Duitschlaiid Oostenrijk Engeland Italië Nederland. zal men veten, hoe de Kamer denkt over j het huidige Kabinet. De premier toch moet vast besloten zijn, do groiidwots herzioiiuigs- pluunen door te zetten, al zou het zijn onder gang kosten. Vandaar dat hij een votum van vertrouwen vroeg. Het ontwerp van Floquet valt niet in den smaak, behalve bij do radicalen en dun nog zijn er velen, die. gelijk ook de Temps betoogt., ecu grondwets herziening onnoodig en onwensohelijk achten. Clómenceau was inmiddels naar het Zuiden vertrokken om voor Floquet en tegen Bou- langer te spreken. Zijns inziens mag niet óón radicaal zich tegen het ministerie verzet ten, omdat er nimmermeer een zóó ultra radicaal zal gevormd worden, en ook wijl Boulanger niet beter kan worden bestreden dan door het volk de langbeloofde hervurmin- geu te schenken. Onder deze bedrijven door treedt de gene raal zelf almuer op den voorgrond. Volgens Laguerre, zijn vertrouwden vriend, staan de kansen voor hem zeer goed. an den val van Floquet die onvermijdelijk wordt geacht, zal Boulanger het meeste profijt trekken. IIij is <le aangewezen man om een nieuw Kabinet te vormen, en zal alsdan zijn herzieuiiigsoni- werp doordrijven. Wat daarna te gebeuren staat, weet deze profeet echter niet. Zeker is het. dat du Boulangisten geducht werken, om hun plannon te verwezenlijken, en dat du monarchulcn hen daarbij trouw steunen. Floquet las een rapport voor over de her ziening der constitutie. Hij gelooft dat Je tijd voor de herziening gekomen is. Het Kabinet kan, ais onbewegelijk, niet blijven stil zitten. De minister stelde de kabinetsquacstie, bij zijn voorstel om liet ontwerp buireJi'emJo de herziening aan eene commissie te verzenden. De Kamer nam dit voorstul aan met 1107 tegen 161 stemmen. De XIX Siècle meldt, dat de heer Eiffel zijn toren verkocht heeft aan eene maat schappij, voor de som van 5.000.000 frs. De maatschappij bezit een kapitaal van 5,100,000 frs. Wanneer de toren afgewerkt zal ge leverd zijn, zullen de 100,000 frs., die der maatschappij overblijven, dienen om de ex ploitatie van den toren te beginnen. De ontvangsten zullen dienen om het in geschreven kapitaal af te lossen, en de winst zal tussöhen de aandeelhouders eu den hoer EilTel gedeeld worden. Het boek van Maekeuzie (Duitsche verta ling) is, op hovel van den staatsprocureur, te Duisburg door de politie in beslag genomen. Er waren reeds 2000 exemplaren van ver kocht. Bovendien gdv.fm verscheidene' avond bladen breedvoerige uittreksels uit dat ge schrift. Dc Freisinnige Zeitung verklaart, na kennisneming der brochure de aangevoerde roden der inbeslagneming namelijk majes teitschennis mot to kunnen begrijpen. De Vossischa Zeitung verklaart in kraclitige be- woordingen, dat baars inziens Mackenzie in zijne verdediging ten volle is geslaagd. Terwijl Keizer Wilhelm 22 dezer te Berlijn terugkeert, om den verjaardag dor Keizerin te vioren, vertrekt hij weder spoe dig van daar. Den 25n zal hij te Blanken berg den prins-regent van Brunswijk ont moeten, den 29n te Hamburg de nieuwe havenwerken openen, den 31u te Leipzig den eersten steen leggen voor 't nieuwe gebouw van het Rijksgerechtshof. Volgens Figaro beginnen de Berlijners den Keizer dun bijnaam te geven van Wilhelm der Auswartigo". Terwijl ik hierover nadacht, hoorde ik ge ritsel, dat naderde. Vol hoop en vrees ver wachtte ik wat gebeuren zou. En ziet.... eene deur werd geopend en eene jonge vrouw stond op den drempel, behoedzaam rondziende of zij ook werd bespied. Ziende dat ik uit mijne bezwijming ontwaakt was, trad zij naar niij toe en vroeg met eene zoute welluidende stem "Hoe gevoelt gij u De toon dier stem trof mij. Ik wist niet wat te antwoorden. Eindelijk stamelde ik: -Beter. Zijt gij de engel geweest, die mij uit de handen der moordenaars hebt vei lost'/" -Still" zeide zij, -het spreken zal u lu zeer vermoeien. Gij zijt nog zeer zwak." -Maar," hernam ik, van mijn rustbed op rijzende, -wio zijt gij? waar ben ik?" -Gij zijt gered, laat u dit genoog zijn." -En waar zijn mijne reisgezellen -Dat is mij onbekend. Maar denk thans alleen aan u zeiven. Gij ziet in wiens handen gij gevallen zijt," zeide zij, op de wapenen wijzende, dio overal verspreid lagen. -Maar ik zal u redden. Thans ben ik alleen on niemand zal u oenig leed doen. Tracht uwe krachten terug te bekomen en laat liet overige aan mij over." -Maar hoe hen ik hier gekomen?" zeide ik, op den toon der grootste niuuwsgioiig- heid. -Luister, ik zal hot u zoggen. Dezen nacht zijt gij door mijn vader on zijne hand langers, aangevallen en van uw goed beroofd. Zij meenden dat, gij dood waart en daarom lieten zij u bij de andere lijken liggen. Op het liooren der schoten heb ik mijn verblijf verlaten en zoo kwam ik op de plaats van het gevecht. Ik bezag de gevallenen uii toon ontdekte ik, dat gij oog leefdot. Ik bracht u hier heen cn verhond u. Nu weet gij alles." -Heb dank!" zeide ik, hare hand druk kende, -maar gij De directeur van 't bijkantoor der -Gres ham" te Budapcsth is, gevangen genomen wegens verduistering van f 5ü,Ü00. Mackenzie verklaart dat de uittreksels uit zijn boek. welke do New-York Herald me dedeelde, gestolen en bovendien onnauwkeu rig zijn. Professor Von Bergmann heeft tegen Mackenzie ingediend eene aanklacht wegens laster, omdat deze hem beschuldigt, dat hij keizer Frederik door onhandigheid bij het inbrengen van een te breéde canule in de keel, heeft gedood. Ruim anderhalf uur voor 1l bezoek des keizers van Duitschlaiid aan het Vatikaan werd liet Leonijnsche stadsgedeelte van Rome dat, aan den rechter Ti lier-oever ligt, door liuliaansche troepenmacht bezet (20000 man); zoodat het ruime St. Pietersplein volkomen was afgesloten en geen sterveling door den metalen kring kon breken. Alleen de prela ten en de hoogwnardigheidsbekleeders van het pauselijk hof mochten met hunne rijtuigen door. En zelfs dit nog niet zonder uitzonde ring. Prins Ruspoli, ridder grootkruis der Pius-orde eu in uniform van geheim Kamer heer des Pausen, moest de paarden doen stilstaan, uitstijgen en ie voel zich naar liet Vutikaan begeven. Al deze voorzorgsmaatregelen waren ech ter overbodig; er werd nieis vernomen van een demonstratie tegen den Paus. De hemel was onbewolkt, "witte duiven liadderden boven het ontzaglijke Sint Pieters plein. De vensters van het pauselijke paleis stonden wijd open, toen de keizer verscheen, gekleed in de witte gala-uniform der Prui sische gardekurassiers, met den vergulden helm en den zilveren adelaar daarop. De gezant Von Schloezer was naast hem gezeten. De kardinaal-staatssecretaris had laatstge noemde een aantal toegangskaarten tot de loggia's van de St. Daiüatius' portiek (Corti- le di San Dumaso) ter beschikking gesteld, zoodat do breede boogramen der bovenvere üiepingên 'langs het San 'Dumaso hofplein allen met toeschouwers bezet waren, waar onder tul van incognito te Rome vertoeven de prinsen. De overige toegangskaarten waren door mgr. De Maeclii aan de élite van den Romeinschen en Italinanschen adel en andere eminente personen, zoo vreemden als landgenooten, verstrekt. Het Vatikaan had een recht vorstelijk aan zien, bij de ontmoeting der beide souvereinen, den opvolger der keizers van het Heilige Roomsche Rijk en den Paus-Koning. -Ik," zeide zij droefgeestig, -vraag mij niet wie ik ben en waarom gij mij hier ziet. Op die vragen zal ik u het antwoord schuldig blijven. Laat het u genoeg zijn. dat ik u gered heb. Maar nog zijt gij in gevaar, leder oogenblik kunnen zij terug komen eu gij weet, wat u dan te wachten staat." -Dus ben ik slechts uit mijne doudsluime- ring gewekt, om nogmaals to sterven?" zeide ik, haar smeekend aanziende. -O neen! ik zal u geheel redden. Hierin de nabijheid zal ik u vuor ieders oog verber gen, totdat gij in slaat zult zijn te vertrek ken. Laten wij geen tijd verliezen, spoedig zal het te laat zijn. Beproef of gij gaan kunt." Ik beproefde het. Het ging beter, dan ik gedacht had. Zonder hare hulp volgde ik haar naar buiten. Daar bracht zij mij in eene hut, die achter een rotsklomp gelegen was. Ik zeite er mij in neder. Mijne beschermster bracht mij wijn en eenigeten, waardoor mijnu krachten spoedig terugkeerden. -En nu," zeide zij, -ga slapen, niemand zal u storen. Gij hebt rust noodig. Dezen avond als gij gaan kunt, zal ik u in de gele genheid stellen te vluchten." En zonder iets meer te zeggen, verwijderde zij zich en liet mij alleen. Ik verkeerde als in bedwelming. Ik kon mij bijna geen begrip vormen van mijno won derbare redding. Tw ee mijner gezellen, waren door het lood der moordenaars gevallen, en Frederik had ik zien vluchten. Zou hij gered zi)n? Met deze gedachten hield ik mij eeucn go rui men tijd bezig, totdat ik den raad mijner beschermengel gedacht en mij opliet rustbed nedcrlegde. Weldra sliep ik in, en toen ik ontwaakte, was'het duister in de hut. Eenig- zins beangst rees ik op en zocht naar mijne wapenen. Ik had ze niet meer. Mijn geld? Het was mij ontroofd. Wat moest ik doen Dat wist God Moedeloos zette ik mij neder. Omstreeks 1 uur was geheel de pauselijke hofstoet in dc Anticamera en de Anticamera Scgreta vergaderd; eenige minuten later kwam Z. Eiu. Rarapollu de staatssecretaris, die het ontbijt had gebruikt ten gezantsehaps- paleize van den Pmisischon ambassadeur bij het Vatikaan, v. Schloezer eu werd, na aan melding door den Maestro di Camera, terstond in het kabinet des H. Vaders geleid; de reden van zijn vervroegd komen was deze, dat hij den weusch des keizers overbracht om geen ollicieele ontvangst, in de Troonzaal voor te beieiden, doch een gesprek onder vier oogen met den Paus te hebben. Ofschoon alles voor de feestelijke receptie in de Troonzaal voor bereid was, gaf Leo XIII aanstonds aan liet vei zoek des keizefs gehoor en liet de daartoe noodige bevelen rondbrengen. Omstreeks kwart voor tweeën trad do keizer met geheel zijn gevolg de Sala Clemen tina binuen, waar mgr. della Volpe hem met al de prelaten, die in de antichambre vertoef den, begroette en door de lange rij van zalen en vertrekken, naar de Anticamera Segreta geleidde. De keizer was naar het Vatikaan gereden in den expresselijk daartoe uit Berlijn over gezonden hofwagen, met vier paarden bespan nen t.wee voorrijders braken baan door de dichte gelederen der opgestelde troepen. In een tweede galarijtuig, de koets van het Duitsche gezantschap, volgde de broeder des keizers, prins Heinrich. De militaire geest verloochende zich bij den keizer niet; met critisch oog monsterde hij de Zwitsersche garde, de Pnlatijnscho garde, de pauselijke gendarmerie en do garde noble. Het was hem aan te zien, zegt de Rumeinsche correspondent der Küln. Volhsstg. dat hij met bewondering de flinke reuzenge stalten en do schilderachtigs uniformen der gendarmerie eu der Guardia Nobile gadesloeg. Toen Wilhelm 11 de Anticamera Segreta binnenging, kwam de Paus uit zijn dage- lijksch vertrek den keizer tegemoet, tot in het midden der zaal. begroette hem en gaf hem de hand, waarna de keizer tweemaal een diepe buiging maakte. Terstond daarna geleidde de Paus den keizer in zijn kabinet, waar een baldakijn was opgeslagenonder dien troonhemel stonden drie gelijke zetels; een daarvan was voor den broeder des kei zeis bestemd. lumiddels stelde v. Schloezer de heeren van keizers gevolg aan tien pauselijken hofstoet voor. De beide souvereïnon hadden 20 minuten geconfereerd, toen prins Heinrich, stipt op den bepaalden tijd. jvijf minuten over tweeën, zich liet aanmeldt*. Hij was vergezeld van fcjjn vloügeludjudafjf. Het scheeii dat zijne aanwezigheid bij het door de beiue souverci- nen gevoerde gesprek gemist kon worden, want mgr. Macchi wachtte nog eenigen tijd op een nader bevel uit 's Pausen Kabinet. T<>en die orde kwam werd prins Heinrich door zijn broeder aan den Paus voorgesteld. Tien minuten 'latpr kwam de orde dat ook 's keizers gevolg, waaronder de zoon van den rijkskanselier, Herbert Bismarck, kon bin nentreden zij stelden zich in een halve cirkel voor het baldakijn. De Paus wisselde vrien delijke woorden met al de heeren van *s «Hier zal ik sterven," zuchtte ik. Maar neen, do deur werd geopend en mijne redster trad binnen met een lantaarn in de hand. -Spoedig!" zeide zij, -hier is een mantel en geld. Red u Spoedig zal het te laat zijn." -Geef!" zeide ik, -hoe zal ik u dit kunnen vergelden." -Geen dank," viol zij mij in de rede, -red u! De heilige Maagd moge u beschermen. Volg mij ik zal u zeggen, welken weg gij nemen moet." Ik volgde haar. Lang ging zij mij Yoor. Zij had haar licht uitgpoluscht. Eene doodsche stilte heersclite in het rond. Toen wij aan een taWlijk breed pad geko men waren, zeide zij c -Volg dezen weg en binnen een uur zult g| in veiligheid zijn. Ei. nu vaarw el -Gered!" stamelde Ik en viel voor haar op de knieën, «o hoe zal X u.maar plotse ling \v?s zij verdweiRn als een schaduw in den nacht. Ik stond alleen! Vrijselijk woord! Alleen! Eu waar? Langzaam volgde ik het pad, dat mij aangewezen was. keiijker, waaruit ik einde van mijnen tr dit naderde. Tiiahs meende ik boven mij In pen te hooien. Ik hi< het geluid ging voorbi spoedde mij voort en w menschelijke woning. Do weg werd gemuk- pmaakie, dat ik het t geluid van voetstap ld mijnen adem in, cn Ik was gered I Ik old ra bereikte ik eene k klopte aan en out- nachtverblijf. I>rn volgenden morgen zette ik mijne reis naar (Nederland voort. Hoe kwam mij de gelübeuit thans te stade, mij door mijne onbekende f.vpld oenster gegeven! Gelukkig bereikte ik mijne woonplaats en ik dankte God voor mijne redding, maar nog dikwijls denk ik aan (mijne roisgenooteu. Rudolf dood! En Frederik? Wat zou er van hem geworden zijn? Ik heb nooit meer iets van hem'vernomon. keizers suito en onderhield zich met Herbert Bismarck iets langer, bij roemde vooral den wetenschappelijkcn ijver der Duitschers; van al de buitenlanders waren de Duitschers onder de bezoekers der bibliotheek en musea van het Vatikaan do talrijkste». Het door den Paus met den keizer gedu rende een half uur gevoerde gesprek werd door Leo XIII, nadat de keizer om half drie vertrokken was, aan de geheim kamerheeren Misledi en Marini gedicteerd, ter bewaring in het archief. De H. Vadm' heeft, naur boven genoemde correspondent verneemt, niet over de Romeinsche kwestie gesproken; volgons een anderen correspondent vau 't zelfde blad heeft de Paus Wilhelm ll aan bet bezoek zijns vaders op het Vatikaan herinnerd eu gaf den weusch te kennen dat hij met den op volger van keizer Friedrich dezelfde harte lijke en vreedzame relatiën zou kunnen onderhouden. Z. H, wees den keizer verder op de noodzakelijkheid van de vrijheid der Kerk en van het PaiisSohap voor de belangen der geheele maatschappij en op den treurigen, onhoudbaren toestand, waarin het Pausdom thans te Rome verkeert. De Paus geleidde den keizer, die er zeer ernstig, nadenkend uitzag, en zijn broeder tot aan de deur der Anticamera Segreta, waai' zij afscheid namen op gelijke wijze als bij de ontvangst, 's Keizers gevolg maakte op militaire wijze front voor den Paus en salueerde. Kardinaal Rampolla, wien de keizer daarop een bezoek bracht, geleidde hora door de Rafaël-galerij, de Sixiijusche kapel en de St. Pieterskerk, waarna Wilhelm ll om 3 uur, 20 minuten het Vatikaan eu mot zijn eigen rijtuig op gelijke wijze terugkeerde. De Fransche aan Duiisehland vijandige, ook de liberale pers bericht dat V. Bismarck junior, toen prins Heinrich eenige minuten moest wachten, zou gezegd hebben-Nu of nooit," en dat zijn driftige» haast voortkwam uit den weusch om de conferentie van Paus en keizer te bekorten. I)e keizer schonk den Paus een gouden, met edelgesteenten rijk versierde cassette, met 's keizers portret op den deksel; aan kar dinaal Ilampolla een prachtig hisschopskruis, - met edelgesteenten bezet; aau mgr. Mocenni een kunstig bewerkte gouden snuifdoos, aan mgr. Agliardi het ridderkruis van don Rooden Adelaar. Op het Thermenplein te Rome werd uit een boom een stortregen van roodo papiertjes in het rijtuig gestrooid, waar Humbert l en Wilhelm II in ge'-toton waron, zoodat beido vorsten er mede bedekt werden. Bij den tocht des keizers naar het Vaticaan werden op de Engelenbrug weder roode pa pieren met beschimpingen van de triple- alliantie en uitroepen ter eere van Frankrijk en Elzas-Lotha-ringen in het rijtuig geworpen. De Romeinsche politie nam tot hiertoe 17 personen als de vermoedelijke daders in hechtenis, meest jongelieden, die zich leden van eene revolutionaire club noemde. Anderhalf niillioen roode briefjes met het opschrilt -Viva Alsazia" zijn op do Fransch- Italiaansche grens hl beslag genomen. Aan het gala-diner bracht Wilhelm 11 den volgende toast'uit -Ik dank Uwe Majesteit uit don grond mijns harten voor de hartelijke woorden, tot mij gericht. I)e herinneringen aan het van onze vaderen geerfdc bondgenootschap vindt bij mij een levendige» weerklank. De beide landen, geleid door hunne groote souvereinen, bebben door hel zwaard hunne eenheid ver kregen. De overeenkomst, tusschen onze bei der historie sluit dc altijddurende overeen stemming tusschen de beide volken in. Voor het behoud dier eensgezindheid, die de zeker ste waarborg is voor den vrede, vinden onze betrekkingen de levendigste uitdrukking in 1 de schitterende ontvangst, die mij do hoofd stad heeft voorboieid. Ik licht mijn glas op en drink op de gezondheid van Uwe Majesteit en die der Koningin en die van lier, dappere Ilalaansohe leger." De keizer sprak de laatste woorden in het Italiaansch. VËNRAY2ö October. Z. M. heeft benoemd lot burgemeester te Ulestraten den heer J. H. Vissohers, thans hoofd der school te Vossein-. N.B. Door Z. M. den koning is aan de Nederlatidseho Heidemaatschappij, als blijk van zijn belangstelling in deze zaak, do belang rijke gift geschonken van f 25,000. Z. M. heeft vergunning veileend tot het geven van hooger onderwijs aan het college van Et. Albert,us te Venloo aan lo. Heinrich Holfsehullo, geb. te Parijs en 2o. Gottfried Grandpiërre, geb. te Künigstein (Pruisen.) Z. M. heeft dc beurzen, by koninklijk besluit van 26 Dec. 18-11 no. 41 aau 't Semi- nari te Roermond verbonden, voor bet tijdvak van 1 October 1S8830 Sept. 18S9, toege kend als volgt a. de beurzen van f4200 aan de eerw. hee ren W. E. Durlinger, A. H. Geurts, M. H. Luyten, M. W. H.Y. Roebroek, J. School meesters b. de beurzen van f 100 aan de eerw. heeren P. J. Schatten, P. Brounts, J. M. Souren, C. J. Hillen, J. N. Janssen, M. F. J. Brune, Th. L. Hebben, J. G. L. J. de Wever. De majoor- divisie commandant der kon. marechaussée in Limburg, Verniers Van der Loef, is op booger last in commissie naar Groningen, Friesland en Drenthe vertrokken, tot het nemen van voorbereidende maatrege len, om die provinciën van vaste brigades m irecliaussée te voorzien. Zaterdag zijn als onderwijzer geëx. 8 cand. geslaagd: J. R. 11. Wijnen, te Hueler- lieide; N. J. Schrijen en M. J. Dols, te Mer kelbeek en A. Wietmann, te Kerkrade. Woensdag geëx. 11 vrouwel. cand. waar van slaagden: de dames Th. Willoras van Geleen; B. A. Reuter van Eisden; H. P. Fruhmesser van Simpel veld; A. J. Otlenhoff van Venloo; L. R. Ch. C. M. Nuijts en M. J. J. A. van Gnnsven, beiden van Maastricht en W. J. C. Nolet. H. van Thiel en M. A. M. Cavadino, deze drie laatsteu van het be roemde pensionaat -Jerusalem" alhier. De examens zijn hiermede afgeloopen. Ih 't geheel werden geëxamineerd 40 mannelijke candidate», waarvan er 20 werden toegela ten; 11 vrouwelijke, waarvan er 9 werden toegelaten. Met ingang van 15 Oct. zijn tijdelijk ver plaatst; de komm. 4e kl. Hollander, van Maastricht naar Schiedam en met ingang vau 1 Nov., de komm. 4e kl. J. H. F. Haenen van Maastricht naar Heerlen, L. van der Voort, koruin. 3o kl., van Maastricht naar Cuyk, Leurs, id., van Maastricht naar Her- kenbosch. Benoemd met ingang van 15 Oct. tot komm. 4e kl. in Limburg, tijdelijk: F. Brontsema, te Alferden; J. H. Dols, te Buesel; P. J. Frantsen, te PuthGroeneveid, te Ven raai; G. B. Snater, teLocht; D. Boven, te Thorn; H. Tingen, te Vaals; A. Spijksma, te Maasuiel; A. J. Hellema, te Siltard; J. H. Eussen, te GrevenbichtJ. Kooi, te Heythui- zen; J. Smit, te Elsloo en P. P. H. Erancot, te Ëijgelshoveu. Verplaatst met ingang 1 Nov. 1888, J. Moll, surnumerair, van Zutphen naar Maastricht. Bij de jongste manoevres in Noord Bra bant weigerde de laadbouwer A. Vei aa>-s te Venloo een drietal paarden in kwartier te nemen. I)e luitenant Sant van Nooten en hu zaar zijn thans als getuigen voor het kanton gerecht opgeroepen, waar genoemde landbou wer zal moeten terechtstaan. Dezer dagen heeft het bestuur der R. K. godshuizen te Venloo, welks rekeuinge» ge durende 6 jaren door den gemeenteraad werden afgekeurd, omdat daarop f 6000 als tekort voorkwam, zich te dezer zake in hoo ger beroep begeven bij Ged. Staten. Deze beslisten echter geheel in den geest van den gemeenteraad en keurden de rekeningen af. Bij de aanbesteding van aardappelen die den 15 Oct. te Venloo ten behoeve van het garnizoen over het tijdvak 1 Nov. '88 tot 1 Juli '89 plaats had, was G. Soelen do eenige inschrijver tegen 1'3 per H. L. van 65 KG. Te Waubach geraakte Donderdag de 23 jarige dochter H. onder eene kar. Zij ver loor daarbij een oog en werd zwaar verminkt. Haar toestand boezemt bezorgdheid in. De te Roermond aangehouden persoon, die zich Pruisisch officier noemde, heeft het door hem verkochte paard te Keulen ont vreemd. Sedert eenige dagen huurde hij aldaar een rijpaard en betaalde don prijs vooruit., ditzelfde was gebeurd met liet paard dat hij to Roermond verkocht. Tengevolge van ongeteekende brieven, bij de rechtbank te Maastricht ingekomen, hebben de rechter van instructie en de officier van justitie, vergezeld van de rechterlijke ge neeskundigen, i!e heeren N'jst. en Woltersom, zich Donderdag naar Eksloo begeven, cm het lijk van mevrouw L. te doen opgraven, omdat zij. naar beweerd werd, vermoord zou zijn. Bij de lijkschouwing is echter niets van een ml- of inwendige kneuzing gebleken. De wegwedstrijd; uitgeschreven door do Maastrichtsohe velocipede-eiub, werd jl. Dinsdag gehouden. Slechts drie mededingers verschenen, waarvan twee kort na afrit den sii ijd opgaven. De eerste eu eenige prys, voor (lezen wedstlijd uitgeloofd, werd behaald door den heer Joh. Huijsser, die een afstand van 50 K. M in een uur 57 minuten aflegde. Deze tijd is Record voor Nederland. liet volgend ongeluk had Zaterdag namiddag op deu weg van Gulpen naar Slen.icken plaats: M. Habets, dienstknecht bij den heer Erens op den Broekhof, gemeen-

Peel en Maas | 1888 | | pagina 2