Luxemburg Frankrij ie Engeland Duitschland Spanje Italië Rusland A merika Nederland. 'ie Zcoreerw. heer Schoolmeesters, deken van Si. .1 aeques, een korte toespraak over de plechtigheid, die hij ging verrichten. Hij maakte daarbij gebruik van de gelegenheid, om den Koning dank te zeggen voor liet grootsche initatief, door hem genomen, ten gevolge waarvan de on tragelijke uitgestrekt heid van Afrika, en meer inzonderheid van den Congo, voor de weldaden van den gods dienst en de beschaving werden ontsloten. IS*a het werk tot bestrijding van den slaven handel in de weldadigheid der aanwezigen te hebben aanbevolen, gaf de deken een uitleg ging van de verschillende ceremoniën, waar van deze doop zou vergezeld gaan. De treilende liturgie heeftop allegeloovigen dio in de kerk aanwezig waren, een diepen indruk gemaakt. Aan den jeugdigen neophiet, die blijkbaar diep getroffen was door de groo- to gunst, hem bewezen, werden de namen gegeven van Leopold Valeriaan Herman. De ceremonie, die ie elf uur aanving, was eenige minuten voor twaalven geëindigd. De menigte stond zoo dicht opeengedrongen, dat de aangekondigde collecte voor het werk ter bestrijding van den slavenhandel niet in de kerk kon worden gehouden, zij hadden daarom plaats bij den uitgang, en moeten een rijken oogst hebben opgeleveid. Daags te voren had de Koning aan zijn zwarten peetzoon verscheiden geschenken doen toekomen, o. a. een prachtig gouden hor loge met ketting. Ook van meter, mevrouw De Stanley, en verscheiden andere aanzien lijken uit Luik ontving de doopeliug kostbare herinnerings-geschenken. Te Mechelen is Maandag het katholieke Congres geopend; 4000 personen waren in de vergaderzaal aanwezig. De aarts bisschop, kardinaal Goossens hield een rede voering over de taak de leeken ten aanzien der sociale quaestie en der genootschappen tot heil van den werkenden stand. De Kamer was Donderdag bijeengeroepen, 0111 eene mededeeling te ontvangen van den hertog, betreffende bet ophouden van het re gentschap. De hertog van Nassau ontving eenen brief, door den koning-groothertog eigenhandig on- derleekend, waarin den hertog dank betuigt wordt voor de aanvaarding van het regent schap, en wordt medegedeeld, dat de groot hertog den 3e Mei de regeering over liet groothertogdom weder aanvaardt. De Nassau heeft zijn leedwezen te kennen gegeven, dat hij de Luxemburgers verlaten moest, wier sympathie hij verworven had. Omtrent de opening der tentoonstelling wordt uit Parijs gemeld, dat deze om 2 uur plaats hebben. Bij de aankomst van den pre sident der Republiek op het terrein zullen artillerie-salvo's gelost worden. Alle openbare gebouwen, monumenten, kade en bruggen zullen versierd en des avonds verlicht zijn. Op de Seine zal verder een Venetiaansch feest worden gegeven, waarbij verschillende mu ziekkorpsen der militaire zioh zullen doen hooren op rijk verlichte stoombootjes. Ook een reusachtig aantal andere vaartuigen, fraai opgetooid, en geheel geïllumineerd met ge kleurde ballons, enz. zal zich daar heen en weer bewegen. Om tien uur wordt een groot vuurwerk afgestoken. Op het tentoonstellingsterrein heeft tegelij kertijd het aangekondigde avondfeest plaats. De tuinen en de gebouwen van het Champ de Mars en Trocadéro, alsmede Eiffel toren en de centrale dome zullen bij die gelegenlieid verlicht worden door eleetrische lampen, gasvlammen, gekleurde ballons en Bengaalsch vuur. Ook in de andore wijken te Parijs zal men op den openingsdag feesten aanrichten. In het kanton Solre-le-Chateau zijn op Boulanger bij de verkiezing van een lid van den Arrondissenientsraad 055 stemmen uitge bracht. De candidaat, die de overwinning behaalde, had 105 stemmen. Tijdens een hevig on weder is de bliksem in den Eiffel toren te Parijs geslagen, echter zonder schade aan te richten. Volgens de Figarois de toren een uitmuntende afleider, die het geheele tentoonstellingsterrein be schermt. De Tablet meldt de bekeering, tot de "Ka tholieke Kerk, van den predikant C. W. Worlledge, atigiiknansrh kannurnik, vi«e- proost dor protestauische kathedraal, te Ar gyll (Schotland), die een tijdlang jector was van het St. Andrew's gesticht, voor .herstellen de zieken, ie Falkestone, welk gesticht be stierd wordt, door diaconessen of protestant- sehe pleegzusters. Van 1881 tut 1880 was hij predikant de St. Peterskerk, in deLondensehe Dokken. Dju 88jarige kardinaal Newman woonde in de kerk vau het Oratorium t.e Edgbaston bij Mirmingbara de plechtigheden der Goede Weel^ bij, zoomede op de Paaschdagen de vroegmis sen hij schreef d.e predikatie w-ejjie hij op den avond van Goede Vrijdag hield. De wak kere grijsaard w,«*ikt en siudeert nog als een jongeling. De markk>3 van Londonderry heeft officieel aangekondigd dat hij als Onderkoning van Ierland zijn ontslag neemt. Uit Denemarken komt de heugelijke tijding van merkwaardige bekeeringen tot de Katho lieke Kerk te Kopenhage, Banones mevrouw Anna Ahlefeldt Lauriger van Kjaersgaard on hare zuster barones Polytena Rosenörn-Lehn, dochters van baron Rosenörn-Lelin, wiens broeder minister van Binnenlandsehe Zaken is, zijn den 2. April te Odensoe plechtig in de Katholieke Kerk opgenomen door mgr. Von Kuch, apostolisch prefect. Hunne oudere zus ter barones mevrouw Wedell Jaresberg is sedert verscheidene jaren katholiek en hunne moeder heeft zich verleden jaar tot het ware geloof bekeerd. De bekeeringen dier hoog aanzienlijke en met talent rijk begaafde personen hebben in geheel Denemarken niet weinig sensatie verwekt. De Germania bespreekt het gerucht van een huwelijk tüsschen den Italiaanschen kroonprins en eene Belgische koningsdochter, tot welk huwelijk bij den terugkeer van de Belgische koningin uit Miramara te Turin zal worden besloten. Het blad verklaard het voor onmogelijk, dat onverschillig welke prinses haar lot zou durven verbinden met het Huis van Savoye, daar het vaststaat, dat eene revolutie het ko ninkrijk Italië zal vernietigen, wanneer het zich niet met den Paus verzoent. Koning Humbert heeft zich in Italië zijne levensgezel lin moeten kiezen, omdat geen katholiek vor stenhuis zich met hem wilde verbinden. Evenzoo moet het den tegenwoordigen kroon prins van Italië gaan. Tot hiertoe heeft ook nog geen katholiek vorst de wereldlijke hoofdstad Rorne bezocht. I)e geheele katholieke wereld moet tegen het voorgenomen huwelijk protesteeren. Keizer Wilhelm zou tegen half Juni te Metz verwacht worden, om er den eersten steen te leggen van een monument, ter eere van zijn grootvader aldaar op te richten. baai van New-York voorafging. Aan deze zeeparade nanoen vijfihojiderd groote en kleine schepen en jachten aeef!, terwijl zij een saluut losten van 21 schoten. De burgemeester der stad met het feestcomité, zou den staatspresi dent aan den inga) wav. Eén gerecht schotels, van Washi der Walls kreet ontvan gen. Het feestdejeüiier vindt plaats in Broad- wordt er opgedischt in )&ton afkomstig In de laatste jaren is overal, vooral wel in de hoofdstad een herleving van katholieke werkzaamheid in scholen en pers merkbaar. Ook is de devotie toegenomen. Gedurende den Vastentijd waren alle kerken steeds vol en bij enkele gelegenheden moesten sommigen op dc pleinen blijven staan. Ook het thans gehouden Congres getuigt van nieuw ontbranden ijver. Daverend waren de toejuichingen-, die den vertegenwoordiger der Dnifsche Katholieke pers Zaterdag ten decle vielen. Lang leve Windthorst, zoo klonk het. Lang léve Duitschland Lang leve de ka tholieke eenheid! Kardinaal Benavides antwoordde zelf den redenaar. De kardinaal-aartsbisschop van Toledo is wegens ongesteldheid afwezig. Gelijktijdig daagde Oporto een Katholiek Congres, dat eenparig een adres van hulde aan den Paus opzond, waarin tevens de eisch van herstel der wereldlijke macht kloekmoe dig als een eisch der katholieke wereld wordt gesteld. Koning Humbert en zijn zoon, de prins van Napels, zullen den 20n. Mei de reis over de Alpen aanvaarden, om keizer Wilhem te Berlijn een tegenbezoek te brengen. Maandagmiddag is te Berlijn de eerste zit ting der Samoa-conferentie geopend, ten einde tot een vergelijk te komen in het be kende geschil tüsschen Duitschland en Ameri ka. Bismarck Heeft de gevolmachtigden van de V-ereenigdo Staten met de grootste voor komendheid ontvangen en getoond dat hem niets liever is dan een minnelijke schikking. Ouder beschaafde volken is dat dan ook wel zoo gepast, dan dat men aanstonds plnntser- schepcn en kanonnen tot scheidsrechters in roept. Tengevolge van bezuinigingen, in ver schillende afdeelingen van het. openbaar be stuur gebracht, zal de Italiaansrhe Staatsbe groting voor liet dienstjaar '1889/90 eene verbetering van Mi/> millioen aanwijzen. Het tekort is daardoor van 00 op 46 millioen teruggebracht. De berichtgever der Daily Net es meldt uit Petersburg het volgende: De inhechtenisne ming hier en op andere plaatsen in Rusland hebben tot de overdrevenste geruchten aan leiding gegeven, en liet is nagenoeg onmoge lijk om iets te weten te komen, waar men op aan kan. Bovendien worden, ais altijd, po gingen gedaan om hofbestaan te ontkennen van een nieuwe samenzwering tegen het leven van den G/.aar. Op goed gezag wordt thans beweerd, dat een aantal der te Zurich ver vaardigde hommen in Rusland is binnenge smokkeld, ofschoon men nog niet heeft kun nen ontdekken waar zij verborgen zijn. De groote onafhankelijkheids-feesten te New-York zijn begonnen. Het feestprogram omvat het volgende; De staatspresident ging Maandag te Elisa- bethport met het ge li Gele Kabinet scheep tot liet hij wonen van de marit ieme wapenschou wing, die aan des presidents landing in de Des avonds reuibe in den Metropolitan schouwburg, waartoe, de biljetten reeds 500 pd. st. het stuk geiden. Dinsdag opent me{ eene kerkelijke plechtig heid in de protest^!tsche Sint JPauluskerk, waarbij de staatprasident Washington's zetel aldaar zal innemen Een plechtige H. dienst wordt opgedragen in de Kathedraal. Bij de plechtigheid 's naniddags worden Whittiers Ode en Depew's O uit ie voorgedragen, en be antwoordt door des presidents toespraak, 's Namiddags woont Hirrison de,groote wapen schouwing bij op ligt Madison-plein, waarbij o. a. 37,000 schuiers defileeren. Het eere banket van het onafiiankelijleheidsfeest vindt des avonds in den Metropolitan, schouwburg plaats met acht honderdeouver ts a 3 pd. st., gevólgd door officiële toosten,..als ook door volksvuurwerken, voorstellende tafereelen uit Washington's leven. Eene groote, twintig mijl lange optocht te New-York zal Woensdag de feesten waardig lijk sluiten. Daaraan nemen SQi.000 mensehen met 150 orkesten deel, waaronder 15.000 Ieren, 20.000 Duitschers, 6000 spuitgasten en honderd triomfwagens. Newv-Yorksche loge menten zijn stampvol, en duizenden moeten nog aankomen. De zaken st-aan geheel stil en alles is peperduur. Speculanten jagen den prijs van vensters en van biljetten voor de straat tribunes op, hetgeen het stadsbestuur zooveel mogelijk tegenwerkt dooi* kostelooze volks tribunes op te richten. VENRAY4 Mei. De Staatscourcunt deelt een besluit mede dt. 29 April, in naam van Zijne Majesteit Willem III genomen en aldus luidende: I)e Raad van,State, krachtens art. 45. 2°., der Grondwet* waarnemende liet Koninklijk gezag Gezien de voordracht van den Raad van Ministers van 29 April 1889; Gelet op art. 47 van de Grondwet; Heeft goedgevonden en verstaan: met wijziging van het Koninklijk besluit van 25 April 1889 no. G, te bepalen dat, alvorens het ontwerp van wet tot benoeming van een Regentes jAui het Koninkrijk, in de bij dat besluit becjö'jHe vereenigde .vergade-, ring der Staten-Non^raal wordt aangeboden, aan die Ilopg» Vergadering zal worden voor gesteld een besluit te nemen, waarbij wordt verklaard dat het in art.'38 van de Grondwet omschreven geval (dat de Koning niet in staat was te regeeren) heeft opgehouden te bestaan. Bij Koninklijk besluit is benoemd tot adjunct-coaitroleur der dir. belastingen en van het kadaster, de heer V. J. de Ivruijfl' te Maastricht, surnumerair bij dat dienstvak. Woensdag middag bad in onze gemeente op den weg naar Leunen, nabij de barrière een droevig ongeluk plaats. Het paard van den landbouwer M. Beezcn, bespannen voor een kar, beladen met mobilair, raakte door een on voorziene oorzaak op hol, waardoor zijn 22- jarige zoon, welke dat voertuig bestuurde, onder het paard geraakte, tengevolge waar van hij zeer ernstige inwendige kneuzingen bel: wam. Na voorzien te zijn met de laatste heilige Sacramenten, is hij een paar uren later onder hevige pijnen bezweken. R jlïs'poslspaarbankAan het postkantoor Venraai en de, daaronder ressorteerende hulpkantoren werd gedurende de maand April ingelegd f 1571,10; terugbetaald - 1587.66. Het laatste, door dat kantoor uitgegeven, boekje draagt het nummer 548. Omtrent het stoomschip «Prinses Wil- helmina", waarmede jl. Zaterdag vijf Eerw. Zusters, hunne reis naar In die aanvaarden, meldt men dat bedoeld schip den 28 April behouden te Southampton is gearriveerd. Moge voorspoed hen vergezelle op hun tocht, mogen zij behouden hun nieuw vader land bereiken, eene bestendige gezondheid ge nieten om onder's Hemels zegen rijke vruch ten to plukken van hun arbeid. LI. Vrijdag hadden twee jongens te Horst de heide aangestoken, toen toevallig de rijksveldwachter daar langs kwam. Nu de knapen op het gezicht van dezen ambte naar aan liet loopen gingen, loste deze zijn revolver, om hun tot stilstaan te brengen, doch ongelukkig trof de kogel een der jon gens in den hiel. Van een en ander is proces-verbaal opge maakt. Aan liet ministerie van Waterstaat wordteen wetsontwerp;voorbereid tot weder invoering van het ©cljrooienstelsel voor uit vindingen. Zondag avond on*stond er te Vierlings beek door eene onbekende oorzaak brand in een huis bewoond door J. L. Te Zwolle is bericlit ontvangen, dat alle in- cn doorvoer in Frankrijk van vee, uit ons land komende, tot nader prder is verboden. De heer E. HafTmans, lid van den ge meenteraad te Bergen, stelt zich candidaat voor de Provinciale Staten in het district Horst, ter vervanging van zijnen broeder mr. L. Haffmans, die daarvoor niet meer in aanmerking wenscht te komen. Tijdens eene hevige donderbui, sloeg te Siebongewald de bliksem in het achterhuis bij den landbouwer Schoepen, nabij de Groote Horst. De schoorsteen scheurde en een begin van brand ontstond boven den koestal. De tijdige aanwending van bluschmiddelen even wel voorkwam grootere rampen. De schade is daarom zeer gering. In eone Zondagavond t.e Roermond ge houden vergadering van de «Katholieke Kios- vereeniging, werden als candidaten voor liet lidmaatschap der Provinciale Staten voorge steld de drie aftredende leden, zijnde de hee ren H. Schreurs, J. Schoolmeesters en C. Korsten. Ook werd op voorstel van een lid als candidaat voorgedragen, de lieer F. Russel, notaris te Echt. Bij de daarop gehouden stemming werden gekozen de heeren 11. Schreurs met 40, J. Schoolmeesters met 37 en F. Russel met 27 van de 43 stemmen. De heer G- Korsten bekwam 15 stemmen. Tot officieele candi daten der vereeniging werden dus geprocla meerd de heeren Schreurs, Schoolmeesters en Russel. De heer Stoltzenberg stelde verder voor, om de leden der Prov. Staten, nog te kiezen, te wijzen op het gewicht hunner keuze van leden der Eerste Kamer, on alleen die leden te kiezen, waarvan men overtuigd is, dat zij de katholieke beginselen ten volle zijn toe gedaan. In September zal het 25-jarig bestaan der Hopgere Burgerschool te.Roermond fees telijk herdacht worden. Verschillende andere H. 3. Scholen in den lande vieren dan 't zelfde feest. Woensdag vervoegde zich te Roermond aan het klooster Salvator een oude bekende der justitie, zekere F., met een briefje om onderstand, geteekend door een der Eerw. Heeren kapelaans te dier stede. Toevallig was een ander kapelaan daar aanwezig, die onmiddelijk zag, dat dit niet van de hand van zijn collega kwam. Een daar surveilleerend agent van politie pakte den bedelaar, die nu weer naar zijn oud verblijf, de gevangenis, voor langer of korter tijd zal terugkeèren. Aan het postkantoor te Maastricht wordt een aangeteekende brief met f 150 vermist. De zaak lo h«-ond<--i-zuek. De Heer H. Hillen, arts, 2° geneesheer aan het gesticht «Galvariëiiberg" te Maas tricht, is benoemd tot gemeente-geneesheer te Vucht. Bij de stierenkeuring te Asten werd de 1ste prijs met algemeene stemmen' toegekend aan de stier van de Maatschappij «Helena- vaen". Dit inderdaad ook zeldzaam prachtig dier werd door Z. M. den Koning aan de Maatschappij ten geschenke gegeven. De jongste keuring heeft welsprekend bewezen, dat het inderdaad een koninklijk geschenk is, De Nijmeegsche tramwegmaatschappij is voornemens, de exploitatie barer lijnen NijmegenBeekNeerbosch in Juni a. s. te openen. Onlangs werd den presidenten van ver schillende muziekgezelschappen te Tilburg bij deurwaarders exploit beteek end om voor elke uitvoering of repetitie, waarbij leden tegen woordig zijn, patent te nemen. Reeds hebben enkele besturen zich per adres tot den minis ter van Financiën gewend, om daarvan ont heven te worden. Tot leden in de commissie tot het afne men van eind-examen voor de Rijksland bouwschool voor het jaar 1889, zijn benoemd tot lid en voorzitter de heer dr. W- B. J. van Evk, inspecteur van het middelbaar onder wijs; tot leden: de heeren D. HockeDzn., te Zonp.emaire; L. Broekema, directeur der rijkslandbouwschool te Wageningenprofes sor dr. A. Mayer, dr. O. Pitsch, dr. J. Rit- zema Bos, dr. E. Giltay, S. Lako, J. Jurling en mr. W. Reijlingh Dzn., leeraren aan de Rijkslandbouwschool te Wageningen, met bepaling dat voornoemde commissie te Wage ningen zal zitting houden. Dat allen, die het diploma van landbouw kundige wenschen te verkrijgen en zich aan dat examen wenschen te onderwerpen, vóór 5 Juni e-.k., onder overlegging hunner ge boorteakte en met nauwkeurige opgave van hun adres, zich moeten wenden tot den voor zitter voornoemd. Door de R.-K. Kies vereeniging Recht voor AUm te Arnhem zijn gekozen de heeren mr. C. W. graaf van Limburg Stimm en Werner baron van Pallandt, die mede de candidaten der anti-rev. partij zijn. In eene vergadering van commissarissen te Eindhoven der Ned. lucifersfabrieken is besloten eene voorloopige verandering te brengen in hot bestuur der fabriek: de tegen woordige directeuren worden tijdelijk ver vangen door de heeren E. Kuenen en A. Vissers. Later zal door de aandeelhouders eene nadere beslissing omtrent het bestuur worden genomen. Volgens de Ingenieur is weldra eene algemeene wettelijk® regeling van de verze kering van werklieden tegen ongelukken te verwachten. Het door geheel ons land en ook daar buiten gunstig bekende Instituut St. Louis te Oudenbosoh, heeft een diepgevoeld verlies ondergaan door het overlijden van Vader Vincentius. Op bijna 77-jarigen leeftijd werd de algemeen beminde overledene, dia mede stichter en eerste algemeen overste was van de Congregatie van den H. Aloysius van Gon- zaga, aan de liefde en hoogachting zijner medebroeders en honderden scholieren van het Instituut ontrukt. Door zijn onvermoeider) ijver voor het on derwijs en liefde tot de jeugd heeft hij gedu rende zijn lange loopbaan in zijn stichting duizenden katholieken opgevoed en gevormd, van welke er thans een groot aantal de meest eervolle betrekkingen in Kerk en Maatschap pij bekleeden. Binnenkort hoopte Vader Vincentius zijn gouden feest van zijn religieus leven te her denken, maar een grootsoher leest is hem thans bereid in den hemel, waar hij het loon geniet voor al zijn goede werken. Zaterdagavond is te 's-Gravenhage, na eene kortstondige ziekte, in den ouderdom van 70 jaar, overleden, generaal A. E. Reu- ther, oud-minister van Oorlog, lid van'do Tweede Kamer voor Nijmegen. Bij het wapen der artillerie doorliep hij verschillende rangen en klom op tot generaal-majoor. De heer Reuther had een degelijk geves- iigden naam als artillerist. Zijne bekwaam heden in da techniek van dat wapen zijn algemeen bc-kend en het legerbestuur wist zijn kunde in liet vak steeds in eere te hou den. Vandaar dat de heer Reuther liet grootste gedeelte van zijn militaire loopbaan werkzaam was aan liet Departement van Oor- log bij de at dealing der artillerie, waarvan hij vele jaien het hoofdwas. Als kolonel,, chef van die afdeeling, werd hij in 1879 dooi den heer Van Lijnden uitverkoren om als minister van Oorlog in dat kabinet zitting te nemen. Later volgde zijne bevordering, tot generaal-majoor. De wet op den geneeskundigen dienst, der landmacht, waarhij de reserve-officieren vair gezondheid werden inges'eld, kwam onder zijn bestuur mr, stand, gelijk menige maatre gel tot verbetering van het leger. In zijn ministerieel© en parlementaire loop baan kenmerkte de lieer Reuther zich door- de wM-mtè, waarmede hij zijne overtuiging verdedigde, terwijl hij in zijn voordracht steeds van kalmte en gemoedelijkheid blijk gaf. Groot gezag werd aan zijn adviezeiv toegekend, ook omdat hij eene uitgebreide- kennis van de details bezat. De overledene was versierd met da orde van den Nederlandsehen Leeuw en eenige buitenlandseiie orden, liem toegekend wegens- zijn wetenschappelijke kennis van artillerie- zaken. Herhaaldelijk werd de heer Reut her als tweede candidaat voor het presidentschap der- Kamer aangewezen. Woensdag had de plechtige teraardebestel ling op liet, R.-C. Kerkhof plaats, hetwelk overvol van belangstellenden was, om dem overledene de laatste eer te bewijzen. De lijkstoet werd gevolgd door talrijks rijtuigen, waarbij de militaire autoriteiten, in de residentie en de mede afgevaardigden van den ontslapene het talrijkst vertegen woordigd waien. Behalve de familiebetrek kingen, merkte men o. .a. op Z.Ex. den. minister van Oorlog, kolonel Bergansius;: Z.Lx. den luit.-generaal an der Schrieck, lid var, de Tweede Kamer; den inspecteur- der artillerie, gon.-inaj. Schneider; den gep. gen.-maj. Rodi de Loo. Be ministers van Justitie, Marine en Koloniën hadden zich op- den doodenakker gevoegd hij de velen, die- daar hot lijk opwachtten. De kist was getooid met prachtige bloem-, kransen, door verwanten' en vereerders van» den generaal daarop gelegd. De secretaris generaal, chefs en hoofden van dienst bij het. ministerie van Oorlog hadden gezamenlijk een, krans als blijk hunner hoogachting voor* hunnen voormaligen opperdief daarbij ge voegd. Nadat de voorgeschreven godsdienstige plechtigheden waren verricht en het stoffelijk o\erschot, te midden van den breeden kring; van belangstellenden, in de groeve was neer gelaten, schetste het Kamerlid dr. Schaap man liet beeld van en de herinnering aan den? betreurden doode in echoonê en kernachtige- bewoordingen «Ik wenseii een kort woord te zeggen bij, dit graf, waarin een goed, een eerlijk, oen edel man is neergedaald. Ik zal niet de loopbaan schetsen, van den, generaal Anthonie Ernest Ecu then. In haar bijzonderheden is zij menig uwei; beter dan. mij bekend; in haar geheel ligt zij in schooi nen eenvoud voor ons een loophaan waarin alle rangen werden doorloopen en iedere hoogere rang door strenge, onverdroten plichtsbetrachting gewonnen werd. Eeu loop baan, die door eigen keus werd afgesloten, terwijl hot hoogste nog niet was bereikt, maar afgesloten niet uit begeerte tot rust. maar om zich meer geheel te kunnen wijden aan andere werkzaamheden in nieuwer strijd. Evenmin zal ik melden, wat de generaal Reuther was voor zijn huiselijken kring, voor zijne magen en vrienden. Denken durf ik het, ik vermag liet niet te zeggen.

Peel en Maas | 1889 | | pagina 2