Frankrijk Duitscliland China Turkije Nederland. vei-Mijdoii, nis liij oen goed onthaal vindt." 0|> het Torentje zetelt do Minister van Ilinnenlandsehi- zaken, terwijl op den Kneuterdijk bij den langen Voor hout de lieer Godin do Beaufort zijn talenten aan 's lauds fluantiën toewijdt. Engeland Voor do woning van Boulanger te London hebben 500 personen, allen Frnnschen, eene betooging gehouden en den ex-generaal adressen van hulde en ruikers aangeboden. In zijn ant woord op de tot hem gerichte toe spraak loochende de -brav' généraN opnieuw, dat bij staatsgelden ontvreemd had. De Radical beweert, dat Boulanger op het punt heeft gestaan, in Frankrijk terug te koe ren. Hij was reeds te Dover, maar bedacht zich toen en vertrok weder naar Londen. Nog vóór het eind van deze maand zal de ex-goneraal geschrapt worden van de lijsten van bet Legioen van Eor. In hot Lagerhuis verlangde Labotiehère ophelderingen omtrent de verhouding van En geland tut Italië en bet drievoudig verbond. Hij wenschte te weten, ol* Lord Salisbury, bij zijn onderhoud met keizer Wilhelm en graaf Bismarck, nauwkeurig de verhouding van En geland tot het drievoudig verbond heeft kun nen bepalen, en of hij al dan niet verzekerin gen heeft gegeven, welke zouden kunnen doen aannemen, dat Engeland, in geval van oorlog, zich bij het drievoudig verbond zou aansluiten. Fergusson antwoordde bot volgende: De re geering (gelijk reeds vroeger verzekerd werd) behoudt zich bij alle gebeurlijkheden volledige vrijheid van handelen voor en heeft tot aan wending der Britisclie strijdkrachten geene andere verbeternissen aangegaan dan die, welke aan het Parlement bekend zijn. Geen land heeft méér belang bij het handhaven van den vrede, dan Engeland. In antwoord op Lnbouehdre's vraag, of er geene geheime overeenkomst bestaat tussehen Salisbury en het drievoudig verbond welke overeenkomst gericht zou zijn tegen Frank rijk logde de minister Smith de plechtige verklaring af, dat do Briische regeering met liet Fransche gouvernement op een voet van volmaakte vriendschap verkeert, niettegen staande de pogingen van eenigc afgevaadigden om de goede verstandhouding te verstoren. Een voorstel van Mac Arthur tot besnoeiing der jaarwedde van den gezant bij liet Quiri naal bij wijze van protest tegen zijne ontwij dende antwoorden aan het Gouvernement, werd met 118 tegen G1 stemmen verworpen. Labouehère kwam gisteren op de zaak terug en vroeg of er er iets aan is van het bericht der National-Zeitung, volgens hetwelk er tij dens het bezoek van den Duitschen keizer te Osborne eene overkomst zou zijn gemaakt, door welke niet alleen do Engelsche politiek ten aanzien der Europeesche vraagstukken de zelfde 'zoude zijn als die van het drievoudig verbond, maar bij welke ook de gevolgen van die politiek zouden voorzien zijn. Over deze aangelegenheid heeft, naar Fer gusson uitdrukkelijk verklaarde, geen gedach- tenwisseling plaats gehad tijdens het bezoek van keizer Wilhelm. De heer Carnot heeft op het feestmaal dor 13000 maires te Parijs zijne aangekondigde redevoering gehouden. Hij maakte gewag van het welslagen der tentoonstelling en zeido, dat dit feest eene schitterende manifestatie was van de kracht en de eenheid van Frank rijk, die geene misdadige opruiingen en op roerige ondernemingen hebben kunnen schok ken. Carnot betuigde zijn dank aan de landen, die tot het slagen der tentoonstelling hebben bij gedragen. Frankrijk beeft zich aan hen ver toond, zooals het is, gastvrij, edelmoedig en eerlijk. Zij hebben kunnen zien, wat achttien jaren vrijheid hebben gemaakt van een zwaar beproefd volk, dat aan het ongeluk het hoofd hoeft weten te bieden en den rang heeft herno men. die liet toekomt in de wereld. Hij druk te verder zijn vertrouwen uit in het Fransche volk, dat men kan misleiden, maar dat zich weet te herstellen. Frankrijk zal niet dulden, dat eene partij zijné vreedzame veroveringen aantast. De tweedracht zal worden vergeten en alle republikeinscho krachten zullen zich vereenigen. Ten slotte dronk de president op de eene en ondeelbare republiek, op de vrij heid en grootheid van Frankrijk. De onlangs tot kardinaal benoemde aartsbisschop van Bordeaux, mgr. Guilbert, is te Cap waar hij de installatie van zijn op volger op den bisschoppelijk,en stoel aldaar, mgr. Berthet, bijwoonde, onverwachts aan de gevolgen eener gevatte koude overleden. Dit verschillende plaatsen komen on gunstige berichten omtrent den storm, welke in de laatste dagen gewoed heeft, Groote schade is aangericht en eenige menschenlevens gingen verloren, o. a. op de Engelsche kust. Ook de Eiffel heeft het geweld van het gure weder ondervonden. Maandag 11. sloeg na melijk de bliksem in den toren,.echter zonder noemenswaardige schade aan te wlPon. De "bezoekers van het gevaarte kwamen met den schrik vrij. Zaterdag lieorschto te Bayreuth groote ontsteltenis ten gevolge van een ongeval, dat keizer Wilhelmen diens gemalin overkwam. Het keizerlijk paar was op weg naar hot slot, toen een der vier paarden van het rijtuig plotseling ter aarde stortte en het achterste handpaard in zijn val medesleurde, waardoor do disselboom brak. De twee andere paarden begonnen wild om zich heen te springen on dreigden liet rijtuig te verbrijzelen. Er schoten echter terstond verscheidene personen toe, die de keizerin hielpen uitstijgen. De keizer bleef zitten en reed met de twee overgebleven paarden naar liet slot, waar de keizerin inmid dels roods met eon ander rijtuig aangekomen was. Italië De II. Vader ontving, bij gelegenheid van zijnen naamdag, de gelnkwenschen der kardi nalen en prelaten, en las hun de nieuwe En cycliek Quamquam plüries voor, «over de aanroeping van den II. Joseph, tegelijk met de aanroeping der II. Maagd en Moeder Gods, om bescherming in deze moeielijke tijden." Do Paus schets in die Encycliek de deugden en de macht van St. Joseph, Patroon der alge- meene Kerk en beveelt het Rozenkransgebed, met eene tot den H. Joseph gerichte bede aan, onder verleening van een bijzonderen Aflaat. Dienzelfden dag heeft Leo XIII onder de armen van Rome 12o00 lire doen uitdeden. Op de Piazza Colonna te Rome had Zon dag een geweldige ontploffing plaats van een aldaar met misdadig opzet neergelegde bom. Zes voorbijgangers werden gewond, waar onder twee zeer gevaarlijk. Er werden Zon dagavond en Maandagmorgen in die buurt verscheidene huiszoekingen gedaan, om de schuldigen op te sporen. Als een bewijs, dat de beschaving in China, toch wel een beetje vooruitgaat, kan een besluit dienen, dat de te Peking verschij nende Staatscourant dezer dagen publiceerde en waarbij bepaald wordt, dat het vermoorden van pasgeboren kinderen voortaan gestraft zal worden metzestig stokslagen 1 De waarde van een kind in China is thans dus gestegen, al is het niet voel. Naar do Standart,. uit Athene verneemt, - heet de toestand op Kreta verboterd te zijn. Chakir Pasha moet krachtig, ook bij het ont wapenen van vergrijp plegende Turken. Een Fransch priester werd in do straten van Ka- nea mishandeld. De Fransch© consul eischto dat de mishandelaars gestraft zullen worden, onder bedreiging van anders te zullen vertrek ken. Aan de Daily Neios wordt uit Athene geseind, dat Chakir Pacha's proclamatie, wel ke aan de Kretensche Christenen de schuld geeft de onlusten begonnen te hebben, den on- gunstigsten indruk gemaakt heeft. De Griek- sche pers veroordelt ook de afkondiging van den staat van beleg, als alleen gericht tegen de Christenen, terwijl do Turken vrij mogen voortrooven en moorden. Een Gristen, lid der nationale vergadering, werd te Kanoa gearres teerd, naar het heet met compromitteerondo papieren. YENRAY, 24 Augustus. Bij Kon. besl. is aan don heer J. Overman eervol ontslag verleend als ontv. der Registr. en Domeinon te Korst, behoudens aanspraak op pensioen, en benoemd tot ontvanger der Rog. on Dom. aldaar de heer H. \V. do Wilde, thans surnumerair. Z. M. de Koning heeft aan de firma C. J. van Houten en Zoon, cacaofabrikanten te Wecsp, vergunning verleend om hare fabriek te noemen: de Koninklijke Van Houtcn's Cacaofabriek. Do hoogp onderscheiding, die den wakkeren industrieel, even zeer bekend wegens do oor spronkelijkheid zijner reclame-middelen, als door do voortreffelijke van zijn fabrikaat, van koninklijke zijde ten deel valt, krijgt bijzondere beteekenis, als men weet, dat liet verzi ek tot liet mogen voeren van den naam bovengenoemd, is geschied op een uitnoodi- ging daartoe, welke Z. M., met betuiging van Zijrio tevredenheid over hare cacao, aan de firma Vari Houten had laten doen. De leden van de Eerste Kamer der Sta- ten-Generaal zijn ter vergadering bijeengeroe pen tegen Maandag a. s. des avonds 8 uur. LI. Zondagavond omstreeks 11 ure, brandde de woning met schuur en stal, be woond door A. Gussen, op do Smakt, af. Eene partij hooi, granen, bijna al liet akker gereedschap, linnengoed en kleeding werden een prooi der vlammen, terwijl mede eene geit daarin is omgekomen. De schade wordt op ongeveer f 800 begroot. Het huis alleen was verzekerd oorzaak onbekend. Do liedertafel Orpheus te Yenloo mag zich aanvankelijk "in zake haar jubelfeest verheugen. Op hare. uitnoodiging hebben zich niet minder dan 36 gezelschappen aan gemeld. Hot feest duurt twee dagen, maar aangezien hot grootste gedeelte dier vereeni- gingen waarschijnlijk den Zondag voor hunne uitvoering zullen kiezen, is 't noodig vol doende ruime lokalen disponibel te hebben, waarvoor de directie van Orpheus dan ook de noodige stappen doet. Aan het station to Venlo werden deze week per Duitsche spoor vier Zwitsorsche geiten aangebracht onder speciale vergunning ter invoer. Na keuring en gezond bevinding worden deze.dieren vrijgegeven, Door de rijksambtenaren te Belfcld zijn weder 180 stuks schapen in beslag genomen wegens frauduleusen invoer uit Pruisen; Pierre Moreau, geweermaker te Luik. is door de arr.-reehtb. te, Maastricht, ter zake van mishandeling,, met voorbedachten rade, gepleegd op den heer Ed. de Beaumont, ver oordeeld tot 6 maanden gevangenisstraf. Door een aantal vergunninghouders te Maastricht is een adres gericht aan den mi nister van binnenlandsche zaken, houdende verzoek om de drankwet in dier voege te willen wijzigen, dat voortaan ook voor bier huizen het vergunningsrecht worde verplich tend gesteld. Adressanten vinden tot dat verzoek aanleiding in do omstandigheid, dat thans in vele herbergen zonder vergunning clandestien sterke drank wordt verkocht, Verleden week zijn te Merkelheek in de grot, gewijd aan O. L. Vrouw van Lour- des, alle offerblokken opengebroken en van hunnen inhoud beroofd. Het ontvreemde moet vrij aanzienlijk zijn, aangezien er den vorigen dag ter gelegenheid van een feest door tal van pelgrims geofferd werd. De politie doet ijverig onderzoek. Wij maken onze abonné's opmerkzaam op het bericht aan liet hoofd van ons blad vermeld en op de bon in ons blad van heden 2-1 Augustus voorkomende. Do maatschappij «Griendsveen* te Eind hoven heeft op hare eigendommen voorde kinderen barer werklieden een schoolgebouw opgericht, alsmede een uitspanningslokaal, het laatste om het misbruik maken van ster ken drank tegen te gaan. Het houden van tapperijen wordt op hare gronden verboden, en een winkel in koloniale waren, met eene bakkerij, wordt geopend om den werklieden tegen den Inngstcn prijs waren te verschaffen. De gemeenteraad te Nijmegen heeft thans tot directpur der gemeente-reiniging benoemd don hea Jan-fez, opzichter bij den reinigingsdienst te Utrecht. Voor de'rechtbank te Arnhem stond Dinsdag terecht mej. M. S., beschuldigd van diefstal van effecten, toen zij bij de dames Van don Brink to Velp in betrekking was. De advocaat van de beschuldigde grondde op liet gemis van wettig bewijs zijne verdediging. Mej. S. bleef alle schuld ontkennen. Het O. M. eischte niettemin 2 jaren gevangenis straf. Uitspraak Dinsdag a. s. Blijkens een telegram van den Gouv.- Generaal van Ned.-Tmiiö van 21 Aug. 1889, wordt de gouvernements koffieoogst op Java voor dit jaar thans geraamd op 540.000 pikols. Het U. D. verneemt, dat de Maat schappij tot Exploitatie van Staatsspoorwe gen met de betrokken spoorwegmaatschap pijen onderhandelingen heeft aangeknoopt, om in de maand September wekelijks een p'.eiziertrein 2e en 3e klasse van Utrecht naar Parijs to laten loopen, tegen verminderde vrachtprijzen. Na een zesdaagsch verblijf in Parijs zouden de reizigers per extra-trein terugkeeren. Reizigers van verschillende plaatsen in Nederland zullen gelegenheid hebben op den pleiziertrein te gaan te Utrecht, 's-Bosch, Tilburg of Rozen daal. Nadere bijzonderheden kunnen eerlang worden te gemoet gezien. Door liet Belgische gouvernement zijn onderhandelingen aangeknoopt met de Ne- derlandsche en Fransche regeering over den aanleg van werken in de Maas, die het poten van visch in die rivier beter zullen bevor deren dan thans liet geval is. Het Belgische gouvernement stelt zich nl. voor, een nieuw stelsel van doorlaat van visch (vischladder) in de Maas aan te leggen, doch wil, alvorens de kosten te maken, zich vergewissen, of de daarbij betrokken staten geene bezwaren tegen de uitvoering hebben. De onderhandelingen zijn op goeden weg van to slagen. Te Weill is de vrouw van den landbou wer L. O., terwijl zij 's morgens de boter uit den waterput wilde halen, waarin zij deze s nachts had gehangen, om ze hard te houden, in den put gevallen en verdronken. Een groot aantal vereerders van J. A. Alberdinglt Thijm heeft zich tot eene com-, missie gevormd om een gedenksteen te doen plaatsen in het huis, waar de dichter over leed, en tevens oen gedenkpenning te doen slaan, en daartoe lijsten rondgezonden. Bij dragen van f 10, f5 of f2.50 worden inge wacht aan de stoomdrukkerij «de Blaeuwe Weifelt*, te Amsterdam. Voor de betrekking van inspecteur van politie 2de kl. te Zwolle, jaarwedde fSUO, hebben zich 15 sollicitanten aangemeld, onder wie behalve 2 onder-inspecteurs uit Rotter dam en eenige adjunct-inspecteurs uit ver schillende plaatsen, zich ook bevonden 1 advocaat, 1 hoofdonderwijzer en 1 rijksveld wachter, welke laatste verklaarde bekend te zijn niet do Fransche en Hoogduilsche talen en ook Engelsch en Latijn Le kunnen spreken, Voor de door don arbeider-remmer J. do Vries betoonde activiteit, loon hij op 26 Juli 11. gevaar voor een trein voorkwam, is hij door den directeur-generaal dor Staats spoorwegen eervol vermeld. Eene vrouw die II. Zaterdag met haai man naar de Rottcrdamsche kermis reisde, is tussehen Bergen-op-Zoom en Roz,endaal uit het openstaande portier gevallen en door den trein verpletterd. Jl. Zondag-middag is de st'oèramcelfa briek van de tinna J. Wijbrandi, te Leeu warden tot den grond afgebrand. Gebouw en voorraad van graan, meel, enz. waren geassureerd. Naar men verneemt zijn een der eigenaars, F. W., en de boekhouder, J. B., gevangen genomen, als verdacht van den brand to heb ben aangestoken. De heeren rapporteursmr. Savornin Lobman, dr. Vermeulen, dr. Schnepman, mr. Van der Loeff en mr. Roëll hebben eer van hun werk. In eene kleine twintig zittingen hebben zij een rapport over de schoolwetswij zigingen uitgebracht, dat een meesterstuk rnag boeten. Het Vaderland noemt liet "het uitnemend bewerkte verslag, waarvoor de commissie van voorbereiding alle hulde ver dient" en zegt er van, dat het «alle vragen waarop het aankomt met eèn oogopslag doet overzien." liet is in gecondenseerde!) vorm een handboek op het gebied van de onder- wijswetgeving. lil betrekkelijk korten lijd hebben die heeren met opoffering van hunne parlementaire vacantie, een reuzenwerk tot stand gebracht, dat hunnen medeleden de discussie gemakkelijk maakt en bekort ook, indien ten minste do geachte leden van be korting houden. Vooral biedt ook het verslag een schat van feiten aan, terwijl het kort en zakelijk hot standpunt der beide litigeerende partijen omschrijft. De Standaard meldt: Zondag is te Am sterdam een zoogenaamde volksvergadering gehouden, waar de heer H. Ph. de Kanter het onderwerp Leerplicht inleidde, 't Is daar volgens het verslag, dat wij ervan lezen in het VI. Bl.y wonderlijk, en wild toegegaan. Zoo b. v. kwam een juffrouw aan het woord, dio eenige geleerdheden van Domela NTèU- wenhuis en Multatuli ging uitstallen en ten slotte haar hart lucht gaf in den uitroep «Vrijheid, gelijkheid en broederschap, weg met de regeering!" Daarop volgde nog al wat verwarring, o. a. werden kreten gehoord als: «Verraders, marionetten, neem maar aan wat de oomes zeggen." Toen de orde weer zoowat hersteld was, is in deze z. g. volksvergadering een motie aangenomen, waarin bij de Regeering wordt aangedrongen op invoering van leerplicht. Deze motie moest dienen «om in 's lands vergaderzaal den icil der natio bekend te maken." Te Nicuwekerk a/d IJsel is Dinsdag middag de in aanbouw zijnde bijz. school, welk© reeds onder den kap stond, ten gevolge van een zwaren storm geheel ingestort. Naar aanleiding der jongste vijandelijk heden in Atjeh, waarvan een regeerings-tele- giam melding maakte, deelt het Militair Blad mede: «Hoewel geen nadere berichten werden ontvangen, en dus elke bijzonderheid omtrent dit bloedig gevecht slechts op gissingen be rust, meenen wij toch als toelichting nog de volgende mededeelingen te kunnen doen. Kolta-Pobama, de noordoostelijksté onzer posten in de zoog. geconcentreerde stelling en liet verst van allen van Kotta-Radja ver wijderd, namelijk 4 4/5 paal of 7250 M., is gelegen op een zandige vlakte met' enkele hoornen en hier en daar zëer kort gras en achter «le zeer lage duinstrook (landtong), welke ten noorden dóór de zee en ten zuiden door de 6001000 meter breede Koewala Gighen begrensd wordt. De versterking werd den 25 Sept. 188-1 opgericht met behulp van de materialen, welke verkregen waren van den ingetrokken post Saraalanga. Zij heeft den vorm van een gesloten vierkante redoute met twee bastions en flank verdediging. De lengte der facen bedraagt ongeveer 50 meter. Daar op dezen post geen of weinig vuur verwacht werd, werd de to Saraalanga afge broken palissadeering voldoende geacht. Ze bestond uit scheien van 4 a 6 centimeter dikte tegen een raamwerk van ribhout, en bood dus geen voldoende bescherming tegen het vijandelijk vuur aan. (Bij al de andere versterkingen op Atjeh leveren de palissadee ringen tegeu bet vuur van achterlaadgeweren een volkomen dekking op). De twee bastions op den noordelijken en zuidelijken saillant waren opgezet door middel van zakken, en elk was bewapend met een veldstuk van 8 cM. De bezetting bestond uit 2 officieren en 85 man. De stonnvrijheid word bij dezen post wv kregen door een beplanting met aloë, waar boven een 5 meter breede ijzerdraad-verspor- ring aanwezig was. I)e 1000 ;'i 600 meter breede Koewala Gighen is oorzaak dot do tiamceintuurbaan niet tol Kotta-Polmma ken worden verlengd en slechts tot Pak an Koo- roeng Tjoet werd nangulogd. Deze tweo posten, op 2200 meter van eileider verwij derd, hebben, behalve do communicatie p« r prauw, nog verbinding door een goeden grintweg. Te begrijpen is liet, dat. toen in den nacht, van 25 op 26 Juli do post Koita-polmma met zijn zwakke pulissadeeriug oil zijn lichte ge bouwen ei'iis'ig mot kanonvuur beschoten werd, do toestand aldaar spoedig onhoudb ar moet zijn geweest, en dat dan ook do civiele en militaire gouverneur van Antjeh, v ermee- d el ij 1c per telephoou van alles onderricht, geen oogenblik getalmd heeft, om krachtdadig op te treden, om, wat het ook kostte, de vijandelijke artillerie niet enkel lot zwijgen te brengen, doch ook te vernielen. Dat de Aijohcrs goen gewone lillaas in posilie gebracht hadden, mag worden afgeleid uit de omstandigheid, dat de opstelling van die stukkeu is geweest zuidoostwaarts van do Koewala Giglven, dus op een afstand van; 809 a 1000 meter van Kotta-Pohaina, en waren het gewone lillaas geweest, dan zou op dim. afstand de uitwerking gering geweest zijn. Te recht mag dan o.ik de vraag gesteld worden Wie zou den Aijeher voor het eerst gedurende den lGjarigen oorlog geleerd heb ben, hun artillerie te organiseeren, te bewe gen en te gebruiken, zooals nu het geval was'? Eu als antwoord hierop meenen wij te mogen zeggeu wellicht de europeesche ka nonnier, die in den nacht van 3 op 4 Nov. van het vorige jaar deserteerde, en die ook verdacht wordt, 'den Atjeh er het denkbeeld aan de hand gedaan te hebben om granaat- mijnen onder onze spoorbanen te leggen. Do eerste dier mijnen sprong 18 Januari van dit jaar, en sedert dien tijd komen zij bijna we kelijks voor. Omtrent den loop van het bloedige gevcc!; in den ochtend van don 26. Juli geleverd vallen mede slechts vooronderstellingen •- maken. Denkelijk zijn de aanvallende troep..;: hij onzen post Pak an Koeroengh Tjoet, wam- liccn zij per tram van Kotta-Radja vervoerd warende lirug over de Koerocng 'Jjoet over getrokken, verder don weg naar Kotta-Polm ma gevolgd, om, na de brug overdo Koè.rooug Tjadé te zijn overgegaan, rechls (oost) te zwenken en alzoo in de moerassige met ba ka u boom en begroeide 600 ct 800 meter breede terreinstrook tussehen Ivotja Gighon en Kat ja Tjadé, voorwaarts op de vijandelijke artille riestelling aan te rukken. Uit het feit, dat do eerste luitenant dor infanterie F. J. F. Veerman, die post-com- mandant te Pakan Kroerig Tjoet was bekend stond op de hoogte te zijn van hot terrein in de omgeving van zijn post, zoomede de kapitein van den generale» staf van onze troepenmacht te Aljeh, en de eerste luitenant van de gonie-troepon N. Hageman sneuvelden, wagen wij het, de gevolgtrekking te maken, dat een verkenningstroep aan het hoofd was, geleid door eerstgenoemden officier, en waar bij zich de voortvarende chef van den staf gevoegd had, zoomede, met het doel om terrein-hindernissen op te ruimen., een deta chement genietroepen onder den luitenant Hageman, en dat deze troep met die drio officieren op korten, afstand door de vijande lijke stukken, elk denkelijk met honderden kogels geladen, plotseling met zulk oen moorddadig gevolg beschoten is. Van den stilslanb in do voorwaartsehe beweging, veroorzaakt door do ontzetlende verliezen toen geleden, heeft de vijand den kelijk gebruik gemaakt om zijn stukken weg te voeren; onze troepen vonden dus later slechts de hardnekkig verdedigde versterk in»- Tjade Kedjoeroean. Over een vier-, hoogstens vijftal weken zullen alle bijzonderheden van den nacht van 25 op 26 Juli en van het gevecht in den morgen van den laats ten dag hier te lande wel bekend zijn, en dan kan beoordeeld worden in hoéverre onze- vorenstaande ge volgtrekkingen, geput uit liet regeerings- telegram, juist waren. Kerkelijk Nieuws De uilslag der verkiezingen van het Pro vinciaal Kapittel der eerw. paters Minder broeders, gehouden te Maastricht den 11 dezer, was de volgende De hoogcerw. pater Ansel mus Ebben tot provinciaal; de zeereerw, pater J. P. H. Hamer tot custos; de zeereerw. paters W. Laumen, B. Franssen, B. Sclioonebeek en Eug. Cornelisse tot definitoren de zeereerw. pater B. Overwater, Iot. gardiaan te Maas tricht; tot vicarius te Maastricht. A. Her mans; tot gardiaan te Weert, C. A. van Werkhoven, tot vicarius te Weert, R. Bur gers, tot gardiaan te Megen. B. Iiermkes, tot vicarius te Megen, W. Brico, tot gardiaan te Venraai, V. Sieben, tot vicarius t.e Venraai, J. A. Korsten, tot gardiaan te Wychen, A. Lambert, tot vicarius te -Wychen, A. vail Heraert-, tot gardiaan der missie, L. Derks, tot vicarius van liet diocees van Utrecht en 's Bosch, W. C. do Keijzor van liet diocees van Haarlem, L. Albada Jelgersma, tot in structor der Novicen, G, Simons, tot Lector

Peel en Maas | 1889 | | pagina 2