Duitschland Engeland Nederland. - e. monarchie, den lieer Jolibois, aen voor stander van liet keizerrijk, verder de hecren Berger, Be Bretouil. Paul de Cassagnac, Léon Cliovreau, Jules Be- lafosso. De Maillé, Do Martimprcy, Albert do Mun en Jacques Piou. id België Daar de rouw wegens het. overlijden van den Oostcurijkselie kroonprins, den schoon zoon van het, koninklijk paar, een hinderpaal was voor eene officreele ontvangst van den Shah van Perzië, is deze laatste, die te Ant werpen verblijf houdt in het koninklijk paleis op do Meir-plaats, Maandag een bezoek gaan brengen aan den koning en de koningin op het paleis te Laeken. De Perzische heerscher is omstreeks 12 uur met, groot ceremonieel dooi den Koning aan het station van het. park van Laeken ontvangen en aan het. paleis door de Koningin verwelkomd. Te 12a 1 uur hoeft er ter eere van den.gast een dejeuner van 38 couverts tea pah'.i/.e plaats gehad, na afloop waarvan <le Shah de beroemde serres in den paleistuin heeft bezocht Te 8 uur is de Qostersehe vorst met hetzelfde ceremonieel door den koning naar het station begeleid en naar Antwerpen teruggekeerd. De Shah van Perzië heeft Woensdag Ant werpen verlaten, om zijn vu eu-cnomeii uitstapje naar Spa te maken. V i.no .ar de konink lijke trein eenige oogfulilikken stopte, werd de vorst door den gouverneur der provincie en de stedelijke autoriteiten op het perron begroet. De aankomst te Spa onderscheidde zich door niets bijzonders. Zeer trok het echter de aan dacht, «lat de Qostersehe monarch verzocht, do kanonnen te doen zwijgen. Vrijdag heeft zich de Shall naar Seraing begeven, waar hem een schitterende ontvangst bereid was en hij naar sommigen heweren, in gezelschap van Koning Leopold een bezoek zal brengen aan de groote wapenfabrieken. Het programma voor de ontvangst van den Schab te Londen is thans vastgesteld. Het luidt als volgt: Op 1 Juli, aankomst, t.e West- minster-, - 2 .Tuli, ontvangst der huitelandsche gezanten, bezoek aan de koningin te Windsor en 's avonds gala-voorstelling in den Italiaan- sche opera-, 3 Juli, rijtoer door de City, be zichtiging van Mausion House en 's avonds regecriugsbal in Buckingham Palace; 4 Juli, buitenpartij op Marlborough Ilouse, aangebo den door den prins van Wales en .opgeluisterd door de tog«n\vr>órd^lieid der koriingiii5 Juli wedrennen in Kempton Park, diner bij lord Rose berry en concert in Albert Hall; G Juli, groot vuurwerk, on op 7 Juli bezoek bij lord Salisbury te Hatfield. Zóóver lieel't do «brav' général" het nog niet gebracht! Frankrijk In de Fransehe Kamer is het Maandag weder warm toegegaan. De lieer Laguerre verzocht, de regeering te mogen iiiterpelleeren over de inbreuk op de parlementaire onschend baarheid, te Aagouléme gepleegd, waarop de Kamer langen tijd beraadslaagde over den datum, waarop men de interpellatie zou stel len. In den loop der besprekingen laakte de Madier de Montjon de bereidvaardigheid, waarmede de Kamer alle interpellaties behan delde. -Laten wij oppassen"', zoo zeide hij, "dat wij niet vallen in de strikken, welke dooi de rechterzijde gespannen worden orn de stem ming over de begrooting te vertragen". Hierop klonk van de rechterzijde de uitroep «Canaille Alle republikeinen stonden, ziedend van verontwaardiging op, terwijl de heeren Arène en Etiemie met gebalde vuisten op de bank toesnelden, van waar het scheldwoord geko men was. De heer Rocher de Langle trachtte hen tegen te houden, hetgeen zeker tot een gevecht aanleiding zou gegeven hebben, wan neer niet aanstonds de kamerboden tnsschen beide gekomen waren. De heer Lejeune bekende alsnu, de onparle mentaire uitdrukking -canaille" gebezigd te hebben, waarop Imm uit het centrum werd toegeroepen"Gij zijt een lafaard 1" Opnieuw groot tumult. Het was een kabaal dat hooren en zien vergingen; over en wöor viel men elkaar met. uitroep. e rede. De lieer Flo- quet eischte, dat de heor Lejeune der Kamer zijn verontschuldiging zou aanbieden, waaraan door den patiënt dan ook voldaan werd. Dit verhinderde echter niet. dat op hern de censuur met tijdelijke schorsing als afgevaardigde toe gepast werd en hij zich op staande voet moest verwijderen. Na dit incident ging do Kamer tot stemming over van do interpellatie-Laguerre en besloot met 302 tegen 231 stemmen deze te verdagen tot na de behandeling der begrooting. L;t Parijs wordt gemeld, dat Bonlanger* thans door tusschenkomst van een deurwaar der van de Fransc.be regeering betaling zal eischen van zijn pensioen en van de toelage, waarop hij als gr oot-officior van het Legioen van Eer recht heeft. i e Berlijn wordt de voortdurende vermeer dering en verplaatsing naar het westen van de Russische troepenmacht beschouwd als een zeer ernstig teeken. Aan do westergrens wor den steeds levensmiddelen en ammunitie bij eengebracht door den aanleg van straatwegen, spoorwegen en versterkingen wordt het leger in staat gesteld, in den korist mogelijken tijd mobiel te worden gemaakt. Bijna de geheele legermacht van Rusland staat thans bewesten de lijn, die van Peters- burg over Moskou naar Charkoif loopt. De verschillende legerkorpsen zijn allen op de strategische punten bijeengebracht waar zij over spoorwegen met; dubbel spoor beschikken. Aan de Duitscho grenzen staan 7 legerkorpsen met 5 divisie cavalerie, aan de Oosten rij ksche 8 legerkorpsen met 8 division cavalerie. Tegenover deze feiten beteekent het snellere mobilisatie-vermogen der Duitsohe troepen mets. Rusland tracht, meent men, Oostenrijk tot den aanval te tarten, door op het Schiereiland van den Balkan den invloed van Oostenrijk to verdringen. Dan zou Duitschland niet genood zaakt zijn. Oostenrijk bij te springen, omdat de Duitsch-Oostenrijksche alliantie slechts een defensief verbond is. De oudste militair van 't Pruisische leger in actieven dienst is de sergeant Werner, als -"sleutelmajoor" luugeerende op het fort Wiuinry in Posen. Hij vierde verleden week zijn 00. verjaardag en telt G7 jaren actie veil dienst; den 7. April 1822 kwam hij voor 't eerst onder de wapenen bij het 18, regiment infanterie. De koiiiniAiideeremle generaal, de komman- dant, het korps oiiicieren kwamen hem felici- teeren en schonken hein aanzienlijke cadeaux. In naam des keizers werd hem door den gene raal een brief van gelukwensching overhandigd waarin vijfmuntbiljetten van 100 mark waren ingesloten. Oostenrijk De keizer ontving Maandag de Hongaarsche en do öoateu rij ksche delegatie uit de Parle menten. Het. antwoord des keizers op de toe spraken der presidenten bevatte de volgende passages: Noch onze betrekkingen tot de vreemde mogendheden, noch do algemeene richting onzer buitenlandse he politiek onder gingen eenige verandering. In volkomen eens gezindheid met onze hondgenooten staat mijne regeering in voor do vreedzame ontwikkeling van den voortdurend onzelteren toestand van Europa. Zij houdt vast aan de hoop, dat ook verder de zegeningen van den vrede voor ons zullen kunnen behouden blijven, ondanks de allerwege voortgezette vermeerdering der krijgsmacht, die ook ons dwingt met achter te blijven in de volmaking onzer weerbaarheid. Het betreurenswaardig besluit van koning Milan van Servië, om afstand te^oen y£'£. den troon, 1 reoft. gedurende'de mi nderjaiigheici van' koning Alexander de macht gelegd in handen van een regentschap, dat mij op de vormlijkste wijze de verzekering heeft gegeven, dat het de tor, hiertoe bestaande vriendschappelijke betrekkingen tot Oosteririjk-HongaOje wil voortzetten en onderhouden. Van welwillende gevoelens vervuld voor het naburige konink rijk, wenscli ik dit ook mijnerzijds en ik hoop, dat liet gezond verstand en de vaderlandsliefde der Serviërs het land voor ernstige gevaren zullen behoeden. In Bulgarije heerschen orde en rust en het is verblijdend den gestadigeii vooruitgang waar te nemen, welke in dit land ondanks zijn inoeielijken toestand plaats beeft. Daarna overgaande tot de aanvragen voor het leger en de marine, verklaart de keizer, dat, tengevolge van de buitengewone eischen, in de eerste plaats onvermijdelijk is do voort zetting van- die voorziclitigheidsmaatregelen, voor welke in het voorjaar buitengewone kredieten zijn toegestaan en verder zulke voor geen uitstel vatbare maatregelen, welke tot versterking en verhooging van de bruikbaar heid van het leger voor den oorlog noodig zijn. Vervolgens wordt in de keizerlijke toe spraak gezegd, dat. de stoffelijke welvaart, van Bosnië en Jlerzegowina gestadig vorderingen •maakt. Berichten uit Weenen melden dat keizer Frans Jozef zelf in bijzondere gesprekken met afgevaardigden de eerste verontrustende uit werking zijner troonrede trachtte te verzwak ken. Hij zeide o. a. dat de toestand we! is waar onzeker is en misschien onzekerder dan bij in de laatste tijd geweest is, maar dat er reeds herhaaldelijk onverwachts verbetering gekomen was en er ook op dit nogenblik reeds een wending ten goede valt waar te nemen. Voorts wordt de staatkundige toestand in do openbare gedaclitenwissc-ling dikwijls ongun stiger voorgesteld dan werkelijk het gevel is en worden .sommige gebeurtenissen door de dagbladen overdreven voorgesteld. De zaken iri Servië en Riunenië staan niet zoo slMö?ft. Voor de natste toekomst zijn ten minste do v oc rteek en e n guns tig. In denzelfden geest wordt in de staatkundi ge kringen te Berlijn de doorreis van den Rus sische» troonsopvolger, zonder dat hij een bezoek aflegt bij den keizer, als tamelijk onbeduidend beschouwd .en in het geheel niet ais een opzettelijke achteloosheid. Het tegen bezoek van den czaar en-zijn gemalin in een der Duitsche zeehavens, is naar men men zegt, thans vastgesteld op 15 tot 20 Augustus. De koning en de koningin van Rumenië hebben een bezoek gebracht aan het graf van wijlen kroonprins Iiudolf. Na afloop werden 2.ij ten paleize ontvangen door keizer Frans Jozef. Het schijnt ook te Londen «meer en meer gebruikelijk" te worden, dat zekere lieden iemand, wien zij liaat toedragen, dynamiet- surprises tehuis zenden. I)e directeur name lijk van madame Tussauds welbekend panop ticum ontving dezer dagen zoo'n lml.sche machine, die gelukkig niet ontplofte, omdat, eenige kruit,korrels bij de onf pakking achter docht wekten. De doos bleek verscheidene ponden buskruit en dynamiet te bevatten. Men vermoedt, dat de machine door een ontslagen bediende werd gezonden, want toen de zaak eenige maanden geleden in handen eener maatschappij overging, werd het geheele per soneel ontslagen, iets dat groot misnoegen wekte. De politie heeft een onderzoek inge steld. Italië Bij het departement van Oorlog te Rome zouden aanzienlijke verduisteringen van geld ontdekt zijn. VEN RAY, 29 Juni. Bij Kon. besluit is aan Mevrouw de wed. O. Arnoldts te Sittard en aan den Eerw. lieer F. Sarton, R. Iv. priester en kapelaan bij de parochie van St. Mathias te Maastricht, verlof verloentl 'tot liet aannemen en dragen van het kruis «Pro Ecclesia et. Pontiüce", hun door Z. H. den Paus geschonken. Bij Zr. Ms. besluit is herhenoemd tot kan tonrechter te Maastricht jhr. inr. G. Th. L. Van Geussau. Bij Koninklijk besluit is eene commissie van deskundigen ingesteld ter behandeling van de vraag of het, rotkreupcl der schapen als besmettelijk moet worden aangenomen en welke der in de wet van 20 Juli 1870 ge noemde maatregelen bij liet, heerschen of bij bet dreigen Hier ziekte moéten toegepast worden en zijn in die commissie benoemd: tot lid en voorzitter, dr. W, P. Ruysch, adv. voor de. rned. en veter, politie bij het Dep. van Binnenl. Zaken, en tot leden, dr. A. W. II. Wirtz, directeur van 's rijks veeartsenijschool te Utrecht; L. F. Janné, distr.-veearts te Roermond; J. Poel-a, plaatsverv. distr.-veearts en gouver- nements-keurrneester te Rotterdam; en Th. J. Waller, lid van het hoofdbestuur der HolU Mij. van Landbouw, te Anna-Paulowna. Voorts i.^jBpaald, dat de commissie hare vergadering^ houden te VGravenhage. Opgeluisterd door onze gunstig bekende fan (are muziek' Euterpe", bad alhier j, 1. Zondag de gewone jaarlijkschê H. Sacra mentsprocessie plaats, welke onder de groot ste stichting door de feestelijk versierde straten trok. Op drie verschillende plaatsen waren sierlijke rustplaatsen opgericht, waar telkens bij aankomst bet Evangelie gezonden en den zegen met 't Allerheiligste gegeven werd. Na afloop trok men weder kerkwaarts, in dezelfde orde waarmede men uit de kerk was gegaan. Op de Maandag alhier gehouden vee markt stonden 75 sinks hoornvee aan de lijn, en waren 200 biggen aangevoerd. Onder het hoornvee was de handel zeer levendig, vooral voor dragend vee besteedde men boo ge prij zen. De biggen golden van f7 a 9 per stuk. Te beginnen met 2 Juli en eindigende 8 December zullen extra treinen loopen van Venl.o naar de Genade-kapel Klein-I.ourdes te Tienrav, op de volgende feestdagen 2 Juli, O. L. V. Bezoeking; 1G Juli,'t plechtig jaarfeest der 18 verschijningen aan BernadetUi té! Lourdes15 Augustus, O. L. V. Hemelvaart; 18 Augustus, Zondags in de Octaaf; 8 Sepjómber, O. L. V. Geboorte; 15 September, Zondags in de Octaaf; 18 Octo ber, Kapelwijdiligsfeest; 8 December, L. V. Onbevlekt Ontvangenis, Vertrek Verlip 's morgens 9.1, terug 's na middags 1.5. Z. I). II. Mgr. Anthonis diende lieden morgen in bet Arnerikaanseh College t,e Leu ven hot TT. Priesterschap toe aan zes eerw. beeren van liet missiehuis te Scheutveld, waaronder twee Nederlanders, met name de eerw. beeren Einile Indemans van Oud-Vroen- hoeven, oud-student, van het Bisschoppelijk College te Roermond en Jos. Dohbe van Naar men verzekert, zullen de hoeren Dr. Gfiossen.s, -Jock in en Van den Brandt, te Yenlo, zich bij de periodieke aftreding niet 'weder verkiesbaar stellen voor lid van den gemeenteraad aldaar. Het programma der feesten, ter gele genheid van de herdenking van Limburgs 50-jarige verecniging met Nederland, op Zon dag den 30 Juni a. s. eti volgenden dag. tc Valkenburg te vieren, is aldus vastgesteld: Ontvangst der aan de feesten deelnemende zang- en muziekgezelschappen ten raad huize en aanbieding van den eerewijnplechtige optocht naar het door de vereeniging -liet Geuldal" opgerichte gedpnkreeken, onthulling en overdracht ervan aan het gemeentebestuur, waarbij de feestrede zal worden gehouden door pastoor Brouwers, van Bovenkerk; uit voering eener feestcantate doop het zanggezel schap «Walram"; feestconcert door 24 Lim- burgsche zang- en muziekgezelschappen en de muziek van het 2de reg. inf.; feestbanket, vuurwerk enz. Te Tegelen ontstond Zaterdagavond door eene tot dusverre onbekende oorzaak brand in eene mijt tak-kebossen, circa 1500 stuks, staande nabij de dakpannenfabriek van St. Priossen. Door spoedig toegesnelde bnlp mocht liet gelukken de fabriek voor brandge vaar te vrijwaren. De mijt was tegen brand schade verzekerd. De vermoedelijke moordenaar van Maria Holz te Viersen, Johan Kouisch, heeft zich te Amsterdam vrijwillig hij de politie aange meld, als zijnde zonder middelen van bestaan en onderkomen, en bevindt zich daar thans in arrest. Hij wil zijn alibi bewijzen door voor te geven op den dag dat de moord ge pleegd is, te Düsseldorf geweest te zijn. I-Iij blijft zicli geheel onwetend houden, ofschoon er getuigen zijn, die zijne verklaring te Tegelen gehoord hebben dat. hij voortvluch tig was, ten einde niet in de handen der Prui sische politie te geraken. De lieer J. H. Billen van Blerik, cand.- veearts is tot liet 4de studiejaar aan 's rijks veeartsenijschool te Ütrecht toegelaten. De heer H. Diepen van Roermond, heeft met gunstig' gevolg aan de Universiteit te Amsterdam liet examen van semi-arts afge legd Te Leiden zijn bevorderd tot apotheker de heerenW. A. Kneephens, geboren te Weert, en J. J. G. Steijns, geboren te Maas tricht. Op de lijst van aanbeveling ter vervul ling van de opengevallen betrekking van kan tonrechter te Druten komt voor de heer Mr. A. B. K. F. Schouten, oud-griflier bij 't kantongerecht te Roermond. - Aan het provinciaal verslag over den toestand van liet lager onderwijs in Limburg over 1888 wordt het volgende ontleend. Het getal openbare scholen bedroeg 175, dat dei- bijzondere gesubsidieerde G, en dat der bij zondere niet gesubsidieerde 64, totaal 254. Aan die scholen waren werkzaam 189 man nelijke en 51 vrouwelijke hoofden, 269 onder wijzers en 453 onderwijzeressen. 7-1 manne lijke en 50 vrouwelijke kweekelingen. Het gemiddeld getal dagscholieren bedroeg op de openbare scholen 24821, op de bijzondere 10495, totaal 3531G. Van dezen genoten 12915 kosteloos onderwijs. Tot deelneming aan hot. examen voor leerling aan de rijksveearfsenijpchool hebben zich 38 jongelieden aangemeld. Uit goede bron vernemen Avij dat eer lang op uitnoodiging van het bestuur van den Provincialen Bond van R. K. Kiczersvcreeni- gingen in Zuid- en Noord-Holland, het bestuur van den Algemeenen Bond van R. K. Kie- zersverecnigingen in Nederland eene samen komst zal houden met voornoemden Bond, teneinde maatregelen te beramen, die strek ken kunnen orn het verzet tegen de-ontwor pen legerorganisatie zoo algemeen mogelijk te doen zijn. De I-tegeering heeft een wetsontwerp ingediend tot nadere wijziging der wet van 18GG, betrekkelijk de inkwartieringen en het onderhoud van het krijgsvolk. De R. K. liiezersvereeniging «Recht voor Allen", te Utrecht' hoeft voor de a. s. verkiezing van een lid der Prov. Staten can- didaat gesteld den hoer G. M. Blank en hcijm. Te 's Hertogenbosch heeft zich een comité gevormd, om de oprichting van een nsyl voor drankzuchtigen in Nederland te bevoideren. I)e tramweg BeekNijmegenNeer bosch wordt, indien de betrokken gemeente besturen daaraan hunne goedkeuring hechten, Zondag 30 Juni geopend. Bij het dejeuner, in liet Amstelhotél Zaterdagmorgen den Seliacb van Perzië ten afscheid aangeboden, waarbij o. a. de minis ters van Bmnenlnndsche Zaken, Waterstaat, Justitie, de Commissaris des Koniugs, de bur gemeester en de generaal Yerspijck tegen woordig waren, heel'i do minister van Binnen- landselre Zaken, als hoofd van het Kabinet-, den Schaeh dank gezegd voor 11. D. bezoek aan Nederland, en den wenscli geuit, dat, daar door de banden, die vroeger tnsschen Perzië en ons vaderland bestonden, weder nauwer zouden worden toegehaald door het aankuoo- pen van nieuwe handelsbetrekkingen enz. Do Schaeh heeft hierop, wat hij zelden doet, in het Franscli geantwoord, en zijn beste wen- sclien geuit voor het welzijn van onzen Koning en voor het volk, dat hem zoo hartelijk en met zooveel blijken van sympathie ontvangen heeft en ook in de toekomst, zoo hij hoopt, zooveel voor zijn land kan zijn. De Schaeh heeft liet grootkruis der orde van den Leeuw en do Zon van Perzië ver leend aan do ministers van Buitenlandsche Zaken. Binnenlandsclie Zaken, Waterstaat Handel en Nijverheid en Justitie, alsmede aan den Commissaris des Konings, die bij zijn vertrek aan liet station tegenwoordig waren. Z. M. de Schach van Perzië liceffc naar aanleiding van zijn bezoek aan liet Burgerlijk Weeshuis te Amsterdam, aan den burgemees ter een -som van 1' 1000 doen tor liand stellen, ten einde de weezen aldaar in de verschillende inrichtingen verpleegd, te onthalen. Voorts heeft Z. M. nog beschikbaar gesteldf 200 voor het personeel belast met den torpedo- dienst; f 250 ten behoeve van het politicfonds en f 100 voor het brandweerfonds. De burgemeester van Amsterdam hoeft namens den schach van Perzië uit Antwerpen een telegram ontvangen, waarin op den har- telijksten toon de verzekering gegeven wordt, dat Z. M. de beste herinnering van Amster dam behouden heeft. In een bijeenkomst van sociaal-democra ten te Groningen is een der aanwezigen, die afvallig van de leer was en door de anderen daarover hard werd gevallen, een vreeselijke woud in liet gelaat, toegebracht, tengevolge waarvan hij zijn geheele leven verminkt zal zijn. De pleger van deze misdaad is bekend. In de aanstaande vergadering der prov. staten van Noord-Brabant zal o. a. nog in behandeling komen een voorstel van den dis tricts-veearts m Noord-Brabant tot eene na dere indeeling der provincie in 15 veedisti'ic- 'ten. Bij de tegenwoordige indeeling in 10 districten is gebleken, dat verschillende van deze te uitgebreid zijn, en niet altijd voldoen de rekening is gehouden met de hoegrootheid van den veestapel in elke gemeente. Op last van de justitie te Breda is door de marechaussees uit Tilburg te Rotterdam gearresteerd zekere B., uit Tilburg, die op het punt stond met zijn gezin naar Engeland te vertrekken. Hij had zich schuldig gemaakt aan verduistering, door zich eene som geld, die liij ontvangen had voor den aankoop van meubelen, toe te eigenen. De meubelen zond hij tegen rembours aan zijnen lastgever te Tilburg af. Het hoog militair gerechtshof te Utrecht heeft uitspraak gedaan in de zaak van den genie-korporaal II. Fekken. Het heeft hem vrijgesproken van de beschuldiging als zou hij met voorbedachten rade hebben gehandeld; hem schuldig verklaard aan mishandeling, den dood tengevolge hebbende, en liem ver oordeeld tot zes jaren gevangenisstraf, met vervallen verklaring van den militairen stand. Doze uitspraak betreft den moord gepleegd op de binnenplaats der genie-kazerne t» Utrecht, op den milicien Stavast. De officier van Justitie .te Haarlem ver zoekt ton spoedigste te worden bekend ge maakt met de tegenwoordige verblijfplaats van den socialist Pioter van der S-tadt, bier- bottelaar te Koog aan de Zaan, die den 2 Juli e. k. als getuige in de bekende strafzaak van den zaakwaarnemer Visser, die tl. een moordaanslag pleegde op zijne .vrouw, voor de rechtbank te Haarlem moet wórden ge hoord. Woensdagochtend ruim 9 uur zijn twee Engélschen, die Dinsdagmorgen na aankomst der mailboot te Vlissingen gearresteerd wer den, wegens verscheidene diefstallen door lien gepleegd onder de passagiers der nachtboot «Prinses Marie", zwaar geboeid en onder geleide van 2 beambten der rijksveldwaeht' en 2 stadspolitieagenten naar de gevangenis te Middelburg overgebracht. Met den sneltrein, welke Vrijdag avond van Zevenaar naar Emmerik vertrok, is te Babbericli nabij de grenzen een kind van den landbouwer R. dat op de spoorbaan speelde, overreden. Het kind werd door de machine omvergeworpen tusschen de rails. De machi nist remde met alle mogelijke kracht, doch kon niet verhinderen, dat de machine roet eenige wagens over liet arme kind heen reden. Oogensehijnlyk bleef het ongedeerd, daar het geen uitwendige teekenen van verwonding draagt, doch het geeft slechts geringe teeke nen van leven. De visscher T. de J. uit Woudrichem wilde zich met zijn schuitje door de veerstoom- boot laten overslepen. De man, die op die manier spoedig thuis wilde zyn, verloor door een rule van de boot het evenwicht, viel over boord en verdween, in de diepte der rivier de Mei-wede. Zijn lijk is totnogtoe niet gezien. De gemeente Stoinpwijk doet in den laatsten tijd druk van zich spreken.- Verleden week Donderdag is er weer een moordaanslag gepleegd, door een arbeider, die weigerde do herberg van den kastelein S. te verlaten. Do man vloog op den herbergier toe en bracht hem eeii zware wonde in den hals toe. De toestand vafi den kastelein is zeer zorgelijk. Eenigen tijd geleden maakten wij mel ding dat te Amsterdam en Ai nliern valsche bankbiljetten van f25 door twee Duitsolïe-rs waren uitgegeven, en dat een van die .personen op eerstgenoemde plaats was aangehouden, die door de arr.-rechtbank aldaar reeds-i.-wt eenige jaren gevangenisstraf was veroordeeld Thans vernemen wij Jat te Kleef een-per soon is aangehouden, die verdacht werd de voortvluchtige medeplichtige van den reeds veroordeelden Schuilenberg te zyn. Deze persoon, Poters genaamd, is 11. Woensdag door zes getuigen, die ten verzoeke der Duit sche. justitie van hier naar Kleef zijn gegaan, voor den voortvluchtige!» uitgever der bank biljetten herkend ec is dientengevolge in be waring gebleven. Naar men verneemt, zal hij aan de Nederlandöche justitie worden uit geleverd om, evenals zyn medeplichtige Schel lenberg, voor den N.ederlaudschen rechter terecht -te staan. Arnh, Ct,

Peel en Maas | 1889 | | pagina 2