Frankrijk Duitschlaiul Engeland Oostenrijk Zwitserland "N^erlami"' Spanje Kerkelij ke Berichten. Gemengde Berichten ie overwegen, welke do aanwezigheid to Brus sel van een aantal hoofdpersonen derFransche nationale party haar konden opleggen. Vrijdag is de ministerraad van twee tot vijf uur vergaderd geweest. Er is besloten dat aan generaal Boulangor onder hot oog gebracht moest worden in welken moeielijken toestand de Belgische regeering door zijne aanwezig heid gebracht wordt, tengevolge waarvan spoedig den generaal het verdere verblijf in Belgiii ontïegd werd, indien hij niet uit eigen beweging liet land vei liet. Do generaal had reeds meermalen, met mame aan den secretaris van den minister van buitenlandsche zaken, toen deze hem een .-eerste waarschuwing vanwege de regeering was komen brengen, zijn voornemen to ken nen gegeven om naar Engeland-te vertrekken. Do regeering achtte thans het oogenblik ge- .komen om aan dit voornemen gevolg te geven. Ten gevolge van dit besluit van den minis- teraad is de secretaris-generaal van het. minis terie van justitie dit aan Boulanger gaan medcdcelen. De generaal bevond zich op dat oogenblik alleen en telophoneerde aan Roehel'ort, die terstond in het Hotel Mengello verscheen. Na samen overlegd te hebben, antwoordden zij dat Boulangor Dinsdag of Woensdag naar Engeland vertrekken zou. De te Brussel aanwezige vrienden van den generaal zullen hem naar Londen vergezellen. Boulanger heeft Zaterdag ochtend getele grafeerd aan een Engelsche maatschappy die hem een barer booten voor den overtocht naar Engeland had aangeboden. Het bestuur dier maatschappij heeft hem geantwoord dat zij een boot tot zijn beschikking stelde, zoowel over Ostende als over Antwerpen. Boulanger verliet België voorgoed. In de zaak van R.vynal tegen Numa Gilly c. s., die in zyn pamiiet verscheidene Kamer leden voor Wilson's had uitgemaakt, heeft de jury te Bordeaux alle eischen van het ge rechtshof toegestaan. Gilly is veroordeeld tot /es maanden gevangenis en eeno boete van fr. 1000, Saviiie tot drie maanden gevangenis en eene boete van fr. lüOO, Cherse tot 2 maanden gevangenis en eene boeto van fr 200, I'eyron tot vijftien dagen gevangenis en ©ene boete van fr. 100. Gezamenlijk zijn zij bovendien veroordeeld tot de betaling van fr. 12000 schadevergoeding en in de kos'.en van het proces. Het vonnis zal in vijftien dagbla den bekend gemaakt worden en het hoek Mes dossiers zal worden vernietigd. Bij de herstemming in liet kanton Cha- renton ter aanvulling van een opengevallen plaats in den arrondiasementsraad is Eberlin. republikein, ^geko^eu met^OUO slenimbn. Op Jïóulaiiger waren er 3899; dus één stem min der, uitgebracht. Minister Spullcr heeft aan alle Franscjié gezanten in het buitenland een schrijven ge richt, waarin hij hen golast, ter plaatse waar zij resideeren, den 5. Mei een feest (eeuwfeest der Grooto Revolutie) aan te leggen, dat een Fransch karakter moet dragen en waarop de ter plaatse woonachtige Franschcn moeten uitgenoodigd worden. Er zal wel niet veel van terecht komen. In Frankrijk zelf zijn de meesten er tegen Eindelijk heeft men van officieuze en offi cieelo zijde moeten gewagen over het plan om de Poolsche boeren in West-Pruisen te ver vangen door Chincesche koelies. De gewezen minister v. Puttkam'er liet in het Huis dei- afgevaardigden het voorkomen van dit denk beeld van v. Bismarck eeu grap geweest was, Ook minister Lucius sprak van een ui. I>e Vossiscïte Zeitung merkt dienaungaande op dat dan, een jaar of drie geleden, do Chi- neesche gezant te Berlijn ook i9 beetgenomen Hij ontving meer dan eens en eenmaal van officieele zijde, de aanvraag of liet mogelijk zou zijn koelies als werkkrachten in de Pool sche landbouwdistricten te verkrijgen. Het antwoord luidde telkens ontkennend. De Poolsche afgevaardigde Jazewdski zeide •in de kamer dat de zaak als bewezen kon be schouwd worden, doch geen woorden meer waard was; een politiek die landgenooten verjaagt om er koelies voor in de plaats te stellen, is beneden critiek. Te Efaen is onlaDgs een zusfer van liefde door een koortslijder, bij wien zij waakte, onverhoeds aangevallen en g,worgd. Hetzelfde zou verleden Yrijuag te Emme rich geschied zijn, toen ook een koortslijder in zyno razernij, de verplecgste'. zuster Alphonsa, bij de keel greop en haar oogde to worgen. Op haar geroep kwamen echter bij tijds eenige personen liaar ontzetten. Dit is reeds de dorde maal dat zuster Alphonsa aldus in levensgevaar verkeert. Dr. Peters, zoo meldt Reuter uit Zanzi bar, wilde Vrydag. toen hij mot een stoom- t not in Kiloa aankwam, landen in eender havens van Som»li-land, doch de Somali's deden hem oen brief ter hand stellen met de bedreiging dafc hij gedood zoude worden, indien hij poogde te landen. Uit Zanzibar verneemt de Times dat, ondanks de onderhandelingen tusschen Wiss- munti en de Arabier Busjiri, laatstgenoemde zijne stellingen versterkt. Het heet dat de Sultan tracht, don gelioelen tot eene bende zak aanvoer van vee naar Zanzibar, waar reeds ring, welke de vleeschgebrck heerscht, te beletten, teri einde met goed gevol: daardoor moeilijkheden te scheppen voor de oefenen. Een dej' blokkade-vloten. is gevat. Naar do Times uit Servië verneemt, heeft Milan uit Smyrna geseind dat hij ter stond naar Belgrado terugkeert, waar zijne aanwezigheid onmisbaar geworden is. Uit Soeakiu wordt bericht: Den 19. dezer hebben de dcrwisschcn een aanval gedaan op llalaib. liet garnizoen van die plaats heeft de wijk genomen en is alhier aangebracht. De gyptenaren hadden twoe doodeu en 5 ge kwetsten, terwijl de derwisschen <36 man ver loren hebben. Lcmaitre en Felise d'Egville, vrienden van generaal Boulanger, zijn te Londen aan gekomen, met liet doel om een Boulangistischo vergadering te orgauisceren van to Londen gevestigde Franschcn. Te Queenstown loopt het gerucht, dat de opvarenden van do vermiste Deensche sioom- ioot Danmark gered zijn door hot stoomschip Queen, dat 4 dezer u:t Now-Vork vertrok, tegelijk met de City of Chester, die het ewrste bericht omtrent hot verongelukken der Dan mark bracht. De Queen is nu 13 dagen onder weg en lieeft nog met haar bestemmingsplaats- bereikt. Een ander bericht luidt, dat de 600 ii 7t0 schipbreukelingen op do Azurische eilanden zyn geland, vanwaar geen telegraafkabel naar bet vastoland loopt. Volgens te Lissabon ontvangen bericht van die eilanden is een machinist van het stoom schip Danmark gekwetst, maar de geheele overige bemanning en ook de passagiers zijn aldaar behouden aangekomen. Eenigen gaan naar New-York; ander» blijven voorloopig op de Azoreu, Boulanger kwam Donderdag namiddag ruim ten drie uur te Londen aan. De ovei- tocht was onstuimig, waaronder de generaal geleden scheen te hebben. Hij zag er dan ook ontdaan uit. Door de zuid-oostelijke spoor wegdirectie was het station te Charing Cross voor het publiek afgesloten. Slechts een der tigtal Engelsche en vreemde journalisten, als ook eenige Fransche dames eu lieeren, werden op het perron toegelaten. De laatsten legden eenige geestdrift aan deu dag on riepen: Leve Boulanger!" eu «le brad general Een paar dames boden hem bloemt uikers aan. builen het station gekomen, stonden omstreeks drieduizend uieuwsgiorigen. Bij lange niet allen waren enthousiastisch gestemd. Velon jouwden en si.-ten tegen de -vivats" in. Toen Jioulanger's rijtuig, gevolgd door eenige kan soms, gevuld metverslaggevers van dagbla den, van het station naar het logement reed, herhaalden zich doze anti-Boulangistischo manifestation nog sterker. De H. Vader heeft Mgr. Galimberti, Pause lijk nuntius aan hef. keizerlijk hof te Weenen, belast met het overhandigen van een eigen handig schrijven des Pausen en de gouden roos aan de kroonprinses-weduwe Stephanie. Den 29en de/er maand zal te Weenen de gioote katliolieko-bijeenkomst gehouden wor den; aan de orde zijn de pers en de school kwestie. Den 2en Mei wordt de vergadering met een feestbanket gesloten. oilers, die in de verwar rolling zou veroorzaken, 1 land werd afgeschaft, i bedrijf dachten uit te iiDofüloiders van do bende Lilnar, dut indertijd de doodstraf in Neder- .-rrr= YENR.y:27 April. De Staatscour(i'XH van gisteren bevat de afkondiging vani\<t beslui», gedateerd 25 April 1889, wallij de Raad van State, waarnemende liet Koninklijk gezag, heeft goedgevonden en veistaan: lo. te bepalen dit door de ministers van Binnenlandsche Zalen en van Justitie, in eene openbare vef.enigde vergadering der Staten-Generaal -zal worden aangeboden een ontwerp van wfttïtot benoeming van eene Regentes van hei- Koninkrijk, zoolang het in het eerste lid vain art. 38 der Grondwet omschreven gevd niet heeft opgehouden te bestaan 2o. de leden',lier beide Kamers uit te noouigeu zich opkDinsdag 30 April 1889, te 3 uren, ter bc-haideling van genoemd wets ontwerp in de ~\révgaderzaal van de Tweede Kamer der •Statui-Generaal te vereenigen. Afschrift van Uit besluit zal worden gezon den aan den Raad van ministers, aan de ministers van Birnenlandsehe Zaken en van k Justitie en aan dc beide Kamers der^Staten- Generaal. De miuistei'van Binnenlandscho Zaken brengt ter kennis van belanghebbenden, dat het veeartsenijkUiiJig examen, vermeld n art. 12 der wet vin 8 Juli 1874, zal aanvan gen op Donderdag 16 Mei 1889, in de lokalen van 's Rijks veemWnijschool to Utrecht Op de Woensdag alhier gehouden vee markt, stonden 170 stuks hoornvee aan de lijn. Er waren vele kooplieden aanwezig die flinke prijzen besteedden Op de varkensmarkt worden 200 Liggen aangevoerd, die voor f 10 a 8 gretig verkocht worden. Donderdag, omstreeks 5 uren in den namiddag, ontstond te Horst, door eene on bekende oorzaak', brand in een huis, dicht bij de kom der gemeente gelegen en bewoond door Chr. Geurts en Chr. Hezen. In een oogenblik stond alles in lichterlaaie en aan de spoedig toegesnelde hulp is het te danken, dat een kind, hetwelk alleen in liet huis was, als mede het vee en het grootste gedeelte van het mobilair gered werd. Het huis dat geheel afbrandde en do meubelen van Chr. Gourts waren veizekerd. De schade wordt op f 1100 geschat. Hot aar.taj^dit jttar voor den krygs dienst verpl.i litelingen bedraagt: voor Vcni'ay 52-tTv^ .st 41-12, M'éeilo 14-4, Wnnsura 15-4, Sevenum 20-0, Grubbenvorst 15-4, Brockliuijseii 10-3. I)e indeeling der lotclingen van de lich ting 1889 zul voor Limburg geschieden te Maastrichtvoorliet le militie-district op Mei en voor 't 2e militie-district op 9 Mei e.l; Te Yenlo kwamen deze week met de trein van Maastricht omtrent 550 personen aan, voorzien van gereedschap en proviand, allen met. bestemming naar Diiitschland, ten einde daar werkzaam te zijn bij de steenbak kerijen. liet 4 jarige zoontje van de wed. Van den Boogaart, te Nederweert. Iiak'e zijn zusje bij ongeluk twee vingers af. Een les voor ouders, de kinderen nooit alleen te laten. Den 20sten September aanstaande zal hot 50 jaren geledon zijn. dat de eerste spoor weg in Nederland, van Amsterdam tot Haar lem. (later tot Venenburg, Loiden, 's-Hage, Delft, Schiedam en Rotterdam) werd geopend. Bij de directie zoowel als hij de onderge schikten der Holl. Spoorwegmaatschappij bestaat het,'plan, dat. feit feestelijk te her denken. Het plan zou dan tevens liestaan, het nieuwe centranl-station te Amsterdam voor het verkeer open te stellen. To Arnhem is overleden de gepensio neerde schout-bij-nacht de Gelder. Als adel borst op de kanonneerboot bij van Speijk dienende, had hij het aan eene dienstverrich ting te danken, dat hij afwezig was, toen van Speijk liet kruit in brand stak. De Militaire Willemsorde versierde weldra zijne jeugdige borst, alsook het eeremotaal van de Citadel. Na eene eervolle loopbaan in opvolgende rangen te hebben dooiloopen, mocht hij nog vele jaien een welverdiende rust genieten. Een praktisch dezer dagen verschenen' werkje, is de wegwijzer voor de tegenwoor dige en toekomstige inleggers bij de Rijks postspaarbank, waarin, aan de hand der wetsbepalingen en der daaruit gevolgde voor schriften, zoo beknopt en volledig mogelijk, op bevattelijke wijze alles is opgenomen, wat hun dienstig kan zijn, en wat inlichting kan verschaffen aangaande velerlei punten, waar- ofhtrent bij het publiek, blijkens de opgedane ervaring, onzekerheid of misverstand bestaat. Behalve dat het werkje in eene bepaalde behoefte voorziet, is toch aan de uitgaaf daarvan ook niet vreemd geblevende over weging, dat mocht het in vele handen komen het een gepast propagandamiddel de zoo nuttige instelling zou kunnen voor zijn. De prijs van den Gid; Het Gele Bock, m. a. w. het verslag met geel omslag, boliolzende het officieele relaas van de ongeregeldheden, die or voorvielen bij de laatste veikiezingen in het kanton Tcssino, stelt de kantonale regeering en de katholieke partij in het gelijk. De iatlicaal liberalen, ontevreden or over dat de niet in liet kanton gevosligde, 's avonds te voren van alle kanten overgekomen liberale kiezers geweerd zouden worden aan de stembus, waren voornemens 7ich met geweld toegang te verschaffen. Zij hadden niet minder dan 70000 geweer-patro nen zich laten bezorgen uit Tliun; 36000 ervan werden uitgedeeld aan hun partijgenoo- ten 'te Lugano, 8000 aan die te Chiasso, ter wijl er 6000 werden londgedeeld te Pontetresa en 4000 te Moudrisio. De regeringspartij had slechts lOOf'O kar doezen ter beschikking, waarvan er 10000 werden uitgedeeld aan de geudarmie, die ver sterkt weid door militie. Het geringe machts vertoon dei' regeering was echter wel bij machte om de al te strijdvaardige kiezers in toom te houden. Toen zij 't niet winnen konden, noch met geweer-patronen, noch met stembriefjes, heb ben de dappere liberalen zich gewend tot de bondsregecring, met een klacht dat zij gowa- pender hand van de stembus geweerd werden. Het Gele Boek toont nu de nietigheid dier klacht aan. In de kathedraal te Yalencia onlplofte Goe den Vrijdag, gedurende de godsdienstoefening, bij het hoogaltaar eene groote met kruit ge vulde bom. Eene onfzettonde verwarring ontstond er in de kerk, die geheel gevuld was. Vele vrouwen vielen flauw. Het hoogaltaar is verwoest. De bom, die in ontplofte, is j aldaar nedergele oorende Het parket der arr.-rechtbank te Maas tricht heeft een bezoek gebracht te Nicuw- stadt, ten einde een onderzoek in te stellen, betreffende zekeren voortvluchtige!! U.t ver dacht van hodriegelijke bankbreuk. Volgens het Staatsblad van 24 April no. 90, bedroog op 1 Januari 1888 het aan tal inwoners van Maastricht 31021, Roer mond 11778. Yenlo 10S25, geheel Limburg 257408. In 1S88 werden levend geboren te Maastricht 1110, Roermond 343, Yenlo 405, in geheel Limburg 7711. Ei* overlcd?n, met inbegrip der levenloos aangegevcnen te Maastricht 703, Roermond 214, Yenlo 278, in geheel Limburg 5179. Het aantal over ledenen met levenloos aangegevenen bedroeg op 1000 inwoners te Maastricht 24.13, Roermond 18.17, Yenlo 25 70, in geheel Limburg 20.12. Bij de deze week gehouden verkiezing voor een lid van den gemeenteraad te Vier lingsbeek weid gekozen de Heer F. H. Pee- tors, met, G2 van 109 uitgebrachte geldige stemmen. Vermoedelijk worden tegen 30 April de Kamers in Yereenigde Vergadering bijeenge roepen. Naar van welingelichte zijde wordt verze kerd, is Z. M. de Koning niet op de hoogte gesteld van den pojitieken toestand. (F.) -- Door de ministers van Binnenlandsche Zaken eu van Financiën is afwijking van het verbod van in- en doorvoer uit het bui tenland van varkens, van verscli en gezouten varkensvleesch en van afval van varkens toegestaan voor varkenshaar, bewerkt voor de fabricage van borstels. Dc heer Mr. F. G. H. R. van Lilaar, oud-minister van justitie, laatstelijk raads heer in liet gerechtshof te 's-Gravenhnge, is op den leeftijd van 65 jaren overleden. Het was op voordracht vau den heer Van welke alom, ook nan de Post- en Hulpkantoren is verkrijgbaar gesteld, bedraagt 10 cent. Op de proefvelden der rijk «landbouw school te Wageningen worden dit jaar proe ven genomen op grootere schaal met uit het buitenland ingevoerde aardappelen, teneinde de belangstellenden in ruimere mate mon sters too te kunnen zenden. Ook zijn weer onderscheidene nieuwe soorten ter proefne ming gepoot, benevens eenige soorten uit Zuid-Am®rika. Haversoorten zijn or ongeveer *30.uitge zaaid, waarvan sommige bijzonder uitmunten door buitengewone dikte en zwaarte; enkele wogen het vorig jaar 59 kilo per HL. Yerder zijn eenige nieuwe soorten zomergerst uitge zaaid. De stand der wintergewassen is goed. Ook dit jaar w.u-den de kruisingen van tarwe en gerst voortgezet, waarvan sommige doen verwachten, dat er eene^zoer goede variëteit door zal ontstaan. De weledelgestrenge heer Van Vlijmen lid der Tweede Kamer voor het hoofdkies district Vecliel, is voornemens op Maandag 29 April a. s. des namiddags ten -4 ure in het lokaal der R. K. bijzondere school te Vechel eene lezing to houden. Donderdag had by Ruu»'lo een treurig ongeluk plaats. Terwijl een vrouw hozi «as met het aardappelen poten, spronge#n slagader, waardoor zij zooveel bloed verloor, dat zij spoedig aan de gevolgen overleed. Do ongelukkige was de moeder van een talrijk gezin. Nabij Deventer, ter hoogte van do Bannink. is II. Donderdag een onbekende vrouw uit een in volle vaart zyn den spoor trein gesprongen. Zij tuimelde eenige malen over het hoofd doch bleef ongedeerd. Zondagavond kregen te Leiden vader en zoon hevige ruzie over het eten van paardeworst. Dc twist liep zóó hoog, dat de vader zijn schoenmakersmes van de tafel nam en daarmede zijnen zoon op drie plaat sen ernstige, doch gelukkig niet doodelijkc verwondingen toebracht. Do dader werd or.middelijk door de politic in hechtenis genomen. Te Oisterwijk is de koren- en pelmolen van den lieer T. Blec-ker, niet een deel der belendende l ehuiziuge, afgebrand. Eene groo te partij koren is vernield. Het minder gure weder in dc laatste dagen is in Friesland voor liet zoeken van kievitseieren /eer gunstig geweest. Bij oen eierenkoopman te Leeuwarden werden niet minder dan 19,000 stuks, allen uit de pro vincie afkomstig, aangevoerd. I)e prijs is thans gemiddeld 16 cems per stuk, zijnde lager dan verleden jaar in dezen tjjd. Uit Eindhoven wordt geschreven: De werkstakors leggen meer en meer het hoofd neder en verschillenden van hen zijn thans, het beste deel kiezend, aan 't weik getogen. De overigen houden zich bedaard on doen niets meer van zich hooien. Te Stratum bij Eindhoven was 't den tweeden Paaschdag vrij rumoerig. Eeno bende verdachte sujetten deed daar voor ongeregeldheden vree/en. Roeds was een ruit rinkelend aan stukken gevlogen. Door de politie werd dit volkje de gemeente uit gedreven naar Eindhoven, waar zij, daar ze dit niet bereidwillig wenschten te doen, met geweld uit elkander werden geslagen. Dit geschiedde op 't Stratumseind door de ranré- cltanssées met het blanke wapen in de hand. Overigens bleef 't volkomen rustig. f Mgr. J. C. RIJKERS, f In den morgen van den tweeden Paasc.ii dag overleed te Wijk-Maastricht de zeereorw. hoer deken Mgr. Rijkers. Zaterdagavond om half elf zat hij nog in Jen biechtstoel, Zoudag- morgen om vijf uur was hij er wedr in. Later onder de eerste H. Mis van den eerw. heer Dircks, beklom Mgr. den preekstoel om in een hartroerende preek het geluk van het christelijk gezin te schilderen. Op het einde der preek werd hij plotseling ongesteld en werd bewusteloos van den preekstoel wegge dragen. Maandag morgen, voorzien van de 11H. Sacramenten, heeft God hem tot zich geroepen, Eere den eerw. strijder, gevallen op het veld van eer, in het uitoefenen zyuer verheven bediening. Mgr. Joannes Cliristopliorus Rijkers w erd den 27 November 1822 te Sitturd geboren. Zijn eerste studiën volbracht hy in zijn go- boortestad, vertrok van daar naar Wittemin het klooster der eerw. PP. Redemptoristen, waar by in 1847 de II. Priesterwijding ont ving. Bij zijn eerste optreden als kanselredenaar maakte hij groote indruk, en buitengewoon wa ren de vruchten, welke hij van 1850 tot 1860 als missionaris achtereenvolgens te Boulogne- sur-Mer, Brussel, Antwerpen, Luik, Yerviers Leuven en in ander® plaatsen van België in- oogstte. In het voorjaar van 18G2 maakte hy een pelgrimsreis naar het Heilige Lar.d, waarvan hy steeds een levendigen indruk had behouden. Na zyn terugkeer werd hij benoemd tot direc teur van het Bisschoppelijk College te Roer mond. waar Lij werkzaam bleef tot 1880, toen zijn geschokte gezondheid hem noodzaakte d®ze betrekking neer te leggen. In 18S1 droeg wijlen Mgr. Paredis, bis schop van Roermond, hem de zorg op voor de parochie van Wessera, tot hy deu 25 Maart 1883 plechtig als pastoor-deken te Wyk- Maaatricht weid ingehuldigd, waar een rui mere en zorgvoller wei-kring zyn deel werd. llior toonde de Ijvervolle pries'er zich in zyn volle kracht onvermoeid was hy werkzaam voor het heil der aan zyn zorge toevertrouwde kudde. Voor ieder was hy even minzaam, ryken en armen ontving hy met denzclfden vriende- lijken lach, waarmee hij ook ons zoo dikwerf zyn studeervertrek binnenleidde, en geen oogenblik van den dag kwam men den goed- hartigen man ongelegen zyn huis stond voor ieder open: geen behoeftige ging ongetroost van zijn deur; met milde hand leende hij aan God, wat hy dun armen gaf. Paus Leo XIII benoemde in 1884 Mgr. Rijkers tot kamerheer van Z. H. in 1880 maak'e hij een pelgrimstocht naar Rome waai a \\y indertijd d® by zonderheden model doelden, en werd toen tot advocaat van St. Pieter benoemd. Groote diensten bewees Mgr. Rijkers aan liet voort loffelijke Afrikaansche bekeerino-s- werk, en bel was in zyn parochie, dat Z. Em. kardinaal De Lavigei ie een opleiding» school stichtte, o:u missionarissen tot liet verheven doel voor te bereiden. Twee maal genoot de eer, den beroemden kardinaal te zynen huize te ontvangen, en Z. Em. benoemde hem in 1888 tot eere-kununnik van het primaat l-.a- pitel van Carthago. Mgr. Rijkers was schrijver van voel gods dienstige en letterkundige «erken hy drukte zich vooral i:i dc Fransche taal gemakkelijk uit, en daarin vertolkte hij meestal zijn "■©- dachten. -La llarpe Chréiienne, St. Bernard (eeu werk in Fransche verzen), -Le Christ Les auteurs dos qiutre ICvangiles devant la critique moderne," waren pennevruchten van zijn hand. Ofschoon de drukte der Goede Week hem blijkbaar had vei inoeirl. schreef by Zaterda- nog een artikel getiteld: -Papues," voor den -CouiTicr dc la Meuse" waarin hij nog eenige indrukken weer geeft welke Jerusalem en het M. Land op hem maakten. De ijverige, talentvolle, mot zorg bezielde priester heelt blijkbaar zijn krachten over schat. Zij gezondheid was weliswaar sedert eenigen tijd geschokt, doch niets deed een zoo spoedigen treurigen afloop voorzien. Hij is heengegaan als dc herder, die het leven geeft voor zijn schapen. D© gedachtenis van Mgr. Rijkers zal voor zeker nog jaren in dankbaar aandenken blij ven voortleven bij zijn parochianen, die-van hem kunnen getuigen, dat hy alles voor allen geworden is, oiu allen voor Jcsus te winnen. Tijd. Tc Riga heeft een voorval plaats gehad, dat. bijna dezelfde noodlottige gevolgen bad als een gelijksoortig ongeval, dat verleden jaar to Mtinchen geschiedde. Acht afgerichte olifanten van den Salamooski circus werden tijdons eeno voorstolling plotseling oproerig. Op een teelten van een hunner, den belhamel, naar 't scheen, die zyn snuit in de lucht stak, begonnen de olifanten naar den uitgang te dringen. Een der stalmeesters sloot de deur. doch de voorste olifant drukte ze zonder moei te in.

Peel en Maas | 1889 | | pagina 2