M.mi zegt, dat er nog goon adressen vóór liet ontwerp zijn ingekomen. Hel antwoord is wat al te gemakke lijk. De adressen voor het stelsel van het ontwerp zijn do vijf en vijftig loden van do Rechterzijde. Wordt vervolgd. Belgie De Belgische Kamer heeft met 88 van de "94 stemmen het wetsontwerp aangenomen tot deelneming van den Staat in het aanleggen van den Congo-spoorwcg tot een bedrag van tien millioen. Door generaal de Brialmont zijn aan het ministerie van Ooi-log in België de plannen en ontwerpen ingediend tut verbetering der ver sterkingen van Antwerpen, ten einde die bestand te maken tegen de verder reikende projectielen uit de kanonnen, waarmede de- artillerie van andere mogendheden in de laatste jaren verrijkt is geworden. De uitvoering dezer plannen zal op vijftig millioen francs tc staan komen. De gewestelijke raad van Brabant heeft besloten, in het jaar 1890 koning Leopold II een groot feest aan te bieden, bij gelegenheid van zijn vijfentwintig-jarig koningschap. Kroonprins Boudewijn van België is op raad van zijnen geneesheer naar Calais ver trokken, ten einde eenigen tijd aan de Nor- nvandisohe kust te vertoeven en daar genezing te zoeken voor eene chronische verkoudheid, opgedaan met. zijne reis naar Dresden. Frankrijk Op het manifest dat Boulanger aan de kie zers heeft uitgevaardigd, waarin hij hun aankondigt dat hij zich in 80 kantons candi- daat zal stellen voor den gewestelijken Raad (de verkiezingen voor de gewestelijke Radon of prov. Staten zijn bepaald op 28 dezer), is een manifest van Boulanger, Dillon en Henri Hochelurl, de drie beschuldigden voor liet hof van justitie, aan de kiezers gevolgd. Dit stuk luidt aldus »\Vij hebben het beneden onze waardigheid geacht te antwoorden op de ongerijmde laste ringen, die tegen ons bijeengegaard zijn door ministers, overtuigd van knoeierijen, en door oen eerlooze ambten? >r vvvn bet openhaar mi nisterie': Wij w ilden iAet (fciï schijn aannemen, dat wij eene rol aanvaardden inde verfoeielijkc comedie, welke sedert verscheidene maanden gespeeld wordt. Onze houding is thans volkomen gerecht vaardigd, want de feiten zeiven bobben onze verdediging op zich genomen. Het hof van justitie en de regeering hebben getracht aan achtenswaardige officieren van ons leger leugenachtige verklaringen tegen bun voormalig hoold af te persen. Van die zijde met verontwaardiging afge wezen. hebben de verleiders van getuigen niet geaarzeld zich te wenden tot meermalen veroordeelde lieden, die zij tot in de cellen van Mazas zijn gaan opzoeken, om de valsche verklaringen, die zij noodig hadden, van hen te verkrijgen. Het is met het geld der belastingschuldigen, dat zij. volgens hunne eigene bekentenis, die verklaringen betaald hebben, en het zijn die ellendige en plicht vergeten ambtenaren, dio den oud-minister van oorlog beschuldigen van liet verspillen van 's lands geld De walging van het publiek heeft reeds von nis geveld over die boosdoeners, die de justitie van liet land weldra zal straffen, want. zij vallen onder het bereik der strafwetmaar nu reeds is uit hunne laaghartige knoeierijen gebleken, dat zij niets, hoegenaamd niets, tegen ons kunnen inbrengen want indien zij ook maar eenig ernstig bewijs tegen ons in handen hadden, dan zouden zij het niet ge waagd hebben om af te dalen in de gevangenis sen om met lalsarissen in overleg te treden. Gij, waarde medeburgers, zijt liet, die wij als rechters aanstellen tusschen ons en die dieven. Wij wachten met vertrouwen de uit spraak af, die gij weldra zult doen hooren. en waaraan de bandieten, die gevoelen dat liet oogenhük dier uitspraak nadert, zich te ver geef- trachten te onttrekken. Leve liet herboren Frankrijk Leve de eerlijke Republiek Ken aantal der in de acte van beschuldi gingen tegen Boulanger genoemde ambtenaren der ministeries zijn in verhoor genomen, sommigen reeds ontslagen. Het. besluit, van Boulanger, om zich in 80 kantons r.andidaat to stellen voor de pro vinciale vertegenwoordiging, heeft de vraag doen rijzen, of de wet dit toelaat. Men weet dat de onlaugs aangenomen wet. op zware geldboete, de meervoudige candidaturen ver biedt. De wet is op dat punt niet helder. Zij laat in het. midden ofliicr alleen dc candida tures voor de Kamer van algevaardigden be doeld worden, dan de candidatures vcor alle vertegenwoordigende lichamen, alzoo ook voor den Senaat en voor de gewestelijke en arrondisseiuentsradcn Uit Parijs wordt gemeld, dat de aanvang van het proces-Boulanger op 21 Augustus a. s. bepaald is. Naar beweert wordt, zal de openbare behandeling niet langer dan 2 dagen duren en het vonnis daarop spoedig volgen. Het gerechtshof zal waarschijnlijk te Ver sailles bijeenkomen. De Republique Franr.aise deelt mede. dat aanstaande Zaterdag een besluit zal worden uitgevaardigd, waarbij hot driemanschap Boulanger, Dillon en Rochefort vervallen wordt verklaard van zijn burgelijke en bur gerschapsrechten. Duitscliland Met het oog op het te verwachten bezoek van den rzaar aan Berlijn, in de laatste week van Augustus, worden de keizerlijke salon- trein en de spoorweglijnen tusscdien Peters burg en Duitschland's hoofdstad nu reeds aan een nauwkeurig toezicht onderworpen. De Reichsanzeiger maakt een keizerlijk besluit bekend, waarbij de invoer van leven de varkens uit Rusland, Oostonrijk-Hongarije en de landen, achter Oosten rijk-Hongarije gelegen, verboden wordt. Bij dat besluit is de Duitsche rijkskanselier gemachtigd, uit zonderingen op het verbod te maken. In plaats van den naar Frankrijk ver huisden Antoine moet te Metz een afgevaar digde voor den Rijksdag gekozen worden. Nu Lanigue de candidatuur weigerde, heeft abbé Delles, om stad en land van Metz niet zonder een katholieken Lotharingschen kandidaat te laten, de candidatuur aanvaard. De Bruno-feesten hebben aan een Zuid- duitsch blad zijn rang gekost. De Oberfran- kische /.tg. trok in ergelyke taal partij voor de vierders dier feesten. Sinds jaren was deze courant het stedelijk en provinciaal ambtelijk blad van Bayreuththans hebben de autoritei ten den uitgever verboden nog langer dien titel te voeren en hebben zij zich met hunne publikatiën (zoo deed ook de rechtbank) tot eene andere courant gewend. De Germania meldt, dat de Berlijnsche politie aan Rusland heeft uitgeleverd den uit Zurich na dc bommengeschiedenis te Berlijn gekomen Russischen student der technische hoogeschool, genaamd Wilderman», en voorts verscheiden nihilistische studenten liet land uitzette, die bij huiszoekingen gecompromit teerd waren. Gelijktijdig zijn uit Weenen achttien Rus sische studenten verwijderd, die uit Zurich kwamen. Aan den Duitsche gezant te Rome is, kennis gegeven, dat de keizer en de keizerin van Duitscliland voornemens zij»11, togon hot einde van September Italië f.e bezoeken, doch niet te Rome zullen vertoeven. Duitschlands oud-minister van Oorlog, generaal Bronsart von Schel lendorf, heeft gemeend, in een toespraak aan tafel te Kö- ningsbergte moeten waarschuwen voor onge gronde vrees voor oorlog. Hij verzekerde, dat deze geheel ongemotiveerd was. dat de vrede in den eersten lijd niet zou gestoord worden. De opvatting, alsof uit deze woorden zou blijken, dat er oone groote spanning heerscht in de oostelijke provinciën, is wel wat overdreven; door dezt» woorden wordt juist Je aandacht gevestigd op dingen, waar over men beter deed het stilzwijgen te bewa ren, vooral nu eerstdaags de czaar den keizer van Duitscliland in zijne hoofdstad een tegen bezoek zal brengen. Italië De H. Vader heeft thans persoonlijk de mogelijkheid van een aanstaand vertrek uit Rome uitgesproken. Bij gelegenheid dat hij verleden week de gedelegeerden der anti- slavei nij-comité's ontving, welko zich naar liet congres te Lucern moesten begeven, sprak de H. Vader, na hen lot volharding in hun schooncn ijver te hebben aangespoord, zijn leedwezen uit dat kardinaal Lavigerie niet naar Rome kan komen. De beleediging toch, welke zoowel do Itnliaansche Kamer als de anti-clericalo pers zich tegenover den prelaat veroorloofd heeft, maakt hem dit onmogelijk. Zoo kwam do 11. Vader er toe, over zijn eigen toestand te spreken en verklaarde toen met duidelijke woorden dat hij bij de eerste tijding omtrent een oorlog, waarbij Italië zou betrokken zijn, zich genoodzaakt zou zien, Rome te verlaten. -Niet," sprak de Paus, -also! ik persoonlijk de gevaren zou vreezen, zoo de belangen der Kerk die zouden oisohen, maar juist omdat die belangen meer en meer bedreigd zouden worden, wanneer de PauR niet meer alleen de gevangene, maar de gij zelaar der Italiaunsehe revolutie zou wezen." De ministerieele bladen dringen er alle om strijd op aan, dat de Paus Rome niet mag verlaten. -Indien hij ging," zegt do Riforma dan zou het slechts kunnen zijn met de bedoe ling een oorlog tegen Italië uit te lokken, ten einde zijn verloren gebied te herwinnen." Hei is duidelijk, hoe doodsbenauwd liet gou vernement. van Koning Humbert is, dat de Paus werkelijk aan heengaan mocht donken. Al.s het ooit zoover komt, zal liet zich dit intusschen zelf te wijten hebben. Zwitserland Kardinaal Lavigerie en de gewezen aarts bisschop van Posen. Ledochowski, zijn roet een aantal prelaten van minderen rang te Lucern aangek omen, ter regeling van liet congres over maatregelen tegen de slavernij, hetwelk aldaar van 4 tot 10 Augustus zal worden gehouden. Er worden over de 600 deelnemers uit alle landen verwacht. Nederland. VENRAY, 27 Juli. Bij Kon. besluit is aan den heer F. K. J. Russel, op zijn daa'toe gedaan verzoek, eervol ontslag verleend als notaris te Geleen. De heer Th. f-i. H. Houba, thans onder wijzer te Noorbéek, is met ingang 1 October a. s. benoemd tot 2e onderwijzer aan de dorpschool alhier, terwijl tot onderwijzeres in de nuttige handwerken te Leunen benoemd is mej. J. v. d. Berg, aldaar. Gedeputeerde Staten van Liraburg heb ben aan het gemeentebestuur te Venlo mach tiging verleend tot het instellen eener gerech telijke vervolging tegen de - beheerders der Heutzstichting tot uitbetaling eener som van f91.000. Mr. G. Tripels, advocaat te Maastricht, zal voor het gemeentebestuur van Yenlo optreden. Te Venlo is aangehouden en gevankelijk naar 's Hage ovelgebraclit, zekere F. S., ver versknecht en wonende aldaar, beschuldigd van diefstal. De directif der belastingen te Keulen, had onlangs den i rijen invoer van 3 kilogram meel, brood enz. beperkt op li ft kilo, het geen een niet gering nadeel voor de grens bewoners veroorzaakte. Nadat daartegen sterk geprotesteerd was, beeft de Pruisische minister van financiën thans deze beperking ingetrokken en bepaald, dat weder als voorheen eene hoeveelheid van 3 kilo vrij van invoerrecht zal zijn. De Retraite in het Missiehuis te St.eyl voor het jaar 1889 is bepaald voor mannen en jongelingen van 1417 Augustus. Begin Woensdag (3 uur middagmaal); einde Zater dag omtrent 10 ure. Het missiehuis heeft eene schoone ligging aan den rechteroever der Maas tusschen Venlo en Roermond, op een kwartier uur afstands van het station Tegelen. Van het station Venlo vertrekt om 2,05 uur een tram, die tot voor de deur van het missiehuis voert. Omtrent de retraite schrijft een retraitant het volgendew -Driemaal ik in 't missiehuis te Steyl deel aan een<> -raite voor Nederlanders, en ieder maal met de grootste voldoening. De dagen vlieden voorbij als uren. Elk heeft, een vrije kamer en ontvangt een dagorde. Medi taties, conferenties en andere godsdienstoefe ningen wisselen behoorlijk af met vrijen tijd, dien elk op zijn kamer of in den tuin mag doorbrengen." Aanmeldingen gelieve men te zenden Aan het Missiehuis te Steyl bij Tegelen. Te Heer is een arbeider dood op het veld gevonden. Naast hem lag eene ledige jeneveillesch. Naar vernomen wordt, zal de bedevaart, van Amsterdam, ter een van O. L. Vrouw van Lourdes naar de Grot te St.-Pieter bij Maastricht, dit jaar vertrekken op Dinsdag 3 September. Op de heenreis wordt hulde gebracht aan O. L. Vrouw van liét H. Hart te Sittard, en op de terugreis aan de Zoete Lieve Vrouw van 's Bosch. Terugkomst te Amsterdam Vrijdag 6 Sept. De heer J. B. L. H. A. Müllcr, van Maastricht, is geslaagd voor het eeiste ge deelte van het notarieel staatsexamen. In het begin dezer maand hebben fwee landgenooten, de Franciscaner paters Ber- nardinus Klumper uit Amsterdam en Doro- theus Cornelisse uit Steenbergen, aan het Collegium ürbanum der Propaganda to Rome den graad van dooier in de theologie verkre gen. Reeds vroeger hadden beiden aan dezelf de hoogeschool gedoctoreerd in de pliiloso- phie. Deze week zijn genoemde eerw. paters te Maastricht aangekomen. Door de politic te Maastricht is een Duitschor gearresteerd, die verdacht wordt., de dader te zijn van de verschillende in den jongsten tijd plaats gehad bobbende kerkdief stallen. Hij werd in liet bezit gevonden van allerlei vreemde muntspeciën en van eene hoeveelheid sigaren, welke laatste hij in den loop der vorige week te Oud-Vroonhoven door middel van inbraak had ontvreemd. Hij is ter beschikking der justitie gesteld. Aan liet Admissic-examen voor de Uni versiteit, gelijkstaande met het einde-examen der Gymnasia, werd o. a. deelgenomen door zeven leerlingen van Rolduc (Kerkrade), waarvan er zes zijn geslaagd, nl. de hoeren Jorritsma, Fr. Janssen on II. Paulusseu, die het getuigschrift voor de rechten, HJVer hagen, A. J. J.Jansen en H. A. Huismans, die het getuigschrift voor de geneeskunde ontvingen. Voor dit laatste getuigschrift waren 8 can didates waarvan alleen de drie leerlingen van Rolduc slaagden. Ter gelegenheid van den verjaardag van II. M. de Koningin (2 Aug.) zal in den vijver -van het Bosch- den Eiffeltoren. op 110 grootte, en schitterend verlicht, te zien zijn. Men is reeds druk in de weer om alles op den aanstaande feestdag gereed te hebben. Eerlang zal tusschen Vaals en Aken eene paardentraralijn in exploitatie worden gebracht. Met den aanleg is reeds een begin gemaakt. Naar 't U. D. verneemt zal aan een reeds meermalen uitgesproken wensch om voor deu landbouw crediet-instellingen in liet aanzijn tc roepen, binnenkort worden tege moetgekomen. De oprichting eeuer Neder- landsche landbouwbank is nl. in wording. Zij zal haar hoofdzetel te Utrecht hebben en in alle provinciën werkzaam zijn. Hooggeplaatste personen uit verschillende deelen des lands zouden daarbij betrokken zijn. Dinsdag had in de gemeente Deurne de openbare verkoop plaats van 522 hectaren grauwe veen, gelegen en toobehoorendc aan genoemde gemeente, welke verkoop de som van 250,000 gulden opbracht. De heer Joh. Lolie, namens de -Actiën Geselschaft fur Torfstreu-Fabrication" te Bremen, was de hoogste bieder. Binnen eenige dagen geeft het gemeente bestuur kennis of de koop al of niet gegund is. Door de missionarissen van het. H. Hart te Tilburg, is langs den Breda'schen weg aldaar een groot terrein aangekocht voor den bouw van een nieuw missiehuis, daar het reeds bestaande voor de behoeften te klein geworden is. Voor het muziekfeest dat. de Tilburg- sche Harmonie Orpheus den 25 Augustus, ter gelegenheid van haar 25-jarig bestaan, zal geven, hebben zich ter deelneming reeds 17 gezelschappen uit omliggende gemeenten aangemeld. De directeur, de heer Kroes, heeft een feestmarsch gecomponeerd, die ge zamenlijk in eene groote kiosk op de Velt- hoven zal uitgevoerd worden. Voor den op tocht hebben reeds vele vereenigingen te Tilburg medewerking toegezegd. De commissaris des Konings in de pro vincie Gelderland heeft de gemeentebesturen aangespoord om, in navolging van de ge meente Apeldoorn, eene som op de begrooting te brengen ter verzekering van pensioen aan de gemeentelijke politiebeambten. Naar wij vernemen, zal het monument, dat door de O. L. Vrouw broederschap der Bossche processie naar Kevelaer te dier plaatse geslicht is, tot blijvend aandenken aan liet. gouden jubelfeest van Z. H. Paus Leo XIII, bij gelegenheid der jaarlijksche groote processie op 8 Sept. a. s. op zeer plechtige wijze worden onthuld en ingeze gend. Uil üe bestuursleden is reeds eene commissie gevormd, welke bijgestaan door de zeereerwaarde heeren pastoors van Keve laer en der parochie van den H. Petrus te 's Hertogenbosch de regeling der feestviering op zich heeft genomen. Van een en ander is door het hestuur aan Z. H. den Paus kennis gegeven. In het hotel Kaufmcmn te Zandvoort is afgestapt aartshertogin Stephanie, weduwe van Z. K. IIkroonprins Rudolph van Oos tenrijk, met gevolg, om aldaar tut liet einde van Augustus te verblyven. De kerk van Maria Onb. Ontv. te Gro ningen genoot dc zeldzame onderscheiding, verrijkt te worden met een geschenk uit de Vaticaansehe Tenfoonstelling. Het is een prachtige kelk, die wegens sierlijkheid van vorm en fijnheid van bewerking een kunst- stule mag genoemd worden. I)e kelk was uit Beieren als feesrgave Z. II. Leo XIII bij zijn priexterjubilé aangeboden. Door minister Kcuchenius is een brief aan de algemeene synodale commissie der N'ederl. Herv. Kerk gericht, waarin hij ver zoekt hem voor te lichten nopens de grond slagen, waarop do organisatie der Protestant- sche kerk in Nederlandsdli-Indië behoort te rusten. Hij zegt daarin o. a.: -Naarmate de pogingen dor regeering te meer vruchteloos bleken, de godsdienstige en zedelijke toestanden der protestantsche ge meenten intusschen steeds diepere sporen van achteruitgang en verval der protestantsche kerk vertoonden, en daarentegen de roomsch- katholieke Kerk, geheel vrij in hare bewe gingen, door de voortreffelijkheid barer in richting, maar niet minder door de uitne mendheid en de bewonderingswaardige toe wijding, ijver cn zelfverloochening barer die naren en dienaressen, te grooter ontzag in boezemde, en tot te lnogeren invloed en bloei geraakte, meen ik ook tc mogen beweren, dat thans omtrent de noodzakelijkheid van eene wijziging in de thans bestaande inrich ting van het dusgenoemde protestantsche kerkgenootschap nauwelijks eenige twijfel bestaan kan." Blijkens een mededcoling van den lieer Graadt van Roggen, wethouder en lid der commissie voor den uitleg der stad Nijmegen, hebben de aankoop van de voormalige ves- tinggronden, de slechting daarvan enz., tot dusverre van de gemeente eene uitgaaf van f 1.100,000 gevorderd, terwijl do voor bouw terrein verkochte geslechte vestinggronden tot f 1,300.000 hebben opgebracht], zoodat een voordeelig saldo van f200,000 overblijft. Daarenboven bezit de gemeente nu nog 20 hectaren onverkocht bouwterrein, wc^ke ook geleidelijk tonnen gouds in de gemeentekas zullen brengen. Te beginnen rnet het jaar 1S90 zullen de rechten wegens verkoop van sterken drank in 't klein in een getal gemeenten een belang rijke verhooging ondergaan. Volgens hei derde lid van art. 6 der drankwet en de ge meentelijke verorderingeii op do heffing mag de belasting van 1 Mei 1890 tot 30 April 1895 niet minder bedragen dun 20 voor elke localiteit, waarin ook van Zaterdagavond zes uren tot Maandagochtend zes uren sterke drank wordt verkocht, terwijl thans, sederi 1885, met een minimum van /'15 kou worden volstaan. De verliooging zal het meest drukken op dogenen, die het minste debiet hebben. Wan neer al de Realiteiten blijven bestaan, zullen vele gemeentekassen verbetering ondervin den. De mogelijkheid bestaat echter dat eenige kleinen te niet gaan. In de volgende maand hebben de gemeentebesturen te beslis sen welke raming in de begroeting den raad behoort te worden aangeboden. Zondagnacht zijn te Breda twee bekende zoutsmokkelaars op heeteidaad betrapt; men vond ruim 100 kilo zout in hun bezit. Ged. Staten van Gelderland hebben aan don rijks veearts A. A. Bosch, benoemd ge meente-veearts te Groenlo, eene jaarlijksche toelage uit dc provinciale fondsen verleend ten bedrage van f 187,50. Van den pleiziertrein van Arnhem naar Rotterdam is Zondagavond op den terugtocht omstreeks half tien nabij Gorinchem een wag gon omgevallen. Eenige passagiers werden licht, een sergeant zwaar gewond. De achttienjarige zoon van den landbou wer N. N. te Bergentheim, die niet wel in het hoofd w? leden Vrijdagmiddag, toen men hem wilde bezoeken, door het vens ter ontsnapt, en tot nog toe is hij niet terug gevonden. Langs den IJsel zijn reeds milliocnon steenen vervaardigd. Sommige fabrieken bob ben nu reeds 4 millioen gereed, terwijl in gewone jaren gedurende den geheelen zomer 5 millioen vervaardigd worden. Over den aftrek valt niet te klagen. De prijzen zijn hooger dan verleden jaar. Met don bouw van don lokaalspoorweg EnschedeOldenzaal is men in de gemeenten Oidenzaal, Losser en Lonneker over een half uur gaans op verschillende punten druk bezig. Nu omtrent de aansluiting aan het station OldeDzaal van den spoorweg AlmeloSnlz- bergen tusschen de betrokken maatschappijen overeenstemming is verkregen, zal ook wel dra daarmede worden aangevangen. Het vooruitzicht bestaat, dat de geheele lijn nog in dit jaar gereed komt. Als een bijzonderheid wordt gemeld dat de stalhouder Jansen te Almelo die een paard had verkocht aan iemand te Coevorden, het dier den volgenden morgen weer voorden stal vond staan. Het had zonder geleider den weg van Coevorden naar Almelo weten te vinden. Een vreeselijk onheil heeft. Zaterdag morgen te Amsterdam plaats gehad. Op het Damrak bij de Prins Hendrikkade brak na melijk tegen half drie eensklaps een felle brand uit. De brandweer was bijna onmiddellijk aan wezig, maar reeds sloegen de vlammen de vensters uit naar buiten en weerklonk liet hulpgeroep van de bewoners, die in doods gevaar verkeerden. Dadelijk begon men met de middelen ter redding aan te wenden. Het springzeil werd gespannen en twee personen hadden den moed naar heneden te springen en werden opge vangen Daar vertoonde zich aan een raam op de bovenste verdieping een oud manonmid dellijk bood men hem de gelegenheid 001 der. sprong te doen, door uitroepon trachtte men hem aan te moedigen, maar de grijsaard aar zelde. hij keerde van het venster terug, toen later de brandweer liet gebouw binnen drong, vond zij het lyk van den man. Bij een verder onderzoek vond de brand weer het lijk van een meisje van 12 jaar in een bedstede. liet kind was blijkbaar gestikt.. I)e bovenverdieping brandde geheel uit,, doch binnen een uur was de brandweer het vuur meester. Een oude vrouw, die uit liet raam sprung, is op een paar spionnen gevallen, en werd naar het. gasthuis vervoerd, waar zij des morgens ov.vi Nog vóór de brandweer was aangerukt, hadden de commandeur J.. van Watiuigen en de veger F. Dii ks van den reimgingsihnis', een man, wiens klceren reeds brandende waren, van de eerste verdieping van het bran dend perceel gehaald, tcrwiji van de tweede \erdieping door den veger P. Dijkstra.twee kinderen uit bed gered werden. Ook het flink en doeltreffend optreden der brandweer dient to worden geprezen. Een agent van politie weid bij den brand gewond. Dc brand is vermoedelijk door het omval len van een petroleumlamp ontstaan. Algemeen hoorde men, dat Scheveningen dit jaar zoo weinig bezocht werd; het. .V. r. d. I). deelde zelfs mede, dat cr nog geen 400 vreemdelingen waren. Het Dbl. bevat nu eene gespecificeerde opgave van het getal, in elk van de voornaamste hotels en komt dan reeds tot hot getal van 854, terwijl nog van verscheidene hotels en villa's het getal vreem delingen, die er verblijven, niet is vermeld.

Peel en Maas | 1889 | | pagina 2