Frankrij k Duitscliland Engeland. Oostenrijk Italië Nederland. Gemengde Berichten De -brav' général" heeft aan <lc kiezers der Seine een nieuwe proclamatie gericht en hun tegelijk de lijst der bnulangistiselie candidate» in het Scinc-departeiuent aangeboden. Ilot eerste stuk biedt niets belangrijks aan en het tweede is slechts daarom merkwaardig, omdat, er als mannen, -die het vertrouwen der re publiek waardig zijn", o. a. in voorkomen de namen van vier personen, die allesbehalve eervol uit hunne betrekking ontslagen werden, alsmede die «lei- hoeren Lenglé en Silvv, bei den secretarissen van prins Napoleon! Andri- eux, Lagéurre, Laisan», Rochefort en Laur ontbreken niet op het lijstje, waarop ook de naam van oud-minister prijkt. Boulanger zelf stelt zich hij de 2de circoDscriptie in liet 18de arrondissement candidaat. Het is een mooie collectie. Men verwacht te Parijs, dat de heer Carnot bij gelegenheid van de aanstaande ver kiezingen een manliest aan het land zal uit vaardigen. Koiwr Wilhelm is Zatei'dng met zijne fre- malin te Minister onlvuiigcn, mui' ilo straten vorsierii vsaren en grnotc geosUlrill lieerschtc. 0|i het galn-iliner, tint's niiddugs plants luid, sprak de keizer een toost uit. waarin hij zcide, dut Weslplmien oen zijner beste provincies was. Zondag-morgen vroeg is liet keizerlijk paar te Postdam teruggekeerd. Aan den stadhouder van hlzas-Lotharingen, heelt Wilhelm een daiiklietuiging gezonden, waarin hij de hoop uitdrukt, dat die provin cies, oorspronkelijk Buitsch, zich spoedig zullen heel.lull aan liet Uuitsclie vaderland. Den burgemeester van Metz verzocht do keizer, zijn dank aan de bevolking over te brengen. De armen in genoemde stad hebben 200Ü murk van den vorst ontvangen. Koning Otto van Beieren is Zaterdag 11 aar. een dreigend gevaar ontsnapt. Hij was luist van tafel opgestaan, toen een zware bronzen gaskroon naar beneden kwam vallen, precies op de plants, waar de vorst gezeten luid. Diens stoel werd dan ook verbrijzeld, terwijl een der paleis beambten, die er achter stond, ernstige kwetsuren bekwam. De werkstaking in Londen breidt, ziel. voortdurend uit. Uitteraard veroorzaakt zij veel last en oponthoud in de handelskringen, doordien de allevoring der waren deels traag, deels in bet geheel niet geschieden kan. De makelaars in -Mincing lane" beginnen reeds over verminderde voorraden tu klagen, lie vraa" rijst, wie de schade, uit do vertraging voiIrt«1oeicïnlcrmoet dt'agen. Talloo.e sloom- booten kunnen niet vertrekken, waardoor honderden reizigers gedwongen worden te blijven. Enkele stoomschepen verlaten de Theems zonder lading en sommige stoomboot maatschappijen willen reeds de ladmgsopera- tiên naar Southampton verleggen. Er waren Vrijda» 0000 werkstakers meer dan den vo- ri.'cn dag. He werkstakenden omvatten thans allerlei bedrijven, die niets uit to staan heb ben mot den arbeid in de dokken, zouals de karrevueders, do beschuitmakors van Spratts beschuitfabriek, de arbeiders van l'iuks jams- fabriek enz. Bovendien staakten ettelijk hon derden voerlieden, iu dienst van dc gruote spoorwegmaatseliappijen, hot werk, zoo liet heet om de dokworkors bij te staan. Laatstgenoemden dreigen roet een algemee- ue werkstaking, en woelen onder do spoor wegbeambten, teneinde door hun directi drang te oefenen op de besturen der dokken. Dezen werven steeds uit de provinciën ander personeel. Ken deputatie uit de werkstakers heeft oen onderhoud gehad met de dokmaatschappijen doch zonder vrucht. De werkstakers hielden verscheidene mee till"», Be grootste vond plaats in liet ll.viie l>ark', waar 130.000 menschel) tegetlwoordt waren, na l.et houden van oenen optocht met muziek cu banieren. Op deze meeting verwier pen allo invloedrijke woordvoerders liet denk beeld, cene werkstaking te m-ganiseeren onder de werklieden der gasfabrieken en daar door te Londen cene algemeene duisternis te weeg te brengen. Verscheidene bedrijven, die er nog buiten gebleven waren, zijn thans mcdegosleept; ouder deze is de steenkool handel de voor naamste, en dit wordt daardoor nog verergerd dat vele kolcnladiugeu op de Theems onaan geroerd blijven liggen. Do kolcnprijzen ste gen dientengevolge enorm. Ook de vleescliprijzen zijn stijgendegroote hoeveelheden bevroren -vloeien liggen onge- lost op de rivier en zuilen spoedig moeten bederven, tenzij zij terstond uitgeladen wor den. Be eigenaars trachten dit te doen, maai de werkstakers beletteu het. Zij hebben eetuge geladen vleeschwugens omvergeworpen, en den inhoud vernield. De arbeiders in de gasfabrieken nemen thans ook aan de werkstaking deel, terwijl de werklieden ill olie- eu loodwit fabrieken even een» neigingen tot hot staken van den arbeid vertooneu. De gehecle handel wordt meer en meer verlamd, en de toestand wordt steeds onhoudbaarder. De voornaamste feeders en stoomvaartmaatschappijen hebben liet voor nemen hunne zaken lijdelijk naar Plymouth te verleggen. Alle markten staan slil ten gevolge van dc werkstakingen. Alle cavalerie en artillerie is in de kazernes geconsigneerd. Koningin Victoria, die op het oogcnblik in Wales vertoeft, wordt in alle plaatsen aldaar mot geestdrift ontvangen. Prins Hendrik van Batteuberg en diens gemalin, die de reis raedemaken, zijn dezer dagen afgedaald in een mijn te WynusLay, waar hun door do mijnwerkers een warme ovatie gebracht werd. Uit Londen komt het verblijdend bericht dat de werkstakingen op haar eind loopen. Dank zij de aansporingen ten goede van vel schillende kanten, heerschter thans een mil dere geest, zoowel onder de dokwerkers, waarvan reeds velen gebrek begonnen te lij den, als onder de bestuurders der dokken, die nu tot belangrijke opofferingen bereid zijn teneinde het gevaar te keeren, dat hunne maatschappijen en, in liet algemeen, den Lon dcnschen handel zoozeer bedreigt. Verscheidene werklieden koerden vrijwil lig in de dokken terug, waar weder groote toevoeren uit de provinciën ontvangen werden en dientengevolge meer bedrijvigheid heerschte. Volgens den Manchester Courier hebben de keizer van Oostenrijk en prins Bismarck tijdens het bezoek van eerstgenoemde te Ber lijn ook de kwestie van een aanstaande Pause lijke residentie voor T geval van een oorlog aangeroerd. Naar men wil. zou dien ten ge volge niemand zich hebben te verwonderen, indien Crispi een andere politiek tegenover liet Vatikaan gaat voeren. Do Oostenrijksche regeering wil, datZ. li. steeds een Italiaansch oorlogschip tot zijn beschikking vindt, als- mode een extra-trein van Rome naar Civita Veccliia. Verder vordert Oostenrijk, dat Ita lië liet Vatikaan en de Pauselijke gestichten gesloten en onaangeroerd late, evenals de andere woonhuizen, wier eigenaars afwezig zijn. Men vermoedt, dat, indien Oostenrijk zijn eisehen kracht bijzet, daardoor misschien Crispi met zijn aanhang meer geneigd zal wezen met den Paus over een verzoening te onderhandelen, De Romeinsche correspondent van de Ta blet schrijft dat de H. Vader een goede ge zondheid blijft genieten en beter tegen de buitengewone hitte bestand is dan menige grijze dignitaris van het Vatikaan. Reeds om half 7 's morgens gaat Leo XIII wandelen in de tuinen; hij loopt met vasten tred en snel - lei- dan sommige gardes-nobles, die hem ver gezellen en er over verbaasd staan dat de grijsaard niet moede wordt van het vele trap- pcir klimmen fde Yaitiiaansch'cs tuinen name lijk bestaan uit onderscheidene terrassen, die door bieede trappen verhonden zijn. Hoe kan men in de dagbladen melden dat ik niet wel ben, vroeg Leo XIII dezer dagen aan een der gardes-nobles. Santiia, luidde het antwoord, wanneer men verneemt dat er een kleine week voorbij gegaan is, zonder dat Uw Heiligheid een open bare audiënte verleende, dan schrijft men zulks dadelijk aan ongesteldheid toe. En denken zij er dan nooit aan, hernam de Paus glimlachende, dat ik 80 jaar oud ben' In de laatste weken heeft de Paus veel last van het drukke spionneeren der politic, die door het gouvernement bij alle uitgangen en ook bij de oude munt, waar naast het onlangs door den II. Vader betrokken zomerverblijf in de Vatikaaiiscüe tuinen staat, geposteerd is om to waken en toe te zien ot de Paus ook het Vatikaan verlaat en waarheen hij vertrekt. Overdag zijn thans die wachtposten ecnigzins verminderd, doch 's avonds is bet St. Pieters plein vol politieagenten in uniform eu in bur- gerldeedmg. Een romeinsch edelman, die een bezoek had gebracht aan kardinaal Rampolla eu des avonds om 10 uur het Vatikaan verliet, be- speurdo toen hij do trappen, die naar de bron zen deur leiden, afging, dat twee gendarmes hem in het oog hielden en van 't hoofd tot de voeten opnamen toen hij hen passeerde. Iets verder op liet plein zag hij twee stedelijke a,rentcn die lieni eveneens bespiedden, daaina een paar quesiurini ol stilverkiikkers en \ei- volgens twee politiebeambten in civiel. Toen hij liet plein bijna over was, kreeg hij er erg in dat hij op de hieleugevogld werd. Omziende bemerkte bij de twee politiebeambten, die in slecht Fran sell een gesprek voerden eu achter hen twee gendarmes. Hij was hall op dc En- "elenbi ug, toen de twee beambten hem snel voorbij hepen, iets verder wandelden, omkeer den en hem in 't Fransch vroegen lioe laat het was. Inmiddels keken zij hem eens goed aan, bij het lietit der lantaarns, en lieten hem verder ongemoeid. Hetzelfde is velen overkomen, die 's avonds het Vatikaan verlieten; vooral priesters heb ben daar veel last van. liet is zelfs gebeurd, dat toen kardinaal Mortel uitreed, een dor spionnen nabij het Vatikaan liet portier open de, keek wie in de koets zat, een exkuus maakte en de deur weer dicht sloeg. Het is duidelijk dat zulk een spionnage beleedigend wordt voor dengenedie het Vati kaan bewoont. De Riforma meldt, dat do gevangenne ming van den persoon, die cene bom gewor pen heeft op het Colonna-plein, tot ontdekking heeft geleid van eone bende anarchisten, ge naamd: "de club van den opsland." VENRAY, 31 Augustus. Aan het U. D. wordt gemeld, dat, waarschijnlijk (engcvolge van do ongunstige weersgesteldheid, Z. M. de Koning in dc laatste dagen weer hinder hoeft van zijn chronisch lijden (nieraamljoening). Z. M. de koning zal den Duitsehen keizer Dij de aanstaande manoeuvres te Munster doen begroeten door generaal-adjudant Verspeyk, aan wicn wordt toegevoegd de le luitenant der infanterie, graaf R.J, Schimmclpenninok, ordonnans-officier van Z. M, Bij kon. besluit van 21 dezer, opgenomen in de St.-Ct. van 24/25 Aug., zijn de bepalin gen vastgesteld betreffende de zevende alge meene tienjarige volkstelling. Zij heelt ten doel de aanwijzing van, alle die te midder nacht tusschen 31 Dec.-1S89 en 1 Jan. 1S90 bun werkelijke woonplaats binnen Nederland hebben, onverschillig of zij opdat tijdstip in hun woning al dan niet aanwezig zijn, alsme de van lien, die, zonder werkelijke woon plaats binnen Nederland te hebben, op dat tijd slip aldaar aanwozig'zijn. liet houden der volkstelling is opgedragen aan de gemeentebesturen. De werkzaamheden der gemeentebesturen en van de commissarissen des konings m de provinciën ten opzichte der volkstelling, wor den geregeld dooi' voorschriften, door den minister van Binnenlan'dscke Zaken uit te vaardigen. Uit 's Rijks kas wordt aan ieder gemeente, ter v ergoeduig van de kosten der volkstelling, zoodanig bedrag versterkt als nader door ons zal worden bepaald. De Mminister van Binnenl. Zaken brengt ter kenuis van belanghebbenden, dat de exa mens ter verkrijging vaa akten van bekwaam heid voor het middelbaar onderwijs, met uit zondering van die voor de Hoogduitsche en Engelsche taal en letterkunde en van de akte van bekwaamheid voor het lager onderwijs en hand teekenen, dit jaar in de maanden November en December, voor zooveel het teekenen betreft, ook in de inaaud October en zoo noodig in de maand Sept. zullen worden afgenomen. Zij, die zich aan deze examens wenschen te onderwerpen, moeten zich vuor 10 Sept. e. k. bij het Departement van Binnenl. Zaken aan melden. Bij Zr. Ms. besluit is benoemd tot kanumrecliieiplaatsvery.in bet kanton te Venloo, A. A. Th. Bloemarts, ontv. der reg. en dom. te eiiloj^ Vrijdag is te Venloo te 7 uren 13 m. de luchtballon van Godard "met 2 reizigers be houden neergedaald, welke te 5 uren 7 ra. te Turnhout was opgelaten. De luchtreizigers konden nog per spoor vertrekken. De batterij rijdende artillerie, die sinds G Augustus le Veulo is gedetacheerd geweest, is naar Arnhem in garnizoen teruggekeerd. 1 De gewone vergunningen tot uitvoer van varkens naar Pruisen worden door de politie te Venloo niet meer verleend, omdat ie Kessel de varkensziekte is uitgebroken en geconstateerd. De arbeider Brakels, die aan het station Venloo, Zondag liet ongeluk had tusschen de butters van een rangeereiiilen goederentrein te geraken, waardoor hij zwaar gekneusd per brancard naar het St. Jfisephgaslhuis moest overgebracht worden, is dezelfde nacht over leden. Hij laat een vrouw en tjvee kinderen atfutcr. Door de minister van oorlog wasVe- paald, dat liet blijvend gedeelte der liclitVg 1388, vóór zij op half September a. s. met oir bepaald verlof huiswaarls zou keeren, in de behandeling van liet nielwe repeteergeweer zou worden geoefend. Aangezien het evenwel tc voorzien is, dat de wijziging der geweren on uitrustingstukken met tijdig genoeg gereed zullen zijn, zoo moet van dat voornemen wutden afgezien en zal het gedeelte der genoemde lichting later voor dat doel onder de wapenen worden geroepen, evenals dit voor alle lichtingen in do drie laatste maanden van dit jaarelke lichting gedurende den tijd van 13 dagen zal plaats hebben. Het getal sterfgevallen in Limburg be droeg in Juli 385. tegen 376 in de maand Juni. Naar dc oorzaken van den dood, was de verhouding als volgt: levenloos aangegeven 20. ziekten van algemeene en afwisselende zitplaats 143, typhus 4, roodvonk 1, huid ziekte 1. ziekten van hersenen en zenuwen GO, keel- en longtering 38, anderen ziekten der ademlialingswerktuigen 36, ziekten van hart en vaten 14, id. der spijsverteringswerktuigen 34, id. der organa urogemtalia 13, geweld dadige invloeden 3, onbekend 17. De ver houding van het aantal overledenen tot 1000 inwoners in óón jaar, bedroeg voor Maastricht 32.10, voor Roermond 10.77, en voor Venloo 29.7. De aandacht van hot publiek wordt ge vestigd op de omstandigheid, dat de vermin dering van het port der gedrukte stukken, papieren en bescheiden en monsters van koop waren, alleen van toepassing is voor dc ver zendingen naar de Nedorlansche koloniën en bezittingen in Oost- en West-Indië, langs een anderen dan den rechtsstreekschen zeeweg. I)e vermindering geldt dus niet in hot verkeer met de landen der Algemeene Postveroeui- ging. Meermalen toch komt het voor dat gedruk te stukken, papieren en bescheiden en mon sters van koopwaren voor Britsch-Indiö, de Straits Settlements, China, Japan enz. met 3 cent per 50 gram gefrankeerd zijn, wat ten gevolge heeft, dat een port ten bedrage van het dubbele van liet onbrekende bedrag, ten laste van geadresseerde gebracht wordt. Volgens de regeling, welko Maandag i 8 vastgesteld, zal de eerste goedkoope trein naar Parijs op 12 September loopen. Het vertrek van" Utrecht (Khijnspoor), is bepaald op 8.10 's avonds; vertrek Rozendaal 10.56, aankomst Parijs 6.55 morgens. De terugreis van Parijs, 's Woensdag 18 September vangt aan te 9.40 's avonds, aankomst te Rozen- daal 5,47 's morgens eu te Utrecht te 9.20 's morgens. Biljetten voor den trein worden uitgegeven, behalve aan de voornaamste stations, waar langs de trein gaat, o. a. ook te Amsterdam, Haarlem, Den Haag, Rotterdam, Leeuwarden, Groningen, enz. l)e reis van die plaatsen, in aansluiting aan den extra-trein, vindt per gewonen trein plaats. Zoo vertrekt men op de heenreis van Amsterdam bijv. te 5.55 's middags per Rijnspoorweg, om te Utrecht den trein te treffen, en te 5.33 per Holl. spoorweg, om tc Rozendaal aan te sluiten. De prijs van Utrecht bedraagt voor de reis heen en terug f 20 per 2e en f 14 per 3e klas se voor Amsterdam f 21 voor do 2e klasse en 14.55 voor de 3e klasse en van Rotterdam f 18.15 voor de 2e en f 12.70 voor de 3e klasse. Examens in het Fransch, lager onder wijs te Utrecht: Geëxamineerd 24 vrouwen en 1 man. Geslaagd A. M. C. Bredewold, en M. C. J. E. Pfeil, te Heijthuizen. De volledige uitslag van het examen inde En gelsche taal was als volgtaangemeld 16 man nen en vrouwen voor akte A, 13 mannen en 4 vrouwen voor akte B. Geslaagd 1 man en 7 vrouwen voor akte A, 5 mannen en 3 vrou wen voor akte Bafgewezen 12 mannen en 8 vrouwen. De examens in de Engelsche taal zijn hier mede afgeloopen. In de jl. Vrijdag te Arnhem gehouden vongariprijig van den Kaad-van Commissaris sen der Nederlansche Heidemaatschappij, werd o. a. tot Directeur der Maatschappij benoemd, do heer L. R. Brants, thans werk zaam aan de boschbouwschool te Münden bij Cassel. Hij zal met 15 September zijn betrek king aanvaarden en zich dan tc Wagenmgen vestigen. Tevens werd aan den lieer W. Bleij, tot dusverre houtvester der Maat schappij, den titel verleend van Adjunct Directeur. In plaats van den lieer C. J. Siekesz, die om gezondheidsredenen zich verplicht zag te bedanken en die tot Eerevoorzitter benoemd werd werden gekozen tot Voor zitter der Maatschappij de heer A. J. Blijden- stfein, thans Onder-Voorzittertot Onder voorzitter, de heer Alph. van Rijckevorsel en tot lid van het Dagelijksch-bestuur, de lieer W. baron van Nagell. Panopticum tc Amreidaiïi is verrijkt met eene nieuwe groep genaamd de "kwartjes vinders." De groep stelt eene herberg voor. Aan de deur der kroeg ziet men lme dc kwartjesvinder zijn slachtoffer tracht binnen (e lokken, ter wijl in do herberg wordt aangetoond hoe zij het aanleggen, om door valscli spel het geld van hem, die zich laat heet nem machtig te worden. htbal- De bekende Amsterdamse) fabriek an t, A. D. Smit. is Maandag ic Parijs opgestegen met een landgenoot, den li eer A. B. P. van den Eijnden. De plek van opsty- ging was een terrein aan den Boulevard de Grenelle. Na een hoogte bereikt te hebbu 2300 M., daalden de reizigers te St. Ge; waar zij door de bevolking met gejuich den ontvangen. Niet minder dan 43 stuks sciiape; Pruisen ingevoerd werden Maandag te Ni' schans, in beslag genomen. Een po; als hebbende geen bekende woonplaats dii rijk, is naar Winschoten vervoerd e in voorloopigc hechtenis genomen. van ain, er uit we on, ten laar Tijdens de godsdienstocli uing Maandag bij een vrij hevig onwed. bliksem in den toren der Ilerv. ke Auierongen; ook het orgel en de predik werden getroffen. Het begin van bran, hierdoor onstond, werd spoedig geblu oht. Een hoogst droevige gebeurtenis eeft Zondagmiddag ie Haastrecht -plaats gegi en. Twee zusiers waren aan het stoeien or een oeg de te toel dat Door de Marechaussees van Roermond werden Maandag in de gevangenis gebracht W. Stein, oud 1G jaren en E. Leikebuscb, oud 19 jaren, beide wonende te Elbei leid. ter zake van diefstal van een horloge met ketting te Helmond. 'In de kerk van do eerw. paters Francis- kanep te Maastricht had Maandag een aan doenlijke plechtigheid plaatsliet afscheid nl. van twee paters missionarissen, de eerw. lieeren Cassianus Pompe, van Utrecht, vroe ger kapelaan ie Vcendam, on Ivo van den Boer, van Someren, vroeger lceraar aan het gymnasium te Venraai. Van Maastricht uit reizen de moedige go- loofsboden naar Rome, ten einde er's Pau ken zogen over bun onderneming te ontvangen d vandaar naar China, het land humior be somming. Men leest in liet X ie mes van den Dag: "Het seminarie ter opleiding van missio- nafisen voor de missie van kardinaal Lavi- getit zal naar gemeld wordt in Neder land evestigd worden en wel in het bisdom 's Hei.ugenboseli, nabij Haren, op den huize GerraiDe omstandigheid, dat in Nederland plaatsvervanging in liet leger mogelijk is en ookbij afschaffing daarvan vrijstellingen voor gemelijke» worden veileend moet van zeerwel invloed geweest zijn op de keuze van liet ..nd, waar het seminarie zal geves tigd zijn." Tot nu ie heeft nog geen enkel katholiek blad daarvii melding gemaakt. De lancouwtentoonstelling werd Zater dag te 's-Ilerigenbosch gesloten. Donderdag werd, na uitreiking der prij zen van de schiq floral ia, des middags wedren met ponnies, t-t hooger dan 1,35 M. en be reden door ruitè: beneden 18 jaar, gehouden. Zestien ruiters mien daaraan deel. Dinsdag inklaarde de rechtbank te Arnhem mej. M g. schuldig aan den haar ten laste gelegde diefstal van effecten ten nadecle van de dqes v. d. B. te Velp en veroordeelde haatüpt eene gevangenisstraf van 1 jaar. peer te bekomen. De oudste wondde zich danig met het mes, dat de jongste in ha: Jen had, dat er een vreeselijhe bloedingontsond„ Geneeskundige hulp werd dadelijk ingen open en de wond gehecht. Onderwijl liep de jci.gste- een meisjo van ruim 16 jaar den dijk p en sprong uit vrees of uit wanhoop in den 'sel, waaruit zij ruim een uur later levenloos werd opgehaald. In den nacht tusschen 1. 1. Zate dag en Zondag is op Smitshoek, onder B ren- drecht, een moord gepleegd. Zekere L. hoeft den vader van het meisje, met wien hij ver- kecring gehad had,zoodanig in den buik ge stoken, na ook het meisje verwond te heb ben, dat de man gisteren ochtend vroeg reeds overleden is. De menschen waren reeds to bed gegaan,toen er geklopt werd. De dochter deed open en ontving spoedig een messteek De man kwam tot hulp toeschieten, en aan hem koelde de dolzinnige zijne, woede, door hem als bet-ware den buik open te rijten. De misdager was onder invloed van ster ken drank. Slechte behandeling van het meisje door den dader L. hecit aanleiding gegeven, naar gezegd wordt, dat de vader hem meermalen zijne slechtheid verweten beeft, en datL. nu zich aldus heeft willen wieken, na zich eerst met opzet bedronken le hebben. De verslagene laat eene weduwe met zeven kinderen na. Het meisje is tot dusver buiten levensgevaar. Naar men meldt, wordt door de Parijs- sche politie druk gezocht naar Hon llon, den dief die van de Arasterdamsche. Bank f 25000 stal. Men wist zijn verblijfplaats op te sporen, en vond daar een door hem gedragen valies, waarin een werkmanspak en andere kleederen, benevens verschillende voorwerpen om te vermommen. Hon Hon had echter zelf juist het hotel verlaten en schijnt do lucht van de justitie gekregen te hebben, tenminste hij is niet wedergekeerd. Men vermoedt echter, dat hij zich nog te Parijs ophoudt. Twee jongelui van 17 en IS jaar, leer lingen van het gymnasium in een Duitsch stad je dicht bij de Nederl. grenzen, waren de ou derlijke woning ontloopen en hadden liet plan opgevat, eens een reisje naar Amerika te on dernemen, limine ouders doodelijk ongerust achterlatende. Toen zij op hunne reis ook Groningen aandeden, meende de gemeente politie aldaar ben eens in liet verhoor te moe ien nemen, hetgeen tengevolge had,dat de ou ders gerustgesteld konden worden, en de reis- lustigen weder op reis kondon gaan nu ech ter niet naar Amerika, maar naar hunne woonplaats. Een jongmensch, v. D., sedert ongeveer 4 maanden volontair bij T Industrie-Bataljon te Kampen, is Zondagavond op treurige wij/e omgekomen. Waarschijn I ij k^ioor de duister nis misleid, is hij van een vonder over een sloot hij den Nieuwen Weg in 't water geval len en verdronken. Met zekerheid kanthans worden gemeld, dat in denjongsten storm van devisscliersvloot van Urk 2 schuiten zijn vergaan; 7 personen zijn daarbij verdronken, waarvan twee ge huwd waren. Ene dier schuiten werd bevaren door drie gi broeders. Yan de lü gestrande vaartuigen zijn er 2 afgebracht; de overige zijn waarschijnlijk verloren. De opvarenden zijn eeliter alle gered Een groot deel der visschervloot is binnenge komen met groote schade, gebroken zwaarden en sommige zonder roer. Van eene schuit is nog niets bekend. De Hollandsche veekoopers te Londen zullen 1 September, den dag, waarop de marl ten van Engeland voor ons vee zullen geopend worden, 's morgens vroeg in optocht, met-

Peel en Maas | 1889 | | pagina 2