Buitenland. Belgie Frankrijk Duitschland Hongarije. Engeland Italië Nederland. Landbouw. Gemengde Berichten 1» tlianfltilinpr ooner wet in de laatste weken van In t zittingjaar iets onge woons hoeft. Maar dit is toch het gevolg van omstandigheden, wier ge lukkigen omkeer geheel Nederland op den liMen Mei heeft gevierd, liet is toch waarlijk geen geheim, dat andeis de Schoolwet vroeger de Kamer zou hebben bereikt en dat de vercenigde zittingen niet weinig tijd hebben inge nomen. liet gevolg van dit alles is geweest, dat de Kamer gedurende dit zittingsjaar liet getal barer openbare zittingen, 't welk in de laatste jaren als gewoon kon worden aangemerkt, niet hoeft bereikt. Van overwerk kan dus geen sprake zijn en onaangenaam als het tijdstip van 20 Augustus tot 15 September moge wezen, het is even geschikt en even ongeschikt als het tijdstip van 17 Juni tot 18 Juli 1878. Indien men waarlijk het einde van deii schoolstrijd wil, dan bestaat er geen enkele reden, om dat einde naai de toekomst te verschuiven. Ernstige wijzen en vroolijko dichters hebben ons geleerd den dag te benutten. Zoolang men voor uitstel geen betere reden weet aan te voeren dan de ver wijzing naar eon overleg, dat niet van eenigc weken meer afhankelijk is, kan men niet vorderen, dat de Rechterzijde toegeve. Maar wanneer men haar bij weigering van het uitstel dreigt met de Eerste Kamer, dan heeft he* meer dan den schijn, alsof de schreeuwers over -doordrijven" een voudig willen doordrijven, maar naar eon anderen kant," Een ontzettend ongeluk heeft jl. Zondag avond in België plaats gehad. De luchtreizi ger ("hale nit Brussel steeg omstreeks S uur te Blankenberghe met zijn luchtballon op. Na anderhalf uur in de bovenste luchtlagen te, hebben vertoefd, is hij op tien minuten af- stands van Sluis (België) op eene weide dood gevallen. Men vond den ongelukkige letterlijk verpletterd. Zijn lidhaam schijii gehangen te hebben aan een houten rirkol. Geen mand, geen schuitje waren aanwezig. Te Parijs zijn valseho twintig-francsstukken in omloop. Deze munten dragen de beeltenis van Napoleon III en het jaartal 1S65. Ze zijn zeer bedriegelijk nagemaakt en kunnen licht door vreemdelingen voor goede munt worden aangenomen. Bij onderzoek bleek, dat zo gemaakt zijn van platina en zink en een wer kelijke waarde hebben van 5 frnnes. Alleen aan den klank kan men hooren, dat ze valsch zijn. De bekende uitslag der departementale verkiezingen is: gekozen 1421 republikeinen. 752 conservatieven, Boulanger 12 maal, 160 herstemmingen. De republikeinen hebben 20 zetels verloren. Aangaande een 5 a 600 zetels is de uitslag nog niet bokend. In hot eerste kanton van Havre is de repu- blikeinsche candidaat gekozen met 1504 stom men; Boulanger bekwam er 783. Te Avignon heeft de republikein 2361 stemmen verworven en Boulanger 1076. Te Saint-Malo is een conservatief gekozen cn Boulanger in bet vierde kanton van Bordeaux met 3316 stemmen tegen 2601. Minister Spullur is togen Boulanger geko zen in het kanton Auxonne, departement Cóte-d'or; minister Rouvier in bet kanton Breil, departement der Maritime Alpen Mélino, voorzitter der Kamer, te Saint-Dié, departement der Vogeezen, tegenover Bou langer. De Ecónement zegt dat het niets zal baten als de Boulangisteu do stemmen bij elkaar tellen, die op Boulanger zijn uitgebracht: hij heeft de nederlaag geleden. De GaiUoin verklaart daarentegen dat de dag der verkiezingen slechts voor het ministe rie is geweest. Met buitengewone!)- ijver is van Boulangis- tischo zijde gewerkt. In eene enkele drukke rij zijn besteld een millioen aanplakbiljetten, een millioen briefjes en vijfhonderdduizend plakkaten, welker aanplakking alleen 40000 francs kost, terwijl de kosten van verspreiding der briefjes worden berekend op 30000 francs Kon tiental andere drukkerijen moeten gelijke bestellingen hebben gekregen. Het platteland wordt overstroomd met portretten van Bou langer, door agenten van den generaal ver spreid. Een flrma te Lubeck heeft 1400000 stuk3 moeten leveren. Het katholieke congres te Neustadt in den Beierscben Palts werd door 10000 mensehen, waaronder 8000 vreemdelingen en 5000 stem gerechtigde burgers, bezocht. Er werd met algemeene stemmen, nadat o. a. dr. Sieben, voorzitter, [prof, Schiidler en dr. Iiiehor, afgevaardigde ter Land- en Rijks dag gesproken hadden, een tnotie aangenomen, gericht tegen minister Lulz, en instemming betuigend mot het episcopaat, de hoop to ken nen gevende dat de katholieke leden dei- Kamer alle wettelijk middelen zullen aanwen den, om de grieven der bisschoppen te doen wegnemen eene loyale naleving >an liet Concordaat te bevorderen. Alsmede eene motie, de noodzakelijkheid van het herstel van 's Pausen wereldlijke regeering betuigende met een protest tegen de Bruno-feesten. Dr. Jager, lid van den Landdag, liedde aan het banket de toasten in, die uitgebracht wer den op den Paus, den keizer en den Prins- regent Luitpóld. Te Keulen had vóór enkele dagen in tegenwoordigheid van tal van deskundigen en belangstellenden een vuurproef in den waren zin des woords plaats. Deze proefne ming was georganiseerd door een firma te Khrenfeld. Een straat, 12 inoter lang, van hout gebouwd, werd in brand gestoken, toen de vlammen hoop op gestegen en de liitto het grootst was, wandelden met afgemeten tred een vijftal mannen onder leiding van den uitvinder Odornlieiuier door de vlammen, zesmaal achtereen, zonder er eenig nadeel van te ondervinden. Een er van droeg twee maal een ievonde haas in een reddmgszak er door. Door dezo proefneming is duidelijk bewezen, dat door invoering van bedoelde reddingskleo- deren, vuur- en rookvrij, in schouwburgen, ziekenhuizen, hotels enz. tal van raenichenle- vens behouden kunnen worden bij brand, afgezien img van artikelen van waarde. De mantels voor zelfredding zijn licht en eenvou dig; voor brandweermannen, die zich allicht langer aan de vlammen of liitie moeten bloot geven, zijn zwaardere kleederen vervaardigd. Volgens de Pesther Lloyd beeft de Duitscho rijkskanselier, die onlangs den invoer van varkens uit Oostentijk-Ilongarijo verbood, een uitzondering gemaakt ten behoeve van Saksen. Levende varkens die per spoorweg uit Steinbruek in Hongarije worden inge voerd, kunnen na een quarantaine van 10 da gen en na een streng onderzoek door de veeartsen, over Bodenheim verder vervoerd worden. De gemachtigden der mijnwerkers te Bochum en Gelsenkirchen hebben eene verkla ring afgekondigd, inhoudende, dat de mijn werker Dickman zich op het socialistoneongres te Parijs ten onrechte heeft uitgegeven voor vertegenwoordiger der mijnwerkers in de Rijnprovincie en Wëslfülèn. Hij heeft daartoe geen mandaat of geld verkregen. Zijne bewe ring, dat de rnijiiwerkers zich bij de socialisten willen aansluiten, is onwaar. Integendeel, zij vertrouwen, dat hot onderzoek, hetwelk op hevel des keizers is ingesteld, eene wending ten goede voor hen zal teweegbrengen. Bij zijne terugkomst uit Parijs is Diekmann terstond in hechtenis genomen. Het mislukken van den oogst zal Hongarije naar schatting, op honderd millioen te staan komen. Alleen de tarwe zal ongeveer 70 mil lioen florijnen minder opbrengen dun in 1888. 134 leden van liet Lagerhuis stemden tegen de verhooging der civielo lijst van de konink lijke familie. Naar aanleiding daarvan merkt de Tablet op, dat toch liet Engelsche konings huis de minste landsinkomsten heeft van al de groote vorstenhuizen in Europa en dus dat tegenstemmen wel wat radicaal was. De civiele lijst der koningin bedraagt 385000 pond sterling, waarbij dan de inkom sten van het hertogdom Lancaster zich voe gen, jaarlijks gemiddeld 50000 pond, te za aien 435000 pond. Het inkomen van den kroonprins bedraagt 40000 en aan inkomsten van het hertogdom Cornwall nog 60000 pond, makende met de jaarlijksche toelagen van andere leden der koninklijke familie oen totale civiele lijst van 0850ÖO pond sterling. In Oostenrijk nu is het bedrag der civiele lijst volgens de opgaven in genoemd blad 780000 pond sterling, terwijl de keizer bovendien een particulier vermogen bezit, dat waarschijnlijk even zooveel inkomsten jaarlijks oplevert. De koning van Pruisen, keizer van Duitsch land, heeft als Pruisisch koning een civiele lijst van 670000 pond en beschikt over gruyte domeingoederen, die hem in staat stellen voi- stelijke bijdragen te schenken aan al de prin sen en prinsessen van hot vorstelijk huis. De kroonprins van Pruisen geniet jaarlijks 50000 pond sterling uit 's rijks schatkist. In Italië beloopt de civiele lijst des kouïngs ruim 600000 pond sterling, terwijl de inkom sten van den Czaar van Rusland vermoede lijk zoo groot zijn als al de inkomsten der genoemde monarchen te zanten. lil een depêche aan de Monde wordt gemeld, dat de gezanten bij den H. Stoel geaccredi teerd, zich, met het oog op den spionnendienst rondom het Vatikaan georganiseerd, tot hun respectieve regeeringen hebben gewend ora instructie. Men verzekert, dat eenigc gouver nementen hun vertegenwoordigers bij den H. Vader reeds volkomen machtiging hebben gegeven, om zich geheel ter beschikking van den Paus te stellen, in geval Z. II. mocht heengaan, terwijl zij hun gezanten bij het Quirinaal hebben gelast, ophelderingen te vra gen. De correspondent meldt verder, dat de waarschijnlijkheid van 's Pausen vertrek voortdurend grooter wordt, daar de Paus dezer dagen zelf zijn voornemen hieromtrent tegen over een deputatie van het kapittel van La- tranen heeft geuit. Z. H. sprak daarbij de volgende merkwaardige woorden -Men wil ons dwingen, ondank» onzen lioogen leeftijd Rome te verlaten. Uit zeer officijeuse bron verneemt de correspondent van de Temps te Rome, dut de keizer en de keizerin van Duitschland in Italië zullen komen, tegen het einde van September of in de eerste dagen van October. Zij zullen ecno week te Monza doorbrengen met den koning en de koningin van Italië, die reeds appartementen in gereedheid laten brengen. Mochten zij ook naar Rome gaan, dan zou dit in hel striktste incognito plaats hebben en O]) de uitdrukkelijke voorwaarde, dat koning Humbert en koningin Murgaretha hen niet vergezellen. Keizerin Frederik zou te llome komen na haar zoon. Zij zal den Paus een bezoek brengen. YENRAY, 3 Augustus. Bij Kon. besluit is aan den heer A. Gordon op zijn daartoe gedaan verzoek, eervol ont slag verleend als kantonr. plaatsvervanger in liet kanton Weert* Rijkspostspaarbank. Aan het postkantoor Venraai en de, daaronder ressorteerende hulpkantoren werd gedurende dc maand Juli ingelegd f 2216,96; terugbetaald - 1046.39. Het laatste, door dat kantoor uitgegeven, boekje draagt bet nummer 582. Woensdag namiddag had er te Leunen- Vcnray bij den herbouw der kapel eon treu rig ongeluk plaats. Ter hoogte van 8 M. brak eensklaps het steiger en tuimelden 3 werklieden naar beneden. Ofschoon zij erns tige kneuzingen bekwamen, is hun toestand echter niet hopeloos. De oorzaak van dit ongeval moet worden toegeschreven aan het te zwaar laden van bouwstoffen, waartegen een der dwarsleggers niet bestand bleek Ljziju. Aan bet te Utrecht gehouden akte-ex amen Engelsch 1. o., namen deel 11 dames en i lieer. Daarvan weiden o. a. toegelaten de dames L. A. J. M. Bronsveld en E. E. A. Bronsveld, beiden uit het bekende pensio naat "Jerusalem alhier. Bij het te Utrecht gehouden examen Fransch 1. o., is o. a. geslaagd de heer R. Diebeis, te Lottura. De Staatscourant bevat de oproeping van hen, die liet examen ter verkrijging van het diploma van geëx. en beëedigd landmeter wenschen af te leggen; aanmelding vóór 1*> Augustus e. k. schriftelijk bij het Dep. van Binnenl. Zaken. Z. H. Paus Leo XIII heeft den hoog eer w. pater Willem Wulfingh van de Con gregatie des Allot h. Verlossers tot Vicarius Apostolieus van Suriname benoemd en hem de bisschoppelijke waardigheid toegekend. Mgr. Wulfingh is een geboren Nederlander en was sedert verleden jaar pro-vicarius van de kolonie Suriname. Ook was Mgr. Wul fingh gcruimchi tijd met voorbeeldigen ijver als rector werkzaam in liet klooster dor Eorw. paters Redemptoristen te Roermond. Bij de herstemming voor den gemeen teraad te Venlo waren opgekomen 315 kiezers- Gekozen do lieer L. Gambon met 226 stemmen; het aftredend lid. Van den Brandt, die niet meer in aanmerking wilde komen, verkreeg 7U stemmen. Bij eene ontmoeting met een wildstroo- por heeft jl. Zondag avond de gemeente-veld wachter te Meersen van zijn geweer gebruik gemaakt en den stronger zoodanig getroffen dat men voor diens behoud vreest. De justitie heeft een onderzoek ingesteld. De verwonde leiendekker M. Gulikcrs te Meersen verklaart, dat, hij, na een haas gedood te hebben, de vlucht heeft genomen, toen hij den veldwachter Sleuf er gewaar is geworden, doch dat deze hem toen een schot heeft nagezonden, hetwelk hern nederyelde. De veldwachter S. van zijn kant verklaart, uit wettige zelfverdediging gehandeld te heb ben. Hij zegt eerst geschoten te hebben, toen G. zijn geweer op hem aanlegde. Beide ver klaringen heeft het parket onderzocht. Uit liet Dinsdag ingesteld geneeskundig onderzoek naar de verwonding van G. is gebleken, dat de kogel van voren in bet lichaam gedrongen en er van achteren uit gegaan is. Deze verklaring stemt overeen met die van den veldwachter, luidens welke de strooper op hem aangelegd en hij uit zelf verdediging gehandeld heeft. De verwonde verkeert nog steeds in zorgwekkenden toe stand. Hel Hof te 's-Boscli heeft bij arrest van 29 Juli het vonnis der Rechtbank te Roer mond dd. 25 Juni 11., waarbij C. W. Tefrère uit Venlo. wegens poging tot diefstal in een kapelletje te Belfeld, tot 6 maanden gevan genisstraf werd veroordeeld van rechtsver volging ontslagen met bevel tot invrijheid stelling. Te Maastricht is Maandagnamiddag eene loods, staande aan het voedingskanaal en toebfthoorende aan 's Rijks waterstaat, tot den grond afgebrand. De daarin geborgen schutbalken, ton getale van ruim 40, benevens andere voorwerpen, werden geheel of ten deole door liet, vuur verteerd. Vanwege de sociëteit «Momus» te Maastricht zal eene tentoonstelling van post zegels worden gehouden. De opbrengt zal strekken ten voordeele van het op te richten oud-mannenhuis. Te Weert zijn bij de herstemming voor den gemeenteraad gekozen P. Hendriks, aftr. lid met 199 en Van Geleuken, nieuw lid 193 stemmen. Verder kreeg L. Joosten 172 en P. Weekers 4 stemmen. Jl. Maandag heeft rnen nabij Wylré op de rails van den spoorweg Aken-Maastricht een dwarslogger gevonden, welke daar was nedergelogd, kennelijk met het misdadig doel om deu trein te doen ontsporen. Door de justitie is een nauwgezet onderzoek ingesteld. Door Z. M. den Koning is eene groote gouden medaille, prijkende niet de bustes van H.H. M.M. den Koning en de Koningin, beschikbaar gesteld ten behoeve der op 20, 21 en 22 Augustus a. s. te 's Hertogeiibosch te houden nationale tentoonstelling. Bij de herstemming voor een lid van den gemeenteraad te Boxmeer werd de heer Fr. Rijke niet een meerderheid van 26 st. gekozen de heer A. Peters bekwam 60 st. I)e Maatschappij tot exploitatie van staatsspoorwegen heeft den toegang tot het stationsemplacoment te Rozendaal voor het groote publiek ontoegankelijk gemaakt door het heffen eaner entrée van f 5 per jaar. Zij is tot dezen maatregel overgegaan, wijl de inwoners, vooral des Zondagsavonds, bijna het geheele perron innamen, hetgeen aan de reizigers grooten last veroorzaakte en een geregeld verkeer belemmerde. Onder het statig ruisclien der wellui dende tonen van het -Fanfare gezelschap" uit Vierlingsbeek, en de heldere stemmen van de Zangvereeniging -Cecilia", werdjl. Zondag de nieuwe schoone drapeau van ge noemd gezelschap te Maashees ingewijd. Het feestterrein voor deze plechtigheid ingericht, maakte een goed effect oil word door een tal rijk publiek tiijgewoond. Menig glaasje werd op den groei en bloei van dit jeugdig gezel schap gedronken. Voor eenigen tijd is door zes It. K. leden van den gemeenteraad te Eist, eene aanklacht bij Ged. Staten ingediend, inhou dende dat de heer G. W. A. W. baron van der Feltz (liberaal; als burgemeester zich zou schuldig gemaakt hebben aan onregelmatig heden in de gemeente-administratie. In het antwoord van Ged. Staten wordt o. a. gezegd dat, hoewel zij geenszins termen vinden oiu den burgemeester te wijzen op oneerlijke behandeling van gemeente-belan gen, hij wordt uitgenoodigd, voortaan, gelijk trouwens reeds sedert 1886 door hem ge schiedt, nimmer raadsbesluiten op te maken en aan Gedeputeerde Staten in te zenden, zonder dat daartoe door den Raad in eene gehouden vergadering is besloten, en wijders hem uit to noodigen, toe te zien dat de notulen met meer nauwkeurigheid worden gehouden. De gemeenteraad te Nijmegen heeft besloten, bij den dienst der gemeente reini ging een directeur aan te stellen, op eene jaarwedde van t 900. Naar gemeld wordt, is bij de regeering in bewerking een wetsontwerp, regelende de eindexamens der hoogere burgerscholen. Vol gens dit ontwerp zullen die examens voortaan door de leeraren der school, ten overstaan van gecommitteerden, afgenomen en tot een minimum van tijd beperkt worden. Voorts zouden uit liet examenprogramma geschrapt worden de navolgende vakken: staathuis houdkunde, staatsinrichting, cosmographie, boekhouden en teekenen. Het ontwerp kan spoedig bij do Kamer worden ingewacht. Men leest iu de Tijd "Een ons geheel onbekend correspondent deelt ons langs telcgraphischen weg uit Rijs- sel mede, dat een aanzienlijk lid van den Franschen adel naar Breda zou zijn vertrok ken, hoogstwaarschijnlijk belast met een zending bij de in Nederland gevestigde -Bourbons." Wel ietwat mysterieus misschien een mystificatie De Standaard bevatte hetzelfde bericht, met de inleiding: -Men seint ons uit Lille." Ditmaal schijnt de «clerieale pers" met dit nieuwtje bevoorrecht te zijn Het aantal oud-strijders van 1S31 is weder met één verminderd, door het overlij den van den 76jarigen heer B. Thooft, te Ootmarsum. De beruchte sociaal-democraat Van der Stadt, die herhaaldelijk was gesignaleerd in het Politicblad, is eindelijk door de politie gepakt en voorloopig naar dc gevangenis to Utrecht overgebracht. Een ernstig geval van vergiftiging heeft zich te Aarlaiiderveen voorgedaan. Een gezin aldaar verkeert in hoogst bedenkelijke» toe stand ten gevolge van het gebruik van vleescb, gebraden in eene koperen pan, waarvan bet vertinsel was afgesleten en waarin dit vleosch na bekoeling twee dagen bewaard, was. Door spoedige geneeskundige hulp is liet gezin van een wissen dood gered. Van een der patiënten moest de maag uitgepompt eu uitgewasschen worden, om het gif te ver wijderen, dat daarna in liet uitspoelsel nog kon worden aangetoond. Het lijk van den niet wél bij het. hoofd zijnden zoon van den heer M. N., te Bergen- thëira bij Ambt-Hard en berg, die sedert 12 Juli werd vermist, is in de Overijsclscbo Vecht gevonden, niet ver van de ouderlijke woning. Aan ds Veehouders. In verband met enkele sterfgevallen waar genomen onder de varkens is het zeker niet overbodig belanghebbenden den volgend-:, raad te geven Men geve geen bedorven of beschimmeld voedsel. De grondstelling dat alle voedings middelen welke muf, beschimmeld of bedor ven zijn, noch tot varkensvo.edsel dienen kun nen, mag niet gevolgd worden. Groote zindelijkheid der stallen en her haald reinigen der voederbakken zijn ten zeerste aan te raden. Behalve de zindelijkheid is de ontsmetting, zoowel op plaatsen waar ziektegevallen voor komenals daar waar ze nog niet zijn liet beste middel om den loop te stuiten ofwel het optreden te voorkomen. De ontsmetting moet op de volgende wijze worden uitgevoerd Men mest den stal eerst flink uit tot op den bodera, schrobt hem daarna met zeep of sodawater. Is dit geschiedt dan wordt ook het houtwerk gereinigd. Daarna overgiet© men de vloer, wanden en houtwerk met ear- bolwater. (12 Liter op 1 emmer is voldoende voor een middelmatig hok). Zoo laat men alles een dag liggen, spoelt nu met schoon water en brengt er nieuw stroo in. Heeft men eenmaal een ziektegeval, dan moet men direkt de gezonden van de zieken scheiden. Licht verteerbaar voedsel is even eens aan te bevelen. T. A. L. BEEL. Gemeente-veearts. Hoe de keuken van een Amerikaanscben spoorwegkoning er uitziet, verklapt een cor respondent van Philadelphia Press. Do man geraakt in geestdrift,, wanneer hij de keuken van den lieer Yanderbilt, beschrijft, wat niet te verwonderen is, als 't waar is. dat de eigenaar jaarlijks 24.000 gulden aan zijn keukenmeid betaalt. De vloer is van marmer, de kasten, tafels en andere voo.rwcrpen die zelden behoeven te worden weggenomen, zijn eveneens van marnier. Roomkleurige geë mailleerde tegels versieren dc muren en geel koperen pilaren steunen de hoekpunten der zoldering, die met witte in cement gezette tegels bedekt is. I11 een hoek is een groote blaasbalg, die met fraai bewerkte ijzeren stangen in bewe ging wordt gebracht en een zoo sterke» luchtstroom levert dat een courant er u mede uit de hand geslagen wordt. De kookgereed- schappen zijn van koper met zilveren randen en bewerkte ijzeren handvatsels, dikwijls versierd of vervaardigd naar het model van voorwerpen uit museums te New-York eu elders. Onder de keuken bevindt zich een reeks van gewelven voor ijs, vleescb en andere voedingsmiddelen, die frisch gehouden moeten worden. Macht der gewoonte. Tante Martha sliep onder de pi-eek den slaap der gereclitig- lighcid en liet haar kerkboek vallen. Door het geraas ontwaakte zij plotseling en riep luid: -Alweer wat gebroken! Ik zal 't va» de huur afhouden, hoor je. Keetje Noen, daar begrijp ik niets van. Mij» •vriend wil mij geen tien gulden leenen, omdat hij mij te goed kent en mijn buurman niet, omdat hij mij te weinig kent. Wat moet een men.seli toch raar door de wereld scharrelen f Het aantal weerzinwekkende verleidin gen tot overtreding van de drankwet schijnt toe te nemen. Iu de Haagsche Courant leest men thans het volgende: «Toe, meisje, geef me eventjes gauw een glaasje cognac .«Neen, mijnheer, hier is geen vergunning." «Och kom, doe het uiaar: ik beu zoo koud." «Neen, mijnheel', ik mag hier geeu cognac schenken." «Geef me dan maar een beetje achter de kiosk; dan heeft niemand het in de gaten." Het medelijdende meisje liet zich bepraten cn van een beetje cognac, dat haar ter bewa ring was gegeven, schonk zij een weinig in. Do lieer dronk er de helft van uit en zeide toen «Ziezoo, dank jo wel, meisje! Maar nu bekeur ik je voor sterkon drank in 't klein scheuken zonder vergunning." En er werd een agent gehaald en proces verbaal opgemaakt.

Peel en Maas | 1889 | | pagina 2