vai: risjiii VIERING Vélocipèdes. na afloop FAKKELOPTOCHT Emifs Haffmans, M. Verriet iestsioffen. Mark 500,000 liet Fanfare Gezelschap „EUTIRPE" op Zondag 12 Mei a. s. STOOMKÜNSTVERVERIJ Eug. Bloemen, Roermond, WILLEM DEN DERDE Bij P. A. Boers TURFSLIJX zwaar dennen tophoul De Notaris Van den Bergt De Notaris Van denBergh De Notaris Van denBergh Burgerlijke Stand. Marktberichten Clemens Baron de Weicbs de Wenne, Ph. H. W. Esser, prima kwaliteit Amerikaansch SPEK Heeren Landbouwers! H. Poels-Camps. im Valentin Co. Vélocipèdes en toebehoor van VENRAY De Commissie. op de Langstraat, Venraai, Smakt Langstraat. Chem. Wasscherij koning der Xederlanden Groul-iiertog van Luxemburg. besle rootle en blauwe dakpannen Plavuizen, Steenkolen l)e Notaris L1NSSEN Allerhande huismeubels, als; cm te ontkomen, doch II. hield hem zoo vast, dat dit niet gelukte. Nadat nog een tweede ter ondersteuning was toegesneld, werd de overtreder aan de politie te Belfeld overgeleverd, die hem ge boeid n:iar Veulo voerde. Dienzelfden avond hield de hoer burge meester eenen verdachten vreemdeling aan, «n gaf hem nachtverblijf in de gemeente gevangenis. Het 7-jarig dochtertje van H. v. d. 13. te Roermond, viel Donderdag morgen in de uitmonding der rivier de Roer, doch werd door A. Lafleur er uit gehaald en zoodoende vau een anders wissen dood gered. De minister van Marine brengt ter kennis van belanghebbenden, dat voor vier studenten in do medicijnen aan de Ned. Uni versiteiten gelegenheid bestaat om, voor rekening van zijn Departement, in opleiding te worden aangenomen, met bestemming voor de betrekking van officier van gezondheid der 2e kla*se bij de zeemacht, onder genot eener subsidie van f 7000. Belanghebbenden zullen zich, onder over legging vari de by gemeld Reglement gevor derde bescheiden, schriftelijk belmoren te wenden lot het département van Marine. Binnenkort wordt een wetsontwerp verwacht., houdende verbod vau het dragen van wapenen. Hot pkarmaeeutisch Weekblad wijdde het le no. van den 2ön jaargang aan het jubileum vau zijn redacteur den heer R. J. Opwijrda te Nijmegen. De lieer L. J. K. Schoepp uit Maastricht, hield op het feest, dat ter eero van den heer Opwijrda gegeven werd, eene hartelijke rede. De verkiezing van een lid der Tweede Kamer in het district Nijmegen, ter voorzie ning in de vacat ure-Reu ther, is door den minister bepaald op Dinsdag 21 Mei, eventu- eele herstemming op Dinsdag 4 Juni. Te Breda is op 86 jarigen leeftyd over leden de 'heer L. C. Bodnier, gep. luit.-kol. der infanterie, oud m dl tic-commissaris, voor zitter der le sectio der vereeniging het meta len Kruis aldaar. Te Breda zul op 14, 15, 16 en 17 Sep tember e. k. eene tentoonstelling worden gehouden voor landbouw, tuinbouw, paarden, hoornvee, wol vee, varkens, land- en tuin- bouwgereedscltappen, bloemen, siergewassen, pluimgedierte en alles wat tot opluistering kan strekken. Voor deze tentoonstelling wor den zeer belangrijke prijzen uitgeloofd, be staande iu gouden, zilveren en bronzen me dailles, geldswaarden en eerediploraa's. Degenen, die inzendingen wenschen te doen, worden verzocht zicli vóór 15 Augustus aan te melden. Door wijlen den heer Hollander, in leven landbouwer te Goënga (Fr.), is de helft van zijn vermogen, geschat op ee« half inillioen gulden, vermaakt aan de Roomsch Katholieke kerk te Wijmbntseradeel. Buiten en behalve ecnigo legaten (de R. K. school te Sneek kreeg o. a. f 1000 en zijne biblio theek) moet de andere helft in handen komen van de katholieke kerken te Ameland, te Warga en te Meppel. De bezending Friesch vee, die oorspron kelijk was bestemd voor de tentoonstelling te Windsor maar daar geweigerd is, werd in één slag verkocht aan een Amerikaan. Voor één koe werd o. a. f 600, voor twee anderen f 500 per stuk betaald. -1Iemand uit Almeloo, die zich te Deventer bevond, stapte Zondag avond bij vergissing in plaats van in den trein naar Almeloo in dien naar Apeldoorn. Toen de trein reeds pi ra. 86 meter \an bet station was verwij derd bemerkte hij, dat hij in den verkeerden trein zat. Hij opende als toen het portier en sprong uit den wagen. Ernstig gekneusd «aan den linker voet werd hij opgenomen en onder behandeling van dr. Bijlsma gesteld. Vrijdag kon hij de reis naar zijne woonplaats weder aannemen. Te Wilp bij Deventer wilde een boe renknecht een oud geweer afschieten. Het vloog uit elkander en verbrijzelde hem het hoofd. De heer W., hotelhouder te Steen wijk, zijn gelagzaal binnenkomende, vond daar iemand die er verdacht uitzag. De bezoeker eischtc een borrel en toen die geweigerd werd, verwijderde hij zich. Da heer W. ontdekte nu dat er eene goed gevulde porte- monnaie uit de lade genomen was; hij liet den vertrokken persoon in liet oog honden, gaf de politie kennis van de zaak, en weldra was de man gevangen. Deze ontkende echter gestolen te hebben, en de portemonnaie was niet bij hem te vindon. Nu liet de heer W. zijn zoon met honden den weg volgen, die door den verdachte genomen was, en weldra hadden deze al snuffelende de portemonnaie in hot gras gevonden. Op het gezicht van iiet vermiste voorwerp bekende de man aan den politic-agent v. O. dat hij schuldig was. Het bleek een vroegere polderwerker J. \V., uit F. geboortig, te zijn, thans straatmu zikant. In het sociëteitsgebouw van den Die rentuin te 's-Gravcnhage, was verleden weck een vorzameling negertypen uitMidden-Afrika te zien, bestemd om op de Parijsche wereld tentoonstelling ter bezichtiging <e worden gestold. Eigenaardig is de afbeelding, die men van hen verkrijgt. Bijna allen, de mannen, vrou wen en kinderen. ziMen neergehurkt, dichtbij de opening van een rieten hut; enkele staan onbewegelijk mot do armen over elkander geslagen. Zij zijn natuuilijk grootendoels half gekleed, vuor het overige de vrouwen mot een doek bedekt on de mannen in een allervuilsteu pantalon gesink"ii. In do zaal, die kunstmatig op eene bepaalde temperatuur wordt gehouden, is het ondragelijk warm en benauwd. Ofschoon er blijkbaar in hunne gewoonten en aapachtige bewegingen veel overeenkomst is en zij waarschijnlijk allen op hetzelfde peil van verstandelijke ontwikkeling staan, zijn zij, wat gelaatstrekken en schedelvorm be treft, merkbaar van elkander onderscheiden. VENRAY Van den 4 tot den 11 Mei 1889. Geboorten. Gerard u§ Gruutjens Leonora Arnoldina Elisabeth Tlieuws Huberta Gertruda Jo hanna Bantiink Hendrikus Hubertus van Me ij el. Huwelijken. Hubert Mathijs Joseph Geomini tuinier oud 25 jaren, wonende te Venlo en Antoinette Johanna Maria Camps oud 26 jaren wonende te Venray. Gerardus van Dijck oud 24 jaren landbouwer en Wilhelmina Huberdina Pools oud 23 jaren beiden wonende te Yeuray Wilhelmus Megens dienstknecht *oud 39 jaren en Johanna Janssen oud 30 jaren beiden te Venray. S terfgevallen Adeleida Huberdina Poels ongehuwd oud 22 jaren. - Petronella Bom oud 73 jaren weduwe van Godfried Sikes. Andreas Phi- lipsen ongehuwd landbouwer oud 65 jaren. Venray, 6 Mei. Aangevoerd 1700 halve kilo's Boter. Prijs per halve kiio 49 a 59 ets. Horst, 10 Mei. Boter per halve kilo 49 a 56 ets. Aangevoerd 1802 halve kilo's Maastricht 8 Mei. Boter per halve kilo 60 a 64 ets. Eieren per 100 stuks f2,70 a 2.80 7 Mei. Ter veemarkt waren heden aangev. 98 runderen, 113 kalveren en 207 varkens en biggen. De prijzen waren als volgt: rundereu le qual. 62 a 65 c.. 2e qual. 85 a 60 c., vette kalveren 70 a 85 c., en vette varkens 52 a 54 c., alles per kilo, nuchtere kalveren f 6 a 9,00 en biggen f5,00 a 8,25 per stuk. Venloo, 4 Mei. Boter per i/s kg. 54 a 58 ets. Biggen aangevoerd 325 per stuk 12 a 17 fr. Bergen, 8 Mei. Boter per halve kilo 52 a 56 ets. Blittersioijch6 Mei. Boter per halve kilo 60 a70 ets. Well, 6 Mei. Boter per halve kilo 59 a 65 ets. Aangevoerd 130 halve kilo's. Vierlingsoeek, 7 Mei. Boter per halve kilo 47 a 61 ets. Sambeek6 Mei. Boter per i!t kilo 36 a 50 ets. Deurne, 8 Mei. Boter per halve kilo 50 cent. Aangevoerd 620 halvo kilo's. St.Anthonis, 9 Mei. Boter per 1 jt kg. 40 a 53 ets. Mil, 4 Mei. Boter per halve kilo 57 k 63 ets. Maandag-morgen waren op 'Je kalveren en varkensmarkt te Nijmegen aangevoerd 1365 biggen. 35 vette varkens, 6 schottelin gen, 12 vette kalveren, 19 nuchtere kalveren De prijzen waren; biggen f 5. a 9. per stuk, vette varkens 25 a 28 et. de .5 ons, schotte- lingen 12 a 15 gld. per stuk, vette kalveren 35 a 42 et. de 5 ons, uuchteren id. 3 a f'7 per stuk. ""advertentien; Aan de Heer en Kiezers in het Kiesdistrict Hor si. Bij de aanstaande verkiezing van leden der Provinciale Staten op den 14. Mei, nemen wij de vrijheid ons andermaal «nn- diduat te stellen en beleefd bij L"Edelen aan te bevelen. Hopende dat het ons vroeger geschonken vertrouwen ons ook nu weer inogo te beurt vallen, hebben wij de eer met alle achting te zijn UEd. dw. dienaren, tc Geister en. Burgemeester te Venraai. Aan de Herren Kiezers in het kiesdistrict Horst. Bij de aanstaande verkiezing vooi de Pro vinciale Staten op den 1-i Mei aanstaande neem ik de vrijheid mij Candidaat te stellen ter voorziening in de vacature ontstaan door het ontslag nemen van mi'ti broeder Mr. LEOPOLD HAFFMANS, lid der Tweede Kamer. Roobeek-Wki.i.. LANGSTRAATVENRAAI. OP NIEUW ONTVANGEN: a 30 Cellis 1 jt kilo. Bij tien omlergeteekende zijn VAN AF HEDEN ie bekomen allerhande soorten Geli» otiivdl: Jozef M. Ij. Geomini en Antoinette J. Camps. 7 Mei 1SS0. curat/, als hoogste prijs biedt in 't gelukkigste geval de nieuwste groote door den Ham- burgschen Staat gewaarborgde geld-lo- terij. Deze groote geld-loterij is over.nl door de tal rijke ter verlotii.g komende prijzen zeer gaarne gezien. Dezelve wordt jolgens het trekkings prospectus door eene daarvoor benoemde gene- raal-directie bestuurd, en de geheele onderneming bevindt zich onder staats-toezicht. Binnen wei nige maanden worden in zeven klassen successi- volijk van 100,0000 loten 50.200 noramers bepaald met eenen prijs getrokken. De hoogste prijs bedraagt in 't gelukkigste geval M. 500,000 iu 'l bijzonder echter: 1 Premie van M. 300,000 1 Prijs - - 200,000 1 Prijs - - 100,000 1 Prijs 75,000 1 Prijs - 70,000 1 Prijs 65,000 2 Prijzen - - 60,000 1 Prijs - - 55,000 1 Prijs - 50,000 1 Prijs 40,000 Prijs - - 30,000 8 Prijzen J5,000 26 Prijzen - - 10,000 56 Prijzen - 5,000 106 Prijzen - - 3,000 L03 Prijzen - 2,000 4 Prijzen 1,500 608 Prijzen - 1,000 1018 Prijzen - - 500 30970 Prijzen 148 17190 Prijzen - 300, 200. 150, 127, 100, 94, 67, 40, 20. Van bovenstaande prijzen worden er in de eer ste klas 2000 ten bedrage van M. 117,000 verloot. De hoogste prijs in de eerste klas be draagt M. 50.OOO en klimt in de tweede tot M. 55.00O, in de 3de tot M. 6O.OOO. 4e M. 65,000, 5e M. 70.OOO. be M. 75.OOO en in de 5e klas event. M. 5oo.ooo. in 't bijzonder echter M. 3oo.ooo, 2oo,ooo enz. enz. Voor de trekking der eerste klas kost Een geheel origineel lot fl. 3.60 Een half 1.80 Een kwart 0.90 Tegen inzending van het bedrag in bankbil jetten. postwissel of postzegels komen de door ons ontvangen orders prompt ter uitvoering. Aan ieder wordt de van het staatswapen voorziene origineele loten ter hand gesteld, benevens het oftu-ieele prospectus waaruit alle nadere bijzonder heden, b. v. indeeling der prijzen, trekkingster mijnen, mleggelden voor de verschillende klassen duidelijk te zien is. Dadelijk na de trekking ont vangt ieder deelnemer de otficieele trekkings- lijst, eveneens voorzien van het staatswapen, welke de prijzen en de nommers, die gelrokken zijn, bevat. Het uitbetalen der prijzen geschiedt volgens prospectus prompt onder waarborg van den Staat. Op verlangen zenden wij liet oflicieele prospectus gratis en zijn verder gaarne bereid, de loten, welke men niet wil behouden, en die ons te rechter tijd vóór de trekking worden teruggezonden, weer terug te nemen en het daar voor ontvangen bedrog te restitueeren. Daar voor deze trekkingen dagelijks zeer talrijke orders hij ons inkomen, verzoeken wij beleefd, ten einde alle bestellingen met nauwkeurigheid te kunnen uitvoeren, deze zoo spoedig mogelijk, in ieder geval echter vóór den B5 Mei 1889 aan ons direct te doen toekomen. Bankiers IIAVIKLKG. Als AGENT van verschillende voor name Binnen- en Buitenlandsche Fabrikanten in RIJWIELEN, maak ik Heeren Wielrijders attent dat nlle soorten door mij geleverd worden franco thuis aan fabrieksprijs; met waarborg van deugdelijkheid. Prima Veiligheids twee wieiers a fl. 150 en hooger, allen niet de nieuwste verbeteringen voorzien. Alle reparatiön worden spoedig en accurat ui tgevoerd Fonck, VIvVRAAL DOOR OP DE GROOTE MARKT. 's Avonds ten 7 ure door het dorp. De ONDERGETEEKEN- DE maakt de geachte Inge zetenen van Venray en om streken bekend, dat bij is veHitiësri van Vellum naar zijn nieuw huis waar door hem de Wëiikcl 011 ISIanvv- verwerij wordt uitgeoefend. Door goede bediening hoopt hij de gunst van een ieder waardig te worden. M. VAN MEIJEL, EN aflevering binnen 11 dagen. DEPOT te Venraai, Wc<l. II. J. SLITS. A L II fl i: Bi worden bestellingen aangenomen op HET LEVEN EN DE REGEERING en Post-Octavo-formaat Ruim 10 Blad/., druks Prijs; ZESTIG CENTS. Met een levensgroot Portret (en buste in raedaillon-l'orraaat ter grootte van 46 X 61 ceutimeter. .Station venray-Oostriim zijn te bekomen zoomede tweede soort, en AARDEN BUIZEN Beste halfzachte fl^ijnkoeli en Ujn- meel aan eoncurreerende prijzen. Openbare Verkooping van wnge de Gemeente Venray, op Donderdag 10 Mei 1889, *s namiddags 3 uur bij den herbergier Chrisliaan Theunissen op Hansenberg: 85 slagen iu het Iloogbroek, Ven ray s broek un den Ouden Peel. Op Vrijdag 17 Mei 1S89, 's namid dags 3 uur bij den herbergier Peter Joh. Thielen te Oostrum: 25 slagen in het Oostrumscho broek, Cll Op denzolfden dag des namiddags 5 ure bij den heibergier Gerard de Ponti te Castenray: 25 slagen in het Castenraysch broek. Venray, 4 Mei 1889. De Burgemeester, PH. ESSER. Morgen, Zondag, zal de processie ran Beugen i uur 35 per extra-tram hier aan komen. Behalve de velen die van Venray en andere dorpen /.uilen toestroomen. nemen vier honderd pelgrims aan deze bedevaart deel. te Venray, zal ten verzoeke van Heeren Gel»". Van do Kamp. op Maatidag 20 Mei 1889, 's namid dags ten 3 ure, Ier herberge van P. Coop- mans te Geijstereu, publiek verkoopen: 80 afgekapt liggende in bet Bosch van den Hoog- welGeboien Heer Baron de Weichs de Wenne te Geijs'ercn. zal op Donderdag den 23 Mei 1.889, des voor middags 9 ure te Horsf, aan de Nieuwstruaf, ten huize van Peter Sanders, op verzoek dei Erfgenamen van liendricos Sanders en Maria Gassen. publiek verkoopen? 2 kleerkasten, 1 hoekkast, 1 kist, stoelen, tafels, kachel, pot en ketol, theepot, lampen, 2 panders, schaal met balans en gewicht, porcelein, enz. Verder 2 veèren bedden, mans en vrou wen klccderen, linnen en pellen, vlas, witte kat huif en zitkussen. zal op Maandag den 27 Mei 1S89, op verzoek van den Heer Jos. Steegh. publiek verkoopen A Des namiddags 3 uur te Broekhuijscn ten huize van den Heer A. J. Van Soest. 25 slagen tophout en schalen, ïn het bosoh aan de Gekkegraaf. afkomstig van den Heer Burgemeester Hermans. Bl)cs namiddags 4 uur te Swolgen, ten huize van den Heer Geurts-Aerts. 25 slagen tophout en schalen, in bet bosch afkomstig van genoemden Heer Geurts. CDcs namiddags 01,2 uur te Tteuraai ten huize van Thcodor Janssen. 30 slagen topbonr. en schalen, op de Hees in het bosch afkomstig van P. Jan v. d. Munckhof. 12 fdagon van hetzelfde hout aan de Oirio- sch« heide in bet bosch afkomstig van den molenaar J. Gitzeis Alles vooraf te bezichtigen. zal op Vrijdag den 7 Juni 1889. des namiddags 5 ure, te Yenraa:, ten huize van den Heer W. Poels iu het hótel dc Zwaan, op verzoek van zijn Principaal, publiek verkoopen Gemeente VENRAY. 1. Koop. Een goud en wel doortimmerd burgerhuis met binnenplaats, gunstig gelegen aan de Paterstraat. waarin winkel en bakke rij wordt uitgeoefend en zeer geschikt voor alle nering en bedrijf, kadastraal bekend in Sectie 0. nos. 1223 en 1224, groot 2 aten 15 centiaren, thans bewoond door Wintel». 2. Koop. Een perceel lain, gelegen aan do Varkensmarkt zeergeschikt voor bouwterrein, sectie C no. 1219 groot 2 aren 50 centiaren, grenzende G. Spee, mede iu pacht by genoem den Wintels. De massa groot samen 4 aren 65 centiaren. Te aanvaarden Paschen ftamiaunJe.

Peel en Maas | 1889 | | pagina 3