Spoorwegongeluk hij Oi'oonendacl. Oostenrijk Engeland Italië Nederland. Erain Pasha was volmaakt wol on ook Casati. Emin had ivoor in overvloed, vee bij duizenden, schapen, geiten, hoenders en allerhande voedsel. Stanley ging terug om de andere mannen en goederen te hftien die hij had achtergelaten te Yntnhunga. Elf dagen later trok hij verder, al de blan ken achter-latende beho.lvo zijnen dienstknecht William. Deze brief, die door ectien bode naar Stan ley Falls werd gebracht, werd verleden weck te Brussel ontvangen en is do eeltige brief van Stanley, die de kust heeft bereikt. De overige brieven, door den bode gebracht, bleven te Stanley Falls en zullen over twee ot drie maanden Europa bereiken. Men verkeert, intusschen nog in 't onzekere omtrent Stanley's verdere 'lotgevallen. Hij is met zijn geiieele karavaan ten tweeden male naar hot Albert-meer getrokken, maar iia dien tijd heeft men geen berichten van hem gezien. Men vernoemt wel, dat er nog brieven van hem zijn; doch geen Europeaan heeft ze ge lezen. Stanley houdt, v olgens sommige En- gelsehe bladen, uit vrees voor de Arabieren, zijn tegenwoordige verblijfplaats geheim.Doch wie verzekert dat niet hij en Emin inmiddels gevallen zijn in de macht der Arabieren. Tippo Tib weigerde nog onlangs aan den reiziger Jameson, die te Banana, aan de Congo-monding vei toeft, hem voor S00060U frs. te geleiden in de richting, die Stanley nam. Banalya, vanwaar Stanley's brief gedateerd is, ligt aan de rivier de Aruwimi, Murenia heet de landstreek aldaar. Zondag-ochtend hoeft in de nabijheid van het station Groenendael, in België, een ver schrikkelijk spoorwegongeluk plaats gehad. Do sneltrein No. 719, om 8 uur 5S van liet Noorderstation te Brussel naar Oltignies, Namen en Ciney vertrokken, geraakte up korten afstand van Groenendael uit liet spoor en stiet met zóó'n ontzettende kracht tegen een der hoek pilaren van de brug, dat deze instortte. De locomotief en het eerste rijtuig, dat ongeveer 90 personen bevatte, werden verbrijzeld. De drie volgende waggons, even eens dicht met reizigers bezet, liepen te pletter op de ruïne van de brug en het voorste gedeelte van den trein, waarin zich vooral vele lieden bevonden, die voornemens waren den Zondag te Wavre en te Namen doorte- brengen. Zoodra de ramp bekend «was geworden, vertrokken uit Brussel onmiddellijk hulptrci- nen, met een aantal geneesheeren. De over heid begaf zich mede naar de plaats des 011- heils. Om 1 uur kwam liet eerste transport doodon en gekwetsten in de hoofdstad aan. Naar een ooggetuige, die als door een won der ontsnapt is, verhaalt, werd eerst de trein een paar malen lievig heen en weer geslingerd. Daarop had de schok [-laats, welke niet te beschrijven is. Men hoorde aanstonds een vreeselijk gekerm; liet bloed sijpelde hier en uaar door de reten der portieren. De locomo tief on de voorste wagen lagen lettorlijk be graven onder een dichte massa puin. In gelieel België, vooral echter te Brussel, heeft de ramp een ontzettenden indruk ge maakt. Het publiek verkeert in groote span ning; in de nabijheid van het station verdringt zich een reusachtige menigte. Vreeselijk zijn de tooneelon, waartoe van tijd tot tijd de horkenning van verminkten, door dc familie betrekkingen, aanleiding geeft. Uit latere berichten worden nog de vol gende treurige bijzonderheden gemeld: Het ongeluk gebeurde op anderhalvon kilo meter van het station Groenendael, bij den eersten viaduct in de richting van Ter Hulpe. Naar alle waarschijnlijkheid was de trein gederailleerd, vóórdat hij met do brug in aan raking kwam. Er werd natuurlijk dadelijk om hulp geseind. Burgemeester Buis zond zoo spoedig mogelijk een aantal geneesheeren uit Brussel. Üok uit de mburige gemeenten werd zoo veel mogelijk hulp geboden. Men bracht linnen en beddenlakens, om er windsels van te maken. Het gekreun en gekerm dei- verminkten en gekwetsten was ontzettend. De weg tusschen Groenendael en het kerkhof te Hocylaait leverde liet droevigse schouw spel op, dat men zich denken kan: mannen en vrouwen, meisjes en jongelingen, die af schuwelijk verminkt terneer lagen of hart verscheurend jammerden om het verlies van een hunner liefste betrekkingen, 's Avonds verlichtte een flauw kaarslicht do gezichten der stervenden, aan wie de priesters de Ge nademiddelen der 11. Kerk toedienden. Vooral de boenen en voeten der reizigers hebben geleden. Dit knmt omdat de banken door de geweldige botsing als tegen een wer den geschoven. Vijf lyken, die nog niet herkend zijn, lig gen aan het station. Hieronder bevindt zich dat van een vierjarig meisje. Daar naast liggen de lijken van den stoker en den ma chinist. Bij de aankomst van de eerste groep gekwetsten, stonden twintig geneesheeren gereed i:i het station te Brussel. Onderdo namen, die de Brussolsclie dagbladen opgaven van reizigers, vond men die van baron Osv, gouverneur der provincie Antwerpen-, moj, Dy na Beniner, de ook. in ons land algemeen bekendö zangeres, die mot twee andere kun stenaars een couvert ging geven. Zij bleven echter ongedeerd. Als veinioedelijkc oorzaak van de ramp meldt de ndé (tendancedat op de plaats der ontsporing du weg hersteld was, maar er nog njet Voldoende ballast op gebiacht was, zoo dat du voorzichtigheid eischic aldaar iets lang zamer te rijden. Integendeel reed de machi nist sneller dan met de gemiddelde vaart, om cenige minuten vertraging in te halen. Hot zal moeilijk uit te maken zijn, wat de oorzaak is; evenals de stoker is de machinist op de plaats dood gebleven; zijn lijk, dat eerst tegen den avond werd uitgegraven, was bijna onkenbaar, daar de ongelukkige letterlijk verbrijzeld en daarna verschroeid was. Volgens de Gazette bedraagt bet aantal doodon 1(5 en dat der gekwetsten OU. Tengevolge van eene botsing tusschen een trein en een locomotief, welke aan bet ranged en was, zijn te Namen twee personen gedood en twee zwaar gekwetst. Duitsehlaud De Duitsche keizer geeft onzen miiitairisleii een lesje. Z. M. heeft bevolen allo soldaten van het Pruische leger s'Zondags vrij to geven van allen dienst, die niet strikt noodzakelijk is, gedurende de kerkelijke diensten, opdat de soldaten deze zouden kunnen bijwonen. Strenge straffen zullen up de officieren wor den toegepast, die liet keizerlijk bevel zeu- overtreden. De Rijksdag heeft aan liet Departement van Marine toegestaan 117 mil. mark, voor 4 nieuwe pantserschepen (ruim 37 millioen m.) en andere oorlogschepen. De kosten van de bewapening der schepen met artillerie en tor pedo's zijn onder eerstgenoemde som nog niet begrepen. Eindelijk is meer licht gekomen in het vreeselijk drama, dat Woensdag 11. in liet Weener Woud is afgespeeld. Het blijkt he laas dat de 30jarige kroonprins, de troonop volger der Üosteiirijk-ilongaarsche monarchie de misdadige hand aan zijn eigen leven heeft geslagen. Hij lieel't zich, na een hooge woor denwisseling met zijn vader, die hem over zijn slecht gedrag onderhield, naar liet. afgelegen jaclnkastedl bege'veu en zifch waarschijnlijk een kogel door liet hoofd gejaagd. Te vergeefs heeft men gepoogd die schande te bedekken; er waren reeds te veel geruchten van uit liet slot Mayerling te Weeuen doorgedrongen, dan dat men liet publiek met deze leugen kou afschepen. Al dadelijk was het ruchtbaar geworden, dat de kroonprins een gapende wonde aan liet hoofd had, benevens verschil lende andere omstandigheden, die duidelijk op een gewelddadigen dood wezen; dit maakte de bevolking ongerust, en op aandringen van de ministers Kolnoky, Taaffe, Tisza gaf de keizer last, dat openlijk do waarheid zou be kend worden gemaakt. Volgens sommige bladen had hij een twee gevecht met een hoogadelijk persoon c-n zou hij in bet duel doodelijk getroffen zijn; al weer anderen beweren dat het een Ameii- kaansch duel was, een duel namelijk, waarbij door hot lot beslist wordt welke van beide partijen een zelfmoord zal bedrijven. Sinds eenigen tijd liepen er ook reeds ge ruchten, dat prinses Stephanie, zijn echtge- nooto, voornemens was voorloopig een tijdlang zich naar België te begeven en aan liet hof haars vaders te vertoeven totdat haar gemaal, kroonprins Rudolf, van zijne slechte wegen zou zijn teruggekeerd en zich gedragen zou gelijk bet een afstammeling der beroemde Habsburgers betaamde. Het bosch rondom hetjachtkasteel Mayer ling is door de politie afgezet; aan iedereen wordt de toegang geweigerd. In de kamer waar men den kroonprins dood te bed vond liggen, is de kogel of een spoor daarvan uog niet gevonden, voor zoover men verneemt. Deze omstandigheden geven weer grond aan liet gerucht, dat de prins in het bosch een duel had, waai bij bij een kogelwonde opdeed, waarna hem de schedel met den kolf van een vuurwapen verbrijzeld werd. De Parijsclie Figaro ontvangt over den dood des kroonprinsen een verhaal van zijn Weener correspondent, dat vermelding ver dient. Zondag avond schrijft de berichtge ver was de kroonprins op een bal bij den Duitschen gezant, waar hij twist kreeg met een lid der Weener aristocratie, zoodat hij, tegen zijn voornemen, eerst den volgenden dag naar Mayerling vertrok om er te gaan jagen. Toen Woensdagochtend de prins zich in zijn slaapkamer zijn brieven liet brengen, ten einde deze op zijn gemak te lezen, kwam de bediende hem medcdeelen, dat zich twoe man nen in den tuin bevonden, die er niets te maken hadden. Dit zijn zeker jagers," zeide de kroonprins, waarop de bediende heenging en graaf Hoy os ïci willigde, d 4. er 1 wou ver dachte mannen iu den tuin waren. Op het zelfde oogenblik hoorde men oen schot. De bedienden schoten toe en zagen, dat, de ruiten van liet slaapvertrek waren gebroken, terwijl de kroonprins ihel een-wond 111 hol. achter hoofd levenloos op zijn bed lag. Blijkbaar was van builen op den prins geschoten. De prins lag met den rug naar het venster en kon zich zelf met zijn revolver de/.o wond niet hebben toegebracht. Het schijnt dat de kroonprins ook druk aan spiritistische séances deelnam en telkens opgeroepou geesten meende te zien. De Weener predikant Formey moet bij de rouwplechligheid in de protestaiitsche kerk openlijk verteld hebben, dat de overledene met fantastische en bijgeloovige inbeeldingen omging, on hij zijne vrienden dikwijls vertel de van een «spook van den Hof burg," dat hem meermalen bezocht. Verder wordt tamelijk onbewimpeld er kend, dat in den laalston tijd ook familie twisten zijn genlóed verduisterd hebben. Het familiediner, dat den dag voor zijnen dood had moeten plaats hebben, zou een soort ver zoen iugsnnial geweest zijn, maar tot groot verdriet van zijne vrouw was hij daar niet verschenen. Dinsdag heeft onder liet luiden der klokken de begrafenis van den kroonprins van Oos lenrijk-Hongarije plaats gehad. Sedert den middag waren alle winkels en kantoren gesloten. Het gedrang in den om trek van hot paleis, dat reeds in den vroegen ochtend buitengewoon groot was, nam gedu- dendo den middag jiog toe, daar uit de omstreken en provinciën een groot aantal belangstellenden was aangekomen. Omstreeks vidr uur stolde de stoel, zich in beweging. Voorop ging een escadron cava lerie, dat ge\ol4d werd door de hoogste hof beambten in rijtuigen, mot zes witte paarden bespannen. Daarna kwam de lijkkoets, door zes witte paarden getrokken. Aan weerszijden liepen vier lakeien en vier pages met brandende kaarsen. Over het Burgplein, het Michaëls-en Jozefsplein, ging men langs de Augustiuer en Tegels heilstaten naar de kerk der Cnpucijnen op de Nieuwe Markt, waar het iiof en 'allen, die tot de plechtigheid waren genoodigd, reeds bijeen waren. Zoodra dc stoet de kerk had bereikt, klopte de opper-ceremonioineester driemaal met zijn staf. De hoofden werden ontbloot. De kist, welke met gouden ornamenten ver sierd was, werd uit den met zes paarden be spannen lijkwadku genomen en door de gees telijkheid in o> igst, genomen. In de kerk, welke geheel gevuld was met de hoogste waardigheidsbekleders, knielden op de voorste lij de keizer en dc koning dei- Belgen neder. Toen door de zangers der hofkapel het Libera werd aangeheven, trad de keizer uit den bidstoel en knielde geruimen tyd alleen bij de baar. Daarop werd dc kist opgenomen en onder geleide van de geestelijkheid, om geven door biandonde fakkels, naar het grafgewelf gebracht. De keizer gaf den ko ning der Belgen een wenk, en heiden begaven zich, met den aartshertog Karei Lodewijk en diens zoon Frans Ferdinand, prins Leo pold van Beieren ('s keizers schoonzoon) en hertog Philip van Coburg, naar den graf kelder, waar zij cenige oogenblikken ver toefden. Hiermede was de treurige plechtig heid afgeloopon. De keizer heeft in eene proclamatie, uit zijn naam en dien der Keizerin en van Prinses Stefanie, aan de bevolking dank betuigd voor hare treffende manifestation van trouw. Hij bidt God, dat Hij hem krachten schenke, om te volharden in zijne pogingen ter bevorde ring van net algemeen welzijn en tot behoud des vredes. Hij geeft voorts de verzekering, dat de tot dusver door hein gevolgde gedrags lijn de zijne blijven zal. Een inspecteur van politie in het Iersche district Donegal is vermoord geworden op het oogenblik, dat hij eenen zekeren Mac Toddef arresteerde^ wegens het "inschrijven van leden voor de Landliga. De steamer «Lymington", een 20-1 tons schip van Swansea naar Mistley, is op de Engelsclie kust bij Croyde Beach met man en muis vergaan; er waren vermoedelijk 10 personen op. Ook liet schip «Rosancath", in ballast van Dublin naar dc Clyde, is nabij Portpa- trick gezonken en dc gezagvoerder, zijn vrouw en vijl' opvarenden zijn een prooi der golven geworden. Van de brik «Alexandra", die op de Schotsche kust strandde, zijn de opva renden in Widewall-baai gered. Een lievige sneeuwstorm heeft Noord- Wal es en Schotland geteisterd en zeer groote schade aangericht. Een groote diefstal is in hot Engelsche graafschap Berkshire geploegd, te Ramslade, het verblijf van den heer White, len secreta ris van liet gezantschap der Ver. Staten. Er werd daar voor waarde van .C 7000 (ƒ3 l.ÜÖOy aan ju woelen gestolen. De dieven moeten op dc gewone manier te werk zijn gogu.-m. Zij wachtten liet uur af, waarop de leden dor familie en de bedienden hot avondeten gebruikten, klommen op .een ladder naar een bovenvenster, braken dat open en namen een kis'je mot juweele» siera den weg uit de slaapkamer van Mevr. White. Zij lieten verscheidene kostbaarheden-, welke zij op hun weg vonden, liggen. Men heeft nog geen spoor van hen ontdekt. Volgens de Figaro is de stad Pisa failliet en willen de scliuldeischei s beslag leggen op het stadhuis. Om dat gevaar aftewenden, zou een der raadsleden op het denkbeeld zijn gekomen, een loterij te organisoeren, waarvan de hoofdprijs zou zijn... de be roemde toren van Pisa. Of 's mans lumineuze inval tot uitvoering zal komen, wordt niet door het blad gemeld. VEN RAY, 9 Februui i. Z. M. heeft een pon-Hoen van f 000, verleend aan den weleerw. heer .1. Lommens, pastoor te Paimingen, die op zijn verzoek eervol ontslag aangevraagd en bekomen heeft. Rjkspostsp'aarba-il;Aan het postkantoor Venraai en de, daaronder ressorteer-oude hulpkantoren werd gedurende de maaiul Januari ingelegd f 0635.20; terugbetaald - 1174. Het laatste, door dat kantoor uiigugeve- boekje draagt het nummer 528. Bij het verplaatsen van een steiger had de werkman P. J. Maussen alhier, het ongeluk te struikelen, niet het noodlottig gevolg dat hij zijn linker been brak. De ongolukkige verkeert naar omstandigheden redelijk wel. TttèsdaasiS nies E&«BaaE2gs. Dr. Vinkliuyzeu is Zaterdag wederom ten bezoeke van Z. M. naar liet Loo vertrokken en Zondagavond te 's-Gravenhage terug gekeerd. Omtrent den toestand van Z. M. den koning wordt aan het Hbl. het volgende meegedeeld: De wending ten goede, die deed besluiten de ihjfgetyiweï.o witgiAo - van bulletins to sta ken, heeft in de afgcloopen week aangehou den. De moedeloosheid, de gedruktheid, die den hoogen lijder kwelden, zijn geheel gewe ken. In 't begin der vorige week werd op een avond Z. M. plotseling door een duizeling, bevangen en stortte neder. H. M. de konin gin, wier vertrekken onder die van Z. M. gelegen zijn en die gereed was zich ter ruste to begeven, hoorde den val en snelde aan stonds ter hulp, terwijl de bedienden, wier wachtkamer vrij ver van 's koning-s slaapver trek verwijderd is, van het ongeval, dat ge lukkig geen nadeelige gevolgen heeft gehad, aanvankelijk onkundig bleven. Een der ge volgen van den schok, dien de gezondheid des konings heeft doorstaan, is dat Z. M. zich zeer afgemat- gevoelt en daarom gedurende het grootste gedeelte van den dag rust neemt. Ook Zondag, toen dr. Vinkhuijzon gedurende eenige uren op het Loo vertoefde, heeft Z. M. den dag grootendeeis te bed doorgebracht. Dat de toestand des konings voor het oogenblik geen zorg verwekt, mag afgeleid worden uit liet feit, dat do hofarts dr. Vlaan deren, de laatste drie nachten niet meer zooals te voren, op het Paleis heeft doorgebracht. Zr. Ms. gezant te Parijs, jhr. De Stuers, is Donderdag te 's Gravenhage aangekomen en heeft zijn intrek genomen iu liet Hotel c/es- Indes. Woensdag werd de nieuwbenoemde pas toor, de weleerw. heer Haffmans, tot dusverre pastoor to "YVanssiun, onder algemeene deel neming, te Herkenbosch plechtig geïn stalleerd. Bij beschikking van den minister van Binnenlandsclie Zaken zijn benoemd: niet ingang van 16 Febr. mejuff. C. M. A. de GreeJ? en met ingang van 1 Maart, den heer J. II. Hermans, respectievelijk tot onderwij zeres en onderwijzer bij de leerschool verbon den aan de Rijkskweekschool voor onderwij zers te Maastricht. Genoemde personen zijn thans in functie: eerstgenoemde bij de open bare stadsschool te dezer stede en laatstge noemde bij de rijkskweekschool te 's-Bosch. De uitslag van de Dinsdag te Maastricht gehouden verkiezing voor een lid van den gemeenteraad, is als volgt: Aantal kiezers 1548. Uitgebrachte stemmen 766. Volstrekte meerderheid 361, Gekozen de heer J. W. 11. Bauduin, ingenieur, met 459 stemmen. Op den heer Charles Cadet werden 250 stemmen uitgebracht. Generaal Boulanger ontving or mede twee. Door de ancu-dissemenffl-rechthank te MaasTicht is de volgende voordracht opge maakt voor kantonrechter te Gulpen: mr. Th. J. A. Diiynstce, griffier bij hot kantonge recht 'e Sil.tard, mr. G. B. A. Lammens grif- lier- bij hot kantongerecht te Heerlen en mr. A. M. Rómme, ad/ocaat te 's-Bosoh. De Arrondissem.-Rechtljaiik te Maas tricht heeft J. R., bierbrouwersknecht ie Builde, die in do vorige week terecht stond ter zake van doodslag door schuld (hot snel afrijden met eciio kar van de Maasbrug, waar door een persoon gedood werd) veroordeeld tot eene maand hechtenis. Door liet bestuur der katholieke kies- vereeniging te Roermond is instemming betuigd met liet besluit der Katholieke lciës- veieeniging «Recht voor Allen" te Amers foort, in zake den persoonlijken dienstplicht. Tevens heeft genoemd bestuur als zijne overtuiging uitgedrukt, dat do Limburgsclio volksvertegenwoordigers zich zullen verzotten tegen de afschaffing der plaatsvervanging. Men schrijft uit Sittard dd. 6 Februari Met genoegon vornetneu wij, dat de lieer Jhr. A. Michiels van Kossenieh, lid der Prov. Stalen, te Reymcrsbeek, een gift van 100 gulden hoel't doen toekomen aan de landbouw- vereeniging alhier, Ier bevordering der paar denmarkt. Blijkens heiicht van 'skonings gezant te Brussel, "Wordt thans bij invoer iu België van schapen, afkomstig uit Nederland, behalve liet gewone.; bewijs van herkomst len genoe gen dér douane, overlegging voreischt van een door een veearts afgegeven gezondheidscerti ficaat, vermeldende tevens liet aantal dieren voor welk hot geldt en liet merk van-den vorkooper. De handtoekeniiig van den veearts zal moe ten gelegaliseerd zijn door de overheid der plaats van welke de dieren komen, en het aldus gelegaliseerd certificaat zal tevens de verklaring van genoemde overheid moeten bevatten, of daarvan vergezeld gaan, dat sedert minstens eene maand geene besmet telijke ziekte onder do schapen ter plaatse is voorgekomen. Overigens zal het certificaat slechts geldig zijn voor den tijd van drie dagen en aan de ambtenaren der douane moeten worden uit gereikt. Men verneemt dat de Tweede Kamer niet zal bijeenkomen vóór 20 Februari. Door den minister van Binnenl. Zaken is de verkiezing, tengevolge van het over lijden van den lieer Mr. A. J. H. van Baar, van een lid der Tweede Kamér in het hóofd- kiesdïstrict Eiudhoven bepaald op Donderdag 21 Febr. en herstemming, is die noodig, op Donderdag 7 Maart daaraanvolgende. In de kerk van de Heilige Teresia, te 's-Gravenhage, werd Dinsdag een plechtige lijkdienst gehouden voor Z. K. Hoogheid aartshertog Rudolf, kroonprins van Oosten rijk. Het ruime kerkgebouw was geheel in rouw gehuld, liet schip der kerk was langs de voorzijden, wanden, frontons en gewelven geheel behangen met rouwlaken, hier en daar in een sierlijke draperie opgenomen en bezaaid met zilveren tranen. Tegenover het met kaar sen vellichte altaar, in het midden der estrade verhief zich een katafalk, overdekt met een zwart fluweelon kleed, aan den onderkant om zoomd met hermelijn. Op de voorzijde prijkte het wapen van liet huis van Habsburg. In de «hapelle ardente verrezen voorts tomben met latijnsche opschriften en zuilen met zinne beeldige teekens van den dood. Met gezicht naar het altaar hadden plaats genomen, ter linkerzijde van de katafalk, de gezant van Zyne Apostolische Majesteit, baron Von Walterskirehen, en do heeren der Oostenrijksche legatie, zoomede baron d'Ane- than, gezant van België, en tor rechterzijde van de baar mgr. Rinaldini, diplomatiek ver tegenwoordiger van don H. Stoel, met den secretaris mr. Baroncini, en achter den pau selijken gezant jhr. Capelleh en graaf Schim- melpenuiuck van Nijonhuis, bij deze plechtig heid door II.H. M.M. den Koning en de Koningin afgevaardigd. De Oostenrijksche minister ontving de auto riteiten. Behalve al do'vreemde gezanten aan ons Hof of de hun represepteerende zaakgelastig den met het personeel der legatie, waren bij deze zielmis aanwezig de ministers, hoofden der Departementen van algemeen Bestuur; de vice-president van den Raad van Staton 's Konings adjudant-generaal jhr. Verspyck do oppcrcerenjonieineester baron Du Tour van Bellinchave; de grootofficior baion Van Har tenbroek van Bergambacht; de voorzitter van de beide Kamers dor Statcn-Geueraalde commissaris des Konings; dc burgemooster van 's-Gravenliage;de minister van Staat, jhr. v. d. Does de Willobois; de secretaris-gene raal en de kabinetschef bij hst Departement van Buiteiilandschc Zakon. De H. Mis werd opgedragen door den Z. Eerw. pastoor Schmier, geassisteerd door do geestelijkheid zijner parochie. 1-Iet zangkoor der kerk verhoogde den

Peel en Maas | 1889 | | pagina 2