lielgie Frankrijk Duitschland Italië Nederland. dat alle liberale en officieuze bladen den schijn aannemen van volstrekt geen gewicht te hechten aan het bericht omtrent een verliek des Pausen; zij verzekeren ongestoord dat dit slechts Ccii kunstgreep tot bangmakerij is, een bedreiging, die nooit uitgevoerd zal worden. Deze toestand der gemoederen is belangwekkend om aan te stippen, l i ij bewijst in den grond de levendige beduchtheid, welke hun de gebeurlijk heid van een dergelijk feit inboezemt, alsmede het bewustzijn der gevaren, welke het voor de llaiiaansclie regee ring zou ten gevolge hebben. Het is goed van deze houding acte te nemen." Te Antwerpen wordt stellig verwacht, dat keizer Wilhelm voer zijn bezoek aan Engeland zich aldaar zal inschepen. Zijne komst wordt op 2 Augustus tegemoet gezien en het voor nemen beslaat het kortstondig verblijf van den Duitschen keizer met schitterende feesten op te luisteren, waaronder ook zou belmoren eene militaire revue, waartoe een groot aantal garnizoenen des lands de troepen zouden le veren. Tegen het einde dezer maand verwacht men op de reede van Antwerpen het schitterend schouwspel van een aantal groote Engelsehe en Duitsche oorlogschepen, bestemd om het koninklijk Engelsehe j cht «Victoria and Al- bert, aan boord waarvan de keizer zich zal inschepen, te escorteeren. België heeft wederom eene zijner histo rische liguren verloren. Graaf van der Straten Poniiioz, hofmaarschalk onder Leopold 1 en Leopold 11, is Zondag ochtend in Sljarigen ouderdom overleden. Ünmiddelijk na de stich ting van het koninkrijk België trad hij in dienst van den vorst bij de diplomatie, en ach tereenvolgens was hij attaché te Parijs bij liet hof van Louis Philippe, en gevolmachtigd minister bij de hoven van Denemarken en Zweden, hij den Paus, bij liet hof van Napels en Belgie's, buitengewoon gezant bij de kro ning van dom Petro I, van Portugal in 1855. In 1858 benoemde Leopold I den graaf tot zijn hofmaarschalk, wel" ambt hij tot zijn dood vervuld heelt. Van staatkundige beteeke- nis waren de laatste dertig jaren zijns levens niet, wat daarentegen in groote mate wel zijne diplomatieke loopbaan geweest is. Het schilderij van Millet, «de Groetenis des Engels" is voor 553000 francs door de regeeriiig voor het rijksmuseum aangekocht. Tot het laatst boden eenige Amerikaansclie kunstkenners op. De schilder van «de Ange lus" is overleden en liet zijne weduwe met veertien kinderen in behoeftige omstandig heden achter. Deze woont in een armoedig huurhuisje te Barbizon bij Fontainebleau en heeft aan den Imogen prijs, dien het kunst stuk opgebracht heeft, niets, Want Millet, wiens werken tijdens zijn leven niet hoog ge schat werden, was in handen gevallen van een giergaard, den kunstkenner Saucier, die hem de huur zijner woning en andere schul den liet betalen met teekeningen en schilder stukken, die later een half millioen francs opbrachten. Over liet lot van den «Angelus" heeft de zoon van den schilder, zelf een schilder van talent, den dag na de veilng het een en ander verteld, al vielen de herinneringen hem blijkbaar pijnlijk. «Ik was loen, vicr-en-dertig jaren geleden, nog jong acht jaren zeide hij maar ik herinner mij dien Angelus nog goed, waar over tegenwoordig zooveel gesproken wordt. Mijn vader kou het doek maar niet verkoopen; zorg hadden mij in korten tijd tot eene oude vrouw gemaakt, hoewel ik nog geen dertig jaren telde." De nacht was onder het verhaal half ver streken, zoodat ik Giovanna noodzaakte, het slot tot den volgenden avond te verschuiven. VII. Na een zeer onrusligen, slapeloozen nacht, viel de zieke het sprekeu uiterst moeielijk, hare weinige krachten verzamelende begon zij: «Hier te Home besloot ik te blijven; ik ver kocht den diamant, die mijnen ring versierde, huurde daarna deze woning en kocht de wei nige meubels, die gij hier ziet. Lang stond ik in twijfel, wat te beginnen, om mij hetnoodige onderhoud te verschaffen, tot ik eindelijk op den inval kwam een ooftwinkeltje op te rich ten, wiens opbrengst geheel in mijn behoefte hoeft voorzien. Sedert zijn drie jaren verloo- pen, gedeeld tasschen het gevuel van innige dankbaarheid, die God ons bewezen had en het bitter berouw over de misstappen van mijn verloopen leven. Thans rest mij nog over mijn klein eigendom te beschikken Den ring geef ik u, dierbare Signora, als oen lierimie- of hij 't al aan dezen of genen liet zien, nie mand wilde er aan. Op zekeren dag doet een Amerikaansch liefhebber een bod: mijn vader had dringend geld noodig en nam liet bod blijde aan. Den volgenden dag kwam er een brief van dien heer, met bericht, dat hij zich bedaclft had en de schilderij voor dien prijs niet groot genoeg was. Later slaagde mijn vader er in, de schilderij aan den heer Alfred Fedeau verkoopen, ik meen voor 1800 francs. «Ach ge liadt mijn vader eens over dit werk moeten hooren spreken! De heer Feydeau heeft later ontzaglijk veel moeten hooren over het koopen van deze schilderij, en de kri tiek was destijds zeer streng voor een man, dien zij nu den eersten schilder van Frankrijk noemt." Met betrekkelijk kleine sprongen is verder dc «Angelus" van de eene hand in de andere gegaan: in 1870 was ze nog voor 3000 francs te koop. Omtrent de ontploffing in de mijn te St. Etieniie wordt nader gemeld, dat de werk lieden, die huiten de mijn arbeidden, om streeks half twaalf een geluid hoorden als van een kanonschot, terwijl de grond over eene groote uitgestrektheid schudde. Er verscheen voorts een dichte rookkolom, zoodat hel geen twijfel leed of de mijn stond in brand. De schacht van Yeipilleux staat met twee andere mijnen, die van St. Louis en Japin, in verbinding, waarheen het vuur zich ver spreidde. Gelukkig waren betrekkelijk weinig werklieden in deze laatste puiten., Dadelijk werd hulp gebracht, maar intussehen ver spreidde het vuur zich tot de stallen, waar GO paarden verbranden. Een verstikkende lucht vervulde de mijn. Het reddingswerk werd niet temin voortgezet en aanhoudend brachten de liijschtoestellen gewonden en lijken naar bo ven. Vreeselijk was het kermen der ongeluk- kigen die verminkt uit de mijn werden gehaald. Door instorting van een deel der mijn zijn omstreeks 150 werklieden bedolven. Men hoopt hen nog te kunnen bevrijden. De oorzaak der ontploffing wordt nog slechts gegist; gewoonlijk is er in de schacht van Yerpilieux zeer weinig mijngas, en het kan dus zijn dat de arbeiders daarom niet voorzichtig genoeg waren. De ontvangsten van den Eiffeltoren van 15 Mei tot 2 Juli bedroegen 1,298,9-14 francs - De president der Fransehe republiek heeft deze week voor het eerst met vrouw eti kinderen den Eiffeltoren beklommen, de laat ste» echter slechts tot het tweede platform. De heer Cainot steeg tot den top, dus tot bijna 300 meter boven den beganen grond. Te Parijs slaat sinds eenige dagen een dievenbende terecht, welke een moordaanslag en 22 diefstallen, tezamen tot een bedrag van 250,000 francs, op haar geweten heel't. Het hoofd der bende is een zekere Piny. In Duitschland dreigen nieuwe werksta- kigen onder de mijnwerkers uit te breken. Te Neukrichen weigerden gisteren-morgen reeds 1100 arbeiders in de Dechensche schacht af te dalen, op grond dat men geweigerd had, met hunne geiegeerden te onderhandelen. Men verwacht, dat de beweging zieli zal uit breiden. Wederom heeft de keizer zich beslissend in de politiek gemengd en tegen Bismarck's nota's iu verklaard dat de herziening der politiewet betreffende vreemdelingen, zooals die ontworpen is door den Zwitserschen Bondsraad, voldoende is om de mogendheden (Duitschland, Oostenrijk en Rusland) tevreden te stellen, zoomede dat hij spoedige vei effening van het door hem betreurde geschil met Zwitserland wenseiit. Van officieele zijde wordt thans gemeld, dat de keizer, die nog eenigen tijd in de Noordzee blijft kruisen, den 2. Aug. des na middags te 5 ure te Spithead zal aankomen, waar liij door den prins van Wallis zal worden ontvangen. Het keizerlijk jacht ilolieu- zollern zal gedurende het verblijf des keizer in Engeland, op de reede van Cowes ankeren. Het bezoek duurt vijf dagen, gedurende welke de keizer een schouwing der Engelsehe vloot, ringstceken aan de arme Giovanna; het beeld mijns gemaals is voor den trouwen Francesco, die bij onze voormalige pachter, de oude Gia- cinta, to Olevano woont; de zeer weinige meubels en kleederen zijn voor de goede buurvrouwen en den ooftwinkel erft do arme Nunziatina, wier mail kortelings-is komen te sterven, opdat zij voor haar en hare kinderen in haai' onderhoud kan voorzien. Thans heb ik alles voor deze wereld gere geld en nu mijn dierbare, nogmaals mijn in- nigsten dank voor alle liefde en zorg. die gij mij bewezen hebt." In plaats van te antwoor den, bedekte ik haar bleek gelaat met kussen en tranen. I)es avonds van don volgenden dag bescheen de glanzende zon het stoffelijk overschot der eens zoo sehoone en gelukkige gravin Cantelli die echter de arme bewoners van Lungaret- ta weenend en biddend omgaven, want allen vereerden iu haar eene liefdevolle moeder en troosteres. Na eenige maanden keerden ik naar het Duitsche vaderland terug, doch nimmer zal aandenken aan Giovanna Cantelli, de arme ooftverkoopster van de Piazza Navona te Rome, in mijn harte uitdooven. EINDE. militaire manoeuvres te Aldcrshot en een zeil- wedstijd zal bijwonen on de marinewerven te Portsmouth bezoeken. In het begin van September zullen de kei zer en de keizerin zieli daarop begeven naar Monza, het zomerverblijf van den koning van Italië, om daar een te blijven, on dan, naar meent.te welen, naar Rome en Napels te gaan en in laatstgenoemde stad ot te Brindisi zich in te schepen naar Athene, waar het huwelijk zal worden gesloten van 's keizers zuster met den kroonprins van Griekenland. München werd Zondag bericht ontvan gen, dat te 8 uur 's morgens verwachte snel trein van Keulen en Frankfort bij het station Roehrmaas ontspoort is. Volgens een later officieel bericht was de trein, door het ver keerd stellen van een wissel op een dood loopend spoor geraakt, waar drie waggons stonden. Tengevolge van de botsing werden 8 personen gedood, van welke 7 uit Eiben- stock in Saksen, en 11 verwond, van welke er 5 in eenen waggon voor gekwetsten naar München zijn gevoerd. Z. H. de Paus heeft 4 dezer het Paviljoen van Pius IV aan de grens der Vatioaansche tuinen betrokken. Leo XIII brengt echter den nacht in het Yatikaan door en verleent ook aldaar de audientën. Het overige van den dag bevindt hij zich op de villa Pio IV. Te Rome is aan het Colegium Romanum tot doctor in de godgeleerdheid bevorderd de heer Chr. van der Biesen, priester van de Congregatie der Missionarissen te Mill Hill, Londen. VENRA.Y, 13 Juli. Z. M. heeft benoemd tot burgemeester te St. Pieter, den heer J. P. Ceulen, secretaris aldaar. Bij Kon. besluit is aan den heer T. P. Hustinx, op verzoek eervol ontslag verleend als 2e luitenant bij de dd Schutterij te Maas tricht.; en in diens plaats benoemd tot 2e luite nant de lieer L. C. R. H. Fouquet, thans 2e luit.a la suite. Bij Kon. besluit is benoemd tot ambtenaar van het openhaar ministerie bij do kantonge rechten in het arrondissement 's-Qertogen- bosch voor de kantons 's-Ilertogenbosch, Osch Heusden en Waftlfijk, ter standplaats 's-Her- togenboselvQ^varf Sonsbeeck, advo caat en procureur aldaar. Bij Kon. besluit is aan mr. W. C. J. J. Cremers, vice-president van het gerechtshof te Arnhem en lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, verlof verleend tot het aan nemen van het krpis «Pro Ecclesia et Pon- tifice", hem door Z. H. den Paus geschonken. Woensdag namiddag omstreeks 5 ure ontlastte zich boven deze gemeente en om streken een hevig onweder, dat vergezeld van stortregen en hagelsteen en, aan de alhier te veld staande gewassen, enorme schade aan richtte. Vooral de rogge en haver hebben ontzettend veel geleden. De hagelsteenen, die op sommige plaatsen zoo groot als duiven eieren nedervielen, hebben niet alleen de vruchten vernield maar ook aan gebouwen en hoornen schade aangericht; bij den molenaar J. Gitsels werd o. a eene wiek van den mo len geslingerd zonder ongelukken te veroor zaken, terwijl op plaatsen waar hoornen stonden, de weg als bezaaid was met takken, en daaronder van niet geringe dikte. De schade, door't onweder veroorzaakt, is nog niet te begroeten. Naar men zegt, waren vele landbouwers geassuieerd bij de «Iveul- sche Ilagcl-Assurantie-Maatschappij, tegen liagelscliade aan veldvruchten. HORST, 7 Juli. De leden der H. Familie mochten heden het genoegen smaken een dier feesten te vieren, aan welke men nog langen tijd zoo gaarne denkt, omdat zij alleen in staat zijn aan het hart eene wezenlijke voldoening te schenken. De weleerw. Pater Seraphinus van Berlo, uit het klooster van Venraai, was op uithoodiging van onzen Zeereerw, Heer Doken overgekomen om do leden der Veree- niging door eene driedaagsche oefening tot eene algemeene H. Communie voor te berei den. Met on vermoeiden zielenijver en uit stekend talent verkondigde ZEw. 's morgens ten 5 en 's avomjs ten 8 ure het woord Gods, maar ook hunnerzijds bewezen de leden door hunne trouwe opkomst en levendige belang stelling. hoe zeer zij de hun aangeboden wel daad op prijs stelden. Zondag de laatste dag van het triduum, kroonde dan ook op waar dige wijze het groote werk. Reeds vroeg in den morgen, waren de leden ten getalle van 450, in de kerk vereenigd. Statig weergalm den de verheven toonen van het «Kom Schep per" door het ruime kerkgebouw, vurige ge beden stegen voordurend uit aller harten hemelwaarts, tot aan dat zielverheffend oogen- blik, waarop de leden, nogmaals door de har telijke woorden des Eerw. Paters opgewekt, gezamenlijk aan de tafel des Heeren neder- kmelden om met het aanbiddelijk Vleesch en Bloed van J. C. de heiligste voornemens hun ner harten te bezegelen. Blijkbaar gevoelden de leden op dezen dag de onschatbare waarde der gunst welke hun was ten deel gevallen. Zij gevoelden dan ook niet minder behoefte om daarvoor op plechtige wijze Gode hunne dankbaarheid te betoonen. Tegen 5 uien in den namiddag zag men niet slechts de leden der II. Familie maar ook een groot geial belangstellende christenen allerwegen kerkwaarts stroomen om getuigen te zijn van de plechtigheid der opdracht: Toen deze laatste oefening met het sehoone gezang «Kom H. Geest" begonnen was, he klom de Eerw. Pater Seraphinus nogmaals den kansel. Met de hem eigene welspre kendheid bewees hij ons dat de leden der H. Familie, zoo zij hunne verpligtingen getrouw vervullen, een steun en sieraad der parochie zijn. Deze sehoone predikatie, die op waar dige wijze de reeks zijner praktische coiffe ren tien besloot, maakte op alle aanwezigen eenen zichtbaren indruk en zal ongetwijfeld een duurzame» invloed op den waren gods dienstige» geest der vereenigiiig blijven uit oefenen. Na do predikatie knielden een groot getal nieuwe leden voor het altaar neder om door eene plechtige toewijding aan J. M. J. in de Broederschap te worden opgenomen. Niets echter mocht aan die heilrijke oefe ning ontbreken: de eerw. Pater schonk der halve nog aan de leden den Pauselijken Zegen waarop deze indrukwekkende feestviering met het «Te Deum" en den zegen met het Aller- lieiligsten besloten werd. Overtuigd van de innige gevoelens der le den, zijn wij ongetwijfeld de tolk aller harten, wanneer wij hierbij voegendank aan den eerw. Pater Seraphinus, die ons -in deze dagen zoo vele en zoo welsprekende bewijzen van zielenijver geschonken heeft, dank aan den Zeereerw. Heer Deken die ons die uit stekende weldaad bezorgde, dank aan den weleerw. Heer kapelaan Vallen die voor geene moeite nog opoffering terugdeinst waar het de belangen der zoo sehoone Broederschap der H. Familie geldt. Maar ook eere aan de leden der H. Familie van Horst, die ook nu wederom bewezen hebben, hoe vurig zij ver langen om voordurend in aan eengesloten gelederen, onder het vaandel van J. M. J. voor de heiligste belangen van God en gods dienst te strijden. Aan den 14-jarigen Karei Hamra, leer ling aan de R. II. B. school te Venlo, is jl. Zondag met groote plechtigheid in gemelde school de koninklijke medaille met loffelijk getuigschrift uitgereikt, wegens het redden van een drenkeling, die door het ijs was gezakt en in levensgevaar verkeerde. C, W. Tefy-ère uit Venlo, gedetineerd te Roermond, ën die wegens poging tot dief stal in een kapelletje onder de gemeente Belfeld, door de Rechtbank aldaar tot 6 maanden gevangenisstraf is veroordeeld, heeft zich van dat vonnis in liooger beroep voorzien en is dientengevolge naar de gevangenis te 's Bosch overgebracht om voor het Hof aldaar terecht te staan. Bij de te Venlo gehouden aanbesteding van het vergrooten van het klooster «Mariën- thal" met kapel, was de laagst ingeschrevene de heer C. Baaten, te Roggel, voor de som van f 15.995. Te Maastricht zal vanwege de St. Vin- centius-vereeniging, een nieuw militair «Te Huis" worden opgericht ten behoeve der R. K. Militairen aldaar. Tegen den landbouwer M. v. D., uit Deurne, is door den rijksveldwachter proces verbaal opgemaakt, wegens het in brand steken op verschillende plaatsen van bosjes heide in de nabijheid van turfmijten. Tot ons leedwezen vernemen wij dat de WelEerw. Heer van Oppen, pastoor te St. Geertruid, jl. Dinsdag avond bijna plotseling overleden is, tengevolge eener beroerte, waar door ZEei'w. op den weg van Gronsveld werd getroffen Naar men verneemt, heeft de minister van waterstaat enz., op een door belangheb benden gedaan verzoek, zich bereid verklaard tot het vestigen van een hulppostkantoor te WijkMaastricht. Te Maastricht is na eene korte onge steldheid overleden de lieer A. J. Brevet, hoofdingenieur van den Waterstaat. Blijkens bij den min van Buitenl. Zakeii ingekomen bericht van Zr. Ms. gezant to St. Petersburg zijn uitgeperste beetwortelen, i i nende tot veevoeder, alsmede afval van beet wortelen hij invoer in Rusland vrijgesteld van inkomende rechten. Op zijn daartoe gedaan verzoek is aan den le luitenant der infanterie, A. C. J. van der Sloot, eervol ontslag verleend uit's rijks dienst met behoud van recht op pensioen, wegens voortdurende ongeschiktheid voor alle militaire diensten. In de afdeeling Nederland op de Parij- sclie tentoonstelling is één eerste medaille voor beeldhouwkunst toegekend, aan den heer J. Leenhoff te ;s Gravenhage. Aan het jaarverslag van den ingenieur der mijnen iu Limburg is liet volgende ont leend: In vergelijking met het jaar 1887 werd in 1888 2.4 pet. steenkool meer ontgonnen en bedroeg ook het debiet daarvan 3.7 pet. meer. De gemiddelde verkoopprijs steeg op f3.93 per ton (1000 kg.) tegenover f3.8ö per ton in 1887. De fabrieks- of kostende prijs was per ton f 2.82 tegenover f 2.841/-2 per ton in 1887. De resultaten der exploitatie waren als gunstig te beschouwende zuivere winst door de 2 mijnen verkregen (domaniale mijn en steenkolenmijn Nenprick) bedraagt f 110392.43 of f 1.23 per ton verkochte steen kool, tegenover 1'80,928,S8i 2 of f0.93i/2 per ton in 1887. In vergelijking met de overige mijnen in dit steenkolenbekken (til. het in Pruisen gelegen Worm district), waar magere kolen ontgonnen worden, moet dit resultaat als zeer bevredigend worden aangezien. Het getal dei' in dienst zijnde mijnwerkers bedroeg 417, waarvan 271 bij de domaniale mijn en 146 bij do steenkolenmijn Ncuprick werkzaam waren. Hun gemiddeld loon per jaar heeft bedragen f 414,03. Door do domaniale mijn werden 54.567.G ton steenkool in 1888 ui'tgedolven, waarvan verkocht zijn: 44.505.74 ton in het binnenland 7.021.27 Pruisen 307.00 België De gemiddelde verkoopprijs per ton heeft bedragen f4.08:i tegen f3.99s in 1887 en f 6.131/2 in 1876. I11 de mijn JSeuprickt die geëxploiteerd wordt door het vereenigd gezelschap voor steenkolenontginning iu het Wormdistrict, zijn 36.770 ton uitgedolvcn. Deze zijn ver kocht tegen een gemiddelden prijs van f 3.71, tegen f3.684 in 1887 en f5.29öin 1876. De zuivere winst aan de domaniale mijn bedroeg f 1.35, aan de mijn Neitprick f 1.05e per ton verkochte steenkool. De kosten van uitpompen bedroegen aan de eerste mijn f 11.847.60, aan de tweede mijn 1 3U/0. Door een ongeval, dat zich in de schacht der Nenprick voordeed, moest de uitdelving gedurende eene maand gestaakt blijven. Donderdag herdacht de algemeene be minde dokter Blumenkamp te Venloo, zijn 60-jarig dokterschap. Ondanks zijn lioogen leeftijd vervult de heer Blumenkamp zijn ambt nog steeds met de grootste toewijding. In eene vergadering van burgemeesters en secretarissen, te Maastricht jl. Maandag gehouden, zijn tot leden van het bestuur be noemd de heeren Pijls, burgemeester aldaar, Magnée, burgemeester van Ulestrate», Schee pers, burgemeester van Borgharen en Itteren, Dubois, burgemeester van Eijsden en lloho, secretaris van Vroenhoven. Mr. G. Trippels, lid van den gemeen teraad te Maastricht, heeft zich iu cassatie voorzien tegen liet vonnis van het gerechtshof te 's Bosch, waarbij hij wegens eenvoudig© beleediging van het raadslid Gillissen tot eene boete van f 10 is veroordeeld. Overeenkomstig het voorstel van Ged. Staten hebben Prov. Staten van Limburg be sloten tot het teekenen eener subsidie van 1 10,000 aan het R. K. kerkbestuur te Suste- ren in de restauratiekosten der monumentale kerk aldaar. Bij gelegenheid van de a. s. algemeene vergadering te Amsterdam van de vereeniging voor kadaster en landmeetkunde, welke iu October of November plaats heeft, zal er een© tentoonstelling van landmeetkundige instru menten gehouden worden. Tot directeuren van de nieuw opgerichte rijks-proefstations zijn benoemd de heeren dr. A. J. Swaying, thans assistent aan het rijks-proefstation te Wageningen, aan dat te Breda; de heer C. J. van Lokeren Campagne, thans werkzaam aan de lijm- en gelatine- fabriek te Dcltt, aan dat te Hoorn, en dr. Cr. Holleman, leeraar aan de zuivelfabriek te Oudshoorn, aan dat te Groningen. Het proefstation te Breda wordt geopend 1 September, het station te Groningen 1 November a. s. t Do Gelderl. meldt nader omtrent Karei van Engeland, don knaap, die in het St.-Cani- suis Gesticht te Nijmegen zoo plotseling van een langdurige verlamming genezen werd, dat zijn toestand uitmuntend blijft. De mass'-geui' Orleans, zegt liet blad, ge tuigde ons: «Zijn genezing zal ongetwijfeld van blijven de aard zijn, anders was hij 11a een halfuur weer ingestort en had geen uur gemarcheerd, zooals nu. llij was zóo verheugd, liet gebruik zijner ledematen te hebben terugbekomen, dut hij letterlijk de weg over danste en sprong." Hoogst merkwaardig is echter de verklaring van den heer O., een Protestant: «Ik noem deze genezing een mirakel, een wonder.* Verleden Vrijdagavond werd te Nijme gen, beschuldigd van diefstal, door de politie gearresteerd en Maandag naar de gevangenis te Arnhem overgebracht zekere Arts, be diende bij de Bank van Leening. Een partij gouden voorwerpen, welke door hem moeten ontvreemd zijn, is in een huis van verkoop met recht van wederinkoop in beslag geno men. Men brengt den diefstal in verband met het feit dat een klerk bij dezelfde Bank van Leening zich sedert Donderdagavond heeft verwijderd.

Peel en Maas | 1889 | | pagina 2