Buitenland. Belgie Duitschland Oostenrijk Engeland Nederland. tol hun veertigste j.xnr ingmleekl hij <le reserve van de hand- of zeeweer. Deze treedt niet op, omdat de geheele land- en zeeweer zijn opgeroepen. Vrijgesteld wordt de dienstplichtige: die kleiner is dan 1,0 Meter. Kan het benoodigde contingent voor de volledige en voor de verkorte oefening niet worden ver kregen. dan kunnen ook dienstplichtigen niet kleinei dan 1.57 M. worden in dienst gesteld. 2. Wiens borstkas in verhouding tot zijn lengte niet voldoende ontwikkeld is. 3. Die door ziekelijke gesteldheid of ge breken ongeschikt is. 4. Die eonige wettige zoon is. f» Wegens broederdiensl. Van een even petal brooders de helft, \an een oneven de grootste helft vrij. Van twee of meer broeders, in hetzelfde jaar dienstplichtig, is minstens de helti vrij. Om vrijwillige» «Heust van brooders of halve broeders wmdt geen vrijstelling ver leend. f». Die boven do 18 jaar niius'cni» 2 jaar vrijwillig heelt gvdiend. De om deze reden vrijgestelde behoort echter, ook zoolang hij zijn 28e jaar niet bereikt beeft, tol do land of «1c zeeweer. «Uitstel van werkelijken dienst wordt ver leend, \or hoogstens 8 jaar, aan hen die eene -verklaring afleggen dat /.ij woi den op geleid voor a. arts b. apotheker, c. veearts. De sub a. bedoelde personen moeien tevens verklaren dut zij na hur.no studiën en na te hebben voldaan aan de vereist hten van reser veofficier van gezondheid, het Kijk in tijd van oorlog als reserve-officier van gezondheid gedurende 8 jaren zullen dienen. Hetzelfde geldt voor de sub 1>. en c. bedoelden, gedu rende 10 jaar als reserve-apotheker of paar denarts. Nadien zijn zij van verderen nnlit. dienst ontheven. llezitt.cn bedoelde personen na den termijn van uitstel niet de vcreischten voor reserve- officier, dan worden zij bij het leger ingelijld. Voor hoogstens f) jaar wordt vrijstelling verleend aan studenten der Polytechnische School te Delft. In de Belgische Kamer is het rapport dor centrale sectie rondgedeeld over het wetsont werp tot wijziging van de leger organisatie. In do sectie waren 4 stemmen voor en 2 tegen liet on Pi ,rp. v L Voigeds den situatiostaat, overgelegd bij do jongste wet op het contingent, zou de sterkte van het leger 331,5G0 man bedragen. Wan neer men editor tot grondslag neemt de uit komsten der mobilisatie van 1870, zou men op niet meer dan 115.800 man mogen rekenen. De ontvangst ran den koning en den kroon prins van Italië en den min.-president Crispi leverde een .schitterend schouwspel op. Monu mentale eereboogon, verguld netwerk met bloemen gevuld, vertoonden zich in de Ber- Jijnsehe straten, die naar liet station leiden, te midden van een overvloed van vlaggen en wimpels overal langs den weg, dien de stoet volgde lot het keizerlijke slot, onder de Bran denburger poort door iangs Cater den Linclen. De huizen zijn tot den nok bedekt met tapij ten, vlaggen en welkomstgroeten, zooals: eene der reinste en aangenaamste herinner ingen, welke u uit de jaren uwer jeugd zijn bijgebleven. Den volgenden dag in den namiddag ver- loonde Frederik zich, vergezeld van den dok ter. in reisgewaad op het kasteel. Mevrouw de Monlsabrey. Lucile, de burggraaf en de pastoor zaten bii elkander in de groote zaal. Mevrouw, sprak bij, na de aanwezigen met eene buiging gegroet to hebben zonder de oogen op Lucile te durven slaan, ik kom afscheid van u nemen. Ik ben u voortaan tot niets dienstig; het weinige goed, dat ik heb kunnen doen, heb ik volbracht. Het zal altijd mijne zoetste vreugde, mijn grootste trots uit maken, te kunnen denken, dat ik, een niots- botee,kenend menscli, u en de uwen in mijn loven Aia iets van dienst heb kunnen zijn. Ondotëfcs zijn onwrikbaar besluit, om het geen in iiom omging, te verbergen, kon hij zijne «iet zeer goed volhouden. Zijne laat ste woorden eindigden in een onverstaanbaar gemompel. Daar hij het hoofd afw endde, orn zijne ontroering te verbergen, bespeurde hij twee tranen op Lucile's wangen en nu had hij de grootste inspanning noodig, om de tranen te -weerhouden, die insgelijks in zijne oogen opwelden; want zien weenen, doet veenen. Dus gast gij vertrekken, nu ik aankom, mijnheer, sprak, mevrouw De Monfsabrey, hein uitnoodigende om plaats te nemenhet doet mij ten hoogste leed, doch hot verwon dert mij niet. Het is zoo lang geleden, dat gij uwe moeder en zuster niet gezien hebt Daaroubovcn vereischt de aard uwer weik- zaamheden, dat gij te Parijs woont; alleen te Parijs kan men vermaard worden. Ik zou u wel willen uitnoodigen, nog eenige tijd alhier te vertoeven, want ik heb ter nauwernood firiea il lie! Hock llalien and Koni-ay Hum bsrlj enz. Allerprachtigst vertoont zich de omgeving van het slot. Tusschen het paleis en het, uni versiteit gebouw zyn groote tribunes opge richt, alsmede een geweldig paviljoen, met frissche bloemen ba-lokt. Over de rivier de Spree zijn op hou go palen zilveren on gouden netten gespannen, waarin lauwerkransen ge vlochten zijn. To midden van al die praal verrijst hot aloude slot» dat tot aan het dak versierd is met. de italiaansche kleuren, groen- wit-rood, en dat er met al dien tooi van kleu ren en bloemen uitziet als een tooverpaleis. Ook de rijtuigen in den stoet waren met de Italiaansche kleuren behangen. Koning Humbert en de kroonprins zijn Dinsdag te Berlijn aangekomen. De keizer wachtte de hoogo gasten, in gezelschap van de prinsen, den rijkskanselier, de ministers en verscheidene generaals, aan het station op. De ontvangst was zeer hartelijk. Nadat de eere compagnie, welke op het perron was op gesteld, geïnspecteerd was, ïeJen de vorsten met hun gevolg stadwaarts, begeleid door liet geestdiifiig gejuich der "duizenden en duizen den toeschouwers. Te Berlijn schijnt.men allesbehalve in genomen te zijn geweest met de komst van koning Humbert. Met slechts één stem meer derheid heelt, de gemeenteraad na langdurige discussie besloten 150,000 mark beschikbaar te stellen voor een gastmaal ter eere van den Italiaanscheu vorst. Vodr stiaat-illuminntie en versiering wilde de gemeenteraad evenwel geen golden toestaan. Keizer Wilhelm heeft volgens den coi - respondent van het Journal des Débats een einde willen maken aan alle geruchten over zijn afkeer van de Vrijmetselarij en daarom eene gravure gezonden, welke de aanneming der Loge voorstelt vuil den hertog van Uol- stein door koning Frederik II in 1740. In het bijgevoegd schrijven verklaart de keizer, dat hij cvenuls zijn grootvader de bewijzen van gehechtheid en trouw, die de Loges aan de monarchie gegeven hebben, in herinnering zal houden. Trouw, de Loge aan dc monarchie! Zou de keizer niet weten, dat de ridders Kndosch en Rozenluv., zich tot de verdelging daarvan evenals van den godsdienst met een duren eed moesten verbinden I)e Duilsche Rijksdag zal, naar uit Ber lijn bericht wordt, nog iu deze zitting de noo- dige gelden toestaan voor het bouwen van twee oorlogsschepen, ter vervanging van die welke bij Samoa zijn vergaan. Nadat Dinsdag in allo mijnen van dc Dortmundcr, Êpchumej' en Kssencr districten, op 'enkele weinige uitzonderingen na, het. werk horvat was, komt uit Berlijn het bericht, dat, volgens medcdeelingen van de leden der depu tatie uit de mijnwerkers de aanvoerders der werkstakers, in strijd met de stellig gegeven belofte, uit hun dienst ontslagen hebben. De laatste berichten uit Opper-Silczië en het Waldenburger district doen verwach ten, dat aldaar de werkstaking in de steen koolmijnen binnen eenige dagen zal zijn afge- loopon. In de mijnen bij Ottesberg is het werk reeds geheel hervat, terw ijl in de mijn Künig 70 pet. der arbeiders weder aan hunne bezig heden gegaan zijn, nadat hun een loonsver- hooging van 15 pet. was toegestaan. De Duitsche bladen wijden lange artike len aan het groote feit, dat op het oogenblik in Duitschland aller aandacht in beslag neemt: het bezoek van koning Humbert te Berlijn. tijd gehad u mijn dank te betuigen; maar dit zou te veel gevergd zijngij zoudt hot mis schien om der boleefdswille aannemen en het mij inwendig ten kwade duiden en ik zelve, mijnheer, zou het mij nimmer vergeven, dat gij u, mij ten genoege, nog meer opofferingen getroostte!. Ieder van die woorden drong Frederik als een dolksteek in het. hyrt. In zijn binnenste beschuldigde hij mevrouw De Montsabiey van ondankbaarheid en gevoelloosheid. Hij had zich eene andere ontvangst voorgesteld. Hij had gerekend op de eenvoudige uiting van eene oprecht gemeende dankbaarheid, en men beje gende hem slechts met die allodangsche be leefdheid, welke men tegenover ieder menscli, al ontmoet men hom voor de eerste maal, in acht neemt. Hij stond op, om heen te gaan; mevrouw De Montsabrcy hield hem zachtkeus bij den arm vast en verzocht hem weder te gaan zit ten. Langzamerhand nam het gesprek eene meer vertrouwelijke en bijna gemeenzame wending. De burgvrouw vroeg d(-u schilder naar zijne moeder, zijne zuster, zijne studiën, zijne plannen; ieder antwoord van Frederik bewees haar, dat de beide broeders niets dan de zuivere waarheid gesproken hadden, toen zij de edele hoedanigheden van den jongeling hemelhoog verhieven. Lucile zweeg, maar haar gelaat verraadde al do aandoeningen, waaraan hare ziel ten prooi was. Mevrouw De Montsa- brey sloeg haar van ter zijde gade en be schouwde haar bij tussohenpoo7.cn mot ecnen blik. welke tot in den bodem barer ziel scheen te willen doordringen. Ik wil toeli mijne schuld bij u afdoen, mijnheer, zeide zij, plotseling der; draad van het gesprek afbrekende. Het is mij bekend Zij roepen den knagen gast een hartelijk wel- kom toe en wij/tji met ingenomenheid op de vriendschapsbanden, welke tusschen Italië en Duitschland best a w in liet bijzonder herinne ren zij aan do .£oede betrekkingen, welke koning Humbert [met wijlen keizer Frederik onderhield, terwijl zij de hoop uitspreken, dat, ook de verhouding ^jissohen den koning van Italië on den teg(ui\wr rdigen Duitschen keizer steeds even g«nsA*».| mogen zijn. Er zijn welke bij gelegenheid van dc aankonA'van den koning van Italië in de Pruisische hoofdstad in hooge mate de aandacht getrokken hebben; eene is van blij den, de twee anderen van weinig opwekken- den aard. De e< :V'-.s deze, dat do rijkskanse lier niet alleen 'iljJc ontvangst van den koning tegenwoordig was, maar zelfs den gelieelen weg naar het paleis niedcmnakte. Dit is een feit, dat zeei oivv-jkg beoordeeld wordt, daar liet in lange jaren niet. gebeurd is, dat prins Bismarck een zoo in liet oog loopendc eerbe tuiging aan een jnntenlandsche vorst bracht. De twee andere zaken zijn de eigenaardige handelingen van den Rtissischen militairen attaché en dc zonderlinge houding van het Russische en liet, Fransche gezantschap to Berlijn. Beiden zijn gelegen aan den weg, waarlangs de koninklijke stoet, zich voortbe woog, maar noch het eene, noch het andei e had de vlag uitgestoken ol" eenige versiering aangebracht. Deze manifestatie tegen de triple- alliantio zal ongetwijfeld aanleiding geven tot drukke besprekingen in de pers. Ter eere van de hooge gasten uit Italië hééft Woensdagmorgen te Berlijn eene groote parade plaats gehad, waaraan deelgenomen word door de garnizoenen van Berlijn en San- dati. Het parade-veld. beschenen door een heerlijke lentezon, leverde een schitterend schouwspel op. - Keizer Wilhelm voerde zelf liet commando. Toen koning Humbert verscheen, reed hij hem tegemoet, geleidde hem langs het front der troepen en deed deze vervolgens tweemalen iu parade-marseh dcfljeeren. De keizerin, verge zeld van een schitterend gevolg, woonde dc parade te paard bij. Do vorstelijke personen werden op hun tocht naar en van het, parade- vcld onophoudelijk met stormachtige toejui chingen ontvaiigon. 's Middags had eerst de koning, later de heer Crispi een; langdurige bijeenkomst met den rijkskanselier. Het besprokene wordt geheim gehouden, maar het is toch gebleken, dat bot onderhoud tot wederzijdse!) genoegen is afgeloopen. Men vermoedt, dat het resul taat der bespreking is geweest eene uitbrei ding van de bestaande overeenkomst tusschen Italië cn Duitschland, in militairen zin. Om 7 uur ijlden avond werd den koning, den kroonprins den beer Crispi een gala diner ten p*le^O^.:uige!)oden, waar, behalve de keizer en"de prinsen, ook de leden van het corps diplomatique, de ministers en de hooge dignitarissen der beide Hoven in het ge heel 110 personen tegenwoordig waren. Iu den loop van het maal betuigde de keizer aan den koning van Italië zijn dank voor het be wijs van vriendschap, hem door bet bezoek gegeven, en verklaarde, dat ook de troepen deswege van -dankbaren trots vervuld waren. De keizer dronk op het welzijn van den koning en de koningin van Italië en op Humbert's dappere troepen, alsmede op de onverander lijke vriendschap tusschen do beide staten. De koning gaf in het Ituliaansch den keizer zijn dank te kenuen voor de gesproken woor den. Duitschland en Italië, zoo sprak hij ver der, zijn na het horstel hunner eenheid een waarborg voor den Europeesche vrede. Onze legers zullen begrijpen dat hunne grootsche roeping vervuld is. Hierop stelde de koning een dronk in op het dat gij de aanbiedingen mijns broeders van de hand gewezen hebt; ik vlei mij, dat gij mij met minder gestrenheid zult behandelen. Gij raoogt, gij kunt niet vertrekken, zonder een blijk van mijne erkentelijkheid mede te ne men Gekrenkt, vernederd even als den vorigen dag bij het bezoek van den burggraaf, stond Frederik op, en wierp op mevrouw De Mont- sabrey een sniartvollen, verwijtenden blik. Al de aanwezenden waren te gelijk opgestaan. Lucile, eene bezwijming nabij, en zoo bleek als eene doode, leunde op den arm des dokters,- die inwendig in de martelingen der beide kindei en deelde. Mevrouw, sprak de jonge schilder, voroorloof, dat ik mij verwijder. De dag is l eeds ver gevorderd, ik reis te voet, en do plaats, waar ik mijn nachtverblijf deuk to houden, is ver van hier. Mijnheer zal mij ten minst* toestaan, viel de burggraaf hom met eene beleefde buiging in de rede, hem met. miju rijtuig tot in de naaste stad te doen brengén. Mijnheer de burggraaf is al te goed, hernam Frederik, nauw merkbaar glimla- lachende. Mevrouw De Montsabrcy was hem intus- schen genaderd en zag hein met eene uitdruk king van onuitsprekelijke belangstelling aan. Eindelijk had zij alles geraden, alles begrepen. Mijn jongen vriend, zeide zij tot Fre derik, met eeneteioo liefelijke stem. dat hij daardoor diep geroerd werd, er bestaat eene belooning, welke gij misschic-n met zult wei geren. de eenige, welke ik u kan aanbieden, de eenige, welke uwer waardig is Lucile, geef mij uwe hand. Half bewusteloos, half glimlachende, door welzijn van het keizerlijk paar en de keizer lijke familie, op liet roemrijke Duirsehe leger en op den voorspoed van Duitschland. liet leven van de keizerin van Oostenrijk heeft ernstig gevaar geloopon. Dinsdag-na middag namelijk is op de verbindingslijn nabij F rank lort hot. laatste rijtuig van den extra- trein, waarin de vorstin zich bevond, ont spoord, waardoor zoowel dit rijtuig, als het, voorafgaande omviel. Do keizerin én haar gevolg, mot uitzondering van een lakei, die gewond is, hebben geen letsel bekomen. Dc trein ondervond een oponthoud van één uur. Aangaande den ongunstige!) gezondheidstoe stand van Boulanger wordt gemeld, dat. deze reeds ongesteld was. toen hij van Fa rijs naar Brussel vertrok. Sedert zijne verhuizing naar Londen is echter zijn toestand vorslimmerd. In het oog vallende zwakte, slapeloosheid en vermagering "vertoonde zii-h, die zoowel de generaal als zijne omgeving en de ingeroepen geneesheer voor gevolgen van zenuwachtigheid hielden en als zoodanig trachtten tegen te gaan. Spoedig daarna herhaalden zich die verschijn selen met groote lievigheid. Kr had een con sult plaats met dr. Pavy, die de ziekte als eene gevorderde, reeds lang bestaan hebbende sui kerziekte herkende. Pavy gaf don raad, dat de generaal zich volstrekt van alle zaken en van alle oorzaken van opwinding onthouden en terstond eene kuur te Aichy of te Karlshnd ondernemen moest. Dr. Cliarras echter, een met Boulanger bevriend gepensioneerd officier stelde met hot oog op de omstandigheden voor, dat dc generaal op het eiland Wight zijnen intrek nemen en aldaar eene kuur met Viohy- water doen zou. Boulanger's vrienden, die angstvallig allo ongunstige berichten over zijn gezondheids toestand tegensproken, trachten thans liet voorstel van Cliarras hij den »brav' généraal" ingang te doen vinden. In eene vergadering van Iersche Pairs en afgevaardigden, Woensdag door den mar kies van Waterford belegd, werd eenstemmig besloten, tot de receding het voorstel te richten, den post van Lord Lieutenant van Ierland af te schaffen en dien ambtenaar te doen vervangen door eenen staatssecretaris. Men zou iu Ierland eene koninklijke residen tie willen vestigen en die rijk willen beschen ken. VEN RAY 25 Mei. De Staatscourant bevat liet Koninklijk besluit van I2en Mei 1SS9, tot wijziging van het Kon. besluit van 2d Maart 1888. waarbij nader wordt, bepaald, welke ziekten voor besmettelijk worden gehouden en welke der in de wet van 20 Juli 1870 genoemde maatregelen hij het dreigen of heerschen van elke dier ziekten moeten toegepast worden. De Minister.van Binnenl. Zaken brengt tor kennis van belanghebbenden, dat dit jaar de examens ter verkrijging van akten van bekwaamheid tot het geven van middelbaar onderwijs in de Hoogduitscho en Eng. taal en lager onderwijs in de Fransche, Hoogduit- sche, en Eugelsclie talen, zu'len worden afge nomen in de maand Augustus, des noodig ook iu het laatst van Juli; die tot hef geven van lager onderwijs in de gymnastiek, zullen v orden gehouden in de maand Juli; die tot liet geren van lager onderwijs in de land-en den pastoor en den dokter ondersteund, naderde Lucile hare moeder. Mevrouw Dc Montsabrcy nam de hand barer dochter on die des jongëlings, en hun beider handen in elkander leggende, zeide zij Gij zijt mijne beide kinderen! De doktor en de pastoor waren diep ge troffen. De burggraaf, die geen oogenblik zijne gevoelloozo onverschilligheid had verloren kon zijne boren en oogen niet gelooven. Mevrouw Do Montsabrey keerde zich tot hem. Daar hadt gij niet aan gedacht, niet waar? zeide zij. Om u do waarheid te zeggen, neen, gaf de burggraaf ten antwoord. Welnubroeder, liet zij er vrolijk op volgen, wij zullen een artiste in onze familie tellen. De burggraaf heet zich op de lippen en antwoordde met veel deftigheid: Een mijner voorouders heeft Leonard Da Yincie aan hot hof te Fontaiuebleau van zeer nabij gekend wij hebben ten allen tijde de kunsten aangemoedigd. Eenige dagen daarna kwam de familie van Fiederik op het kasteel Montsabrcy, om bij zijn huwelijk mot Lucile tegenwoordig te zijn. Frederik omhelsde zijne moeder en zuster met do grootste hartelijkheid, en de laatste aan Lucile voorstellende, zeide hij tot haar: 11c was op reis gegaan otu een bruidschat voor u bij elkander te brengenik heb op mijnen weg het geluk en eene beminnelijke gade ontmoet 1 EINDE. tuinbouwkunde en houtt-eslt, zuilen plaats hebben in de maand Augustus. Zij, die zich aan deze examens wenschen te onder werpen, moeten zich voor 21 Juni e.k. bij het Dep. Binnen!. Zaken aanmelden. Zij, wier aanvragen op 21 Juni e. k. liet Dep. Binnenl. Zaken niet hebben bereikt, kunnen onherroepelijk niet» tot de examens worden toegelaten. Bij kon. besluit is benoemd tot commies der posterijen 2(io klas, de lieer ,J. F. \V. Galand, thans 8(le klas, die niet 1 Juni e. te. aan het Postkantoor te Roermond zal ge plaatst" worden. De opper-ceremoniemeeater maakt he kend. dat, ingevolge da bevelen dos Kouings, het Hof den lichten rouw zal aannemen voor den tijd van veertien dagen, wegens het over lijden van Hare Majesteit de Koningin Moe der van Beieren. Het reeds voor eenigeu tiju aangekon digde wetsontwerp, hoofdzakelijk tot bestrij ding der z. g. gedwongen winkelnering, hou dende bepalingen lot, waarborging van de vrije beschikking door werklieden over hun verdiend loon, is (hans ingediend, liét luidt in hoofdzaak als volgt: Art. 1. liet loon voor huur van diensten, van werk of van nijverheid wordt alleen vast gesteld in Nederlandsehe munt en in den te vorst! ekken kost, te znmen of afzonderlijk. Art. 2. De uitbetaling van liet.in art.. I bedoelde en in Nederlandsehe munt vastge stelde loon of gedeelte van dat loon, geschiedt uitsluitend in diezelfde gangbare munt of in gangbaar Nederlandsehe munt- of bankpapier. Dc uitbetaling bedoeld in het vorig lid geschiedt ten minste eenmaal 's weeks, indien liet daar bedoelde loon of gedeelten van bet loon per week berekend, minder dan 15 gulden bedraagt. Indien liet loon naar de tijdruimte is vastgesteld moet deze wekelijk- sclie uitbetaling evenredig zijn aan dc voor die tijdruimte vastgestelde som; indien het echter naar liet stuk of naar de maat Fs vast gesteld, moet liet evenredig zijn aan hetgeen is afgewerkt. Art. 3. Van de voorschriften van art. en 2 kan worden afgeweken bij schriftelijke en in dubbel op t.e maken overeenkomst, waarvan de werkgever het éene, de loont rek kende het andere exemplaar tot zich neemt. In die overeenkomst moet, voor zoover van de genoemde voorschriften wordt afgeweken, worden vermeld: 1. waarin het loon wordt vastgesteld en zal worden uitbetaa'd2. do hoeveelheid of een andere nauwkem ige om schrijving van dat loon; 3. liet tijdstip waar op de uitbetaling zal plaats hebben. Vaststelling of uitbetaling van het loon voor huur van diensten, van werk of van nijverheidof van een gedeelte daarvan in sterken drank is verboden. Door of vanwege onzen minister van .jus titie kan schriftelijke vergunning wórden ver leend om het in ait. 2 bedoelde loon of ge deelte van loon ten minste eenmaal in de maand uit te betalen, overigens mot inacht neming van het bij het laatste Ud van art. 2 bepaalde. Art. 7. Ongeoorloofd zijn overeenkomsten van den werkgever, diens beambte of zotbaas met een ondergeschikten loontrekkende, waar- bi,) de laatste zicli verbindt het loon voor huur van diensten, van werk- of van nijverheid of een gedeelte van dat loon of zijne overige inkomsten op eene bepaalde, bij deze wet niet uitdrukkelijk toegelaten wijze to beste den, of zijne benoodigdhedon op eene bepaalde plaats of bij een bepaalden porsoon aan te schaffen. Ten opzichte van het loon van bij den meester inwonende dienst- en werkboden is de geheele wet niet van toepassing. liet hoofdbestuur der Maatschappij van landbouw in Limburg beeft adressen gericht tot de regeering, verzoekende het oprichten van proefvelden, zoo als die in België bestaan, bet teekenen van subsidie ten behoeve van ouderwijs in hoefbeslag en het wijzigen der vogel wet in die voege, dat daarin niet meer de mussehen en kraaien onder de gehtkkigo vogels worden gerangschikt. In de zomerzitting der Provinciale Sia- len van Limburg zal aan de orde worden gesteld de invoering van een provinciaal reg lement op het houden van hengsten en stieren. Volgens dat reglement wordt Limburg ver deeld in 7 districten. Jaarlijks wordt in elk distriet ccno keuring van stieren gehouden dc alsdan goedgekeurde zullen voor den open baren dienst mogen worden gebruikt. Voor bijzonder sohoone exemplaren wordt boven dien aan den eigenaar eene premie toegekend, terwijl voor liet gebmik van afgekeurde stieren belmlve voor eigen veestapel strak wordt bedreigd. Ten opzichte der paarden wordt do provin cie in drie districten verdeeld, overeenkomstig de rassen, die er gebruikt worden. Men verwacht van dezen maatregel veel goeds voor den Limburgschen veestapel. De jacht op waterwild wordt in het hertogdom Limburg geopend op Zaterdag don 29 Juni a. s. De lieer F. Th. J. H. Dobbelmann, (katholiek) te Nijmegen, is bij dejl. Dinsdag aldaar gehouden verkiezing voor een lid der Tweede Kamer met 1157 van de 1510 uitge brachte geldige stemmen, gekozen. De heer De Ivoning (liberaal verkreeg 345 stemmen

Peel en Maas | 1889 | | pagina 2