Frankrijk Duitschland Zwitserland Italië Nederland. Gemengde Berichten yah liet Antislavernij-Bond een ma. udschiif', 1 getiteld Mouvementti-csclavagiste, (lat een 1 .internationaal karakter zal dragen. Reeds I 'hebben do Afrika-rei/.igors Storms eu Cam- tbier hunne medewerking toegezegd. I>e minister van Financiën toonde in zijn niillioenen-rrdc aan, dat er over den dienst 1887 oen batig sablo is verkregen van 14 millioen, eu w aarschynlijk over 1888 een zelfde som, waarvan nu reeds 4 millioen beschikbaar wordt ges'.eld voor landbouw belangen. !)e berichten uit het Centrum, waar weer een groote werkstaking dreigt, luiden geruststellend. Slec hts 700 werklieden der maatschappij te Muricmont lde\eti weg. Tegen Zaterdag wordt, een werkstaking op grooter schaal verwacht, maar \crmoedelijk zal deze niet lang duren. Mgr. Bcsson, bisschop van Nimes, die nog onlangs, den 9. October, hij de onthulling van het monument van mgr. Dupanluiip, in een redevoering, die aller bewondering wekte, het loven en don haastigen dood van Orleans' kerkvorst schetste, is verleden week onver wacht, na een aanval van beroerte, in den ouderdom van 63 jaren overleden. Niet alleen "zijn diocees, maar ook de letterkundige wereld betreurt dit groot verlies, he beroemde bisschop van Nimes, mgr. Bossou, opvolger van den eminente» prelaat mgr. Plantier, is do auteur der levensbeschrijvingen van kard. Mathieu, aartsbisschop van Besnn<;on, kard. de Bonneclmse, aartsbisschop van Rouaan eu mgr. de Mérodo. minister van Pius IX. Hij U tevens de schrijver van een aantal merk waardige boeken over den godsdienst, terwijl alleen zijn Herderlijke Brieven, insgelijks door taal en stijl uitmuntende, en over de vraagstukken van den dag handelende, (twee jaar geléden schreef mgr. Bessou tegen de Spa&nache gewoonte der stierengevechten, die toen juist te Nimes zouden ingevoerd wor den) zes boekdoelen vormen. De tweede prix de vertil ie dit jaar toe gekend aan abbé Bondringlin, voor zijn go- sticht ten behoeve van verwaarloosde jongens en kleine vagebonden. Het lid der Akademio, dat dezen prijs overreikte, bracht den verschuldigden lof aan de katholieke liefdadigheid. Reeds wordt uitvoering gegeven aan het besluit van don Parijschen gemeenteraad om het kruis van het Pantheon te verwijde ren, wegens do groote kosten echter niet ten volle. Men zal er zich toe bepalen de armen van het kruis weg te zagen, wat nog op 14000 *rcs zal keiuen tc .'taan. De Univers laat zich over dit bedrijf, waarvoor zy de Regeering aansprakelijk stolt, volgcndorwijs uit Op bet toeken der Verlossing zelvo heeft de Regeering van een Katholiek land het gemunt; een openlijken hoon jegens het ge loof gaat zij plegen; het Christelijk geloof durft zij tarten. Ha, welk eene eer, den Floquets en Loekroys alleszins waardig, liet kruis van het Pantheon neer te vellen 1 Ver langde men niet daden van het radicaal Minis teriel Welnu, ziehier eene daad, welker goddelooze, revolutionaire beteekems niemand miskennen zal; eene daad, hoedanige men noch in Duitscliland, noch in Rusland, noch in Engeland, noch in Oostenrijk, noch in eenigen zoogenaamd reactionairen Staat ple gen zou. Aan dit teeken zal Frankrijk het weten, dat het eene Republiek is waarin het radicalisme regeert. •Maar laten de hoer Floquet en zijne ambtgenoten het wel wetenindien zij met dit bedrijf van lage volgzaamheid de gunst des Gemeenteraads verwerven; indien zij daarmede hun radicalisme waarborgen voor hunne vrienden en aanhangers, zij beleedigen tegelijkertijd de groote meerderheid der na tie. Het neervallen van net kruis op het Pantheon zal pijnlijk opzion baren in het Katholieke land. Men zal er een even hei ligschennend als dom bedrijf iu zien, eene nieuwe aanranding van deu godsdienst, eene nieuwo bedreiging van de Kerk en hot ge wetenTen aanzien van het ontruste, geplaagde, ongeduldig naar verandering uit ziende Frankrijk, ten aanzien van het Chris telijk Frankrijk vooral, gaan zij het hoogste kruis van Parijs, het heilige kruis van St. Genoveva doen wegnemen! Onderdo kleinen, onder de armen van geest zal dit verminkte kruis duizenden bij duizenden stemmen te meer verschaften aan het -Boulaugism»" De eerste spoorweg in het land Kanaan. zoo meldt meu uit Palestina, nadert zijn voltooiing. Hy is 24 mijl lang en loopt van Joppe (Jaffa) naar Jeruzalem. Binnen een paar maanden hoopt men de reis por ppoor te kunnen doen. Jeruzalem begint door dien toevloed van vreemdelingen meer en meer een ander karakter te krygen. Üo poorten worden b.v. niet meer des avonds gesloten. Ook Joppe en Bethlehem veranderen geheel yan gedaante en worden bloeiende steden. Te Parijs heeft inon het nu weer zeer druk over generaal Boulanger, en wel naar aanleiding van een eFcli tot echtscheiding, welke dour mevrouw Boulanger is ingesteld. Beide echtgenooteu verschenen reeds eenmaal voor deu president der rechtbank, doch de poging tot verzoening slaagde niet. I)e president geelt, het echter nog niet op en zal den lieer en mevrouw Boulanger weer bij zich ontvangen. lie doofstommen to Parijs hebben den 17öen jaardag van het overlijden van den abt de FKpêe gevierd. Een krans werd op het monument van den weldoener der inen.vdihoiil neergelegd, waarna do deelnemers zich vor- eenigden aan oen diner, waar een der doof stommen eeno rede hield op zijne vingers natuurlijk over de noodzakelijkheid om werklieden verceuigingcn op te richten van doofstommen. De Troonrede waarmee de Rijksdag geo pend is, klinkt bijzonder vredelievend. Zelfs de rampen van een aan overwinningen lijken oorlog wil de keizer Duitscliland besparen en daarom is hij overal in liet buitenland voor den vrede gaan werken. De president van den Zwitserse!)©» bond, de lieer Ilcrtcnstoinis gevaarlijk ziek. Eenige weken geleden beging hij de onvoor zichtigheid, een tocht op den St. Gothard ta maken, terwiji hij ting last had van een wondje aati den rechtervoet, veroorzaakt, door het uitsnijden van een likdoorn. Thuis go- komen. was hij genoodzaakt het bed te hou den; doch levendig en werkzaam nis hij is, kon de president de volkomen genezing van hot wondje niet afwachten; hij verliet te vroeg het bed, en de wond verergerde zeer. Ten slotte werd door de geneeskundigen een afzetting onvermijdelijk geacht, en zoo is liet rechter been tot boven de knie afgezet moeten worden. De patient bevindt zich thans iets beter. De Romeinsche correspondent van 't Dagll. schrijft Do Picmontcesche afgevaardigde l'eyrot heeft onlangs een kofliehuisbeuiende op schan delijke wijze beleedigd en deze laatste heeft een aanklacht ingediend bij den procureur des koning» te Turin, die volgens de wet verplicht is aan de Kamer machtiging to vra gen om een hurer leden to vervolgen. Maar de eervolle vertegenwoordigers des volks, zegt de Gazzetta d Italia, stellen zich niet tevreden niet de prerogatieven, hun dooi de Constitutie verleend.' Zij vragen i,ni is do vooruitgang der democratie, welke dit eisclit gewijd te zijn en onschendbaar als de persoon des konings, nog gewijder en on- scheudbaarder dan diezelfde vorst. De afgevaardigden kunnen spoorwegbe ambten mishandelen, politieagenten slaan of vrye burgers beleedigen de gebiedende demo cratie wil dat zij ongestraft heengaan. En zoo is het gebeurd met den eervollen Peyrot; zijn collega's hebben niet alleen de machtiging tot vervolging geweigerd, maar het betreurd dat do procureur des konings de aanklacht aangenomen had en onpassende woorden gebruikt aan het adres van den aan geklaagden afgevaardigde." Intussehen verschilde liet verzoek om mach tiging in niets van de gewone bewoordingen van dergelijke stukken voor gewone burgers gebruikt. -Zijn dus de afgevaardigden," vraagt het blad, -iets meer dan gewone burgers? Moeten de rechtbanken twee verschillende talen aannemen, een voor de volksvertegen woordigers, een andere voor de burgers, die lmn liet mandaat geven om wetten in hun naam te maken De democratie streeft er naar de preroga tieven aan de Kroon te ontnemen en deze in grootere hoeveelheid aan de afgevaar digden te geven, die misbruik maken van do Constitutie ten hunnen bate. -Het staat aan de regeering deze volksver tegenwoordigers tot eene nauwkeuriger inter pretatie van de Grondwet te roepen. Een radicale afgevaardigde prees nog onlangs in volle Kamerzitting de afschaffing van het Parlementair stelsel aan. De afgevaardigden toonen geeno belang stelling voor de openbare zaak, en verlaten den parlementairen voorhof om op allo spoor wegen des Rijks rond te rijden en de burgers te beleedigendeze vinden slechts op eenige uitzonderingen na discrediot en minachting iu het land en in de regeerings- kringen. -Het volk zal op den een of anderen dag niets beter» kunnen doon dan de afgevaar digden bet venster uit te werpen en een slot hangen op de Kamer. -En op dien dag zal hot volk misschien geen ongelijk, hebben." Dit zeide oti6 dezer dagen op een zeer droevigen toon, een geloofwaardig en geacht Kamerlid een der weinigen, die eene uit zondering maken. De democratie.... gaat vooruit als de kreeften." Men houde bij dit lang niet vleiend schil derij over het Ilaliaansdi Parlement in het oog dat de Gazzetta d Kal in, der regeering niet name Crispi zeer toegedaan is. In-de kerk van San Piëtro, te Pórouse, is eene .schilderij \un Raplmël. voorstellende de graflegging van Christus, gestolen. Al de groote museums van Europa woiden van den diefstal verwittigd, ten einde den. verkoop van het. kunststuk te beletten en de dieven te kunnen aanhouden. YENRAY, 1 December. Bij kon. besluit is benoemd tot postdirec teur te Sittard de commies tweede klasse Yan der Sehriek. Bij Zr. Ms. besluiten van 22 Nov. is, met. ingang van 1 Dec. benoemd tot rechter in de arr.-rech'bank te Maastricht, mr. J. A. Roynon, Thans kantonrechter te Gulpen; en t,ot griffier der nrr.-rechtbank te Roermond, mr. A. F. J. II. Lours, thans subst.-griffier bij genoemd college. Bij Zr. Mr. besluit van 22 Nov. is benoemd tot. notaris binnen liet arrond. Roermond, ter standplaats de gem. Roermond de lieer E. H. C. E. Strens, can tl.-notaris aldaar. De St.-Ct. bevat het kon. besluit van 20 Nov. jl. tot in gebruik-slelling van frankeer zegels van 7i 2 cent. 22i 2 cent en 100 cent voor do frankcoring van brieven en andere stukken. Zij zullen, fe rekenen van 15 December a. s., voor het publiek veikrijg baar zijn. Wegens het a;s. St.. Nicolaasfeest, wordt Zondag 2 December liet Postkantoor Venraai van 9 uur voor- tot 1 uur namiddag ook open gesteld voor het anunemen van postpakketten. Met het oog op het n. s. Si Nicolaasfeest wordt het publiek door den Minister van w., li. en n. üitgenOodigd voor eene zorgvuldige en stevige inpahking der bij die gelegenheid met de pakketpost te verzenden voorwerpen zorg te willen dragen. Ook wordt met nadruk aanbevolen om de adressen, voor zoover zij niet op den oni3lag der pakketten geschreven kunnen wor den, met styfsel of andere kleef stof, nii18 niet met lak, daarop in hun geheel vast te hechten, in dier voogo, dat voor het losraken tijdens hot vervoer geen gevaar besta. St.-Ct. Door den'Mluister van Oorlog is krach tens machtiging des Konings bepaald, dat de irfanterit* l.'.'euwe uitrusting zal ontvan gen, in hoofdzaak overeenstemmende met die, welko in den afgtdoopen zomer bij de division in beproeving geweest is. Hierdoor wordt eene groote verbetering tot stand gebracht. Bij het nieuwe ledergoed toch, dat veel overeenkomst heeft met het. tegenwoordige Duitsche en Oos- tenrijksche, is de door den soldaat te dragon last veel gelijkmatiger verdeeld, terwijl elke druk op de borst vermeden is. Bij de verpachting der tollen op den Prov. weg van Venloo naar Nijmegen was jl. Woensdag do hoogste inschrijver Giezen te Grubbenvorst nd f 110. voor tol No. 1Hub. Janssen te Yen ray ad f 140, voor tol No. 2; G. Dcponti te Castenray (gem. Yenray) ad f70, voor tol No. 3; Hub. Janssen te Venray ad f 120, voor tol No. 4; en llend. Dirkx te Yenray ad f GO. voor tol No. 5. Op den prov. weg van Reuver naar de N. Brabantsche grens J. V. Uberbach te Hel den ad f 150, voor tol No. 1W. Brunen te Beringer (gehucht bij Helden) ad f 360. voor tol No. 2; en A. Giezen, tol bij Meyel, voor f 40. Uit Gulpon wordt dd. 26 Nov. liet vol gende geschreven Dezer dagen overleed alhier, naar men ver haalt onder een verdekten naam, de rechte afstammeling van Louis Charles XYII, prins de Riehemont. welke laatste in 1853 te Ville- franche overleed en zich in 1831 opwierp voor den wettigen zoon van Louis XVI, koning van Frankrijk, De geschiedenis echter zegt dat die zoon in de gevangenis -le Temple" den 8 Juni 1795 overleden is. doch dan van andere zijde stelt men hiertegenover hot verhaal, dat die zoon door eenige koningsgezinde», mot behulp van zekere vrouw Limon, uit de gevangenis zou zijn verlost eu dat een vreemd kind van gelijken ouderdom aldaar was achtergelaten. I)e prins de Riehemont (alias Hébert) vond later, onder de verschillende valselie Louis XVII den geduehten pretendont horlogemaker S. Naündorf, overleden te Delft den 18 April 1845, welke zich insgelijks voor den eenigen wettigen Louis XVII verklaarde. Zooals men weet stelde diens weduwe een proces in togen don graaf do Cliambord on eischte verdeeling der goederen ten voordoele barer' kinderen. Zij verloor dit in 1851. Omtrent den alhier overleden heer verhaalt men, dat hij rnet zijne familie tot vóór eenigen tijd te Metz woonde, doch van daar naar Valkenburg en later naar Gulpen verhuisde, naar aanleiding, dat hij het Duitscli gezag niet wilde aanerk'ennen in zijn geboorte stad. Hij was sedert geruimen rijd lijdende aan eene ziekte, welke hem langzaam ten grave voerde naar men zegt leed by aan mangver- gittiging. welke hij zich te Nancv op don hals had gehaald, tijdens dat. hij aldaar op de kost school was, en wel tengevolge zijner vermeen de pretenties op de kroon van Frankrijk. Zijn stoffelijk ovuiachot werd Vr ijdag naar Metz overgebracht, om aldaar in den familiekelder tu m orden bijgezet. Oorspronkelijk was bepaald dat hy to Nancy zou worden begraven, doch op dit besluit kwam men nader ter ug en wees Metz daarvoor aan. Hij was een toon beeld van eenvoud en godsvrucht en ten volle een nobele afstamming als van Louis XVI. koning van Frankrijk, waardig. Zijne assehe ruste iu vrede Z. I). II. Mgr. Roermans bisschop van Roei mond. heeft benoemd tot |«eraar aan het Bisschoppelijk Collego te Weert, den eerw. heer M. II. Luijten, uit hot Seminarie. Uit Vancouver meldt, men hot overlijden van den zeerecrwnarden heer J. .T. Jonckan, vicaris-generaal van Z. 1). 11. Mgr. hem mens. bisschop van Vancouver, geboren te Schimmert. Op de jl. Zondag ten raadlmize gehouden vergadering werd besloten, dat het huldeblijk van Roermonds katholieken, op het aanslaan de juhiJé aan Z. D. II. Mgr. Boermms aan te bieden, zal bestaan in een geschilder d venster raam, te vervaardigen door du gunstig bekende firma Nicolas Zoon alhier, en te plaatsen boven den ingang ter zijde van St. Roehus- koor, in de kathedrale kerk alhier. De teeke- ning van dat raam zal Z. D. II. op den feest dag, 22 Dee. e. k. door eene commissie, bestaande uit 7 heeren leden, worden aange boden. De kosten wor den op f 000 begroot, en daar de netto-opbrengst der- vrijwillige bijdra gen thans reeds f731.20 bedraagt, zoo zal het overige gedeelte worden besteed tot aankoop van 2 waggons steenkolen, dre op den feesfdag onder de algemeene armen zullen worden verdeeld. By de Dinsdag te Maastricht gehouden herstemming voor een lid van de Kamer van koophandel is gekozen de lieer H. van Aubel, ingenieur. Uit Boxmeer schrijft men Een aantal ingezetenen de/.er gemeente voor liet meerendeel uit de deftige klasse zijn de dupe geworden eener «luwe oplichterij, Eenigen tijd geleden hielden een tweetal on bekende kloosterzusters, waarschijnlijk met toestemming der overheid, eene collecte ten bate dor vereeniging tot uitroeiing der slaver nij iu Afrika. Door een eenvoudig, doch ach tenswaardig ingezetene vergezeld, wisten zij aandoenlijke tnforeelen op te hangen van dien menschonteerneden handel en van de ijve rige pogingen, door Z. E. kardinaal Lavigerie in het werk gesteld. Dé gemeentenaren brach ten dan ook milde giften voor dit edel doel samenen vernamen dezer dagen, dat de ijverige religieuzen een «luw echtpaar waren, dat zich door deze manoeuvre den zak heel wat spekte. Met genoegen verneemt men thans, dat gemeend echtpaar in een dorp, in de nabij heid van Nijmegen, ontmaskerd is. doordat den eerw. heer pastoor achterdocht koesterde en de politie waarschuwde. Volgens een nader bericht, is dit verhaal valsch, daar bedoelde personen wel degelijk bekend waren bij do geestelijkheid van Box meer als echte Liofdezusters, werkende voor Z. Em. kardinaal Lavigerie. (3.W.) Dinsdag-avond overleed plotseling, doch na de H. Sacramenten der Biecht on het H. Oliesel nog te hebben ontvangen, de hoog eerwaarde heer Hendrik us Andreas Lom, eere-kamerheer van Z. H. dun Paus en pas toor te Horten. Mgr. Lom was geboren te Venlo, in het jaar 1827. Door de uitgevers Nijgh Van Ditmar, te Rotterdam, werd van het Weekblad "Neer land* Jeugdvan 17 Nov., een artikel bevat tende 1813-1888, een nummer gezonden aan H.H. M. M. den Koning 6n do Koningin voor H. D. Dochter H. K. H. Prinses Wilhelinina; zij mochten naar aanleiding daarvan het navolgend vereerend schrijven ontvangen; HET LOO, 19 November 1888. -Ter voldoening aan de bevelen van Hunne Majesteiten den Koning en de Koningin heb ik de eer U, uit Hunnen naam on uit dien van If. K. H. Prinses Wilhelmiria zeer to bedan ken voor de aanbieding voor de Jeugdige Prinses van een exemplaar van uw tijdschrift NeCrlands Jeugd" waarin voorkomt het hoogst belangwekkend opstel, rakende do op 17 Nov. te Rotterdam herdacht© gebeurtenis sen, welke in 1813 plaats hebben gehad by do afschudding der Fransche heerschappij in Nederland. De gennraaUMajoor, Adjudant en ■particuliere Secretaris van Z. M. den Iiun int;waarnemend Secretaris van hare Majesteit de Koningin, H. DU MONCEAU. Door den rijksveldwachter Huizing te Helenaveen is jl. Maandag aldaar aangehou den de lijndrijver P. B., vroeger wonende to Deurne, wiens aanhouding door de politie te Roermond werd verzocht. De Pruisische Regeering heeft den invoer van vee uit Nederland verboden, door dien te Ochtrnp onder uit Holland aangevoerd vee besmettelijke veeziekte is uitgebroken. Maandag had er onder Vrouwebuurt een vreeselyk ongeluk plaats. De knecht van de wed. B. legde schertsende een geladen geweer op een jongeling van ongeveer 17 jaar aan, met het noodlottig gevolg, dat het schot afging en do volle lading den jongeling in den buik trof. Zwaar gewond, weid hij opgenomen, on of schoon hij thans nog leeft, is men ten hoogste beducht voor zyn behoud. Men meldt uit Zevenaar van 25 Nov Zekere H. alhier had Zondag een reisje naar Elten gemaakt on keurde des avonds ongeveer zeven uur terug. Nabij de stad geko men, kwam een hem onbekend persoon zich bij hem voegen en klaagde hem zijnen nood dat hy den ganse hen dag nog niets had ge bruikt. II. ging met hom eene herberg binnen en onthaalde hem daar op brood en hier. Huis waarts keerende werd 11. door den aidus beweldadigden man, die op eenm-al zijne krachten scheen terug bekomen te hebben, aangegrepen en van het geld dat hij los hij zich dr oeg, gewelddadig beroofd. Een oud vrouwtje uit Opsterland bezocht de kermis te Gorrediik en staple in den draai molen, de bel klonk. tuit ging liet en na eenige malen •gedraaid" te zyn, stond de mo len stil en stapte het oudje uit. Maar hoe was liet nu l ze stond weer iu de dubbele straat te Govredijk en -ze meende dat zo in de tram naar huis gestapt was." Twee rekeningen voor een. Bij gele genheid, dat Keizer Nicolaas I eens met zijne gemalin, de Pruisische Prinses Charlotte in Moskou was, kwam laatstgenoemde in eon groot magazijn, om daar eenige kostbare in- koopen te doen. Zij bemerkte toen, evenals de eigenaar van het magazijn, dat met ver var» haar een welgekleed heer stond, die aanteeke- uingen maakte. De Keizerin dacht, dat het een der kantoorbedienden was, en de koopman wist niet beter, of hij behoorde tot het gevolg der Keizerin. Den volgenden dag wer d haar door dien heer de rekening voorgelegd, welke zij ter stond betaalde. Maar eenige uren later werd haar een tweede rekening voor dezelfde ge kochte voorwerpen aangeboden en nu bleek liet, dat dit de juiste was en de andere doer een bedrieger was opgemaakt. De Keizerin vroeg aan haar gemaal, wat zij doen moest, en deze zeide lachend Betaal maar; weet, dat gij in Moskou zijt." De bekende Engelsehe komiek 'Sothern trad op zekeren dag, zoo vertelt de tooneel- spelor Toole, in zijn memoires, een ijzerwinkel binnen en verlangde «Macaulay's Engelsehe geschiedenis." Wy verkoopen geen boeken, antwoord de de winkelbediende, dit is een yzerzaak. Nu, hernam Sothern, die voorwendde hardhoorend te zijn. ik bon niet kieskeurig; het is me onverschillig of hot in kalfs of juchtleer is ingebonden. Dit is geen boekwinkel, schreeuwde do bediende. Heel goed, antwoordde Sothern, pak het netjes in. Zend liet naar mijn hötel. Ik wilde hot een van mijn kennissen ten geschenke geven. Wij hebben het gelieol niet! riep de bediende zoo hard hy kon, kersrood in het ge laat wordende. Pak bot in, of het voor uw eigen moe dor was, zeido Sothern gelaten. Beter ver lang ik het niet. Ik zal er mijn naam in sch rij ven. Weet ge niet, dat we geen boeken ver koopen? kiyschte de bediende. Zeer goed. zeer goud, dun zal ik er op wachten, zeide Sothern onverstoorbaar, en ging zitten. l)e bediende snelde naar den eigenaar met de boodschap, dat er een klant was, die een van de vyf verloren had. De eigenaar ver scheen Wat is er van uw dienst, mijnheer l Ik wensehte een vijl te koopen, een een voudige, vijf duim lange vyl, zeide de too- neelspeler. kan ik die hier krijgen Zeker, antwoordde de ijzerhandel aar met een woedenden blik op den sprakeloozen bediende, en stelde don kooper het gevraagde ter hand. Een boertje had voor een zijner kennissen op zich genomen, en passant, in eene onzer provinciesteden, een pak je aan de dienstmaagd van een rijk heer te bezorgen. Bij diens hnis gekomen, zag hy do voordeur open staan en stapte zonder de minste plichtplegingen, met bemodderdc schoenen, een paar meter de met marmer bevloerde gang binnen. Toen maakte hy balt, draaide zich een paar maal om, keek eens rond en geen ander mid del ziende, om Hanne, de dienstmaagd, van zijne komst kennis te geven, begon hy t.e roepen; «Hanne! Kom es op do dello!'' (doi'sch vloer) en harder en nog harder

Peel en Maas | 1888 | | pagina 2