P, Dl Notaris Lil! JAARMARKT 0A I, SVI. JANSEN Paardenslacblerij. Twee Harmonica's Boerderij, De Notaris Van den Bergh De Notaris Van den Bergh De Notarib Van den Bergh Kerkelijke Berichten. Landbouw. Gemengde Berichten Burgerlijke Stand. Marktberichten ADVERTENT IEN Wegens hetg§g| PaardenHoornvee en Varkens VRIJDAG i NOVEMBER 1888. Aanstaanden Dinsdag Manufacturen en Koloniale Waren. een Harmonica publiek verkoopen De Notaris LINSSEN Huismeubels, LINSSEN publiek verkoopen De Notaris LINSSEN publiek verkoopen: De Notaris LINSSEN publiek verkoopen: publiek verkoopen: publiek verkoopen: publick verkoopen: IgiÈfejfeJjf Bouwhoeve, Z. D. H. Mgr. Boerman», bisschop van Roermond, heeft benoemd tot rector te Sittard, St. Michaël, den eerw. heer J. H. Aiolis, thans kapelaan te Sclnmmerttot I kapelaan te Sclnmmert den eerw. heer N. Pyls, thans kapelaan te Vlodroptot kape laan te Vlodrop den eerw. heer li. J. Boijens, priester uit het Seminarie; tot rector te Merselo den eerw. lieer C. A. xOtten, thans kapelaan te Wansum tot kapolaan te Maastricht, St. Matnias, den eerw. heer dr. \V. A. II. Bauduin; tot kapelaan te Venraai den eerw. lieer J. J. Gitmans thans kapelaan te Blenck, tot kapelaan te Blerick den eerw. heer Th. Creemers, priester uit het seminarie tot kapelaan te Alierden den eerw. hoor M. H, van Opbergen, thans kapelaan te I ley en tot kapelaan te Reuver den eerw. heerA. Th. H. Billekens, priester uit het seminarie; tot kapelaan te Haaien den eerw. heer H. M. C. van der Velden, thans kapelaan te Ospel tot kapelaan te Ospel den eerw heer L. J. H. Brand, priester uit het seminarie tot kape laan te Baexem den eerw. heer J. M. Her mans, thans kapelaan teSleuaken; tot kape laan te Slenaken den eerw. heer M. H. J. Kissels; tot kapelaan te Beegden den eerw. Keer G. F. Munnecom; tot kapelaan te Eigels- hoven den eerw. lieer tl. J. Keybets, en tot kapelaan te Buchten den eerw. heer F. F. 11. Bongers, deze vier laatste hoeren priesters uit het seminarie; tot huiskapelaan op het kasteel Neuberg te Gulpen den eerw. heer J. F. Nelissen, vroeger rector te Lemiers. Door het R. K. kerkbestuur van Gel- dorp is aanbesteed het bouwen vau een kerk. "Van de 53 inschrijvers was de minste VV. Booms, te Eindhoven, voor f 110,200. Z. D. H. Mgr. A. Godschalk heeft be noemd tot kapelaan te Berlicum den WEerw. lieer J. Alüada Jelgersma, en tot assitent te Bokhoven den WEerw. heer J. P. van den Crommenacker, beiden Can. Reg. van de Abdij Berne. Do vraag Munt de Deensche boter boven de andere uit, waardoor zij een bijzonder goeden naam m Engeland gekregen heeft, en waarin bestaat zulks? wordt door den ver slaggever van de vee- en zuiveltentoonstelling te Kopenhagen gehouden In de -Milchzeitung'' aldus beantwoord: deze vraag is reeds dik wijls gedaan en door practiscue vergelijkin gen heeft men getracht een antwoord daarop te vinden. Het resultaat was in den regel, dat do Deensche boter tegenover andere boter- soorten b. v. die uit Sleeswijk-llolstein, geen byzondere voorkeur verdiende, maar dat het Deensche product over het geheel gelijker is, zoowel dat van de enkele producten als in het algemeen, en dat dientengevolge er in Denemarken meer eerste kwaliteit boter voorhanden is. Ook bleek reeds uit de eerste vergelijkingen, ongeveer 14 jaar geleden, dat de Deensche boter zich door grootere vastheid onderscheid. Bij het opsporen van de oorza ken van dit verschil werd soms zelfs beweerd, dat de Denen vast plantaardig vet onder de boter mengden, hoofdzakelijk onder die, be stemd voor verzending naar overzeesche ge westen. Op de tentoonstelling te Kopenhagen was een groot aantal Deensche vakmannen bijeen en daaronder ook verscheidene inspecteurs voor zuivelbereiding en directeuren van in de laatste jaren opgerichte melkvereemgmgen. Deze nu hebben zich met de beantwoording van bovenstaande vraag nauwgezet bezig ge houden. Het algemeens oordeel was, dat de Deensche boter hoofdzakelijk door de boven vermelde grootere vasiheid, die zeer algemeen is, uitmunt, afgescheiden nog daarvan, dat men in Denemarken bovendien de boter met meer zorg en opmerkzaamheid bewerkt, ge breken door het voodor der dieren tracht te vermyden enz. Eenstemmig oordeelde men verder, dat de hoofdoorzaak, waardoor de bo ter die belangrijke eigenschap verkrijgt, slechts gezocht moet worden in tiet meer al gemeen gebruik van ijs of m 't algemeen in het houden der boter op eene lagere tempera tuur bij de bereiding. De wijze, waarop in de meeste Deensche melkoiijen gewerkt wordt, bevestigt zulks volkomen. De door middel van de centrifuge vuil Burmoister eji Wain verkregeue room wordt dadelijk tot öp ongeveer 35 gr. C. door ijs afgekoeld en 45 uren op zulk eene lage temperatuur gehouden. Dan wordt hij verwarmd om zuur te krijgen en als liy zulks in voldoende mate is, weder afgekoeld op de gewenschte karn temperatuur. Als het karnen afgeloopen is en de boter- vorraing tot hagelgroute bolletjes heeft plaats gehad, wordt met door ys afgespoelde karne melk naar heneden gespoeld, de boter met behulp eener teems uit de karn genomen, af gespoeld, een weinig op het boterkneedbord uitgedrukt. De boter komt daarna in eene gereedstaande ijskast. Deze bestaat uit eene vierhoekige langwerpige houten kast met zink bekleed op eenigen afstand van den bodem worden houten stavengelegd, Waarop de boter ge plaatst wordt en in de ruimte daaronder ijs. Het deksel der kast wordt eveneens met ijs bedekt. De boter wordt hierin bewaard tussehen het kneden voor dc eerste en tweode maal en zoo het noodig mocht zijn ook na het tweede kneden of voor het inpakken. Mogelijk dat ook nog eonige factoren tot de grootere vastheid der boter medowerken, maar het gebruik van ijs, gelijk blijkt, dat veelvuldig plaats heeft, wernt daartoe onge twijfeld net meest bij. Op de paardenmarkt den 8 Oct. te Utrecht gehouden waren 917 paarden en veulens aangevoerd. De volgende prijzen werden besteedweelde-paarden van f 500 tot f350, werkpaarden van f 100 tot f 500, oude paarden van f 30 tot f 100, veulens van f 60 tot f 3ü0, ponnies van f 70 tot fjlGü. De handel was redelijk. Er waren veel binnen- en buitenlandsche kooplieden opgekomen. Te Koblenz is dezer dagen, gelijk in Amerika te doen gebruikelyk is, een huis een 20 meter verplaatst, namelijk achteruitgeschoven in den tuin, om eene straat te verbreeden en af te ronden. De meubels werden er uitgehaald, de vloer benoden werd weggebroken, en daarna plaatste men grooto rollon tussehen het huis en de fundamenten. Het gebouw- word op vijf rollen voortbewogen en oindelijk op de nieuwe fundamenten bevestigd. Alles plaagde naar wensch en ging zoo bedaard, dat de talrijke duiven op zolder, als naar gewoon te, rustig uit- en invlogen. Eenige jaren geledeu legde een sloten- makergezel, op aansporing van een schilder, zijn handwerk neer, om zijn gespierden lichaamsbouw als model voor kunstenaars te laten dienen. Deze man is reeds in Italië, Spanje, Frankrijk en België geweest en over al door de jongere kunstenaars als een zeer geschikt model gebruikt geworden. Sedert eenigen tijd bevindt dit -model mensch" zich in Meissen, ten einde in de koninklijke por- celeinfabriek een afgietsel van zich te laten nemen. Het spierweefsel van dit -model" is hoogst interessant, want zelfs de kleinste, de onbeduidendste spiervezel is duidelijk zichtbaar, zoodat liet geheele lichaam een vlechtwerk schijnt. Daarbij zijn de spieren zoo hard, dat men een man van hout voor zich meent te hebben. Het spreekt van zelf, dat deze rnan ook over een buitengewone lichaamskracht beschikt en reeds meermalen gelegenheid heeft gehad zoogenaamde -Her culessen" zonder veel moeite te overmeeste ren. De spierenman zal voor het beschikbaar stellen van zijn lichaam, om er een afgietsel van te maken, 300 Mark ontvangen. Nu het koude jaargetijde is aangebro ken. geeft het U. D. aan zijne lezers den raad, hun horloge des ochtends bij het op staan, in plaats van des avonds hij het naar bed gaan, op te winden. Zij zullen zich daardoor de kosten van me nig gesprongen horlogeveer besparen, en wel om de volgende zeer natuurlijke en voor ieder begrijpelijke reden. Het horloge wordt, overdag gewoonlijk on der de kloeding in daarvoor bestemd zakje gedragen en is dus warm, als het des avonds wordt afgelegd. Die overgang van de lichamelijke warmte tot de koude in de slaapkamer, doet het ge vaar ontstaan van het springen of breken der horlogeveer, wanneer deze door op winding tot hare hoogste spanning is gebracht. De heer Dijksterhuis. uit Pretoria, deelt het volgende Transvaalsche liedje mee: 1878. 1$88, Boer ploeg hom moe; Boer is op swier; Dogter melkt die koe; Dogier speul klavier: Vrouw is and spinne; Vrou sit in satyn; Seun ry gerwe binne; Seumje leer lalyn; Geld in die kas! Plaats is belas! Do roovershoofdman Giacomonie, die men sedert 15 jaren in do omstreken van Ajnccio zocht, heeft zich aan de politie over gegeven. Ouderwijzer: Zeg eens, Willem, wat noemt men het geheugen Willem: Het ding, waar men iets mee vergeet. VENRAY Van den 6 tot don 13 Oct. 1888. Gebooi-tcn. Anna Maria Hubertina Beker. Ilen- drikus Willems Fleet. Theodora Hen- drika Verslcijen. Mathijs Kuipers. Huwelijken. Peler Johannes Megens leerlooyersknecht oud 23 jaren en Anna Maria Sophia Van der Sterren oud 23 jaren dienstmeid beiden wonende te Ven ray. Sterfgevallen Lconardus Linders, oud 10 jaren. Anna Maria Theresia Wijnon, oud 60 jaren echt- genoote van Hermauus Perlo. Venray8 Oct. Aangevoerd 2175 halve kilo's Boter. Prijs per halve kijo 49 a 63 ets. Horst12 Oct. Boter per halve kilo 52 a 63 ets. Aangevoerd 1124 halve kilo's Maastricht 10 Occ. Boter per halve kilo 68 a 70 ets. Eieren per 100stuks f4,00d 5.20 10 Oct. TerJ veemarkt, waren heden aangev. 119 runderen, 53 kalveren en 335 varkens en biggen. De prijzen waren ais volgt: runderen le qual. 57 a 60 c.. 2e qual. 53 a 55 c., vette kalveren 65 a <*8 c., en vette varkens 50 a 51 c., alles per kilo, nuchtere kalveren f 9 a 15 en biggen f 3,00 a 5,50 per stuk. Venloo, 29 Sept. Boter per \jt kg. 48 a 52 ets. Biggen aangevoerd 280 pet; stuk 4 a 7 fr. Betgen, 10 Oct. Boter per halve kilo 43 a 53 ets. Blilterswijck. 8 Oct, Boter per halve kilo 45 d 52 ets. Well8 Oct. Boter per halve kilo 50 a 56 ets. Aangevoerd 152 halve kilo's. VierlingsbeekOct. Boter per halve kilo 53 a 60 ets. Deurne10 Oct. Boter per halve kilo 13 cent. Aangevoerd 753 halve kilo's. St.Anthoms, 11 Oct. Boter per 1,2 kg. 47 a 65 ets. Mil, 29 Sept. Boter per halve kilo 51 a 61 et». Aangevoerd: j3059 Kilo's. Maandag-morgen waren op de kalveren en varkensmarkt te Nijmegen aangevoerd 700 biggen, 40 vette varkens, 5 schottelin gen, 10 vette kalveren, 15 nuchtere kalveren De prijzen waren: biggen 4.a f 6. per stuk vette varkens 18 a 19 lirigen 7 a 10 gld. per 22 a 25 ct. de 5 ons, 13 per stuk. t. de 5 ons, schotte- tnk, vette kalveren mchteren id. 8. a Harmonicaspelers, liedjeszan- gers en det^elijken zullen op de kermissen te Oirlo en]te Cantcuray op Zondagen 14 en 21 Ocljober ek. en volgende dagen niet worden toegelaten. Yen ray 6 October 1888. De Burgemeester, I» I». ESSE li. Horlogiemakor, Venraai. ONTVANGEN eene prachtige keuze gouden en zilveren tHeereti en Dames HORLOGIËN, lieguIatiMirs Huis, kamer eij keukenklokken, WEKKERS, enz. alles eerste qualiteit met twee jaar garantie en aan veel vinninderde prijzen. INVALLEN van den feestdag van Allerheiligen op den eersten Donderdag van November zal de TE VOOR gehouden worden daags daarna, is bij G. SIEBERS, Houten hoi 7: Venraai, verstal paarden» te bekomen voor £2 eriif rooliKtuSikcia h, f cent de halve kilo. Beveelt zich aan tot het koopon van OUDE en JONGE nliu»3ilpuur<i<>n, Jie bij toe val ce:i ongeluk krijgen en voor den arbeid ongeschikt raken, tegen flinke prijzen. HANDEL IN Beveelt zijne geachte begunstigers <lo ontvangst eener groote keuze MANUFACTUREN in de nieuwste stoffen voor het Herfst- en Winterseizoen. Groote en ruime keuze in gewone en beste saljetten, aan uiterst lage prijzen. Alle KOLONIALE WAREN alleen in beste kwaliteit. Alle artikelen aan zeer lage prijzen a contant met 5°/. korting. Handel in LIJNKOEKEN en LIJNMEEL. worden TE KOOP aangeboden tegen een civielen prijs. Te bevragen bij Tli. van Opbergen, mr. kleermaker, Eind. TE KOOR: met 3 registers voor f. G.— Te bevragen bij den Uitgever dezer Courant. te Venray. zal ten verzoeke van Heeren Gebrs. Van de Kamp, op Dingsdag 10 Octo ber 18S8. \s namiddags ten 2 ure, ter herberge van Theodoor IV.ers te OirloVenray, 35 nos. zwaar dennen tophout. 20 nos. stuken dienstig voor lathout en spur- riestaken, het al gulegen op het Roland tussehen Oirlo en Meerlo en afkomstig uit het bosch van Koopmans. te Venray, zal ten verzoeke en ten huizo van den Heer Hendrik Martens op de Kruissen te Venray, op Woensdag 17 October 1888, 's namiddags ten 1 uur. publiek verkoopen: Allerhande zindelijke en goed onderhouden bestaande hoofdzakelijk in: 2 Eikenhouten linnenkas ten 1 keukenkast, 1 ma- honijhouten ronde tafel 3 gewone tafels, verschillende stoelen, spie gels. schilderijen, 2 kagchels, 2 fornuizen, lavabo, ladetafel, mahonijhouten console niet wit marmeren blad en spiegel, klok, 3 ledi kanten, boontjes, koper, glas, porcelein, aar dewerk. kist. nachtstel, bloemenstnander, 2 beelden geschikt voortuin of vestibule, tuin beeld, emmers, kolenbak, haardstaander met stel, parapluiestaander. ijzeren doofpot, trom mels. 2 kerk- en 5 lichte ijzeren tuinstoelen, vogelkooi op staander enz. Verder een kruiwagen, tuingereedschap pen, waschkuip met schragen, eene partij mest en hetgeen vorder te kcop zul wordon aangeboden. Te bezig tig en op den dag van den verhoop van 912 voormiddag. lJe NotariBSOii te Roermond en te Venray. zullen op Don derdag 18 October 1.888, 's namiddags ten 4 ure, ten verzoeke en ten huize van Mejuf- vrouwen Helena en Maria Stapper te I<uer- mond aan de Markt, Een ruim. hecht, en wel door- timinerd huis gelegen te Roermond aan de Markt, groot 1 are Sectie D no. 111. Dit Imis, waarin sedert ruim 40jaren de sociëteit -de Unie'' is guvostigd en waaraan het regt van vergunning is verbonden, is door deszeifs gim.-tigo ligging tevens geschikt voor het uitoefenen van allen Imtidel en bedrijf. te Venray. zal ten ver/oeko van de voogden der tninderjaiige kinderen Johannes (lom- mans en van Gerard Arte en kinderen, op Donderdag 25 October 1888, 's namiddags ton 4 ure, in het Hótel -dc Zwaan" te Venray. GEMEENTE VENRAY. 1. Huis met. schuur j en stal aan de Bossemo-( lou, groot l a. 25c. Sectio «ik-w- C no. 3460. 2. Bouwland aldaar, groot 52 a. 25 c. Sectie C no. 3452. 3. Dito aldaar, groot 2-3 a. 30 c. Sectio C no. 3459. 4. Weiland aldaar, groot 49 a. 50 c. Sectie C no. 3499. te Venray, zal ten verzoeke van de kindoren van wijlen de Echtelieden Peter Niessen en Anna C itharina Verhoeven, op Maandag 29 October 1S88, 's namiddags ten 2 ure, ter herberge van P. vau Well to Merselo Venray. Eene vruchtbare en in goeden staat zijnde gelegen te Merselo, gemeente Venray, groot 7 Hectaren 24 aren 10 centiaren, in gebruik by Martinus Van den Heuvel. zal op Vrijdag den 19 October 1888 's nam. 5 uur te Venraai, ten huize van Prils Claes aan do Heide, op wizuok vau den beor Joa. Sieegh. houtkoopmnn te Venlo, 30 slagen tophout en schalen in het bosch afkomstig van Frits Claes. 20 slagen tophout en schalen in het bosch van Janssen. Beiden gelegen aan 't Kuslert. Vooraf te bezichtigen. Zegt het voort. zal op Vrijdag 20 October 1888. des nam. 5 uur in het Café Wijnhoven, aan dc Lang straat te Venraai, namens de weduwe Jao Hubert Van Leunen, Eerste koop. ^°n ^°Ct* doortimmerd HUIS, Sjjjjlwaarin winkelaffaire wordt uitge- oofend, mei stal, erf en tuin, gun stig gelegen te Venraai aan de Langstraat, kadastraal bekend Sectie C nummers 2355, eu 2350, groot 2 aren. Tweede koop. Iven perceel TUIN, zeer geschikt voor bouwterrein, Sectie C no. 2357. groot 3 aren 60 centioren, grenzende hot vorige, de Lang straat. Michiel Jacobs en anderen. Te veilen ook iu massa, groot 5 a. 00 c. Aanvaarding mot Paschen a.s. Zegt het voort. zal op Maandag don 5 November 1888, des nam. 5 uur, ten huize van Gerard Dcponti te Castenraai. op verzoek van de weduwe Johannes Flinssenbcrg en kinderen, Bene vruchtbare genaamd -Jeppoplaats", gelegen te Venraai tor plaatse Castenraai, bestaande in huis, stal. schuur, tuin. bouw-, wei- en hooiland, kadastraal bekend Sectie G nos. 251, 252, 253. 251. 389. 390. 391, 490, 766. 931 1091, 1-413 eu 1632, Sectie If no. 483, samen ter grootte van 6 Hectaren 53 aren 25 caut. Aanvaarding op de gewone lydstippeu iu J 889. ZRGT HET VOORT.

Peel en Maas | 1888 | | pagina 3