F rankrij Iv Engeland Oostenrijk lluslaiul Spanje Nederland. Gemengde Berichten Marktberichten Hel openbaar ministerie van de recht bank te Bergen heeft terstond honger beroep aangetoekend van de beslissing der raad kamer, welke l'ouibnix buiten vervolging heeft gesteld. Deze blijft, in voorloopige hech tenis totdat in honger beroep uitspraak gedaan /al /.ij u. l)e J'oss. Zig. verneemt uit Brussel, dat de linancieelo toestand van den Congo- staat veel te wense-hen overlaat. Do inkoms ten beloopen jaarlijks 10ll,0o0 tot 150,000 s francs eu zijn bij lange na niet voldoende om J de uitgaven, die op 3,200,000 francs worden begroot, te dekken. Tot nog toe beeft do protector van den Congo-.staat, koning Leopold, «Ie ontbrekende 3.000.000 francs uit eigen middelen verstrekt, waarvoor hij zich groote offers heeft moeten getroosten. Thans echter is koning Leopold niet meer in staat, jaarlijks dit subsidie te geven, maar zal het tot 1,500,000 verminde ren. Voor her. overige wil nmn een jaarlijkse!) crediet bij de Kamers amvragen, d it, naar men schar, slechts over S of 10 jaar zal be hoeven te worden verleend. Félix F vat is overleden. Hij was de zoon van een advocaat te Yier/.oi:, departement Cher. In 1826, nauwelijks zestien jaren oud, kwam hij te Parijs om er in de rechten te studeeren en werd later journalist. Zoodra de revolutie van 2-1 Februari 18-18 een einde gemaakt had aan «Je regeering van Louis Philippe, liet hij de dagbladenpeis varen, om zich aan to sluiten bij de socialis tische partij. l)en 10. Juni 18-10 on derteek ende hij het beroep op de wapens, dar. van Ledru-liollin was uitgegaan. Hij werd nu vervolgd en wist naar Zwitserland te ontkomen. Vandaar ging hij naar België. Van België vertrok hij naar Engeland. De omwenteling van 4 September 1870 bincht-hem weer naar Parijs, waar hij onmid- delijl: het blad te Combat oprichtte, dat reeds den 20 October wist te melden dat de maar schalk Bazaine Metz had overgegeven. Twee dagen later barste te Parijs de opstand uit. Pyat begaf zich naar het raadhuis en cischte de vestiging dei* commune en word nog de zelfden avond benoemd t.ol lid van het comité van algemeen welzijn. Doch hij werd gevan gen genomen, hoewel na veertien dagen weer op vrije voeten gesteld. Gedurende de eerste dagen na den opstand van 18 Maart 1871, waarbij de commune tot stand kwam, nam hij openlijk geen deel aan de beweging, maar den 26. dier maand ver scheen zijn naam op de lijst der leden van de commune, waaraan bij nu ijverig zijne mede werking Ngaf. In Ie Vengeur drong bjj aan op het neerhalen van de VendOme-zuil, op het vernielen van het aan Thiers toebehoorende huis en op het sloopen van de boetkapcl. Den 22. Mei teekende bij het laatste nommer van Ie Vengeur; daarna verdween hij naar het buitenland. De krijgsraad veroordeelde hem op het einde van Maart 1873 hij verstek ter dood. als medeplichtig aan don moord der gijzelaars. Weer bracht hem de amnestie van 14 Juli 1880 naar Frankrijk. Het vorige jaar werd hij door het departe ment Bouehes-du Rhóne tot afgevaardigde gekozen. Hij nam slechts weinig deel aan de beraadslagingen. Hij was afgeleefd, maarniet veranderd. Kr is sprake van, eene nieuwe postverbin ding tusschen Engeland en Frankrijk tot stand te brengen, en wel door middel eener buis, wier doorsnede zoo groot zal zijn. dat het postverkeer er belangrijk door zal worden gebaat. Tot overgangspunt is het smalste gedeelte van het Kanaal, Dover Calais, gekozen. Twee, zoo mógelijk, dunne stalen buizen, met eciic doorsnede van 1,80 meter, die op 50 meter hoven de oppervlakte der zee aan kabels van ijzerdraad worden opgehangen, zullen dienen voor liet opnemen an lichte brievcnwagentjcs. De kabeldraden zullen op 1200—1500 nieter afstand op sterke pijlers liggen, die daartoe op gunstige plekken op don bodem der zee zullen bevestigd worden. Als drijfkracht der wagentjes wenscht men de electricileit te gebruiken. De kosten van aanleg worden op 24 milliocn francs begroot. De groote militaire revue te Aldershnt over circa 30.000 man van alle wapens is Woensdag uitmuntend geslaagd. Keizer Wilhelm betuigde herhaaldelijk zijne bewon dering, teen de troepen voor hem defileerden. Z. M. wenschte dén hertog van Cambridge, opperbevelhebber van het leger, en generaal Wood, commandant te Aldershnt, geluk met het militaire voorkomen en de goede houding der manschappen. De prins van Wales was, wegens eene lichte ongesteldheid, verhinderd de wapenschouwing bij te wonen. De Engelscbe bedevaart naar het H. Land zal in de lente van het aanstaande jaar vertrekken. Tor. het comité van voorbereiding behooren de hertog van Nordfolk, lord Clif ford en lord Herries. Behalve, de pelgrims zeiven, kunnen ook zij inteekenen die een som willen geven voor arme bedevaartgangers die de reis in hunne plaats doen. De karavaan zal zich in twee deelen splitsende eersten gaan alleen naar Jerusalem, de overigen be zoeken ook Nazareth, den berg Tab or, het meer van Galilea en den berg Cnrmel. Kaidinaal Manning steunt deze onderne ming eu zal bet vertrek der pelgrims doen vergezeld gaan van godsdienstige plechtighe den. De H. Vader heelr., door bemiddeling van mgr. Jncobini, secretaris der Propaganda, zijn apostolische» zegen aan de pelgrimage gezonden. Het officieuse Fremdenblatt schrijft: Oostenrijk-Ilongarijc aanschouwt met ge- I uoegen do heerlijke ontvangst van den Duit- schen keizer in Engeland, die daar niet slechts als hoofd van hot Duiische Rijk, maar ook als een der steunpilaren van de Middel Euro- peesche alliantie tot behoud des vredes, gefê teerd wordt. De Engelschcn beseffen de waar de van dat bondgenootschap en hunne vreug dekreten zijn een manifestatie van svmpalhiu voor de Middel-Huropeesehe alliantie Heden komt uit Petersburg het bericht van do verloving van prins Georg van Leuchten- heig met prinses Auastasia van Montenegro. Prins Georg van Leuchtonherg was in eer sten echt gehuwd met. prinses Trörèso van Oldenburg, eene dochter van prins Peter van Oldenburg; hij is 37 jaar oud en sinds meer dan 6 jaar weduwenaar. Hij heeft een zoon, die reeds 8 jaar oud is. Prinses Auastasia de derde dochter van den vorst van Montenegro, is 20 jaar oud en van buitengewone schoonheid. De hand tusschen de Montenegrijnsehe vorstelijke familie en het Russische keizer- lfuis wordt dus steeds inniger. De spaan che ministerraad heeft met een parige stemmen besloten tot ontbinding van den gemeenteraad te Madrid. Deze krasse maatregel is liet gevolg van een onderzoek van den civielen gouverneur naar het bes'uur der stad, waaromtrent reeds meer dan twintig jaren door alle partijen klachten waren aangeheven. Aan zorgeloosheid, onbekwaam heid, geldverspilling, schandelijke bevoor rechting van vrienden, aan dit alles heeft de raad, volgens rapport van den civielen gouverneur, zich schuldig gemaakt. Om van andere^ schandalen niet te spreken, heeft het gemeentebestuur geheel zonder betaling 50,000 kisten petroleum laten binnen smokkelen, een artikel, waarop een ongehoord hooge ac cijns gesteld is, namelijk circa 75 van de waarde. Dit is dus een dhfstal van h mderd- duizeuden aan de gemeentekas. Voorloopig zullen 18 leden van den Rand geschorst., en voorden strafrechter gedaagd worden. YENRAY, 10 Augustus.. Bij Kon. besluit is benoemd tot lid der Rijkscommissie voor graadmeting en water passing de heer A. W. A. Kwisthout, ing.- verificateur van het kadaster in de divisie Roermond, te Roermond; tot griflier bij liet kantongerecht te Sittard rar. A. 11. E. Gadiot, adv. en proc. te Utrecht. De Staatscourant bevat het Kon. besluit van den 28sten Juli 1SS9, tot toepassing der wet van 29 April 1884, aangevuld bij de wet van 20 Juli 1884, tot vaststelling van buiten gewone maatregelen ter afwending van eenige besmettelijke ziekten en tot wering barer uit breiding en gevolgen. Vrijdag-middag omstreeks half een brandde het huis van den daglooner Cltr. If. te Veltuw iVenrav) af. Inboedel en vee werden gered. Oorzaak nog niet bekend. Niets was verze kerd. Op de veemarkt werden alhier Woens dag jl. 83 runderen en 120 biggeu aange voerd de navolgende prijzen werden besteed hoornvee van f 100 tot f 240, biggen van f 9 tot f 11, De handel was zeer levendig. Er waren veel binnen- en buitenlaudsclie koop lieden opgekomen. Zijne Exe. de Commissaris des Konings vertoefde heden to Horst, teneinde aldaar een administratief bezoek afteleggen. Het mondeling overleg van den minister van Binneulnndsclie Zaken niet tic commissie van voorbeieiding uit de Tweede Kamer over de schoolwetlicrziening is Dinsdag algeloopen. Het gedrukte rapport wordt eerstdaags ver wacht. II. M. de Koningin ontving van haren gemaal op haar vei jaarfeest een met twee prachtige Ilongaarsclie goudvossen bespannen rijtuig ten geschenke. Onder Gennep is uit de Niors het lijk opgevischt van J. v. B. uit Groesbeek, die bij ongeluk aldaar verdronken is. Door den Commissaris des Koningsin Limburg is aan de burgemeesters eene aan schrijving gezonden van den volgenden in houd Volgens bij mij ontvangen bericht, van den heer officier van justitie bij de arr.- rechtbank te Roermond, heeft zich het geval voorgedaan, dat door een ambtenaar van den burgerlijken stand milicien-verlofgangers tot bet aangaan van een huwelijk zijn toegelaten geworden, zonder dat door lien was overge legd de toestemming daar toe afgegeven door den commandant van het korps, waartoe zij behoorden, ingevolge de beschikking van het •Dépai tement van oorlog dd. 2-1 Mei 1884 No. 68, Alle afd. militie, schutterij, opgenomen aan den voet van het Prov. blad No. 98 van gemeld jaar. Ten einde herhaling daarvan in de toekomst te voorkomen, heb ik ile eer u uit te noodigon de aanvragen ter bckoming van bet bewijs van voldoening aan de natio nale militie ten belioëvè van verlofgangers die een huwelijk wenschen aan te gaan, voort aan niet meer aan mij in te zenden dan ver gezeld van de evenbedoejde toestemming van den betrokken koi ps-commandant. Elke aanvraag ter bekoming van een bewijs als voormeld ten behoeve van een verlofganger gedaan, waaraan de vereischte toestemming tot liet aangaan van een huwelijk ontbreekt, zal, voor zoover uit het. stuk niet blijkt dat liet bewijs tot een ander einde moet dienen eenvoudig ter zijde worden gelegd. De Koninklijke Harmonie van Roer mond zal den i8 Aug. e. k. een groot concert geven op bet. schilderachtig gelegen en schoone landgoed «De Holtmühlo", nabij het station te Tegelon. \s Avonds zullen de parkenen vijvers prachtig verlicht worden. Er circuleert eene lijst ter intcókehing op dit concert. I)c hiertoe bestemde terrej-heh worden door den WelEd.Gestr. Heer M'r. Van Basten Baten burg welwillend daartoe afgestaan. Door Z. Excellentie den Heer Minister van Oorlog zijn bij liet wapen der Marechaus sees bevorderd: tot wachtmeester, de brigadier brigade commandant, te Horst, 1). Branksma en tot brigadier effectief de brigadier titulair Sceni- jens van de Brigade te Roermond. Gelijk wij reeds' gemeld hebben wordt eerstgenoemde als commandant naar de bri gade te Venlo verplaatst, terwij! laatstge noemde als tijdelijk commandant naar Horst. Men schrijft uit Limburg aan bet Han delsblad: Dank zij der gunstige weersge steldheid der laatste dagen mag de rogge- en tarweoogst als algeloopen beschouwd worden. Hoewel de rogge in bet begin van den zomer de beste uitkomsten beloofde, zoo beeft zij toch op lang na -niet. aan die verwachtingen beantwoord, daar zij alleen veel stroo, doch weinig beschot geleverd heeft. Daarboven staan de prijzen van het stroo, evenals die van het, hooi, buitengewoon laag. De tarwe oogst daarentegen is beter. Paa'denboonen, boekweit, klaver, suikerpeen en mangel wor- tels staan goed, terwijl zich ten gevolge der laatste regens de ziekte aan het aardappel gewas heeft, gaan vert.oonen. Ook de haver, die in Mei en Juni te weinig regen kreeg, belooft slechts een _zeer middelmatigen op brengst. Door het T>. Mf £ij He arrondissements rechtbank te Maastricht, is tegen den ge ween maker M., Belg van geboorte en die den beer De Beaumont, bij wien hij werkzaam was, op straat had aangerand en mishandeld. 6 maanden gevangenisstraf goroquireerd. De raadkamer der arrondissements rechtbank te Maastricht heelt rechtsingang verleend, met last van instructie der zaak en bevel van gevangenhouding, tegen Joliann Döuch, oud 31 jaar, Duitse her, beschuldigd van diefstal met inbraak, tweemaal gepleegd. Het is dezelfde persoon, die ook van kerk diefstallen verdacht wordt en bij zijne arres tatie voorgaf Wetzel te heeten. Uit Maastricht, wordt, geschreven: Men is thans druk bezig met het afgra ven eener strook van het in de Maas gelegen eiland St.. Antonie. Te dien einde is een dam in de rivier gelegd, om de aarde te ver voeren, waarmede de zoogenaamde Corvers- kuil wordt gedempt. De uitvoering der werk zaamheden wordt zeer begunstigd door den stand der rivier, die zelden zoo laag is geweest als dezen zomer. Het doel der afgraving is, den afvoer van water te bevorderen pn bij lioogen waterstand overstroomingen te voor komen. Of echter de voorgenomen maatregel daartoe voldoende zal zijn. en of ook niet nog andere hindernissen in de rivier moeten opgeruimd worden, zal de ondervinding kun nen loeren. Volgens een door het gemeentebestuur van Maastricht opgemaakte staat, bedraagt het aantal arbeiders beneden 16 jaren, die aldaar in de fabrieken werkzaam zijn, elf honderd. Omsteeks vier weken geleden werd in de gemeente Made '(Noord-brnhand) een vrouw vermist. Toen werklieden Woensdag aan een onbewoond, vervallen huis bezig waren het dak af te breken, vonden zij op den zolder liet lijk dezer vrouw met een rozekrans om den hals. Zij schijnt vrijwillig den honger dood te zijn gestorven. Ter gelegenheid van den veijaardng der Koningin hebben eenige grenadiers t.e s' Hoge met de sabel in de vuist een draaimolen be stormd, waarvan de eigenaar niet wilde dat de militairen voor niets mededraaiden. Petro leumlampen 'werden tegen den grond ge slagen en de gehcele publieke vermakelijkheid werd bijkans onder den voet gebaald; met moeite kon de orde door de politie wordeu hersteld. I)e N. R. Ct. verneemt, dat de Man chester, Sheffield en Lincolnshire spoorweg maatschappij bet plan heeft opgevat, eenen gcregelden stoombootdienst tusschen Great- Grimsby. Gent, Amsterdam, Bremerhaven. Stettin, Dantzig, Riga, Zweden, Noorwegen en Denemarken te openen. De provinciale jvfileeling Zuid Holland der Nederlundsche Protectionistische Land- bouw-vereeniging heeft in Imre dezer dagen te 's-Ilago gehouden vergadering o. a. liet volgende besloten Zich namens deze provinciale afdeeling Zuid-Holland der Nederlandscho Protectio nistische L'>ndbouwvei eeniging met een adres te wenden tot dc Regeering en de Staten- Genoraal, waarin tie aanneming van liet wets- voorstel-Bahlmnnn zal worden vei zocht en tevens dringend zal worden gevraagd daarbij te voegen: «margarine", ten einde dat artikel met een invoerrecht worde belast tot een bedrag, zooals do wetgever in zijne wijsheid zal rneonen te zullen kunnen toepassen. b. Een dankbetuiging te richten aan den voorsteller van bet wetsontwerp tot invoer van graanrechten, den beer mr. Balilmann. voor zijne betoonde belangstelling in den landbouw. Omtrent de fraaie bekroningen die te Parijs aan het Hollandscli \eezijn Iüii deel gevallen meldt men nader: Toen do jury bare werkzaamheden had ten einde gebracht., en ieder stuk vee was be oordeeld, loofde de Fraliscbe regeering een prijs van duizend frank uit voor den mooist en buitenlansclien stier. Die prijs viel ten deel aan een Engelschen inzender. Daarop deed do Fransche regeering hetzelfde voor de mooiste buitenlansclie koe, en die prijs viel ten deel aan een Hollnnscho koe, gekocht door een Belgischen inzender, den heer Micliiels. En daarop loofde do Franseho re geering een derden prijs uit \an vijftien hon derd frank zijn al-zoo voor die koe verkregen. Dit is voor het Hollandsclic veeras eene groo te zegepraal geweest. Maar toen had er nog eene verassing plaats. Op voorstel van het. Noderlansche jurylid, den beer Bauduin. werden alle beesten van bel Nederlansche Rundvoestnmboek bijeenge zet en gcznmelijk onderworpen aan liet oor deel der jury, nadat zij afzonderlijk gekeurd waren. De lieer Bauduin beeft toen de vol doening gehad, voor liet Rundveestambock een eere-diploma te verkrijgen, natuuilijk tot groot genoegen van de boeren Breebaart, voorzitter, en Waldeck, secretaris, die als afgevaardigden van bet Rundveestamboek daarbij tegenwoordig waren. Te 's-IIertogenbosch beeft verleden week Vrijdag na afloop der parade een schut ter een schriftelijke klacht ingediend bij den majoor commandant tegen een luitenant, die bij 't opmarcheeren zou gecommandeerd heb ben: «Vooruit met den prullenboel!" Dezelfde schutter beeft zich verleden jaar voor den commandant moeten verantwoorden wegens do uitdrukking: «De schutterij is een prul lenboel die hij in gezelschap van bedoelden luitenant bad durven bezigen, en die door dezen aan den majoor-commandant was over gebriefd. De werkman T. I>. te Wommels, Fries land was in het bezit van een houd. De hondenbelasting was bet hoofdbezwaar, waar om bot trouwe dier moest van kant gedaan worden. Eigenhandig die wreede taak vol voeren, wilde B. niet, waarom bij dan ook bet beest meegaf aau een turfschipper, om bet ergens op een verwijderd plekje te verdrin ken. Hiervoor verkoos de schipper het Tjeu- kenneer. Op een stormachtige!) morgen werd de hond midden in het meer geworpen en verscheen acht dagen later, uitgehongerd en nauwelijks in staat zich meer voort te slepen, voor de woning zijns meesters. Het beest had eerst, een ruimte van 1200 a 1500 meter zwemmende moeten afleggen, om daarna, over een afstand van 8 a 10 uren, zijn oude woonplaats weder te vinden! Eon vermakelijke gebeurtenis uit den ooi log van 1876/71 wordt door bet Keniptener Tageblalt aldus medegedeeld In den vroegen morgen van den Oden Au gustus had generaal Failly twee tamelijk sterke troepen op Beiersch gebied op verken ning uitgezonden, den een naar Reinlieim, den ander naar Bebelslieim. De eerste gaf zich niet eens de moeite Reinlieim te door snuffelen. maar vuurde eenvoudig verscheidene kanonschoten op liet vreedzame dorp af, om zich to overtuigen, of liet ook soms door den vijand bezet was. Toen zich geen enkel militair liet zien, ondernam men den terug tocht, daar men in de verte liet. donderen van bot kanon te Spichern boorde. De tmep, die Bebelslieim moest verkennen, stond onder commando van een Fransch majoor. Toen deze hot dorp binnenrukte, liet hij zijn sol daten recht op de school aan marcheeren en eisebte daar de Duitsche kaarten op. De on derwijzer gaf hem te kennen, dat zijn school- kaarten hem van weinig dienst zouden zijn maar de dominé was tevens schoolopziener, en bij dien zou men dus eerder goede kaarten vinden. Toen de majoor zijn verlangen aan den predikant te kennen had gegeven, ging deze, die een goed partriot was, naar zijn kamer, stopte al zijn kaarten van den Pfaltz in de kachel, verbrandde ze en zeide tot den majoor: «Wel heb ik kaarten van den Phaltz gehad, maar nu zijn deze vernietigd." I)c majoor respecteerde deze vaderlandslievende handel wijze en beklaagde er zich slechts over dat hij tegen hoogen prijs te Metz de kaart du Pcdatinat gekocht had en daarop noch Le Rhin, noch Spiers,-noch Land.-.u kon vinden, llij liet den predikant die kaart zien. en deze vertrouwde zijn oogen niet, toen hij haar van wat naderbij bezichtigde. Als rivieren waren daarop o. a. aangegeven de Jordaan, als steden Jeruzalem, Jeriebo enz., en in groote letters prijkte er bet opschrift op: Curie de Palestine. Alle omstandeis barstten in lachen uit. Geestig onderhond. Duitsch vorst. Je zijt opperhoutvester J Houtvester. Jawel, Hoogheid. Vorst (na een geruime poos), Je licet Reinbai'dt? Om u 1e dienen. Hoogheid. (Weder na eenigen tijdj. Je woont in Sonderhausen, niét? Jawel. Hoogheid. (Na langdurig nadenken, met een van vreugde stralend goliuP). Ah, dan ben jij de opperhoutvester Reinhardt uit Sonder hausen. Phlegmn. De oud-professor X. was even onverstoorbaar lakoniek, als zijne eclit- genoofe lastig en opvliegend. Zekeren dag zit dc boogleeraar, zijne pijp rookend. op de kanapé. Zijrio vrouw komt thuis en bespeurt met ontzetting, dat van bare lievelingsplaat in de bloemenmand een tak gebroken is. Zij neemt de dienstbode, die 's morgens stof afgenomen beeft, ernstig onder handen en verwijt haar, dat zij zoo lomp is. Deze verzekert, dat zij liet niet heeft gedaan. Mevrouw, hierdoor nog meer vertoornd geworden, beschuldigt baar des te heftiger, dat zij het moet gedaan hebben; want nie mand anders is in de kamer geweest. De meid bedankt, voor de eer. langer «zoo'n lastig meubel" te dienen en zegt met do 14 dagen den dienst op. Mevrouw zegt, dat ze dan maar op staan- den voet moet maken, dat zij weg komt. Het kruisvuur wordt steeds heviger en giftige pijlen snorren over c» weer. Onbeweeglijk zit inmiddels de professor en rookt gemoedelijk zijne pijp. Eindelijk vliegt de verwoede dienstmaagd de kamer uit en mevrouw zinkt uitgeput op de sofa naast baar man neder. Deze legt nu kalm zijn pyp neer en zegt Maar Anne Mie, boe uiaak jij je over zoo'n bagatel toch zoo boos f Moet ik dan maar door dat brutale creatuur mijn lievelingsbloemen laten ver nielen en stil mijn mond houden'? Maar zij heeft bet volstrekt niet gedaan. Wie dan als ik vragen mag. Wel, mij is dat kleine malheur over komen. Maar vreéselijk mènseh dat je bent, waarom laat je ons dan schelden en zegje niets? Ik wilde eens zien, wie van jelui 't laatste woord zou hebben. Welke overeenkomst bestaat er tusschen een agent van politie en een regenboog Beide zijn een teeken van vrede en komen meestal na een storm. Venray5 Aug. Aangevoerd 1150 halve kilo's Boter. Piijs per halve kiiu 52 a 62 ets. Horst, 9 Aug. Boter por halve kilo 51 a 56 ets. Aangevoerd 502 lialvo kilo's Venl.oo, 3 Aug. Boter per 1/2 kg. 52 a 56 ets. Biggen aangevoerd 326 per stuk 18 a 24 fr. Bergen, 5 Aug.. Boter per halve kilo 43 :'i 50 ets. Blittersicijck5 Aug. Boter per halve kilo 50 a 60 ets. Well, 5 Aug. Boter per halve kilo 50 a 59 ets. Aangevoerd 139 halve kilo's. Vierling week, 6 Aug. Boter per halve kilo 50 a 59 cis. Sambee/i, 5 Aug. Boter per ï/s kilo 30 a 18 ets. Deurne, 7 Aug. Boter per halve kilo 51 cent,. Aangevoerd 502 Jialvo kilo's. St.Anthanis, 8 Aug. Boter per 1/2 kg. 42 a 50 ets. Mil, 27 Juli. Boter por halve kilo 51 A 61 ets. Maandag-morgen waren op 'Je kalveren en varkens-markt te Nijmegen aangevoerd 300 biggen. 6 vette varkens, 4 scliottelin- gen, 3 vette kalveren, 6 nuchtere kalveren De prijzen waren: biggen f9. a 12 per stuk, vette varkens 23 a 25 ct. de 5 ons, scliolfe- lingen 14 a 16 gld. per stuk, vette kalveren 24 a 25 ct. de 5 ons, nuchteren id17 a f 18 per stuk. 's-Hertogknbosch, 7 Aug. Op de heden gehouden markt waren anngev. 5 stuk vette kalv. Prijzen: kalveren lo qual. 48 a 52 ct. 2e id. 44 a 48 ct. en 3c id. 40 a 44 ct. boter f 1.20 a 1,55 alles per kg. Rotterdam, 6 Aug. Op de veemarkt waren heden aangev.153 runderen, 132 vette kalveren, 5 nuchtere k&lv. 1654 schapen en 417 varkens. De prijzen waren als volgt: runderen 2e qual. 32 a 33 ct., 3e qual. 30 a 31 ct., vette kalveren le qual. 35 a 37 ct., 2e qual. 32 a 35 ct., schapen le qual. 35 a 37 ct., 2e qual. 30 a 32 ct., varkens le qual. 26 a 27 ct., 2e qual. 24 a 25 ct. 3e qual. 21 a 22 ct., alles per halve kilo. Ilandcl vlug.

Peel en Maas | 1889 | | pagina 2