verloren! /een, Vastenavondsdagen. Fanfare „Euterpe". De Notaris Haffmans De Notaris Haffmans De Notaris Van den Bergh De Notaris Van den Bergh II 11 i s, De Notaris Van den Bergh De Notaris Van den Bergh De Notaris Van den Bergh Gemengde Berichten Burgerlijke Stand. Marktberichten advertuntTen AANKONDIGING. op Zondag 24 Februari e. k. Een GOUDEN OORBEL. TE HUUR of TE KOOP JBen Huls, De Notaris L1NSSEN De Notaris I4JNSSEN onder de Gemeente Venray. verkoopen Varkens te Oostrum-Venray. publiek verkoopen publiek Een Sciiildersknecht. publiek verkoopen: publiek verkoopen: publiek verkoopen ceil been veil afgereden, waarna bom de wielcu dwars Qcv het lichaam gingen. Na «enige uren tfts hij den laatsten adem uit. De jojste storm is voor ons land een ramp gewest, waarvan de omvang nog niet geheel is te -verzien. Vreesdij' zijn de verwoestingen, die aller- wege ziju aangericht, fit tal van plaatsen komen b"ichten van overstroomingen, die, hohalvokroote materieele schade, aan handel en bedrr een n'et berekenen nadeel hebben toegehpeht. Het verkeer tusschen verschei dene Ver voornaamste gemeenten heeft Zater dag Je heel stilgestaan en het kan nog dagen du réi, voor alle verbindingen zijn hersteld. De sneltrein, die Zondag van Maastricht n/r Aken te 4 u. 9 m. vertrok, is tusschen S'm pel veld en Aken in de nabijheid van fjochholst in de sneeuw blijven steken. On- -middelijk werden van alle zijden werklieden ontboden om den in nood verkeerenden trein te helpen; dit gelukte in zooverre, dat men te 3 uren Maandag morgen de lijn vrij had. De locomotief, die Zondag avond ter hulp gezonden werd, kwam, daar inen door de sneeuwjacht den ingesneeuwden trein niet kon zien, met dezen in botsing, waardoor de ingenieur, de heer Boenegracht, van de hulp locomotief geslingerd werd, waarhij hij zijnen schouder ontwrichtte. Kon reiziger en een paar spoorwegbeambten werden licht ge kneusd. Een trein, (hen men van Simpel veld naar Maastricht had georganiseerd, bleef in de nabijheid van het station Wijl ré eveneens steken en kon eerst na uren werkons vrij gemaakt, worden, liet, verkeer tusschen Aken en Maastricht was dus tol 4 uren 's morgens gestremd. Het vei keer tusschen Luik en Maastricht is eveneens tot Maandag morgen half negen gestremd geweest. De eerste trein van Luik kwam te half negen daar aan, terwijl de •nvoudt.rcinen moesten uitvallen. Een goede rentrein. dio "s avonds omstreeks 8 uren van Maastricht naar Luik v-erti'ok, is in de nabij heid van Gronsveld in de sneeuw blijven s'ekon en kon eerst omstreeks 7 uren dos mor gens vrij komen. -- Te Nijmegen zal eene derde groote jiarapluie-labriek worden opgericht en wel door den lieer F. W. Diekmaun aan don l'ottendool, in liet nieuwe gedeelte der stad. Hieruit kan blijken, dat de para,pluio-indus trie aldaar naast die der kunstboter bloeit. ,l)o heereiï E. Mculenberg Zonen te Nijme gen gaven voor weinige jaren den eersten stoot aan do parnpluie-industrie aldaar en hebben op dit, nijverheidsgebiod nu een dor meeat bloeiende zaken, zoodat zij aan een groot aantal personen, vooral vrouwon en meisjes, arbeid en brood verschellen, en zij ■dus met voldoening op hunnen ondernemings geest mogen terugzien. De heer W. P. A. MdJtsaers, lid der •Ged. Staten van Noord-Brabant is door de kiesvereeniging Eindhoven voor de verkiezing van een lid van de Tvveodo Kamor, in de plaats van wijlen don heer Van Baar tot ■candidaat benoemd. In do provincie Groningen liebben zich in den laatsten tijd gevallen van vergiftiging voorgedaan tengevolge van het gebruik van •veevoeder (zoogenaamd maïsmeel, vermengd jnet rogge of afval van tarwe). De vergifti gingen mot doodelijke gevolgen hadden plaats bij klein vee, kalveren, hoenders, enz. Bij onderzoek bleek het voeder bolderik- zand to bevatten. Eenige kindoren werden ook ziek na het eten van pannenkoeken, die van dat veevoeder gebakkeu waren; terwijl in een ander geval een man, die een dooi de vergiftiging gestorven kalf schoongemaakt ■en afgekapt, nog lijdt aan eene ziekte met versterf van spieren, enz. -- Maandagavond heeft de politie te Har derwijk ongeveer 150 levende en ruim 1000 doode leeuweriken, vinken en andere vogels, .in beslag genomen, waarvan het vangen, ver voeren en verkoopen verboden is. I)e zending was bestemd voor een opkooper te Rotterdam. Hoe cal men goed en goedkoop etenï is de titel van een boekje van de hand van l)r. V. .T. Hollman, vroeger te Edam prnclisoerend geneesheer, thans te Alkmaar, dat weldra bij d.\ uitgevers MER Ms. COSTER ZOON, aldaar het licht zal zien. Het omvat niet anders dan de bereidingswijze van de dage lijks voorkomende levensbehoeften, en stelt zichWeen ander doel, dan duidelijk en beknopt aan sa geven, hoe en icaarom die spijzen zoo -en niet anders moeten worden bereidwillen zij volljoen aan de eisehen, die op dat punt aan eene goede huisvrouw mogen worden gesteld. Omtrent een te Utrecht gepleegden •moord meldt het U. D. De geniesoldaat Stavast, die uitgeweest, vervolgens thuis gekomen was en zich ter ruste begeven had, word door den korporaal Fekke, die eveneens uit geweest was, doch later thuis was gekomen, omstreeks 12 uur, aan zijn bed opgezocht; de korporaal maakte twist met den soldaat en daagden dezen uit mede naar buiten tc gaan, waaraan genoem de geniesoldaat aanvankelijk niet wilde vol doen. Ten laatste stond hij evenwel op, kleedde zich vluchtig aan en liep met den korporaal F. do kazerne rond. Voor den ingang van de soldaien-caiinc gekomen, schijnt korporaal F. den verslagene aangevallen te hebben, wat men opmaakt uit den bloed plas, die aldaar gevonden werd en is dezen met een knipmes (een zoogenaamd inodclmes, bchoorende tot. de uitrusting van den soldaat) een 3 cM. groote wond iu den hals (carotis) toegebracht, welke verwonding kort daarop den dood ten gevolge had. De schildwacht voor de kazerne, die op een kreet van den vcisingene toeschoot, trachtte hem naar de wacht te brengen, doch op korten afstand daarvan zakte hij ouder den uitroep: «Heer, wees mij genadig!" levenloos ineen. Door do adjudanten-onderofficier K. en De Y., bijge staan door een paar andere onderofficieren, werd hij onmiddellijk geholpen en afgewas- sclien het gestolte bloed werd uit den mond verwijderd, doch de diensten waren reeds een doode bewezen. In het hospitaal, werwaarts de 'verslagene werd overgebracht, bleek den officier van gezondheid dr. S., die inmiddels geroepen en aangekomen was, dat de onge lukkige overleden was, tengevolge van dood slag, door verwonding van den linker carotis. Na het plegen van de daad, heeft de verdachte korporaal zich te bed begeven. Toen men een onderzoek bij hem kwam instellen, hield hij zich alsof hij sliep en niet begreep waarom men hem wekte. Door den sergeant Van R. werd het met bloed bevlekte mes onder zijn krib weggehaald. Op grond dat de schildwacht achter de kazerne den kor poraal F. met Stavast op het tijdstip van den mooid heeft zien loopen in de richting van de catine, met oog op don twist daaraan vooraf gegaan op de kamer, het onder zijn krib govonden met bloed bevlekte mes en meer andere aanwijzingen, heeft men den korporaal F. als den vennoedelijken dader in strenge bewaking gesteld. Naar men verneemt moet een kleine oor zaak, namelijk dat Stavast geweigerd had dien avond met F. mee te gaan, aanleiding tot den twist hebben gegeven, die zoo noodlot tig eindigde. De geniesoldaat Stavast was een oppassend jongmensch. De korporaal F. thuis komende, was niet bepaald dronken, maar toch zoodanig opge wonden, dat de commandant van de wacht, bij wien hij zich voor tehuiskomst meldde, zijn toestand als licht beschonken aanduidde en liet dan ook diens voornemen was, hem daarvoor den volgendon morgen te doeu straf fen Den volgenden ochtend had onmiddellijk een voorloopig onderzoek plaats, waarbij hij niet wilde bekennen, dat hij zich bewust was, Siavast te hebben verwond, ofschoon de commandant hein in tegenwoordigheid van alle getuigen op het hart drukte de waarheid co zeggen en niettegenstaande men hein langs de kazerne rondleidde en op de drie bloedplas sen wees, die tegen hom getuigden. Klaar blijkelijk gieep hel gezicht daarvan hem toch zeer aan. Eenigon tijd later echter bekende hij aan den adjudant-onderofficier K., in tegen woordigheid van den onderofficier van de wacht, dat hij do schuldige was. Aan de moeder van S., te Utrecht woon achtig, werd van liet voorgevallene op de omzichtigste wijze ruededeeling gedaan. Ook aan het verzoek van den schuldige, om aan zijn vader, in Groningen "woonachting, to schrijven, zal voldaan worden. Men schrijft uit Neede aan de Zutph. Cl. Toen de dienstmaagd van den heer A. W. des avonds omstreeks zes uur van het dorp waar zij boodschappen gedaan had, tot dicht bij de huisdeur hai er woning gekomen was, bemerkte zij tot hare niet geringe ontstelte nis dat daar in het portaal eene lange, zwarte gedaante stond. Dadelijk snelde zij naar het dorp terug en wist zekeren If. over t.e halen met haar mede te gaan en te zien wie do onbekende was en, indien het noodig mocht zijn handelend op to treden. Beiden bleven eindelijk op ecnen eerbiedi gen afsiand van de deur staan, waarop 11. met eene van angst trillende stem riep: «Goo'n aovondDaar er geen antwoord kwam, riep hij nogmaals: »lk zegge oe goo'n aovond Woornmme sprek ie neet?".... Weer geen antwoord, beiden durfden niet nader te komen, daar zij maar al te zeer voor het heerschap beducht waren en besloten daarom terug te keeren, oui een in de nabij heid wonendón kennis mede ie nemen en dan er op los te gaan. Het drietal toog opnieuw naar de plaats van liet dreigend gevaar. Veiligheidshalve had men een knuppel me degenomen, om zich daarmede te kunnen verdedigen indien zulks noodig was. Onder weg had men besloten, de mannen nl., dat ieder hunner aan een kant der deur post zoude vatten en dan den vreemden indringer nogmaals aan te spreken. Gaf hij dan geen antwoord, dan zouden zij op hem aanvallen. En zoo geschiedde het. Nadat II. weer geroepen had-Goo'n ao vond Ik zegge oe goo'n aovondvroeg hij: «\erstoai mie neet?.... Sprekke dan veur de....!" Nu begon het beiden te vervelen en vree- zende, dat er zeker eene vrceselijke worste ling zoude plaats hebben, vlogen zij hals over kop op den stuurschen vent aan en.... hadden een pool (lange jas) te pakken. Het geval had zich aldus toegedragen. Een werkman had de gevreesde jas voor zijnen heer van uit de buurtschap II. naar diens woning moeten brengen. Toen de arbeider voor eene gesloten deur kwam, besloot hij het kleedingstuk maar aan den schelknop to hangen, dan zou men het wel vinden. VENRAY Van den 9 tot den 10 Febr. 1889. Gf eb oor ton. Johanna Maria Elisabeth Claessens. Johanna Anna Maria Haijroakers. Anna Maria Gortruda Cornelia E waits. Leonora Gertruda Huberta Beterams. Henricus Josephus Carol us van den Boogaart. Maria Gertruda liubcrta Gussen. Huwelijken. Martinus Mandors weduwenaar van IJen- drina ilubertina Brouns oud 44 jaren en Anna Maria Groenen jongcdochter oud 53 jaren. Sterfgevallen. Peter Maessen oud 2 maanden. Venray11 Febr. Aangevoerd 2450 halve kilo's Boter. Prijs per halve kiio 54 a 08 ets. Horst15 Febr. Boter per halve kilo 57 a 70 ets. Aangevoerd 1812 hulvo kilo's Maastricht 13 Febr. Boter per halve kilo 00 ix 70 cis. Eieren per 100 stuks 13.153,30 12 Febr. Ter veemarkt waren heden aangev. 88 runderen, 54 kalveren en 31 varkens en biggen. De prijzen waren als volgt: runderen le qual. 58 a 02 c.. 2e cjual. 52 a 55 c., vette kalveren 75 u 80 c., en vette varkens 51 a 53 c., alles per kilo, nuchtere kalveren f 7 a 11 en biggen f 4 ,00 a 7,00 per stuk. Venloo, 9 Febr. Boter per 1/2 kg, 54 a 59 ets. Biggen aangevoerd 110 per stuk 15 a 18 li'. Vergen, 7 Febr. Boter por lialvekilo 47 a 51 ets. Blittersioijck11 Febr. Boter pe$ halve kilo 50 a 00 ets. Well, 11 Febr. Boter per halve kilo 57 a 01 ets. Aangevoerd 09 halve kilo's. Vierlingsbeeh, 12 Febr. Boter per halve kilo 60 a 05 ets. Sarnbeeh, 11 Eubr. Boter per t 7 kilo 53 a 67 ets. Deurne13 Febr. Boter por halve kilo 54 cent. Aangevoerd 020 halve kilo's. St.Anthonis, 7 Febr. Boter per 1/2 kg. 54 a 75 ets. Md, 9 Febr. Boter per halve kilo 00 A 72 ets. Aangevoerd: 3059 Kilo's. Maandag-morgen waren op de kalveren en varkensmarkfc te Nijmegen aangevoerd 1S5 biggen, 25 vette varkens, 10 schottel in gen, 3 vette kalveren, 10 nuchtere kalveren De prijzen waren: biggen. G a f 9,00. per stuk vette varkens 27 a 2S ct. de 5 ons, schottc- lingen 10 a 12 gld. per stuk, vette kalveren 25 a 30 ct. do 5 ons, nuchteren id. 8 a f 12 per stuk. Op aandrang van zeer vele Ingezetenen van VENRAY en g; omstreken zal aanstaande J£oei«8ii£ ten zes ure ei <C&<3Keene Al.GEM EENE VERGA- DERING gehouden worden in 't Schoollokaal. Het doel dezer vergadering is, een Voorspoedig bevallen van een welge schapen ZOO.V AG NES VAN DEN BOOGAART geboren 11 bsseling. Venrayden 15 Februari 1889. in de zaal van den Heer J. AERTS. Aanvang half 7 uur h m. I1ET BESTUUR. De eerlijke vinder gelieve denzelve terug te bezorgen aan het Bureau van dit blad. Hij geniet een goede belooning. te bespreken. Dat ook dit jaar do OPTOCHT tot stand zal komen is do wensch van zeer velen. Trouwe opkomst en iiiedewer- liaug wordt deshalve van allen verlangd. DE COMMISSIE. tegen heel voordeelige conditiën van betaling staï, seSiQSBU' en EUauaverwrrij, met circa 7 morgen best !»out\ - en 8am! gelegen te Vcltara. waarin sedert 35 jaren met goed succes Winkel, Blauwver- werij en ook Herberg is uitgeoefend. Te bevragen bij den Eigenaar J. VAN DER LINDEN, in de Schoolstraat. te Venray, zal ten verzoeke van Job. Gitzeis en kinderen, op Donderdag 28 February 1889, 's namid dags ten 5 ure, ter herberge van Jacques Gitzeis te Venray PUBLIEK VEBPACHTEN Gemeente Venray. 1° Huis met schuur, stal, tuin en boomgaard' in de Patersstraat, groot iö 30 aren. 2° Bouwland in het Venraysche veld, groot 70 aren. 3° Dito aan den Molenhof, groot 08 aren. 4° Weiland achter den Molenhof, groot 60 aren. 5° Dito aan den Molenhof, groot 80 aren. te Venray, zal ten verzoeke van het EdelAchtbaar Ge meente Bestuur aldaar, op een nader te bepalen dag in de maand Maart, PUBLIEK VERKOOPEN: Circa 150 Hectaren zeer gunstig gelegen nabij het station Ilelena- veen en uiterst geschikt voor de fabricatie van Turfstrooisel, VERKOOP VAN zal Woensdag den 20 Februari 1SS9 om 11 uur voormiddag te Oostrum. Gemeente Ven ray, op verzoek en ten huize van den Heer J. Camps aan den meestbiedende, mus borg stelling, 20 dragende en 20 eebeiltelingvarkens. Allen van het beste soort. Zegt 't voort. zal Donderdag den 21 Februari 1889. om 10 uur voormiddag te Gcijsloren. op ver/<>ok vnu den HongWeiGcb. heer C. Baron de Weiclis de Wenne, 150 slagen dennenbout, dienstig voor slieten, boonstaken, mins* 1 en brandhout, gelo gen aan het Geijétersche Ven. 40 slagen eiken slaghout, om to Bunnen worden gelooid, wassende aan liet Geijs- tersche Ven, op do Schap, en in het Nieuwland. Vergadering bij n° 1 van liet dennenhout of bij den boschwr.ehter. Zegt het voort. Er wordt gevraagd Zich te vervoegen bij J. VAN WELL, Mr. schilder te Horst. Loon naar bekwaamheid. Zonder goede geiuigcschriften onnoodig zich aantemelden. zal op Maandag den 18 Februari 1889, des namiddags 2 ure te Venraai, op verzoek van den Heer II. Esser-Trynes, publiek verkoopen 75 slagen enkele en dubbele latton. spurrie- staken, rek en brandhout,gelegen in zijnbosck achter de bouwhoeve aan het Üverbroek. Vergadering aan No. 1. zal op Dinsdag den 19 Februari 18S9. des namiddags 5 uur, op verzoek en ten huizo van Peter Wijnhoven te Horst, op den Ilil, publiek verkoopen: Gemeent e Koop. Een Horst. schuur, stal. erf. tuin, bouwland gclegon to Horst, in de ICranestraat, Sectie D no. 2100 en 2101 en Sectie F no. 105, samen groot 30 aren 40 centiaren. 2 Koop. Een perceel bouwland, in 't Klein Kraneveld Sectio I> 110. 2041, groot 15 aren 50 centiaren, grenzende Th. Cuppen en Jac. Sanders. 3 Koop. Circa 23 aren bouwland, uitliet perceel Sectie I) 110, 3128, grenzende Wil. Willcms en den weg. zal op Vrijdag don 1 Maart 1889, des namid dags 3 uur te Venraai, op verzoek van den Heer J. Ncfkons, 120 Slagen booncnslaken, spurriestaken, latten, tuinsel en brandhout, in zijn bofclivgelegen nabij Roosondaal in dc Giesevennen, nabij deLoon- scho grens. Vergadering aan No. 1. zal op Woensdag den 0 Maart 1889, des namiddags 2 uur, te Horst, op verzoek van mevrouw de wed. I)r. Peters, 100 Slagen scltoonc boonenstaken, spurriestaken, afbind- sels en brandhout, gelegen in haar boscli te Horst, aan de Castenraysche passen ach ter het Molengat. Vergader» g aan No. 1. zal op Woensdag den 0 Maart 1889, des namiddags 5 uur, te Horst, ten huize van de kinderen P. F. Bcuijssen, op verzoek van Mevrouw do wed. Pr. Peters, GEMEENTE HORST. 1 Koop. Een perceel weiland gelegen to Horst in Amerika (aan de Sevenumschc grens) sectie F no. 826, groot 70 a. 10 c. grenzende Jac. Linders.en Jac. Sanders. 2 Koop. Ken perceel denneubosch aldaar,, sectie F 110. 404, groot 8 heel. 50 a. 70 c. grenzende den Heer Russel eu 2 wogen. Dit perceel zat in 9 koopen geveild icorden. 3 Koop. Eon perceel hakhout aldaar, sectie F no. 81. groot 50 a. 10 c. grenzende Theod. van den Berg en den weg. 4 Koop. Een perceel afgekapt denuenhosch aldaar, sectie F no. 80, gioot 2 heet. 40 a. 10 c. grenzende het voorgaand perceel en den weg. 5 Kotip. Kon perceel afgekapt denneubosch aldaar, sectie F 110. 79, groot 74 aren 30 c. gienzciide liet. voorgaande perceel en 2 wegen». 0 Koop, Een perceel afgekapt denneubosch aldaar, sectie F 110. 14b, groot 1 heet. I a. 90 c. grenzende het vorig perceel, den wegen d wed. Bern. Geurt.15. 7 Koop. Een perceel dennonbosch, aan den Eikcionboscli, sectio li no. 1861, groot L neet. 54 a. 50 c. grenzende Jan Zegers en do gemeenten Horsten Meerloo. A des da.dcl'jk te aanvaarden. /egt het toorf,

Peel en Maas | 1889 | | pagina 3