De 19(lc Klaart te Smakt. aangiOo komen doen en hoeft in kot album dor beko idon van do justitie oumiddelijk bet portret van den vei koopor aangewezen. Frankrijk Boulanger is Woensdag naar Tours ver trokken. Militaire dienstorders waren gege ven met liet oog op mogelijke gebeurtenissen. Te Tours waren do troepen in de kazerne geconsigneerd. Boulanger heeft op hot hem aangeboden feestmaal een uitvoerige rede gehouden. Hij viel in heftige taal de Kamer en het parle mentarisme aan. Hij noemde de leden der regeering leugenachtige overweldigers, die van de dictatuur drooincn en de republiek comproiuitteeren. Het land keert zich met walging van hen af. Hij verklaarde verder, dat de conservatie ven zich bij do republiek /.uilen aansluiten, mits zij opengesteld worde voor allen. Ver volgens over de verhouding van Staat 011 Kerk sprekende, zeide hij dat alle godsdiens tige begrippen geëerbiedigd moeien worden. He republiek moet alle vrijheden onder haar hoede nemen en den godsdienstvrede herstel len. Hij deed verder een beroep op de con servatieven en oude republikeinen en eindigde met de woorden: Leve Frankrijk! Leve de republiek De rede werd onstuimig toegejuicht. Bij Boulangers vertrek uit de zaal had er geen incident plaats. Vóór Boulanger had de senator Nnquct gesproken. Hij verdedigde de herziening der grondwet. De verdraagzame republiek zal de Bonapartinen tot haar brengen. Tus schen de Bonapartisten 011 de republikeinen bestaat er slechts een misverstand. De ko ningsgezinde» erkennen dat een herstel van 't koningschap slechts nieuwe verdeeldheden zou teweeg brengen. Do godsdienstvrede is de grondslag, waarop de overeenstemming tot stand z<d komen. De verhouding van Kerk en Slaat behoort beslist te worden door een nlgcmeene volksstemming. Delahaye betuigde uit naam der katholie ken en monarchalen zijn dank voor de ver zoenende woorden die gesproken zijn. Te Nimes is bij de verkiezing van een lid vau den gewestelijken raad Boulanger gekozen. Aan de kiezers in liet departement du Nord hoeft Boulanger geschreven dat de omstandigheden hem verplichten de verkie zing voor het departement der Seine aan te nemen. Te Parijs is zekere Pothier in hechtenis genomen, beschuldigd van effecten gestolen en vervalscht te hebben. Bij eene huiszoeking werd men tevens verrast door het vinden van eene menigte fraaio valsclie tienfrancsstukken en al het noodige om valsch geld te maken. Pothier is gehuwd en leefde op grooten voet. Ilij hield paard en rijtuig, bewoonde weelde rig gemeubelde appartementen en bezit een groot landgoed in Seine-et-Marne. Zijn mede plichtige, een draaier, Battelot genaamd, is mede in hechtenis genomen. Ook bij dezen vond men voor 20000 francs aan rervalschte effecten, gereed om aan den man gebracht te worden. Duitscliland De reis naar Engeland zal door deu keizer gemaakt worden op het schip Hohenzollern. Naar men meldt is voor dit vaartuig een ijzeren vlechtfiguur gegoten, voorstellende een adelaar, die reeds naar Kiel is verzonden. Naar men verneemt zou de keizer van Oos- tenrijk-Ilongarije in Augustus een bezoek afleggen aan het Pruisische hof. Dr. Düllinger vierde dezer dagen zijn SO. verjaardag. Van ongeloovigen en oud-katho lieken ontving hij menige felicitatie. Maar vooral was de liberale pers ingenomen met het bericht dat ook de aartsbisschop van Mün- chen hom een brief op zijn verjaardag had geschreven. Het blijkt echter thans, dat de brief wel geschreven is, maar de droefheid van den kerkvoogd te kennen gaf over Dollingers afdwaling en de vermaning om niet langer -doof te blijven voor de roepstem zijner gees telijke overheid. Dat is iets anders dan eene ^felicitatie. Word von Bismarck onlangs benoemd tot doctor in de theologie, minister von Puit- kamer werd indertijd deken der kanunniken van een der drie sinds de reformatie nog ge houden gekloven kapittels te Brandenburg, Morseburg en Nauburg, En thans is weder tot 'kanunnik van het kathedrale kapittel te Brandenburg" benoemd de luitenant-generaal von Bredow, en trekt als zoodanig een jnar- lijksch inkomen, zonder de bijkomstige gel den, van minstens 7000 gulden, uit de funda tiën, indertijd voor jaargetijden en Requiem Missen geschonken. In Engeland verkeeren de protestantsche kanunniken van Oxford en Cambridge in hetzelfde gevaL En dat voert af 011 toe nog het hooge woord over «goederen in do doode hand." De Volkszeilungsinds 37 jaren te Berlijn verschijnende, is krachtens de so cialistenwet geschorst geworden. Genoemd blad beval to in den laat.sten tijd scherpe artikelen tegen Bismarck en den ouden keizer Wilhelm. Bij eene huiszoeking in het bureau, werden brieven van de socialisten Bcbel en Liebknecht, gevonden. Het blad heeft, nu een anderen titelDie Arbeitsmarht, -in kleiner formaat en lageren prijs, zoodat liet zich spoedig in een groote oplage denkt te 7erspreiden. Oostenrijk De exkoiling Milan van Servië is vergc-zeld van zijn secretaris en den Duitschen gezant te Belgrado, te Posth aangekomen en door keizer Frans Jozef in audiëntie ontvangen. Met betrekking tot de verwachte terug komst van N&thalia, verneemt de Daily Ne ros uit Belgrado, dat do regenten ten strengste ontkennen, eenige toezegging aan Milan te bobben gedaan, om hare terugkeer te beletten. Zoodanige overeenkomst zou onbillijk zijn. Feil el ijk staat het. de koningin vrij in het land terug te komen wanneer zij ook wil. Volgens de Times hebben de gebeurtenissen in Servië geen verandering gebracht in de vriendschappelijke betrekkingen tusschen Rusland en Oostonrijk. Italië Van het meer Como wordt een zonderling voorval verhaald. Een welgekleed oudachtig heer nam te Como plaats aan boord van een der stoomboolen op Colico. Tijdens de reis bood hij een van dc beambten een net gevou wen papieren pakje aan, dat eenige diamanten bevatte, er bijvoegende, dat. het een fooitje was. Toen dc boot den wal bereikte, wierp de man zijn geschenk weg, daar hij meende, dat de diamanten slechts stukjes glas waren. De vreemde reiziger bedacht in tusschen vor- scheidene andere personen op dezelfde wijze. Men kreeg achterdocht on liet, hem te Colico door de politie aanhouden. Hij noemde zich Leopold Landauer, juwelier te Berlijn. «Ik leef van diamanten en betaal met diamanten," zeide hij. I)e politie bracht den Duitsclien consul mot den vreemdeling in kennis en het bleek toen, dat de man 102 brillanton van meer dan 30.000 gulden waarde bij zich had. Men waarschuwde zijne vrienden en zette den vrijgevigen ouden heer voorloopig in een krankzinnigen-gesticht. De inwoners van Colico zijn dadelijk in grooten getale gaan hengelen naar het fooitje, dat. de onnadenkende bootbeambte in 't water had geworpen. Nederland. VENRAY, 23 Maart. Hoe soms een onbekend en onaanzienlijk oord een groote vermaai dbeid krijgen kan, blijkt uit de geschiedenis van de Smakt, een grensplaatsje onzer provincie, aan den afboek een er zanderige heide gelegen. Dat onbedui dend gehucht der uitgestrekte gemeente Ven- ray heeft zijn roem te danken aan den H. Joseph, die liet in eere verheven en bekend gemaakt heeft in Limburg en Noordbrabant, ja tot in de koninklijke residentiestad van Nederland. Te Smakt op oen kale plok heidegrond, half tusschen hoornen en heesiers verscholen, staat een onoogelijk. oud en versleten bede huis met eenvoudige zwarte dakpannen toege dekt; het is een eerbiedwaardig overblijfsel, een merkwaardig gedenkteken uit het verle den van dit oordde oudste kapel in ons va derland aan den II. Joseph toegewijd. Op kor ten afstand daarentegen van het. bouwvallig heiligen huisje, aan den zoom van een kreu- pelbosch, rijst een sierlijk Gothisch gebouw, wiens vei lakte profilsteenen schitteren als diamanten in de zon, gelijk een prachtig to verpaleis uit den grond omhoog. Dit is hot. heden en de toekomst van de Smakthet aartsvaderlijk verblijf, het koninklijk lustslot; het geliefkoosd heiligdom van St. Joseph, waar hij bij voorkeur de hulde zijner vereer ders ontvangen en hen zijne gunst bewijzen wil. Het is de 19,ie Maart. Wat een leven en beweging heerscben er op de anders zoo een zame en stille SmaktTalrijke groepen van mannen en vrouwen, trekken langs alle wegen en padjes door de siofferigc heidevlakte (er beëvnart naar Sint Joseph henen, uitgelokt en aangemoedigd door liet schoone weder, dat dé feestviering van den 19 Maart buitermate begunstigt en opluistert. Wat een opmerke lijk verschil met den 19 Maart 1888geen loeiende stormwind, goene knetterende sneeuwvlagen, geen bittere winterkoude, geen sombere en bewolkte hemel zooals ver leden jaar; heden giet de zon haren volle stralenglans over de doodsche heide uit, zacht is de lucht, liefelijk de wierookgeur door do sparreboomen uitgewasemd, opbeuiend het gezang van den leeuwerik omhoog in de wol ken, vrooüjk het gefluit van winterkoningje, kneuter cn vink en van de andore gevleugelde vooi'jaarszangêrs, die het ontwaken der lente met hun gekweel begroeten. Ja, de ijverige leden der H. Familie van Von ray, die vandaag in feest el ij ken oplucht hunne jaarlijksche bedevaart naar de Smakt maken, mogen in volle waarheid zich het. ruwe en gure St. Josephsfoest van S8 herinnerende, dit jaar met don dichter zeggen Wat donk're buien 't zwerk doorzweven Wat stormen loeiden om ons heen, liet winterweer is weggedreven, De lente belden wij, de lente, en lvaar alleen. Biddend trekken zij opgeruimd en blijge- moed tusschen een lange rij van blinkende berken en groene donnenbosschen naar St. Joseph als pelgrims henen. Met volle horst stemmen zij hot feestlied aan en zingen zij hun heiligen patroon ter eere: Wij sméeken XI te ga dor Patroon van Nederland Blijf Joseph ons ten Vader Bescherm 't U dierbaar pand. Krachtig weergalmen de forsche mannen stemmen over zandheuvel en valleiliior en daar herhaalt do opgewekte echo uit het woud, de laatste woorden van het refrein. dierbaar pand. Afgehaald door den Eerw. heer Rector Cre- mers. de bruidjes en koorknapen van de Smakt, treden de leden der H. Familie onder het gelui der klokken en het zingen van lof liederen do kapel in. Spoedig heeft de menig te het heele tempelgebouw tot in zijn kleinste hoeken in beslag genomenschip, koor, oxaal, sacrist ij, alles is vol vereerders en dienaren van St. Joseph, wier schaar véél grooter is dan de beschikbare plaatsruimte binnen de inuren der kapel. Do WelEerw. Heer No ter mans pastoor van Yon ray, geassisteerd door de Eerw. Heeren: kapelaan Eng. Jan&sens en P. Janssen, rector van Leunen, draagt de hoogmis, opgeluisterd door het muziek van het Zangkoor der parochiekerk onder directie van den Eerw. Heer G. A. Gitmans, plechtig op. De feestredenaar de Eerw. Pater Scra- phinus. Franciscaan verkondigt na het Evan gelie den lof van den H. Joseph, met zooveel krachten welsprekendheid, dat alle aanwezigen zich meegesleept en tot eeno vurige devotie voor den voedstervader des Verlossers, den Bruidegom van Maria en den Beschermheilige der gansche Katholieke kerk, aangespoord voelen. Ter gelegenheid van den 19 Maart wordt het heiligdom te Smakt, begiftigd met een nieuw rijk gepolychromeerd standbeeld van den H. Patriarch, 't welk een nieuwe parel is aan de kunstkroon., gevlochten om het hoofd van den boeldhe&\y\ Joseph Thissen te Roer mond; die v.ici^ rte^>,Tdöi5r "zoo ménig kunst stuk zijner handen een welverdienden roem verworven heeft.. Iets vorstelijks, iets ko ninklijks straalt eruit liet gelaat en de houding van den II. Joseph, die met majesteit den in een smaakvol bouquet van zilveren leliën eindigenden herderstaf in zijne rechterhand voert. Op zijn linkerarm draagt hij een aan vallig kindeke Jesüsj zoo lief, zoo-beminnelijk als wij er zelden een gezien hebben. In den namiddag van het Sint-Josephfeest werd dit heerlijk beeld, door den pastoor van Venray, omgeven door eene uitgelezen schaar van priesters van omliggende parochiën plechtig ingezegend, Pator Seraphinus verkondigde ook nu weer even boeiend en welsprekend als 's morgens onder de Hoogmis het woord Gods cn wees er op hoe de roem van dc die naren Gods eerst begint daar, waar de ver heerlijking van de grooten dezer wereld eindigt: bij den rand van het graf; hoo do standbeelden van de helden dezer aarde slechts dienen tot sieraden van openbare pleinen, markten en wandelplaatsen, terwijl do beel den der Heiligen hoog vereerd worden op de altaren -van Gods heiligdom, zooals de IL Joseph in de prachtvolle kapel van de Smakt. Moge het nieuwe luisterrijke beeld ook weer nieuwen luister bijzetten aan de devotie tot den grooten voedstervader des Zaligma kers, verheerlijkt als bewaker van hot H. Huisgezin en ais Beschermer van do Kerk Gods op aarde. De heer F. J. L. Bosser, oud notaris te Horst, is Zondag'namiddag overleden. De op den 21 dezer door het Gemeente bestuur van Sevenum, geveilde 223 hectaren grauwe veen, brachten de kolossale som van i? 1,000 gulden op. Gemeld veen werd aange kocht, door de maatschappij Griendtsveen. Belanghebbenden herinneren wij er aan dat thans overal op de geroeentösecretariën de kiezerslijsten voor de Tweede Kamer, de Prov. Staten en den gemeenteraad ter inzage liggen en sporen de rechthebbenden, en ver moedelijk rechthebbenden op het kiezerschap dringend aan, zich te vergewissen of hun namen op bedoelde lijsten geplaatst zijn. -Maandag werd te Well de schuur be boerende bij de bouwhoeve «De Aschwatèr'' een prooi der vlammen. Deze schuur was hot eigendom van baron Schlöissnigg. Alleen het gebouw was verzekerd. Oorzaak onbekend. De heer T. Iluiben, burgemeester le Horn is na een langdurende ziekte, tijdig voorzien mot de II. II. Sacramenten, Dinsdag overleden. De overledene was oen oprecht man, door zijne gemeentenaren en door allen, die hem van nabij kenden, zeer geacht. Ook zijne familie verliest in hem een zorgvolle vader. Maandag morgen werd te Siebeiigewald door een onbekende oorzaak de woning en schuur van J. Willemsen in asch gelegd. I)e inboedel en het vee werden gered. Naar men verneemt waren de gebouwen alleen verze kerd bij de Brusselscho brandwaarborg-maat- eelmppij. In een brief uit Den Ilaag aan do Midd. C't. maakt dc schrijver de volgende opmer king: «Er wordt heel wat gepraat over de instel ling van een tijdelijk regentschap. Ik geloof echter niet, dat de regeering er een oogenblik aan denkt en het schijnt d.it men vooral met het oog op deu wensch dor koningin met lot dc instelling besluiten wil; deze toch zou zeer" beslist zich hebben uitgelaten, niet als regentes le willen optreden vóór 's konings doodde redenen zijn licht te vatten. Van liet verhaal dat eene correspondentie over dit onderwerp is gevoerd tusschen minis ters en Raad van State, is dan ook geen woord waar. Hoewel 12 Mei a. s. de dag is, waarop koning Willem 111 40 jaren geleden in de Nieuwe Kerk te Amsterdam plechtig werd ingehuldigd, gewerden Z. M. Zondag, den sterfdag zijns vaders, talrijke gelukwcnschon met zijne 40jarige regeoring. Bij de firma Nijgii van Ditmar, te Rotterdam, is in bewerking een boek, dat voor de industrie cn den handel in het alge meen van zeer groot belang zal wezen, name lijk een Adresboek van Fabrikanten, Trafi kanten, in één woord van al diegenen, die het een of ander artikel in Nederland fabriceeren. De inrichting zal zoo practisch mogelijk zijn; de fabrikaten worden in alphabetische volgorde opgenomen; onder elk fabrikaat vol gen alle plaatsen in Nederland (eveneens in alph. volgorde) waar en welke fabrikanten in dat artikel gevestigd zijn. Ook in de Overzeesche Bezittingen en in het Buitenland zal het meer genoemd Adres boek op groote schaal worden geëxploiteerd. Met bet oog daarop wordt de naam van elk artikel, behalve in het Nederlnndsch, ook in de Fransche, Duitsche en Engelsche taal opgenomen en bovendien vóór aan liet werk een woordenlijst in die talen opgenomen, welke het vinden der verschillende fabrikaten voor den buitenlander zal mogelijk maken. Aan iedoren Fabrikant is door de Uitgevers een. uitnodiging ..gezonde# „qnj. op te-gf*-.v£n«- ondcr welk artikel zijne firma moet worden opgenomen, ten einde met de ofliciëele gege vens te worden vergeleken. De beer J. A. Alberdingk Thijm, lioog- lecraar bij de Rijks-academie van beeldende kunsten te Amsterdam, is Zondag op 69jarigen leeftijd overleden. Een geniaal man, een autodidact die op menig gebied zijne sporen verdiende is aan Nederland ontvallen, en aan de Katholieke zaak een geharnast, onverbiddelijke strijder, dio in de dagen weleer, toen do organisatie der katholieke party nog tot do toekomst behoorde, zoo goed als de eenige was, die onbeschroomd de vaan van het Catholicisme, ook op letterkundig gebied, tegenover onze protestantsche landgenooten verhief en in critieke omstandigheden met zijn vlijmende, onverbiddelijke critiok nooit personen om de zaak ontzag. Omtrent de laatste oogenblikkon van den overledene wordt aan de Tijd van hooggeachte zijde bericht: Prof. dr. Alberdingk Thijm is op 17 Maart 11. omstreeks half drie overleden. Zijn laatste oogenblikkon waren zoor pijnlijk; hij .werd gesteund door zijn zoon, den priester, die hem woorden van geloof, troost en moed toesprak; ook zijn echtgenoot© en zijn andere drie kinderen stonden bij het sterfbed en hiel den den geliefde vast.De gewijde kaarsen waren aangestoken; met hot gelaat naai* 't Oosten gekeerd, terwijl juist door het venster een blanke lentezon scheen, met een droeven en toch zaligen glimlach om de lippen, gaf hij den geest, terwijl twee tranen langzaam van zijn kaken vielen. Ofschoon schijnbaar in de laatste dagen het bewustzijn aan de raaterieele werkelijkheid hem verlaten had, hield hij niet op den God, dien hij zoo/.eer had liefgehad, voortdurend aan te roepen en onophoudelijk klonken tus schen de smartelijke zuchten, door het lijden veroorzaakt, de woorden: «O God! o lieve Heer, o Jesus!" Hij stierf zooals hij geleefd had: geheel vcreenigd met zijn Schepper. Met indrukwekkende plechtigheid werd Woensdag zijn stoffelijk overschot op het roomsch-katholieke kerkhof «De liefde" ter aarde besteld. Niet minder dan dertig kransen dekten do lijkbaar, die door vijftien koetsen gevolgd werd. Nadat door pastoor H. J. Brouwers, van Bovenkerk, in de kapel een plechtige lijkdienst was gehouden, werd dc katafalk grafwaarts gedragen. VFEVERZEKEftlXf». Jl. Zaterdagavond trad alhier in eene ver gadering van belangstellenden «als spreker op, de Heer J. C. Van de Blocquerij, Direceur van de ls,e Nederlandsche Yecverzokcring- Maalschappij te Geldermalssn. Na in korte trekken do redenen te hebben ontvouwd, die aanleiding hebben gegeven tot de oprichting van bovengenoemde maatschap pij, wees spreker op de groote voordeden van eene verzekering met vaste premiën, ho ven eene premie, zooals die bij fecnle onder linge veo\eizekering fondsen moet worden vastgesteld, namelijk door de beloopon schade over do verzekerden om te slaan, waardoor deze nooit hunnen weten, waar zij mede af zijn en toonde verder aan dat bij onderlinge locale veefondsen, die in zeer engen kring werken bij eenige weinige schadegeval len reeds, die omslag zoo he/.Warend kan worden, dat de premie veel liooger wordt, dan clio welke door bovengenoemde maatschappij wordt berekend'. Voortgaande gaf spreker zijnen toehoorders gelegenheid, een helderen blik te slaan in de wijze van werken dor door hem bestuurde veeverzekering-maatschappij, en wees er ver der op, hoo bij meer algemeene deelneming, do thans door de maatschappij vastgestelde premiën, alhoewel nu laag, nog veel lager zouden kunnen worden gesteld. Dat deze deelneming nog te weuschen overlaat, schrijft hij toe aan het gebrek aan vertrou wen hij de landbouwers, die zich reeds zoo dikwijls teleurgesteld en bedrogen zagen. Dit vertrouwen op to wekken en te versterken w as het hoofddoel der bijeenkomst en wees spreker er op, hoe zijne maatschappij in allc3 publiciteit verlangt. Daartoe worden o. a. elk jaar openbaar gemaakt cn voor ieder verkrijgbaar gesteld, gedrukte verslagen, aan- toonende- den stand en voortgang der zaak. Men kan daarin ook vinden de lijst van uit betaalde schaden, doch zal men in de couran ten te vergeefs uitzien naar bedankjes van schadelijdenden aan wien de maatschappij schade heeft uitbetaald, de maatschappij zou moenen aan hare soliditeit te kort te doen, indien zij zelve de erkentelijkheid voor uitbe taalde schaden als reclame bezigde; komt or een bedankje in eene of andere courant vóór, dan kan men zeker zijn, dat dit zonder mede- woten der maatsch. is geplaatst geworden door hem aan wien schade is uitbetaald. Door spreker werden aangeroerd en weder- legd eenige bezwaren, welke hij hier en daar op zijn weg nog wel eens ontmoette. Zoo zijn er groote veehouders, die meenen, dat du or h$t gJCQQtec^aaal&U vanjmu VCP bot voor hen op hetzelfde nédrkomt, of zij zich verzekeren of niet. Deze moedigt hij aan zich toch te verzekeren, want door dit te doen, helpen zij eene maatsch., die zeer-zeker nattig werkt, tegen lage premiën te kunnen verzekeren en wordt hierdoor de minder welgestelde veehouder in staat gesteld, ook van die lage premiën gebruik te maken, om zich tegen verlies te kunnen vrijwaren. Ook beriep spreker zich op zijne opgedane ervaring als Directeur der maatsch., die aan toont dat veel meer schade voorkomt op groote dan op kleine stallen met vee. Na op deze wijze nog tal van bezwaren te hebben besproken en weórlegd, deelde spreker de vergadering nog mede, dat op uk0. Febr. bij de maatsch. verzekerd waren 157 paarden voor eene som van f 38,080; 1001 stuks jong vee en 2733 stuks volwassen vee, te zamen 3734 stuks vee voor eene verzekerde waarde van f415.605.-zoodat het totaal der verzekerde waarde op 1 Maart bedraagt f454.285.— Spreker eindigde zijne rede, dio veel be langstelling wekte, met een woord van aan moediging en vertrouwen dat de landbouwers het belang zullen gaan inzien, om zich door verzekering te behoeden voor schade in hun nen veestapel. Inlichtingen omtrent de wijze van verzeke ring, de te betalen premiën enz. enz. zijn te verkrijgen bij don Hoofdagent voor Limburg F. II. Tonnaer, Burgemeester van Thorn cn bij den Agent te Venray, M. Van de Voort., Gemeente-secretaris. Gemengde Berichten In ©en der Ameriknansche schouwburgen werd de vorige maand een stuk opgevoerd, waar twee inbrekers van beroep optradon. Lenigen tijd geleden wedde de directeur van den schouwburg met do heeren Mar win Co. brandkasten-fabrikanton, om 5000 dollars, dat zijn beide toonoclspelers-inbrekers de stevigste brandkast hunner fabriek in korten tijd zouden openen. De weddenschap werd aangenomen en eenige dagen daarna lieten do hoeren Marwin Co. een hunner beste producten aan den schouwburg brengen. In tegenwoordigheid van ongeveer 50 uiigenoo- digden, waaronder vele berichtgevers van de New-Yorksehe bladen, werd do kast op last van de heeren Marwin gesloten. Daarop ver schenen de inbrekers, volgens voorschrift met zwarte maskers en een dievenlantaarn. Met behulp van een st.anlboor boorden de spits boeven in ongelooflijk korten tijd een gat ;n

Peel en Maas | 1889 | | pagina 2