STOOMKÜKSTVERVERIJ Eug, Bloemen, Roermond, M. Veiriet Kappus Snijtoestel, G. Maas blauwe en roode dakpannen PDrtland'Cementj De Notaris van den Bergh De Notaris Van den Bergii De Notaris Van den Bergh De Notaris Van den Bergh PORTLAND-CEMENT ADVERTEIMTIEN. Burgerlijke Stand. Marktberichten Fa nfare „Euterpe' 3J J'f'tfaim A3 Een Schoenmakersleerling, Chem. Wasscherij Marmeren Schoorsteenmantels L. Laudv, VENLO. Roode en Blauwe Dakpannen, Eau de Cologne, i?£t!ai?(D[&)3m&k W. van den Miinckliof-Snsscii, Prachtig Assortiment! Buxkingen Kamgaren Flinke collectie Moilcsloffen. bij M. Van Aarssen. PLAVUIZEN, Magere Stukkolen en Kalk. VTUENDdei zieken! VERKRIJGBAAR: SUF Dernière Nouveauté! Qomaaaauh 7' Mei Tombola zonder Melen. publiek verkoopen: publiek verkoopen publick verkoopen publiek verkoopen: Ambtenaar (tot zijn collega). "Verbeeld je, wat me daar overkomen is. Ik laat me verleden week twee geneeskundige attesten geven natuurlijk door verschillende dokters een ten bewijze, dat ik volmaakt gezond en zonder eonig lichaamsgebrek ben, voor de levensverzekering en een dat mijne gezondheid in den laatste» tijd veel te wenschen overlaat., om verlof te kunnen krijgen en nu blijkt liet, dat ik in de haast de attesten verwisseld en aan de verkeerde adressen afgezonden heb. Eon dure aardigheid. «Geeft acjit?" werd er gecommandeerd. «Ik geef er negen", mompelde een milicien, maar zoo luid, dat de kapitein het verstond. «Dan doe ik er nug vijf bij," hernam de laatste «dau heb je precies 14 dagen arrest". Een te Luik wonend violist en instru mentmaker, Joseph Martin, heeft een eenvou dig middel ontdekt, om de toonen van de viool voller en fraaier te doen klinken, door namelijk een tweede e snaar onmiddelijk naast de gewone aan te brengenop den kam moe ten de beide e-suaren ongeveer een milimeter van elkander liggen. De proef is op eene gewone viool gemakkelijk te nemen, dooi' op de schroef van de a-snaar een e-snaar te span nen, dio dan op den kam tot op een milimeter afstand van de eerste e-snaar moet verlegd worden, Een bekende tandmeester-charlatan ont moette eens, op de kermis to II. een zijner vrienden. «Kom" zeide deze tot hem, «ga nu van mid dag met mij eten, h.et kostje niets, hoor!" Onze tandmeester innig verheugd, dat hij nu eens lekker zou smullen voor andermans geld, was dien middag op 't appèl en liet zich do hem voorgezette spijzen uitmuntend sma ken. Voor het maal ten einde liep, veront schuldigde zijn vriend zich een oogenblik, ging heen. en kwam niet terug. De tandmeester zag zich verplicht, de vrij liooge rekening te betalen. Eenige dagen later ontmoette hij den trou- weloozen vriend weder; maar liet zijn inner lijke woede geen oogenblik blijken. «A propos", zeide hij, «je kunt me een dienst bewijzen. Als ik dezen middag op mijn kar het publiek zoo'n beetje van mijn beroem de geneeswijze sta voor te leuteren, moei jij met een kiespijndoek om, op de kar komen, alsof ik je van de kiespijn genezen moest." Zoo gezegd, zoo gedaan. Is er ook iemand onder ulieden", zoo klonk het uit den inond van den charlatan, «die hevige kiespijn heeft? Hij kome onbe schroomd tot mij hier staat de man, die hem genezen zal!" Met een als van pijn verwrongen gelaat naderde de vriend, ging op den stoel zitten en antwoordde op de tot hem gerichte vraag «Waar zit de zieke tand?" Links mijnheer! De tandmeester stak zijn tang in den mond van zijn slachtoffer, een geweldige ruk. do tang kwam weder te voorschijn en onder liet luid gillen van liet slachtoffer klonk liet luidDat kost je niets De snoodaard had zijn verradelijken vriend twee gezonde kiezen uitgetrokken! Dat was zijn wraak. Niet onwaarschijnlijkEen matroos, die juist in het vaderland teruggekeerd was, zat met eenige kameraden van den vasten wal in een herberg en gaf een relaas van zijne reis. «Te Melbourne troffen wij slecht weer", zoo verhaalde de oolijke zeerob. «Er hing d;ur zulk een dikke mist, dat ik er, toen wij aan hot lossen gingen, een spijker in-kon slaan om mijn jekker op te hangen Een inwoner van Roubaix, zekere lieer Desbouvrie, heeft een middel gevonden, zwa luwen tot liet overbrengen van schriftelijke tijdingen te dresseeren. De resultaten dei- gehouden proeven moeten het bewijs geleverd hebben, dat de dienst der trekvogels beter voldoet dan die der postduiven. Het bezwaar, dat de zwaluwen tegen den winter naar het Zuiden trekken, zou door Desbouvrie eveneens opgelost zijn. Hij beweert namelijk, in het bezit te zijn van een zeker soort voedsel, dat de diertjes zöözeer aantrekt, dat zij blijven waar z(j eenmaal gevestigd zijn Bij den minister van Oorlog zijn de noodige stappen gedaan, om een zwaluwen-station op de Esplanade des Invalides te Parijs te ves tigen. In De Huisvrouic leest men, waarom wor den de meeste vrouwen zoo vroeg oud Hoofdoorzaak: tobben. Vrouwen blijven in den regel te veel aan kleinigheden hangen, overdrijven ondergeschikte bezwaren, loopen vooruit en vermoeien zich in den geest met muizenissen. Moeders tobben over hare kleine en groote kinderen veel meer dan noodig is. Eene tweede oorzaak isgemis van bewe ging en frissche lucht. Niet nu en dan eon visi- tetje of een wandelingetje of wat boodschappen doen, maar een geregelde flinke uitstap. Eene vrouw zegt altijd Ik heb vandaag geen tijd vandaag moet ik absoluut dit of dat op redderen, of verstellen, of nazien, de hemel weet wat. Zij bedenk niet, dat een geregeld dagelijks wederkeerend luchtbad hare eerste behoefte is. Als zij kinderen heeft, laat zij die kinderen dan meenemen, dat zal haar en hun goed doen, maar laat zij minstens één uur daags, weer of geen weer, eene wandeling doen. Laat zij voor die gelegenheid een flinken, doelmatige» regenmantel gereed hebben liggen waar de ochtendjas onder verdwijnt, en een flinken doclmatigen hoed, zoodat het: wat zal ik aantrekken?" ook geen hoofdbreken kost. Wees zeker, da*, al blijft dan ook eens eene kamer ongedaan of een paar kousen onge- stopt; zij aan gezondheid en levenslust rijke lijk aan haar mail eu kinderen vergoedt wat zij hun in dit andere opzicht tekort doet. Eu dan: fnssciie lucht in al de vertrekken, nu en dan ramen eu deuren togen cl kaar openen voural in de slaapkamers, en de afgehaalde pgddcM aan dien luchtstroom blootgesteld. Uuk daardoor worden allerlei ziekten voor komen. En eindelijk vindt het niet «laf of lui of onvergeeflijk' om wat te gaan rusten, ook al is het overdag, als de vermoeienis u lust en kracht beneemt. Een halfuurtje, desnoods een kwartiertje, op canapé of gemakkelijkeu stoel knapt u vuor den geheelen dag weer op. Om kort te gaan: vrouwen, die niet vöór haar tijd kelijk en oud willen worden, moe ten bedenken, dat beweging en versche lucht hootdvereis* litcn zijn en dat tobben geen ver dienste, inaar eene plaag is voor haar zelve en voor anderen. Veel vrouwen worden over werkt, dat is een feit, maar nog veel moer vrouwen overwerken zich zeiven. De besteller van het telegiaaf te V. werd onlangs belast rnet de overbrenging van een dépêche naar een, onder die gemeente wooneiide landbouwer. «Asjeblieft Hannes, een telegram, hier, teeken. en 50 cent bodeloon". «Wat telegraaf" loept de boer, wat is dat veur een ding, daor heb ik niks mit te maken. Wat hinde gij vuur'n vieemde snoesterhaan, woude gij de vern...kbruur kommen speu- len, mer waagt, ik zal oe helpen Om kort te gaan, de iieele buuit kwam in rep en roer, terwijl de vrouw als een bezetene schreeuwde; «Hannes, zét o'eweu poot (hand) iiie op 't pampier». Na lang over en weer pi alen kreeg de bo de het eindelijk zoo ver, d.ti i.ij het telegram mocht openen; de boer zei echter uitdrukke lijk «Alèr ik steek mm hand nie au 't diug ut". Lit dun inhoud bleek, dat Peerome on verwacht ongesteld was geworden, en dit gaf plotseling oen wending aan do krijgshaftige houding van Hannes. «Wit, gèt mei gaauw min Zondagscho boks, enne PeeromeZet koffie mil neijen roggeweg en gètt den hooi twee kwartjes, dal lm die ininsch wel verdiend. Ik mot er dalik nao toe, erme Peeromeik heb hem altnl zoo geer ineugen lijeu? Wanneer gét het ding (de treiii) weg, booi?« "s-Hkiitogenbosch. 9 Sept. Op de hedert gehouden ma»*kt waren aangev.141 stuk, vette kalv. Prijzen: kalveren le qual. 48 a 52 et. 2e id. 44 a 48 et., en 3e id. 40 a 44 ct boter 1' 1,04 a l,244alles. perkg. VEN RAY Van den 7 tot deii 14 Sept. 1889. Oeboorten. Petronella Huberta Poels. Li uw el ij ken. Geene. Sterfgevallen. Godefridus Laarmans, wever oud 70 jaren echtgeuoote, van Maria van den Akker. Tlieodorus Janssen, oud 75 jaren weduwnaar, van Petronella Smeten. Venray9 Sopt. Aangevoerd 1925 halve kilo's Boter. Pi ij - per halve kilo 49 a 57 ets. Horst13 Sept. Boter per halve kilo 40 a 52 ets. Aangevoerd 308 halve kilo's Venloo7 Sept. boter per Ijt kg. 52 a 54 ets. Biggen aangevoerd 295 per stuk 13 a 18 fr. Bergen10 Sept. Boter per halve kilo 34 a 50 ets. Blitlersioijck10 Sept. Boter per halve kilo 48 a 55 ets. Well, 9 Sept. Boter per halve kilo 50 a 54 ets. Aangevoerd 195 halve kilo's. Vierlingsoee/i, 10 Sopt. Boter per halve kilo 47 a 55 c;s. Sambeeh, 9 Sept. Boter per 1/2 kilo 42 a 53 ets. Deiime11 Sept.. Bofer per halve kilo 44 cent. Aangevoerd S19 halve kilo's. St.Anthonis12 Sept. Boter per 1/? kg. 42 a 52 ets. Mil, 6 Sept. Bote:* per halve kilo 50 a 59 cts. Maandag morgen waren op de kalveren en varkeiisrnarkt te Nijmegen aangevoerd 900 biggen. 34 vette varkens, 3 seliottelin gen, 2 vette kalveren, G nuchtere kalveren Do prijzen waren: biggen f 8 a 10 per stuk, vette varkens 22 a 25 ct. de 5 ons, schottc- lmgen 17 a 18 gld. per stuk, vette kalveren 40 a 50 ct. do 5 ons, nucliteren id. 12 a 22 per stuk. Rotterdam, 2- September Op de veemarkt waren heden aangev.172 runderen, 77 vette kalveren, 0 nuchtere kalveren. 1085 schapen, en 399 varkens. De prijzen wa ren als volgt: runderen le qual. 37 a 38 ct., 2e qual. 34 a 35 ct., 3e qual. 32 a 33 ct., vetto kalveren le qual. a ct., 2e qual. 41 a 43 ct.. schapen le qual. 35 a 37 ct., 2e qual. 30 a 32 ct. varkens le qual. 2S a 29 ct., 2e quai. 27 a 28 ct., 3e quai. 26 a 27 ct., alles per 1 2 kilo. Han del tamelijk. Op KERMISMAANDAS 16 Sept. a. s. bij Sanders en Koers te Oostrnnt. ^anvang bij BOERS ten 5 uur n. m. Het BESRL'UR. GEVRAAGD om dadelijk in diéiisl te (récleii. Zich te ver voegen bij; II. DERCKX. Hofstraat Vknraij. Ondergetekende is voorneméns Milaan* «Sag 2ft Sept. om it ure voorm. bij Jac. Gitsels AANTEBESTEDEN Het bouwen eener nieuwe schuur met bijlevering van materialen. W. V. i. MUNCKHOF-S^SSEN, Bestek ligt ter inzage aan kei bureau -PEEL EN MAAS'. EN aflevering binnen 14 dagen. DEPOT te Venraai, Wed. II. J. SB4TS. LANGSTRAAT, VENRAAI. LEVERT: prima kwaliteit kaelielkolen per 1 mud a 78 cent. fö 70 franco aan huis. IO 72 aan 't station Oostrum. Per icagon aan concurreerende prijzen. ALLE SOORTEN aan zeer voorcleelige prijzen. Teekeningen gratis op franco aanvrage. tij deze heb ik de eer aan do ïiig'ezetfcnon van Veil ray en omstreken te berichten, dat ik ruime voorraad heb van PLAVUIZEN in vci*seliillen«le grootten. P. J. van den Muiickliof, Gröotestraat, «I11 den Engel". Alles soiled en aan concurreerende prijzen. ONTVANGEN eene groote keuze F IJ NE ODEURS en alle soorten VAN DEN 311XCKH0F SASSEN', nieuwste en beste soort. te KOOP en te HU L R. V. FONCK. die hunne boeken netjes, sterk en goedkoop willen ingebonden hebben bezorgen ze bij voor het aanstaande saizoen. Voorhanden Gemaakte Kleederen. Alle soorten van jongens- en kindcr- kjes aan zeer goedkoopo prijzen. Voor werklieden een groote partij lie- vertine. manchester, pilou', l»oe- zeroenen in alle soorten aan lage doch vaste prijzen Paterstraat. Station VenraaiOostrum. HANDEL IX: STEENKOLEN" Alles aan concurreerende prijzen Een geïllustreerd handboekjo g met raadgevingen I voor afle ziekten. I rs,Jco Richter'8 Boekhandel f "00r: Rotterdam. BESTE A f6.50, TRAS ELL OIL'S aan concurreerende prijzen. J. DIJKS. Holthees. Eene zeer selioone sorteering j~ÏEEPvEN ILT-j4oEDEN in verschillende kleuren aan ongeken de lage prijzen. Wed. li. .1. Slits. Ter perre „ELKWATWILS" Nieuwe geestige en aangename SCHEI R KA LEA DER YOüR 1890. Door een R. K. Priester eu Pastoor. Prijs 30 cent. I11 eiken Scheurkalender is een prijs, groot of klein. Prospectussen, Inteekenlijsten met Proef- scbilden op aanvrage direct te bekomen bij den Uitgever J. G. DE VRIES, Sneek. zal op Vrijdag 27 September 18S9. des namid dag 1 uur, ie Veuraai aan de groote Markt, ten huize van Hendr. Otten, op verzoek van Tlieodor Peeters te Merselo, Eene in besten staat zijnde bouwhoeve, oelö£6n te Venraai, to plaatse Mersoio, bestaan- üo in een nieuw huis, stal schuur, erf met tuin, bouw-, wei-, hooiland en hakhout, kadastraal bekend sectie B nos. 681,-839. 1506, 1761, 2487, 2494. 2509, 2623, 2711, 2712. 2715 en 2729, samen groot 3 heet. 76 a. 50. Aanvaarding op de gewone tijdstippen in 1S90. Zegt het voort. zal op Maandag den 30 September 18S9, des namiddags 4 uur te Venraai ten huizo van Th. Beurskens, aan het Langricbrock, op verzoek van de kinderen Gerard de Mulder, 1. Eene vruchtbare bouwhoeve, genaamd -Schoorlibf" gelegen te IsrpVenraai aan het Schoor, nabij den Grintweg, be staande in huis, stal, schuur, erf, bakhuis, tuin, boomgaard, bouw-, wei-, hooiland, den- nenbosch en slaghout, kadastraal sectie D nos. 1006, 1008, sectie G nos. 1254, 1255, 1256, 1269; 1018; lilt. 385, 118. 451. 468, 455, 456, 157, 458, 809, 819, 1000, 818, 1406, samen ter grootte van 17 hectaren 60 aren 75 centiaren. 2. Eene vruchtbare bouwhoeve, genaamd -Je Riet" gelegen als voor, bestaan de in huis, stat, schuur, tuin booin-j gaard, bouwland, poel en heide.J kadastraal sectio D nos. 1049, 1050, 1051, 1052, 1053, 1004, 2433, 2434, 2435, samen groot 0 heet. 84 aren 35 centiaren, lo. Een perceel weiland in Langricbrock- sdie pas, sectie I) no. 107'J, groot 08 aren 40 centiaren, grenzende Ant. Geurts en het vol gende perceel. 2o. Ken perceel weiland aldaar, sectie D 110. 1074, grenzende Jacob Lemmens, het volgonde en vorige perceel. 3o. Een perceel weiland aldaar, sectio D 110. 1071. groot 74 aren 10 cent., grenzende Jacob Lemmens, Corn. Verschuren en het volgendo perceel. 4o. Een perceel weiland nldaar, sectie D no. 1072, groot 45 aren 30 cent., grenzende liet vorig perceel, G. Bom en Ant. Geurts. 5o. Ken perceel weiland aan lloogriebroek, sectie G 110. 1200, groot 44 aren 10 cent., grenzende Joh. Friese» en P. J. Leijssen. Co. Kon perceel heide aldaar, sectie G uo. 1582. groot 1 heet. 13 aren 40 cent. De Massa van de bouwhoeve «de Riet" groot 10 heet. 47 aren 35 centiaren. Aanvaarding op de gewone tijdstippen in 1890. ft. Het dennenhout van 1 hectaren bosch dienstig voor raijnltout, hopstaken, ke pers. lat en rekhout. gunstig gelegen ter plaat se het schoor, aan den grintweg. 4. Daarna voor dc weduwe P. Lemmens. Het schoon dennenhout, van 1 hectare bosch geschikt voor zwaar mijnhout, kepers, enz. gelegen te Venraai, aan liet Schoor, na bij den grintweg. /egt liet voort. zal op Maandag 7 October 1889, des namid dags 4 uur, te Broeklmizenvorst, ten huize van Gcr. Boom. op verzoek van do Wed. Caspar Schalorjé en hare kinderen, Broekhuizenvorst gemeente Broekhuizen. 1. Ken huis, stal, "tiiin en bouwland, ka dastraal bekend sectie B nos. 1518 en 710, groot 27 a. 05 c. •=- 2. Werkhuis en bouwland, sectie B nos. 1324, 1325 en 1370, groot 29 a. 5e. ft. Bouwland, sectie B 110. 937, groot 1 heet. 3 a. 20 c., grenzende den heer Herra. Aerts en Jeuken. 4. Bouwland, sectic B 110. 1258, groot 10 a. 50 c., grenzende Erfgen. IJanssen. 5. De helft in Dennenbosch, scciie B no 1001, groot voor het geheel 1 heet. 12 a.. grenzende Th. Jacobs. O. Denncnbosch. sectio B no. 1257, groot 37 a. 50 c., grenzende L. Hubers en Hermsen. I)e goederen zullen ook in Massa worden geveild. Aanvaarding op do gewone tijdstippen in 1890. Zegt 't voort. zal op Maandag den 11 October 1889. des namiddags 4 uur te Venraai op verzoek en en ton huizo van Leonard Wittops. Een goed doortimmerd huis. waarin sedert jaren met succes de herbeigszank wordt. uitgeoefend, j|pl Pb, gunstig gelegen te Venraai, aan den weg naar Mersoio, met stalling, schuur- bouw on weiland, kadastraal bekend in Sec tie B nos, 1233, 1338, 1339, 1340 en 2749, samen groot 2 hectaren 23 uren 011 15 Cen tiaren. Te aanvaarden op den gewonen tijd van het volgende jaar. Zegt 't voort. Beste kwaliteit Portland-Cement in vaten van ISO kilo's aan uiterst goeelkoopen prijs levert L. LAUDY, Venlo.

Peel en Maas | 1889 | | pagina 3