Belgie Frankrijk Duitschland Servie Italië Nejlerlaud. Gemengde Berichten Zaterdagavond tegen elf uur werden de bewoners van Antwerpen opgeschrikt door liet geroep van brand. l)e brand was uitgebroken in de stoom- kuiperij van den heer Perseuaire, welke door het vuur geheel en al vernield is. i)e vlammen sloegen door de vensters van de tweede verdieping der fabriek eu de ont- zagelijke hoeveelheid ontvlambare stollen, die er lagen opgohoopt, gaven in weinige oogenblikken verschrikkelijke afmetingen aau deu brand. In minder dan een kwar tier stortten liet dak, de zuiders en de ver diepingen met ontzettend gekraak in eu de vlammen, door den wind aangewakkerd, verhieven zich tot eene aanmerkelijke hoog te en bedieigden de nabuiige gebouwen, terwijl vonken en overblijfselen van bran dend hout iu alle richtingen heenvlogeu. Een oogenblik later had dan ook de dia mantslijperij van Claesens, welke er aan grenst, vuur gevat. De paniek onder de toesnellende menigte werd.nu algemeen. Moeders met drie vier kinderen in haar armen, vluchtten, half gekleed, van de plaats des onheiis..de kostbaarste voor- Werpen werden in allerijl meegenomen, eu alle nabijzijnde huizen ontruimd, want het vuur wou nog steeds veld. De brandweer, per teieplioon ontboden, was spoedig op de bedreigue puntde po litie en liet garnizoen, de burgelyke mili taire autoriteiten kwamen in alle haast toesnellen, om het reddingswerk te verge makkelijken en de nieuwsgierigen op een afstand te houden. De geweldige watermassa's (100,000 liter per minuut,i 111 de brandende gebouwen ge spoten, dedon weldra de vlammen in een dichten roodachtige» rook veranderen en de hevigheid van den brand nam zichtbaar af. Tegen half vier in den morgen was de wakkere brandweer het vermeiend element meester. Dank hunner toewijding zijn de belendende gebouwen voor een geheele ver nieling gespaard gebleven, maar alle zijn zwaar beschadig. Den geheele» Zondagmor gen werd nog gewerkt om de puinhoopen uil te dooven. De fabriek, de werkplaatsen, magazijnen en stallen zijn totaal vernield. De verliezen zijn zeer aanzienlijk. De boeken en de kas zijn gered. Oorzaak, als naar gewoon te, onbekend. Tot bisschop te Gent is benoemd de HoogEerw. kanunnik Stiilemans, Zijn Iloog Eerw., president van het gioot Seminarie, is geboren te St. Nicolaas, in 1832; tot priester gewijd in 185(5. Na eene thesis, handelende over Vondcl's Altaargeheimenissen, werd hij in 18G0 dokter in de wijsbegeerte en letteren. In hetzelfde jaar ging hij naar St. Nicolaas als leeraar; later bekleedde hij het ambt van voorzitter van het Seminarie in gemelde stad en te Gent. Op het einde van November zal de nieuwe bisschop gepreconiseerd worden. Bij de herstemming voor de Kamer van afgevaardigden zijn gekozen 126 republi keinen en 48 candidaten der oppositie. De kanier zal dus samengesteld zijn uit 362 republikeinen en 205 opposanten, on gerekend de afgevaardigden uit de koloniën die de republikeinsche meerderheid onge twijfeld met een achtal leden zullen ver sterken. Evenals in de provinciën hoeft Parijs zich voor verreweg het grootste gedeelte tegen de Boulangisten verklaard. In de hoofdstad is Yves Guyot, minister van openbare werken, gekozen met 6113 stem men, tegenover Tuiquet met 5417; Ba- rodet met 5635, tegenover de Ménorval (lid van den raad) met 4285; Berger, directeur-generaal der tentoonstelling, met 6136, tegenover Andrieux met 4827; Flo- quet met 5284, tegenover Nicot, met 3208; Lockroy met 7911, tegenover Mas- sard met 1320. Onder de republikeinen, die te Parijs gevallen zijn, is Frédéric Pas>y, die met 5114 stemmen heeft moeten wijkon voor den Boulangist Martin, op wien 6831 werden uitgebracht. Van de Boulangisten zijn verder gekozen Merraeix, directeur van la Cocarde (ver oordeeld wegens ontijdig openbaar maken van de gerechtelijke stukken in het pro ces tegen Boulanger, Dillon en Henri Ro- chefort), Laisant en Naquet. De Boulan gisten Turquet en Andrieux bleven in de minderheid. Mede zijn gekozen Lbckroy en Floquet. In de Belleville is Henri Roeliéfbrt ge vallen. Constans. minister van binnenland- sclie zaken, heeft te Toulouse den Bou langist Susini geslagen. De 362 republikeinen der niewe Kamer bestaan uit 236 gematigden of opportunis ten en 126 radicalen, de oppositie telt 100 konings gezinden, 58 BoaaparLislen 47 Boulangisten. Het plan bestaat, de Fransohe Kamer vóór 5 of 11 November bijeen io loepen. Volgens de Iiieler Zeiiung zal het verbod tegen den invoer vau Duisch vee naar Eu- geland gehandhaafd blijven. Bismarck heeft dezer dagen, volgeus het zeggeu van liet Journal des Debate, ver klaard, dal het behoud van den vrede zekeris. De keizer van Rusland zou heden te Kiel. een havenstad van Uolstein. 15 uur ten Noor den van Hamburg aankomen. Er was sprake van d.it keizer Wilhelm hem te geiuoet zuude reizen en van daar afhalen. Nadat de Kreuzzeitung uit eerbioil voor het koninklijk gezag, zich koel gebogen had voor den duidelijken wil des keizers, bevatte zij den volgenden dag in den voi'iu eener scherpe polemiek tegen de Nordd Allg Zeit., eemge meik-waardige onthullingen, die direct op den rijkskanselier gemunt zijn. De Kreutzzeitung deelt namelijk mede, dat toen de vrijzinnige pers eene heftige kritiek geleveid had van de bekende vergadering van Stüker's Stuift mission, welke den 28 Növ. 1887 ten huize van graaf Waldersee, den chef van den generaiep staf, plaats had eu welker ook bijgewoond werd door den toemnaligen' prins WiHioltu (thans de keizer) en zijne ge malin, voor den toenmaligen minister Putt- kammer voor de NorddAllg. Zeit. een arti kel gesehreven werd tot beantwoording dier heftige erotiek. De redactie dor NorddAllg. Zeit. weigerde echter dat stuk te plaatsen, eu iu slede daarvan verschenen onmiddelijk daarna een reeks heftige hoofdartikelen, waar in die vergadering op de hevigste wijze afge keurd en zelfs op de deelnemende personen leelijko aanvallen gedaan werden. Toen dit eenigo dagen voortgeduurd had, ver scheen graaf Humbert Bismarck bij prins Wilhelm, om te verklaren dat zoowel zijn vader als Iiij met dit alles eerst door de dag bladen bekend geworden waren en zij nie mand geïnspireeid hadden. Intusschen heeft de Nordd. Allg. tot dusverre zich van den blaam dier schaamtelooze artikelen tegen den tegenwoordigen keizer nimmer gezuiverd. Zeer scherp is de opmerking, welke de Kreuzzeitung hierop laai volgen: De Nordd. Allg. Zeit. heeft den naam, dat in gewichtige zaken hare beschouwingen niet vooriuomen uit haar trouwens weinig bedui dend redaeiiebureau, maar uit audere bronnen, welke eene ernstiger beoordeeling en aan dacht verdienen." Toen ter zijde, het zij thans herrinnerd, werden voor het overige die openlijke waar schuwingen. tegen jonkers en dompem welke, 'aan lier ad/os vau prins Wilhelm ge ril'lit wa len, als geheel in overeenstemming met de denkbeelden van prins Bismarck beschouwd. Te Börlyn heeft de firma P. Engel, be kende fabrikanten van zeep en parfumerieën, hare betalingen gestaakt.. Het passief bedraagt ruim 2UÜ,UUU mark. Do ex-koningin Nathalie schijnt vastbeslo ten, te Belgrado te blijven. Naar althans gemeld wordt, heeft zij er, in de nabijheid van het paleis, een huis gekocht. Het geduld van de regeering is inmiddels uitgeput; zij heeft Milan doen weten, dat zij de handen van de zaak aftrekt en nu verder aan hem alles wat den jonge koning betreft zal overlaten. Deze laatste woonde Zondag, slechts vergezeld door zijn adjudant, do gods dienstoefening in de hoofdkerk bij, in den omtrek waarvan een groote menigte volks op de been was. Aan het garnizoen té Belgrado is verboden, Natlialia militaire eer te bewijzen. Uit Belgrado komt het bericht, dat Na- thalia eindelijk eieren voor haar geld gekozen heeft. De ex-koiungin moet erin toegestemd hebben, zich te verbinden, dat zij zich niet met de politiek zal bemoeien eu Belgrado zal verlaten, zoodra Milan er mocht komen. Zij wil eehtcr geen schriftelijke overeenkomst daaromtrent teekenen. Men verwacht nu, dat de regeering over dit bezwaar zal heenstappen en binnen drie dagen in een ontmoeting tus- schen moederen zoon zal bewilligen. Wil men de Standard gelooven, dan be staat bij de meerderheid der eerstdaags bij eenkomende Skoeptshtina het plan, om Milan on Natlialia uit de land te verbannen, in de hoop, dat hun zoon dan weldra zijne ouders in de ballingschap zou volgen, waardoor Ser vië de tegenwoordige dynastie zou kwijtraken. Van andore zyde wordt echter gemeld, dat het regentschap beiden eenvoudig zal verzoe ken, de, eerste jaren niet meer in Servië te komen. Luidens een later bericht, zou er een kom- plot tegen het regentschap ontdekt zijn. Bij zonderheden ontbreken. Z.Em. kardinaal d'Annibale heeft dezer dagen zijn 50-jarig priesterschap gevierd in zijne geboortestad Borbona, een landelijk stadje der provincie Aquila. Met buitenge wonen luister en algèmeene deelneming wer den door de iug^iienen van Borbona de feestelijkheden get •guniseerd. De zomeriqaaiu in had de grijze prelaat in zijne vaderstad d orgebracht, waar zonne schijn en rust zi, ie gezondheid, zoozeer ge schokt door .een ware ziekte, welke hem in het voorjaar ovc vilei, geheel hersteld heb ben, zoodat hij z injverniaard werk over rao- raal-theologie, wiokuan hij de beste krachten zijns levens heefr^wijd, binnenkort hoopt te voltooien. Op het eiland Sicilië is Zondag de provin cie Caglinri dooreen vreeselijken storm ge teisterd. Tal van personen zijn gedood. Te Quarto zijn 20Ü huizen vernield en tien lijken onder de puinhoopen te voorschijn ge haald. Te Quartucïio zijn dertig woningen in gestort. VENRAY 12 October. Bij Kon. besl.'isjnan J. M. E. D. Gulikers, op zijn daartoe gedaan verzoek, eervol ont slag verleend als-rwiaris te Urraoud. Z. M. de Koning heeft benoemd tot raads heer in den Hooien Raad der Nederlanden, inr. B. li. M. Huiilo, thaiis raadsheer in het gerechtsliol te 's Gj-avenliage. Bij Zijnei- Majesteits besluit is benoemd tot kautourecbter-piuatsvervangeriu het kanton Roermond, nir. F. Versclieure. De opper-cei;eiuoniemeester maakt be kend, dat, ingevolge de bevelen des Konings, hei Hof denlichUmrouw heeft aangenomen voor den lijd vau drie dagen, ingaande den llden dezer, wegens liet overlijden van Z. K. H. prins Augusto van Portugal, hertog vau Coimbra. Rijkspostspaarbank. Aan het postkantoor Venraai en de, daaronder ressorteerende hulpkantoren werd gedurende de maand September ingelegd f 4203,55, terugbetaald - 713. liet laatste, door dat. kantoor uitgegeven, boékje draagt het nummer 602. Zaterdag Vertrokken van' hier eenige religieuzen uit het pensionaat Jerusalem naar Frankfort, om daar een nieuw opvoedingsge sticht te vesligen. Met ingang van 10 Oct. zijn benoemd tot commiezen del* 4a klasse, A. Kloezen te Val kenburg, 11. Bierruans te Meersen, P. Jelle- ma, te Eijsden, H.j Suiook te Heljen, L. Tim mer te Budel, H. AiOltZapfel te Margraten, H. Maarsen te Bef' P. P. Lao te Arce», J. K/ijifen 'te fielder., Lauref te BIK Door burgemeester en wethouders te Venlo is ten raadhuize aanbesteed, liet maken van eene nieuwe eikenhouten bevloering op de Maasbrug. Ingeschreven werd als volgt: L. Noten te" Tegelen f 17725. D. L. Geelen te KesSel - 15890. L. van Gasselt te Venlo 15870. M. Mulkens te Venlo 15735, M. van Gasselt te Venlo 14980. P. Hilleu te Blerik - 13400. De pettenmaker F. S. te Roermond heeft gewoonlijk des Zaterdags op de markt eeu collecte van zijn fabrikaat ten verkoop uitge stald. Hij scheen reeds zeer in zijn nopjes, toen hij jl. Zaterdag een paar koopers op zijn uitstalling zag afkomen, en had ook werkelijk het genoegen aan een hunner eene pet te ver- koopen. Dit genoegen was echter van korten duur, want by het in ontvangst nemen vau het bedrag, gaf hij aan den kooper eenige Belgische centen in betaling, waarop de koo per zijn kwaliteit als rijksveldwachter bekend maakte, de muntstukken in beslag nam. en hem bekeurde. Het bestuur der Districts afdeeling Roermond van do Nederlandsche Protectio nistische Landbouwvereenigmg heeft in zijne Dinsdag te Echt onder voorzitterschap van Baron de Bieberstein, lid der Gedeputeerde Staten, gehouden vergadering een verzoek schrift aan Tweede Kamer der Staten Genera&Vvqïg^telU" Rït öfideYsfë'unThg Van het door liet Kamerlid Mr. Bahlmahn ingediend wetsontwerp tot het helfen van invoerrechten op granen enz. De rechtbank te Roermond heeft een hevel van aanhouding verleend tegen den koopman J. K., te Echt, wegens bedriege- lijke bankbreuk. J. K. is voortvluchtig. Te Maasbracbt is op 5 dezer, tegen den avond, de schipper Willem Maessen, bij zijn vader inwonende, van zijn schip in de Maas gevallen met het- ongelukkig gevolg, dat liy verdronk. Men heeft tot heden zijn lijk niet weergevonden. Zondagavond omstreeks 9 uren ontdek te men brand in de werkplaatsen van de firma Leijter Nijpels, drukker en uitgever te Maas tricht. Wegens de groote aanwezige hoeveel heid papier en andere brandbarè stoffen had de brand een ernstig aanzien. Door onmidde lijk aangebrachte hulp mocht het echter ge lukken, den brand nog tydig te blussehen. De niTondissements-rechtbnnk te Maas tricht heeft W. B. te Sittard, ter zake van meineed bij de aangifte eener memorie van successie, veroordeeld tot eene gevangenis straf van 18 maanden, met ontzetting gedu rende 3i/2 jaar van de rechten, omschreven bij art. 28 nos. 14 van hot wetboek vau strafrecht. Te Maastricht is in den ouderdom van 71 jaar overleden de heer F. Loomans, se dert vele jaren president der conferentie van den H. Vinceqtius a Paulo. Het verlies door het afsierven van dezen werkzamen en. liefde vollen man zal niet licht te herstellen .zijn, Voor de akte van onderwijzer zijn te Maastiiclit geëxamineerd Op 8 Oct. S mannelijke candidaten, akte bekomen 2, namelijk de heeren J. 11. Persoon, geboren en wouende te Weert, en L. W. Biertuans, geboren en wonende te Meerio,- Op 9 Oct. 8 mannelijke candidaten, akte be komen 3, namelijk de heeren H. Hüppeiier, geboren en wonende te Merkelbeek, J. J, H. Louppen, geboren en wonende te Heerlen en J. Tb. ile Bruijn, geboren te Nijmegen'wo nende te Maastricht. Tegen den heer mr. C,, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal uit Lim burg, is eene bekeuring ingesteld wegens bet verzwijgen bij de aangifte voor de personeeie belasting 1°.van een mannelijkeu bediende, en 2°. van een paard ,'heideu. van de eerste klasse. (.V. R. Ct..) Vanwege de Eerste Kamer der Staten- Generaal is aan de leden rond gedeeld de tekst van de ontwerp-schoolwet, in drie ko lommen verdeeld a. Van do wet van 1878 en de daarin later tot en met 1884 gebrachte wijzigingon; b. het gewijzigd ontwerp van wet, zooals het luidde bij den aanvang der beraadslagin gen in de Tweede Kamer, (in deze kolom ziju de door de regeering in de wet van 1878 voorgestelde, in de stukken van de Tweede Kamer met rooden inkt aangebrachte ver anderingen cursief gedrukt) c. het ontwerp zooals het luidt na de daarin door de Tweede Kaïner gebrachte verande ringen, met speciale aanwijzing door letters vau de wijzigingen door de regeering aange bracht, van de veranderingen door amende ment en van de door de regeering overgeno men amendementen (in deze kolom zijn de veranderingen tijdens de beraadslaging in het wetsontwerp aangebracht mot vette letters gedrukt). De minister van binnenlandsche zaken heeft bepaald, dat de verkiezing van een lid der Tweede Kamer van de Staten-Geiicranl in het hoofdkiesdistrict 's Gravenhage, ter ^vervanging van mr. L. G. Greeve, zal plaats hebben op Dinsdag 29 October e. k., eu do herstemming, zoo noodig, op Dinsdag 12 November. Door den minister van Binnenlandsche Zaken is aan de commissarissen des Konings een schryven gericht, innoudende, dat up de Staatsbegrooting voor 1890 is uitgetrokken voor tegemoetkoming aan de gemeenten in de kosten der zevende algemeeno volkstelling een bedrag van f 163,000. Het is 's ministers bedoelng, dat van dit bedrag aan elke ge meente zal worden uitgekeerd eene som, be rekend naar den maatstaf van 3i/z cent per getelden persoon der werkelijke bevolking volgens de volkstelling. Aan de commissarissen des Konings is door don minister verzocht, dit mede te deelen aan de gemeentebesturen in hunne provincie, opdat deze daarmede bij de voorbereidende maatregelen voor de volkstelling (bepaaldelijk het aanstellen van geschikte tellers) rekening kunnen houdou. Onder voorzitterschap van den heer mr. R. J. graaf Scliiraluelpenninck van Nijenhuis. is Zaterdag te Utrecht eene algeiueene ver-, gadering gehouden van aandeelhouders in de Rliijnspoqrwegmaatseliappy ter bespreking van de overeenkomst mot den Staat eu de daaruit voortvloeiende ontbinding der Maat- schappy. Aanwezig waren 23 aandeelhouders, ver tegenwoordigende 28,718 aandeelen, uitbren gende 861 stemme». Mr. Philips lichte k-or- telijk de overeenkomst toe, in het bijzonder hoe do bedragen zijn gevormd, die het Rijk aan de Maatschappij bij do overneming uit keert: zijnde, behalve het gestort kapitaal ad f 30,467,568, volgens laatste balans, 20. pet. daarvan, ad f6,093,600, voor schadeloosstel ling van directeuren en beambten f665,328, voor liquidatiekosten f 50,000, te zamon f 6,808,923. De overeenkomst werd in stemming ge bracht en goedgekeurd met 855 tegen. 6. stem men van den heer Vermeer uit Deventer, die zich tegen de ontbinding bad verklaard. Daarna werden achtereenvolgens in stem ming gebracht, en goedgekeurd: lo. de uit- keering aan de aandeelhouders, 2o. die ami de directeuren, 3o. die aan het personeel en 4o. liet voorstel om den Raad van commis sarissen met het toezicht op de liquidatie te belasten. De Transvaalsche minister van Onderwijs, de heer Dutoit, die Dinsdagmiddag te Am sterdam is aangekomen, was vergezeld van zyne vrouw, twee kinderen en zijnen broe der, ds. Dutoit van Potchefstroom. De wachtkamer Iekl. van het station Rijnspoor was voor zijn ontvangst feestelijk versierd. Na door eene commissie, met prof. Gunning aan liet hoofd, te zijn gecomplimenteerd, reed het gezelschap in zes rijtuigen naar den heer v. d. Hoogt, aan de Leidschekade, waar do familie Dutoit logeeren zal. Prof. C. B. Bellner Spruyt voerde op de receptie aldaar het woord. Woensdagmorgen werd in de kerk van den H. Franciscus te Nijmegen de 11. Mis volgens den Armenische» Ritus opgedragen door Z. D. 11. Mgr. Marmarian, dio met ver- gunuing van Z. D. H. Mgr. Godschalk aldaar een inzameling houdt ten voordeele van een nieuwe kerk te Jerusalem. Iu het klooster der eerw. paters Carme- lieleu te Zenderen werd sinds eenige maanden gelegenheid gegeven tot de studie, der huma niora. Dit had zooveel succes, dat al spoedig geen leerlingen meer konden aangenomen worden. Thans is besloten een gymnasium op to richten waarvoor het aantal leerlingen reeds vyf en twintig bedraagt. ■---De burgemeester van Rotterdam heeft ook aan officieren, kader en manschappen van het korps koninklijke scherpschutters aldaar, commandant de heer A. van Stolk Czn., zijn dank betuigd voor den steun, gedurende do werkstaking van hen onder vonden. De netto-opbrengst van het woldadig- heidsconcert, te Rotterdam gegeven ten be hoeve der slachtoflers van de ramp te Ant werpen, bedraagt f 899,60i/2. De te Zwolle namens Burg. en Weth. ge houden collecte langs de huizen ten behoeve van de noodlijdenden op Curagao heelt f607,30 opgebracht, terwijl eene touneeluit- voering voor hetzelfde doel nog f91,86 op bracht. Tot lid van de Provinciale Staten is in het hoofdkiesdistrict Utrecht met 1256 van de 2138 geldig uitgebrachte stemmen gekozen de heer mr W. J. Royaards van den Ham. Op mr. J. M. Schout Velthuys, candidaat der anti-liberalen, waren 879 stemmen uitge bracht. De bankier N, gaat naar bed, maar meent leven te hooren in zijn kamer; hij schelt do bedienden en zegt, half dood van angst -Er moet hier een dief binnen zijn De bedienden zoeken een poosje, vinden niets, en willen zich dus terugtrekken. Een voorwendsel zoekende om hen aan te houden, zegt de bankier -Maar ik beu zeker, dat »r een dief hier in do kamer is!" -Hemel meneer!" antwoordt de huisknecht -daar is toch niemand anders meer in dan iu Wie dezer dagen zijne schreden richt naar Patersveld, vindt een menigte vinken vangers, in eon hut verscholen, met een groot net voor zich en een tal Yan vogellokkers, die op verschillende wijze hun dienst verrich ter. Nog steeds blijft waar het woord vau Vader Catz: Vinken moeten vinken vangen. Zonder vinken vangt men niet. Deze diertjes moet men met kunst weten te dresseeren. De beste zangvogels kiest den vogelaar uit, die op eenigen afstand van het net hun gezang doen hooren. Het is- het werk van den behendigen en bekwamen tjoeperom zijn lokvogels tusschen de netten, de pinkers. met veel geduld hun werk te doen verlichten. Dit werk wordt sedert een paar jaren eiken morgen in den maand October alhier door eenige liefhebbers verricht en door een tal van nieuwsgierigen gade geslagen. Een Fransch blad meldt, dat Edison af komstig is uit Nederland, waar de Edisons van vader op zoon het molenaarsvak uitoefen den. Omstreeks 1730 verhuisde de laatste Edison naar Amerika. Velen van het geslacht werden zeer oud. De grootvader van den beroemden uitvinder stierf 102 jaren oud en zijn grootvader op 103-jarigcn leeftijd. Zijn vader, die nog leeft, is een krachtig man van 85 jaar6 voet en 2 duim groot Amerikaansche maat. Een afdoend middel. Een heer heeft verschrikkelijk veel last van twee stukadoors, die in zyn huis aan 't werk zijn en den gan- schen dag fluiten. Jan, zegt hij tot den huisknecht, ga eens naar boven en maakt dat dio kerels met dat helsche gefluit ophouden. Spoedig is het doodstil. Jan komt terug. Nu dat hebt je vlug afgespeeld. Hoe heb je ze den mond gestopt? -Met een paar van uwe sigaren, mynheer. De rijkskanselier en zijne gemalin zijn Maandag to Berlyn aangekomen, door graaf Herbert Bismarck aan het station ontvangon en door het talryke publiek hartelijk begroot. De groothertog van Mecklemburg-Stre- litz, generaal der cavelerie in het Pruisische leger, bevindt zich sedert eene week te Parijs i n het strikste incognito.

Peel en Maas | 1889 | | pagina 2