m,ar hei hoofd waren geslingerd. Bara en Janson voerden opnieuw hot woord, geheel in donzell'den geest als den vorigen dag. Met TG tegen 34 stemmen, en terwijl 4 leden zich onthielden, nam de Kamer cene motie aan, waarbij hol gedrag van het minis terie werd goedgekeuid. Den vorigen dug h ui Janson het Kabinet met groote heftigheid verweten dat het kome die gespeeld heeft, liet kwam tot verscheidene levendige incidenten. Zoo wierp Janson den minister De Volder het woord aartsdom voor de voeten, waarop De Volder Janson voor leugenaar uitmaakte. De voorzitter trachtte het geschil bij to leggen; doch De Volder bleef bij hetgeen hij gezegd had en Janson ver klaarde, dat hij n der van zich zou doen liooren. Hoe de republikeinen, ofschoon zij zich doniocrniuu noemen, de belangen van den werkman niet alleen verwaarloozen, doch met voeten treden, bleek dezer dagen bij de be handeling dor fahrickswet in den Senaat, Eon amendement-Chcsnelmig om den arbeid van vrouwen in fabiicken en vooral wel in ateliers van modistcu, le beperken, werd ver worpen. liet baatte den weisprekenden rede naar niet, dat hij de fahriekswetten van En geland, Nederland, Duitsclilaud, Oostenrijk, Rusland en Zwitserland aanhaalde en mot kracht van redonenen betoogde dat de Staat den werkenden stand beschermen moet. Een zelfde lot trof een amendement-Lc Quen, bepalende dat de wekelykscho rustdag overal zou worden vastgesteld op den Zondag. Dit amendement werd vooral bestreden door den vrijdenker Charles Ferry, een waardigen broeder van den beruchten Jules. Hij ontzag zich niet om o. a. te zeggen«De Zondags rust is een overblijfsel uit de vorige eeuwen en gelijk aan die oude kasteelen, welke ruines wij bewonderen, doch die door de boeren met leede oogen worden aangezien, omdat zij hen herinneren aan do tirannie, waaronder onze voorvaderen gebukt gingen." Na deze bestrij ding werd het amendement, de Zondagrust voorsohrij veude, door den Senaat verworpen. De Reichsanxeiyer maakt bet volgonde telogram van den keizer van 4 dezer aan Em n paeha openbaar: Eindelijk na uwo terugkomst van een post, dien gij meer dan elf jaren met echt Duitscho tiouw, pliohtsvei- vulling en heldenmoed vervuld hebt, zend ik u gaarne mijn gelukwensch en mijne keizer lijke erkentelijkheid. Het was mij eene bij- zondore vreugde, dat de troepen van den Duilschen rijkscommissaris u den wegnaar de kust juist door het onder onze bescherming staande gebied konden banen. 's Keizers telegram aan Stanly, ook van 4 dezer, luidt aldus: Dank uwo volharding en on verzwakten inoed, hebt gij thans, na her haaldelijk het zwarte werelddeel doorkruist te hebben en opnieuw oeno lange reeks van schrikkelijke gevaren en bijna niet te over komen moeilijkheden te boven zijt gekomen en uw terugweg leidt door landen onJer mijne vlag, is mij een waar genoegen, en ik heet u hartelijk welkom bij uwe terugkomst op een gebied van beschaving en veiligheid. Na hel zware ongeval-, dat aan Emin is overkomen, is het reeds bekende telegram - van Stanley aan den Keizer gevolgd. Op de vraag des Keizers naar don toestand van Emm heeft W'issman den Üdon dezer naar Darmstadt het vulgendo getelegrafeerd Emin bevindt zich iets hater; hij blijft te B.igamoyo. Hij heeft mij gelast, Uwe Majesteit mede te deelen, dat 's keizers gelukwensch hem do beste belooning voor zijn arbeid is. Hij ver zoekt voor dien gelukwensch zijn oiidordanig- steu dank te mogen betuigen. Do keizer' is weer op reis. Hij heeft Maandag te Frankfort a/M. onder klokken gelui zijn intocht m de prachtig versierde stad gehouden. Bij zijnen rit door de stad word de keizer overal rnet geestdrift begroet. Aan het feestmaal in den Palmen-Garten beantwoordde de keizer don dronk van den opper-lmrgomeestcr, met zijn hurtelijken dank te betuigen voor de gehecht beid en do geest drift hom betoond, niet alleen als drager der kojzorskroon die allen vereenigt, maar ook als kleinzoon van Wilhelm e i als zoon van Fiiedrich en welke gevoelens hij zelf eerst door o.'ti lang leven verdienen koude. Mijn gafische leven on al mijn arbeid zeide de keizer is daarop gericht, mijn vaderland groot en machtig te zien. Valt dit. voornemen dom drongen besteeg ik den tioon en mei deze gedachte leef ik. ik heb mij In-den overtuigd wdke vluchten do jaren gedragen hebben, gedurende welke mijne voorgangers don vrede gehumlliaaf.l hebben. Zoo Hod net wil, zullen uok mijne op dat doei geiicutc pogingen de zelfde uitkomst hebben. Ten slotte dronk de keizer op het welzijn van de stad Frankfort en den opper-burge- meester Miquel. Sedeit aartshertog Joan Salvator van Oos tenrijk liet land verlaten, en den eouvoudigen bui gci naam van Jan Orih aangenomen heeft,- is do opmerking gemaakt dat men heiu niet zeer mist. Er wonen thans nog in Oostenrijk 78 aarisliertugen en aartshertoginnen. Alleen in Engeland vindt men een nagenoeg gelijk aantal prinsen en piinsessen. De woelingen in Bohcman dc Land dag is er in den lualsien tijd een I'oolscne loepen in 't belachelijke. De uud-Ozeohen en de joiig-Czecheu en üc liuilscneis onnen weer nieuwe partijgri epen en ineingeon weet op 't oogeiibiik niet, lol weike partij mj eigen lijk behooi l. Dit weet echter het gemeentebestuur van de stad St. Jacob wel, Ual de tegenwoordige redevoei iiigwu van den leider dor oud-Czeehen, Rieger hem thans niet bevallen. Indertijd heelt dat oestuui aan Rieger liet om ebiirger- seliap uier gemeenlo plecntig opgedragen en th-.ns i.eeli het dien afgevaardigde aangeschre ven, oin zoo sp -edig mogelijk net eereüuiger- dipioiua terug te zenden i! Nloil '.Vil liein Weer Gunsüurger afmaken. Zekere dr. Barnardo, stichter en directeur van een piutesianlseh weeshuis te Lonuen, die ook Kouuisciio weesjuiigeus opneemt en, eenmaal daar geplaatst zijnde, verklaurl dat -de statuien vuu het huis mot tuèialeu de kinderen weer ie laten vertrekken, voordat zij de jaren hebben, in die statuien bepaald", is thans echter dooi' do rechtbank genoodzaakt geworden twee jeugdige verpleegden af te staan aan de voogden, die non opeischtcii. lloi proces heelt heel wat oewcgmg veroor zaakt, docli vrij algemeen wordt in dw pers de handelwijze van dezen puilantliroop afge- kcurd. Aan de Indépendance wordt uit Zanzibar gemeld dal Stanley, eeno godsdienstoefening bijwonende aan buoid eener Engelsehe kanou- neerbool, waarvan do bemanning hem eene ovatie bracht, gezegd heeft dal hij de taalt van Livingstone heelt overgenomen, doch dat zijn arbeid eerst begonnen is en luj voorne mens ïs'zijn gulioeiu ioveii 'daaraali''ie' wijden". Daaruit volgt dal de groote reiziger, na een kort vei blijf m Europa, naar Afrika denkt teiug te koeren. Men schrijft uit Madrid Er heeft in onze stad een waarlijk buitengewoon feit plaats geiiad. Eeuigc dagen geleden behandelde een be roemd geneesheer in hot gasthuis een zieke, dien hij dacht, dat omi herseiigozwel had. Hij opereerde nu zijn schedel, gedurende welke operatie de patient bezweek. Onze dokter kon echter het gezwel niet ontdekken, we.ks be staan h:j vermoedde. Dan* h:j het geval van veel behing achtte, beval hij den bediende, den schede: bij hem thuis te brengen. Do man kwam het bevel na. Den volgenden morgen, toon de mar. dei- kunst zich mot de studie van den schedel wilde bezig houden, zei hij tot zijn meid: - Waar hebt gij don schedel gelogd?" -Den schedel!" riep de meid uir, -wel, die hebt ge gisteren met wat boter gebraden, opgegeten Zij had den bediende uit hot gasthuis voor een slagersknecht aangezien. Sedert dien tijd is de dokter ernstig ongesteld en lijdt aan ondraaglijke misselijkheid. De Popoio Romano zegt dat 52 net. van de geheelc begroeting voor militaire oogmerken gébruikt wordt. Hot blad vestigt de aandacht der openbare machten op dien toestand. Hetzelfde blad gelooft niet dat de gemeente Rome aan het einde van dit jaar aan hare geldelijke verplichtingen zal kunnen voldoen, en gcel't tu kennen dat 's lands schatkist ge noodzaakt zal zijn tusschenbeide te komen. '--ra VEN RAY ,14 December. In gevolge onze belofte in ons vorig num mer gaan wij er toe over, cm eene zoo juist mogelijke en op waarheid gegronde beschrij ving to geven van Het 2e bezoek van St. Nikolaas aan Venraai. Waren verleden jaar de verwachtingen door kleinen en 'groeten genomen, hoog ge spannen toen Z. 11. slechts ééne week vooruit Zijn Doórl. besluit kenbaar maakte om Vcn- raai's arme kinderen te komen bezoeken! hoeveel te meer is zulks dit jaar niet geweest, tien de arme kleinen vernomen huddeu. dat de II. M in een bode vooruitgezonden had om /.ijue aankomst en intocht to melden, mot ver zoek aan het Fanfare Gezelschap -Euterpe", deze intrede door'hare méde working en wel luidende muziek te willen doen opluisteren. Met stilzwijgen gaan wij voorlpopig voorbij alle moeiten, hinderpalen en i ogen werkingen welke dit gezelschap mocht ondervinden in zijn .aangenomen taak, doch ook met stilzwij gen gaan wij voorloopig voorbij de goedgo- zinden, die thans weder toonden, dat zij zich nog best herinnerden, dat zij klein en jong waren. Welk oono drukte hecrschte er op do Groote Mui kt reeds ten 812 uur, waarde kleinen bijeen zouden komen, 0111 onder begeleiding der muziek -Euterpe" Sint Nik. te gaan ver welkomen. Bur koud was het, doch de liovc kindertjes wisten van geen icon, al stak nu en dan eens een jongen de handen in den zak, of verborg een lief meisje haar armpjes onder haar boo- zeluar. Do aaugozichljes straalden van vreug de en bloosden van kou, toon de stoet (waar over straks) zich met muziek aan het hoofd begaf naar Hater's Kerk otu aldaar Z. H. at le Wachten. St. Nik. die reetfs dien morgen liet gehucht Leunen had bezocht, liet een weinig op zich wachten, docii telkens kwamen er estafetten en boden aan, die zijne aankomst meldden. Eu geen wondei', wantin Leunen zijn ook arme kindertjes, en do Goede Vader heeft zoo wei lioi een ais het andere lief. Eindelijk hooren wij op do hard bevrozen w eg een geklepper van paarden en het rate len van een rijtuig. Een ieder haast zich de plaats in te nemen, welke hem goedvindt, 0111 toch maar alles te kunnen zien en te verstaan. Rechts van -Euterpe" welke plaats geno men had le midden van den weg scharen zich de kleinen (ion getale van ruim 300). Ai men en riju.en> grooten en kleinen, vol tooien de rij ter linkerzijde waarin St. Nik. komt aangerend, gezeten 111 een gesloten lan dauer met twee vurige paarden bespannen. Zijn dienaar Assipau zit naast den koetsier op den bok en houdt als teek en van do waur- oigl.eid zijns Meesters, den bisschopsstaf m de hand. lie kappen van den landauwor vliegen open do gedienstige Assipau is reeds op zijn post, en oen jubelend, hoerah, hoerali! leve St. Nikolaas, stijgt uit do monden van grooten en kleinen. Alom heersoht s'ilto want -Euterpe" geeft het sein lot den X^elkoinsgi'oet van St. Nik. met de woorden Sint Nikolaas'goed' bravo man enz. err'tc'gèlijktU'tijd^ aïjit een -kinderkoor 111 van ongeveer 200 stemmen 7,00 jongens als meis jes welke door. dejv Ou vermoeiden Directeur van -Euurpc" geleid worden als waterbeken, Zacht en plechtig klinkt dien groet, zoo zelfs dat het den leerling mogelijk was zijne wel- komstrede to houden, cn waarvan deze zich bijzonder goed kweet. De inhoud dier rede kunnen wij niet inede- deelen evenmin als het antwoord van St. Nik. want wij waren te ver van hen verwijderd. Et*re aan hem ot aan hun, die zoo iets tot stand konden brengen. Ook de II. Man was zooals go woon lij it.de oude goede man. Daar hij bij alle kinderen komen moet, zoo moet Hij alle talen verstaan Spaansch in Ame rika, Engelsch in ImJic, Franscli overal. Die goede oude Man vergeet ook Nederland niet en spreekt, Ilollandsch, Brabandsch of Limburgsch naar gelang waar hij is. Aldus sprak de 11. V. de kinderen toe in hunne moedertaal en in het hun eigen dialect -en dit is een bewijs te meer dat do H.JVIan behalve goed ook wijs is. Na een kort bezoek aan het G. alhier al waar hij door zijn dienst vaardigen knecht Assipau audiëntie had laten aankondigen, dood Z. li. zijne intrede in V. omstuwd door hon derden. Zijne komst werd gemeld door een voorrij der, gevolgd door een heraut die bij deze gelegenheid de geliefde Hollandsche driekleur op bevel van St. Nik. had opgestoken. Wij behoeven niets te zoggen, noch over de wijze, waarop zij te paard zaten, noch over hunne costumes noch over de plichten aan hun ambt verbonden, want iedereen zal moe ten erkennen, dat zij op hunne plants waren 011 dat men geen betere kon vinden, Hierop volgde hot gezelschap -Euterpe", verzwakt door eigen krachten in muziek, doch gesterkt door haar eigen personeel in elk gedeelte van den stoet. Rondom de Fanfare -Euterpe" en vooral iets achter bewoog zich ecu drom van ki 1 der- kopjes, en zulks nog wel rondom eon ezel; doch dien ezel trok oen kar, en op die kar za gen zij mandjes, kisten, pakken, enz. enz. en nu en dan ook wel cons een kloin manneke van St. Nik. dat lust scheen te hebben 0111 er uit te springen en zich aan de kleinen te geven. Geen wonder ook! Dit waren de geschenken vrelke St. Nik. voor zich deed uitgaan om die op zijn bevel op de groote Markt te vcrJoelen. St Nik. volgde op een schimmel (alias wit te schimmel.) Do goede oude man zag er naar zijn ouder-1 d«.111 c. a. 15-0 j «ar nog al goed uit. Ouder was hij niet geworden, want dit kan immers niet. Steeds heeft hij duzcli'do zachte ui'druk- king van gelaat. Steeds is zijne milde hand geopend, doch niet steeds vertoont hij zich in hetzelfde gewaad, en dit was dit jaar schooner dar 't vorige. Gevolgd door ccno lijfwacht uit de middel eeuwen en begeleid door zijnen trouwen Assi pau, bezocht hij do verschillende wijken en kwam ongeveer elf uur op de Markt. Op de markt aangekomen begaf zich do II. V. naar de plaats, waar op zijn bevel de ver- snapperlngen uitgedeeld zouden worden aan zijne meest geliofkoosdc lievelingen, 11. 1. de arme kinderen. Zijne knechten en dienaren hadden hier hij voorbaat alles gereed gemaakt, opdat het den grijzen Sint met te lastig zou gemaakt wor den, doch wat gaf zulks, daar IIij zelfde kleinen steeds naar zich toewenkte? Was het dan ook wonder dat de kleinen niet bang waren voor zoo'n goede Man, en Hem zelfs bij Hoogst deszelfs mantel duifden te trekken Was liet dun ook wonder dat de kleinen niet bevreesd waren voor Dions rij paard, maai' zelfs tusschen de poolen door kropen Trouwens het paard is immers reeds meer dan 1800 j «ar aan die kinderstreken gewend Met miide hand strooide onze kindervriend Aan elk handje dat zich tot Hem ophief, reik te hij eene welgevulde hand, daarbij een pas send woord voegde. Doch niet alleen de kleinen werden door Hein bedacht, maar ook de ouderen van 18 22 jaar vei gat hij niet, als zij zich tot hem wendden (en er waren er nogal eenige) doch zonder een preek je of goedmeeiiend woord kwamen zij er met af. Van do Markt volgde de stoet den weg zooals die was aangewezen geworden bij programma, steeds 111 de meest geregelde volgorde en ook voortdui end be geleid door de Fanfare, welke meermalen den St. Nikolaas marseh ten gehoore bracht, voor dit doel eeiiigzins omgezet. Wij waren echter verhinderd uien te vol gen, doch wij verue 111 ou van goed ingelichte zijde dut St. Nikolaas geeue deur voorbij ging en ook don weg wist te vinden naar het St. Josefs Gesticht, alwaar die ongelukkige kinderen, welke bijna allen steun en hulp op deze waereld moeten missen, verpleegd wor de», 11. 1. de weozen, niet het minste deelden ïu de gunst van den Vorst. Van hier 1 ichtte Hij zich naar het alom zoo gunstig bekend staande Urselinen Klooster, alwaar Hij ieder een, zoowel groot als klein, tevreden wist te stellen en met het minst de kleine! e pen- sionairen door hen -un jour de récréation' toe te slaan. Onvermoeid trok de stoet alstoon verder on, toen deze eindelijk ontbonden werd was de orde nog even onberispelijk als des morgens bij het uittrekken, Venraai's ingezetenen en vooral -Euterpe* hebben ook thans weder getoond, dat zij moeiten, noch kosten ontzien om hunne min der goed bedeelde dorpsgenooten, ecu aange- namen dag te verschaffen. Eere dan ook aan den wakkeren 011 ijveri- gen directeur J. V.. dio zooveel bijdroeg om dit kinderfeest te doen slagen. Hulde ook aan Veuraai's burgers en inge zetenen, welke door groote bijdragon or toe hebben medegewerkt om het 2P Sint Nieoluas- feest een waai* kinderfeest le doen zijn. Wij hopen dat ook het volgende jaar de Goede Man, Venray met een bezoek zal komen vereeren. Jl. Vrijdag namiddag bij aankomst van den trein der Links Reiiiisehe Eisenbahn, word door den heer Recourt, Verificateur aan het station te Venlo, 111 den pak wagen van dien trein bevonden een mandje met ver- sclie rundernieren, zonder dat daarbij een "document tot vrijen invoer aanwezig was. Het werd in beslag genomen en ter beschik king van den heer Burgemeester gesteld. Tegen don vervoeder, don Conducteur van dien trein W. G., werd proces vei b.ial we gens verboden invoer opgemaakt. Evenals het vorige jaar, deed de WelICd. Hooggeb. Ilcor Barbou te Roosteren aan een 45tal schoolkinderen ^vaime onder kleederen en hemden uitreiken, terwijl hij den onderwijzers machtigde, denkleinen te gelegener tijd van klompen voorzien» Een woord van oprechten d uik aan dezen edelen mensciionvrieud, die bij iedere ge legenheid bewijst, dat hem de zedelijke en stoffelijke belangen zijner dorpsgenooten werkelijk ter harte gaan! Naar mon verneemt, heeft zich een co- mi'gevormd van notabelen uit de Rijnpro vincie, Nccrlandscli cn Belgisch Limburg, 0111 tot stand tc brengen een stoom-tramweg naar het systeem der Belgische vicmalo tramwegen van Heinsbei'g over Waldfoucht en Echt naar Maaseik, in aansluiting te Hei lisberg aan de Secundiir-bahn naar Lindern, te Echt aan do staatspoorwegen. cn to Maaseik aan den spoorweg naar Hasselt en den vicinalen tram weg naar Brée enz. Hot comité hield Maandag te Echt eene vergadering, en besloot den heer Jonkergauw te Blerik. die als tcchnis adviseur aanwezig was, de voorbereidende werkzaamheden op te dragen, De schoolwet is dooi Z. M. den Ivoning bekrachtigd. Over de nieuwe schoolwet schrijft men De JY. Roti. Crt, zegt ••Het pleit is beslist. Door de Eerste Kamer is met 31 tegen 18 stemmen haar zegel gehecht auideschool- I wetherziening. Wel was de stemmenverhou ding iets minder gunstig dan die waarmede hot ontwerp aan de overzijdo van het Bin nenhof werd goedgekeurd, maar daartegen over staat dat hier ook zestien liberalen of ouder vrijzinnige vaan gekozen, dus bijna evenveel als in do andere Kamer, zich af scheidden van hunne geestverwanten. Dat wij dien uitslag diep betreuren, be hoeven wij waarlijk niet meer te zoggen. Dat dit ontwerp eenige, trouwens hoogst 011 bedienende, verbeteringen aanbrengt voor hot openbaar onderwijs niemand heeft het ontkend, cn de minister behoefde daarop waarlijk geen nadruk te leggen. Maar de bedenkingen weggenomen heeft de minister evenmin als vroeger." De Senaat, zegt het Handelsblad, hoeft door zijn partijverhouding minister Mackay «genoodzaakt, aan zijn voordracht hot ge- mngtigd karakter te geven, dat bij de in diening in zoo hoogemate de aandacht trok. En bij eiken stap, dien de regeering deed, trad hij het beeld der Eerste Kamer voor haar op meteen waarschuwend gebaar; niet verder! Aldus heeft zij het Kabinet in toom gehouden, maar tevens heeft men het haar te danken, dat deze poging om den schoolstrijd te temperen en tijdelijk bij te loggen, niet is mislukt. En zoo zweven dan zegt de Stand., do li berale Senatoren, door zooveel lof bedwelmd, door de ijle ruimte heen; verheven zijn ze. ommet het Vad. te spreken, boven de liartst- toiditelijke stroomingen in lager «leer; gelijk de adelaar Heerschouwt op de dondeivlagen, overzien zij de belangen van het geheel, «in bet gouverner c'est prévoir hu 1 richtsnoer vin dend." Zij heeft gesproken de Eerste Kamer, de grootscho en verhevene, dia nu alle recht heeft boven de deur van haar vergaderlokaal het sublime por te te doen beitelen. Op een duurzamen vrede behoeft men zegt het Ilbl., niet te rekenen. Nog beter toont het Uir. Dagblad den toestand te begrijpen, als liet niet alleen een nieuwen onderwijsstrijd verwacht, maar dien zelfs wenscht. Maar do strijd moet dan zonder verbittering gevoerd worden, zich oplossen in eon eorlijke mee dinging, in een vurigen wedijver naar wat ieder voor zich 111 het belang van het volk het beste actit. Daartoe worden dj liberalen mot trompetgeschal opgeroepenze moeten nu door daden toonen, dat de openbare schooi hun in het hart is geworteld en zij haar toe bloei willen brengen. De redactie van de radicale Amsterdammer ziet, bij het eindigen van deze phase van don- schoolstrijd, hieriu voor zich een voldoening, dat trots het ontstuiming drijven van doctri naire onderwijsmannen en politieke leidslie den, langzamerhand in hooge mate de recht vaardigheid hoofdzaak bij do overwegingen H geworden. Want dat is inderdaad, zoowel in do liberale pers als onder do liberalen zelf, het geval geweest. Men kan toch gerust aan nemen, dat al het gepraat over de grondwet en liet gesnap over de fouten der wet niet den gei ingsten indruk op de nadenkenden heb ben gemaakt, alleen wijl het gevoel: wij be lmoren in de eerste plaats rechtvaardigheid to betrachten cn onrecht te handhavon zal ons nog zwaarder doen boeten overheerschend was geworden. Het Haagsche Dagblad noemt hot een nationaal work wat tot stand is gebracht. Dat het zoover mocht komen is te danken aan do groote verzoeningsgezindheid van de regee ring en van de meerderheid in de Tweede Kamer, en ook aan hst gezond verstand en do vaderlandsliefde van de meerderheid in do Eerste Kamer, die zich terecht plaatse op het standpunt, dat zij niet do dienaresse moet zijn van de eene of andere partij, maar dat zij zich sfeods plaatsen moet boven de partijen, om zich alleen af te vragen wat eischt het alge meen landsbelang? Een landman in do gem. Tubbergen, had gepasseerde weck hot ongeluk, zich in den duim te snijden met een mes; een paar dagen later kwetste hij zich aan een verroestc-n spij ker m die wonde, waardoor bloedvergiftiging ontstond en dc man overleed. Hij laat oeno weduwe met 5 jonge kinderen 11a. De GTjarige landbouwer R. T. te Hees bij Nijmegen, had, bij hot ophalen van een emmer water uit een diepen put, het ongeluk voorover daarin te vallen. Hoewel hij korfe daarna door zijn zoon uitzijn benarden too- stand word gered, is hij toch aan de gevolgen overleden. .Toen Vrijdag avond de lojarige dochter van den heer J. van N. te Tilburg, zich op den zolder vau liet speelgoedmagazijn bevond om in het donker pakpapier te halen, had zij liet ongeluk door eon glazen vallicht, dat boven de trap was aangebracht, naar benoden te storten. Zij viel beneden op de trapleuning, welke afbrak en waarvan een der balustrades in liet lichaam drong. Onder vreeselijke pijnen is het meisje Zaterdag ochtend be zweken.

Peel en Maas | 1889 | | pagina 2