Vélocipèdes. TURFSLIJK Emiie Haffmans, Harmonie van Horst. Meststoffen. Maten en Gewichten. P. R. Lutters Zonen, WILLEM DEN DERDE M. Verriet Aüe Drukwerken Bij V. A. Boers De Notaris Van denBergli De Notaris Van den Bergh Gemengde Berichten Burgerlijke Stand. Marktberichten ADVERTENTIES. KONINKLIJKE CONCERT op de Langstraat, V enraai, Langstraat. f 0.50 Vélocipèdes en toebehoor Heeren Landbouwers! HERIJIC Cement- en Gipsornement- FABRÏEK 35, UTRECHT 35. Portland-Cement en Gips. zaadhaver, zaailupinen en zaadmais. Plavuizen, Steenkolen AARDEN BUIZEN l)e Notaris L1NSSEN Een Huis met erf, stal, tuin en bouwland. IlUE Allerhande Huisnieubeis. als: Allerhande huismeubeis. als: op dit oogenbiik verrijst zijn beeld voor tnij, zooals wij hem zagen, zooals het geheele Nederlandsche volk hem heeft gekend als minister van Oorlog, als lid van de Staten- Geueraal. Nog heugt liet ons, de avond, toen de nieuwe minister van Oorlog opstond om zijn eerste begrooting te verdedigen. Daar ging een trilling door de vergadering. Daar was welsprekendheid, eene welsprekendheid, die vol uit de borst kwam, vol geestdrilt en vol degelijke wetenschap, bezield door een warme, kloeke overtuiging. Daar stond een man, die zijn vaderland liefhad en aan onze volkskracht niet twijfelde, geon twijfel aan haar gedoogde; die bij de beoefening der wetenschap de eiscben van het leven, de -eigenaardigheden van ons volk niet had ver geten. Een soldaat, die het eerlijk en edel bedrijf der wapenen liefhad, die zijn stand lioog hield, die juist daarom wilde, dat liet leger niet alleen sterk zou zijn door zijn in richting, maar ook door zijn karakterdie .als den hechten grondslag vati iedere krijgs wet de hooge wet erkende van den levenden ■God. Werd zijn bekwaamheid hoog geacht, de hoogste achting werd geschonken aan zijn karakter. Een karakter, zoo helder als liet licht. Voeg daarbij een hoffelijkheid van vorm, die waarlijk geen hartelijkheid uitsloot, en het geeft geen wonder, dat wij bij dit graf komen getuigen hoe een goed man van ons is heengegaan. En nu rest mij nog te zeggen, wat de gene raal voor ons, zijne vrienden in strengelen zin, die door eenheid van geloof en beginsel met hern waren verhonden, is geweest. Ik zou aan den eerbied, waarop onze vriend nu meer dan ooit recht heelt, tekort doen, indien ik een lofrede uitsprak over de eerlijk heid, de kloekheid, de warmte, waarmede hij ons Kath. goloof vasthield, verdedigde, be minde. Hij was voor ons de man, die eendracht en eenheid in streven en werken wist te brengen; hij deelde ons mede wat hij zelf bezat: zijn waardige rust, z-ijn edele kalmte, zijn vriendelijke harmonie. Zoo leeft hij onder ons voort, ook nadat ]\ij van ons is heengegaan. Is de aardsehe verschijning verdwenen, het voorbeeld, de •herinnering blijve. Daarom zeggen wij hem niet vaarwel. Wij zoggen hemtot weder- ziens, tot wederziens hierboven, waar liet licht van Gods genade hem verlicht in de ■eeuwige rust en den vrede des Heeren." De zoon van generaal Keutlier vervulde napiens de familie een plicht van hooge er kentelijkheid, toen hij dank zeide voor de laatste oor, aan zijnen goeden vader bewezen, en den spreker dank betuigde voor zijne wel sprekende en hartelijke woorden. Evenals door het gevaarte van den inge nieur Eiffel de toren van Dabei, moet ter Parijsche tentoonstel ling liet Heidel berger vat in de schaduw woiden gesteld door een vat uit Epernay, dat met Champagne zal worden gevuld. "Het wordt op een wagen snet 24 ossen daarvoor vervoerd, maar deze is te Crezancv, hij Chateau Thierry, omtrent een derde gedeelte van den weg naar Parijs, onder de zwaarte van het vat ir. den modder 'blijven steken. Men heelt nu hulp ontboden. Hu wat 'n weer, hoor dien wind eens •door den schoorsteen huilen Gunst, man, dat is juffrouw D. hier naast, die krijgt zangles! Mevrouw Snapmeijer was don avond gaan doorbrengen bij een vriendin. Zij heeft haar dienstbode gelast op haar te wachten. Tegen elf uur thuiskomende, vond zij de .dienstmaagd slapende in een leunstoel bij bet vuur. Zij sliep zoo rustig dat mevrouw Snapmeijer, die nog eenige huiselijke bezig heden in de aangrenzende kamer had te ver richten, haar niet wilde wekken. Eenige oogenblikken later hoorde ze de dienstmaagd wakker worden, naar de pendule gaan en de armen uitstekende, zeggen Al elf uur en dat malle wijf komt nog niet thuis? Je kunt. wel naar bed gaan, Marie, .antwoordde mevrouw Snapmeijer dat malle wijf is thuis. Verongelukt compliment. Kunstschilder: Nu, mejuffrouw, hebt ge a op de tentoonstelling goed geamuseerd? Dame: O, zeker, ik heb sleehls uwe schilderij bewonderd. Kunstschilder: Inderdaad? Dame: Ja, voor de andere schilderijen •stonden altijd zoo veel niensclien en ik kon dus recht op mijn gemak uw kunstwerk be wonderen. -Krankzinnigheid of erger?" vraagt de Tijd. Sedert eenige dagen ziet men lieden door de straten te Amsterdam loepen, welke een gevaarte boven liet hoofd dragen, waarop een draak geschilderd is met het opschrift Cafe l' Enfer. Deze reclame is uitgegaan van een ondernemer, die op het Damrak een zoo genaamde duivelenkroeg heeft geopend, waar van de wanden geschilderd zijn met in vlam men spartelende figuren. De bedienden zijn meisjes in roode daiyeiinnenpakjes en een d.uiveld. w. z. een moderne, een Mephisto verricht portiersdienst. Dat we na het "Bagno", dat tot onze verwondering geen zaken maakte, daar het getal boeven in onze dagen toch waarlijk niet gering is, nu ook een -Hel" kregen, verbaast ons uit aestlie- tisch oogpunt niet verbastering van den smaalt is een onvermijdelijk gevolg van ver stomping van het zedelijkheidsgevoel maar niet te minder pijnlijk is het voor het chris telijk gemoed, zoogenaamde christenen zoo laag t« zien zinken, dat zij door openlijke bespotting van zaken, die voor millioenen van het hoogste gewicht zijn, trachten aan den kost to komen. Wij behoeven zeker wel niet G vggen, dat, zoo hwl dun houder der rampzalige kroeg naar onze wenschen gaat, hij spoedig zich verplicht zal zien, te pogen met een minder onzedelijk middel zijn brood te verdienen. Treurig, diep treurig, dat in een land, 't welk zich nog christelijk noemt, zulke ploer tige ergerlijkheden geduld worden." De eerste verdieping van den Eiffeltoren te Parijs zal 6000 personen kunnen bevatten, de tweede 1500 en de derde 500. Voegt men nu daarbij 2t'00 personen, die de trappen op en af gaan en de bedienden, zoo komt men tot een cijfer van 10,000 man, dio zich te gelijker tijd op den toren kunnen bewegen. Tien duizend man op dat ijzeren gevaarte. Geen kleinigheid! Te Bochum. in Westfalen, is een fabri kant van ijzerwaren, die tot alle bruidsparen in Duitschland de volgende merkwaardige aanbieding richt. Toekomstige echtgenoot endie bij hem hunne inkoopen doen, krijgen bij hunne zil veren bruiloft van hem het bedrag in geld terug, dat zij voor de inrichting van hun huishouden bij hem besteden. In geval de fabrikant vroeger dan over eene kwart eeuw sterft, belasten zijne erfgenamen zich met het uitbetalen van'liet bestedegbedrag. VSNRAY Van den 27 April tot den 4 Mei 1889. Greboorten. Martinus Hubertus Aerts Josephina Mechtilda Wilhelmina Martina Verbeek Anna Hendriks Antonia Iluberta Leijssen. Jbl uwelijken. Hendrikus Hermans dienstknecht oud 26 jaren en Maria Kluesse-ns, zonder beroep oud 30 jaren beiden wonende te Vcnray. Peter Johannes Seijkens dienstknecht oud 24 jaren en Huberdina Jans oud 24 jaren beiden wonende te Venray Gerard us van Dijck landbouwer oud 24 jaren en Wilhelmina Huberdina Poels zonder beroep oud 23 jaren. Sterige vallen. Anna Maria Bakhuis ongehuwd oud 47 ja ren Willemina Claessens cchtgenoote van Gerard us Peeters oud 42 jaren. Pieter Jan Heesen ongehuwd landbouwer oud 22 jaren. Venray29 April. Aangevoerd 1775 halve kilo's Boter. Pi ijs per halve kiiu 57 u 65 ets. Horst3 Mei. Boter per halve kilo 57 a 69 ets. Aangevoerd 1802 halve kilo's Maastricht 1 Mei. Boter per halve kilo 70 a 74 ets. Eieren per 100 stuks f2,80 a 2.90 29 April. Ter veemarkt waren heden aangev. 104 runderen, 87 kalveren en 337 varkens en biggen. De prijzen waren als volgt: runderen le qual. 60 a 62 c.. 2e qual. 54 k 56 c., vette kalveren 75 a 80 c., en vette varkens 52 a 54 c., alles per kilo, nuchtere kalveren f 6 a 8,75 en biggen f' 6,00 it 8,75 per stuk. Venloo27 April. Boter per 1/2 kg. 53 a 56 ets. Biggen aangevoerd 3 IS per stuk 13 a 17 fr. Bergen1 Mei. Boter per halve kilo 52 a 56 ets. Blitterswijck, 29 April. Boter per halve kilo 50 a 60 ets. Well, 29 April. Boter per halve kilo 59 a 60 ets. Aangevoerd 130 halve kilo's. Vierlingsbeek, 30 April. Boter .per halve kilo 47 a 61 ets. Sambeek29 April. Boter per 1 j-i kilo 40 a 57 ets. Deurney 1 Mei. Boter per halve kilo 52 cent. Aangevoerd 590 halve kilo's. St.Anlhonis3 Mei. Boter per 1.2 kg. 50 a 64 ets. Mil, 27 April. Boter per halve kilo 58 h 63 et". Maandag-morgen waren op de kalveren on varkensmark t te Nijmegen aangevoerd 1365 biggen 35 vette varkens, G schottelin gen, 12 vette kalveren, 19 nuchtere kalveren De prijzen waren: biggen f5. 9. per stuk, vette varkens 25 a 28 et. de 5 ons, schotte- lingen 12 a )5gkl. perst.uk, vette kalveren 35 a 42 et., de 5 ons, nu.cht.cren id. 3 a f7 per stuk. be BURGEMEESTER van Venray brengt ter kennis van de belangheb bende ingezetenen, dat de inscharing van het weivee op liet Genieente- broek is bepaald op UINGSDAG den 7 Mei aanstaande des voonniddags ten negen ure volgens gewoonte aan het hek langs den Loonschen dijk. Venray, deil 4 Mei 1889. De Burgemeester. 1» li. L s i: BI. Aan de JJee ren Kiezers in hel Kiesdistrict Horst. Dij do aanstaande verkiezing van leden der Provinciale Staten op den 14. Mei, nemen wij de vrijheid ons andermaal can- didaat te stellen en beleefd bij L"Edelen aan te bevelen. Hopende dat liet ons vroeger geschonken vertrouwen ons ook nu weer moge te beurt vallen, hebben wij de eer met alle achting te zijn L'Ed. dw. dienaren, Clemens Baron de AYeichs de Wcnnc, te Geis teren. Pil. II. W. Esser, Burgemeester te Venraai. Aan de Ilceren Kiezers in het kiesdistrict llorst. Bij de aanstaande verkiezing voor de Pro vinciale Staten op den 14 Mei aanstaande neem ik de vrijheid mij Candidaat te stellen ter voorziening in de vacature ontstaan door het ontslag nemen van mijn broeder Mr. LEOPOLD HAFFMANS, 'lid der Tweede Kamer. Roobeek-Well. op KKRMIS-ZOXDAG den 5. Mei 1889 's avonds om half acht IN" DE HARMON I2-2AAL jHftaSSfito De ONDERGETEEKEN- maakt de geachte Inge- ze ten en van Venray en om streken bekqnd, dat hij is verhuisd van Vellum naar zijn nieuw huis waar door hem de Winkel en iilaeiu- verwerij wordt uitgeoefend. Door goede bediening hoopt hij de gunst van een ieder waardig te worden. M. VAN MEIJEL, per drie maamScai. Tijdschrift oor fraaie handwerken. Extra-Editie van de Bazar. De abonnees op de BAZAR, die deze exira-editie verlangen, ontvangen per kwar taal a /'0.5U L>ij net eerste en vierde Nu. van de BAZAR eene alie\ering, bevatten de 1°. vier bladzijden mei de fijnste Hand- loerhpatronen en begeleidenden tekst en 2°. een patroon in chromQlithographie voor gekleurde hor duw seis. Voor Met-abonnees op de BAZA Ris de prijs van hot T1JDSCHRII 'V VOOR FRAAIE HAND WERKEN fü.70 HER MAAN DEK. Editiën van de Bazar 6 nummersf 1. 6 - met 6.geld. platen - 1.50 6 - 3 geknipte patro. - 1.50 6 - 6 gekt. platen en 3 geknipte patronen - 2. Bij AL DEZE EDITIEN kan men tegen verhoogiug van 0.50 het Tijdschrift voor Fraaie Handwerken bestellen. Bij toezending van postwissel plaatse men daarop duidelijk welke editie men verlangt. Èitg. Den Hang.Gebr. DELINFANTE. Als AGENT van verschillende voor name Binnen- en Buitenlandsche Fabrikanten in RIJWIELEN, maak ik Ilceren Wielrijders attent dat alle soorten door mij geleverd worden franco thuis aan fabrieksprijs; met waarborg van deugdelijkheid. Prima Veiligheids- tweewielers a fl. 150 en honger, allen mei de nieuwste verbeteringen voorzien. Alle reparation worden spoedig en accuraat uitgevoerd. FonekYlv\li VIS. Rij den ondergofeekende zijn VAN AF HEDEN ie bekomen allerhande soorten II. Poels-Camps. DKR Burgemeester en Wdliouilcrs van VEMtAY brengen, naar aanleiding der ontvangen me dedeel ingen van Heeren Gedeputeerde Staten van het Hertogdom Limburg en van den Heer IJker, Chef van Dienst aan het Uk- kantoor te Maastricht, ter openbare kennis: dat tot den herijk fier maten en gewichten voor do dienst van 1889 in deze Gemeente zal worden zitting gehouden op HaiiiifSag den lïvi a. s. van 2 tot 5 ure namiddag en op den 1 Mei a. n. van 8 tot 12 ure vóór- en van 2 tot 1 ure namiddags in hot lokaal der Bot er mijn aan de Groote Markt wijk B Nu. 91 onder het Raadhuis. De belanghebbende ijkpliehtigcn worden 'wijders opmerkzaam gemaakt: 1. dat in 1889 alle maten en gewichten aan den herijk moeten worden onderworpen; 2. dat geene maten of gewichten tot de verificatie en den herijk kunnen worden toe gelaten, welke niet volkomen schoon en droog worden aangeboden, of waarop de wettelijke naam of waarde niet is uitgedrukt; 3. dat geene droogmaten, bestemd tot het meten van granen, zaden, boonen, erwten enz. mogen worden herijkt dan vergezeld van den daarbij behoorenden strijker-, 4. dat krachtens Ministerieele beschikking van den 16 April 1872 de verificatie van de milligram-gewichten uitsluitend aan het Ukkantoor kan geschieden en 5. dat 11a het eindigen van den voor den herijk bepaalden termijn, het gebruiken of voorhanden hebben van maten en gewich ten, uiet voorzien van de vereischte slem- pelmerken, volgens art. 29 der wet van 7 April 1869 (Staatsblad No. 57) verboden en strafbaar is. Venray den 25 April 1889. Burgemeester en Wethouders voornoemd PH. ESSER. De Secretaris M. VAN DE VOORT. Openbare Verkooping van wege de Gemeente Venray, op Donderdag 1G Mei 1889, 's namiddags 3 uur bij den herbergier Christiaan Theunissen op Ilansenberg: 85 slagen in bet ïlpogbroek, Yen- ray's broek en den Ouden Peel. Op Vrijdag 17 Mei 1889, 's namid dags 3 uur bij den herbergier Peter Joh. Thielen te Oostrum: 25 slagen in liet Oostrumsche broek, en Op denzelfden dag des namiddags 5 ure bij den herbergier Gerard de Ponti te Castenray: 25 slagen in het Castenravsch broek. Venray, 4 Mei 1889. De Burgemeester, PH. ESSER. VAN iioeii CsüjS- 011 oiiclckcrlislraal ENORME KEUZE C1PSORN EIV1ENT vooi' inwendige versiering van stukadoor werken naar de nieuwste modellen en eisuhen dus 'ijds. uiterst strak en keurig. Concurrentie ver beneden alle andere fabri kater:. Specialiteit in Cement-construct,ies. Alle mogelijke profilering in Ccmentsteen, als: afdekkingen voor gevels en topvnsie- ringen, consoles, vazen, insignes, cartottschen, sluitstecnen, fries en paneelversiiringen, bai- con-consoles en balustraden, iMafi.ioimm'Mi- ten. niontants en kroneineuteu voor kerk- ïamen, gootsteeiien, piëdestallen voor beelden en vazen, en alles wat op bouwkundig en decoratief gebied voorkomt, wordt dour ons solied en netjes, desverkio/ond naar te geven teekeniug, vervaardigd, terwijl de degelijk heid daarvan gegarandeerd wordt. Belanghebbenden maken wij er op attent dat van bovenstaande fabriek oen DEPOT gehouden wordt te VENRAAI, CrootcsSraat 69, alwaar verdere inlichting te bekomen is. A I. II I i: It worden bestellingen aangenomen Ol' HET LEVEN EN DE RECEERINC koning dei' Aederlandoii i:N Gi'ool-lkHog \an Luxemburg. Post-Octavo-formaat Ruim 10 Blad/., druks Prijs: ZESTIG CENTS. Met een levensgroot Portret len busfe in medaillon-formaat ter grootte van *16 X 61 centimeter. LANGSTRAATV EX RAAI. OP NIEUW ONTVANGEN: prima kwaliteit Anicrikaniiscli SPIT 30 Cents 1/2 EH So. l>ij II. Janssen te Vel turn verLrêj^banr bcsto worden spoedig en netjes afceloverd door W. v. d. MUNCKHOF-S^SSEN. Station venray-Oostt'iitii zijn te bekomen besle roode 011 blauwe dakpannen zoomede tweede soort, eu Beste half zachte Lijn Look en Lij 11- meel aan concurreerende prijzen. te Venray, zal gmliüek vcrltoopen IÖp Maandag 6 Mei, 's namiddags ten 5 ure. ten verzoeke van de kinderen Johan nes Gerits on de Echtelieden Johannes SchaefTers-Jacobs, ter herberge van Hendrik Mariens te Leunen-Venray. Gemeente Venray, gelogen aan de Sclieij, groot 1 Hectare 34 aren 70 centiaren. Sectie 11 11 os. 1012 en 1013. 2 Op Pingsdag 7 Mei. 's namidd. ten 2 ure. tun verzoeke en ten huize van de Wed0 Martmns van du Ven en kinderen te Oirlo onder Venray. Stoelen, tafels, klok, spiegels, schilderijen, kagchel, koper, tin, glas, poreeleiii en aar dewerk. Verdor eene wiag, kruiwagen, sehuppen. rieken, zei zon, zigten, slroo, hooi. bout, hak. aardappelen, 3 geilen. 3 geweren, waarbij 2 achterland en 1 gewoon, en lietgeeu verder te koop zal worden aangeboden. zal op Donderdag don 9 Mei 1S89, des namid dags 3 ure te Tienraa'i ten hiu/.e van den heer G. Leijgraaf, op verzoek van den heer Jus. Timmermans, koopman, publiek verkoopen 80 slagen tophout. en schalen, liggende te Horst in llacgensboscii, achter den Fikelcu- boscli. Vooraf tc licziehtigcn: zal op Donderdag den 23 Mei 1889, des voor- middags 9 u'e te Horst, aan de Xieuwfllruar ten lutize van Peter Sanders, op verzoek der Erfgenamen van llemirieus Sanders en Maiia Gassen, publiek verkoopen: kleerkasten, 1 hoekkast. 1 kist. stoelen, tafels, kachel, pot en ketel, theepot, lampen, 2 pundors, schaal met balans en guwieij, poreelein, enz. "Verder 2 verren bedden, mans n vrou wen klecdei'on, liiniên en pcllmi, vlas, witte karliuif en zitkussen. Zegt f n - t.

Peel en Maas | 1889 | | pagina 3