Belgie Frankrijk Engeland Duitselüand Servië Gemengde Berichten Nciieilnnd in lui jaar d«-s ludiö 1SS8 het j jubeljaar van Z. 11. Paus Lko xhi vierde in dei! geest van liefje on geloof. Kr is moer. l>e Katholieke» vau Nedoi land hebben op plechtige wijze geprotesteerd tegen de over weldiging va» Rome en clou Kcikelijkcn St uit, tegen do» toestand. v.aaiin de Paus (i »or dit. alles en mede door dcjuiigs'G daden der Italiaanse!»! Regceriiig wordt gebracht. Ook va» di'. protest moet een openbare daad getuigen. Waarin «al die openbare daad bestaan? De niidorgeteekoiidon meunen dat voor den persoonlijken vertegenwoordiger van Z. H. den Paus liij Z. M. den Koning der Neder landen eene vaste woning behoort te worden ingericht, oen verblijf. dal ovciccnknint. met do waardigheid én van Hem, die door de liitcrmiutsussèJi te 's Graveulingo wordt, ver tegenwoordigd, én van den Koningbij wie» zij den Paus vertegenwoordigen. Tot bet stichten van zulk een verblijf roepen zij met ven touwen de hulp van hunne KatiioücUe laudgenooten in. Van alien, van de giooten en kleinen. Aan de kribbe van Bethlehem brachten niet alleen do koningen, maar oou de herders hunne gaven. Hel monument van 's Pausen jubelfeest moet do gave zijn van bet geheele katholieke Nederland. Om tot de verwezenlijking van dat doel te geraken hebben zij gemeend bet beste te handelen dom' in elke provincie eonige per- tonen uit. te noodigeu emi Comité te vormen, dat zich belasten met het innen lier gif ten, die, naar zij vol trouwen, niet milde hand zullen worden geschonken. Maar tevens moeten alle katholieke Ne derlanders, groot en klein, gegoeden en minder met aardsche goederen bedeelden, in de gelegenheid worden gesteld een steentje bij te dragen tot liet ie slichten monument., een verblijf voor 's Pausen Vertegenwoordi ger; alien moeten hunne gaven, zelfs de kleinste, kunnen offeren. Daarom werd tevens de hulp en de krachtdadige medewerking der katholieke Dames ingeroepen; en het ruoclit reeds gelukken in verschillende gemeenten Dames-Comités op te richten, die zich belas ten zullen om aan do buizen der katholieke ingezetenen do giften te gaan inzamelen en de bijdragen tc innen, die als halfjaarlijksebe en maandolijksche mochten worden toegezegd. Daar, waar de ondergeteekenden tot lieden nog niet mochten slagen, hopen zij spoedig daartoe in do gelegenheid te zijn. Tevens bestaat bet voornemen om de katho lieke Dag- en Weekbladen te verzoeken de goedheid te willen hebben aan liet hoofd hunner kolommen lijsten te openen, bestemd om dar.' i'.'.He giften oi> ye nomen, die door-de nooit.'volprezen milddadigheid dei'. Katholieken zullen worden ingezonden, waardoor tevens do gelegenheid zal worden geopend aan hen, die deze circulaire niet mochten ontvangen, om hunne gaven te offeren. Do bijdragen die bij de verschillende pro vinciale Comités en bet Hoofd-Comité zullen inkomen, zouden dan ook op gezette tijden in die bladen kunnen worden vermeld. Hoe gioot bet bedrag zal moeten zijn dat ondergeteekenden tot verwezenlijking van hun d<>el zullen npodig hebben, valt uit den aard der zaak op dit oogenblik niet te bepalen. Van verschillende omstandigheden toch is dit afhankelijk. Zooveel willen zij intusschen nu reeds ver klaren dat zij niet beoogen eet: paleis te stichten, uitstekende boven andere dergelijke verblijven, maar eene woning met huiskapel, bohooilijk gemeubeld, beantwoordende aan de billijk te stellen eiselien en den lioogen bewo ners volkomen waardig. Zij durven vertrouwen dat bun plan de volkomc-u instemming van alle katholieke Nederlanders zal wegdragen. Ook zullen aller, liet ongetwijfeld met hen eens zijn dat zoo spoedig mogelijk een begin van uitvoering aan hun plan behoort te worden gegeven, in aanmerking genomen de hooge personen wien het geldt en liet schoone doel dat wordt be oogd. Zij besloten daarom de gelegenheid tot het doen van giften ineens open te stellen tot liet hoogfeest van Paschen. Op dat tijdstip hopen en vertrouwen zij door de ruime bijdragen hunner katholieke laudgenooten in staat te zijn gesteld hun voornemen te ver wezenlijken. Met nog t:.- edigheid durven zij op aller instemming en ruime offergaven aan dringen, nu zij mogen wijzen niet alleen op de bongo goedkeuring en instemming, die zij van HH. DD. HII. den Aartsbisschop en de Bisschoppen van Nederland op bun voornemen mochten erlangen, maar ook op de bijzondere ingenomenheid, waa; van Z. 11. de Paus zeil zich gewanrdigi blijk te geven. Zij meoncn niet beter te kunnen doen dan deze circulaire te besluiten met de mededee- ling van den tot bunnen President geriehten brief, dien zij de eer hadden namens Z. II. den Paus van Z. Era. den Kardinaal Staats secretaris Monseigneur Rampolla te ontvan gen: «Het deed mij zeer veel genoegen," dus schrijft Z. E., «den H. Vader in kennis te mogen stellen met den inhoud van liet zeer gewaardeerd schrijven, waarin hot comité, dat zich onder uw voorzitterschap heeft ge- vormd, mij het. besluit uicëdcelt om te trach ten de nondige gelden bijeen te brengen, ton einde aan den Vertegemvooidiger van Z. II. den Paus in uw Vaderland een waardig ver blijf to verzekeren; en zoodoende Z. II. een hernieuwd bewijs van kin ici lijko liefde en godsdienstzin te geven en een blijvend ge- denkicckcn te sncnteii aan Zijii Gouden l'ries- let feest. «Do Heilige Vader outviug deze kennisge ving met bijzondere ingenomen .cid en mij opdragende in zijnen nusnu do onderteckeuaars van voornoemd schrijven ie danken, gowanr- digde Z. II. zich met alle liefde den gevraag- deti P^uselijUen Zegen ie scheuken. «Ik verheug mij den mij opgedragen last te kunnen vervullen en met gevoelens van bijzondere achting mij te mogen noemen", to. g. Card. Rampoul.v. Ondergcleekenden zouden meunen der alom geroemde milddadigheid hunner katholieke laudgenooten onrecht aan te doen, Wanneer zij na al bel bovenstaande nog tets ter hunner opwekking noodig zouden oordeelcu. Zij koesteren de stellige verwachting spoedig te zullen worden verheugd door de toezending van nevensgaand inteekei,billet. Alle gillen, zelfs de kleinste, zullen met de grootfto dankbaarheid iu ontvangst worden genomen. J)e Commissie voor het slichten eerter leuning mei huiskapel voor de Pau selijke Inlvrniincialuur hij het Xe- dcr/andsche Hof te 's Grarenhage Mr. .T O. de Druiju, President, 'sGravenliage. .1. U. C. E. M. Draafde .Mareliant D'Ansem- bourg, President van liet Provinciaal Co mité voor Limburg, Gulpen. J. E. II. Bekhuis, President van liet Prov. -Comité voor Friesland, Leeuwarden. Mr. C. M. Blankenheim, President van het Prov. Comité voor Utrecht, Utrecht. Mr. Th. L. M. H. Borret, 's Gravenhage. J In*. J. de la Court. President van liet Prov. Comité voor Noord-Brabant, 's Bosch. Mr. W. C. J. J. Cromers, President van het Prov. Comité voor Gelderland, Arnhem. Th. Feldbruggc. President van het Prov. Comité voor Groningen en Drenthe, Gron. ,llir..r. M. G. von Ftsenne, 'sGravenhage. T. C. C. Teil Hagen, .ND-. M. J. C. M. Kolkman, Preident van het Prov. Comité voor Zuid-Holland, 'sGravenhage. Mr. L. P. M. II. Baron Middels Van Yerduijnen, A. E. Reu the r. Dr. II. J. A. M. Sehaepraan, P. G. J. van der Gcliricck, ^..A.SujiR^ .rl V - Mr. A. J. .Ni. Vos de Wael, President van liet Prov. Comité voor överysel, Zwolle. Mr. F. J. F. M. Walter, President van het Prov. Comité voor Zeeland, Hulst. Mr. F. Tb. Westerwondt, President Prov. Comité voor Noord-Holl., Amstord. Jlir. II. J. F. J. Diert van Alelissaiit, Pen ningmeester, 'sGravenhage. Mr. J. G. S. Bevers, Secretaris, 'sGravenh. Wij hechten aan deze circulaire onze volle gocdkeuiing, aangezien het hooge doel dat er mede beoogd wordt. Een gedenkteeken aan 's Pausen gouden Priester-jubileum ter eeuwige gedachtenis te stichten, ziedaar bet edele doel, waartoe dit schrijven aan de Ne- derlandsclie Katholieken gericht is. Hiertoe wordt echter gevorderd dat ieder, hetzij rijk of arm een handje helpe, door te geven wat zij kunnen. Gaarne stelt do re dactie van "PEEL EN MAAS" Imre kolom men open ter vermelding der bijdragen, die aan ons bureau kunnen ingeleverd worden, en die daarna aan bovenstaand Comifé zullen worden toegezonden. Men merkt algemeen op, schrijft men aan de «Figaro", dat koning Leopold II zicli sedert het drama te Mnverling niet meer in 't openbaar vertoond heeft. Z. M. schijnt in onafgebroken arbeid zoo niet de vergetelheid, dan toeli ten minste verstrooiing te zoeken. Alle dagen, reeds van 6 uren 's morgens, is bij in zijn workkabinet. I)e gezondheid des konings is goed, nmar hij is zeer vermagerd. De Belgische Vereeni'ging tegen den slavenhandel heeft bekend gemaakt, dat. hare eerste expeditie, bestaande uit 10 blanken en 75 negers den weg langs de Congo naar het Tanganyika meer zal inslaan en zich daar in tweeën zal splitsen. Elke afdeeling zal een versterkten post bezetten. De minister van marine, admiraal Jaurës is plotseling overleden aan een beroerte. Een gewezen werkman van de kruitfa briek te Angouléme is gevangen genomen wegens eene poging om bet geheim van liet, Lobelgeweer aan Duitschers te verkoapen. De commissie uit de FYanseho Kamer van afgevaardigden, belast met het onderzoek van liet voorstel om tegen sommige leden dor Kamer eene gerechtelijke vervolging in t.o stellen, in verband met de «Ligue dos Pal: in- tes,"beeft mot 10 stemmen tegen 1 machtiging gegeven tot die vervolging. Aan de Times wi'dt van Woer.suag uit Durban gemeld, d.it lvrügcr en Reitz bet eens zijn geworden over coil handels'ractaat en een defensief verbond',Hvi'aclit.ens hetwelk do eene den anderen bij oen oorlog zal ondetsteunen. Krüger stemde toe in do verlenging van den spoorweg van Bloemfontein naar Pretoria imlien de Delagoa-mautscbappijen bet niet eens konden worden, Op de meeting in St.. James Hall deelde do voorzitter' de Mot ley, mede, dat de opposi tie in het Lagerhuis Maandag een debat zal uitlokken over de rol, die de attorney-gener«.l ui het proces van Üc Times heeft gespeeld. Door de Duitsche oorlogschepen, die do oostkust van Afrika blokkeoren, is een schoo ner opgebracht, die 30 kanonnen en 300 kis ten geweren aan boord bad. De schoener beet Kmilie Hessenmïdler vu behoort aan een Iiatn- burgsche reoderij. De lading was geconsig neerd aan eene Duitsche firma op Zanzibar. I)e SOjarige militaire diensttijd van den veldmaarschalk graaf Von Moltke is onder vele blijken van deelneming Vrijdag door dun veteraan gevierd. De Keizer zond den grijzen veldheer met een zeer waardeurend schrijven zijne door Begas gemodelleerde bronzen buste, die den keizer voorstelt iu de garde-huzaren uniform, met o verge worpen attilla. Keizerin Augusta vereerde den jubilaris een statuet van wijlen baren geniaal Wilhelm 1, vergezeld van een zeer vleiend schrijven, waarin de oude vorstin woorden van dankbare en hartelijke geluk- weuschen uitspreekt. Keizei in Fred enk, prins en prinses Hendrik van Pruisen zonden telegrafisch hunne felicitation af. Do groot hertog van Baden schonk aan Von Moltke bet kruis van trouw in brillonten, terwijl verder de koning van Saksen, de prins-regent van Beieren, de koning van Wurtemberg, de groothertog van Oldenburg en do Hertog van Saksen-Altenburg eigenhandige felicitatie brieven zonden en de keizer van Oostenrijk en de Prins-regent van Brunswijk, du groother tog van Saksen-Weimar, de vorst vanSehaum- burg-Lippe en-andere Vorstelijke personen langs telegiv/) an weg uitdrukking gaven -.v.vh Miuii van 'deelneming in dit zeld zaam voorkomende leest. Ook tal van steden, als Berlijn, Perchim, (Von Moltke's geboorteplaats), Schwcidnitz, Keulen, Leipzig,! Worms, Gladbach enz. ga ven blijk dat zijhdezen gedenkwaardigen dag met den jubilaris jnedevierden. Uit Berlijn (komt het bericht, dat keizer Wilhelm Maandag de laatste zitting van den Braiidenburgscliea Provinciale Landdag beeft bijgewoond. De vqrst trad de zaal eerst binnen, toen de werkzaamheden reeds waren afgeloo- pen, maar aanstonds werd de zitting door den voorzitter heropend, waarop de keizer, na verscheidene leden ter begroeting de band gedrukt te hebben! een toespraak hield, waar in hij wees op :<ijn belangstelling als mark graaf van Brandenburg in alles wat dit gedeel te van Duitschlaijd betreft. Verder herdacht liij de zware verliezen, welke bij en bet land in het nfgeloopen jaar geleden hebben. «Het is een voldoende leerschool geweest", zoo zeide hij o. «voor «enen jong man, die geroepen wordt te heerschën over zulk een land". Ver volgens sprak de keizer over de wenschelijk- lieid, dat de nijverheid ontwikkeld, de wel stand en de handel der provincie vermeerderd worden. Hij eindigde met do bede dat de oude goede Brandenbuj^gsebe geest bewaard zou blijven. Zeer de aandacht trok een gedeelte der redevoering, waar dc vorst zich aldus uitliet: «Gij kent mijne grondbeginselen. Ik heb u die verleden jaar blootgelegd, en ik laat aan u het oordetl. of ik tot dusver al dan niet daar naar gehandeld heb". Deze woorden hebben betrekking op hetgeen Wilhelm voor een jaar. toen hij nog erfprins was, in dezelfde verga dering sprak; «Ik weet, dat men onder het groote publiek, en vooral in bet buitenland, mij roemzuchtige oorlogsgedachten ten laste legt. God beware mij voor zulk eene misda dige lichtzinnigheid. Ik wijs zulke beschuldi gingen met verontwaardiging af'. Opnieuw wordt bevestigd, dat keizer Wilhelm binnenkort liet Engelsehe bof zal bezoeken en dat hij in liet najaar den koning van Griekenland en den sultan van Turkije een officieel bezoek denkt te brengen. De ex-koning Milan 'van Servië heeft aan don keizer van Oostenrijk een telegram gezon den, om zijne levendige gevoelens van erken telijkheid uit te drukken voor do vriendschap des keizers, en hem te verzoeken die gevoelens over te brengen op zyu zoon. De keizer gaf in zijn antwoord i:; vrieiidsehappeJijkebevvoordin- gen aan Milan da verzekering, dat hij tegen over Servië cn zijnen koning dezelfde sympa thieke houding zal blijven aannemen. De Oosten rij ksche rogoering hoeft intus schen haren gezant te Belgrado teruggeroepen. liet regentschap lie eft een proclamatie tot liet volk uitgevaardigd, waarin zij 't program van zijn rogeerings-beleid uiteenzet. Er zal hij de Skupschina een wetsontwerp worden ingediend, waarbij hel Servische leger tot op do helft verminderd wordt, totdat op de staotsbegrooting hui evenwicht hersteld zal zijn. Naar de Daily Xews uit Konstanlinopel verneemt, maakt de Forte zich beangst over Milan's abdicatie, wijl zij daarïu het voorspel ziet van een op t© rich ten Zuid-Slavisch ko ninkrijk, omvattende Servië, Bulgarije en Montenegro. Men gelooft dat Oostenrijk Ma cedonië zou bezetten, mocht er eene crisis losbai.st.cn. De Oostenrijksclie en de Grieksche gezant te Konstantinopel couforecren druk met elkander. Nederland. VEN RAY, 16 Maart. I)o op der. 14dPn dezer door liet Gemeente Bestuur van Venray, ten overstaan van den Notaris Linssen alhier, geveilde 171 Hectaren grauwe Veen, brachten de enorme som van 188,000 gulden oj), behalve de kosten van aankoop ad 10°/o. Gemold veen werd aange kocht door den lieer Ëduard Van de Giiendt, Directeur van de Maatschappij Griendlsvecn, voor en namens gemelde Maatschappij, geves tigd te Rotterdam Met zeer veel geestdrift werd deze goede uitslag door alle belanghebbenden begroet, on menig glaasje peel water gedronken met den wenscli, dat Venray's bloei en welvaart steeds moge toenemen. Bij de aanbesteding van dc Kapel le Leunen. 14 Maart jl. hadden ingeschreven de volgende Hoeren Corn. Baetcn, wonende te Roggel, voor f. 11780. Arn. Korting, wonende te Bergen, voor f. 11770. Ger. Mestrum, wonende te Maasbracht, voor f. 11513. Jos. Wijnhoven, wonende te Vierlingsbeek, voor f. 10340. W. Wijnhoven, wonende te Venray, voor f. 0400. Aan den laagste inschrijver, den beer W. Wijuhoven te Venray, is het werk gegund. De burgemeester van Roermond, de heer Andriessens, ofschoon sinds geruimen tijd lijdendo, is Zaterdagochtend op 57-jarigen leeftijd overleden. De overledene was zeer in aanzien bij zijn medeburgers en behartigde do belangen zijner vaderstad met groote toewij ding. Hij was sedert 1863 lid van den ge meenteraad. van 1875 ai' wethouder en sinds 1 Juli 1884 burgemeester van Roermond. Nabij Weert heeft men eene uitgestrekte Germaansche begraafplaats ontdekt. Ongeveer 200 grafheuvels verheffen zich boven den anders vlakken grond. Zoodra het weder gunstiger wordt, zal men met de opgravingen beginnen. Voor hel examen als onderwijzer hebben zich in Het eerste distriet van Limburg aange meld 47 mannelijke en 8 vrouwelijke candi date!). Van alle kanten ontmoet de Minister van Binnenlaiidsche Zaken op zijne voor -de Provinciale Staten ontworpen kiestabel felle tegenspraak cn afkeuring. Natuurlijk uit die provincies cn van die Staten waar de meerder heid liberaal is. Zij hebben geen lust om zich als in ongenade gevallen Chineesclie manda rijnen den buik open te snijden of als dito Turksclie pacha's zich met een zijden koord te worgen. Volgens hen laat het provinciaal belang volstrekt geene wijziging der bestaande kiestabel toe. Thoibecke beeft daarin in 1852 zulk een gelukkige hand gehad, dat zijn ar beid nooit veroudert en volstrekt geene revisie behoeft! In het provinciale belang zouden zij zich gaarne voor altijd gekozen verklaren tm zy zullen zorg dragen vooral niet meer met het nieuwe kiezerscorps in aanraking te komen, dan volstrekt noodig is. Wonder niet waar, dat in geene enkele provincie, waar de meerderheid liberalistisch is, de nieuwe indeeling juist met hei oog op liet provinciaal belang de oude overtreft! Welke veranderingen beeft ons vaderland sedert '52 ondergaan! Hoe hebben zich dc bevolkingen in groote centra saamgedrongen! Wat hebben de nieuwe verkeerswegen geen invloed uitgeoefend op de belangen, die groe pen kiezers gemeen hebben Waarschijnlijk hebben bewuste en onbe wuste oorzaken beiden de kiestabel van Thor- becke als enorm voor hun invloed gebruikt en is daarop de aanleg van sporen cn kanalen en dc aanwas der bevolking gebaseerd «N. IJ." Do op II M inrt vastgestelde lijst van kiezers voor leden van do Two.;de Kamer in de gemeente 's Graven hage geeft een cijfer aan van 7868, waarvan 463 wegens betaling van 1 10 of rheer in de grondbelasling en 185 lodgers. Volgons de nog geldende kiezerslijst bedroeg liet totaal aantal kiezers voor de Tweede Kamer 7501. Er is t.bans ook eene afJeeling Zutplien en Omstreken der Ned. Heidemaatschappij tot stand gekomen. Tot leden vuu bot bestuur zijn gekozen de lieerenjhr. 11. A. I). Coouep, burgemeester van Zutpnen, voorzitter; E. J. Gelderman, ouder voorzitter; A. D. P. V. van Löbeu Seis. secr.-penningmeester; H. J. Lovink en L. A. F. 11. baron van Heeekcren. Het vroegere kasteel Harre veld onder do gemeente Lichtenvoorde, tegenwoordig ingericht tot klooster en bewoond door Dmt- suhe paleis, is Maandagochtend door brand vernield. Gedurende het jaar 1888 werden uit Duitschland in ons land in liet geheel inge voerd 3.531.460 tonnen steenkolen, benevens 101.560 tonnen cokes. Toes4»m9 «8e» S&oniiaig-s. I)e laatste berichten uit Het Loo luiden wederom minder gunstig. De nacht was on rustig, terwijl de chronische kwaal Z. M. meer kwelde en de Lijder zich minder opge wekt gevoelde. Sedert geruimen tijd werden herhaalde lijk verschillende artikelen uit de goederen loods nabij liet station te Groningen ont vreemd, van welke vermissingen telkens aan de politie werd kennis gegeven. Naar den aard der diefstallen, en de wijze waarop dezen waren geploegd, te oordeelen. stond bet weldra bij haar vast, dat niemand anders dan één of meerdere spoorwegbeamb ten die ontvreemdingen moesten hebben ge pleegd, en in die richting werden dan ook hoofdzakelijk de nasporingen geleid. Eindelijk werd zoodoende eeltig spoor ge kregen en sterk vermoeden rees weldra tegen den spoorwegarbeider H. \V„ die veelal in de goederenloods was werkzaam geweest, waar om tot eene huiszoeking bij hem werd beslo ten. Al terstond bleek nu, dat men niet had misgetast, want verschillende stukken goed, als thibel, kamgaren, vijfschaft, ledige wijn en puncliflesschen, etc., allen van diefstal afkomstig, werden te voorschijn gehaaid, waarvan het gevolg was, dat liet geheele- huisgezin, bestaande uit man, vrouw en doch ter, voorloopig werd gevangen genomen, terwijl later mede aan het licht kwam, dat de dochter nog verschillende gestolen goederen had beleend. Ontkennen was nu niet meer mogelijk, maar er volgde meer. De man ge voelde zich namelijk bezwaard om alléén voor den dief te worden gehouden, en verraadde daarom verschillende andere onregelmatighe den, door een drietal medespoorwegarbeiders gepleegd. Reeds twee dezer arbeiders zijn door de spoorwegmaatschappij uit haren dienst ont slagen. Kerkelijke Berichten. Z. D. H. Mgr. Fr. A. Bocrmans beeft heden in de kerk van het Seminarie te Roer mond de Tonsuur en Mindere Orden toege diend aan 44 personen, waaronder 15 Heeren uit het Seminarie en 10 Flaters uit 't klooster der Paters Franciskam-n te Weert. -- Z. D. H. de bisschop van Roermond heeft benoemd tot pastoor te Mook, den wel eer w. heer L. Meulleners, rector aan het ge« sticht Calvariënberg to Maastricht. Z. H. de Paus heeft Mgr. Ferd. Hamer van het Missiehuis te Scheutveld, tot dusverre apostolisch vicaris van Kan-Sou, in dezelfde hoedanigheid verplaatst naar Zuid-West Mon- soliü. Een leverancier in koek te Groningen zond, op aanvrage, eene zekere hoeveelheid daarvan in een kist naar zekeren B. te Sloten. Het schijnt dat de betaling op zich liet wachten. Niettegenstaande dat, ontbood B. een tweede kist met koek. Ook deze kwam, maar kon naar den last van den verkooper niet worden afgegeven, vóór do quitantio wegens de eerste bezending was ingewisseld. De betaling geschiedde, en de zware kist be vatte niets anders dan spaanders en stcenen. De slimme leverancier had op aardige wijze zijne vorderingen binnengekregen. Of B. ook deze bezending voor zoete koek heel't opgegeten, valt te betwijfelen. Tusschcri Ilelvoirt en Vuelit viel dezer dagen een kind door liet opengaan van het portier (2 klasse) uit den trein, die in volle vaal t was, maar het bleef geheel ongedeerd. Te Eindhoven heeft de aangekondigde hoedentcntoonstelling in de beste orde plaats gehad. Eeue groote menigte nam er aan deel. Men zag allerhande hoofddeksels van den

Peel en Maas | 1889 | | pagina 2