Buitenland. België Frankrijk Duitschlaiul Italië Nederland. Gemëhgde Berichten De Belgische kamer heeft alle artikelen van liet wetsontwerp tot regeling van arbeid voor vrouwen en kinderen /.ondor aanmerkelijke wijzigingen aangenomen. Kinderen beneden de 16 jaar en vrouwen mogen niet werken na 's avonds 9 uur en voor uur in den ochtend en niet meer dan zes da gen per weck. Dczo laat.sto bepaling geldt ook voor jongelieden beneden de 18 jaren. Na 1 Jan. 1892 mogen geen vrouwen meer in de mijnen arbeiden. De kinderen en vrouwen, die in do de fabrieken arbeiden, moeten boek jes bij zich hebben, waarin hun naam, leeftijd, en/., staan opgetcekend en do fabrikanten zijn verplicht evoneens deze bijzonderheden op te teekenen. Ken exemplaar der wet moet op zichtbare wij zo in elke fabriek worden aange plakt. De drio groepen der linkerzijde van den Franschen Sonaat hebbon besloten, zich de vacantia ten nutte to maken door in verschil lende departementen een onderzoek in te stel len naar den politieken toestand aldaar en hiervan een nauwkeurig relaas: te geven aan do regeering. Ook zal zij de aandacht van de/.o vestigen op de afwezigheid van eenigen hater leden tijdens het proccs-Boulanger (o. a. was do hoor do Freycinet in Zwitserland), en ver der strenge maatregelen van haar eischen tegen de ambtenaren en officieren, die bij de boulangistische zaak betrokken zijn geweest. Keizer Frans Jozef is Maandag namiddag ten F» ure met den aartshertog Frans Ferdi nand, graaf Kalnoky en een talrijk gevolg, onder begunstiging van het fraaiste weder, te Berlijn aangekomen. Hij werd aan het station verwelkomd door keizer Wilhelm, de geza menlijke prinson, de beide Bismnrcken. Von Moltke, Blumenthal, Von Waldersce en ver scheidene andere hooge militairen. Op het perron was een ecrewacht opgesteld en speel de do muziek het Oostenrijksche volkslied. Na elkaar hartelijk begroet te hebben de beide vorsten waren zichtbaar aangedaan namen de keizers plaats in een met vier paar den bespannen, open rijtuig, dat geflankeerd werd door troepen der garde. In het tweede rijtuig waren de aartshertog Frans Ferdi nand en prins Hendrik van Pruisen gezeten; in de verdere rijtuigen Kalnoky, prins Von Bismarck, diens zoon, Von Moltko, Beek, enz. Langs do straten, welke de stoet nam, stond een talrijke menigte geschaard, die daverende juichkreten deed hooren. Wat de versiering betreft, deze was ingevolge bet bekende verzoek van Frans Jozef gering; men had alle grootsclie plannen daartoe achterwege gelaten; slechts de particuliere huizen waren met groen en vlaggen getooid, terwijl het paleis niets dan de heide wapens der verbon den vorsten vertoonde. In de keizerlijke woning gekomen, werden de hooge gaston begroet door de Duitsche keizerin, de keizerin grootmoeder en de prin sessen. Om 7 uur bad daarop ten paleize een groot diner plaats, terwijl bij Bismarck een feestmaal was aangericht ter eere van graaf Kalnoky. Tor cere van keizer Frans Jozef is Dinsdag, onder begunstiging van hei fraaiste weder, te Berlijn een groote parade gehouden, welke gecommandeerd werd door keizer Wil helm en waarbij de keizerin te paard tegen woordig was. De keizer van Oostenrijk liet het Frans Jozef-regiment voor zijn gastheer deiileeren, nadat Wilhelm het eerste regiment grenadiers voorbij zijn hoogen gast gevoerd had. liet geheel leverde een schitterend schouwspel op. Een ontzaglijke menigte was op de been. Op het gala-diner, dat in den namiddag in de Witte Zaal van het paleis plaats had, ver welkonide Wilhelm den Oostenrijksche» kei zer nogmaals in de hartelijkste bewoordingen. Volk en leger, zoo zeide hij o. a., houden •trouw vast aan liet gesloten bondgenootschap; ■en het Duitsche leger is zich bovendien be wust, dat bet met het Oostenrijksche voor de veiligheid der beide landen moet instaan en, zoo dit de wil der Voorzienigheid blijken mocht, ook strijden moet. De keizer dronk op zijn hoogen gast, op diens huis en op de brave kameraden. Keizer Frans Jozef dankte voor dien toost, alsmede voor de schitterende begroeting, voor het zoo warme onthaal dooi- de bevolking en voor de groote hartelijkheid, welke hij had mogen ondervinden. Hij dronk op het welzijn van den aan zijn hart zoo na liggenden vriend en bondgenoot, op diens huis, op de onver breekbare verbroedering en kameraadschap der beide legers en op de vermeerdering en .versterking der waarborgen voorden vrede, om ten slotte keizer Wilhelm allerhartelijkst de hand te schudden. Na afloop van het diner bloven do gasten nog eenigen lijd in gézelli- gen kring bijeen. Wat de politieke zijde van liet bezoek be treft, worden twee .samenkomsten gemeld oen van prins Bismarck met graaf Kalnoky en een van prins Bismarck met keizer Frans Jozef zei von. Volgons de Post zal do Oostenrijksche mo narch, wanneer de tijd daar is, over Hof en Regensburg naar Isehl terngkoeren, dus niet. over Praag. In bet stadje Opalonifcza, in de Pruisi sche provincie Posen, zijn veertien personen, waaronder ook de burgemeester, door trichi nen-ziekte aangetast. Kardinaal Wilhelmus Massaia, Woensdag 11. te Napels onverwacht overleden, had als missionaris een veelbewogen leven achter zich; zijne ondervindingen in Oost-Afrika heeft hij to boek gesteld in wetenschappelijke wei ken, die voor geloofsverkondigers en landontdekkers zeer belangrijke information behelzen. Hij werd den 9. Juni 1809 te Piovn in het bisdom van Ast i geboren en begaf zich reeds op Vroegtijdige» leeftijd als novice in do orde der (kapucijnen. Als professor in de phi losophic on de theologie was hij verscheidene jaren werkzaam op.een seminarie zijner Orde. Paus Gregorius XVI benoemde hem tot bis schop en hij werd, na de bisschopswijding ontvangen ie hebben, als apostolisch vicaris naar Abyssinië gezonden. Hier vond hij een ruim veld voor zijne energie, zijn ijver en ook voor zijne weten schappelijke navorschingen. Vele beproevin gen waren hem beschoren, doch nooit begaf hem de moed. Koning Jan van Abyssiniö ver bande hem tot zeven malen toe uit zijn rijk, maar altoos keerde de onversaagde bisschop- missionaris er terug. Paus Leo XIII verhief mgr. Massaia tot het kardinalaat, in het Consistorium van 10 November 1884, met de titelkerk der IIH. Vitalis, Gervasius en Protatius. ZEm. Wilhelmus Massaia is de derde kar dinaal, die sedert Kerstmis des vorigen jaars overleden is. Zijn dood is overal eon zwaar verlies voor het werk der missiën. Do Romeinsche pers, ook de liberale, spreekt nog altoos in afkeurenden zin over het vonnis der Romeinsche rechtbank, waar bij de belhamels dor oproeren, die onlangs voorvielen bij de Porta Pia, toen rijke win kels worden leeggeplunderd, eenvoudig zijn vrijgesproken. Dit is een vrijbrief, uitgereikt aan de glasruiten ingooiende en winkels bestelende socialisten. De liberale Persever anza zegt dat de radi cale partij, die ook in het ministerie vertegen woordigd is, alle krachten heeft ingespannen om den rechters schrik aan te jagen en daarin zoo goed geslaagd is dat het maar weinig scheelde of de oproermakers waren losgelaten met een loffelijk getuigschrift. Zij, die een deputatie zonden naar het gou vernement, om althans gratie voor de beschul digden to verzoeken, werden niet zooals het behoorde, ontvangen door signoi Fort-is, de rechterhand van Crispi, aan liet Departement van Biuneulandsche zaken en hij beloofde hun -dat hij er werk van zou maken." Toen wist de radicale pers genoeg en degenen, die den moed zoudon hebben de oproerlingen te Ver- oordeelen, werden reeds van te voren aan de kaak gesteld als vijanden des volks. De Per sever anza besluit met te zeggen dat do handelingen der rechtbank in dit proces -veel to wensehoii overlieten" en blijk gaven van het verval der magistratuur," die niet meer onafhankelijk is, doch zich heeft te rich ten naar do eischen der Uitvoerende Macht. VENRAY 17 Augustus. Bij kon. besluit is benoemd met ingang van 25 Augustus e. k. tot burgemeester van Mar graten, de lieer C. J21. Broers, secretaris dier gemeente. Bij kon. besl. is benoemd tot. leeraar aan de rijks hcogero bu'gersehool te Roermond P. Goedhart, thans leeraar aan de rijks hoogtre burgerschool te Winterswijk. Bij Kon. besluit is aan mevrouw M. E. J. Mutsaers, eehtg. van den heer A. van de Ven te Eindhoven, en aan den heer F. L. Strackó, beeldhouwer te Haai'lem vergunning verleend tot het aannemen er. dragen van het kruis «Pro Ecclesia et Pontifice", hun door Z. H. den Paus geschonken. Jl. Vrijdag herdacht de Ileer P. Franssen alhier, den dag, Waarop hij voor 25 jaren de taak als .hoofd der school op zich nam, cene taak zwaar en veelomvattend, maar waar van de heer Franssen zich niettemin met ijver en nauwgezetheid, ergo met de schoonste re sultaten kweet. Dit blijkt uil de achting en sympathie, welke Venraai's ingezetenen en tal van anderen voor den Jubilaris koes teren. Duidelijke bewijzen dezer gevoelens worden Vrijdag jl. gegeven. Reeds vroeg in den morgen wapperde van alle huizen het Nationale Dundoek, en kon digden saluutschoten de heugelijke viering van het zilveren jubileum aan. Do Weledel achtbare heer Burgemeester met de Edelacht bare hoeren Wethouders en Leden van den Gemeenteraad boden den Jubilaris met de uitdrukking hunner wenschen een schoon geschenk aan. Ook de Hoeren onderwijzers van Venraai en omstreken bleven niet in ge breke met een: licii zij u, collegaHeil zij li, leermeester' van ons verleden'' civ ver eerden hem eveneens een blijvend aandenken o. a. iets, dat zijn musikaal gehoor niet weinig zal streden. Gelukwonschen van bloedverwanten, vrien den, kennissen en on.l-kweekelingen, thans zelf als onderwijzer of als hoofd eener school werkzaam, stroomden Hem den gansehen dag tegen. In den namiddag werd door het. gunstig bekende fanfare gezels ;hap aan het huis van den Jubilaris eene serenade gebracht en door den directeur, de lieer J. Verheugen, eene toe spraak gehouden, waarin hij wees op het, goede en nuttige door den heer Franssen gedurende de 25 jaren zijner ainbtshek leeding tot. stand gebracht.. Een driewerf -Hij leve lang!" door het fanfare gezelschap aangeheven, sloot de toespraak. lil cene kernachtige rede drukte de heer Franssen zijn welgèineendon dank uit en nog maals klonk het uit volle borst: -llij leve lang Moge de heer Franssen nog tal van jaren werkzaam zijn als mentor van Venraai's jeugd. Dit zal niet weinig bijdragen tot ver lichting en beschaving, in gunsligen zin, van het toekomstig geslacht dezer gemeente. Do Koitinklyltc- Harmonie van Horst, die zich jl. Zondag naar Velden begaf ter deelname aan het festival, bracht bij die gele genheid een serenade aan den weleorw. heer G. Lemmens. pastoor'te Grubbenvorst. Na afloop daarvan werd door den president der Harmonie, den heer,notaris J. A. v. d. Bcrgh, een kort doch hartelijk woord van dank tot den eerbiedwaardige» herder gericht, voor al het goede en nuttige, dat hij vroeger, tydens zijne loopbaan als kapelaan te Horst, aldaar gesticht had. Vervolgens betuigde de wel- eerw. heer pastoor aan den heer president en aan dc harmonie zijn welgemeende» dank voor de hem gegeven blijken van waardeering en wees ten slotte op de trouwe en bereidvaar dige medewerking, die door dat gezelschap, niet alleen bij volksfeesten maar vooral bij kerkelijke plechtigheden, steeds verleend werd. Wij eindigen dit bericht met den innige» wensch: -Leve de Koninklijke Harmonie van Ilorst." IJ. Zaterdag had in de kerk dor eerw. paters Dominicanen te Yenlo de wijding plaats van een priester, twee diakenen en drie sub-diakenen, terwijl aan tien fraters de min dere orden werden toegediend. JMrg. Koppes, bisschop van Luxemburg, verrichtte de heilige handeling. Het stoffelijk overschot van don ZEerw. heer P. J. Weitors; rustend pastoor te Echt, werd 11. Zaterdag: op plechtige wijzo ter aarde besteld. Tc Echt geboren, was hij eerst kapelaan te Baarloo, toen te Hlsloo. Later werd hij pastoor te Itteren, alwaar hij zoolang zijn herderlijk ambt uitoefende, tot dat de ziekte hem dwong zijn ontslag te nemen. Toen keerde hij naar zijn geboorteplaats terug, alwaar hij 11. Donderdag onder de vree sdij kste pijnen van een waarlijk vreeselijke ziekte, mot een engelachtig heldhaftig geduld in de volmaakste overgeving in Gods H. Wil overleed. Bij de regeering bestaat, naar wij ver nemen, het voornemen tot opheffing der mili taire strafgevangenis nabij Leiden. De maatsch. Grwndtsvcen heeft aan den Minister van Waterstaat vergunning gevraagd voor een scheepvaartkanaal, uitmondende in de Zuidwillomsvaart op 152 M. benedon sluis 13 (gemeente Someren) en loopende 2200 M. oostwaarts uit, in de Zuidwillemsvaart. Het kanaal moet dienen tot vervoer van grauw veen uit de 550 II.A. grond, door die maatschappij aangekocht van de gemeente Asten. De St.-CL bevat het reglement betref fende de toekenning van pensioenen en onder standen ten laste van de begrooting van Ned.- Indië aan do weduwen én kinderen van Euro- peoscho en daarmede gelijkgestelde officieren en mindere militairen van de landmacht ir. Ned.-Indië en van de aan dc laatstgemelden gelijkgestelde militaire-personen. Van goed ingelichte zijde ontving het U. 1). eenige mëdedeelingen omtrent don toestand van Z. M. den Koning, die de on gunstige geruchten, welke in de vorige week door buitenlandschc bladen werden verspreid, volledig logenstraffen. Toen de Koningin en Prinses Wilhel- mina die, zooals men weet, een uitstapjo naar de residentie gedaan hebben, Vrijdag-namid dag 11. te 0 uur op Het Loo aankwamen, stond do Koning voor één der vensters van het Paleis gemalin en dochter met de hand toe te wuiven. Z. M. zag er zeer welvarend uit, naar men verzekert. De te Brussel opgerichte Vereeniging tot bescherming van den Nederlnndschen werkman, aldaar verblijf houdende, heeft voorloopig een lokaal gevestigd in do rue Trourenberg aldaar. Zij heeft in ons land den steun verworven van invloedrijke mannen van verschillende richting. De burgemeester van Amsterdam, de heer Van Tienhoven; de heeren I)e Bruijn en Wertheim, leden van de Eerste Kamer; Brouwers, lid rail den Raad van State; dr. Scliaepman en baron MiehieL van Yerduij- nen, leden van de Tweede Kamer, hebbon, even als Mgr. Snickers, aartsbisschop van Utrecht, on andere invloedrijke personen, zich bereid verklaard, deel uit te maken van het bestuur tot bescherming van hot werk. De inrichting is jl. Donderdag geopend de plechtige inwijding zal op een nader te bepalen dag plaats hebben. De Union Steamship Company (lirnd.) heeft dezer dagen bet licht doen van een «Beknopt handboek voor reizigers naar Zuid- Afrika", met de stoonibooten barer lijn. Het, nette boekje, waarin belangstellenden alle mogelijke inlichtingenvinden, is voorzien van eene keurig uitgevoeide kaart van Zuid- Afi'ika. Het is niet in den handel. Na een verblijf van bijna vier weken ie Scheveiiingen, hebben 11 IT. KK. HIL prins en priusos Albert van Pruisen Maandag de badplaats verlaten en de terugreis naar hunne residentie aangenomen. Gisteren was het 25 jaar geleden, dat liet Paleis voor Volksvlijt te Amsterdam op plechtige wijze, in tegenwoordigheid van Prins Fredérik, werd geopend. Bij de wieler-wedstrijden te Nijmegen is in den Internationalen wedstrijd om het Kam pioenschap van het vasteland, voor driewie lers, de zilveren beker gewonnen door W.G. II. Brnmson, Londen, 2. prijs Basil W. Crump, Londen en 3. prijs P. W. Schclema Beduin, Amsterdam. In den Uitnoodigings- Internat.ionalen Hoofd wenst rijd voor hooge tweewielers, de gouden medaille, door Aug. Lehr, Frankfurt (a. M.), 2. prijs Adolf Jen- ckel, Hannover, 3. prijs Michael Bruce, Kdin- burg. Er was maar één roep over het prachtige rijden van den Duitseher Lehr; het scheen alsof er voor hem geen grens bestond die aan zijn snelrijden perk stelde. Spelende rijdt hij met de anderen een eindje mede en rijdt ze dan voorbij alsof zij stilstaan. Geen wonder dan ook dat zoowel in handicap als in hoofdren Lehr overal won. De geruchten, welke sedert eenigen tijd liepen, dat de groote lucifersfabriek te Apel doorn zou worden opgeheven, worden thans bevestigd. De werkzaamheden zullen reeds tegen het einde dezer maand worden gestaakt. Eenige der bekwaamste employé's en arbei ders kunnen dan worden overgeplaatst naar de fabriek, die eerlang te Eindhoven in wer king zal komen. Ten kantore van den ontvanger der directe belastingen te Dordrecht werd 11. Vrijdag een valsch bankbiljet van f25 in betaling gegeven, beboerende tot de beruchte serie H. B., waarvan in Mei van dit jaar verscheidene in omloop zijn gebracht. Het werd door den klerk, met de ontvangst be last, terstond gemerkt. De uitgever die ter goeder trouw moet gehandeld hebben verklaarde zich terstond bereid, het nage maakte biljet voor oen echt te verwisselen, maar den ontvanger nam daarmede geen genoegen; hij hield het valsche briefje in en stelde het later ter hand aan do politie, die het in beslag genomen heeft. De zuivelfabriek van den lieer K. Zon neveld te Akkrum is tot den grond afgebrand. Van den aanwezigen voorraad van circa 1300 kazen is niets gered kunnen worden. Boven dien zijn zeven honderd gulden aan bankpa pier, benevens de boeken, een prooi der vlammen geworden. De fabriek was slechts laag verzekerd, zoodat de schade, die de eigenaar lijdt, zeer aanzienlijk is. Dezer dagen werd gemeld, dat een op passer van een officier te Arnhem, die een bankbiljet van f200 zou wisselen, niet is teruggekeerd. Hetzelfde sujet moet in den nacht van S op 9 dezer een bezoek hebben gebracht in de slaapkamer van dien officier, terwijl deze te bed lag. De dief heeft toen een ijzeren geldkistje medegenomen, maar dit bevatte slechts papieren, die voor andoren geen waarde hebben. Door de politie wordt alles in het werk gesteld om den dader in handen te krijgen. Een nader bericht meldt, dat de ontrouwe oppasser zich vrijwillig in anest heeft bege ven, en hij naar het huis van bewaring is overgebracht. - Als een bewijs van den uitstekenden toestand van den Nieuwen Waterweg schrijft de N. R. Ci. kan dienen, dat het stoomschip Veen dam, van de Neder). Amer. Stoomv.-Maatsch., Zaterdag 11. van Rotter dam naar New-York vertrokken met een diepgang van 72 decimeter, in ruim 1 ï/s uur van Rotterdam af in zee was, niettegenstaan de hot bijna 2 uur na hoogwater aan den Hoek van Holland was. Diefstal plegen voor de woning van den veldwachter is iets, wat wol zelden zal voor komen. Toch waagdo een man van den Leid- schendam, om, na op het erf van den veld wachter te Stompwijk overgeklommen te zijn, een zak te vullen met het gras, dat daar des daags (hij kwam er in den nacht van 27 op 28 Maart jl.) gemaaid en was blijven liggen. Ongelukkig voor hem hield de veldwachter, voor diefstal beducht, met een buurman een oog in 't zeil en werd hij op hecterdaad be trapt. De geringe waarde van het gras in aanmerking genomen, vorderde het O. M. bij de rechtbank te 's Ilago G dagen hechtenis. Naar aan de Delftsciip Opauo-ker wordt verzekerd, ontbreken timns reeds/even ambte naren op Java voor don administratieve» dienst. De kansen van bon, die zich thans voor dén burgerlijken dienst in Nederlanscb- Indie bestemmen, zijn dus onbetwist gunstig. Reeds dit jaar overtreft de vraag liet aanbod voor den dienst in 1S90 met zeven plaatsen. To Bergen-op-Zoom is door de politie proces-verbaal opgemaakt tegen eene vrouw, houdster van een bierhuis zonder vergunning, wegens het. dronken maken van een I2jarigen knaap. Zij heeft nl. den jongen 10 glazen bier toegediend en 8 glazen jenever, liet geld had de jongen van zijne blinde moeder gesto len, met welke omstandigheid, naar men zegt. de kasteleines bovendien bekend was. De maréchaussee te Tilburg heeft zeke ren E. v. d. L. uit Veehei gearresteerd, die, in den nacht van Vrijdag op Zaterdag, ton nadeele von een landbouwer te Ovcrschie eene koe had gestolen en deze voor f105 te Herpt verkocht had. Een bedrag van f70 was nog in zijn bezit. De Londensclm correspondent, van do X. Rott. CV. meldt dat vermoedelijk de plech tigheid van de onthulling van het ter eere van - prins Willem III en zijn landing op 5 Nov. 1688 opgerichte gédenkteeken te Brixham op 5 Nov. e. k. zul plants hebben. Z. M. de Koning heeft een blijk zijner hooge belangstelling in dit gedenkteeken ken baar gemaakt, door gevolg te geven aan het hem overgebrachte verzoek om een Neder- landsch inschrift voor het standbeeld zijns beroemden voorzaats te bedenken. Dit is: Engelands vrijheid door Oranje hersteld. Men leest in de N. Gr. Ct.: Hoe een boertje uit Boertange op do paar denmarkt te Winschoten van Vrijdag jl. werd beetgenomen! Hot was reeds een uur of drie in den namiddag, toen een eenvoudig boertje liet marktplein op en neer wandelde, nu eons bij dit dan weer bij dat paard staan blyrende. Op eens wordt hij aangehouden door een hem onbekend persoon, die voorgeeft een paard te willen koopen, doch, daar hij bakker van be roep is, heeft hij al zeer weinig verstand van paarden, en verzoekt mitsdien het boertje, om hem met zijn raad bij te staan. Hij zal daar voor eene goede belooning ontvangen. Het boertje, dat in zijne verbeelding misschien reeds een rijksdaalder als belooning in zijn zak ziet glijden, neemt het voorstel aan. Met hun beiden zoeken ze oen paard op, bekijken het van alle kanten, en gaan eindelijk den koopman in d® herberg van den heer R. op zoeken, om te zien, of ze het over den prijs eens kunnen worden. De koopman vraagt f 75, de bakker biedt f 60, daarna f 65 on eindelijk f 70, zonder eenig succes. Onze bakker gaat even met het onnoozele boortje alleen en zeg denkelijk tegen dezen, dat hij or nog maar'n rijksdaalder bij moet bieden. Deze voldoet aan zyne wensch, gaat naar den koopman en biedt f72.50. Zonder veel getalm wordt de koop nu klaar en de koopman wil het paard dadelijk afleveren. Maar, o wee de bakker beeft zijn plan reeds lang opgeheven en wil het paard niet ont vangen, doch de paardenkooper vraagt geld van het boertje, dat natuurlijk doodverlegen daar staat. Een hoop scheldwoorden worden hem naar het hoofd geslingerd, de een trekt hem hier, do ander daar, totdat onze bakker komt en met een uitgestreken gezicht het boertje vraagt, hoeveel geld hij op zak heeft. Om kort te gaan: ons boortje moest einde lijk, naar men zegt, zijn zakgeld achterlaten, voor hij naar Boertauge kon terug keeren, waarmede de paardenkoopman hem natuur lijk een grooten dienst bewees, daar hy (het boertje) de koopor was en er nog met twee rijksdaalders en een ongerust geweten over de dingen, die komen zullen, afkwam. Hy moost nl. zijn naam aan den veldwachter op geven, waaraan hij slechts schoorvoetend durfde voldoen, waarna hij, zonder om te zien, naar Boertange afdroop. Een ieder zij door dezen voor dergelyko gevallen gewaarschuwd. Locaal treinen haasten zich langzaam, zoo als men weet. Dienaangaande worden in een grensblad van Duitschland, waar die treinen al evenzeer den tijd aan zich nemen, de vol gende anekdoten opgesomd: Een moeder die met haar zoontje r eisde, gaf op de aanmerking van don conducteur, dat de jongen boven do 12 jaar was, ten antwoord: «Dat is zoo, maar toen hij instapte, was Lij nog geen tien. We zijn, dunkt me, al een paar jaar onderweg." Een brievenbesteller, die anders geregeld van den lokaaltrein gebruik maakte, besloot op zekeren keer niet in te stappen. «Ik heb weinig tijd vandaag, zeide deze postbode, daarom zal ik maar te voet gaan." Bij een der kleine stations, waar men soms een half uur wachten kan, ligt een groot kerkhof. Een ongeduldig passagier verklaarde de uitgestrektheid van dat kerkhof door de omstandigheid, dat alle gedurende het opont houd aan het station overleden passagiers al daar begraven werden. Op de les in de scheikunde. En wat vindt men nu nog meer in zeewater, behalve sodium chloride, wat we zooeven behandelden? De jongste leerling. Haringen, mijnheer!

Peel en Maas | 1889 | | pagina 2