Buitenland. België Frankrijk Duitschland Servië Italië Ned rland. Gemengde Berichten het besluit Ic nemen, eonc reis naai Europa te maken, maar do gedachte, dat hij te Parijs en elders veel zou zien, wat hein misschien van nut zou kunnen zijn, heelt ten slotle ge zegevierd. Zoo is hij er toe gekomen, voor de eerste maal in zijn leven don Oceaan over te steken en zich in dc Franschc hoofdstad te laten huldigen als dc beheerscher der wetenschap. Ten slotte nog cene aardige bij zonderheid betreffende den geleerde. Deze heeft vier kinderen, waarvan de oudste, Marion, negentien jaren telt. liet jongste, Margaretha. is drie jaar oud. Toen dit kind ter wereld kwam, ving Edison in een phono- graaf het eerste geschreeuw der klei ne op. Op den dag nu, dat Marga retha meerderjarig wordt, zal Edison die kreten laten ontsnappen, om Mar garetha te laten hoeren, hoe ondeu gend zij reeds was, toen zij nauwe lijks haar intrede in de wereld had gedaan! De Belgische premier, 'Je lieer Bcernaert, heeft aan den gezant van Nederland te Brus- se', baron Gericke van Herwijnen, een bezoek gebracht, ten einde dank te beluigen voor de edelmoedige bewijzen van belangstelling, door het Hoofd van Staat aan de slachtoffers van de ramp to Ant wei pen hetoond. Naar uit Antwerpen gemeld wordt, worden de opgravingen op het tooneel van de vrecsolijke ontploffing der vorige maand nog altijd voortgezet. Men heeft nog vijf lijken gevonden. Het eerste was dat van eene vrouw van 25 a 30 jaren oud, die niets aan het lijf meer had dan eenige vodden. Het tweede en derde waren van mannen die on kenbaar zijn; het vierde van een jong meisje, naar het schijnt 15 jaren oud. Er was aan dat lijk geen enkel klecdingstuk meer zicht baar. Hot lijk, dat men het laatst beeft ge- vonder, was dat van een man, die insgelijks onkenbaar was. De minister Beernnert heeft bij de gezanten van Frankrijk, Duitschland, Nederland en Italië, alsmede bij den pauselijken nuntius bezoeken algclegd, om hen namens den koning en de regeering te bedanken voor de giften^ door hunne monarchen en door Z. II. den Paus ten voordeele der slachtoffers van de ramp toegezonden. Het plan om Frankrijk en Engeland door oen ondericesclien spoorweg te verbinden, is. gelijk men weet, iierliaa'delijk en voorlong door Frauschen te berde gebracht, maar door Engeland met zooveel wantrouwen bejegend, dat er weinig meer aangedacht werd. Dezer dagen is men echter van Frailsclie zijdo mot een ander plan voorden dag gekomen, name lijk met eene verbinding tussolien de beide landen door middel van overbrugging, to beginnen bij Kaap Griz-Nez, en eindigende bij Folkestone; 122 pijlers, rustende op banken klippen, zullen do steunsels van dat reus- achtige werk zijn. Het blad V Esprit pra tique hoeft reeds eene circulaire in gebeel Eu ropa verspreid, waarin aangedrongen wordt op liet nemen van aandeden (elk aandeel is 120 fr. groot) in de onderneming, van welke schitterende voorbeelden voor Engeland zoo wel ais Frankrijk voorgespiegeld worden Het heet dat Engeland door zoodanige ver binding met Frankrijk van Ruskinds mede dinging ill Indie niets meer te vreczen zal heb ben; integendeel, liet zat dc vriendschap vail Rusland, waarmede Frankryk immers innig verbonden is, winnen, en tevens in staat zijn aan Duitseiiiands honger naar landbezit in overzeese be gewesten paal en perk te stellen. Do circulaire zegt verder dat de prins van Wales om die redenen liet lot stand komen der grooto onderneming op elke wijze zal be vorderen. De circulaire noemt vorder tal i au aanzienlijke personen in Engeland en Frank rijk, die er gunstig over denken. Ook Bou- langer prijkt in dc lijst der namen. In de vesting Spandan, nabij Berlijn, heeft 11. Zaterdag ochtend vroeg eeno ontploffing var. militair vuurwerk plaats gehad in het laboratorium, dat op een eiland midden in de rivier ligt. an oO werkzaam zijnde vrouwen en meisjes worden er 12 zwaar en 30 lichtge wond. Ook werden eenige militairen gekwetst. Gelukkig lag hot laboratorium geheel geïso leerd in eene groote watervlakte, zoodat stad en vesting ongedeerd bleven. De ooizaak van do ramp is onbekend. Te Krotoschim, provincie Posen, is Maan dag eene munitieloods, bevattende vijfduizend patronen, in de lucht gevlogen, waarbij ócn militair gewond werd. l*it Berlijn wordt gemeld, dat liet ver trek van keizer Wilhelm en diens gemalin naar Italië op 17 dezer vastgesteld is. Zij zul len vergezeld worden door graal Herbert von Bismarck en do hoofden der burgelijko en mi litaire kabinetten. Van Genua uit gaan de hoogo reizigers naar Athene. Uit Belgrado wordt gemeld: Omstreeks 300UO nieiischcn wachtten do aankomst af van dc stoomboot, welke tc 'li;'i uur moVde ex-koningen van Servië, Natolie, aan boord aankwam. Een deputatie van haar bevriende personen bood haar ruikers aan. Er was geen enkel officieel peisoon tegenwoordig. De ko ningin begaf zich, in het rijtuig gezeten van een rijk koopman der stad en gevolgd door een groote menigte, naar de kathedraal, maar deze was op bevel der regeering gesloten. De ko ningin is daarop afgestapt ten huize van Vut- chewitcli, waar de menigte haar luid toejuichte Naar men verzekerd, waren op bevel dor regeering de toegangen tot het koninklijk paleis gesloten, terwijl daar binnen een mili taire macht was geplaatst om de koningin het binnentreden te bole ten, voor het geval dat zij dit wilde beproeven of er door de menigte toe genoopt mo.cht worden. De Russische gezant, heeft Natalie een bezoek gebracht. Natalie is, zooals men weet, een Russische prinses; haai' gemaal Milan, een tiran, heeft afstand van den troon gedaan ten behoeve van zijn zoontje Alexander en onlangs een proces van echtscheiding tegen zijne vrouw ingesteld. I)e terugkeer van Natalie was een ware triumftoc.ht. Haar zoon verlangde haar ter stond te spreken, doch liet regentschap belette •hom zulks. Niemand twijfelt er aan of Natalie is gekomen om, hulp, met behulp des noods van Russische wapenen, als regentes op to treden. Kardinaal Schiaffino, van de orde der Bene dictijnen, is Maandagochtend der vorige week, in den ouderdom van 60 jaren, na eene korte ongesteldheid onverwacht overleden. Ilij had zich gedurende de zomermaanden begeven naar eeu gezonder streek, naar eene villa, beboerende aan den kardinaal-abt der Bene dictijner Congregatie van Oliveten te Subiaco, gebouwd op den lop van een rots en een lieer- lijk vergezicht biedende over tallooze heuvel rijen en dalen. Zondag acht dagen gevoelde de kardinaal zich onwel en daar de ziekte hevig toenam, zond de H. Vader, die deze droevige tijding vernam, hem den apostoli sche» zegen door kardinaal Vanutelli. Toen de tijding van zijnen dood het Vatikaan be reikte, begon do grijze Paus te weeiieu en riep uit: «Ik heb een mijner beste vrienden verloren. De overledene prins der kerk had, ofschoon vanzelf niet zoo oud uitziende, Yeel gelijkenis met Leo XIII. Hij placht een witte toga, met witte biretta te dragen en niet zelden zeiden de Romeinen, hem in de verte ziende: Als (ie kardinaal nu in plaats van zijn biret een wit schedelkapje droeg, men zou zweren, dat daar de Paus wandelt. Voor du stad Rome, voor de orde der Bene dictijnen, voor de talrijke congregatiën en broederschappen, waarvan hij beschermheer was, is de dood van ZEm. Schiaffino een zeer gioot verlies. Hij was een Genuees van ge boorte, trad op zijn 18. jaar als novice in de orde van St. Benedictu-, over welke hij in 1870 tot generaal vicaris werd benoemd. Een geleerde van den eersten rang, vooral in de theologie, was hij tevens een welsprekend kanselredenaar. De tegenwoordige Paus be noemde hem in zijne eigene plaats tot Presi dent van de Akudemio der adellijken, op den dag dat mgr. Schiaffino gewijd werd tot bis schop-titularis van Nysstt, In 1881 werd hij verheven tol de bediening van Secretaris dei- Gewijde Congregatie van Bisschoppen en Re gulieren en in 1885 met het kardinaalspur- per bekleed, terwijl hein de titelkerk van de HII- Joannes en Paulus werd aangewezen. ZEm. Schiaffino had in de laatste negen maanden \e!en zijner ambtbroeders hem zien voorgaan: de kardinaal-deken, kardinaal Pi- tra, kardinaal Massa ia en kardinaal Guilbert. De Romeinen zullen vrcezon, dat het oude speekwoird hunner vaderstad wederom in vervulling ga: «de kardinalen sterven bij drieën." liet wegens zijne kunstschatten beroem de paleis van prins Sunsevero te Napels is Maandag gedeeltelijk ingestort. Des nachts om 12 ure begaf de portier zich naar den kel der om een meloen te halen. Nauweiijk was hij beneden, of hij hoorde eeu dof, onder aardse h' gedruisch en zag de kalk vallen van de pilaren, die het gewelf dragen. Hij gaf dat delijk de brandweer hiervan kennis, en deze bemerkte, dat bet gebouw op het punt was in te storten. Tegelijk werd het stadsbestuur gewaarschuwd, en dit beval terstond het pa leis en de omliggende huizen te ontruimen. Slechts met tegenzin gaven de inwoners aan dit bevel gehoor. Eenige minuten voor 5 uur s' morgens viel met ecu onzettend gedruis, als van een aardbeving, de gelieele noordzijde van het paleis, vijf verdiepingen hoog. in elkander. De brugweg tusschon het gebouw en de be roemde historische kapel werden verwoest en ook de kapel eenigzins beschadigd, daar de deur en eenige figilm van hel godenhtooken van het Huis'Sanio eïi Saneevero in het poitaal door het tnirvallend puin getroffen worden. In het vcrwocstcjgcdeelfe v; n liet p ileis bevond zich de grolc zaal met fresco's van Luca Giordano. A s is verwoest, ook de kunstschatten en bi VENRA Bij kon. besluit gekeurd het besluit i waarbij de jaarwedu gemeente Wanssum met ingang van I Ju De lieer II. Spal van 11 April 1889 bt derlanden te Djcddn door dc Turksehe Re a het gelieele meubilair. 5 October. an 19 Sept. jl, is gocd- n Gedeputeerde Staten, van den seccrctaris der is vastgesteld op f 200, 1889. cr, is bij kon. besluit oernd tot consul der Ne- in die hoedanigheid eering erkend. Do lieer G. Pott benoemd tot consul der Nederlanden te Lorenf o Marquez, is in die hoedanigheid door ie Porlug. regeering er kend. Bij Kon. besl. beurzen aan het Bi: te Roermond verbond 1 Oct. 1889 lot en n hend als volgt: a de beurzen van 2 P. J. Schatten, M. \V Brounts en L. II. Bajttels; b de beurzen van 'ï)0 aan P. van Rijswijk, J. M. Souren, J. Schoolmeesters, J. W. H. Goosscns, W. J. J. fV'iorts, J. J. II. Sieben, A. Verstappen en P.bI. II. Toebosch. Bij besluit van an 20 Dec. 1811 zijn de sclioppelijk Seminai ium n, voor het tijdvak van et 30 Sept 1390, toege- 10 aan W. E. Durlinger. H. V. Roebroeck, P. burg is verklaard dat ontslagen onderw. hij gem. Weert, do bei van onderwijs heeft >edep. Staten van Lim- Peter Godfried Coppen, de o. 1. school te Keent, oegdheid tot het geven uloi en. Zondag wordt door de verschillende muziek vcreenigingeu! dor stad Venlo en de muriek der huzaren' een matinee en concert gegeven in de zaal van den heer Th. Witte- lings, ten voordeele der slachtoffers van de ramp te Antwerpen. Bij beschikking van den minister van financiën zijn met ingang van 1 Oct. tot kom miezen bij 's rijks belastingen der 4e klasse benoemd: G. Stuiver, te Vaals, H. Schaap te Maasniel, W. lioosing te Limbricht, H. Bakker to Swartbroek, II. J. Wegman te Maasbracht. F. .Luverman te Velden, D. Dozy te Ileythuizêii^ F. Huiteraa te Weert, G. II. Hilhondie^teymiard,1'S. Hazenberg te Afferdon, P. L. Cdanen te Arcen on K. 11. Bekkoring tc Belfeid. Tot deskundigen bij de akte-examens in Limburg zijn benoemd de heeren Koenen te Maastricht en Vrancken te Kcrkrade, voor lezen en taalkunde; Smits te Maastricht en Bingen te Roermond, voor rekenkunde en vormleer; Kutten, voor geschiedenis; Delf- gauw, voor aardrijkskunde; Lips, voor op voedkunde en schrijven; De Gast, voor ken nis der natuur; Stille, voor zang, en mej. de Bonnier, voor vrouwelijke handwerken. De laaisten allen te Maastricht. Zaterdag II. schoot do heer E. Haffmans van Helden-dorp jagende in zijne bosschen te Roggel, een prachtig ree, wegende 21 kilo. In den nacht van Dinsdag op Woensdag werden ten nadeele van den landbouwer B Peters, wonende in do buurtschap Hout onder dc gemeente Kessel twee bijenkorven niet den daarin aanwezigen voorraad honig ontvreemd Maandagmorgen is een werkstaking uit gebroken onder een deel van het werkvolk bezig aan den spoorweg KromvoortDen Bosch. Een 40-tai arbeiders heeft liet werk gestaakt, meer loon en minder werkuren eischende, waaraan de werkgever niet wil te ge moet komen. Ongeregeldheden hebben nog niet plaats geluid, doeh wórden wel gevreesd. Ten einde op alle gebeurlijkheden voorbereid te zijn, is eene afdeeling maréehausées uit Den Boson naar do plaats, waar de werkstakers zich op houden, vertrokken. Maandagavond is te Arnhem uit Arolsen aangekomen mëvfouw, de hertogin van Al bany, zuster van 11. M. onze koningin. Na in het Grand hotel dn Soleil te hebben over nacht, is II. K. H. naar Hel Loo vertrokken, I)e hertogin heeft hare reis naar Engeland voortgezet. In het belang der openbare gezondheid waarschuwen de heeren dr. Van Hamel Roos en liariïieiis te Amsterdam, met nadruk tegen verschillende soorten geel gekleurde bak wa ren, koekjes en suikerwerk (z. g. fondandts suikerboonen enz.) Bij scheikundig ondciz >ek ontdekten zij loodchromaat, het bekende ver giftige loodzout. Uit door hen genomen in lichtingen bleek, dat deze gele kleurstof, uit het buitenland aan fabrikanten en bakkers als onschadelijk wordt aangeboden. Het behoeft nauwelijks betoog, dat ten ernstige tegen het gebruik daarvan gewaarschuwd behoord te worden. Juist het feit, dat door de sterk kleurende eigenschappen van de chroomver bindingen een uiterst kleine hoeveelheid aan- gevverd wordt, maakt deze zaak zeer bedenke lijk daar niet een acute doch slepende ve gif- tigiug het gevolg van hel vuortdurend ge bruik zal zijn. Ter voorkoming van een verdere versprei ding dezer gevaarlijke stof, verklaren boven genoemde heeren zich gaarne bereid, den bak kers die hunne gele kleurstoffen wantrouwen, door een kosteloos onderzoek zekerheid te verschaffen. Het eerste nummer is verschenen van De Indische Tolk van Het Nieuws van den Dag, weekblad, aan de belangen van N.- Jndië gewijd. Hoofdredacteur is de heer P. I ley ting. Men sterft niet van blijdschap? Eene juffrouw te Dordrecht, die Zondag haren onder dienst zijnden zoon met verlof tehuis verwachte, geraakte bij het zien van den jon- eling zoo opgewonden van blijdschap, dat zij door een beroerte werd getroffen en kort daal na den geest gaf. Op de groote caoao-fabriek van den lieer Blocker, Watergraafsmeer had Maandag-ocii- tend een droevig ongeluk plaats. Eenige zware pakken cacao werden aan oen der ge bouwen opgeheschcii, dc ketting brak, dc pak ken kan lelden en vielen' op con' jongiuenscb van 16 jaar. Met verbrijzelde boenen en in- odeukto borst werd hij naar het gasthuis ;etransporteerd, waar hij na eenige uren, zonJer tot kennis te komen is overleden. Ilij was eon oppassend jongeling. Zijn broeder was bij liet ongeval tegenwoordig. Naar wij uit zeer goede bron vernemen zoo schrijft de Amst. zijn in den loop van dit jaar namens een consortium van Inu- tenlandscho kapitalisten aan den minister van W., H. en N. voorstellen gedaan tot liet ver- lcenen van concessie tot drooglegging van het zuidelijk gedeelte der Zuiderzee, met nuiten- lating van de monden van den Usel. De af sluitdijk zal ongeveer zes kilometers beneden Enkhui/.en een aanvang nemen, eerst in zuid oostelijke richting ou daarna in oostelijke richting loopen. De uitgestrektheid gronds, die alsdan bloot zal worden gelegd, z.=l onge veer 170,000 hectaren bodragen. Het plan zelf moot de goedkeuriug van den minister en van bekwame technici hebben weggedragen en de onderhandelingen alleen nog loopen over do voorwaarden, welke door de gemach tigden van geuoemde kapitalisten namens dezen worden gesteld. Zij hebben betrekking op de financieele hulp, welke de Regeering in dezen zou kunnen verleunen. LI. Vrijdag om half twaalf werden de groote klok en de alarmklok van het stad huis te Rotterdam geluid en door de tarn- boors der mariniers e:i der schutterij hot brandpiket der laatste onder de wapens ge roepen. Dit verzamelde zich op het Beurs plein, waar ook inmiddels het gaurzoen zich posteerde om den toegang vrij te hou den. Van uit het Beursgebouw rukten pele tons schutterij naar de Boompjes, waar een peleton werd opgesteld aan het Entre pot, waarvan de ingang door 12 man agen ten wordt bewaakt, deze moesten meerma- lcn de sabel trekken om het steeds opdrin gende volk tegen te houden. Later kwamen ook een paar pelotons schutterij bij de Harwiehbooten, waar het terrein door dezo afgezet en do politie die zich aldaar bevond, afgelost werd. Z. M. kanonneerboot Rhcnus is op stroom verschenen. Zij heeft hare kanonnen opge steld en ligt voortdurend onder stroom, zoo noodig kan zij gewapende sloepen uitzet ten. Aan de Leuvehaven lag een schip met- hout beladen. Dit werd door do werksta kers gedeeltelijk geplunderd. Van het ge stolen hout werden knuppels gemaakt en onder de werkstakers verdeeld, die .daar mede gewapend zich weder naar de brand punten begaven. Ofschoon reeds voor twaalf liet verbod van samenscholing verschenen is, kon men Vrijdagmiddag te drie ure nog in do Boom pjes over de hoofden loopen. Er was geen verbetering van den toe stand waar te nemen. Nergens was nog het werk hervat. Te 4 ure trachtte de politie-door hot be vel tot doorioopen te. geven, in do Boom pjes de massa mehsclïên'die'zich Jaar be vonden, uiteen te doen gaan. In den beginne ging dit nog al ordelijk; do nieuwsgierigen, die zich daar bevonden, verwijderden zich langzamerhand. Hiertoe bracht do heer P. Willemse Czn. het z'jne bij. Deze sprak meermalen het volk toe. Hij maande het aan tot orde en kalmte, tot eer bied voor het gezag. Zijne woorden vielen dikwijls op goede aarde, dooh daarentegen hielden op andere punten ook do werkstakers toespraken en trachtten de woorden van den heer Willemse tegen te spreken. Toen om half vijf aan don Terwenakker de politie strenger ging optreden met de ont ruiming der Boompjes, begaf liet volk zich naar (Te Leuvehaven nabij het loodsgebouw en hield daar een volksvergadering. In hot mid den van een groep mannen stond een man met de nationale vlag, waarop een socialistisch devies geplaatst was. Deze vlag moest als vaandel dienst doen. Dc polirie vorderde, dat die vlag zog wor den afgeven. Het volk verzette zich daartegen en begon in de Nieuwstraat bet trottoir op te breken en met de opgebroken steenen naar de politie te werpen. Alsnu trok de politie de sabel, en eerst nadat zij vijfmalen had gechar geerd, gelukte het. haar het volk terug te drijven. Bij deze botsing bekwamen verschil lende personen verwondingen. Een agent werd zeer ernstig gewond. Hij moest, nadat dr. Hellegers eerst een verband had gelegd, per rijtuig naar het Ziekenhuis worden ver voerd. Een viertal andere agenten bekwamen oveneens verwondingen door steenworpen, en nog een andere agent werd op de Leuvehaven niet een mes gewondde drager der vlag werd merkelijk aan liet hoofd gekwetst, en ook uit het volk zelf bekwamen vele kwetsuren dooi* de steenworpen. Spoedig arriveerde daar ter plaatse een pe loton schutterij, dat de Nieuwstraat afzette. Kort daarna verzamelde zich het volk op nieuw op den Schiedamsehcdijk. Van uit liet Entrepotgebouw, waar de schutterij in reser ve was opgesteld, werd versterking gezonden» Alsnu werd liet bajonet op het geweer ge plaatst en door de schutterij met geveld ge weer gechargeerd. Door dezo manoeuvre stoof het volk uiteen, nadat menigeen eene ver- wondig bekomen had, en bleef hot den verdu ren avond en nacht rustig. De ongeregeldheden hebben aanleiding ge geven itot het indienen eener klacht hij den Engelschcn gezant te 's-Hage, wegens schending dor Engelsche vlag op een der boo ten. De werkstakers hebben met bootjes de op stroom liggende .schepen bezocht en aldaar, wanneer de werklieden dier boot met lot sta king wilden overgaan, liet gereedschap mede genomen. Dit gebeurde ook aan boord van de John Readhoud. De kapitien dier boot beeft naar aanleiding daarvan de klacht ingediend. Volgens latere berichten uit Rotterdam is op de Woensdagavond gehouden vergadering door de werkstakers besloten, Donderdag het werk te hervatten, ook op de ertsbooten, waarvoor de veriiooging niet is ingewilligd, met de bepaling evenwel, dat op de ertsboo ten niet'snachts gewerkt zal worden. Té Rotterdam is Zaterdag plotseling aan een beroerte overleden de oud-burge meester Joost van Vollenhoven. Kerkelijk Nieuws Z. D. H. Mgr. Boermans heeft eervol o»t lagen uit zijn betrekking van pastoor te Ubachs-over-Worms den zeereorw. heer F. J. Erens; benoemd tot pastoor aldaar den weleerw. heer J. J. H. Schilfers, kapelaan-te Vaals; den eerw. heer W. E. Jongen, kape laan te Yijhleu -, tot k.'tpelaao te V ij blo», duo eerw. lieer H. J. Keijbets, kapelaan te Eijgelshoven. Op den 15 Oct. zal te Rome gehouden worden het Generaal-Kapittel, waarbij zul len tegenwoordig zijn vier der eerw. pators Carmelieten uit Holland, nl.de hoogeerw. pater Bon, van der Velden, provinciaal, de hoogeerw. pater Fr. Verzet t, prov. tit. en prior, de eerw. pater Tel. Kroonen, Ass. van den prov. en de eerw. pater L. Trix, lector in de godgeleerdheid. Do vriendelijkheid en v rooi ijk beid van den overleden keizer Frederik is spreekwoorde lijk geworden. Ieder weet, hoe gaarne hij steeds de gelegenheid waarnam eons een praa tje met een zyner soldaten te houden, en hoe grappiger het antwoord was, des te meer pleizier had -onze Frits" er in bom het een of andor te vragen. Niemand echter is ooit welwillender door hem behauleJd dan een soldaat uit den achterhoek Pommeren. Koning Wiilem had met zijn zoon Frede rik afgesproken, in een dor paleizen op een zeker uur bij elkaar te komen, om dan sa men een uitstapje te maken. De Koning was voor een der zij-ingangen uitgestegende schildwacht, een man uit ganzenland, pre- sonteerde hot geweer en Zijne Majesteit ver dwijnt in het paleis. Eonige minuten later verschijnt de kroonprins Is Zijne Majesteit de Koning reeds in het paleis?" vraagt hij don schildwacht. (Drom mels, denkt de Pommeraan, nu moet ik toch zoo beleefd mogelijk zien te antwuorden!) »Ja, Uwe Koninklijke Hoogheid, papaatje is naar binnen gegaan." Stom van verbazing kijkt onze Frits den man van boven tot onder aan en zegt einde lijk; Kerl, ist erbetrunken? (volgens de Duit- sche gewoonte, dat de meerderen hunne min deren in den derden persoon aanspreken.) Daarop antwoordt de soldaat, zonder een oogenblik te aarzelen Ik heb niets aan hora bemerkt, Konink lijke Hoogheid." De Kroonprins achtte hot toen geraden niet verder het gesprek met den Pommeraan voort to zotten en zoide eenvoudig, terwijl hij- het paleis binnentrad; «Dank-je." Maar toen hy uit de tegenwoordigheid was van den schildwacht, barstte hij in lachen uit en de Koning, die gewoonlijk zeer ernstig was gestemd, begon eveneens to lachen van den weeromstuit. Om zijn zoon te bewyzeu. dut

Peel en Maas | 1889 | | pagina 2