Engeland Italië Amerika Diiitschlaiid Indien het waar is, zooals men verzekert, dat de Duitsche keizer een prachtigon lauwer krans heeft doen nederleggen op het graf van do Italiaansche soldaten, die hij do bestor ming van do Porta Pia, 18 September 1870 gevallen zijn, dan heeft hij door zijn© Romoin- sehe reis evenmin d© liefde van zijne katho lieke onderdanen versterkt, als de sympathie van do katholieke wereld gewonnen. Van de pauselijke nunciatuur te Mün- chen is t.ot do katholieke bladen in Duitsch land de volgende mededeeling gericht: -de Ronieinsclie kwestie is door het bezoek des keizers onveranderd geblevenvóórdat dit bezoek plaats greep, heeft de Duitsche regee- ring do verzekering gegeven dat daarmede niet bedoeld werd de thans bestaande verhou dingen te Rome te erkennen." Aan de Daily News wordt uit Herlijn gemeld, dat vertrouwelijke onderhandelingen tusschen Engeland en Duitschland plaats vinden mot het doel tot een gemeenschappe lijk optreden in Oost-Afrika. De tegenstand tegen dr. Mackenzie wordt in Duitschland al grootor. Thans heeft ook, na herhaald aandringen zijner collega's, prof. Tobold zijn gewicht in de schaal gewor pen, om Mackenzie geheel terneer te druk ken. Do Borlijnsche hcoglcoraar wijst op den ongclukkigen uitslag der operatie, door den Eiigelschen doctor verricht; een operatie, waarvan deze verklaard had dat ©ik zijner studenten in Londen zo kon uitvoerenen komt dan tot de slotsom, dat Mackenzie nu; beneden zijn studenten staat. Prof. Tobold verklaart voorts, dat indien de door do Borlijnsche hoogleerareu voorgesteld© opora- tie (strottenlioofdkloving) toegelaten guwor- den en niet door Mackenzie's invloed afge wezen ware, de hooge lijder met zeer groolo waarschijnlijkheid nog een reeks van jaren had kunnen leven. Ten slotte drukt de Ber lijnscho professor op Mackenzie'© verweer schrift uit. wetenschappelijk oogpunt den stempel vau waardeloosheid en uit etiseh oogpunt dien van voraciileiijkheid. In één ding slechts acht hij Morell Mackenzie een meester zonder weerga in de kunst om do grooto trom te roeren en reclame te maken, zoodal vele onnoozelen hem aangapen. Even vlijmscherp zijn de -overwegingen", van con besluit der professors Gerhardt en Bergmann, waarbij zij verklaren geen straf rechtelijke vervolging tegen Mackenzie te zullen instellen. De beleedigingen, in diena geschrift tegen hen geslingerd, kaatsen terug op dengene van wieu te komen. De weten schappelijke waarde van dit pamflet kan, zeggen zij, niet beter .in .haar onbeduidend beid aangetoond worden, dan door het boeks- ke op zoo ruime schaal als mogelijk is te verspreiden. Daarom zien zij van de ver volging af. Op hot Trafalgar-plein te Londen ia, zon der ceremonieel, het standbeeld van generaal Gordon onthuld. Niemand voerde daarbij het woord; want men wilde zich ten strengsie houden aan liet verbod tegen het beleggen van volksvergaderingen en het uitspreken van redevoeringen op het plein bovenge- noorad. Inderdaad bevonden er zich onder de in hot rond staande menigte verscheidene socialisten, die besloten waren om zoo er een woord geopperd werd, terstond mede aan spraak te maken op het recht, om onder Nelson's zuil limine stem te verheffen. dochter eens schoolmeesters liep en die hij ook dra als zijne vrouw kou begroeten. Eu hij had zich niet bedrogen. Erna werd zijne levensgezellin en haar invloed werkte bescha vend en veredelend op zijn geestig en werk zaam leven. Schier geen uug reriiep of hij ontdekte bij zijne vrouw nieuwe, haog ie schatten eigenschappen. Na ruim een jaar in den gelukkigsten echt te hebben doorgebracht, schonk zyue vrouw hem een zoon, die naar den overleden vader van Helmbusch, Max gedoopt werd. En toen er weder een jaar verstreken was nog een lief dochtertje, mat name Carola, naar den naam der moeder van Erna. Beide echtge- uooten kenden nu geen grooter geluk meer. Helaas, het leveu des menschon. zoowel als zijn lot, is aan alle wisselvalligheden onderworpen, hetgeen zich ook hier beves tigde. De val van een groot bankiershuis, welke voor vele aanzienlijke firma's de on dergang was, bracht ook Helmbusch plotse ling op den rand des afgronds. De jonge man stond als verpletterd, toen hy er do zekerheid van vernamdoch in zijn streng rechtvaardigheidsgevoel dacht hij er niet aan, hoeveel hij mogelijkerwijze wel voor zich en do zijnen zou kunnen redden. Het was op den vooravond van den dag, waarop hij den rechter zijne staking van betaling moest kenbaar maken. Den geheeien dag on don ganschen nacht door, had hij gerekend en verrekend en er viel hem een zware steen van 't. hart, toen hy inzag, dat God dank niemand bij hem zou te kort schie ten. Er bleef hem, wel is waar, niets meer over, maar hij kon toch alle verbintenissen De keizer is te Mapeis mot nog meer opge wondenheid ontvangen dan te Rome. Het was nauwelijks doenlijk, de afsluiting van het koninklijk paleis voor liet publiek te handhaven. Het giug er onstuimig loe. Dui zenden leden der ambachts-vereenigingen, met kei/.orspehningen versierd, trokken voor bij mot vaandels en muziek. Ontelbare raeu- schen droegen Duitsche vlaggetjes. Do keizer, de koning en de kroonprins verschenen tweemaal op het balkon van het paleis, waar zij begroet worden met het «Heil dif im Siegerkranz," uitgevoerd door de mu ziekkorpsen van al de vereenigingèn. De schepen in de haven waren met rijken vlag- gentooi, en de huizen aan het Koningsplein met palmtakken versierd. Het voornaamste blad van Napels, de «Cor- riere di Napoli", bevat een artikel, vol sym pathie voor Duitschland. Daarbij herinnert het blad aan Konradin's heldhaftige» veld tocht tegen de voormalige Frausche overheer- eching te Napels. Voor het koninklijk paleis pry kt eene reus achtige photograplne van den keizer. De illuminatie isgrooisch; vooral schitte rend is die van de tegenover het paleis gele gene kerk der Annunziata, wier Jijnen geheel, tot aan do spits van den koepeltoren, verlicht zyn. Zóó groot is de menscüonraassa, dat er van vorkeer voor lytuigen geen sprake ia, ja dat zeils voetgangers zich nauwelijks voor waarts kunnen bewegen. Do Vesuvius ver hoogt hot effect door eene vuurkolom hemel waarts te zenden. Het pant «ex-vaartuig «Re Umberto'-' is met bet home gevolg van stapel goioopen. Het volk riep: Viva Umberto 1 Viva Guglielmo!'' De reYuê over de vloot werd gehouden. Alle Napelsche stoombooien, die zicii to Ca<- tellam&ro bevinden, waren getooid met vlag gen. Do Duitsche kolome te Napels is mot bijzondere stoombooien irnar (Jusielluniai e gevaren. Het weder was buitengewoon fraai. Bij hot ontbijt aan boord van het koninklijk jacht «Savooie" stelde keizer Wilhelm oen toost in op den minister Crispi. Hij gaf hem voorts zijn pholografisch portret met een daarbij gavoegd eigenhandig schrijven. Wilhelm II heeft Pompeji bezocht en nieu we uitgravingen zijn in zijne tegenwoordig heid aan de uoordzyde gedaan. Een particulier telegram aan de Germa- nia meldt dat op het Vaticaan een nota aan de vex'cohilleude nunciaturen iu bewerking is over de juiete strekking en consequentie» dor reis van keizer Wilhelm. Aan de Koelnieche Volkss tg. wordt uit Rome gemeld: Naar ik uit zekere bron voj- noem, heeft graat Herbert Bismarck o:i het Vaticaan verklaard dat Duitschland Italië noodig heeft om militaire redenen. Do Daily Newt verneemt dat er op den spoorweg ven Napels naar Brindisi, tusschen Salandra en Grassani, e6ue 50 meter breede aardstorting heeft plaats gehad, juist toen de nachtsneltrein van Napels 't station Poteuza passeerde. Deze werd bedolven; 90 passagiers werden gedood en 70 gewond. De overheid zond troepen, die er echter nog niet in ge slaagd waren, do bcdolvenen allen op te graven. De meeste passagiers waren lieden, die Napels bezocht liaddon tijdens de keizers - feesten. Tc Messipa is eene ontplofbare bom neer gelegd in de nabijheid van het Duisclie consulaat, waar zij is gesprongen. Een groot gedeelte van het gebouw is beschadigd. De misdadiger is tot nu toe onbekend gebleven. nakomen en uitbetalen. Terwyl hij nog met het hoold in de hand zat na te deaken, trad Samuël Nathauson zijn kantoor binnen en presenteerde hem oenen wissel van een aanzienlijk bedrag. Wegens eene handelszaak was hij naar Berlijn ge reisd e:i wijl hij in geldaangelegenheden zeer etiptelijk was, dacht hij bij Helmbusch den wissel wel uitbetaald te krygon. Met een beklemd gemoed bekende de ban kier aanstonds, dat hij er niet meer toe in staat was en verklaarde Nathanson in 't kort de reden van zijn ondergang, alsmede do oorzaken, die heui zoo onverwacht getroffen on in dien uoodlottigen toestand gebracht hadden. Nathanson sloeg een wijle de oogeu neder, daarop vroeg hij aan Helmbusch: «Hoegroot is de som, die gij behoeft, om uwe zaak op den ouden voet te kunnen voortzetten?'' Helmbusch stond verstomd en kon slechts met moeite bekennen«Om ir.ijne zaak iu dien stand te kunnen behouden, moet ik minstens tachtigduizend gulden bezitten, want morgen moet ik nog veie wissels uitbetalen." Zoudor een woord te spreken haaldo Na thanson zijn aautoekeningsboekjo uit den zak, schroef eenige regels en reikte ze Helm busch over, die roet verbaasdheid las«Do1 Rijksbank wordt hiermede verzocht om bren ger dezes de som van 80.000 gulden uit tc betalen. Samuöl Nathanson." «Nu waarom aarzelt gij de u aangeboden hulp aan te nemen?" vroeg Nathanson, toen hij zag, hoe Helmbusch liet papier verlegen in de hand omdraaide en geen woord kon uitbrengen. Mgr. Janssen?, nieuw benoemd aartsbis schop vau New-Orleans, heeft een afscheids- mandement gericht aan do geloovigen van zijn vorig diocees Natchez, dat hij 7 jaren be stuurd heeft. Hij dankt zijne vroegere dioce sane» voor hunne liefde on medewerking, de priesters voor hunnen ijver, de geestelijke orden voor hire medewerking 011 schrijft aan dat alles den godsdienstige» vooruitgang toe, waarin hut diocees zich heelt mogen verheu gen. Behalve Ialrijke missiën, onder de Indianen gevestigd, en een groot aantal scholen, voor kinderen van blanken en negers gebouwd, zijn 9 kerken, 5 kloosters en 4 pastorie» geslicht. Hij vermaant allen in hunne godsdienstige gevoelens te volharden en beveelt zich aan in hunne gebeden. In ziju eerste mandement aan de priesters en geloovigen van zijn aarts diocees, roept hij hun gebed en medewerking iu tot bevordering van deu godseienst en liet heil der zielen. Vooral wijst hij op de maand van den H. Rozenkrans, die eeu bijzonder goede tijd is voor liet vV/krijgon door het gebed van liemelsche gunsten, ou beveelt voorts met nadruk do devotie aan tot de H. Moeder Gods en den 11. Joseph. Een derde schrijven van Mgr. Janssens i3 gericht aan de Morning Star en bevat een warme aanbeveling vau de Katholieke pers. De bisschop zegt De pers is een krachtig werktuig ten goede zoowel als ten kwade. Dat w ordt besliit erkend door onzen 11. Vader den Paus en alle ernstige donkers. De profane pers is in dit land over het algemeen niet opzettelijk vijan dig aan de Kerk, maar zij behandelt den godsdienst slechts als terloops, en daarom zijn de Katholieke bladen, die in een waarlijk katholieken geest worden geschreven, een voudig oen noodzakelijkheid voor onzen lijd. Gij hebt de vulsche berichten te wederleggen, de leugens te bestrijden, het volk bekend te maken mot de katholieke gebeurtenissen dor geheele wereld, de brandende katholieke vragen van dun dag te bespreken en te verdedigen eu do geloovigen voor te lichten uiet betrekking tot de Kerk, hare organisatie en leer. «De katholieke courant moet in elk huisgezin een welkome gast zijn en als zij door do leden daarvan geregeld gelezen w ordt, kail zy veel goeds stichten." Ieder Katholiek behoort het zi.cii tot plicht te maken allo vraagstukken, niet alleen die, welke het welziju des lands, maar ook die de belangen van don godsdienst boirolTen, te loeren kennen. «De geestelijkheid zal de zaak dor Kern zeer bevawj^ gi, indien zij de lozing der katholieke en '.Uar katholfoVe littera tuur ten krachtigste bevordert." Nederland. VENRAY27 October. Naar aanleiding van loopende, dikwijls onjuiste berichten, omtrent den gezondheids toestand van 'Lt M. den Koning zullen, naar omstandigheden, van tijd tot tijd berichten dienaangaande in de «Staatscourant" worden gegeven. Volgens verklaring van zijn geneesheeren is Z. M. thans hersteld van de catarrhale ziekte, waardoor Z. M. in Augustus jl. werd aangetast, zonder dat deze nadeelige gevolgen heelt nagelaten ten aanzien van do chronische kwaal, waaraan Z. M. lijdende is. Z. M. neemt thans in lichaains- en in werkkrachten Vergeving, goede heer, doch uwe groot moedige tussciie:ikomst verrast en verwan my dermate, dal ik. niet weet wat te zeggen om u de gevoelens mijns harten uit te druk ken. Wees verzekerd van mijne grenzenlooze dankbaarheid. Gij reikt een schipbreukeling de reddingsplank toe op bet oogonblik, dat alle hoop verloren "Was. Doch ik reken liet mij tuu plicht u daarop opmerkzaam te ma ken. dat ik voor de verzekering dezer som geen adderen waarborg kan ©tellen, dan mijn goeden wil en het geiuk want niets van alles, wat ik bezit, behóórt mij nog toe," antwoord de Helmbusch. «Maal maar het geld, ik zit er niets over in en zou ik mij dan ook vergist hebben, dan is Samuöl Nathans.)» toch nog rijk genoeg, om zulk een verlies niet te betreuren." was het korte antwoord. Met innige» dank aan God nam Helmbusch de zoo onverwachte hulp aan. Hij kon nu zijne zaak op de ge wone wijze voortzetten en niemand merkte iets vau zijnen neteligen toe stand. Hot geluk was hem steeds gunstig, want door een onverwachten ommekeer zijner verhoudingen, werden hem vele verloren gewaande sommen terugbetaald, zoodat hij spoedig in staat was aan Nathanson de voor geschoten 80.890 gulden to kunnen weder geven. Hij was den grootmoedigen man uit het diepste zijns harten dankbaar en wenschte maar, dat hij eens in do gelegenheid zou ge steld worden hem deze dankbaarheid metter daad to kunnen bewijzen. Wordt vervolgd. toe, doch de gevoeligheid en de moeielijkheid van beweging vorderen zeer groote voorzich tigheid met betrekking tot het genieten van de buitenlucht. St. Ct. Donderdag werd alhier feestelijk ge vierd liet 280jarig bestaan van liet gilde St. Chryspinus. Des morgens ten 9 ure trokken de gildebroeders met hun vaandel aan 't hoofd tempelwaarts, alwaar zij gezamenlijk het H. Misoffer bijwoonden. Des middags wachtte den leden een prettige» avond. De heer P. Laurensson had voor een flink souper met braadworst en een lokker potje bier gezorgd, die de aanwezigen in eene vrolijke stemming bracht. Het feest liep in de boste orde en tot aller genoegen af. Geisteren was 11. Donderdag getuige van een groot feest. Het was den dag waarop de hoogwelgeboren lieer W. Clemens baron de Wcichs de Wenno en Emma baronnes von Loë Mheer, voor 50 jaren door den huwelijks band vereenigd werden. Niet alleen de kinde ren, bloedverwanten en vrienden vierden in blijde stemming dit jubelfeest mede, maar ook het goheele dorp legde door aangebrachte versieringen en eerobogen gotuigeuis af van zijn hoogachting voor de jubilarissen. Roor- monde geëerde kerkvoogd, Z. D. 11. Mgr. Boermans, wilde in pui soon voor den ridder vau St. Jan van Jerusalem liet II. Misoffer opdragen en zijne zegenwenschen uiten, tor- wijl muziek eu zang, bij afwisseling hunne vroolijke tonen deden woerkliuken. Do Gilde tan Goisteren had aan de kerk plaats geno men om liet adellijk paar, dat iu denzeltdcn wagen, die liet voor uuii halve eeuw tempel- waarts voerde, gezeten was, te verwelkomen. Het leven van don verdienstelijken man is ook gewaardeerd door Z. M. den koning, die hem indertijd de ridderorden schonk van den Nederlandschen Leeuw eu der Eikenkroon en wat do lieer baron vroeger als burgemees ter van Waussuni c. a. voor de belangen der zijnen gedaan heeft, en nog ais lid der Pro vinciale Staten verricht, wuot een ieder. Met welken waren godsdienstzin zijn echtgenoot» bezield is, blijkt uit haar voort durend streven om allerwegen het goede te bevorderen, den luister van do huizen des Keuren te verhoogen on den noodlijdenden evennaaste bij te staan. De hoogeerw. zeergcl. lieer Mgr. Dr. W. Everts, directeur van Rilduc, is bij beschikking van den minister van binnenland- seho zaken, benoemd tot lid der commissie tot het exiunineuron van hen, die een akte wenschen te verkrijgen voor het middelbaar onderwijs. Naar men vorn eon.it, is de transformatie van 40,600 geweren tbaus toegewezen aan de firma Soleil en Do Beaumont te Maas tricht, voor don prijs van 1' 8,10 per geweer. Zoonis bekend is Loeft Z. M. in den laatste» tijd op meer byzonJure wijze van zijne groote belangstelling n de welvaart des lands blijk gegeven. Op last des Konings zijn o.'a. opgaven ver strekt van do in iedere gemeente der provin cie Noordbrobanr, aanwezige bosoh- en heide gronden en zijn daarvan uitvoerige kaarten opgemaakt. Tevens gaf Z. M. het verlangen t,o kennen, te worden ingelicht omtrent den stand van liet fabriekswezen in eenige ge meenten, van de vruchten-cultuur in de Langslaat en van do verveningen en ontgin ningen door de Maatschappij Melcnaveen. Deze Maatschappij mocht in het bijzonder 's Konings groote belangstelling ondervinden. Omtrent haren werkkring hoeft Z. M. zich. uitvoerige rapporten laten voorleggen en tevens herhaalde muien een plaatselijk onder zoek doen irn-tellen door den Intendant van Zijner Majesteits particulier domein Soest- dijk. Z. M. betuigde zijne hooge tevredenheid in de wijze van werken der Maatschappij, die in de laatste jaren hau-e ontginningen en cultuies, voornamelijk die vau groenten en ooft, meer bijzonder aan het particulier initia tief der bewoners van Heleiraveen overliet. Het behaagde den Koning het Beschermheer schap over de Maai schappij te aanvaarden en als een gevolg daarvan wenschte de Koning de bewoners van Hclenaveen iu hun land bouwbedrijf krachtig te steunen. Z. M. stelde zeer belangrijke bijdragen ter beschikking dor Maatschappij, J. tot afdoe ning van alle schuld, die du Nudurlandscho vaste arbeiders aan de Maatschappij mochten hebben (de Maatschappij stelt n. 1. hare vaste arbeiders door voorschotten in de gelegenheid een eigen landbouwbedrijf te beginnen); 2, tot vorming van fondsen: a. ter ontwikke ling en verbetering van den veestapel der bewoners van Helennveen en b. ter bevorde ring van de groenten, ooft- en boschcultuur. Postbladen, die door welke oorzaak ook, voor het gebruik ongeschikt, zijn gewor den, mits zy niet reeds vroeger gediend heb ben, kunnen tegen bijbetaling van do forrnu- lierkosten ad 12 cent tegen nieuwe worden ingeruild. Het is niet overbodig hierbij te herinneren dat deze bepaling reeds lang van kracht is 3 ton opzichte van onbruikbaar geworden brief- 5 kaarten en gezegelde omslagen. - De byeonrooping der Eerste Kamer j's naar de Uaarl. Ct. nader verneemt, niet to verwachten alvorens in de Tweede Kamer de behandeling der Indische begrooting zal zijn ten einde gebracht. Visitekaartjes naar België., waarop de in ons land toegestane bijvoegingen p f., p c., p r., enz. voorkomen, worden aldaar steeds met port belast of wel aan do afzenders terug gezonden met de aanmerking «bevat schrift". Het is dus raadzaam, die bijvoeging weg te laten. In verband met liet op 1 Augustus jl. in werking getreden verminderde port voor drukwerken van en naar België, kunnen drukwerken (dus ook visitekaartjes), tot een gewicht van hoogstens 15 gram verzonden worden a I cent, mits die stukken open, in den vorm van kaarten, of wel ouder een strook of kruisband ter post bezorgd worden. In eene open enveloppe verzonden blijven zo onderworpen aan het port van 2i/a ct. per 50 gram. Te rekenen van 1 November a. s. zullen in liet verkeer met Duitschland postpaketten zijn toegelaten, bestemd om aan de geadres seerden te worden uitgereikt zonder betaling dor eventueel verschuldigde porten en rechten, waarvan het bedrag voor rekening van de af zenders blijft en van deze is in te vorderen. De bedoelde paketten, alsmede de daarop be trekking hebbende adreskaarten, moeten voorzien worden van eene aanwijzing: (Vrij van poit en rechten.) [Franc de taxes et de droits) De behandeling der pakketten voor Engeland door de Ëngulsche douane ondergaat vertraging, indien de bij die pakketten be boerende douane verklaringen in de Holland - sehe taal zijn gesteld. Het is dus wenschelijk do bedoelde douane- verklaringen in de Frausche of Eugelsche taal in te vullen. Te Leur, bij Wijchen. overleed dezer dagen de oudste der Nederlandsclie onder wijzers, de heer M. Kalf, in den ouderdom van 'J8 jaren. De heer P. J, Liclitevold van Broekhui- zen vorst, is met ingang van 1 Nov., benoemd tot ouderwijzer te Overloon, geiu. Maashees. De verschillende spoorweg-maatschap pijen zullen, op vertoon van legitimatie, vracht-reductie verioenen aan de deelnemers aan het feest bij gelegenheid van het zestig jarig bestaan der Koninklijke Militaire Acade mie, op 28, 24 en 25 November a. s. te Breda. Te Hulsel (N.-B.) is Maandag morgen de It. 0. Kerk niet den toren geheol afge brand. Men denkt dat de brand op het altaar is ontstaan, waar zelfs het tabernakel met de II. Vaten is verloren gegaan. Als oorzaak wordt, er aan kwaadwilligheid gedacht, waarin men wordt versterkt door het feit, dat in dien nacht dieven getracht hebben, de pastorij te bestelen. Kerk en toren waren verzekerd voor een bedrag van f 11000; de inhoud slechts voor f1000. Dinsdag raiddag had op de drukkerij der lieeren D. en T. Koldewy» te Dordrecht, liet volgende ongeluk plaats. Een der werk lieden, zekere J. S., oud 27 jaren, geraakte met zijne rechterhand tusschen de trapas der drukpers, tengevolge waarvan hij aan dit lichaamsdeel zwaar werd gekwetst en ter geneeskundige behandeling naar hot zieken huis moest worden vervoerd. Vrijdag werd te Neerbosch bij Nijme gen door de justitie aangehouden en gevanke lijk naar Arnhem overgebracht de 15-jarige zoon van deu landbouwer P. Hermseu op het landgoed «üuckenburg", als verdacht van den brand te hebben gesticht in de boerderij on woning zijns vaders, waardoor die boerde rij en woning geheel in de asch werden gelegd, al liet aanwezige koren verloren ging en eenige stuks vee in de vlammen omkwa men, zonder dat men de oorzaak kon gissen. T)e Haagsohe correspondent van het l'tr. Dbl. meldt het volgende -Er zijn hier berichten ontvangen omtrent den notaris Andries, dio onlangs zijn kantoor verliet. Dat hij in Griekenland is, blijkt een verzinsel te zijn. Toen men hem op de bouw vallen van den Akropolis waande, zat hij rustig te Parijs, en toen de Frausche politie hem onlangs waarschuwde, dat zij wellicht binnen eenige dagen verplicht zou zijn zich met zijn zaken in te laten, vertrok hy naar het Rijkstand, waar hij nu veilig is voor uitlevering, wanneer die noodig mocht worden, wat geeiizins zeker is, want men wil weten, dat alles iu orde wordt gebracht. Zijn cx-collega Visser is, zegt men, niet lang geleden gezien m do «Folios bergères" tc Parijs. De gemeenteraad te Asten heeft beslo ten, de uitgestrekte Teelgronden, die tot nu

Peel en Maas | 1888 | | pagina 2