Zitdagen De BOTERMIJN der belastbare opbrengst van de onge bouwde eigendommen. Scheurkalenders en N ieuwj aar sbrief kaarten TE HEER: Schaap sh on d. STOOMKÜNSTVERVERIJ Eug. Bloemen, Roermond, Beste Portland-Cement BESTE GIPS. SCHEURKALENDER 0. L. V. van het H. Hart Visitekaartjes De Notaris Van den Bergh De Notaris Van den Bergh De Notaris Van den Bergh De Notaris Van den Bergh De Notaris Van den Bergh Burgerlijke Stand. Marktberichten advertentTêtT^ om een FLINKE PRIJS Kadastrale Gemeente Venray. W, VAN DEN MUNCKHOF-SASSEN. 2 boven en 2 beneden kamers. Chem. Wasscherij P. LUTTERS. De pi'ijs is slechts 40 eenls. VERKOOPEN: De Notaris JANSSEN publiek verkoopen: publick verkoopen: Bouwhoeve publiek verkoopen: publiek verkoopen het noodzakelijk hot rantsoen te vermoerde- ven. Bij droogte moet het voeder vermeer derd. bij nat weder verminderd worden, in dit laatste geval komen door den regen vele wor men, uitstekend kippenvoer boven den grond. Indien de hoenders hun rantsoen ontniddo- lijk hebben verbruikt, bestaat de waarschijn lijkheid dat zij onvoldoende voer erlangen wanneer zij zich van de voederbakken verwij deren mot achterlating van veel graan, mag daaruit het besluit getrokken worden, dat zij overvoederd worden. Als algemeene regel gelooven wij dat den hoenders bij iederen maaltijd zooveel voedsel moet worden ver strekt, als zij geheel en met graagte gebruiken. Hiertoe worden eenige proeven genomen, die spoediger, dan men zich verbeeldt, zullen lei den tot verkrijging van ondervinding. Einde lijk moet nog rekening worden gehouden met den aard der voedingsmiddelen. Gekookte aardappelen met gerstemeel,wat zeer voed zaam is, mag niet in gelijke hoeveelheid uit gereikt worden als rijst, waarin minder voedende bestanddeelen aanwezig zijn. Dit is oene zaak van nauwkeurigheid, waarbij reke ning moet gehouden worden met de voedings waarde der 'vorsehilleude graangewassen, In deze zal een kweeker zich, met eer. weinig oefening niet licht vergissen. Op deze wijze handelend zal hij voordeelen verkrijgon, die hem lot heden ontgingen, minder uit gebrek aan kennis, dan wel uit gebrek aan goeden wil om die kennis toe te passen. De leeftijd der hoenders speelt mede een belangrijke rol 111 de hoeveelheid te verstrek ken voedsel. Kuikens moot men weinig te gelijk, maar dikwijls voederen. Men handelt hiermede als met kinderen, deze moeten toch ook weinig in eens maar dikwerf. Voor volwassen hoenders wordt het rant soen geregeld naar behoefte en eetlust, ook dat is eene kwestie van oefening. Bij het voe deren moet steeds een der huisgenooten zijn. Het doel, dat men met hoenders wenscht te bereiken oefent invloed uit op het voedsel niet alleen, maar mede op de boeveelheid voedsel. Wenscht men overvloedigen eierleg? Dan geve men versterkend, verwarmend, prik kelend voedsel. Dit voedsel moet dikwijls gewijzigd en in niet te groote hoeveelheid uitgereikt worden. Wanneer een kip overvloedig eten krijgt wordt zij zeer spoedig vet, ontvangt zij slechts eene gewone portie, dan blijft ze mager en geeft zoer vele eieren. Nu beweren som migen dat: «Een kip is oen zin Doeli geeft geen gewin." Maar als dan geheel naar waarheid kau worden meegedeeld, dat iemand vatt 17 Nov. 1887 tot 17 Nov. 1888 van 8 éénjarige kippen altijd in een ren vastgezeten, 2057 eieren ontvangen heeft, die gemiddeld wel 3 cents waarde hebben, wat een bedrag van f61.71 wordt dan kan men licht begrijpen, dat hier bij wei f 20. zuivere winst is. INGEZONDEN STUKKEN. Venraai, 6 December 1888. Nog had de zilveren maan haar licht niet verloren of de gulden stralen der zon deden haar glans verbleeken. Doch welk een zon? Het was de St. Nikolaas-zon, welke, als het ware, een bode was voor het welslagen van een feest ondernomen door het Fanfare Gezelschap «Euterpe". Menig jeugdig oog kon verleden nacht don slaap niet vatten, droomende van hetgeen de goede Sint zou brengen! Menig jeugdig por had iels opgevangen, n. i. dat de Heilige Man in eigen persoon zijne lievelingen zou komen bezoeken. Voorwaar! Het was dan ook niet te ver wonderen dat kleine en ook zelfs groote kin doren heden morgen reeds vroeg op de been waren om den intocht van den zoo gevierdeu heilige te zien. De uitkomst hèeft de verwachting ver overtroffen, en mijne onbedreven pen schiet te kort ora den indruk woör te geven welken de optocht van St. Nicolaas te weeg heeft gebracht, zóó good, zóó schoon en geordend als deze was. Wij willen het echter beproeven. Bezie vooreerst den voorrijder, die op zijn eerst onwilligen doch later goed gedresseer- den pony den stoet opent en door zijne steeds heldere en zuivere tonen u de komst van den Sint aankondigt. Aanschouw dan St. Niko- laas...., doch neen Zie liever naar den Engel en zijne knechten, die n met milde hand allerlei gaven doen uit naam van den kinder vriend. Zie dan den Heiligen Man aan, omgeven door zijne trawantenHoe welwil lend hij is jegens zijne kleinen, die niemand hetzij arm of rijk overslaat en voor een ieder een zacht, goed en welwillend woord over heeft Maar! Hebt ook een oog en oor open voor de Fanfare van Venraai, welke u in onbeschrijfelijk korten tijd dezen genotvol len dag heeft bereid, en door hare wellui dende tonen den intocht van St. Nicolaas opluisterde. Zooals ik reeds vermeldde was het door toedoen der Fanfare «Euterpe" dat het feest tot stand kwam, voornamelijk met het doel de minder begunstigde kinderen te willen doen doelen in het feest van den dag, en hiertoe werd zij in staat gesteld door Ven- raai's ingezetenen niet a'loen, maar ook op aansporing van hare ijverigen en wakkeren directeur, den Heer J. Vorheugen. Geen Uwer die dit zal lezen, zal dan ook met mij moeten instemmen dat Venraai zich zelf waardig heeft getoond dat het met samenwerking veel tot stand kan bren gen en met mij den kreet uiten «Leve Venraai" «Leve de Fanfare" «Leve haar Directeur" A. A. S. N.B. Hannes Mof zou ik haast verge ten, doch geloof te mogen zeggen uit naam ook van anderen, dat deze zijn rol uitste kend vervulde. VENRAY Van don 1 tot den 8 Dec, 1888. Geboorten. Jocomina Vullings. Leonardus Wilhel mus Poels. Peter Johannes Rongen. Gerardus Johannes Franciscus Dechenar. Huwelijken. Geene. S terfge vallen. Anna Maria Huberdina Beker, oud 2 maanden. Venray, 3 Dec. Aangevoerd 2525 halve kilo's Boter. Pi ijs per halve kilo 41 a 52 ets. Horst7 Dec. Boter per halve kilo 45 a 53 ets. Aangevoeld 1604 halve kilo's Maastricht 5 Dec. Boter per halve kilo 58 a 62 ets. Eieren per 100 stuks 15.80a 6,00 4 Dec. Ter veemarkt waren heden aangev. 90 „runderen, 52 kalveren en 186 varkens en biggen. De prijzen waren als volgt: runderen le qual. 56 a 58 c.. 2e qual. 51 a 54 c., vette kaheren 55 a 60 c., en vette varkens 40 a 51 c., alles per kilo, nuchtere kalveren!' 9 a 14 en biggen i'3,00 a 5,25 per stuk. Venloo1 Dec. Boter per i/« kg. 45 a 49 ots. Biggen aangevoerd 204 per stuk 7 a 10 fr. Bergen5 Dec. Boter per halve kilo 42 a 46 ets. Blitterswijck3 Dec. Boter per halve kilo 44 a 55 ets. Well3 Dec. Boter per halve kilo 50 a 53 ets. Aangevoerd 152 halve kilo's. Vierlmgsöeek4 Dec. Boter per halve kilo 43 a 52 ets. Deurne5 Dec. Boter per halve kilo 42 cent. Aangevoerd 730 halve kilo's. St.Anthonis, 9 Dcc. Boter per 1/2 kg. 34 a 55 ets. Mil, 1 Dod. Boter per halve kilo 50 k 59 ets. Aangevoerd: 3059 Kilo's. Maandag-morgen waren op de kalveren en varkensmarkt te Nijmegen aangevoerd 440 biggen, 00 vette varkens, 9 schottelin gen, 6 vette kalveren, 5 nuchtere kalveren De prijzen waren: biggen 4. a f 6,00. per stuk vette varkens 18 a 19 ct. de 5 ons, schotte- lmgen 12 a 14 gld. per stuk, vette kalveren 28 a 30 ct. de 5 ons, nuchteren id. 6 a 6,50 per stuk. De omler^cleeken- «Ic» betuigen hunnen op rechten dan li aan allen, die hebben bijgedragen of moógewerkt om het St. Nicolaas feest zoo naar wensch te doen slagen. De Commissie bail het Fahfarc-Gcselschap Eutcrpc": Th. Van den BOOGAART. Ph. ESSER. Th. J. H. CAMPS. J. VERHEUGEN. Venray, 7 Dec. 1888. op Zaterdag 8 December 's avonds 7 uur. bij P. J. BEERKENS. Grootestraat. TE SAMBEEK zal, te beginnen met IO December e.k., gehouden worden ELKEN MAANDAG des voormiddags ten half 9 ure, of, dien dag een feestdag zijnde, daags daarna. De burgemeester van VENRAY. Octet op art. 25 in verband met art. 19 en het laatste lid van art 33 der wet van den 25sten April 1879 (Staatsblad no. 89); Brengt ter kennis van belanghebbenden, dat eene opgaaf van de ongebouwde eigendommen en van de daarvoor bepaalde belastbare opbrengst, onder bijvoe ging van de kadastrale leggers en plans, heden op de secretarie der gemeente, gedurende dertig dagen, voor een ieder ter inzage is nedergelegd: dat ieder die meent, dat voor zijn eigendom eene belastbare opbrengst is bepaald, welke niet in verhouding staat tot die der eigendommen, blijkens die opgaaf als typen'geschat, de gronden van zijn bezwaar zelf of door een gemagtigde kan mededeolen aan de afdeeling der Commissie, in een ongezegeld bezwaarschrift, hetwelk onder bijvoeging van de kennisgeving, portvrij, binnen derlig dagen na heden moet worden bezorgd bij den ondergeteekende, die daarvoor een gedagteekend ontvangbewijs geeft dat ieder die meent, dat zijn geschat eigendom krachtens art. I van boven genoemde wet van de herziening had moeten zijn uitgezonderd, binnen gelijken termijn zelf of door een gemagtigde in een aan Gedeputeerde Staten gerigt ongezegeld verzoekschrift vernietiging der schatting kan vragen dat verzoekschriften waarbij bezwaren worden ingebragt tegen de berekening van bet bedrag por hektare wegens aftrek voor polderlastenop ongezegeld papier geschreven, binnen gelijken termijn, portvrij behooren te worden bezorgd bij den Voorzitter der Commissie, den Heer Jhr. Mr. L. Michiels van ICessenich te Roermond, die daarvoor een gedagteekend ontvangbewijs geeft dat bezwaarschriften en verzoekschriften, niet ingezonden op de wijze of binnen den termijn hierboven bepaald, naar de wet buiten behandeling blijven. Te Venray den 2 December 1888. De Burgemeester voornoemd PH. ESSER. ONTVANGEN in versfliPJende Soorten on Prijzen Venraai, flaïertiraai. Te bevragen bij Mevr. de wed. C. SMITZ, te Venraai. TE KOOP een flmke, jonge, gedresseerde Te bevragen bij den uitgever dezes. EN aflevering binnen 14 dagen. Agent voor Venraai, Wed. II. J SLITS. ilaandag den IO December flSSS. Van af heden verkrijgbaar: aan f 6.25 per vat a contant, alsmede VAN VOOF^ HET jJAAR 18S9. Een keurig uitgevoerd schild, stichtende tekst in proza en poësie. Verkrijgbaar bij alle solide Boekhandelaren of bij de Uitgevers J. J. ROMEN ZONEN, te Roermond. Tegen overzending van het bedrag aan de Uitgevers, franco per post. op fijn brlstol carton aft W. V. D. MUNCKHOF-SASSEN, VENRAY. De Notaris LINSSEN to Venray, zal ten verzoeke van de kinderen Peter Nies- sen, publiek met crcdiet Op Donderdag 13 December 1888, 's na middags ten 1 uur, ten hunnen huize op de Steeg te Venray. Ken sterk werk paard, al liet paar dentuig, 2 melkge vende koeien, 2 kalveren,j lange en korte kar, ploeg, eggo, wel enz. 33 Eiken-, 3 Wilgen-, 3 Canadas en 2 Esschenboomen staande nabij liet huis. 1 Kei sen-, 1 Elzen en 5 Esscbenboomen staande in den Leunschen Pas, deze Jaatsten vooraf te bezigtigen. Op Vrijdag 14 December, 's namiddags ten 1 uur, te Mersclo. 20 Eiken en 10 Canadasboomen, staande te wassen te Merselo onder Venray. Vergadering ter plaatse aan no. 1. Q Onmiddelijk daarna ten verzoeke van de Wed. Peter Linders. 12 Eiken staande te Merselo. te Venray, zal ten verzoeke van de Erfgen. van wijlen den Edelachtbaren Heer Joseph Esser, op Vrijdag 14 December 1888, 's morgens ten 10 ure, Het strooisel van 8 Hectaren bosch, gele den te Venray in het Vlakwater, nabij Gie- len, tegenover de Hoop en nabij St. Oda. Vergadering bij Gielen. zal op Vrijdag 15 December 18S8, van 's mor gens 10 tot 12 en van 's namiddags 2 tot 5 uur zitdag houden ten huize van Martinus Klaas- sens te Venray, ten einde Vei vallen Koop penningen te ontvangen. zal op Dinsdag den 11 Doceraber 1888 des na middags 5 ure ten huize van Gerard Deponti te Castcnraai, krachtons Art. 1223 B. W. Eene vruchtbare genaamd »Jepp rs" golegen te Venraai, ter plaatse Casten raai. bestaande in huis, stal, schuur, tuin. bouw-, wei- en hooiland, kadastraal bekend sectie G nos. 251, 252, 253, 254 389, 390, 391, 406, 766, 931, 1081 1413 en 1632, sectie II no. 483. sameti ter grootte van 6 Hectaren 53 aren 25 centiaren. Toebehoorende aan de wed. J. Flinssenberg en kinderen. zal op Woensdag den 12 December 1888, namiddags 1 uur te Venraai ter plaatse Vel- turn, op verzoek en ten huize van de kinderen Johannes Thuijls; publiek verkoopen: 1 8jarig goed ruinpaard. 5 dragende en melkgevende koeien. 3 runderen. 1 kalf 1 vet varken. 1 varken met biggen 15 ooischapen. 1 goede schaapshond. 1 lange en 2 korte kar, ploegen, egge weiboom, paardentuig en verder akkerge» reedscliap. zal op Vrijdag den 21 December 1888, des namiddags 5 uur te Venraai in het Hótel den Gouden Leeuw, op verzoek van den Heer Willem Lenssen, schoenmaker aldaar, Gemeente Venray, 1 Koop. Een sterk en £0C(l£|fcr!!W doortimmerd huis waarin 3 bene-JnHÈrl den kamers, keuken, kelder. pomp en 5 boven kamers, allen geplafonneerd met ruime zolder, benevens stal gele gen in den Houtenhoek, nabij het dorp go- schikt voor alle nering en bedrijf, kadastraal bekend Sectie C no. 3992 groot 90 centiaren 2 Koop. Een sterke schuur waarin kamers met zolder, zeer geschikt voor wooi buis, bonovens daaraan gelegen tuin Sectie L no. 4130,groot2aren.32 Centiaren grcn/.èndo M. Klaassenen den heer H. Mcssomaeckers. De massa van den 1 en 2 koop. 3 Koop. Een perceel bouwland op do Kemp, Sectie C no. 2199, groot 7 aren 80 Cent: grenzende de wed. Maas en den Eerw. Heer Cleophas. 4 Koop. Een perceel bouwland op de Konip, Sectie C no. 233 groot 18 aren, gren zende Mait. Fhilipsen, Aut. Hescu en de Kinderen Thuijls. 5 Koop. Een perceel weiland in 't Vlak water Sec 2783 groot 22 aren 50 Cent.grenzende Mart. Klaassen don Hoor Jos. van den Boogaart en anderen. zal op een nader te bepalen dag te Horst, ton verzoeke van het EA. Gemeente Bestuur al daar Circa 300 hectaren graauwe veen, allergun stigst gelegen in de gemeente Horst, langs do lijn van den Staatsspoorweg Venlu-Ruttcr- dam, in de onmiddekijke nabijheid van do Halt© Iiolciiaveeu. Deze veen is uitmuntend geschikt voor do fabricatie van turfstrooisel, en grenst aan de Peel van de gemeenten Venray en Deurne. Te veilen in perceclen, kleine Massa's en groote Massa.

Peel en Maas | 1888 | | pagina 3